February 16, 2019
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elie Timing

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mya Bodrato SO Lake Mary 2:24.11 10
2 Katie Ranck SO Windermere 2:28.94 8
3 Adriana Mier FR Hardee 2:29.79 6
4 Katerina Dobkowski SR Belleview 2:31.18 5
5 Allison Drummond SO Buchholz 2:31.51 4
6 Christina Labrato SO Lake Mary 2:32.90 3
7 Isabelle Zadzban JR Lake Mary 2:33.08 2
8 Taylor Veatch SO Buchholz 2:33.85 1
9 ANDI Cantlay SR Spruce Creek 2:35.98 -
10 Karah White 8 Montverde Academy 2:36.54 -
11 Lauren Sacauskas JR Forest 2:38.77 -
12 Zarrah Barbaza FR Montverde Academy 2:38.87 -
13 Brianna Hall SR Mount Dora Christian 2:39.19 -
14 Allyson Gilmore SO North Marion 2:40.01 -
15 Jessica McCullen FR Lyman 2:40.26 -
16 Rachel Wheatley SO Spruce Creek 2:40.62 -
17 Bailey Nelson SR Spruce Creek 2:41.70 -
18 Sydni Brown FR Lake Nona 2:42.75 -
19 Amber He FR Dr. Phillips 2:44.51 -
20 Nyasia Rivera JR Cypress Creek 2:45.62 -
21 Katerina Karamanis SO Seminole (Sanford) 2:47.16 -
22 Natalia Blake JR Dr. Phillips 2:48.95 -
23 Madison Gordon SO Lyman 2:49.39 -
24 Yarianna Cuevas JR Cypress Creek 2:50.60 -
25 Allison Stromberg FR Seminole (Sanford) 2:50.73 -
26 Quiriat Dubon FR North Marion 2:51.43 -
27 Naika Metellus JR Oak Ridge 2:51.57 -
28 Desiree Riggins FR Spruce Creek 2:51.78 -
29 Deborah Georges SO Oak Ridge 2:52.74 -
30 Georgia Lee SO DeLand 2:53.53 -
31 Jordan Koehler SR University (OC) 2:55.49 -
32 Alexa Switzer FR North Marion 2:55.70 -
33 Kimberely CLark JR Palatka 2:58.03 -
34 Rebecca Georges SO Oak Ridge 2:58.38 -
35 Rachel Stadtler SR DeLand 2:58.63 -
36 Brooke Williams JR University (OC) 2:59.29 -
37 Amelie Olsen FR Dr. Phillips 3:00.47 -
38 Allison Horsford 8 Mount Dora Christian 3:01.70 -
39 Sofia Milek FR Windermere 3:02.28 -
40 Airon Rhoden SR Bartow 3:02.33 -
41 Riley Ward FR Lake Mary 3:02.98 -
42 Isabella Horns FR Windermere 3:04.99 -
43 Jenna Baumann SO DeLand 3:05.97 -
44 Stephanie Sun SO Windermere Prep 3:06.81 -
45 Sofia Torres-Gomez SO Master's Academy (Oviedo) 3:07.03 -
46 Tiffany Wangui SO Cypress Creek 3:07.24 -
47 Aubree Gordon SO Belleview 3:14.30 -
48 Iyanna Woods SO Palatka 3:15.96 -
49 Phoenix Ferguson FR North Marion 3:16.46 -
50 Kailey Daniel SR Mount Dora Christian 3:17.71 -
51 Leeley Waters 8 Foundation Academy 3:18.14 -
52 Daniel Witt FR Colonial 3:19.30 -
53 Tanesha Toussaint SO Oak Ridge 3:20.69 -
54 Alyssa Lasala JR Master's Academy (Oviedo) 3:23.22 -
55 Maria Rocha FR Windermere Prep 3:23.56 -
56 Mattea McBroom JR University (OC) 3:24.13 -
57 Sara Rota Conti JR South Lake 3:26.45 -
58 Mia Madonna SO Villages 3:30.30 -
59 Lavinia Lenssen JR DeLand 3:30.71 -
60 Carly Siegel SO Windermere Prep 3:31.41 -
61 Casey Estrada FR Edgewater 3:33.14 -
62 MacKenzie Horton SR Mount Dora Christian 3:33.76 -
63 Yadira Burgos Silva FR University (OC) 3:40.19 -
64 Franchezka Briggs JR South Lake 3:58.98 -
  Amy Gutierrez SO Hardee DNS   
  Allison Monk SO Buchholz DNS   
  Jasmine Elliot SO Liberty DNS   
  Mirabella Miranda SO Windermere Prep DNS   
  Alayjah Ousley FR Liberty DNS   
  Kelsea Eichler SR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Deilanys Denizard SR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Sadia Moreland FR Colonial DNS   
  Jayline DeJesus FR Colonial DNS   
  Paula Exantus SR Liberty DNS   
  Grace Messemer SR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Adrianna Graziano FR Dr. Phillips DNS   
  Samantha Lopez JR Windermere DNS   
  Marlena Scholl SO Villages DNS   
  Marina Brown SO Edgewater DNS   
  Karimar Pretto JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Sagan Simmons SR Edgewater DNS   
  Alyssa Lee SO South Lake DNS   
  Jules Weakley 7 Foundation Academy DNS   
  Kylie Davenport JR Buchholz DNS   
