FHSAA 2A Region 1 Qualifiers

ICON KEY: Region Qualifier Wheelchair Ambulatory
DISPLAYING

100 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Dailey, Jayden SO Tocoi Creek 10.57 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 1.1
2 Miller, Kavon SR Bolles 10.72 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 1.1
3 Suddeth, Lakieyan SR Bay 10.88 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -3.1
4 Ash Jr, Michael SR Godby 10.95 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 2.2
5 Hockman, Ben FR Santa Fe 10.98 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 1.1
6 Burroughs, Naeem FR Bolles 11.08 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 1.1
7 Donaldson, Deltonio SO Gadsden County 11.15 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 2.2
8 Oruamabo, Amos SR Ribault 11.16 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.6
8 Resar, James JR Bishop Kenny 11.16 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.6
10 Brinson, Samron JR Wakulla 11.22 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 2.2
11 Hughley, Dominique SO Pensacola 11.26 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -3.1
12 Jackson, Ja'ohn SR Madison County 11.27 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 2.2
12 Owens, Marquavious JR Suwannee 11.27 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 2.2
14 Johnson, Marquez JR Wakulla 11.28 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.5
15 Thompson, Xavier SO Pensacola Catholic 11.34 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -3.1
16 James, Josiah SR Bay 11.35 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -3.1
16 Threatts, Jayden SO Florida High 11.35 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.5
18 Wells, Micheal JR Santa Fe 11.36 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 1.1
19 Neal, Keimarion FR Santa Fe 11.39 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 1.1
19 Okor, Kenechukwu JR Paxon 11.39 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.7
21 Mccall, Jaden JR Marianna 11.40 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 2.2
22 Collier, Caden SO Taylor County 11.42 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 2.2
23 Ramsay, Nels JR Bishop Kenny 11.44 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.6
24 Berry, Matthew SR Bolles 11.48 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
24 Fountain, Jakobe SR Pensacola 11.48 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -3.1
26 Grant , King SR Baldwin 11.49 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.7
27 Hamilton, Jevon JR Rutherford 11.50 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -1.8
28 Dean, Wendell SR Tocoi Creek 11.52 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 1.1
29 Diston, Dayquan JR Union County 11.53 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
30 Jackson, Theodore SR Pensacola 11.55 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -3.1
31 Rolack, Eddie SR Ribault 11.56 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.6
32 Gillyard , Kyle JR Raines 11.57 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.6
33 Lawton, Tyler JR Beachside 11.58 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
33 Ragland, Kaiz SR Tocoi Creek 11.58 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
35 Marshall, Jakobe JR Paxon 11.59 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.6
35 Marshall, Daren FR Gadsden County 11.59 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.5
37 Archibald, Kaleb SR Yulee 11.64 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.6
37 Showers, Jayvion JR Pensacola Catholic 11.64 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -3.1
39 Dewees, Julian JR Bishop Kenny 11.65 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.7
40 Gardner, Kenyon SO Paxon 11.69 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.7
41 Sims, TaShaun JR Chipley 11.71 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.5
41 Howard, Koby SO Pensacola Catholic 11.71 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -1.6
43 Layne, Jackson SO South Walton 11.72 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -3.1
44 Broxton, Virgus SR Florida High 11.73 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.4
45 Akins, Oshea SR Madison County 11.77 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.5
46 Gilliam, Jacques JR Florida High 11.78 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.4
47 Collazos, Matthew JR Beachside 11.79 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
48 Harper, Travis SO Bozeman 11.80 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -1.8
49 Durant, Ra'von SR Union County 11.81 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
50 Williams , Thomas JR Union County 11.82 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3

100 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Turner, Kyndal JR Paxon 12.22 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.3
2 Watts, Skyler JR Episcopal 12.26 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.3
3 Peoples, Me'Yauney JR Gadsden County 12.36 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.1
4 DeVoux, Kennedi SR Paxon 12.40 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.3
4 Johnson, Gabrielle SR Bishop Kenny 12.40 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.3
6 Clark, Leah SR Union County 12.49 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
7 Evatt, Tristen JR Yulee 12.53 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.3
8 McBroom, Destiny JR Santa Fe 12.61 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
9 Oliver, Paige FR Godby 12.71 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.1
10 Thorson, Addie JR Bishop Kenny 12.89 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.3
11 Blackshear, Kareema SO Raines 12.91 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.5
12 Jackson, Chyanne SR Marianna 12.93 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.1
13 Mack, Lauren JR Episcopal 12.94 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.3
14 Robinson, Aleisia SR Ribault 12.98 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.3
15 Beeks, Shania SO West Florida 12.99 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -2.8
16 Bethea, Amia FR Union County 13.01 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
17 Mcintyre, Jhamiyah FR Taylor County 13.03 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.1
18 Graham, Bella 7 Bolles 13.06 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
19 Okoli, Onyinye JR Florida High 13.09 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
20 Jones, Deziah JR Santa Fe 13.11 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
21 Leak-Harbor, Harmani SO Wolfson 13.12 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
22 Bruton, Deondra JR Madison County 13.13 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
23 Simpkins, Naryia FR Pensacola 13.14 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -2.8
24 Williams, Denaria SO Godby 13.16 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.1
25 Lee, Jadah SO Tocoi Creek 13.17 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
26 Nickerson, Ryan JR Beachside 13.18 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
26 Gilliam, Shante'Jah SR Wakulla 13.18 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.6
28 Hogan, Sarayah FR Chipley 13.21 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.1
29 Blackman , Makail FR Baldwin 13.22 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.5
30 Hogan, Sadayah FR Chipley 13.24 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.1
31 Green, Le'niyah JR Ribault 13.28 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.5
32 Leon, Skilynn JR Florida High 13.29 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
32 Johnson, Kamilya SO Yulee 13.29 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.5
34 Pugh, Kiara SR West Florida 13.34 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -2.8
35 Jennings, Kennedy FR Suwannee 13.35 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
36 Lebron, Jaylee JR Santa Fe 13.36 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
37 Houston, Ja'maya JR Madison County 13.37 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
38 Buckley, Erin SR Bishop Kenny 13.41 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.5
39 Foster, Ta'Nia FR Paxon 13.50 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.5
40 Fuller, Anndersn FR Fort White 13.58 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
41 Callahan, Jaida FR Wolfson 13.59 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
42 Grier, Randelaysia SO West Florida 13.61 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -2.8
43 Blazer, Sasha SO Tocoi Creek 13.62 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
43 Moses, Vernita 7 Rutherford 13.62 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -2.8
45 Langham, Kamryn SO Northview 13.64 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -2.8
46 Evans, Avery SO Tocoi Creek 13.68 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
47 Brown, Na'khya SR Northview 13.74 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -2.6
48 Demps, Sa'Niyah FR Madison County 13.77 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
48 Ferguson, Diamond SO Bradford 13.77 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.5
50 Turner, Kiley FR Wakulla 13.78 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.6

200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Danzy, Micahi JR Florida High 21.43 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.4
2 Miller, Kavon SR Bolles 21.52 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
3 Dailey, Jayden SO Tocoi Creek 21.78 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
4 Suddeth, Lakieyan SR Bay 21.97 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 3.3
5 Hockman, Ben FR Santa Fe 22.25 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
6 Oruamabo, Amos SR Ribault 22.29 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.6
7 Ash Jr, Michael SR Godby 22.30 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.4
8 Donaldson, Deltonio SO Gadsden County 22.53 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.4
9 Hughley, Dominique SO Pensacola 22.60 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 3.3
10 Fountain, Jakobe SR Pensacola 22.62 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 3.3
11 Ross, Auntrell SR Union County 22.73 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
12 Sampson, Brayden SO Freeport 22.83 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 3.3
13 Gillyard , Kyle JR Raines 23.08 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.6
14 Brinson, Samron JR Wakulla 23.09 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.4
15 Johnson, Kaleb SR Santa Fe 23.11 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
16 James, Josiah SR Bay 23.20 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 3.3
17 Threatts, Jayden SO Florida High 23.21 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.5
18 Libert, Myles FR Marianna 23.22 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.5
19 West, Za'Marion FR Madison County 23.23 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.5
20 Collier, Caden SO Taylor County 23.28 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.4
20 Rodgers, Julian SR Ribault 23.28 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.6
22 Dean, Wendell SR Tocoi Creek 23.33 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.8
23 Neal, Keimarion FR Santa Fe 23.37 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.8
24 Marshall, Daren FR Gadsden County 23.48 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.4
25 Anderson, Joshua JR Paxon 23.54 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
26 Grooms, Richard JR Wolfson 23.59 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
27 Harper, Travis SO Bozeman 23.61 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 2.0
28 Grant , King SR Baldwin 23.65 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
29 Coleman, Gabriel JR Bolles 23.68 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
30 Frazier , Jackson SO Tocoi Creek 23.76 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.8
31 Archibald, Kaleb SR Yulee 23.77 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
31 Kilpatrick , Nicholas JR Raines 23.77 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.1
33 Collazos, Matthew JR Beachside 23.78 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.8
34 Gardner, Kenyon SO Paxon 23.82 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
35 Marshall, Jakobe JR Paxon 23.84 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.6
36 Ruff , Santana FR Baldwin 23.86 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.1
37 Twardy, Luke SO Fernandina Beach 23.91 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
38 Jacobs , Nashawn FR Raines 23.93 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
39 Lawton, Tyler JR Beachside 24.03 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.7
40 Layne, Jackson SO South Walton 24.06 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 2.0
41 Rozier, Shepherd JR Keystone Heights 24.20 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.8
42 Faint, Michael SO North Bay Haven 24.25 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 3.3
43 Maclean, Keegan SO Wolfson 24.28 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.8
44 Walker, Shawn JR North Bay Haven 24.36 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 2.9
44 Hopkins, Josiah SO Fort White 24.36 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
46 Hopkins, Jared JR Fort White 24.46 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
47 Adkins, Jermaine SR West Florida 24.47 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 2.0
48 Ritchie, Jon SO Episcopal 24.50 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.1
49 Poindexter, Jackson JR West Florida 24.55 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 2.0
50 Floyd, Charleston SO Pensacola Catholic 24.62 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 2.0

200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Watts, Skyler JR Episcopal 24.59 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -0.5
2 Johnson, Gabrielle SR Bishop Kenny 24.99 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -0.5
3 Turner, Kyndal JR Paxon 25.18 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -0.5
4 Saint-Germain, Rose-Esther SR Paxon 25.44 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -0.5
4 Peoples, Me'Yauney JR Gadsden County 25.44 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.0
6 Evatt, Tristen JR Yulee 25.67 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -0.5
7 DeVoux, Kennedi SR Paxon 25.79 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
8 Clark, Leah SR Union County 25.87 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.5
9 Webbe, Kaitlynn JR Andrew Jackson 26.08 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -0.5
10 Oliver, Paige FR Godby 26.15 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.0
11 McBroom, Destiny JR Santa Fe 26.20 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.5
12 Edwards, Shakirah JR Rutherford 26.41 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 0.8
12 Robinson, Aleisia SR Ribault 26.41 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
14 Mack, Lauren JR Episcopal 26.56 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -0.5
15 Thorson, Addie JR Bishop Kenny 26.72 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
16 Proctor, Kennedi FR Baldwin 26.73 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -0.5
17 Simpkins, Naryia FR Pensacola 26.75 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 0.8
18 Jackson, Chyanne SR Marianna 26.76 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.0
19 Beeks, Shania SO West Florida 26.83 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 0.8
20 Nickerson, Ryan JR Beachside 26.98 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.6
21 Williams, Denaria SO Godby 27.01 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.0
22 Colbert, Nadalea SR Raines 27.11 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
23 Stutts, Mikayla SO West Florida 27.18 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 0.8
23 Walker, Arianna FR Beachside 27.18 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.5
25 Butler, Kayla SO Rutherford 27.20 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 0.8
26 Okoli, Onyinye JR Florida High 27.25 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.0
26 Blackshear, Kareema SO Raines 27.25 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
28 Vaughn, Sophia SR Tocoi Creek 27.39 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.5
29 Bow, Jadyn 8 Episcopal 27.44 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
30 Bridges, Janiyah 7 Rutherford 27.45 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 2.1
31 Mcintyre, Jhamiyah FR Taylor County 27.49 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.0
32 Johnson, Kamilya SO Yulee 27.55 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
33 Stutts, Jakayla SO West Florida 27.58 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 0.8
34 Graham, Bella 7 Bolles 27.64 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.5
35 Hogan, Sadayah FR Chipley 27.71 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.0
36 Blackman , Makail FR Baldwin 27.76 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
37 Hogan, Sarayah FR Chipley 27.79 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.0
38 Brown, Na'khya SR Northview 27.96 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -0.1
39 Griner, Claire SO Walton 28.01 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 0.8
40 Callahan, Jaida FR Wolfson 28.02 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.6
41 Curtis, Alanah JR Tocoi Creek 28.29 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.6
42 Stokes, Ka'Mari JR Ribault 28.31 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.1
43 Houston, Ja'maya JR Madison County 28.33 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.6
44 Fleeman, Alice FR South Walton 28.34 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 0.8
45 Leak-Harbor, Harmani SO Wolfson 28.41 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.5
46 Fuller, Anndersn FR Fort White 28.48 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
47 Lucero, Dafne SR Walton 28.52 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 2.1
48 Rieben, Ella JR South Walton 28.55 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 2.1
49 Gardner, Sa'marria JR Ribault 28.59 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.1
50 Davis, Ava SO Tocoi Creek 28.60 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.6

400 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Miller, Kavon SR Bolles 48.36 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
2 Danzy, Micahi JR Florida High 48.46 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
3 Ousley , Tyrone SR Raines 49.43 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
4 Anderson, Joshua JR Paxon 49.56 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
5 Hill, Willie JR Andrew Jackson 50.01 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
6 Johnson, Brian SR Andrew Jackson 50.15 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
7 Washington, Kyren SR Santa Fe 50.33 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
8 Williams, Alex SO Andrew Jackson 51.42 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
9 Cottrell, Michael JR Santa Fe 51.58 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
10 Rothell, Carter SR Florida High 51.75 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
11 Rozier, Shepherd JR Keystone Heights 51.92 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
12 Rodgers, Julian SR Ribault 51.99 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
13 Broxton, Virgus SR Florida High 52.01 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
14 Easley, Jaleel SO Bradford 52.02 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
15 Jesse, Elias SO Beachside 52.16 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
15 Owens, Marquavious JR Suwannee 52.16 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
17 Ruff , Santana FR Baldwin 52.71 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
18 Deguzman, Aidan SR West Florida 52.75 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
19 Morales, Evanray SR Ribault 52.82 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
20 McCoy, Da'varin SO Taylor County 53.37 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
21 Harper, Houston SR Yulee 53.40 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
22 Oliver, Gavin JR Beachside 53.42 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
23 Owen, Hayden SR Tocoi Creek 53.46 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
24 Twardy, Luke SO Fernandina Beach 53.48 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
25 Betts, James SR North Bay Haven 53.51 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
26 Faint, Michael SO North Bay Haven 53.71 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
27 Curtis, Richard JR West Florida 53.83 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
28 Norton, Collin SO Bolles 53.96 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
29 Jacobs , Nashawn FR Raines 53.99 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
30 Balcita, Brick SO Beachside 54.02 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
31 Higgins , Alexander FR Raines 54.30 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
32 Williams, Trey SO Tocoi Creek 54.35 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
33 Jones, Deonte JR Union County 54.39 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
34 Anayu, Luis SO Walton 54.61 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
35 Wright, Avery SO Wolfson 54.76 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
36 Williams, Kingston SO Taylor County 54.80 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
37 Hilliard , Amare FR Baldwin 54.81 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
38 Price, Juel SO Yulee 55.02 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
39 McNeill, Jalen SO Marianna 55.04 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
40 Dale, Clifford SR Pensacola 55.46 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
41 Pulicottil, Noel JR Bishop Kenny 55.49 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
42 Williams, Sean SO Madison County 55.52 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
43 Maclean, Keegan SO Wolfson 55.56 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
44 Libert, Myles FR Marianna 55.60 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
45 Thomas, Robert FR Union County 55.69 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
46 Williams, Cyrus SO Godby 55.71 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
47 Nelson, Zakeius FR Chipley 55.85 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
48 Hitchens , Jalen SR Baldwin 55.88 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
49 Cano, Daniel SR Bishop Kenny 56.00 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
50 Beckely, Gabriel SO Chipley 56.02 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023

400 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Haywood, Ka'Myya SR Bishop Kenny 54.68 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
2 Watts, Skyler JR Episcopal 54.91 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
3 Johnson, Gabrielle SR Bishop Kenny 55.16 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
4 Webbe, Kaitlynn JR Andrew Jackson 55.60 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
5 Saint-Germain, Rose-Esther SR Paxon 56.73 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
6 Mack, Lauren JR Episcopal 58.56 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
7 Coyle, Clare JR Bishop Kenny 58.89 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
8 Vaughn, Sophia SR Tocoi Creek 1:00.84 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
9 Libby, Katherine FR Bolles 1:01.33 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
10 Stutts, Mikayla SO West Florida 1:01.90 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
11 Quisenberry, Elin 6 Florida High 1:02.67 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
12 Turbiville, Lila SR West Florida 1:02.90 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
12 Beeks, Skyy SR West Florida 1:02.90 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
14 Olds, Dava 8 Rutherford 1:02.94 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
15 Griner, Claire SO Walton 1:02.98 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
16 Legare, Zhian JR Paxon 1:03.04 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
17 Butler, Victoria FR Godby 1:03.56 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
18 Deitrick, Kaitlyn SO Tocoi Creek 1:03.60 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
19 McCardell, Sarah JR Yulee 1:04.40 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
20 Ware, Ty'Asha SR Chipley 1:04.44 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
21 Booker, Kaelyn SO Bradford 1:04.59 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
22 Jennings, Kennedy FR Suwannee 1:04.64 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
23 Stengel, Caidence JR Santa Fe 1:04.66 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
24 Granby-Harthan, Kira FR Bay 1:04.84 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
25 Lee Chong , Mia 7 Bolles 1:04.98 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
26 Gilliam, Makayla SO Santa Fe 1:05.03 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
27 Tarantino, Sydney FR Beachside 1:05.22 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
28 Walker, Lyric SO Andrew Jackson 1:05.25 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
29 Faint, Kyla FR North Bay Haven 1:05.50 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
30 Bryant, Nia JR Paxon 1:05.59 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
31 Malin, Heidi SO Yulee 1:05.61 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
32 Leon, Skilynn JR Florida High 1:06.02 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
33 Dillard, Kyra FR Tocoi Creek 1:06.04 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
34 Rieben, Ella JR South Walton 1:06.58 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
35 Pickford, Mary 6 North Bay Haven 1:06.82 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
36 Lucero, Dafne SR Walton 1:06.90 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
37 Mitchell, Nena FR Wolfson 1:07.12 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
38 Odum, Mia SO Union County 1:07.30 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
39 Williams, Liya FR Wolfson 1:07.35 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
40 Robinson, Jayda FR Beachside 1:07.37 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
41 Costanza, Eden JR Beachside 1:07.44 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
42 Asbury, Katherine JR Bolles 1:07.81 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
43 Reddick, Jordyn SO Raines 1:07.83 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
44 Grant, Trishann SR Ribault 1:08.19 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
45 Charlery, Jaylin FR Pensacola Catholic 1:08.21 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
46 Brown, Arielle JR Ribault 1:08.26 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
47 Burke, Jalynn FR Bozeman 1:08.86 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
48 McCarthy, Ashly SO Keystone Heights 1:08.88 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
49 Bolen, Cherish FR Wakulla 1:09.05 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
50 Platfoot, Summer SO Marianna 1:09.18 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023

