FHSAA 2A Region 1 Qualifiers

ICON KEY: Wheelchair Ambulatory Region Qualifier
DISPLAYING

100 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Folson, Traunard SR Andrew Jackson 10.50 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
2 Resar, James SO Bishop Kenny 10.95 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
3 Akins, Johnathan JR Madison County 11.01 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
4 Ruise, Jaymodd SR Baker County 11.04 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.0
5 Gunn, Khalil SR Gadsden County 11.06 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
6 Bland, Justyn SR Andrew Jackson 11.11 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
7 Dailey, Jayden FR Tocoi Creek 11.13 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
8 Suddeth, Lakieyan JR Bay 11.16 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
9 Smith, Cam JR Baker County 11.26 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.3
10 Robinson, Tyrique JR Santa Fe 11.36 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.0
11 Calloway, Jayden JR Bay 11.39 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
12 Kellum, Elijah SO Santa Fe 11.49 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.0
13 Jackson, Theodore JR Pensacola 11.66 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.3
14 Moody, Jordan SR Pensacola 11.86 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.3
15 Layne, Jackson FR South Walton 12.33 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.3
16 Bonner, Ottah JR Pensacola 12.43 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.3
1 Folson, Traunard SR Andrew Jackson 10.50 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
2 Resar, James SO Bishop Kenny 10.95 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
3 Akins, Johnathan JR Madison County 11.01 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
4 Ruise, Jaymodd SR Baker County 11.04 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.0
5 Gunn, Khalil SR Gadsden County 11.06 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
6 Bland, Justyn SR Andrew Jackson 11.11 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
7 Dailey, Jayden FR Tocoi Creek 11.13 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
8 Suddeth, Lakieyan JR Bay 11.16 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
9 Wilson, Kemani JR Bolles 11.22 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
10 Smith, Cam JR Baker County 11.26 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.3
11 Timmons, Georion JR West Nassau 11.28 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.4
11 Jasey, Ershod SR Episcopal 11.28 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
13 Robinson, Tyrique JR Santa Fe 11.36 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.0
14 Scott, Corey JR Episcopal 11.39 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
14 Calloway, Jayden JR Bay 11.39 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
16 Berry, Matthew JR Bolles 11.40 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.4
17 Threatts, Jayden FR Florida High 11.47 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
18 Ellis, Ronnie SR Baker County 11.49 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.0
18 Kellum, Elijah SO Santa Fe 11.49 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.0
20 Almonord, Joseph FR Yulee 11.52 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3

100 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Turner, Kyndal SO Paxon 12.19 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.3
2 Watts, Skyler SO Episcopal 12.26 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.3
3 Johnson, Gabrielle JR Bishop Kenny 12.35 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.3
4 Moorer, Janay SO Bolles 12.36 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.3
5 Hunter, Kinsleigh FR Chipley 12.84 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
6 McBroom, Destiny SO Santa Fe 12.85 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 +0.0
7 Peoples, Me'Yauney SO Gadsden County 13.03 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
8 Steele, Ansleigh SR Chipley 13.14 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
9 Jones, Bagheera JR Baker County 13.16 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 +0.0
10 Jackson, Chyanne JR Marianna 13.18 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
11 Serrano-Prusinski, Gellisa SO Fort White 13.43 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 +0.0
12 Coats, Mayariya SR Pensacola Catholic 13.52 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -1.1
13 Szelak, Sophia SR Baker County 13.55 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 +0.0
14 Peele, Vivian FR South Walton 13.57 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -1.1
15 Stutts, Jakayla FR West Florida 13.75 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -1.1
16 Grier, Randelaysia FR West Florida 13.83 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -1.1
1 Turner, Kyndal SO Paxon 12.19 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.3
2 Watts, Skyler SO Episcopal 12.26 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.3
3 Johnson, Gabrielle JR Bishop Kenny 12.35 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.3
4 Evatt, Tristen SO Yulee 12.36 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.3
4 Moorer, Janay SO Bolles 12.36 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.3
6 DeVoux, Kennedi JR Paxon 12.38 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.3
7 Roundtree, Carmen JR Bolles 12.73 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.3
8 Leak-Harbor, Harmani FR Wolfson 12.83 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.2
9 Hunter, Kinsleigh FR Chipley 12.84 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
10 McBroom, Destiny SO Santa Fe 12.85 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 +0.0
11 Ford, Dy'Aundra FR Andrew Jackson 12.89 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.2
12 Thorson, Addie SO Bishop Kenny 12.98 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.2
13 Peoples, Me'Yauney SO Gadsden County 13.03 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
14 Shaw, Ijai SO Paxon 13.06 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.2
15 Steele, Ansleigh SR Chipley 13.14 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
16 Jones, Bagheera JR Baker County 13.16 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 +0.0
16 Chrisphonte, Michaela SR Bishop Kenny 13.16 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.2
18 Jackson, Chyanne JR Marianna 13.18 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
19 Leon, Skilynn SO Florida High 13.29 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
20 Johnson, Kamilya FR Yulee 13.33 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.3

200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Danzy, Micahi SO Florida High 22.03 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
2 Miller, Kavon JR Bolles 22.06 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.3
3 Straley, Noah SR Bishop Kenny 22.09 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.3
4 Odum, Malcolm SR Union County 22.47 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.7
5 Robinson, Tyrique JR Santa Fe 22.63 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.7
6 Lorbeer, Jonathan SR Bolles 22.74 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.3
7 Dailey, Jayden FR Tocoi Creek 22.82 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.3
8 Suddeth, Lakieyan JR Bay 22.90 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
9 Hughley, Dominique FR Pensacola 23.09 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -0.5
10 Odum, Martin SR Union County 23.25 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.7
11 Hall, Tayquel SR Gadsden County 23.30 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
12 Calloway, Jayden JR Bay 23.34 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
13 White III, Billy SR Santa Fe 23.39 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.7
14 Jackson, Theodore JR Pensacola 23.98 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -0.5
15 Deguzman, Aidan JR West Florida 24.34 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -0.5
16 Layne, Jackson FR South Walton 24.71 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -0.5
1 Danzy, Micahi SO Florida High 22.03 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
2 Miller, Kavon JR Bolles 22.06 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.3
3 Straley, Noah SR Bishop Kenny 22.09 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.3
4 Odum, Malcolm SR Union County 22.47 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.7
5 Robinson, Tyrique JR Santa Fe 22.63 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.7
6 Lorbeer, Jonathan SR Bolles 22.74 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.3
7 Dailey, Jayden FR Tocoi Creek 22.82 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.3
8 Suddeth, Lakieyan JR Bay 22.90 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
9 Timmons, Georion JR West Nassau 23.01 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.2
10 Jasey, Ershod SR Episcopal 23.09 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.2
10 Hughley, Dominique FR Pensacola 23.09 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -0.5
12 Jones, Davis SR Paxon 23.10 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.2
13 Resar, James SO Bishop Kenny 23.21 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.3
14 Odum, Martin SR Union County 23.25 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.7
15 Hall, Tayquel SR Gadsden County 23.30 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
16 Calloway, Jayden JR Bay 23.34 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
17 White III, Billy SR Santa Fe 23.39 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.7
18 Hamilton, Jevon SO Rutherford 23.46 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
19 Jackson, Ja'ohn JR Madison County 23.66 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
20 Grooms, Richard SO Wolfson 23.67 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.2