  Brisa De La Paz JR South Lake DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Amber He FR Dr. Phillips 2:44.51 -
21 Katerina Karamanis SO Seminole (Sanford) 2:47.16 -
37 Amelie Olsen FR Dr. Phillips 3:00.47 -
38 Allison Horsford 8 Mount Dora Christian 3:01.70 -
45 Sofia Torres-Gomez SO Master's Academy (Oviedo) 3:07.03 -
46 Tiffany Wangui SO Cypress Creek 3:07.24 -
48 Iyanna Woods SO Palatka 3:15.96 -
50 Kailey Daniel SR Mount Dora Christian 3:17.71 -
51 Leeley Waters 8 Foundation Academy 3:18.14 -
53 Tanesha Toussaint SO Oak Ridge 3:20.69 -
54 Alyssa Lasala JR Master's Academy (Oviedo) 3:23.22 -
56 Mattea McBroom JR University (OC) 3:24.13 -
61 Casey Estrada FR Edgewater 3:33.14 -
63 Yadira Burgos Silva FR University (OC) 3:40.19 -
  Brisa De La Paz JR South Lake DNS   
  Kelsea Eichler SR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Adrianna Graziano FR Dr. Phillips DNS   
  Paula Exantus SR Liberty DNS   
  Jules Weakley 7 Foundation Academy DNS   
  Alayjah Ousley FR Liberty DNS   
  Kylie Davenport JR Buchholz DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Sydni Brown FR Lake Nona 2:42.75 -
26 Quiriat Dubon FR North Marion 2:51.43 -
28 Desiree Riggins FR Spruce Creek 2:51.78 -
30 Georgia Lee SO DeLand 2:53.53 -
32 Alexa Switzer FR North Marion 2:55.70 -
33 Kimberely CLark JR Palatka 2:58.03 -
34 Rebecca Georges SO Oak Ridge 2:58.38 -
35 Rachel Stadtler SR DeLand 2:58.63 -
41 Riley Ward FR Lake Mary 3:02.98 -
44 Stephanie Sun SO Windermere Prep 3:06.81 -
47 Aubree Gordon SO Belleview 3:14.30 -
49 Phoenix Ferguson FR North Marion 3:16.46 -
52 Daniel Witt FR Colonial 3:19.30 -
55 Maria Rocha FR Windermere Prep 3:23.56 -
57 Sara Rota Conti JR South Lake 3:26.45 -
58 Mia Madonna SO Villages 3:30.30 -
59 Lavinia Lenssen JR DeLand 3:30.71 -
60 Carly Siegel SO Windermere Prep 3:31.41 -
62 MacKenzie Horton SR Mount Dora Christian 3:33.76 -
64 Franchezka Briggs JR South Lake 3:58.98 -
  Amy Gutierrez SO Hardee DNS   
  Alyssa Lee SO South Lake DNS   
  Allison Monk SO Buchholz DNS   
  Marlena Scholl SO Villages DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Lauren Sacauskas JR Forest 2:38.77 -
14 Allyson Gilmore SO North Marion 2:40.01 -
15 Jessica McCullen FR Lyman 2:40.26 -
16 Rachel Wheatley SO Spruce Creek 2:40.62 -
20 Nyasia Rivera JR Cypress Creek 2:45.62 -
22 Natalia Blake JR Dr. Phillips 2:48.95 -
23 Madison Gordon SO Lyman 2:49.39 -
24 Yarianna Cuevas JR Cypress Creek 2:50.60 -
25 Allison Stromberg FR Seminole (Sanford) 2:50.73 -
29 Deborah Georges SO Oak Ridge 2:52.74 -
31 Jordan Koehler SR University (OC) 2:55.49 -
36 Brooke Williams JR University (OC) 2:59.29 -
39 Sofia Milek FR Windermere 3:02.28 -
40 Airon Rhoden SR Bartow 3:02.33 -
42 Isabella Horns FR Windermere 3:04.99 -
43 Jenna Baumann SO DeLand 3:05.97 -
  Marina Brown SO Edgewater DNS   
  Sagan Simmons SR Edgewater DNS   
  Jasmine Elliot SO Liberty DNS   
  Sadia Moreland FR Colonial DNS   
  Jayline DeJesus FR Colonial DNS   
  Mirabella Miranda SO Windermere Prep DNS   
  Grace Messemer SR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Deilanys Denizard SR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mya Bodrato SO Lake Mary 2:24.11 10
2 Katie Ranck SO Windermere 2:28.94 8
3 Adriana Mier FR Hardee 2:29.79 6
4 Katerina Dobkowski SR Belleview 2:31.18 5
5 Allison Drummond SO Buchholz 2:31.51 4
6 Christina Labrato SO Lake Mary 2:32.90 3
7 Isabelle Zadzban JR Lake Mary 2:33.08 2
8 Taylor Veatch SO Buchholz 2:33.85 1
9 ANDI Cantlay SR Spruce Creek 2:35.98 -
10 Karah White 8 Montverde Academy 2:36.54 -
12 Zarrah Barbaza FR Montverde Academy 2:38.87 -
13 Brianna Hall SR Mount Dora Christian 2:39.19 -
17 Bailey Nelson SR Spruce Creek 2:41.70 -
27 Naika Metellus JR Oak Ridge 2:51.57 -
  Samantha Lopez JR Windermere DNS   
  Karimar Pretto JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS