February 22, 2019
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Charles Hicks SR Bolles 1:55.61 10
2 Chase Rivera SR Bolles 1:55.98 8
3 Rheinhardt Harrison FR Nease 2:00.36 6
4 Wesley Magnell SR Flagler Palm Coast 2:01.26 5
5 Cameron May SR Fleming Island 2:01.64 4
6 Alex Hastings SR Bolles 2:01.75 3
7 August Healy SR Flagler Palm Coast 2:01.94 2
8 Kamran Kahn SR Bolles 2:02.48 1
9 Will Brady FR Bolles 2:04.54 -
10 Alexander Williams SR DeLand 2:05.00 -
11 Tyler Baker SR Atlantic (PO) 2:06.15 -
12 Arnold Collins SR Mainland 2:06.31 -
13 Alex Bendig FR Fleming Island 2:07.29 -
14 Benjamin Koppman FR St. Augustine 2:08.71 -
15 Jason Chum JR Flagler Palm Coast 2:08.80 -
16 Jacob Walrod JR Fleming Island 2:08.85 -
17 Donovan Anglin SR Nease 2:08.90 -
18 Trystan Ayers JR Fleming Island 2:10.16 -
19 Joshua Cills SO Ponte Vedra 2:10.58 -
20 Kevante Caldwell JR Atlantic (PO) 2:11.02 -
21 David Anderson SR St. Augustine 2:11.20 -
22 Shane McCaffery SR Nease 2:11.85 -
23 Kiran Jaishankar SO Buchholz 2:12.08 -
24 McCoughan Peacock JR Forest 2:13.27 -
25 Aaron Griffis JR Seabreeze 2:13.55 -
26 Jerry Payne JR Keystone Heights 2:13.69 -
27 Dillon Wilson-Beck JR DeLand 2:13.82 -
28 Riley Clymer JR Flagler Palm Coast 2:14.47 -
29 Stephen Favale SO Mandarin 2:14.72 -
30 Trent Crick SO Seabreeze 2:15.13 -
31 Grayson Gates SO St. Augustine 2:15.38 -
32 Matthew Bassford SO Mandarin 2:15.99 -
33 Ian York FR DeLand 2:16.88 -
34 Joshua Hett SO St. Augustine 2:17.47 -
35 Nikolai Weitz SO DeLand 2:18.46 -
36 James Vuille-Kowing SO Seabreeze 2:19.31 -
37 Jacob Tipton SR University (OC) 2:19.51 -
38 Jonah Reilly SO Mainland 2:20.90 -
39 Alex Sheperd SR New Smyrna Beach 2:21.09 -
40 Chandler Bare JR University (OC) 2:21.21 -
41 Jonathan Pritt SO Buchholz 2:21.99 -
42 Trevor Schick SR University (OC) 2:22.80 -
43 Adonay Almanzaenriquez SO St. Augustine 2:24.88 -
44 Jay Payne JR Keystone Heights 2:25.67 -
45 Sean Gilliam FR Flagler Palm Coast 2:26.11 -
46 Garrett Stanley JR Keystone Heights 2:26.34 -
47 Andrew Ibuoye SO Fleming Island 2:26.58 -
48 Tyler Shaw FR Keystone Heights 2:27.31 -
49 Austin Hughes SO Fleming Island 2:27.44 -
50 Benjamin Parry SO University (OC) 2:28.19 -
51 Juan Espino FR Forest 2:28.83 -
52 Mario Latorre JR Seabreeze 2:29.02 -
53 Brant Mountain SO Buchholz 2:30.08 -
54 Bryan Soudrain FR Flagler Palm Coast 2:30.78 -
55 Landon Gonzalez FR Flagler Palm Coast 2:31.33 -
56 Logan Williams SR Keystone Heights 2:33.56 -
57 Bradley Secomski FR New Smyrna Beach 2:33.82 -
58 Michael Aiello SO Flagler Palm Coast 2:34.58 -
59 Joshua Fosen JR Forest 2:36.03 -