200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Watts, Skyler SO Episcopal 25.02 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
2 Johnson, Gabrielle JR Bishop Kenny 25.03 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
3 Moorer, Janay SO Bolles 25.21 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
4 Saint-Germain, Rose-Esther JR Paxon 25.26 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
5 Proctor, Kennedi 8 Baldwin 26.57 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -2.9
6 McBroom, Destiny SO Santa Fe 26.94 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -2.9
7 Peoples, Me'Yauney SO Gadsden County 27.24 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
8 Dillard, Alexis SR Pensacola Catholic 27.63 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -0.9
9 Peele, Vivian FR South Walton 27.65 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -0.9
10 Carter , Ta'Zyhia JR Bay 27.99 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
11 Jackson, Chyanne JR Marianna 28.05 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
12 Balfour, Kayla JR Pensacola Catholic 28.18 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -0.9
13 Serrano-Prusinski, Gellisa SO Fort White 28.31 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -2.9
14 Jones, Ayriel SR Bay 28.33 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
15 Jones, Deziah SO Santa Fe 28.50 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -0.4
16 Stutts, Jakayla FR West Florida 28.61 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -0.9
1 Watts, Skyler SO Episcopal 25.02 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
2 Johnson, Gabrielle JR Bishop Kenny 25.03 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
3 Moorer, Janay SO Bolles 25.21 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
4 Saint-Germain, Rose-Esther JR Paxon 25.26 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
5 Evatt, Tristen SO Yulee 25.45 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
6 DeVoux, Kennedi JR Paxon 25.83 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
7 Hill, Kennedy SO Andrew Jackson 25.89 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
8 Roundtree, Carmen JR Bolles 26.24 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
9 Turner, Kyndal SO Paxon 26.29 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
10 Mack, Lauren SO Episcopal 26.39 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
11 Proctor, Kennedi 8 Baldwin 26.57 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -2.9
12 Leak-Harbor, Harmani FR Wolfson 26.65 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
13 Johnson, Kamilya FR Yulee 26.91 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
14 McBroom, Destiny SO Santa Fe 26.94 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -2.9
15 Peoples, Me'Yauney SO Gadsden County 27.24 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
16 Thorson, Addie SO Bishop Kenny 27.51 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
17 Dillard, Alexis SR Pensacola Catholic 27.63 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -0.9
18 Peele, Vivian FR South Walton 27.65 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -0.9
19 Carter , Ta'Zyhia JR Bay 27.99 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
20 Jackson, Chyanne JR Marianna 28.05 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI

400 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Miller, Kavon JR Bolles 48.48 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Straley, Noah SR Bishop Kenny 48.57 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Johnson, Brian JR Andrew Jackson 48.85 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Spires, Trace SR Santa Fe 49.11 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
5 Odum, Martin SR Union County 49.31 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
6 Odum, Malcolm SR Union County 49.83 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
7 Williams, Alex FR Andrew Jackson 50.12 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
8 Danzy, Micahi SO Florida High 51.02 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
9 Hughley, Dominique FR Pensacola 52.68 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
10 Owens, Marquavious SO Suwannee 53.02 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
11 Kling, Daniel SO North Bay Haven 53.46 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
12 Provau, Ryan JR West Florida 53.49 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
13 Broxton, Virgus JR Florida High 53.84 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
14 Deguzman, Aidan JR West Florida 54.58 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
15 Weaver, Anthoni SR Northview 54.69 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
16 Dorsey, Nias FR Florida High 54.96 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
1 Miller, Kavon JR Bolles 48.48 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Straley, Noah SR Bishop Kenny 48.57 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Johnson, Brian JR Andrew Jackson 48.85 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Spires, Trace SR Santa Fe 49.11 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
5 Odum, Martin SR Union County 49.31 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
6 Odum, Malcolm SR Union County 49.83 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
7 Williams, Alex FR Andrew Jackson 50.12 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
8 Bille, Keegan SR Fernandina Beach 50.51 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
9 Danzy, Micahi SO Florida High 51.02 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
10 Anderson, Joshua SO Paxon 51.13 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
11 Moore, Will SR Bolles 51.73 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
12 Hughley, Dominique FR Pensacola 52.68 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
13 Owens, Marquavious SO Suwannee 53.02 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
14 Pitts, Payton JR Santa Fe 53.37 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
15 Kling, Daniel SO North Bay Haven 53.46 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
16 Provau, Ryan JR West Florida 53.49 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
17 Broxton, Virgus JR Florida High 53.84 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
18 Deguzman, Aidan JR West Florida 54.58 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
19 Weaver, Anthoni SR Northview 54.69 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
20 Coleman, Gabriel SO Bolles 54.83 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022

400 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Moorer, Janay SO Bolles 57.08 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Hill, Kennedy SO Andrew Jackson 57.42 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Haywood, Ka'Myya JR Bishop Kenny 57.47 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Saint-Germain, Rose-Esther JR Paxon 57.51 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
5 Griner, Claire FR South Walton 1:00.98 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
6 Booker, Kaelyn FR Bradford 1:01.59 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
7 Balfour, Kayla JR Pensacola Catholic 1:02.01 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
8 Jones, Ayriel SR Bay 1:02.07 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
9 Turbiville, Lila JR West Florida 1:02.36 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
10 Lucero, Dafne JR South Walton 1:03.21 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
11 Ware, Ty'Asha JR Chipley 1:03.79 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
12 Zaldivar, Chandramukhi SR Santa Fe 1:03.84 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
13 Stengel, Caidence SO Santa Fe 1:05.40 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
14 Olds, Dava 7 Rutherford 1:05.94 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
15 Leon, Skilynn SO Florida High 1:06.12 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
16 Hutchins, Ella SO Keystone Heights 1:07.65 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
1 Moorer, Janay SO Bolles 57.08 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Hill, Kennedy SO Andrew Jackson 57.42 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Haywood, Ka'Myya JR Bishop Kenny 57.47 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Saint-Germain, Rose-Esther JR Paxon 57.51 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
5 Hardwick, Jade SR Episcopal 59.81 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
6 Daise, Jayla FR Andrew Jackson 1:00.30 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
7 Webbe, Kaitlyn SO Andrew Jackson 1:00.61 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
8 Griner, Claire FR South Walton 1:00.98 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
9 Legare, Zhian SO Paxon 1:01.41 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
10 Booker, Kaelyn FR Bradford 1:01.59 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
11 Coyle, Clare SO Bishop Kenny 1:01.65 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
12 Balfour, Kayla JR Pensacola Catholic 1:02.01 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
13 Jones, Ayriel SR Bay 1:02.07 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
14 Turbiville, Lila JR West Florida 1:02.36 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
15 Lucero, Dafne JR South Walton 1:03.21 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
16 Green, Maddison JR Paxon 1:03.52 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
17 Ware, Ty'Asha JR Chipley 1:03.79 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
18 Zaldivar, Chandramukhi SR Santa Fe 1:03.84 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
19 Beeks, Skyy SO West Florida 1:04.17 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
20 Morris, Maddie SR Episcopal 1:04.23 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022

800 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Duhnoski, Colin SR Bolles 1:55.98 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 De Monte, Daniel JR Bolles 1:56.10 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Officer, Michael SR Episcopal 1:56.23 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Bruist, Dashawn SO Andrew Jackson 1:56.92 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
5 Kirspel, Jonah SO South Walton 2:01.41 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
6 Gutierrez, Luis JR West Florida 2:03.51 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
7 Rothell, Carter JR Florida High 2:05.52 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
8 Janik, Trevor JR Pensacola Catholic 2:07.71 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
9 Griner, Payne SO South Walton 2:09.21 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
10 Kling, Daniel SO North Bay Haven 2:10.37 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
11 Deem, Noah FR Florida High 2:12.04 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
12 Spires, Trace SR Santa Fe 2:12.07 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
13 Mobley, Morgan SO Suwannee 2:12.30 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
14 Faint, Michael FR North Bay Haven 2:12.96 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
15 Griffin, Tyler SO Keystone Heights 2:15.33 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
16 Tews, Richard SR Santa Fe 2:17.40 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
1 Duhnoski, Colin SR Bolles 1:55.98 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 De Monte, Daniel JR Bolles 1:56.10 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Officer, Michael SR Episcopal 1:56.23 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Bruist, Dashawn SO Andrew Jackson 1:56.92 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
5 Camp, Jack FR Bolles 1:56.95 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
6 Brady, William SR Bolles 1:59.91 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
7 Kirspel, Jonah SO South Walton 2:01.41 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
8 Gutierrez, Luis JR West Florida 2:03.51 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
9 Rothell, Carter JR Florida High 2:05.52 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
10 Wilking, Adam SR Fernandina Beach 2:07.55 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
11 Janik, Trevor JR Pensacola Catholic 2:07.71 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
12 Taylor, Jalen JR Paxon 2:08.63 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
13 Smith, Luke SR Bishop Kenny 2:09.00 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
14 Griner, Payne SO South Walton 2:09.21 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
15 Kling, Daniel SO North Bay Haven 2:10.37 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
16 Cratem, John SR Bishop Kenny 2:10.97 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
17 Ambs, Logan SO South Walton 2:11.31 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
18 Deem, Noah FR Florida High 2:12.04 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
19 Spires, Trace SR Santa Fe 2:12.07 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
20 Mobley, Morgan SO Suwannee 2:12.30 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022

800 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Haywood, Ka'Myya JR Bishop Kenny 2:18.25 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Bata, Leila SO Bolles 2:18.74 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Knowlton, Reece SO South Walton 2:19.83 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
4 Ropp, Hadley SR Bolles 2:23.24 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
5 Scali, Heidi SR South Walton 2:23.34 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
6 Lee, Isabella FR Bolles 2:23.47 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
7 Elizando, Charleen JR North Bay Haven 2:25.33 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
8 Proctor, Kennedi 8 Baldwin 2:25.96 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
9 Faint, Kyla 8 North Bay Haven 2:26.56 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
10 Coleman, Niya JR Florida High 2:27.33 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
11 Franklin, Mallory JR North Bay Haven 2:29.62 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
12 Fuller, Anndersn 8 Fort White 2:40.24 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
13 Cowart, Adalie SR Suwannee 2:42.41 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
14 Mitchell, Janeah FR Suwannee 2:44.83 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
15 Knight, Aniya SR Pensacola 2:45.68 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
16 Epstein, Savannah SO West Florida 2:49.43 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
1 Haywood, Ka'Myya JR Bishop Kenny 2:18.25 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Bata, Leila SO Bolles 2:18.74 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Knowlton, Reece SO South Walton 2:19.83 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
4 Ropp, Hadley SR Bolles 2:23.24 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
5 Scali, Heidi SR South Walton 2:23.34 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
6 Lee, Isabella FR Bolles 2:23.47 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
7 Wheldon, Emily SO Bishop Kenny 2:24.34 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
8 Petrucelli, Sofia JR Bolles 2:24.76 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
9 Elizando, Charleen JR North Bay Haven 2:25.33 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
10 Proctor, Kennedi 8 Baldwin 2:25.96 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
11 Faint, Kyla 8 North Bay Haven 2:26.56 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
12 Coleman, Niya JR Florida High 2:27.33 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
13 Morgan, Whitney 7 Episcopal 2:29.55 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
14 Franklin, Mallory JR North Bay Haven 2:29.62 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
15 Robinson, Kalli FR Tocoi Creek 2:33.61 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
16 Holmes, Alexis SO Bishop Kenny 2:35.67 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
17 Fuller, Anndersn 8 Fort White 2:40.24 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
18 Dearing, Kiersten JR Wolfson 2:40.71 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
19 Cowart, Adalie SR Suwannee 2:42.41 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
20 Morgan, Gretchen JR Episcopal 2:44.12 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022

1600 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Ryan, Aidan JR Bolles 4:28.23 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Kimberly, Cormac JR Bolles 4:34.70 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Minton, Matthew FR South Walton 4:36.22 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
4 Matson, Matthew JR North Bay Haven 4:36.39 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
5 Rivera, Miles SO Bolles 4:36.96 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
6 Simonton, Connor JR West Nassau 4:38.91 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
7 Gutierrez, Luis JR West Florida 4:39.30 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
8 Ortiz, Matthew SR Santa Fe 4:43.06 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
9 Griffin, Tyler SO Keystone Heights 4:47.15 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
10 Mobley, Morgan SO Suwannee 4:47.83 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
11 Gunter, Paul SO Suwannee 4:47.89 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
12 Casey, Henry JR West Florida 4:50.51 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
13 Rothell, Carter JR Florida High 4:57.40 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
14 England, Xavier SO Florida High 4:57.79 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
15 Deem, Noah FR Florida High 4:58.76 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
16 Baker, Aidan FR Pensacola Catholic 5:02.80 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
1 Ryan, Aidan JR Bolles 4:28.23 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Kimberly, Cormac JR Bolles 4:34.70 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Minton, Matthew FR South Walton 4:36.22 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
4 Matson, Matthew JR North Bay Haven 4:36.39 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
5 Rivera, Miles SO Bolles 4:36.96 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
6 Simonton, Connor JR West Nassau 4:38.91 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
7 Gutierrez, Luis JR West Florida 4:39.30 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
8 Marello, Andrew SO Wolfson 4:40.96 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
9 Ortiz, Matthew SR Santa Fe 4:43.06 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
10 Griffin, Tyler SO Keystone Heights 4:47.15 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
11 Mobley, Morgan SO Suwannee 4:47.83 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
12 Gunter, Paul SO Suwannee 4:47.89 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
13 Winkler, Troy SO Baker County 4:48.61 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
14 MacGregor, Noah SR Bolles 4:49.52 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
15 Casey, Henry JR West Florida 4:50.51 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
16 Taylor, Jalen JR Paxon 4:50.73 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
17 Hunter, Kameron SO Andrew Jackson 4:50.78 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
18 Johnson, Jordan FR Andrew Jackson 4:53.76 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
19 Jubran, Alex SR Bishop Kenny 4:55.39 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
20 Rothell, Carter JR Florida High 4:57.40 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022

1600 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Candelino , Jillian JR Bolles 5:11.89 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Knowlton, Reece SO South Walton 5:17.82 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
3 Csikai, Elizabeth JR Bolles 5:20.46 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Elizando, Charleen JR North Bay Haven 5:20.89 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
5 McClure, Elizabeth FR Bolles 5:22.81 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
6 Gowdy, Lucrezia FR Episcopal 5:24.12 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
7 Faint, Kyla 8 North Bay Haven 5:26.78 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
8 Coleman, Niya JR Florida High 5:38.34 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
9 Knight, Aniya SR Pensacola 5:56.23 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
10 Blitch, Elizabeth SR Santa Fe 6:03.20 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
11 Carmichael, Lakyn JR North Bay Haven 6:05.19 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
12 Armstrong, Evelyn JR West Florida 6:21.26 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
13 Jeffers, Emma JR Union County 6:25.00 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
14 Knight, Chloe SO West Florida 6:25.75 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
15 Todd, Reese 6 Fort White 6:26.37 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
16 Pelfrey, Savannah SR Baker County 6:26.88 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
1 Candelino , Jillian JR Bolles 5:11.89 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Knowlton, Reece SO South Walton 5:17.82 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
3 Csikai, Elizabeth JR Bolles 5:20.46 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Elizando, Charleen JR North Bay Haven 5:20.89 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
5 McClure, Elizabeth FR Bolles 5:22.81 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
6 Gowdy, Lucrezia FR Episcopal 5:24.12 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
7 Faint, Kyla 8 North Bay Haven 5:26.78 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
8 Dearing, Kiersten JR Wolfson 5:33.46 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
9 Kowkabany, Hannah SO Episcopal 5:37.95 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
10 Coleman, Niya JR Florida High 5:38.34 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
11 Popp, Meia SO Bolles 5:38.84 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
12 Patchan, Madison SO Tocoi Creek 5:43.91 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
13 Sharp, Addison FR Wolfson 5:44.82 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
14 Morgan, Gretchen JR Episcopal 5:49.84 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
15 Knight, Aniya SR Pensacola 5:56.23 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
16 Blitch, Elizabeth SR Santa Fe 6:03.20 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
17 Dodson, Lana JR Tocoi Creek 6:03.30 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
18 Bell, Aislinn SO Fernandina Beach 6:03.96 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
19 Carmichael, Lakyn JR North Bay Haven 6:05.19 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
20 Chamlee, Olivia FR Tocoi Creek 6:09.49 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022

3200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Ryan, Aidan JR Bolles 9:48.42 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 McClure, Matthew SR Bolles 9:49.25 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Thomas, Matthew JR Bolles 9:50.20 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Joost, Christopher SO Bolles 9:51.24 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
5 Matson, Matthew JR North Bay Haven 10:10.83 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
6 Casey, Henry JR West Florida 10:28.36 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
7 Minton, Matthew FR South Walton 10:41.29 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
8 Ortiz, Matthew SR Santa Fe 10:43.67 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
9 Railton, Hudson SO South Walton 10:46.86 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
10 Winkler, Troy SO Baker County 10:51.78 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
11 Hall, Nick FR West Florida 10:59.69 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
12 England, Xavier SO Florida High 11:14.46 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
13 Holmes, Nathan JR North Bay Haven 11:17.55 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
14 Gunter, Paul SO Suwannee 11:17.69 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
15 Scott, Brigadere FR Suwannee 11:30.14 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
16 Erisman, Caleb 8 Florida High 11:45.85 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
1 Ryan, Aidan JR Bolles 9:48.42 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 McClure, Matthew SR Bolles 9:49.25 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Thomas, Matthew JR Bolles 9:50.20 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Joost, Christopher SO Bolles 9:51.24 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
5 Matson, Matthew JR North Bay Haven 10:10.83 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
6 Perry, Lewis SR Bishop Kenny 10:26.32 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
7 Casey, Henry JR West Florida 10:28.36 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
8 Marello, Andrew SO Wolfson 10:34.34 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
9 Minton, Matthew FR South Walton 10:41.29 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
10 Ortiz, Matthew SR Santa Fe 10:43.67 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
11 Railton, Hudson SO South Walton 10:46.86 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
12 Castillo-Zima, Juan Pablo FR Bishop Kenny 10:47.89 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
13 Winkler, Troy SO Baker County 10:51.78 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
14 Hall, Nick FR West Florida 10:59.69 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
15 Williams, Luke SR Bishop Kenny 11:06.40 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
16 England, Xavier SO Florida High 11:14.46 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
17 Holmes, Nathan JR North Bay Haven 11:17.55 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
18 Gunter, Paul SO Suwannee 11:17.69 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
19 Scott, Brigadere FR Suwannee 11:30.14 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
20 Kotchen, Trammell SO Episcopal 11:33.19 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022

3200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Candelino , Jillian JR Bolles 11:34.14 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Gowdy, Lucrezia FR Episcopal 11:42.89 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 McClure, Elizabeth FR Bolles 11:43.63 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Mickler, Ella JR Bolles 11:45.35 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
5 Carmichael, Lakyn JR North Bay Haven 13:01.47 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
6 Boutwell, Leah 7 Florida High 13:03.85 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
7 Blitch, Elizabeth SR Santa Fe 13:36.22 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
8 Dodd, Jordyn SO North Bay Haven 13:37.35 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
9 Knight, Aniya SR Pensacola 13:55.36 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
10 Keller, Leah SO Florida High 14:04.85 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
11 Knight, Chloe SO West Florida 14:27.13 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
12 Todd, Reese 6 Fort White 15:01.47 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
13 Todd, Kendall 7 Fort White 15:02.86 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
14 Reddish, Alissa FR Bradford 15:28.63 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
1 Candelino , Jillian JR Bolles 11:34.14 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Gowdy, Lucrezia FR Episcopal 11:42.89 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 McClure, Elizabeth FR Bolles 11:43.63 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Mickler, Ella JR Bolles 11:45.35 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
5 Csikai, Elizabeth JR Bolles 11:56.82 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
6 Biagini, Mary JR Bishop Kenny 11:59.86 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
7 Kowkabany, Hannah SO Episcopal 12:28.87 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
8 Sharp, Addison FR Wolfson 12:48.23 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
9 Johnson, Davis SO Bishop Kenny 12:49.34 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
10 Carmichael, Lakyn JR North Bay Haven 13:01.47 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
11 Boutwell, Leah 7 Florida High 13:03.85 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
12 Blitch, Elizabeth SR Santa Fe 13:36.22 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
13 Dodd, Jordyn SO North Bay Haven 13:37.35 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
14 Knight, Aniya SR Pensacola 13:55.36 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
15 Keller, Leah SO Florida High 14:04.85 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
16 Byrd, Madeleine SO Florida High 14:15.24 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
17 Haynes, Amelia SR Episcopal 14:23.81 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
18 Farrell, Jaden JR North Bay Haven 14:27.12 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
19 Knight, Chloe SO West Florida 14:27.13 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
20 Storey, Reese FR Tocoi Creek 14:40.48 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022

100 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Robinson, Selena JR Paxon 15.57 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.4
2 Martin, Dariniya SR Suwannee 15.82 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 0.9
3 Campos, Katherine JR Bolles 16.38 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.4
4 McKay, Zakyla JR Pensacola 16.93 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.0
5 Ward, V'Kaylynn SR Suwannee 17.30 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 0.9
6 Shaw, Kiersten FR Keystone Heights 17.41 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 0.9
7 Green, Ay'keelah FR Florida High 17.42 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
8 Eby, Jocelyn JR South Walton 17.63 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.0
9 Mims, Jennifer SO West Florida 17.69 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.0
10 Peters, Amelia JR Bishop Kenny 17.73 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.4
11 Bergeron, Mariah SR Yulee 17.95 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.4
12 Franklin, Amari SR West Florida 18.02 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.0
13 Enos, Mary SO Santa Fe 18.33 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 0.9
14 Johnson, Jazzlin FR Florida High 18.78 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
15 Seavey, Mackenzie SO Bay 18.97 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
16 Seavey, Elise SR Bay 19.49 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
1 Robinson, Selena JR Paxon 15.57 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.4
2 Martin, Dariniya SR Suwannee 15.82 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 0.9
3 Campos, Katherine JR Bolles 16.38 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.4
4 McKay, Zakyla JR Pensacola 16.93 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.0
5 Ward, V'Kaylynn SR Suwannee 17.30 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 0.9
6 Shaw, Kiersten FR Keystone Heights 17.41 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 0.9
7 Green, Ay'keelah FR Florida High 17.42 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
8 Eby, Jocelyn JR South Walton 17.63 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.0
9 Mims, Jennifer SO West Florida 17.69 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.0
10 Peters, Amelia JR Bishop Kenny 17.73 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.4
11 Bergeron, Mariah SR Yulee 17.95 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.4
12 Franklin, Amari SR West Florida 18.02 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.0
13 Enos, Mary SO Santa Fe 18.33 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 0.9
14 Harris, Elle 7 Bolles 18.51 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.4
14 Yunos, Ava SO Bishop Kenny 18.51 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
16 Johnson, Jazzlin FR Florida High 18.78 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
17 Musgrove, Whitton FR Suwannee 18.92 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 0.9
18 Zubero, Lily JR Episcopal 18.94 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
19 Seavey, Mackenzie SO Bay 18.97 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
19 Wood, Leslie SO Bishop Kenny 18.97 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3

110 Hurdles (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Ashby, Jeffrey JR Bolles 15.52 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.2
2 McWilliams, Jeremiah SR Pensacola 15.57 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.0
3 Wetherington, Connor SR Santa Fe 15.77 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -3.7
4 Beach, Garrison SR Suwannee 15.86 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -3.7
5 Robinson, Jaden SO South Walton 16.37 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.0
6 Kilpatrick, Lawson SR South Walton 16.41 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.0
7 Ragin, Micah SO Tocoi Creek 16.69 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.2
8 Levy, Gabe FR Bolles 17.01 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.2
9 Dunlap, Josiah SO Bay 17.04 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
10 Nduka, Chinonye JR Bishop Kenny 17.49 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.2
11 Carter, Van SO South Walton 18.01 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.0
12 Talbot, David SR Bozeman 18.22 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
13 Johnson, Zatavious SO Suwannee 18.37 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -2.4
14 Starling, Clay FR Suwannee 18.64 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -3.7
15 Holley, Ja'kiem FR Chipley 19.10 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
16 Anderson, Brent FR Bozeman 19.66 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
1 Ashby, Jeffrey JR Bolles 15.52 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.2
2 McWilliams, Jeremiah SR Pensacola 15.57 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.0
3 Wetherington, Connor SR Santa Fe 15.77 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -3.7
4 Beach, Garrison SR Suwannee 15.86 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -3.7
5 Robinson, Jaden SO South Walton 16.37 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.0
6 Kilpatrick, Lawson SR South Walton 16.41 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.0
7 Ragin, Micah SO Tocoi Creek 16.69 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.2
8 Levy, Gabe FR Bolles 17.01 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.2
9 Dunlap, Josiah SO Bay 17.04 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
10 Nduka, Chinonye JR Bishop Kenny 17.49 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.2
11 Hammack, Jayce JR Yulee 17.74 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.2
12 Carter, Van SO South Walton 18.01 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.0
13 Talbot, David SR Bozeman 18.22 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
14 Porrier, Benjamin JR Bishop Kenny 18.29 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.2
15 Johnson, Zatavious SO Suwannee 18.37 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -2.4
16 Woleshin, Gavin FR Fernandina Beach 18.45 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.5
17 Starling, Clay FR Suwannee 18.64 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -3.7
18 Bolden, Roderick SO Tocoi Creek 19.05 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.5
19 Holley, Ja'kiem FR Chipley 19.10 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022 NWI
20 Williams , Thomas JR Union County 19.35 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -2.4

300 Hurdles (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Beach, Garrison SR Suwannee 40.62 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
2 McWilliams, Jeremiah SR Pensacola 41.45 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
3 Layne, Adam SR Bozeman 42.48 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
4 Ashby, Jeffrey JR Bolles 42.60 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
5 Wetherington, Connor SR Santa Fe 42.76 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
6 Emerson, Luke SO Santa Fe 43.14 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
7 Garnes, Neiko FR Andrew Jackson 43.69 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
8 Starling, Clay FR Suwannee 43.92 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
9 Hammack, Jayce JR Yulee 44.36 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
10 Yeabower, Eli FR Freeport 44.58 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
11 Levy, Gabe FR Bolles 45.06 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
12 Mccall, Jaden SO Marianna 45.10 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
13 Summerlin, Evan JR South Walton 45.60 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
14 Sidner-Palafox, Aidan SR Pensacola 45.92 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
15 Dunlap, Josiah SO Bay 46.29 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
16 Talbot, David SR Bozeman 46.30 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
1 Beach, Garrison SR Suwannee 40.62 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
2 McWilliams, Jeremiah SR Pensacola 41.45 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
3 Layne, Adam SR Bozeman 42.48 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
4 Ashby, Jeffrey JR Bolles 42.60 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
5 Wetherington, Connor SR Santa Fe 42.76 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
6 Emerson, Luke SO Santa Fe 43.14 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
7 Garnes, Neiko FR Andrew Jackson 43.69 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
8 Starling, Clay FR Suwannee 43.92 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
9 Hammack, Jayce JR Yulee 44.36 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
10 Yeabower, Eli FR Freeport 44.58 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
11 Levy, Gabe FR Bolles 45.06 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
12 Mccall, Jaden SO Marianna 45.10 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
13 Summerlin, Evan JR South Walton 45.60 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
14 Jacquot, Jack FR Episcopal 45.63 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
15 Sidner-Palafox, Aidan SR Pensacola 45.92 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
16 Grooms, Richard SO Wolfson 46.22 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
16 Salter, Drake JR Pensacola Catholic 46.22 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
18 Bolden, Roderick SO Tocoi Creek 46.27 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
19 Dunlap, Josiah SO Bay 46.29 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
20 Talbot, David SR Bozeman 46.30 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022

300 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Mims, Jennifer SO West Florida 46.33 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
2 Wade, Serenity SR Paxon 49.61 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Robinson, Selena JR Paxon 49.72 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Green, Ay'keelah FR Florida High 50.65 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
5 McKay, Zakyla JR Pensacola 50.88 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
5 Ward, V'Kaylynn SR Suwannee 50.88 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
7 Giedrys, Neriah FR Fernandina Beach 51.21 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
8 Bryan, Patoni FR South Walton 51.84 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
9 Waldermo, Madison FR South Walton 52.64 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
10 Peters, Amelia JR Bishop Kenny 52.84 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
11 Johnson, Jazzlin FR Florida High 53.15 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
12 Musgrove, Whitton FR Suwannee 53.68 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
13 Enos, Mary SO Santa Fe 54.06 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
14 Seavey, Elise SR Bay 54.15 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
15 Hollingsworth, Kiersten SO Florida High 55.72 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
16 Carr, Kimberly SO Baldwin 56.05 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
1 Mims, Jennifer SO West Florida 46.33 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
2 Wade, Serenity SR Paxon 49.61 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Robinson, Selena JR Paxon 49.72 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Green, Ay'keelah FR Florida High 50.65 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
5 Ward, V'Kaylynn SR Suwannee 50.88 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
5 McKay, Zakyla JR Pensacola 50.88 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
7 Giedrys, Neriah FR Fernandina Beach 51.21 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
8 Bryan, Patoni FR South Walton 51.84 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
9 Waldermo, Madison FR South Walton 52.64 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
10 Peters, Amelia JR Bishop Kenny 52.84 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
11 Johnson, Jazzlin FR Florida High 53.15 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
12 Hansen, Sabrina SR Fernandina Beach 53.43 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
13 Yunos, Ava SO Bishop Kenny 53.65 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
14 Musgrove, Whitton FR Suwannee 53.68 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
15 Enos, Mary SO Santa Fe 54.06 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
16 Seavey, Elise SR Bay 54.15 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
17 Matos-O'Neil, Honor FR Episcopal 54.54 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
18 Franklin, Amari SR West Florida 54.74 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
19 Zubero, Lily JR Episcopal 55.39 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
20 Averitt, Ella JR Bishop Kenny 55.49 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
  Team Time Athletes Meet Meet Date
1 Bolles 42.60 Berry, Lorbeer, Wilson, Miller FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Andrew Jackson 42.92 Bland, Folson, Hargrove, Brooks FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Baker County 43.22 Ruise, Ellis, Smith, Holland FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
4 Madison County 43.77 McCreary, Jackson, Akins, Akins FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
5 Episcopal 43.95 Chappell, Scott, Jasey, Cooper FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
6 Bay 44.04 Calloway, Menifee, Oates, Suddeth FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
7 Tocoi Creek 44.14 Rodillas, Ragin, Dean, Dailey FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
8 Gadsden County 44.29 Byrd, Kenon, Ruffin, Gunn FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
9 Pensacola 44.73 Moody, Jackson, Bonner, Hughley FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
10 Baldwin 44.80 King, Malpress, Worth, Dubose FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
11 South Walton 44.98 Carter, Rusynyk, Summerlin, Robinson FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
12 Union County 45.47 Odum, Odum, Merriex, Williams FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
13 Marianna 45.66 Spears, Thomas, Johnson, Mccall FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
14 Northview 46.72 Hughes, Weaver, Yoder, White FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
15 Freeport 49.38 Donahoo, Yeabower, Soto, Durgin FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
1 Bolles 42.60 Berry, Lorbeer, Wilson, Miller FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Andrew Jackson 42.92 Bland, Folson, Hargrove, Brooks FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Baker County 43.22 Ruise, Ellis, Smith, Holland FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
4 Madison County 43.77 McCreary, Jackson, Akins, Akins FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
5 Episcopal 43.95 Chappell, Scott, Jasey, Cooper FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
6 Bay 44.04 Calloway, Menifee, Oates, Suddeth FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
7 Tocoi Creek 44.14 Rodillas, Ragin, Dean, Dailey FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
8 Gadsden County 44.29 Byrd, Kenon, Ruffin, Gunn FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
9 Yulee 44.34 Almonord, Archibald, Jones, Hale FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
10 Pensacola 44.73 Moody, Jackson, Bonner, Hughley FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
11 Baldwin 44.80 King, Malpress, Worth, Dubose FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
12 South Walton 44.98 Carter, Rusynyk, Summerlin, Robinson FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
13 Union County 45.47 Odum, Odum, Merriex, Williams FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
14 Marianna 45.66 Spears, Thomas, Johnson, Mccall FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
15 Florida High 45.69 Broxton, Threatts, Day, Broxton FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
16 Northview 46.72 Hughes, Weaver, Yoder, White FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
17 Bishop Kenny 46.80 Diokno, Nduka, Charles, Ramsay FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
18 Chipley 47.34 Holley, Bryant, McCovery, Morgan FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
19 Bozeman 48.11 Payne, Daigle, Gibbens, Layne FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
20 North Bay Haven 48.31 Boles, Baldwin, Elsayed, Dickens FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
  Team Time Athletes Meet Meet Date
1 Paxon 48.64 Robinson, Turner, Wade, DeVoux FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Bishop Kenny 49.13 Chrisphonte, Thorson, Buckley, Johnson FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Episcopal 50.03 Selmer, Mack, Bow, Watts FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Chipley 50.58 Carswell, Ware, Steele, Hunter FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
5 Santa Fe 51.35 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
6 Bay 51.56 Carter, Smith, Butler, Jones FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
7 South Walton 51.67 Eby, Layne, Meyer, Peele FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
8 Marianna 51.81 Jackson, Hendrix, Myers, Jackson FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
9 Pensacola Catholic 52.02 Coats, Balfour, Semmes, Dillard FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
10 Florida High 52.13 Evora, Leon, Johnson, Lee FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
11 Fernandina Beach 52.66 Dorris, Evans, Giedrys, Vultaggio FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
12 Northview 53.50 Brown, Adams, Kidd, Criswell FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
13 Baker County 53.66 Jones, Pippins, Szelak, Lawson FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
14 West Florida 53.80 Beeks, Fiddler, Grier, McCarthy FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
15 Bradford 55.51 Ferguson, Hunt, Holt, Booker FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
16 Union County 56.94 Harper, Smith, Smith, Woodall FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
1 Paxon 48.64 Robinson, Turner, Wade, DeVoux FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Bishop Kenny 49.13 Chrisphonte, Thorson, Buckley, Johnson FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Episcopal 50.03 Selmer, Mack, Bow, Watts FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Chipley 50.58 Carswell, Ware, Steele, Hunter FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
5 Santa Fe 51.35 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
6 Bay 51.56 Carter, Smith, Butler, Jones FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
7 South Walton 51.67 Eby, Layne, Meyer, Peele FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
8 Marianna 51.81 Jackson, Hendrix, Myers, Jackson FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
9 Pensacola Catholic 52.02 Coats, Balfour, Semmes, Dillard FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
10 Florida High 52.13 Evora, Leon, Johnson, Lee FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
11 Fernandina Beach 52.66 Dorris, Evans, Giedrys, Vultaggio FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
12 Tocoi Creek 53.12 Evans, Black, Lee, Verrill FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
13 Northview 53.50 Brown, Adams, Kidd, Criswell FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
14 Baker County 53.66 Jones, Pippins, Szelak, Lawson FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
15 West Florida 53.80 Beeks, Fiddler, Grier, McCarthy FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
16 Madison County 54.03 Gallon, Jonas, Bruton, Houston FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
17 North Bay Haven 54.88 Varela, Walker, Oliver, Jimenez FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
18 Bozeman 55.20 Oswald, Wicker, Garner, True FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
19 Bradford 55.51 Ferguson, Hunt, Holt, Booker FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
20 Union County 56.94 Harper, Smith, Smith, Woodall FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
  Team Time Athletes Meet Meet Date
1 Andrew Jackson 3:25.09 Bruist, Williams, Johnson, Folson FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Episcopal 3:26.56 Jasey, Cooper, Scott, Officer FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Santa Fe 3:33.56 Pitts, Murphy, White III, Spires FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
4 South Walton 3:34.08 Kirspel, Griner, Rusynyk, Summerlin FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
5 Bolles 3:34.81 Moore, Coleman, De Monte, Miller FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
6 Florida High 3:37.06 Danzy, Rothell, Broxton, Deem FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
7 Pensacola 3:37.56 Sims, Stallworth, McWilliams, Hughley FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
8 Paxon 3:37.96 Terrell, Anderson, Broomfield, Jones FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
9 West Florida 3:39.18 Gutierrez, Casey, Deguzman, Provau FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
10 North Bay Haven 3:41.21 Faint, Baldwin, Elzawahry, Kling FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
11 Bozeman 3:42.51 Payne, Daigle, Mitchell, Layne FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
12 Union County 3:43.15 Odum, Odum, Diston, Williams FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
13 Baldwin 3:44.36 Malpress, Carter, Hitchens, Worth FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
14 Baker County 3:51.08 Armstrong, Hodges, Rayam, McLelland FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
15 Marianna 3:52.57 Johnson, Peterson, Spears, Mcneil FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
16 Northview 3:53.10 McElhaney, Hughes, Bashore, Weaver FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
1 Andrew Jackson 3:25.09 Bruist, Williams, Johnson, Folson FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Episcopal 3:26.56 Jasey, Cooper, Scott, Officer FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Santa Fe 3:33.56 Pitts, Murphy, White III, Spires FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
4 South Walton 3:34.08 Kirspel, Griner, Rusynyk, Summerlin FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
5 Bolles 3:34.81 Moore, Coleman, De Monte, Miller FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
6 Florida High 3:37.06 Danzy, Rothell, Broxton, Deem FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
7 Pensacola 3:37.56 Sims, Stallworth, McWilliams, Hughley FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
8 Paxon 3:37.96 Terrell, Anderson, Broomfield, Jones FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
9 West Florida 3:39.18 Gutierrez, Casey, Deguzman, Provau FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
10 Fernandina Beach 3:41.10 Sanchez II, Twardy, Wilking, Bille FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
11 North Bay Haven 3:41.21 Faint, Baldwin, Elzawahry, Kling FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
12 Bozeman 3:42.51 Payne, Daigle, Mitchell, Layne FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
13 Union County 3:43.15 Odum, Odum, Diston, Williams FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
14 Baldwin 3:44.36 Malpress, Carter, Hitchens, Worth FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
15 Tocoi Creek 3:48.11 Petryniec, Yelvington, Paredes, Owen FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
16 Wolfson 3:48.44 Schlax, Wright, Maxwell, Grooms FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
17 Baker County 3:51.08 Armstrong, Hodges, Rayam, McLelland FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
18 Yulee 3:51.91 Henson, Hall, Archibald, Culpepper FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
19 Marianna 3:52.57 Johnson, Peterson, Spears, Mcneil FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
20 Northview 3:53.10 McElhaney, Hughes, Bashore, Weaver FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022

4 x 400 Relay (Women)

Top↑
  Team Time Athletes Meet Meet Date
1 Bishop Kenny 3:58.53 Holmes, Coyle, Johnson, Weikel FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Andrew Jackson 4:01.56 Ford, Daise, Hill, Webbe FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Episcopal 4:02.30 Hardwick, Mack, Selmer, Watts FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 South Walton 4:06.88 Scali, Griner, Knowlton, Lucero FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
5 Paxon 4:11.26 Legare, Green, Wade, Saint-Germain FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
6 West Florida 4:15.72 Turbiville, Mims, Beeks, Stutts FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
7 Florida High 4:19.28 Coleman, Evora, Green, Leon FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
8 North Bay Haven 4:21.40 Faint, Franklin, Harshbarger, Elizando FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
9 Santa Fe 4:36.42 Gilliam, Baker, Zaldivar, Stengel FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
10 Bay 4:38.33 Carter, Jones, Grabner, Rollins FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
11 Fort White 4:43.41 Serrano-Prusins, Hopkins, Stevens, Fuller FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
12 Madison County 4:45.53 Livingston, Houston, Bruton, Jonas FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
13 Bradford 4:46.61 Holt, Ferguson, Hunt, Booker FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
14 Suwannee 4:52.24 Cowart, Federick, Musgrove, Oliver FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
15 Pensacola 4:59.69 Williams, Basnight, Crosby, Knight FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
16 Pensacola Catholic 5:04.45 Evans, Thompson, Covill, Semmes FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
1 Bishop Kenny 3:58.53 Holmes, Coyle, Johnson, Weikel FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 Andrew Jackson 4:01.56 Ford, Daise, Hill, Webbe FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
3 Episcopal 4:02.30 Hardwick, Mack, Selmer, Watts FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 South Walton 4:06.88 Scali, Griner, Knowlton, Lucero FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
5 Paxon 4:11.26 Legare, Green, Wade, Saint-Germain FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
6 Bolles 4:12.47 Roundtree, Ropp, Bata, Metzger FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
7 West Florida 4:15.72 Turbiville, Mims, Beeks, Stutts FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
8 Florida High 4:19.28 Coleman, Evora, Green, Leon FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
9 North Bay Haven 4:21.40 Faint, Franklin, Harshbarger, Elizando FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
10 Fernandina Beach 4:26.12 Bell, Giedrys, Dorris, Vultaggio FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
11 Tocoi Creek 4:34.70 Daria, Harris, Myroup, Deitrick FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
12 Santa Fe 4:36.42 Gilliam, Baker, Zaldivar, Stengel FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
13 Bay 4:38.33 Carter, Jones, Grabner, Rollins FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
14 Fort White 4:43.41 Serrano-Prusins, Hopkins, Stevens, Fuller FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
15 Madison County 4:45.53 Livingston, Houston, Bruton, Jonas FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
16 Bradford 4:46.61 Holt, Ferguson, Hunt, Booker FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
17 Bozeman 4:47.06 Garner, Sanderson, Coan, Oswald FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
18 Suwannee 4:52.24 Cowart, Federick, Musgrove, Oliver FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
19 Wolfson 4:54.03 May, Timmerman, Hughes, Leak-Harbor FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
20 Pensacola 4:59.69 Williams, Basnight, Crosby, Knight FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
  Team Time Athletes Meet Meet Date
1 Andrew Jackson 8:27.61 Bruist, Johnson, Johnson, Williams FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 South Walton 8:35.66 Jordan, Burgess, Minton, Griner FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
3 North Bay Haven 8:40.39 Faint, Kling, Wade, Matson FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
4 Bishop Kenny 8:41.34 Castillo-Zima, Perry, Smith, Shannahan FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
5 Bolles 8:44.64 Kimberly, Duhnoski, De Monte, McClure FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
6 Episcopal 8:46.12 Kotchen, Napoleon, Officer, Jasey FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
7 Santa Fe 9:07.61 Tews, Guyden, Emerson, Williams FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
8 West Florida 9:13.53 Escobar-Medina, Branton, Deguzman, Robinson FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
9 Suwannee 9:21.22 Jahuey, Cerritos, De La Cruz, Scott FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
10 Northview 9:21.23 Bashore, Cody, Stewart, McElhaney FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
11 Pensacola 9:22.58 Stallworth, Johnson, Richardson, Dale FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
12 Florida High 9:43.82 Rothell, Deem, England, Erisman FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
13 Baker County 9:43.94 Rowland, Moore, Armstrong, Rewis FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
14 Baldwin 9:48.85 Wilson, Whiteaker, O'Neal, Nobles FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
15 Marianna 10:21.51 Bethea, Sims, Morgan, Goodman FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
16 Bozeman 12:58.23 Forrest, Ruthven, Ruthven, Jamison FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
1 Andrew Jackson 8:27.61 Bruist, Johnson, Johnson, Williams FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
2 South Walton 8:35.66 Jordan, Burgess, Minton, Griner FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
3 North Bay Haven 8:40.39 Faint, Kling, Wade, Matson FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
4 Bishop Kenny 8:41.34 Castillo-Zima, Perry, Smith, Shannahan FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
5 Bolles 8:44.64 Kimberly, Duhnoski, De Monte, McClure FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
6 Episcopal 8:46.12 Kotchen, Napoleon, Officer, Jasey FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
7 Yulee 8:46.34 Tate, Harris, Crider, Culpepper FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
8 Fernandina Beach 8:48.49 Sanchez II, Bille, Woods, Wilking FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
9 Santa Fe 9:07.61 Tews, Guyden, Emerson, Williams FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
10 West Florida 9:13.53 Escobar-Medina, Branton, Deguzman, Robinson FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
11 Suwannee 9:21.22 Jahuey, Cerritos, De La Cruz, Scott FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
12 Northview 9:21.23 Bashore, Cody, Stewart, McElhaney FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
13 Pensacola 9:22.58 Stallworth, Johnson, Richardson, Dale FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
14 Tocoi Creek 9:28.09 Smith, Reich, Kozhevnikov, Wells FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
15 Florida High 9:43.82 Rothell, Deem, England, Erisman FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
16 Baker County 9:43.94 Rowland, Moore, Armstrong, Rewis FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
17 Baldwin 9:48.85 Wilson, Whiteaker, O'Neal, Nobles FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
18 Marianna 10:21.51 Bethea, Sims, Morgan, Goodman FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
19 Freeport 10:22.56 Campbell, Smith, Matias, McAlpine FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
20 Bozeman 12:58.23 Forrest, Ruthven, Ruthven, Jamison FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022