FHSAA 4A District 9 Official Rankings

ICON KEY: FHSAA 4A District
DISPLAYING

100 Meters (Men)

FHSAA 4A District  11.10
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Thompson, Jalon JR Olympia 10.79 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 0.3
2 Ratcliff Jr., Kristopher SR Lake Nona 10.83 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 3.8
3 timmons, georian SR Lake Nona 10.89 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 3.8
4 Stith, Justin SR Dr. Phillips 10.93 Panther Invitational Apr 8, 2023 -1.3
5 Jefferson, Davarian FR Olympia 10.96 Metro West Championships Apr 14, 2023 3.6
6 Gilmore, Charles SR Lake Nona 11.01 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
7 Nell, Isaiah JR Windermere 11.03 Metro West Championships Apr 14, 2023 3.6
7 Emanuel, Charles JR Lake Nona 11.03 Metro East Championship Apr 8, 2023 0.6
9 Miesak, Jozef SO Windermere 11.11 Metro West Championships Apr 14, 2023 1.4
10 young, thomas SO Lake Nona 11.18 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 3.8
11 Kimmons, Kendrell FR Lake Nona 11.20 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
11 Grandison, Shayne SR Boone 11.20 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023 -0.9
11 Wilson, Lagarion FR Boone 11.20 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 -1.7
14 Robinson, Jaheim SR Olympia 11.23 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 -1.4
14 Friedman, Cameron SR Cypress Creek 11.23 Metro East Championship Apr 8, 2023 0.6
16 Cherelus, Elijah SR Freedom (Orlando) 11.29 Metro East Championship Apr 8, 2023 1.1
17 Dorelus, Offsen SR Olympia 11.31 Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023 NWI
18 Stace, Ethan SR Windermere 11.33 Metro West Championships Apr 14, 2023 2.4
19 Westbrook, Exavian SR Boone 11.34 Metro East Championship Apr 8, 2023 1.1
20 Walker, Romelo JR Olympia 11.37 Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023 -1.5
21 Graham, Kameron SR Boone 11.41 Metro East Championship Apr 8, 2023 1.3
22 Navas, Alejandro JR Freedom (Orlando) 11.44 Early Hawk Invitational Feb 24, 2023 NWI
22 Tolbert, Deshaun JR Olympia 11.44 Eye of the Storm Invitational Apr 7, 2023 0.4
24 Methven, Matthew JR Olympia 11.45 Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023 NWI
25 Lindsay, Stephen SO Lake Nona 11.49 Eye of the Storm Invitational Apr 7, 2023 0.4
26 Jones, Dylan JR Lake Nona 11.51 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
27 Berry, Javonte SR Lake Nona 11.57 Eye of the Storm Invitational Apr 7, 2023 0.4
28 Hodge, Owen SO Olympia 11.63 Eye of the Storm Invitational Apr 7, 2023 0.4
29 Cenescar, Esaie SO Cypress Creek 11.65 Metro East Championship Apr 8, 2023 1.2
30 Holland, Kenzie SO Freedom (Orlando) 11.67 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023 1.8

100 Meters (Women)

FHSAA 4A District  12.55
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Robinson, Nauti'ka SR Olympia 11.94 Metro West Championships Apr 14, 2023 0.7
2 Morris, Emma JR Lake Nona 12.23 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 3.0
3 Hudson, Nakira FR Dr. Phillips 12.27 Early Hawk Invitational Feb 24, 2023 NWI
4 Rene, Senyce JR Dr. Phillips 12.54 Metro West Championships Apr 14, 2023 0.7
5 Labord, Morgan SR Oak Ridge 12.69 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
6 Cobb, Dontaesha JR Cypress Creek 12.86 Metro East Championship Apr 8, 2023 1.5
7 Nimade-Bonsu, Amma JR Olympia 12.93 Metro West Championships Apr 14, 2023 0.2
8 Smith, Victorious SO Lake Nona 13.00 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023 0.2
9 Solomon, Chloe SR Olympia 13.04 Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023 -1.4
10 Manning, Lakisha SR Boone 13.06 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 -0.2
11 turner, mariah FR Lake Nona 13.08 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 2.7
12 Qader, Layla SR Boone 13.11 Metro East Championship Apr 8, 2023 0.8
13 Massey, Jeniah SR Lake Nona 13.12 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
14 Hadley, Maya FR Lake Nona 13.13 Eye of the Storm Invitational Apr 7, 2023 2.5
15 Smith, Ya'lahni FR Dr. Phillips 13.15 Metro West Championships Apr 14, 2023 0.2
16 Flowers, Jolie SR Freedom (Orlando) 13.20 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023 0.2
17 Watson, Wreigna JR Olympia 13.28 Metro West Championships Apr 14, 2023 1.2
18 Hughes, Miosha JR Oak Ridge 13.29 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 3.0
19 Robbins, Marchele FR Boone 13.36 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 -2.5
20 Finch, Kayla FR Dr. Phillips 13.38 Metro West Championships Apr 14, 2023 1.2
20 Williams, Mykel JR Boone 13.38 Metro East Championship Apr 8, 2023 1.5
22 Bispo, Annabel JR Lake Nona 13.39 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
23 Kirkland, Trinity SO Dr. Phillips 13.44 Kowboy Developmental Meet 2 Mar 29, 2023 -1.0
24 Rodriguez, Alondra FR Cypress Creek 13.50 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
25 Gilyard, Gabriel JR Oak Ridge 13.55 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 2.7
26 Massey, Sydnee JR Olympia 13.56 Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023 NWI
27 Matthews, Starlet SR Tohopekaliga 13.62 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023 +0.0
28 Diaz Monge, Kirsy JR Tohopekaliga 13.70 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023 0.6
28 Gordon, Jada FR Windermere 13.70 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023 +0.0
30 Jackson, Zora SO Oak Ridge 13.75 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023 1.3

200 Meters (Men)

FHSAA 4A District  22.42
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Thompson, Jalon JR Olympia 21.83 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 3.3
2 Stith, Justin SR Dr. Phillips 22.07 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 3.3
3 Nell, Isaiah JR Windermere 22.32 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 3.3
4 Ratcliff Jr., Kristopher SR Lake Nona 22.37 Metro East Championship Apr 8, 2023 1.4
5 Westbrook, Exavian SR Boone 22.43 Metro East Championship Apr 8, 2023 1.4
6 Miesak, Jozef SO Windermere 22.48 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023 -1.6
7 Jefferson, Davarrian FR Olympia 22.64 Panther Invitational Apr 8, 2023 1.9
8 Wilson, Lagarion FR Boone 22.77 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 1.1
9 young, thomas SO Lake Nona 22.82 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 3.1
10 Friedman, Cameron SR Cypress Creek 22.85 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023 -0.3
11 Graham, Kameron SR Boone 22.91 Metro East Championship Apr 8, 2023 1.4
12 Noto, Luke JR Windermere 22.94 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023 -1.6
13 Robinson, Jaheim SR Olympia 22.97 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 1.3
14 Brown, Elijah SR Lake Nona 23.05 Metro East Championship Apr 8, 2023 2.8
15 Grandison, Shayne SR Boone 23.06 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 NWI
16 Cenescar, Esaie SO Cypress Creek 23.10 Metro East Championship Apr 8, 2023 2.8
17 SILVERA, RASHID SR Oak Ridge 23.17 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 +0.0
18 Walker, Romelo JR Olympia 23.21 Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023 -0.3
19 Christian, Jaheim JR Olympia 23.30 Panther Invitational Apr 8, 2023 -0.3
20 Cherelus, Elijah SR Freedom (Orlando) 23.39 Metro East Championship Apr 8, 2023 2.3
21 Gilmore, Charles SR Lake Nona 23.40 Harmony Invitational Mar 4, 2023 -1.9
22 Seide, Velson SR Olympia 23.50 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023 -1.3
23 Kimmons, Kendrell FR Lake Nona 23.68 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 NWI
24 Sanders, Jeremiah FR Windermere 23.73 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023 0.7
25 Horne, Jacob SO Dr. Phillips 23.74 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 1.1
26 Berry, Javonte SR Lake Nona 23.77 Eye of the Storm Invitational Apr 7, 2023 -0.3
26 Okonkwo, Micheal SO Lake Nona 23.77 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 2.6
28 Lindsey, Stephen SO Lake Nona 23.82 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 3.1
29 Navas, Alejandro JR Freedom (Orlando) 23.83 Freedom Developmental Track Meet 2023 Feb 17, 2023 NWI
30 Eugene, David FR Cypress Creek 23.85 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 1.1