60 Corey Johnson FR Atlantic (PO) 2:36.61 -
61 Gabriel Mansfield FR University (OC) 2:36.78 -
62 Caleb Lowe FR Forest 2:37.29 -
63 Gordon Towers FR Buchholz 2:37.90 -
64 Ethan Cabral FR Seabreeze 2:38.68 -
65 Gavin Satterfield FR Columbia 2:39.26 -
66 Brad Cordoma FR Flagler Palm Coast 2:40.16 -
67 Jayson Lauzurique SO Keystone Heights 2:40.82 -
68 Lawson Jones FR Seabreeze 2:40.88 -
69 Luke Van Zant SO Keystone Heights 2:44.18 -
70 Robert Lookingbill FR University (OC) 2:44.34 -
71 Thomas Sturges FR New Smyrna Beach 2:45.36 -
  Max Fairchild JR Buchholz DNS   
  Kyle Reinheimer JR Ponte Vedra DNS   
  Nyquan Morris FR P. K. Yonge DNS   
  Jeremi Weekes JR University (OC) DNS   
  Luke Berna JR Nease DNS   
  Malcolm Reed SR Mainland DNS   
  Quenton Davis JR Mainland DNS   
  Collin Wise SO Seabreeze DNS   
  Luke Ouellette FR New Smyrna Beach DNS   
  Jeremiah Lindsey FR Atlantic (PO) DNS   
  Luke Norton JR New Smyrna Beach DNS   
  Erie Peeples SR New Smyrna Beach DNS   
  Alexander Kihei SO Columbia DNS   
  Alexander McCollum JR Columbia DNS   
  Thurman Lincoln SR Buchholz DNS   
  Cade Monk SR Buchholz DNS   
  Burch Greene SR Columbia DNS   
  Nathan Bailes SO Buchholz DNS   
  Dawson Dyer SR New Smyrna Beach DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Tyler Baker SR Atlantic (PO) 2:06.15 -
39 Alex Sheperd SR New Smyrna Beach 2:21.09 -
44 Jay Payne JR Keystone Heights 2:25.67 -
48 Tyler Shaw FR Keystone Heights 2:27.31 -
52 Mario Latorre JR Seabreeze 2:29.02 -
54 Bryan Soudrain FR Flagler Palm Coast 2:30.78 -
56 Logan Williams SR Keystone Heights 2:33.56 -
60 Corey Johnson FR Atlantic (PO) 2:36.61 -
65 Gavin Satterfield FR Columbia 2:39.26 -
66 Brad Cordoma FR Flagler Palm Coast 2:40.16 -
67 Jayson Lauzurique SO Keystone Heights 2:40.82 -
68 Lawson Jones FR Seabreeze 2:40.88 -
69 Luke Van Zant SO Keystone Heights 2:44.18 -
70 Robert Lookingbill FR University (OC) 2:44.34 -
71 Thomas Sturges FR New Smyrna Beach 2:45.36 -
  Alexander Kihei SO Columbia DNS   
  Collin Wise SO Seabreeze DNS   
  Jeremiah Lindsey FR Atlantic (PO) DNS   
  Quenton Davis JR Mainland DNS   
  Jeremi Weekes JR University (OC) DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Nikolai Weitz SO DeLand 2:18.46 -
41 Jonathan Pritt SO Buchholz 2:21.99 -
42 Trevor Schick SR University (OC) 2:22.80 -
45 Sean Gilliam FR Flagler Palm Coast 2:26.11 -
46 Garrett Stanley JR Keystone Heights 2:26.34 -
47 Andrew Ibuoye SO Fleming Island 2:26.58 -
49 Austin Hughes SO Fleming Island 2:27.44 -
50 Benjamin Parry SO University (OC) 2:28.19 -
51 Juan Espino FR Forest 2:28.83 -
53 Brant Mountain SO Buchholz 2:30.08 -
55 Landon Gonzalez FR Flagler Palm Coast 2:31.33 -
57 Bradley Secomski FR New Smyrna Beach 2:33.82 -
58 Michael Aiello SO Flagler Palm Coast 2:34.58 -
59 Joshua Fosen JR Forest 2:36.03 -
61 Gabriel Mansfield FR University (OC) 2:36.78 -
62 Caleb Lowe FR Forest 2:37.29 -
63 Gordon Towers FR Buchholz 2:37.90 -
64 Ethan Cabral FR Seabreeze 2:38.68 -
  Max Fairchild JR Buchholz DNS   
  Alexander McCollum JR Columbia DNS   
  Nyquan Morris FR P. K. Yonge DNS   
  Thurman Lincoln SR Buchholz DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Jacob Walrod JR Fleming Island 2:08.85 -
17 Donovan Anglin SR Nease 2:08.90 -
18 Trystan Ayers JR Fleming Island 2:10.16 -
20 Kevante Caldwell JR Atlantic (PO) 2:11.02 -
21 David Anderson SR St. Augustine 2:11.20 -
22 Shane McCaffery SR Nease 2:11.85 -
24 McCoughan Peacock JR Forest 2:13.27 -
25 Aaron Griffis JR Seabreeze 2:13.55 -
26 Jerry Payne JR Keystone Heights 2:13.69 -
28 Riley Clymer JR Flagler Palm Coast 2:14.47 -
29 Stephen Favale SO Mandarin 2:14.72 -
30 Trent Crick SO Seabreeze 2:15.13 -
31 Grayson Gates SO St. Augustine 2:15.38 -
32 Matthew Bassford SO Mandarin 2:15.99 -
33 Ian York FR DeLand 2:16.88 -
36 James Vuille-Kowing SO Seabreeze 2:19.31 -
37 Jacob Tipton SR University (OC) 2:19.51 -
38 Jonah Reilly SO Mainland 2:20.90 -
40 Chandler Bare JR University (OC) 2:21.21 -
43 Adonay Almanzaenriquez SO St. Augustine 2:24.88 -
  Luke Ouellette FR New Smyrna Beach DNS   
  Luke Norton JR New Smyrna Beach DNS   
  Burch Greene SR Columbia DNS   
  Luke Berna JR Nease DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Arnold Collins SR Mainland 2:06.31 -
13 Alex Bendig FR Fleming Island 2:07.29 -
14 Benjamin Koppman FR St. Augustine 2:08.71 -
15 Jason Chum JR Flagler Palm Coast 2:08.80 -
19 Joshua Cills SO Ponte Vedra 2:10.58 -
23 Kiran Jaishankar SO Buchholz 2:12.08 -
27 Dillon Wilson-Beck JR DeLand 2:13.82 -
34 Joshua Hett SO St. Augustine 2:17.47 -
  Dawson Dyer SR New Smyrna Beach DNS   
  Nathan Bailes SO Buchholz DNS   
  Malcolm Reed SR Mainland DNS   
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Charles Hicks SR Bolles 1:55.61 10
2 Chase Rivera SR Bolles 1:55.98 8
3 Rheinhardt Harrison FR Nease 2:00.36 6
4 Wesley Magnell SR Flagler Palm Coast 2:01.26 5
5 Cameron May SR Fleming Island 2:01.64 4
6 Alex Hastings SR Bolles 2:01.75 3
7 August Healy SR Flagler Palm Coast 2:01.94 2
8 Kamran Kahn SR Bolles 2:02.48 1
9 Will Brady FR Bolles 2:04.54 -
10 Alexander Williams SR DeLand 2:05.00 -
  Cade Monk SR Buchholz DNS   
  Kyle Reinheimer JR Ponte Vedra DNS   
  Erie Peeples SR New Smyrna Beach DNS