800 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Kirspel, Jonah JR South Walton 1:56.77 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
2 Rivera, Miles JR Bolles 1:57.98 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
3 Camp, Jack SO Bolles 1:59.79 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
4 Buist, Dashawn JR Andrew Jackson 2:00.39 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
5 Pitts, Payton SR Santa Fe 2:01.02 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
6 Officer, Jake SO Episcopal 2:01.55 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
7 Gutierrez, Luis SR West Florida 2:01.77 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
8 Kimberly, Cormac SR Bolles 2:02.21 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
9 Vinas, Alejandro JR Bishop Kenny 2:02.42 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
10 Janik, Trevor SR Pensacola Catholic 2:02.56 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
11 Jasey, Calvin SR Episcopal 2:03.22 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
12 Griffin, Tyler JR Keystone Heights 2:04.20 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
13 Griner, Payne JR Walton 2:04.63 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
14 Morales, Evanray SR Ribault 2:04.72 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
15 Anasco, Daniel JR Tocoi Creek 2:05.00 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
16 Jesse, Elias SO Beachside 2:05.34 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
17 Rothell, Carter SR Florida High 2:05.76 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
18 Liuzzo, Jack SO Bishop Kenny 2:05.77 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
19 St.Louis, Julien SO Paxon 2:06.10 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
20 Kling, Daniel JR North Bay Haven 2:06.17 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
21 Bowie, Kaydan SR Tocoi Creek 2:06.85 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
22 Rackley, Donovan SR Godby 2:06.86 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
23 Harris, Josh JR Yulee 2:06.97 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
24 Mobley, Morgan JR Suwannee 2:07.07 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
25 Polleschultz, Matthew SO Tocoi Creek 2:07.62 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
26 Wilkerson, James SO Wolfson 2:08.02 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
27 England, Xavier JR Florida High 2:09.15 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
28 Jordan, Zane JR South Walton 2:09.27 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
29 Nix, Andrew JR Wakulla 2:09.36 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
30 Taylor, Jalen SR Paxon 2:09.86 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
31 Marello, Andrew JR Wolfson 2:09.91 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
32 Williams, Zach JR Santa Fe 2:09.93 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
33 McElhaney, James SR Northview 2:11.71 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
34 Warren, James SO Bishop Kenny 2:13.57 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
35 Carradine, Joshua JR Ribault 2:13.82 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
36 Deem, Noah SO Florida High 2:14.45 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
37 Branton, Arthur SR West Florida 2:14.55 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
38 Singh, Krishiv JR Beachside 2:14.67 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
39 Pinkney, Soloman FR Baldwin 2:15.08 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
40 Tate, Cole SR Yulee 2:15.31 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
41 Holland, Chester JR Episcopal 2:16.40 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
42 Williams, Alex SO Andrew Jackson 2:17.12 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
43 Crider, Wyatt SR Yulee 2:17.83 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
44 Stahman, Jacob SO Keystone Heights 2:19.04 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
45 Hudson, Garrett FR Beachside 2:19.32 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
46 Lawson, Julian FR Paxon 2:19.93 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
47 Drakus, Vincent SO Fernandina Beach 2:19.99 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
48 Guyden, Braylon JR Santa Fe 2:20.50 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
49 Olds, Eric SO Rutherford 2:20.74 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
50 Craig, Cayll SR South Walton 2:21.34 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023

800 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Haywood, Ka'Myya SR Bishop Kenny 2:12.73 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
2 Proctor, Kennedi FR Baldwin 2:19.48 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
3 Lee, Isabella SO Bolles 2:21.04 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
4 Petrucelli, Sofia SR Bolles 2:23.65 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
5 Bata, Leila JR Bolles 2:24.02 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
6 Hill, Kennedy JR Andrew Jackson 2:25.40 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
7 Nichols, Mikaela FR Fernandina Beach 2:25.85 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
8 Cannada, Annalise SR Bolles 2:26.26 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
9 Wheldon, Emily JR Bishop Kenny 2:27.01 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
10 Coleman, Niya SR Florida High 2:28.88 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
11 Holmes, Alexis JR Bishop Kenny 2:29.50 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
12 Pfeifer, Taylor JR Wakulla 2:29.82 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
13 Ingoldsby , Catherine SR Tocoi Creek 2:31.66 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
14 Dearing, Kiersten SR Wolfson 2:32.24 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
15 Faint, Kyla FR North Bay Haven 2:32.71 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
16 Patel, Aryana FR Beachside 2:33.62 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
17 Werstine, Giovanna FR Wolfson 2:35.45 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
18 Brice, Audrey 7 Episcopal 2:35.53 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
19 Kowkabany, Hannah JR Episcopal 2:35.66 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
20 Harrell, Monica SR Raines 2:37.05 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
21 Hulion, Callie JR Walton 2:37.08 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
22 Pickford, Mary 6 North Bay Haven 2:37.13 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
23 Vos, Miyuki JR Florida High 2:37.64 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
24 Gunter, Ryleigh FR Florida High 2:38.93 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
25 Gunn, Emma FR Fernandina Beach 2:39.20 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
26 Jeffers, Emma SR Union County 2:39.45 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
27 Davis, Addisyn JR Episcopal 2:40.40 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
28 Cruz-Betancourth, Adriana JR Bay 2:40.52 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
29 Lada, Savannah SO Beachside 2:44.33 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
30 Contreras, Marianna JR Pensacola Catholic 2:44.40 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
31 Harris, Katelyn SO Tocoi Creek 2:44.53 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
32 Dziergowski, Natalie FR Beachside 2:44.88 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
33 McMillan, Madison JR Suwannee 2:45.78 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
34 Myroup, Tess SO Tocoi Creek 2:46.83 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
35 Shipp, Summer SO West Florida 2:48.53 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
36 Jones, Maryah FR Raines 2:49.26 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
37 Caravello, Cali SO South Walton 2:49.48 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
38 Lucovsky, Sarah SR West Nassau 2:50.18 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
39 Chenoweth, Samantha SO Fernandina Beach 2:51.01 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
40 Barrera, Marta FR South Walton 2:51.69 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
41 Castro, Alondra SO Suwannee 2:52.55 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
42 Graudons, Brook FR Keystone Heights 2:52.93 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
43 Ferrell, Jaden SR North Bay Haven 2:53.84 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
44 Atallah, Adrianna JR Northview 2:54.34 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
45 Dryer, Ashlynn SO West Florida 2:54.61 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
46 Criswell, Chloe JR Northview 2:54.74 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
47 Stafford, Mattie 7 Bozeman 2:55.78 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
48 Richardson, Adia SR Ribault 2:55.79 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
49 Epstein, Savannah JR West Florida 2:56.09 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
50 Paske, Hanna JR West Nassau 2:56.90 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023