200 Meters (Women)

FHSAA 4A District  25.95
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Robinson, Nauti'ka SR Olympia 24.36 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 0.4
2 Hudson, Nakira FR Dr. Phillips 24.80 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 0.4
3 Morris, Emma JR Lake Nona 25.27 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 2.0
4 Solomon, Chloe SR Olympia 26.08 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 0.4
5 Labord, Morgan SR Oak Ridge 26.17 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023 0.4
6 Young, Jorie FR Dr. Phillips 26.39 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 0.4
7 Nimade-Bonsu, Amma JR Olympia 26.50 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 1.2
8 Cobb, Dontaesha JR Cypress Creek 26.66 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 0.4
9 Rene, Senyce JR Dr. Phillips 26.73 Metro West Championships Apr 14, 2023 0.9
10 Platon, Olivia SR Lake Nona 26.79 Metro East Championship Apr 8, 2023 -0.4
11 Smith, Ya'lahni FR Dr. Phillips 27.46 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023 0.6
12 Kirkland, Trinity SO Dr. Phillips 27.49 Metro West Championships Apr 14, 2023 -0.6
13 Manning, Lakisha SR Boone 27.52 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023 -0.5
14 Hughes, Miosha JR Oak Ridge 27.58 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023 -0.2
15 Bispo, Annabel JR Lake Nona 27.60 Metro East Championship Apr 8, 2023 -0.2
16 Jones, Zahariah JR Oak Ridge 27.76 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
17 Watson, Wreigna JR Olympia 27.92 Metro West Championships Apr 14, 2023 0.9
18 Colon , Merialys FR Lake Nona 27.98 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
19 Rodriguez, Alondra FR Cypress Creek 28.01 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
20 Spangler, Alivya JR Lake Nona 28.03 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 0.1
21 Jackson, Zora SO Oak Ridge 28.19 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
22 Washington, Tyler SR Windermere 28.33 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023 0.2
23 Robbins, Marchele FR Boone 28.34 Kowboy Invitational Mar 10, 2023 -1.2
24 Smith, Victorious SO Lake Nona 28.44 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 -0.5
25 Chambers, Jayla JR Boone 28.51 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 1.2
26 Patterson, Mikeldra JR Oak Ridge 28.54 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 2.0
27 Qader, Layla SR Boone 28.57 Metro East Championship Apr 8, 2023 0.3
28 Gilyard, Gabriel JR Oak Ridge 28.63 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 2.1
29 Patterson, Zariah SO Dr. Phillips 28.65 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023 -0.2
30 Gordon, Jada FR Windermere 28.67 Panther Invitational Apr 8, 2023 +0.0

400 Meters (Men)

FHSAA 4A District  50.70
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Miesak, Jozef SO Windermere 48.10 FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
2 Robinson, Jaheim SR Olympia 48.52 FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
3 SILVERA, RASHID SR Oak Ridge 49.33 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
4 Stith, Justin SR Dr. Phillips 50.09 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
5 Friedman, Cameron SR Cypress Creek 50.21 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
6 Noto, Luke JR Windermere 50.72 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
7 Tolbert, Deshaun JR Olympia 51.19 Metro West Championships Apr 14, 2023
8 Brown, Elijah SR Lake Nona 51.70 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
9 Grandison, Shayne SR Boone 51.71 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023
10 Rijos, Daniel SR Freedom (Orlando) 51.95 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
11 Andrew-Brown, Jevon SR Tohopekaliga 51.97 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
12 Francis, Joaquin JR Tohopekaliga 52.06 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
13 Delcy, Marc JR Oak Ridge 52.07 Lake Buena Vista Home Meet Apr 5, 2023
14 Cenescar, Esaie SO Cypress Creek 52.08 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
15 Ellenback, Luke SR Windermere 52.14 Metro West Championships Apr 14, 2023
15 Petersen, Will SR Boone 52.14 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023
17 Coan, Lucas SO Olympia 52.38 Panther Invitational Apr 8, 2023
18 Washington, Syhion SR Dr. Phillips 52.77 Early Hawk Invitational Feb 24, 2023
19 Spencer , Noah SO Windermere 52.87 Metro West Championships Apr 14, 2023
20 Baez, Jose SR Tohopekaliga 53.08 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
21 Assefa, Saafir SR Boone 53.29 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
22 Westbrook, Exavian SR Boone 53.43 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023
23 Stace, Ethan SR Windermere 53.49 Panther Invitational Apr 8, 2023
24 Lewis, John SR Cypress Creek 53.56 Metro East Championship Apr 8, 2023
25 Butler, London JR Dr. Phillips 53.80 Panther Invitational Apr 8, 2023
26 Telusnord, Jamaar SR Olympia 54.09 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
27 QUINTERO, KEVIN SR Oak Ridge 54.20 Pioneer Invitational Mar 22, 2023
28 Harley, Dante SO Freedom (Orlando) 54.78 Metro East Championship Apr 8, 2023
29 Durant, Andrew SR Tohopekaliga 55.03 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
30 Daniels, Timothy SO Dr. Phillips 55.04 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023

400 Meters (Women)

FHSAA 4A District  1:01.70
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Hudson, Nakira FR Dr. Phillips 54.39 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
2 Robinson, Nauti'ka SR Olympia 54.60 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
3 Alexander, Sabine FR Boone 59.15 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
4 Platon, Olivia SR Lake Nona 59.52 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
5 Labord, Morgan SR Oak Ridge 59.66 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
6 Oquendo, Eliana JR Olympia 1:00.25 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
7 Malaykhan, Crystal FR Lake Nona 1:00.32 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
8 Solomon, Chloe SR Olympia 1:00.61 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
9 Gordon, Omaria JR Olympia 1:01.36 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023
10 Kirkland, Trinity SO Dr. Phillips 1:02.20 Panther Invitational Apr 8, 2023
11 Hughes, Miosha JR Oak Ridge 1:02.28 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
12 Caceres, Chase JR Dr. Phillips 1:02.30 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023
13 Overby, Nia SR Boone 1:02.70 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023
14 Flowers, Jolie SR Freedom (Orlando) 1:02.77 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
15 Rodriguez, Alondra FR Cypress Creek 1:02.83 Metro East Championship Apr 8, 2023
16 Cobb, Dontaesha JR Cypress Creek 1:04.22 Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023
17 Grantham, Emily SR Boone 1:04.50 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
18 Young, Jorie FR Dr. Phillips 1:04.66 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023
19 Chisholm , Nia FR Cypress Creek 1:04.96 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023
20 Chavannes, Bianca SR Freedom (Orlando) 1:04.99 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
21 Griggs, Devuona FR Olympia 1:05.02 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023
21 Fitos, Kaelynn JR Windermere 1:05.02 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023
23 Spangler, Alivya JR Lake Nona 1:05.09 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
24 Manning, Lakisha SR Boone 1:05.36 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023
25 Laguerre, Sarah JR Freedom (Orlando) 1:05.61 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023
26 Patterson, Mikeldra JR Oak Ridge 1:05.72 Pioneer Invitational Mar 22, 2023
27 Davis, Aliyah FR Freedom (Orlando) 1:05.75 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
28 GARY, SERENITY SR Oak Ridge 1:05.80 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
29 Lauterwasser, Emma FR Cypress Creek 1:06.45 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
30 Jones, Zahariah JR Oak Ridge 1:06.50 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023

800 Meters (Men)

FHSAA 4A District  2:01.20
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Medina, Javan SR Tohopekaliga 1:58.16 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
2 Cannella, Dylan JR Boone 1:58.89 Metro East Championship Apr 8, 2023
3 Petersen, Will SR Boone 1:58.94 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
4 Delcy, Marc JR Oak Ridge 2:00.02 FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
5 Torres, Dylan JR Lake Nona 2:00.08 Falcon Last Chance 13 Apr 14, 2023
6 Assefa, Saafir SR Boone 2:03.74 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
7 McNulty, Brandon JR Boone 2:04.09 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023
8 Coan, Lucas SO Olympia 2:04.78 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
9 Barker, Gabriel SR Lake Nona 2:05.11 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
10 Robinson, Jaheim SR Olympia 2:05.34 Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023
11 Smith, Jaden FR Dr. Phillips 2:05.80 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023
12 SILVERA, RASHID SR Oak Ridge 2:05.97 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
13 Santos-Gonzalez, Jayden SO Oak Ridge 2:06.90 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
14 Anthony, Collin SR Olympia 2:07.52 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023
15 Hernandez, Adams JR Cypress Creek 2:08.48 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
16 Giuliani, Tyler JR Boone 2:08.83 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023
17 Vega, Darwin JR Tohopekaliga 2:09.69 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
18 Allen, Anthony JR Tohopekaliga 2:10.43 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
19 Medley, Jayshaun SO Dr. Phillips 2:10.69 Panther Invitational Apr 8, 2023
20 Shin, Tae-Guk SR Freedom (Orlando) 2:11.32 Metro East Championship Apr 8, 2023
21 Lozano, Gabriel FR Lake Nona 2:11.75 Metro East Championship Apr 8, 2023
22 Tilus, Ryan JR Cypress Creek 2:11.87 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
23 Francis, Joaquin JR Tohopekaliga 2:11.91 Panther Invitational Apr 8, 2023
24 Jean Baptiste, Jovani FR Dr. Phillips 2:12.17 Kowboy Developmental Meet 2 Mar 29, 2023
25 QUINTERO, KEVIN SR Oak Ridge 2:12.25 Lake Buena Vista Home Meet Apr 5, 2023
26 Williams, Aiden FR Boone 2:12.94 Falcon Last Chance 13 Apr 14, 2023
27 Lizardo, Zeniel SR Tohopekaliga 2:12.98 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
28 Trinh, Brian SR Windermere 2:13.35 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
29 Nwokeocha, Dillan SO Cypress Creek 2:13.47 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
30 Rijos, Aidrian SO Freedom (Orlando) 2:13.96 Metro East Championship Apr 8, 2023

800 Meters (Women)

FHSAA 4A District  2:26.80
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Chambers, Jayla JR Boone 2:18.29 FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
1 Alexander, Sabine FR Boone 2:18.29 FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
3 Oquendo, Eliana JR Olympia 2:18.83 FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
4 Frost, Aubrey SO Olympia 2:22.66 FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
5 Herndon, Ebony JR Boone 2:23.57 FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
6 Sahaydak, Layla FR Boone 2:27.35 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
7 Fitos, Kaelynn JR Windermere 2:28.87 Panther Invitational Apr 8, 2023
8 Dolan, Megan SR Boone 2:29.92 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023
9 Richgels, Delaney JR Lake Nona 2:29.96 Pioneer Invitational Mar 22, 2023
10 Heald, Maddie JR Olympia 2:30.84 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023
11 Malaykhan, Crystal FR Lake Nona 2:31.78 Metro East Championship Apr 8, 2023
12 Minor, Lauren SR Windermere 2:33.10 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
13 Christensen, Isabelle SO Windermere 2:34.23 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
14 Lack, Ava SO Windermere 2:34.84 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
15 Dudek, Charlotte SO Windermere 2:34.88 Panther Invitational Apr 8, 2023
16 Knopfle, Emily SO Olympia 2:35.77 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023
17 Solomon, Chloe SR Olympia 2:35.92 Metro West Championships Apr 14, 2023
18 Heald, Katie FR Olympia 2:35.93 Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023
19 Emperic, Madeleline SR Windermere 2:36.81 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023
20 Caceres, Chase JR Dr. Phillips 2:37.28 Kowboy Developmental Meet 2 Mar 29, 2023
21 Kasten, Lula JR Dr. Phillips 2:38.04 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
22 Polete-Ortiz, Naomi JR Tohopekaliga 2:38.21 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
23 Englehart, Mia SR Freedom (Orlando) 2:38.45 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
24 Labord, Morgan SR Oak Ridge 2:39.27 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023
25 Lauterwasser, Emma FR Cypress Creek 2:40.74 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
26 Bourne, Drayton JR Boone 2:41.01 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
27 Durney, Kylie SR Dr. Phillips 2:41.43 Early Hawk Invitational Feb 24, 2023
28 Medina, Jareliz SR Tohopekaliga 2:42.94 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
29 Garcia, Hailey SO Boone 2:42.99 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023
30 Rodriguez, Brianna SR Tohopekaliga 2:43.82 Kowboy Invitational Mar 10, 2023

1600 Meters (Men)

FHSAA 4A District  4:38.40
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Torres, Dylan JR Lake Nona 4:25.81 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
2 Camacho, Johan SR Tohopekaliga 4:28.07 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
3 Lizardo, Zeniel SR Tohopekaliga 4:29.65 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
4 Anthony, Collin SR Olympia 4:32.20 Panther Invitational Apr 8, 2023
5 McNulty, Brandon JR Boone 4:33.66 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
6 Thundiyil, Gian SR Boone 4:33.72 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
7 Santos-Gonzalez, Jayden SO Oak Ridge 4:36.71 Metro East Championship Apr 8, 2023
8 Medina, Javan SR Tohopekaliga 4:42.41 John Anthony Memorial Meet Mar 6, 2023
9 Mauldin, Dylan SO Boone 4:43.63 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023
10 Petersen, Will SR Boone 4:45.22 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
11 Barker, Gabriel SR Lake Nona 4:48.32 Harmony Invitational Mar 4, 2023
12 Ruiz, Mitchell JR Boone 4:50.49 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023
13 Prada, Al SO Windermere 4:51.49 Panther Invitational Apr 8, 2023
14 Lopez, Jared JR Dr. Phillips 4:53.11 Early Hawk Invitational Feb 24, 2023
15 Allen, Anthoney JR Tohopekaliga 4:54.46 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
16 Jean Baptiste, Jovani FR Dr. Phillips 4:54.49 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
17 Boudreau, Evan SR Lake Nona 4:54.63 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
18 Giuliani, Tyler JR Boone 4:54.86 Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023
19 Rodriguez, Marc JR Tohopekaliga 4:55.24 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
20 Valentin, Orbin FR Boone 4:55.58 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
21 Tanon, Isaiah SR Boone 4:55.73 Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023
22 Fritts, Tyler SO Olympia 4:56.05 Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023
23 Tilus, Ryan JR Cypress Creek 4:59.23 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
24 Wasendorf, Erik JR Dr. Phillips 4:59.58 Early Hawk Invitational Feb 24, 2023
25 Brito, Josue SR Tohopekaliga 5:00.10 John Anthony Memorial Meet Mar 6, 2023
26 Boone, Nikolas JR Tohopekaliga 5:00.29 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
27 Hernandez, Adams JR Cypress Creek 5:02.11 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023
28 Keiser, Clark JR Boone 5:02.27 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023
29 Ford, Cameron FR Tohopekaliga 5:03.74 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023
30 Rambau, Finn JR Freedom (Orlando) 5:05.68 Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023

1600 Meters (Women)

FHSAA 4A District  5:29.90
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Dolan, Megan SR Boone 5:14.10 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
2 Claytor, Hannah SR Dr. Phillips 5:15.45 FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
3 Foley, Hannah SR Boone 5:19.47 FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
4 Frost, Aubrey SO Olympia 5:30.50 Panther Invitational Apr 8, 2023
5 Herndon, Ebony JR Boone 5:34.59 Metro East Championship Apr 8, 2023
6 Knopfle, Emily SO Olympia 5:34.70 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
7 Heald, Maddie JR Olympia 5:35.19 Panther Invitational Apr 8, 2023
8 Lack, Ava SO Windermere 5:38.02 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
9 Minor, Lauren SR Windermere 5:44.32 Panther Invitational Apr 8, 2023
10 Christensen, Isabelle SO Windermere 5:45.65 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
11 Richgels, Delaney JR Lake Nona 5:47.06 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023
12 Alexander, Sabine FR Boone 5:48.46 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
13 Emperic, Madeleline SR Windermere 5:48.56 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
14 Chao, Samantha SO Lake Nona 5:50.78 Pioneer Invitational Mar 22, 2023
15 Sahaydak, Layla FR Boone 5:51.39 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
16 Durney, Kylie SR Dr. Phillips 5:55.43 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
17 Polete-Ortiz, Naomi JR Tohopekaliga 5:55.45 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
18 Bourne, Drayton JR Boone 5:57.43 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023
19 Whetro, Amari JR Dr. Phillips 6:00.37 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023
20 Lauterwasser, Emma FR Cypress Creek 6:01.89 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023
21 Heald, Katie FR Olympia 6:02.05 Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023
22 Garcia, Hailey SO Boone 6:05.47 Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023
23 Seinfeld, Sydney SO Boone 6:07.23 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
24 Medina, Jareliz SR Tohopekaliga 6:14.91 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
25 Scott, Sandy JR Olympia 6:22.00 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023
26 Aguilar, Shannon JR Freedom (Orlando) 6:22.34 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
27 Matey, Samantha SR Boone 6:22.79 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023
28 Englehart, Mia SR Freedom (Orlando) 6:23.99 Early Hawk Invitational Feb 24, 2023
29 Dudek, Charlotte SO Windermere 6:25.22 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023
30 de la Rosa, Aileen FR Boone 6:26.16 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023

3200 Meters (Men)

FHSAA 4A District  9:58.70
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Camacho, Johan SR Tohopekaliga 9:32.43 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
2 Torres, Dylan JR Lake Nona 9:43.48 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
3 Thundiyil, Gian SR Boone 9:53.32 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
4 Lizardo, Zeniel SR Tohopekaliga 9:57.05 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
5 Mauldin, Dylan SO Boone 10:06.75 FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
6 McNulty, Brandon JR Boone 10:16.25 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
7 Medina, Javan SR Tohopekaliga 10:19.66 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023
8 Anthony, Collin SR Olympia 10:20.84 Metro West Championships Apr 14, 2023
9 Santos-Gonzalez, Jayden SO Oak Ridge 10:21.72 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023
10 Rodriguez, Marc JR Tohopekaliga 10:35.52 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
11 Ruiz, Mitchell JR Boone 10:37.98 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
12 Valentin, Orbin FR Boone 10:46.71 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
13 Fritts, Tyler SO Olympia 10:47.86 Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023
14 Tanon, Isaiah SR Boone 10:55.02 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
15 Prada, Al SO Windermere 10:55.62 Metro West Championships Apr 14, 2023
16 Boone, Nikolas JR Tohopekaliga 10:59.23 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
17 Cardona, Andy JR Dr. Phillips 11:01.07 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023
18 Empric, Davis FR Windermere 11:01.44 Panther Invitational Apr 8, 2023
19 McBride, Keegan SR Windermere 11:09.77 Panther Invitational Apr 8, 2023
20 Jean Baptiste, Jovani FR Dr. Phillips 11:09.94 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
21 Rambau, Finn JR Freedom (Orlando) 11:11.87 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023
22 Rutan, Matthew FR Lake Nona 11:12.01 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023
23 Ford, Cameron FR Tohopekaliga 11:18.72 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
24 Keiser, Clark JR Boone 11:24.13 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023
25 Gutierrez, Kyle SO Tohopekaliga 11:28.05 Harmony Invitational Mar 4, 2023
26 Overton, Bowen SO Windermere 11:31.69 Panther Invitational Apr 8, 2023
27 Miller, Blaine SR Olympia 11:34.69 Metro West Championships Apr 14, 2023
28 Laboy, Jose JR Tohopekaliga 11:34.72 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
29 Happl, James FR Tohopekaliga 11:35.91 John Anthony Memorial Meet Mar 6, 2023
30 Dilts, Nathan FR Lake Nona 11:37.69 Harmony Invitational Mar 4, 2023

3200 Meters (Women)

FHSAA 4A District  12:12.30
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Claytor, Hannah SR Dr. Phillips 11:36.04 FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
2 Dolan, Megan SR Boone 11:46.76 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
3 Foley, Hannah SR Boone 11:48.34 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023
4 Knopfle, Emily SO Olympia 11:54.51 Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023
5 Frost, Aubrey SO Olympia 12:15.41 Metro West Championships Apr 14, 2023
6 Heald, Maddie JR Olympia 12:35.83 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023
7 Heald, Katie FR Olympia 12:51.14 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
8 Christensen, Isabelle SO Windermere 12:51.74 Panther Invitational Apr 8, 2023
9 Polete-Ortiz, Naomi JR Tohopekaliga 12:53.38 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
10 Seinfeld, Sydney SO Boone 12:55.29 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
11 Lack, Ava SO Windermere 12:56.06 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023
12 Sahaydak, Layla FR Boone 13:02.21 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023
13 Durney, Kylie SR Dr. Phillips 13:05.53 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
14 Richgels, Delaney JR Lake Nona 13:10.98 Harmony Invitational Mar 4, 2023
15 Emperic, Madeleline SR Windermere 13:14.02 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
16 Scott, Sandy JR Olympia 13:40.28 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
17 Dudek, Charlotte SO Windermere 13:57.41 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
18 Reaume, Angelica SR Tohopekaliga 14:04.91 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
19 Murphy, Ava SO Boone 14:21.29 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023
20 Lauterwasser, Emma FR Cypress Creek 14:28.04 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023
21 Matey, Samantha SR Boone 14:51.74 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
22 Irwin, Amelia FR Dr. Phillips 15:22.76 Metro West Championships Apr 14, 2023
23 Bicy, Aaliyah FR Tohopekaliga 16:46.19 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023
24 Dumas, Aleysha SO Tohopekaliga 16:53.99 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
25 Saucedo, Jocelyn FR Cypress Creek 17:47.76 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
26 Nelms, Ellie SO Dr. Phillips 19:13.18 Panther Invitational Apr 8, 2023
27 Espinosa, Isabella FR Cypress Creek 21:16.94 Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023

100 Hurdles (Women)

FHSAA 4A District  16.56
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Gordon, Omaria JR Olympia 14.56 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023 -0.2
2 Burdon, Khy SR Dr. Phillips 14.81 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023 -0.2
3 Washington, Tyler SR Windermere 15.59 Metro West Championships Apr 14, 2023 -0.7
4 Overby, Nia SR Boone 16.46 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 -0.9
5 Massey, Jeniah SR Lake Nona 16.80 Metro East Championship Apr 8, 2023 0.4
6 Albert, Giulia JR Freedom (Orlando) 17.21 Freedom Developmental Track Meet 2023 Feb 17, 2023 NWI
7 Oquendo, Eliana JR Olympia 17.84 Metro West Championships Apr 14, 2023 -0.9
8 Anyiwo, Zikora SO Lake Nona 17.92 Metro East Championship Apr 8, 2023 0.4
9 Blot, Aaliyah SR Dr. Phillips 17.95 Panther Invitational Apr 8, 2023 -1.8
10 Marrero, Jayani SO Lake Nona 18.48 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
11 Bouie, Jae'La SO Dr. Phillips 18.98 Metro West Championships Apr 14, 2023 -0.7
12 Rhoden, Aniya JR Olympia 19.16 Metro West Championships Apr 14, 2023 -0.7
13 Childers, Melanya JR Windermere 19.26 Metro West Championships Apr 14, 2023 -0.9
14 Francois, Eva SO Tohopekaliga 19.45 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023 0.2
15 Williams, Saniyah SR Cypress Creek 19.67 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023 -2.4
16 Griggs, Devuona FR Olympia 19.79 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023 -0.8
17 Thorpe, Ashley JR Lake Nona 20.42 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 -2.7
18 Rodriguez, Emely JR Tohopekaliga 20.50 Kowboy Invitational Mar 10, 2023 -1.2
19 Curet Ocasio, Andrea SO Tohopekaliga 20.59 Kowboy Invitational Mar 10, 2023 -1.1
19 Machado, Jazmyn JR Cypress Creek 20.59 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
21 Roundtree, Arlinda JR Olympia 20.81 Panther Invitational Apr 8, 2023 -1.3
22 Cobb, Dontaesha JR Cypress Creek 20.88 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
23 Gomez, Vanelyn SR Cypress Creek 21.30 Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023 0.5
24 Blomberg, Annalise JR Olympia 21.47 Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023 -3.2
25 Jones, Zahariah JR Oak Ridge 21.59 Pioneer Invitational Mar 22, 2023 1.0
26 Rosario, Jaelynn JR Cypress Creek 21.71 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 -2.1
27 Johnson , Sahia JR Dr. Phillips 22.10 Kowboy Developmental Meet 2 Mar 29, 2023 -0.9
28 Cox, De'Aisha SO Tohopekaliga 22.43 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023 +0.0
29 Dawkins, Mikayla SO Tohopekaliga 22.75 Panther Invitational Apr 8, 2023 -1.3
30 Agbelusi, Oluwakemi FR Windermere 22.88 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023 -1.9

110 Hurdles (Men)

FHSAA 4A District  15.87
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Washington, Syhion SR Dr. Phillips 14.82 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023 -0.5
2 Warren, Joshua SO Dr. Phillips 15.09 FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023 -1.7
3 Gilmore, Charles SR Lake Nona 15.93 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 -1.0
3 Joseph, Amire SR Windermere 15.93 Metro West Championships Apr 14, 2023 -0.4
5 Daley, Otario SO Windermere 16.30 Metro West Championships Apr 14, 2023 0.4
6 Sieni, Allen SR Olympia 16.31 FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023 -2.8
7 Posten, Jordan JR Olympia 16.33 Metro West Championships Apr 14, 2023 0.4
8 Emanuel, Charles JR Lake Nona 16.74 Metro East Championship Apr 8, 2023 1.2
9 Prophet, James JR Cypress Creek 16.76 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 2.5
10 Hardy, Aaron FR Boone 16.79 Metro East Championship Apr 8, 2023 0.7
11 McLeod, Kyle FR Boone 17.25 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 2.5
12 Alexander, Kristian SR Tohopekaliga 17.47 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 2.5
13 Irvin, Sincere SR Olympia 17.70 Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023 -1.8
14 Carassquillo, Jeremia JR Cypress Creek 18.61 Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023 0.8
15 Lopez, Ski SR Boone 18.93 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023 -1.3
16 Scott, Xavier SR Cypress Creek 19.40 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
17 Evans, Josh JR Olympia 19.63 Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023 -2.2
18 Jean-Louis, Jaylen JR Lake Nona 19.72 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 2.7
19 Mills, Gavin JR Olympia 19.88 Metro West Championships Apr 14, 2023 -1.4
20 Norvil , Lorgery SO Cypress Creek 20.24 Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023 0.8
21 Gonzalez, David SO Tohopekaliga 20.43 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 -3.1
22 Greer, Gabriel FR Windermere 20.91 Metro West Championships Apr 14, 2023 -1.4
23 Duprey III, Jerome SO Olympia 20.96 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023 1.2
24 Roberts, Shazaar JR Olympia 21.12 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023 1.2
25 Araujo, Joao SO Windermere 21.15 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023 2.7
26 Gbaa, Meikahmu FR Tohopekaliga 21.34 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023 -0.5
27 Strickland, Ryan FR Windermere 21.49 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023 0.6
28 Dawson, Tucker JR Windermere 21.81 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023 0.4
29 Stephenson, Gavin JR Cypress Creek 23.20 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI

400 Hurdles (Men)

FHSAA 4A District  58.10
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Washington, Syhion SR Dr. Phillips 56.39 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023
2 Cavalcanti, Arthur JR Windermere 56.95 Metro West Championships Apr 14, 2023
3 Irvin, Sincere SR Olympia 58.49 FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
4 Daley, Otario SO Windermere 59.03 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
5 Warren, Joshua SO Dr. Phillips 59.44 FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
6 Prophet, James JR Cypress Creek 1:00.66 Metro East Championship Apr 8, 2023
7 Jefferson, Zion SR Boone 1:00.72 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
8 Joseph, Amire SR Windermere 1:01.34 Metro West Championships Apr 14, 2023
9 Vega, Darwin JR Tohopekaliga 1:01.37 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
10 Lopez, Ski SR Boone 1:01.55 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
11 McLeod, Kyle FR Boone 1:02.03 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
12 Telusnord, Jamaar SR Olympia 1:03.57 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
13 Mills, Gavin JR Olympia 1:03.83 Panther Invitational Apr 8, 2023
14 Alexander, Kristian SR Tohopekaliga 1:04.93 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
15 QUINTERO, KEVIN SR Oak Ridge 1:04.95 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
16 Posten, Jordan JR Olympia 1:05.36 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
17 Scott, Xavier SR Cypress Creek 1:05.42 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
18 Hardy, Aaron FR Boone 1:06.11 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
19 Sieni, Allen SR Olympia 1:06.90 Panther Invitational Apr 8, 2023
20 Dawson, Tucker JR Windermere 1:08.33 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
21 Gonzalez, David SO Tohopekaliga 1:09.77 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
22 Evans, Josh JR Olympia 1:10.63 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023
23 Quintana, Arturo SO Freedom (Orlando) 1:11.06 Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023
24 Duprey III, Jerome SO Olympia 1:11.12 Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023
25 Cruz, Nicholas JR Boone 1:11.47 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
26 Carassquillo, Jeremia JR Cypress Creek 1:12.60 Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023
27 Norvil , Lorgery SO Cypress Creek 1:13.23 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
28 Greer, Gabriel FR Windermere 1:13.58 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023
29 Padua, Erico JR Freedom (Orlando) 1:14.54 Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023
30 Strickland, Ryan FR Windermere 1:20.22 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023

