March 9, 2019
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gabriel Curtis SR Mount Dora Christian 4:22.00 10
2 Anderson Denton JR Lake Wales 4:25.23 8
3 Brady Zimmerman SR George Jenkins 4:28.58 6
4 Trent Shackelford SR Lake Brantley 4:28.82 5
5 Kevin Updike SO Lake Wales 4:33.41 4
6 Zach Cloud JR St. Cloud 4:34.66 3
7 William Troupe SR Leesburg 4:34.99 2
8 Yonas Sauers JR Alonso 4:35.36 1
9 Mitchell Curtis   Mount Dora Christian 4:35.95 -
10 Stephen Ward SR Lake Wales 4:36.43 -
11 Michael May SR Wekiva 4:36.67 -
12 Matt Norton Junior Starr's Mill 4:37.59 -
13 Jackson Davis JR Apopka 4:39.68 -
14 Aiden Arnold SO Lake Nona 4:40.59 -
15 John-Anthony Hernandez JR St. Cloud 4:41.35 -
16 Nick Nyman Senior Starr's Mill 4:42.74 -
17 Ty Duben Senior Starr's Mill 4:43.64 -
18 Joseph Muzzillo Junior Starr's Mill 4:44.09 -
19 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 4:45.25 -
20 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:45.60 -
21 Matthew Lester JR Lake Brantley 4:46.94 -
22 Hudson Rucker SO Celebration 4:48.83 -
23 Kai Komatsu SO Olympia 4:49.92 -
24 Matthew Bergschneider SR Wekiva 4:51.05 -
25 Laith El-Labban SR Auburndale 4:51.25 -
26 Shu Komatsu SO Olympia 4:52.07 -
27 Jamill Vasques JR Auburndale 4:52.64 -
28 Andrew Inocencio JR Rockledge 4:55.09 -
29 Lucas Dvorak FR Windermere Prep 4:55.92 -
30 Josue Reyes SR Wharton 4:57.01 -
31 Kenneth Williams SR Lake Nona 4:57.31 -
32 Gavin Pagan JR Lakewood 4:58.94 -
33 Kai McAlister SO Rockledge 4:59.54 -
34 Troy O'Toole JR Olympia 5:02.48 -
35 Brandon Forehand SR Celebration 5:03.05 -
36 Stephen Romer SO Harmony 5:03.60 -
37 Brendan Moore JR George Jenkins 5:04.01 -
38 Nicholas Morrison SR Harmony 5:07.31 -
39 Jaxon Reed JR Lake Minneola 5:07.84 -
40 Dieufort Accius JR Wekiva 5:09.49 -
41 Brock Money SO Leesburg 5:10.90 -
42 Mario Harris JR Osceola (Kissimmee) 5:12.62 -
43 Ricardo Ortiz SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:12.93 -
44 Miguel Castillo JR Apopka 5:13.48 -
45 Andrew Guerrero SO George Jenkins 5:14.26 -
46 Jonathan Draper SR Harmony 5:14.78 -
47 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:15.88 -
48 Austin Harvey SO Cocoa 5:16.03 -
49 Ivan Garcia JR Celebration 5:20.16 -
50 Ashston Jhoda FR Wiregrass Ranch 5:20.90 -
51 Andres Soto FR Osceola (Kissimmee) 5:21.44 -
52 Dametrius Henry SO Evans 5:23.52 -
53 Preston Gruber SO Lakewood 5:26.87 -
54 David Pautienus SR Lake Minneola 5:27.22 -
55 Brandon Albers FR First Academy (Orlando) 5:27.32 -
56 Owen Fletcher JR Lake Nona 5:28.42 -
57 Anthony Camacho JR Ocoee 5:29.84 -
58 Emmanuel Camacho FR Wharton 5:30.51 -
59 Anthony Suarez JR New Dimensions 5:31.52 -
60 Essex Potts JR Lakewood 5:31.60 -
61 Esteban Venegas SO First Academy (Orlando) 5:31.62 -
62 Nicholas Hauck FR Windermere Prep 5:36.34 -
63 Troy Sawyer SO Cocoa 5:38.58 -
64 Nicholas Glen FR Auburndale 5:41.05 -
65 Carlos Viera SO Kathleen 5:44.26 -
66 Jephthe Belizaire SO Evans 5:48.43 -
67 Mason Myers SO Lake Minneola 5:49.07 -
68 Blake Deevers JR Wharton 5:53.07 -
69 Tyler Heminger JR Cocoa 6:16.29 -
70 Jason Padilla SO New Dimensions 6:17.02 -
71 Qornelious Richardson FR Winter Haven 6:17.11 -
72 Gabriel Grassi JR New Dimensions 6:30.66 -
73 Jalen Jackson FR Ocoee 6:30.99 -
74 Derrick Wilson SO Winter Haven 6:36.77 -
75 Samual Kindred FR Ocoee 6:50.98 -
  Tylan Christopher JR Leesburg DNF   
  Troy Smith SR Rockledge DNF   
  Sebastian Hernandez SO Wiregrass Ranch DNS   
  Dayoun Jones SO Evans DNS   
  Raekwon Hopkins FR Alonso DNS   
  Everett Simpson FR First Academy (Orlando) DNS   
  Thomas Valente JR Mount Dora Christian DNS   
  Marckoz Arias SR Haines City DNS   
  Brian Zeigler FR Kathleen DNS   
  Hunter Snell SR Kathleen DNS   
  Daniel Sherlock JR Lake Brantley DNS   
  Mario Tullis JR Winter Haven DNS   
  Emanuel Alvarez JR Wiregrass Ranch DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