1600 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Marello, Andrew JR Wolfson 4:24.97 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
2 Thomas, Matthew SR Bolles 4:28.12 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
3 Ruge, Alexander SO Bolles 4:31.55 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
4 Morales, William JR Bolles 4:33.18 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
5 Matson, Matthew SR North Bay Haven 4:34.14 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
6 Officer, Jake SO Episcopal 4:35.15 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
7 Hudson, Garrett FR Beachside 4:36.19 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
8 Folkenroth , Kenneth FR Tocoi Creek 4:36.37 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
9 Herman , Anden SO Tocoi Creek 4:36.42 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
10 Castillo-Zima, Juan Pablo SO Bishop Kenny 4:38.32 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
11 McLaughlin, Xander JR Pensacola Catholic 4:41.72 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
12 Vinas, Alejandro JR Bishop Kenny 4:41.76 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
13 Liuzzo, Jack SO Bishop Kenny 4:42.23 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
14 Gutierrez, Luis SR West Florida 4:43.58 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
15 Camp, Henry 8 Bolles 4:43.64 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
16 England, Xavier JR Florida High 4:44.90 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
17 Simonton, Connor SR West Nassau 4:45.34 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
18 Mobley, Morgan JR Suwannee 4:45.49 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
19 Griner, Payne JR Walton 4:46.20 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
20 Webb, Atticus SR South Walton 4:48.54 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
21 Buttery, Eric SR Walton 4:49.78 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
22 Lewis, Henry FR Wakulla 4:50.74 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
23 Dilts, Emory SO Bishop Kenny 4:51.89 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
24 Lewis , Bryson FR Raines 4:52.25 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
25 Young, Aaron JR Santa Fe 4:52.61 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
26 Reich, Jack SO Tocoi Creek 4:53.77 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
27 McElhaney, James SR Northview 4:54.54 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
28 Taylor, Jalen SR Paxon 4:56.23 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
29 Kettle, Zac SO Wolfson 4:58.14 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
30 Gunter, Paul JR Suwannee 4:58.99 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
31 Tate, Cole SR Yulee 4:59.58 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
32 Taylor, Jacob SO North Bay Haven 5:00.20 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
33 Starling, Issac JR Suwannee 5:00.73 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
34 Minton, Matthew SO South Walton 5:00.95 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
35 DeVaul, Keaton SO Fernandina Beach 5:02.10 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
36 Kotchen, Trammell JR Episcopal 5:04.55 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
36 Faile, Lundon SO Bay 5:04.55 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
38 Hutt, Yoshi 8 Florida High 5:05.42 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
39 Morales, William FR Ribault 5:07.74 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
40 Miller, Gavin FR Madison County 5:07.88 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
41 Oprea, Adrian SO Beachside 5:08.50 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
42 Chilton, Calvin FR South Walton 5:09.84 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
43 Love, Tyler JR Florida High 5:10.12 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
44 Hall, Nick SO West Florida 5:11.26 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
45 Sheppard, Hunter FR Keystone Heights 5:14.76 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
46 Park, Jaden JR Keystone Heights 5:15.87 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
47 Leddy, Nate 8 Episcopal 5:16.01 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
48 Iyengar, Jeevan FR Beachside 5:16.08 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
49 Smith, Ethan SR Yulee 5:18.45 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
50 Johnson, Jordan SO Andrew Jackson 5:18.77 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023

1600 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Candelino , Jillian SR Bolles 5:04.37 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
2 Csikai, Elizabeth SR Bolles 5:10.90 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
3 Mickler, Ella SR Bolles 5:18.04 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
4 Bartlow, Margaret SO North Bay Haven 5:18.07 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
5 Joseph, Charlotte FR Bolles 5:19.06 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
6 Kowkabany, Hannah JR Episcopal 5:21.14 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
7 Johnson, Davis JR Bishop Kenny 5:21.65 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
8 Brice, Kate 7 Episcopal 5:22.01 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
9 Elizando, Charleen SR North Bay Haven 5:23.47 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
10 Grden, Stephanie SO Bishop Kenny 5:23.51 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
11 Wilson, Alexis FR Bishop Kenny 5:24.53 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
12 Gowdy, Lucrezia SO Episcopal 5:27.33 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
13 Hutchins, Isabella JR Bishop Kenny 5:29.70 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
14 Patchan, Madison JR Tocoi Creek 5:34.58 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
15 Brice, Audrey 7 Episcopal 5:34.99 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
16 Coleman, Niya SR Florida High 5:37.70 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
17 Hermanson, Ryleigh FR Suwannee 5:38.29 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
18 Laughton, Isabella SO Wakulla 5:46.24 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
19 Werstine, Giovanna FR Wolfson 5:47.97 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
20 Dearing, Kiersten SR Wolfson 5:48.26 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
21 Robinson, Kalli SO Tocoi Creek 5:50.56 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
22 Herman, Autumn SR Tocoi Creek 5:54.56 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
23 Boutwell, Leah 8 Florida High 5:55.08 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
24 Petty, Grace FR South Walton 5:57.25 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
25 Jeffers, Emma SR Union County 6:04.83 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
26 Myers, Emily FR Wolfson 6:07.86 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
27 Todd, Reese 7 Fort White 6:09.30 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
28 Ferrell, Jaden SR North Bay Haven 6:09.33 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
29 Terzo, Layla SO Beachside 6:15.63 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
30 Keller, Leah JR Florida High 6:15.95 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
31 Lewis, Montana FR Suwannee 6:16.32 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
32 Carlyon, Avery FR Beachside 6:17.20 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
33 Todd, Kendall 8 Fort White 6:18.76 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
34 Pfaff, Elisabeth JR Beachside 6:19.87 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
35 Hickman, Keiley JR Freeport 6:20.56 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
36 Garcia, Diana FR South Walton 6:26.90 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
37 Armstrong, Evelyn SR West Florida 6:28.88 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
38 Nesmith, Charlotte FR West Florida 6:34.83 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
39 Herd, Chloe SO Fernandina Beach 6:36.15 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
40 Knight, Chloe JR West Florida 6:36.81 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
41 James, Katelynne FR Bozeman 6:38.09 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
42 de Laat, Luna FR South Walton 6:38.32 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
43 Lathinghouse, Emma SO Walton 6:44.58 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
44 Duvall, Caitlyn FR Bozeman 6:46.95 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
45 Pickron, Erica SR Freeport 6:47.68 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
46 Gancerez, Brianna FR West Nassau 6:50.86 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
47 Thompson, Emma SO Pensacola Catholic 7:00.99 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
48 Patterson, Ripley JR Paxon 7:08.36 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
49 Garcia, Kyra FR Freeport 7:16.01 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
50 Parsons, Ashtyn SR Yulee 7:31.93 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023

3200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Ryan, Aidan SR Bolles 9:32.47 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
2 Adams, Parker SO Bolles 9:35.69 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
3 Joost, Christopher JR Bolles 9:43.35 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
4 Barre, Julian SO Bolles 10:10.54 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
5 Folkenroth , Kenneth FR Tocoi Creek 10:10.95 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
6 Castillo-Zima, Juan Pablo SO Bishop Kenny 10:15.43 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
7 Vinas, Alejandro JR Bishop Kenny 10:26.62 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
8 Reich, Jack SO Tocoi Creek 10:28.42 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
9 Schultz, Rick 8 Episcopal 10:29.32 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
10 Matson, Matthew SR North Bay Haven 10:29.69 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
11 Dilts, Emory SO Bishop Kenny 10:35.18 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
12 Holmes, Nathan SR North Bay Haven 10:36.16 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
13 Fleming, Cole JR Wolfson 10:39.89 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
14 Herman , Anden SO Tocoi Creek 10:40.02 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
15 McLaughlin, Xander JR Pensacola Catholic 10:46.29 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
16 Lewis , Bryson FR Raines 10:49.20 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
17 Duong, Ray FR West Florida 10:49.23 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
18 England, Xavier JR Florida High 10:53.25 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
19 Scott, Brigadere SO Suwannee 10:56.80 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
20 Webb, Atticus SR South Walton 10:57.75 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
21 Lewis, Henry FR Wakulla 10:58.28 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
22 Nix, Andrew JR Wakulla 10:59.16 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
23 Johnson, William SO Bishop Kenny 11:00.27 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
24 Young, Aaron JR Santa Fe 11:06.97 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
25 Railton, Hudson JR South Walton 11:07.89 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
26 Taylor, Jacob SO North Bay Haven 11:08.82 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
27 Lee, Lukas SO Beachside 11:11.80 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
28 Duchelle, Liam SO Beachside 11:13.62 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
29 Valdez, Riley SO West Florida 11:21.44 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
30 Row, Christopher FR Beachside 11:21.80 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
31 Duong, Quinn FR West Florida 11:21.90 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
32 Kotchen, Trammell JR Episcopal 11:23.96 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
33 Hutt, Yoshi 8 Florida High 11:25.15 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
34 DeVaul, Keaton SO Fernandina Beach 11:34.33 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
35 Bunch, William 7 Episcopal 11:34.91 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
36 Graff, Ayden SO Keystone Heights 11:38.62 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
37 Estanislao, Adam FR Wolfson 11:46.40 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
38 Morales, William FR Ribault 11:47.22 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
39 Burgess, William SO South Walton 11:52.52 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
40 Gunter, Paul JR Suwannee 11:54.42 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
41 Sowell, Lamar SO Chipley 11:54.53 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
42 Starling, Issac JR Suwannee 11:55.55 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
43 Nobles, Bryce SR Baldwin 11:57.49 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
44 Johnson, Eli SR Fernandina Beach 12:00.01 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
45 Marshall, Alex JR Wakulla 12:02.69 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
46 Hasty, Tristan JR Marianna 12:10.97 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
47 Meyers, Jake FR Madison County 12:12.63 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
48 Jones, Daniel JR Ribault 12:19.04 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
49 Spear, Bowen FR Pensacola Catholic 12:26.05 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
50 Cody, Michael SR Northview 12:29.37 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023

3200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Candelino , Jillian SR Bolles 10:56.89 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
2 Csikai, Elizabeth SR Bolles 11:08.44 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
3 Mickler, Ella SR Bolles 11:15.54 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
4 Bruneau, Estella SO Bolles 11:22.21 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
5 Biagini, Mary SR Bishop Kenny 11:33.93 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
6 Johnson, Davis JR Bishop Kenny 11:34.91 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
7 Gowdy, Lucrezia SO Episcopal 11:35.93 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
8 Brice, Kate 7 Episcopal 11:36.13 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
9 Kowkabany, Hannah JR Episcopal 11:46.87 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
10 Bartlow, Margaret SO North Bay Haven 11:48.15 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
11 Krueger, Stella 7 Episcopal 11:48.34 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
12 Nesbitt, Callie SO Fernandina Beach 12:30.77 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
13 Berger, Marissa FR Tocoi Creek 12:47.46 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
14 Storey, Reese SO Tocoi Creek 12:49.53 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
15 Bauer, Aurora SO Tocoi Creek 12:52.44 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
16 Sharp, Addison SO Wolfson 13:00.46 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
17 Quinn, Lauren JR Fernandina Beach 13:01.56 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
18 Boutwell, Leah 8 Florida High 13:03.63 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
19 Elizando, Charleen SR North Bay Haven 13:04.50 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
20 Hermanson, Ryleigh FR Suwannee 13:15.55 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
21 Cratem, Marianna JR Bishop Kenny 13:16.38 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
22 Petty, Grace FR South Walton 13:16.57 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
23 Myers, Emily FR Wolfson 13:22.51 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
24 Barone, Emma FR Fernandina Beach 13:26.59 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
25 Carmichael, Lakyn SR North Bay Haven 13:27.25 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
26 Byrd, Madeleine JR Florida High 13:27.69 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
27 Keller, Leah JR Florida High 13:28.59 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
28 Garrett, Addison FR Pensacola Catholic 13:37.31 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
29 Hawkins, Lana SO Wakulla 13:55.58 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
30 Carlyon, Avery FR Beachside 14:15.92 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
31 Pfaff, Elisabeth JR Beachside 14:22.58 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
32 Garcia, Diana FR South Walton 14:51.73 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
33 Lewis, Montana FR Suwannee 15:00.75 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
34 Case , Katelynn SR Baldwin 16:18.27 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
35 Edwards, Tristan FR Suwannee 17:08.65 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
36 Thompson, Emma SO Pensacola Catholic 17:34.28 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023

100 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Green, Ay'keelah SO Florida High 15.22 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.8
2 Walker, Arianna FR Beachside 15.71 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
3 Robinson, Selena SR Paxon 16.07 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.3
4 Mims, Jennifer JR West Florida 16.27 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -2.6
5 Leak-Harbor, Harmani SO Wolfson 16.42 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
6 Claytor, Zoe JR Tocoi Creek 16.76 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
7 Smith, Ellie JR Bolles 16.79 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
8 Brown, Laila FR Andrew Jackson 17.26 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.3
9 Enos, Mary JR Santa Fe 17.58 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
10 McMillian, Arkira SR Ribault 17.81 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.3
11 Hupp, Mary SR Tocoi Creek 17.83 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
12 Bow, Jadyn 8 Episcopal 17.96 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.3
13 Curtis, Alanah JR Tocoi Creek 18.04 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
14 Jordan, Lyhrik FR West Florida 18.08 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -2.6
15 Thomas, Tiffani SO Raines 18.20 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
16 Thomas, Kyendra SO Wakulla 18.22 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.7
17 Fleeman, Alice FR South Walton 18.38 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -2.6
18 Radovich, Sienna JR Yulee 18.48 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
19 Peters, Amelia SR Bishop Kenny 18.53 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.3
20 Drake, Claire JR Episcopal 18.82 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
21 Avilus, Alana FR Florida High 18.91 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.8
22 Green, Alexis FR Wakulla 18.98 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.7
23 Williams, Bryanna SO Godby 19.01 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.8
24 Hoffman, Deborah FR Yulee 19.12 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
25 Raby, Kaylen SO West Florida 19.19 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -2.6
26 Dorris, Annabeth JR Fernandina Beach 19.44 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.3
27 Coleman, Kyla SO Ribault 19.48 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.3
28 Johnson, Laylah FR Pensacola 19.69 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -2.6
29 Lee, Ze'Ja SO Florida High 19.74 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.8
30 Musgrove, Whitton SO Suwannee 19.76 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.8
31 Averitt, Ella SR Bishop Kenny 19.97 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
32 Wilson, Sydney FR Taylor County 19.99 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.8
33 Spence, Anna SR Northview 20.04 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -2.6
34 Lewis, Jerissa FR Marianna 20.17 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.7
35 Ossi, Abby FR Episcopal 20.32 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
36 Czubaj, Sierra SR Rutherford 20.51 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -3.6
37 Charleston, Shareida JR Marianna 20.69 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.7
38 Dudley, Cate SR Bishop Kenny 20.76 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.3
39 Houston, Rayjanell SR Ribault 20.89 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
40 Edwards, Tremyiah FR Raines 21.08 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
41 Amerson, Claire FR Northview 21.35 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -3.6
42 Thomas, Jallena 7 Bozeman 21.94 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -3.6
43 Trzaska, Tariana 8 Bozeman 22.06 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -2.6
44 Brown, Skylar JR Taylor County 22.75 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.8
45 Ford, Jada FR Freeport 22.94 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -3.6
46 Spell, Payton FR Wakulla 23.35 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.7
47 Davis, Aakira FR Northview 23.72 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -3.6

110 Hurdles (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Scott, Corey SR Episcopal 15.76 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -0.9
2 Robinson, Jaden JR South Walton 15.85 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -4.2
3 Truitt, Arman SO West Florida 15.94 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -4.2
4 Garnes, Neiko SO Andrew Jackson 16.09 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -0.9
5 Chambers, LaWarren JR Godby 16.25 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
6 King, Ande SR Ribault 16.33 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -0.9
7 Matlock, Bentley SR Tocoi Creek 16.35 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -1.7
7 Johnson, Dunterian JR Marianna 16.35 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
9 Grooms, Isaiah FR Marianna 16.45 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
10 Ellis, Chedrick FR Taylor County 16.46 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
11 Dunlap, Josiah JR Bay 16.54 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -4.2
12 Bargeron, Joesph JR Andrew Jackson 16.74 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -0.9
13 Petraites, Finn SO South Walton 16.77 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -4.2
14 Starling, Clay SO Suwannee 16.80 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
15 Grooms, Richard JR Wolfson 16.98 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -1.7
16 Anderson, Brent SO Bozeman 17.04 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -4.2
17 Miller , Renick JR Tocoi Creek 17.06 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -1.7
18 Nduka, Chinonye SR Bishop Kenny 17.12 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -0.9
19 Johnson, Zatavious JR Suwannee 17.50 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
20 Sims, TaShaun JR Chipley 17.54 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
21 Jacquot, Jack SO Episcopal 17.55 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -0.9
22 Gammons, Eric JR Marianna 17.56 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
23 Yeabower, Eli SO Freeport 17.68 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -1.6
24 Vanderhoff, Joseph SR Fernandina Beach 17.71 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -0.9
25 Richardson, E'ziyah SO Pensacola 17.85 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -4.2
26 Parks, Travion JR Gadsden County 17.93 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
27 Bolden, Roderick JR Tocoi Creek 18.21 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -1.7
28 Turner, Corey JR Wakulla 18.48 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
29 Walton, Noah FR South Walton 18.75 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -4.2
30 Toson, Nathan JR Ribault 19.13 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -3.7
31 Smith, Ashton JR Freeport 19.16 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -1.6
32 Ware, Donnel FR Madison County 19.18 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
33 Raby, Kaden SO West Florida 19.34 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -4.2
34 James, Casey 8 Bozeman 19.35 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -1.6
35 Hendley, Cameron SR Ribault 19.74 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -0.9
36 Owens, Sebastian JR North Bay Haven 19.76 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -1.6
37 Mundy, Erik FR Suwannee 20.02 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
38 Simmons , Javon FR Baldwin 20.17 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -3.7
39 Day, Alexander SR Florida High 20.34 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.6
40 Arnold, Travis FR Madison County 20.43 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.6
41 Heath, Wreynard FR Wakulla 20.61 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
42 Menchion, Kellen SO Florida High 20.64 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.6
43 Snyder, Andrew JR Episcopal 21.09 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -3.7
44 Arnold , Kaori FR Baldwin 21.25 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -3.7
45 Steppe , Ethan FR Walton 21.72 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -1.6
46 Jackson, Marshaun SO Wakulla 21.89 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
46 Castro, Omar SR North Bay Haven 21.89 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -1.6
48 Evans, Logan SO Walton 23.47 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -3.5
49 Miller, Josiah SR Rutherford 25.19 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -3.5
50 Flaherty, Liam 8 Bozeman 28.04 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 -3.5

400 Hurdles (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Garnes, Neiko SO Andrew Jackson 56.89 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
2 Bargeron, Joesph JR Andrew Jackson 57.66 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
3 Truitt, Arman SO West Florida 58.62 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
4 Starling, Clay SO Suwannee 59.68 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
5 Matlock, Bentley SR Tocoi Creek 59.86 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
6 Scott, Corey SR Episcopal 1:00.13 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
7 Robinson, Jaden JR South Walton 1:00.46 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
8 King, Ande SR Ribault 1:00.95 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
8 Chambers, LaWarren JR Godby 1:00.95 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
10 Walker, Lucas JR Marianna 1:01.10 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
11 Owens, Sebastian JR North Bay Haven 1:01.40 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
12 Bolden, Roderick JR Tocoi Creek 1:01.46 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
13 Emerson, Luke JR Santa Fe 1:02.02 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
14 Dunlap, Josiah JR Bay 1:02.19 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
15 Vanderhoff, Joseph SR Fernandina Beach 1:02.66 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
16 Ellis, Chedrick FR Taylor County 1:02.77 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
17 Toson, Nathan JR Ribault 1:03.16 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
18 Johnson, Dunterian JR Marianna 1:03.44 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
19 Tolliver, Derrick SO Pensacola 1:03.72 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
20 Walton, Noah FR South Walton 1:03.90 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
21 Roberts , Raheim FR Raines 1:04.04 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
21 Miller , Renick JR Tocoi Creek 1:04.04 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
23 Lopes-Santiago, Sebastian FR Yulee 1:04.08 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
24 Borders, Corey FR Baldwin 1:04.67 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
25 Parks, Travion JR Gadsden County 1:04.95 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
26 Johnson, Zatavious JR Suwannee 1:05.31 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
27 Turner, Corey JR Wakulla 1:05.36 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
28 Raby, Kaden SO West Florida 1:05.55 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
29 Jacquot, Jack SO Episcopal 1:05.69 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
30 Day, Alexander SR Florida High 1:05.81 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
31 Smith, Ashton JR Freeport 1:05.92 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
32 Yeabower, Eli SO Freeport 1:06.17 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
33 Dunlap, Gabriel FR Bay 1:06.80 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
34 Ndorbor, Emmauel SO Ribault 1:07.74 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
35 Snyder, Andrew JR Episcopal 1:07.85 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
36 Petraites, Finn SO South Walton 1:08.05 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
37 Simmons , Javon FR Baldwin 1:08.38 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
38 Mundy, Erik FR Suwannee 1:08.44 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
39 Carney, John SR Bishop Kenny 1:08.63 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
40 Richardson, E'ziyah SO Pensacola 1:09.30 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
41 Martin , Larry JR Raines 1:09.43 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
42 Kunovich, Max FR Bishop Kenny 1:09.72 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
43 Castro, Omar SR North Bay Haven 1:09.95 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
44 Barnes, Joshua FR Yulee 1:10.38 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
45 Menchion, Kellen SO Florida High 1:10.47 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
46 Jamison, Logan FR Bozeman 1:11.33 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
47 James, Casey 8 Bozeman 1:12.01 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
48 Steppe , Ethan FR Walton 1:14.26 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
49 Rye, Jaden JR Madison County 1:14.38 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
50 Arnold, Travis FR Madison County 1:14.39 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023

400 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Mims, Jennifer JR West Florida 1:04.08 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
2 Green, Ay'keelah SO Florida High 1:07.03 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
3 Brown, Laila FR Andrew Jackson 1:07.19 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
4 McMillian, Arkira SR Ribault 1:07.54 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
5 Fleeman, Alice FR South Walton 1:10.67 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
6 Hupp, Mary SR Tocoi Creek 1:10.86 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
7 Green, Maddison SR Paxon 1:10.92 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
8 Carmichael, Lakyn SR North Bay Haven 1:12.35 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
9 Daise, Jayla SO Bolles 1:12.57 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
10 Curtis, Alanah JR Tocoi Creek 1:12.73 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
11 Raby, Kaylen SO West Florida 1:13.00 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
12 Avilus, Alana FR Florida High 1:13.04 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
13 Bell, Aislinn JR Fernandina Beach 1:13.89 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
14 Coleman, Kyla SO Ribault 1:14.07 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
15 Ossi, Abby FR Episcopal 1:14.37 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
16 Fuller, Chrissie FR West Florida 1:14.87 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
17 Teague, Nativity FR Beachside 1:15.59 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
18 Radovich, Sienna JR Yulee 1:15.86 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
19 Lumpkin, Olivia FR Bishop Kenny 1:16.28 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
20 Averitt, Ella SR Bishop Kenny 1:16.34 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
21 Carr, Kimberly JR Baldwin 1:17.99 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
22 Arsenault, Lauren JR Tocoi Creek 1:18.16 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
23 Hoffman, Deborah FR Yulee 1:18.86 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
24 Burke, Adrianna 7 Bozeman 1:18.99 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
25 Hannon, Hanna SO Beachside 1:19.45 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
26 Drake, Claire JR Episcopal 1:19.96 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
27 Musgrove, Whitton SO Suwannee 1:20.10 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
28 Newburn, Ja'nae JR Raines 1:20.14 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
29 Criswell, Chloe JR Northview 1:20.67 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
30 Thomas, Jayda 7 Bozeman 1:21.45 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
31 Martin, Caroline SO Fernandina Beach 1:23.00 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
32 Washington, Paris SO Ribault 1:24.15 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
33 Lewis, Jerissa FR Marianna 1:25.37 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
34 Byrd, Trinity SO Raines 1:28.46 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
35 Brown, Skylar JR Taylor County 1:28.81 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
36 Eichelberger, Kate FR South Walton 1:30.00 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
37 Ford, Jada FR Freeport 1:37.02 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
  Team Time Athletes Meet Meet Date
1 Bolles 42.17 Berry, Burroughs, Wilson, Miller FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
2 Ribault 42.35 Oruamabo, Daniels, King, Rolack FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
3 Paxon