400 Hurdles (Women)

FHSAA 4A District  1:08.92
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Gordon, Omaria JR Olympia 1:03.41 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
2 Overby, Nia SR Boone 1:06.28 FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
3 Robinson, Nauti'ka SR Olympia 1:07.03 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023
4 Oquendo, Eliana JR Olympia 1:07.37 Metro West Championships Apr 14, 2023
5 Albert, Giulia JR Freedom (Orlando) 1:08.16 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
6 Washington, Tyler SR Windermere 1:10.34 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
7 Goin, Shelvany SO Oak Ridge 1:11.72 Metro East Championship Apr 8, 2023
8 Jones, Zahariah JR Oak Ridge 1:11.92 Lake Buena Vista Home Meet Apr 5, 2023
9 Jackson, Zora SO Oak Ridge 1:11.96 Lake Buena Vista Home Meet Apr 5, 2023
10 Anyiwo, Zikora SO Lake Nona 1:12.46 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023
11 Burdon, Khy SR Dr. Phillips 1:12.86 Kowboy Developmental Meet 2 Mar 29, 2023
12 Griggs, Devuona FR Olympia 1:15.29 Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023
13 Blot, Aaliyah SR Dr. Phillips 1:16.20 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
14 Childers, Melanya JR Windermere 1:16.42 Metro West Championships Apr 14, 2023
15 Dela Cruz, Victoria JR Boone 1:16.80 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023
16 Bhavsar, Olivia SR Boone 1:17.10 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023
17 Mompremier, Lea SO Tohopekaliga 1:18.10 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
18 Johnson , Sahia JR Dr. Phillips 1:19.08 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023
19 Williams, Saniyah SR Cypress Creek 1:19.25 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023
20 Cobb, Dontaesha JR Cypress Creek 1:20.10 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023
21 Walraven, Emma JR Freedom (Orlando) 1:20.31 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023
22 Rosario, Jaelynn JR Cypress Creek 1:21.29 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
23 Francois, Eva SO Tohopekaliga 1:22.25 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
24 Blomberg, Annalise JR Olympia 1:22.42 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
25 Machado, Jazmyn JR Cypress Creek 1:24.82 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
26 Cope, Perla FR Tohopekaliga 1:25.09 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
27 Agbelusi, Oluwakemi FR Windermere 1:25.17 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023
28 Rhoden, Aniya JR Olympia 1:25.78 Panther Invitational Apr 8, 2023
29 Gomez, Vanelyn SR Cypress Creek 1:27.22 Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023

High Jump (Men)

FHSAA 4A District  1.78m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date
1 Grandison, Shayne SR Boone 1.95m 6' 4.75" Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
2 Jefferson, Zion SR Boone 1.92m 6' 3.5" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
3 Anderson, Stanley SO Dr. Phillips 1.90m 6' 2.75" Early Hawk Invitational Feb 24, 2023
4 Fox, Jayshaun JR Dr. Phillips 1.87m 6' 1.5" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
5 Tucker, Xavier SO Olympia 1.82m 5' 11.5" Metro West Championships Apr 14, 2023
6 Maurice, Chris JR Windermere 1.77m 5' 9.75" Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023
6 Ratcliff Jr., Kristopher SR Lake Nona 1.77m 5' 9.75" Metro East Championship Apr 8, 2023
6 Andrew-Brown, Jevon SR Tohopekaliga 1.77m 5' 9.75" Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
9 Telusnord, Jamaar SR Olympia 1.75m 5' 8.75" Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023
10 Jones, Kalleal SO Dr. Phillips 1.74m 5' 8.5" Poinciana Relays Mar 2, 2023
11 Castro, Andrew SR Boone 1.73m 5' 8" West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
11 Guerra, Guillermo SO Boone 1.73m 5' 8" West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
13 Phelps, Jordan JR Boone 1.70m 5' 7" Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
13 Phelps, Jordan JR Boone 1.70m 5' 7" Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
13 Stephenson, Gavin JR Cypress Creek 1.70m 5' 7" Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
16 Perry, Cameron SO Dr. Phillips 1.69m 5' 6.5" Poinciana Relays Mar 2, 2023
17 Mincey, Quavion JR Freedom (Orlando) 1.67m 5' 5.75" West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
17 Binns, Kai SR Lake Nona 1.67m 5' 5.75" Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023
17 Benjamin, Juluis JR Olympia 1.67m 5' 5.75" Panther Invitational Apr 8, 2023
20 Carassquillo, Jeremia JR Cypress Creek 1.65m 5' 5" Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
21 Foga, Fabiano FR Windermere 1.63m 5' 4.25" West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
22 Marcelus, Emmanuel SR Cypress Creek 1.62m 5' 3.75" Metro East Championship Apr 8, 2023
23 Duval, Cedrick JR Freedom (Orlando) 1.57m 5' 1.75" Freedom Developmental Track Meet 2023 Feb 17, 2023
23 George, Eric SO Windermere 1.57m 5' 1.75" Metro West Championships Apr 14, 2023
23 Sanders, Jeremiah FR Windermere 1.57m 5' 1.75" Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023

High Jump (Women)

FHSAA 4A District  1.49m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date
1 Gordon, Omaria JR Olympia 1.57m 5' 1.75" Metro West Championships Apr 14, 2023
1 Washington, Tyler SR Windermere 1.57m 5' 1.75" Panther Invitational Apr 8, 2023
3 Ganzy, Alexis JR Boone 1.55m 5' 1" Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
4 Anyiwo, Zikora SO Lake Nona 1.52m 4' 11.75" FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
5 Laguerre, Sarah JR Freedom (Orlando) 1.43m 4' 8.25" West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
6 Johnson , Sahia JR Dr. Phillips 1.42m 4' 7.75" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
6 Bouie, Jae'La SO Dr. Phillips 1.42m 4' 7.75" Kowboy Invitational Mar 10, 2023
8 Diaz Monge, Kirsy JR Tohopekaliga 1.40m 4' 7" Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
8 Dela Cruz, Victoria JR Boone 1.40m 4' 7" Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
8 Harrington, Angelique JR Cypress Creek 1.40m 4' 7" Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
11 Almousa, Ayah FR Freedom (Orlando) 1.39m 4' 6.75" Freedom Developmental Track Meet 2023 Feb 17, 2023
12 Childers, Melanya JR Windermere 1.37m 4' 6" Metro West Championships Apr 14, 2023
12 Nimade-Bonsu, Amma JR Olympia 1.37m 4' 6" Panther Invitational Apr 8, 2023
12 Roundtree, Arlinda JR Olympia 1.37m 4' 6" Metro West Championships Apr 14, 2023
15 Marrero, Jayani SO Lake Nona 1.35m 4' 5" Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
16 Burdon, Khy SR Dr. Phillips 1.32m 4' 4" Kowboy Invitational Mar 10, 2023
17 Machado, Jazmyn JR Cypress Creek 1.27m 4' 2" Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023
17 Gomez, Vanelyn SR Cypress Creek 1.27m 4' 2" Davenport invitational 2023 Mar 25, 2023

Long Jump (Men)

FHSAA 4A District  6.40m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date Wind
1 Grandison, Shayne SR Boone 7.05m 23' 1.75" FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023 0.3
2 Jefferson, Zion SR Boone 6.90m 22' 7.75" Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023 NWI
3 Irvin, Sincere SR Olympia 6.81m 22' 4.25" Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023 NWI
4 Ratcliff Jr., Kristopher SR Lake Nona 6.48m 21' 3.25" Harmony Invitational Mar 4, 2023 NWI
5 Fox, Jayshaun JR Dr. Phillips 6.30m 20' 8" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 NWI
6 Navas, Alejandro JR Freedom (Orlando) 6.24m 20' 5.75" Lake Buena Vista Home Meet Apr 5, 2023 NWI
7 Castro, Andrew SR Boone 6.15m 20' 2.25" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 NWI
8 Payne-Tonge, Arden JR Olympia 6.13m 20' 1.5" Metro West Championships Apr 14, 2023 NWI
9 Posten, Jordan JR Olympia 6.08m 19' 11.5" Panther Invitational Apr 8, 2023 NWI
10 Mincey, Quavion JR Freedom (Orlando) 6.00m 19' 8.25" Metro East Championship Apr 8, 2023 NWI
11 Major, Amari SO Dr. Phillips 5.90m 19' 4.25" Early Hawk Invitational Feb 24, 2023 NWI
12 Sieni, Allen SR Olympia 5.86m 19' 2.75" West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023 NWI
13 Nell, Isaiah JR Windermere 5.85m 19' 2.5" Metro West Championships Apr 14, 2023 NWI
14 Almonte, Andrew SR Lake Nona 5.84m 19' 2" Harmony Invitational Mar 4, 2023 NWI
15 Baena, Nathan JR Boone 5.79m 19' 0" Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023 NWI
16 Walker, Romelo JR Olympia 5.70m 18' 8.5" Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023 NWI
16 Young, Thomas SO Lake Nona 5.70m 18' 8.5" Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023 NWI
18 James, Rashaud JR Tohopekaliga 5.68m 18' 7.75" Panther Invitational Apr 8, 2023 NWI
18 Cristian, Jaheim JR Olympia 5.68m 18' 7.75" Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023 NWI
20 joyner, maurice SR Lake Nona 5.66m 18' 7" Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 NWI
21 Sanders, Jeremiah FR Windermere 5.65m 18' 6.5" West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023 NWI
22 Holland, Kenzie SO Freedom (Orlando) 5.59m 18' 4.25" Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023 NWI
23 George, Eric SO Windermere 5.58m 18' 3.75" Metro West Championships Apr 14, 2023 NWI
24 Okonkwo, Micheal SO Lake Nona 5.55m 18' 2.5" Pioneer Invitational Mar 22, 2023 NWI
25 Fortilien, Mchenry FR Dr. Phillips 5.54m 18' 2.25" Early Hawk Invitational Feb 24, 2023 NWI
26 Hernandez, Manuel JR Lake Nona 5.51m 18' 1" Pioneer Invitational Mar 22, 2023 NWI
27 Sotolongo, Felix SO Freedom (Orlando) 5.47m 17' 11.5" Freedom Developmental Track Meet 2023 Feb 17, 2023 NWI
27 Louise, Sebastian JR Dr. Phillips 5.47m 17' 11.5" Poinciana Relays Mar 2, 2023 NWI
29 Delcy, Marc JR Oak Ridge 5.44m 17' 10.25" Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023 NWI
29 Chambers, Justin FR Boone 5.44m 17' 10.25" Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023 NWI

Long Jump (Women)

FHSAA 4A District  5.06m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date Wind
1 Gordon, Omaria JR Olympia 5.75m 18' 10.5" Metro West Championships Apr 14, 2023 +0.0
2 Robinson, Nauti'ka SR Olympia 5.26m 17' 3.25" Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023 NWI
2 Oquendo, Eliana JR Olympia 5.26m 17' 3.25" Metro West Championships Apr 14, 2023 NWI
4 Robbins, Marchele FR Boone 5.21m 17' 1.25" FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023 NWI
5 Albert, Giulia JR Freedom (Orlando) 5.20m 17' 0.75" Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023 NWI
6 Turner, Mariah FR Lake Nona 5.18m 17' 0" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 NWI
7 Goin, Shelvany SO Oak Ridge 5.11m 16' 9.25" Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
8 Hadley, Maya FR Lake Nona 4.98m 16' 4.25" Pioneer Invitational Mar 22, 2023 NWI
9 Martinez, Emily SO Tohopekaliga 4.92m 16' 1.75" St. Cloud Invitational Feb 25, 2023 NWI
10 Washington, Tyler SR Windermere 4.88m 16' 0.25" Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023 NWI
10 Li, Jiayi SO Dr. Phillips 4.88m 16' 0.25" Panther Invitational Apr 8, 2023 NWI
12 Patterson, Zariah SO Dr. Phillips 4.83m 15' 10.25" Metro West Championships Apr 14, 2023 NWI
12 Blot, Aaliyah SR Dr. Phillips 4.83m 15' 10.25" Metro West Championships Apr 14, 2023 NWI
14 Chavannes, Bianca SR Freedom (Orlando) 4.80m 15' 9" Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023 NWI
15 Manning, Lakisha SR Boone 4.74m 15' 6.75" Metro East Championship Apr 8, 2023 NWI
16 Watson, Wreigna JR Olympia 4.73m 15' 6.25" Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023 NWI
17 Williams, Mykel JR Boone 4.65m 15' 3.25" Kowboy Invitational Mar 10, 2023 NWI
17 Williams, Saniyah SR Cypress Creek 4.65m 15' 3.25" Davenport invitational 2023 Mar 25, 2023 NWI
19 Arboledo, Valeria SR Freedom (Orlando) 4.56m 14' 11.5" Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
20 Rosario, Jaelynn JR Cypress Creek 4.53m 14' 10.5" Davenport invitational 2023 Mar 25, 2023 NWI
21 Marrero, Jayani SO Lake Nona 4.49m 14' 8.75" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 NWI
22 Smith, Victorious SO Lake Nona 4.34m 14' 3" Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 NWI
23 Blomberg, Annalise JR Olympia 4.28m 14' 0.5" Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023 NWI
24 GARY, SERENITY SR Oak Ridge 4.26m 13' 11.75" Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 NWI
24 Flowers, Jolie SR Freedom (Orlando) 4.26m 13' 11.75" Freedom Developmental Track Meet 2023 Feb 17, 2023 NWI
26 Wilson, Rai Nya JR Dr. Phillips 4.04m 13' 3.25" Poinciana Relays Mar 2, 2023 NWI
27 Rahali, Rania JR Freedom (Orlando) 4.01m 13' 2" Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
28 Bouie, Jae'La SO Dr. Phillips 3.99m 13' 1.25" Early Hawk Invitational Feb 24, 2023 NWI
29 Childers, Melanya JR Windermere 3.91m 12' 10" Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023 NWI
30 Machado, Jazmyn JR Cypress Creek 3.83m 12' 6.75" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 NWI

Triple Jump (Women)

FHSAA 4A District  10.36m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date Wind
1 Robbins, Marchele FR Boone 10.85m 35' 7.25" FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023 NWI
2 Manning, Lakisha SR Boone 10.84m 35' 6.75" Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023 NWI
3 Overby, Nia SR Boone 10.80m 35' 5.25" Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023 NWI
4 Patterson, Zariah SO Dr. Phillips 10.52m 34' 6.25" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 NWI
5 Flowers, Jolie SR Freedom (Orlando) 10.50m 34' 5.5" Metro East Championship Apr 8, 2023 NWI
6 Oquendo, Eliana JR Olympia 10.41m 34' 2" Metro West Championships Apr 14, 2023 NWI
7 Laguerre, Sarah JR Freedom (Orlando) 10.34m 33' 11.25" Metro East Championship Apr 8, 2023 NWI
8 Gordon, Omaria JR Olympia 10.30m 33' 9.5" Charlie Harris Relays Mar 10, 2023 NWI
9 Blot, Aaliyah SR Dr. Phillips 10.19m 33' 5.25" Kowboy Developmental Meet 2 Mar 29, 2023 NWI
10 Solomon, Chloe SR Olympia 9.70m 31' 10" Panther Invitational Apr 8, 2023 NWI
11 Li, Jiayi SO Dr. Phillips 9.58m 31' 5.25" Early Hawk Invitational Feb 24, 2023 NWI
12 Rosario, Jaelynn JR Cypress Creek 9.45m 31' 0" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 NWI
13 Minier, Marley FR Tohopekaliga 9.17m 30' 1" Panther Invitational Apr 8, 2023 NWI
14 Cobb, Dontaesha JR Cypress Creek 9.08m 29' 9.5" Metro East Championship Apr 8, 2023 NWI
15 Walraven, Emma JR Freedom (Orlando) 8.79m 28' 10.25" Freedom Developmental Track Meet 2023 Feb 17, 2023 NWI
16 Chisholm , Nia FR Cypress Creek 8.74m 28' 8.25" Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023 NWI

Shot Put (Men)

FHSAA 4A District  13.29m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date
1 Dorelus, Offsen SR Olympia 15.48m 50' 9.5" FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
2 Dumezil, Brandon JR Olympia 14.40m 47' 3" FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
3 Burke, Nathan SR Dr. Phillips 14.03m 46' 0.5" FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
4 Quincy, Donovan SR Lake Nona 12.49m 40' 11.75" FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
5 Maurice, Chris JR Windermere 12.37m 40' 7" Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023
6 Blastic, Johnny SR Boone 12.13m 39' 9.75" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
7 Mccall, Ryan SR Tohopekaliga 11.75m 38' 6.75" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
8 Chery, Kevin JR Tohopekaliga 11.66m 38' 3.25" St. Cloud Invitational Feb 25, 2023
8 Thomas, Alfred JR Dr. Phillips 11.66m 38' 3.25" Early Hawk Invitational Feb 24, 2023
10 Parris, Ryan SR Cypress Creek 11.37m 37' 3.75" West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
11 Moore, Christian SR Lake Nona 11.34m 37' 2.5" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
12 Galan, Isaac JR Tohopekaliga 11.30m 37' 1" Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
13 Beltran, Jairo JR Tohopekaliga 11.25m 36' 11" Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
14 Fuehrer, John FR Boone 10.98m 36' 0.25" West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
15 Laffee, Juan JR Lake Nona 10.97m 36' 0" Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023
16 Marcelus, Emmanuel SR Cypress Creek 10.83m 35' 6.5" West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
17 Hartley, Jonathan SR Boone 10.70m 35' 1.25" Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023
18 Borrero, David SO Cypress Creek 10.69m 35' 1" West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
19 Smith, Jerard SO Dr. Phillips 10.57m 34' 8.25" Early Hawk Invitational Feb 24, 2023
20 Jean, Amicy JR Tohopekaliga 10.47m 34' 4.25" Kowboy Developmental Meet 2 Mar 29, 2023
21 Fernandes, Enzo FR Windermere 10.46m 34' 4" West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
22 Heda, Omar FR Freedom (Orlando) 9.85m 32' 3.75" Freedom Developmental Track Meet 2023 Feb 17, 2023
23 Fernandes, Theo FR Windermere 9.47m 31' 1" West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
24 Del Rosario, Steven FR Boone 9.17m 30' 1" West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
25 McCrory, Dominic SO Oak Ridge 8.94m 29' 4" Lake Buena Vista Home Meet Apr 5, 2023
26 Buchin-Recio, Israel SO Freedom (Orlando) 8.62m 28' 3.5" Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023
27 Samuel, Kemar SO Freedom (Orlando) 8.49m 27' 10.25" Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023
28 Corso, Michael SO Dr. Phillips 8.29m 27' 2.5" Kowboy Developmental Meet 2 Mar 29, 2023
29 Huebschman, Lucas JR Lake Nona 7.40m 24' 3.5" Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023
30 Acceus, Sean SR Cypress Creek 7.28m 23' 10.75" Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023

Shot Put (Women)

FHSAA 4A District  10.08m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date
1 Cobite, Sendia SR Oak Ridge 10.43m 34' 2.75" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
2 Delgado, Sofia SO Tohopekaliga 9.70m 31' 10" FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
3 Del Rosario, Elina SO Boone 9.35m 30' 8.25" FHSAA 4A Region 3 May 5, 2023
4 Jeffreys, Jolie JR Dr. Phillips 8.81m 28' 11" Poinciana Relays Mar 2, 2023
5 Wang, Wenli FR Olympia 8.70m 28' 6.5" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
6 Pyka, Katelyn SR Dr. Phillips 8.66m 28' 5" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
7 Mann, Mackenzie SO Windermere 8.65m 28' 4.5" Panther Invitational Apr 8, 2023
7 Godfrey, Courtney SR Cypress Creek 8.65m 28' 4.5" Davenport invitational 2023 Mar 25, 2023
9 Woods, Ny'Lah SO Olympia 8.59m 28' 2.25" Metro West Championships Apr 14, 2023
10 Kiene , Scarlett SO Dr. Phillips 8.47m 27' 9.5" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
11 Jessie, Bre'Nyja SO Cypress Creek 8.45m 27' 8.75" Davenport invitational 2023 Mar 25, 2023
12 Session, Kylah FR Boone 8.40m 27' 6.75" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
13 Roundtree, Arlinda JR Olympia 8.09m 26' 6.5" Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023
14 Edmond, Alisabeth SO Cypress Creek 7.93m 26' 0.25" West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
15 Travis, Brooklyn SO Windermere 7.92m 26' 0" Metro West Championships Apr 14, 2023
16 Shuler, Ariya FR Boone 7.70m 25' 3.25" Metro East Championship Apr 8, 2023
17 Joachim, Bianca SO Oak Ridge 7.50m 24' 7.25" FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
18 Gotera, Victoria JR Cypress Creek 7.41m 24' 3.75" Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023
19 Belizaire, Kathleen JR Dr. Phillips 7.28m 23' 10.75" Kowboy Developmental Meet 2 Mar 29, 2023
20 Alcide, Sheana JR Olympia 7.03m 23' 0.75" West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
21 Feliciano Garriga, Jessenia FR Cypress Creek 6.91m 22' 8" Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
22 Massey, Sydnee JR Olympia 6.90m 22' 7.75" Panther Invitational Apr 8, 2023
23 Medina, Laurisa SR Tohopekaliga 6.70m 21' 11.75" Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
24 Martinez, Emily SO Tohopekaliga 6.68m 21' 11" Kowboy Invitational Mar 10, 2023
24 Aviles-rodriguez, Aniyah SR Tohopekaliga 6.68m 21' 11" Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
26 Benjamin , Princesska FR Cypress Creek 6.64m 21' 9.5" Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
27 Ortiz, Keishlany SR Tohopekaliga 6.21m 20' 4.5" Harmony Invitational Mar 4, 2023
28 Spangler, Alivya JR Lake Nona 6.15m 20' 2.25" Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
29 Acosta, Karyna SR Freedom (Orlando) 6.10m 20' 0.25" Metro East Championship Apr 8, 2023
30 Di Pietro, Yordalys JR Tohopekaliga 6.08m 19' 11.5" John Anthony Memorial Meet Mar 6, 2023

Discus (Men)

FHSAA 4A District  37.61m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date
1 Blastic, Johnny SR Boone 44.04m 144' 6" FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
2 Burke, Nathan SR Dr. Phillips 41.74m