46 Jonathan Draper SR Harmony 5:14.78 -
51 Andres Soto FR Osceola (Kissimmee) 5:21.44 -
52 Dametrius Henry SO Evans 5:23.52 -
54 David Pautienus SR Lake Minneola 5:27.22 -
55 Brandon Albers FR First Academy (Orlando) 5:27.32 -
56 Owen Fletcher JR Lake Nona 5:28.42 -
57 Anthony Camacho JR Ocoee 5:29.84 -
58 Emmanuel Camacho FR Wharton 5:30.51 -
62 Nicholas Hauck FR Windermere Prep 5:36.34 -
63 Troy Sawyer SO Cocoa 5:38.58 -
64 Nicholas Glen FR Auburndale 5:41.05 -
65 Carlos Viera SO Kathleen 5:44.26 -
66 Jephthe Belizaire SO Evans 5:48.43 -
67 Mason Myers SO Lake Minneola 5:49.07 -
68 Blake Deevers JR Wharton 5:53.07 -
69 Tyler Heminger JR Cocoa 6:16.29 -
70 Jason Padilla SO New Dimensions 6:17.02 -
71 Qornelious Richardson FR Winter Haven 6:17.11 -
72 Gabriel Grassi JR New Dimensions 6:30.66 -
73 Jalen Jackson FR Ocoee 6:30.99 -
74 Derrick Wilson SO Winter Haven 6:36.77 -
75 Samual Kindred FR Ocoee 6:50.98 -
  Brian Zeigler FR Kathleen DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Hudson Rucker SO Celebration 4:48.83 -
24 Matthew Bergschneider SR Wekiva 4:51.05 -
27 Jamill Vasques JR Auburndale 4:52.64 -
33 Kai McAlister SO Rockledge 4:59.54 -
35 Brandon Forehand SR Celebration 5:03.05 -
37 Brendan Moore JR George Jenkins 5:04.01 -
38 Nicholas Morrison SR Harmony 5:07.31 -
40 Dieufort Accius JR Wekiva 5:09.49 -
41 Brock Money SO Leesburg 5:10.90 -
42 Mario Harris JR Osceola (Kissimmee) 5:12.62 -
43 Ricardo Ortiz SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:12.93 -
44 Miguel Castillo JR Apopka 5:13.48 -
48 Austin Harvey SO Cocoa 5:16.03 -
49 Ivan Garcia JR Celebration 5:20.16 -
50 Ashston Jhoda FR Wiregrass Ranch 5:20.90 -
53 Preston Gruber SO Lakewood 5:26.87 -
59 Anthony Suarez JR New Dimensions 5:31.52 -
60 Essex Potts JR Lakewood 5:31.60 -
61 Esteban Venegas SO First Academy (Orlando) 5:31.62 -
  Hunter Snell SR Kathleen DNS   
  Daniel Sherlock JR Lake Brantley DNS   
  Mario Tullis JR Winter Haven DNS   
  Emanuel Alvarez JR Wiregrass Ranch DNS   
  Everett Simpson FR First Academy (Orlando) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Stephen Ward SR Lake Wales 4:36.43 -
11 Michael May SR Wekiva 4:36.67 -
12 Matt Norton Junior Starr's Mill 4:37.59 -
14 Aiden Arnold SO Lake Nona 4:40.59 -
18 Joseph Muzzillo Junior Starr's Mill 4:44.09 -
19 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 4:45.25 -
20 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:45.60 -
21 Matthew Lester JR Lake Brantley 4:46.94 -
23 Kai Komatsu SO Olympia 4:49.92 -
25 Laith El-Labban SR Auburndale 4:51.25 -
26 Shu Komatsu SO Olympia 4:52.07 -
28 Andrew Inocencio JR Rockledge 4:55.09 -
29 Lucas Dvorak FR Windermere Prep 4:55.92 -
30 Josue Reyes SR Wharton 4:57.01 -
31 Kenneth Williams SR Lake Nona 4:57.31 -
34 Troy O'Toole JR Olympia 5:02.48 -
36 Stephen Romer SO Harmony 5:03.60 -
39 Jaxon Reed JR Lake Minneola 5:07.84 -
45 Andrew Guerrero SO George Jenkins 5:14.26 -
47 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:15.88 -
  Dayoun Jones SO Evans DNS   
  Raekwon Hopkins FR Alonso DNS   
  Marckoz Arias SR Haines City DNS   
  Sebastian Hernandez SO Wiregrass Ranch DNS   
  Thomas Valente JR Mount Dora Christian DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gabriel Curtis SR Mount Dora Christian 4:22.00 10
2 Anderson Denton JR Lake Wales 4:25.23 8
3 Brady Zimmerman SR George Jenkins 4:28.58 6
4 Trent Shackelford SR Lake Brantley 4:28.82 5
5 Kevin Updike SO Lake Wales 4:33.41 4
6 Zach Cloud JR St. Cloud 4:34.66 3
7 William Troupe SR Leesburg 4:34.99 2
8 Yonas Sauers JR Alonso 4:35.36 1
9 Mitchell Curtis   Mount Dora Christian 4:35.95 -
13 Jackson Davis JR Apopka 4:39.68 -
15 John-Anthony Hernandez JR St. Cloud 4:41.35 -
16 Nick Nyman Senior Starr's Mill 4:42.74 -
17 Ty Duben Senior Starr's Mill 4:43.64 -
32 Gavin Pagan JR Lakewood 4:58.94 -
  Troy Smith SR Rockledge DNF   
  Tylan Christopher JR Leesburg DNF