FHSAA 4A District 6 Official Rankings

ICON KEY:FHSAA 4A
DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

FHSAA 4A   11.51
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Randall, Deondre SR Largo 10.71 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 0.7
2 Hineline, William JR Wharton 10.82 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 1.2
3 Williams, Izaiah SO Wiregrass Ranch 10.94 SAC East Conference Mar 31, 2022
4 Cross, Jaquan FR Largo 10.98 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
5 Wilson, Malik SR Sickles 11.02 WC American Divisionals Apr 6, 2022
6 Croichy, Travis SR Alonso 11.12 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 1.7
7 Popa, Anthony JR Largo 11.17 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 0.7
8 Gilyard, Shelton JR Wiregrass Ranch 11.18 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 1.6
9 Laing, Gabriel SO Sickles 11.21 WC American Divisionals Apr 6, 2022
9 West, Jared SO Wiregrass Ranch 11.21 SAC East Conference Mar 31, 2022
11 Cobb, Cameron SR Wharton 11.30 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
11 Mims, Jacobi JR Wharton 11.30 National Division Meet Apr 6, 2022
13 Chapper, Zacharyah JR Wharton 11.32 National Division Meet Apr 6, 2022
14 Morris, Keith SR Wharton 11.36 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
15 Anez, Alexander SO George Steinbrenner 11.37 WC American Divisionals Apr 6, 2022
15 Williams, Jakari SR Sickles 11.37 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
17 Katz, Jacob SR Palm Harbor University 11.38 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 1.7
18 Ayan, Riddyk JR Wiregrass Ranch 11.41 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 3.6
19 Sharpe, Ethan SO Sickles 11.42 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
20 Thompson, J.T. JR Sickles 11.44 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
21 Brown, Davian SO Wiregrass Ranch 11.47 SAC East Conference Mar 31, 2022
22 Sanchez, Javier SR Alonso 11.48 WC American Divisionals Apr 6, 2022
23 Cruz, Alex SO Wiregrass Ranch 11.53 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -0.3
24 Carter, Demitrius JR George Steinbrenner 11.56 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 0.2
25 Pearson, Jack JR Alonso 11.63 WC American Divisionals Apr 6, 2022
26 Boebert, Mykehl SO Palm Harbor University 11.71 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 1.1
27 Gonzalez, Chris SO East Lake 11.79 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.4
28 Katz, Jack SR Palm Harbor University 11.80 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 1.7
29 Atkins, Joshua JR Alonso 11.81 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
30 Mckeirnan, Jacob SR Sickles 11.83 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
31 Valentin, Sabien JR George Steinbrenner 11.87 WC American Divisionals Apr 6, 2022
32 Ogando, Ivan JR George Steinbrenner 11.92 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 0.2
33 Saperstein, Alexander JR Sickles 11.93 Leto 2/25/2022 4 Way Meet Feb 25, 2022
34 Barazenji, Walid SR George Steinbrenner 12.01 WC American Divisionals Apr 6, 2022
35 Fayiz, Aydin SO Wiregrass Ranch 12.13 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 1.6
36 Nick, Anthony SO Palm Harbor University 12.14 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 2.4
37 Beal, Thomas FR Palm Harbor University 12.15 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 3.1
38 Villalobos, Elias SO Alonso 12.16 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
39 Ansell, Kole SR George Steinbrenner 12.17 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
39 Polen, Logan SO Mitchell 12.17 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 0.2
41 Davis, Jayden SR George Steinbrenner 12.20 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
42 McCluster, Marcus SO Largo 12.22 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
43 Vercamen, Anthony FR Palm Harbor University 12.27 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 1.6
44 Koenig, Daniel FR Mitchell 12.31 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
45 Vila, Andrew JR George Steinbrenner 12.35 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 0.1
46 THOMPSON, Alex SO Sickles 12.38 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
47 Kimbrell, Anderson FR Largo 12.39 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
48 Nicholas, Demarcus SO Alonso 12.41 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 0.2
49 Miller, Jamarian SO Mitchell 12.44 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
50 Burton, Donovan SO Alonso 12.51 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
51 Ferguson, Rufus SO Sickles 12.53 WC American Divisionals Apr 6, 2022
52 Gilyard, Gavin FR Wiregrass Ranch 12.57 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 1.8
52 Hudkins, Owen JR Sickles 12.57 Leto 2/25/2022 4 Way Meet Feb 25, 2022
54 Randolph, Bryce FR Wiregrass Ranch 12.59 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 2.3
55 Lampert, Andrew SR Sickles 12.60 Leto 2/25/2022 4 Way Meet Feb 25, 2022
56 Green, Spencer JR George Steinbrenner 12.62 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
56 Hartman, Jaden JR Sickles 12.62 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
58 Hunte, Michael FR Wharton 12.64 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
58 McDaniel, Chris SR Largo 12.64 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
60 Julmiste, Jeremiah SO Wiregrass Ranch 12.65 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 2.6
61 Capps, Johnathan JR Alonso 12.66 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
61 Foigt, Jakub FR Mitchell 12.66 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 0.2
63 Mitchell, Ryan JR George Steinbrenner 12.68 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
64 Lattimore, Dashawn SO Wharton 12.69 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
65 Ruffin, Michael SO Mitchell 12.72 West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
66 Robinson, Ty SO George Steinbrenner 12.75 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
67 Capille, Trystan JR Mitchell 12.76 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022 -0.9
68 Burnette, Dayson JR Mitchell 12.79 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
69 Brown, Sean FR Mitchell 12.80 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
70 Weidner, Tristan FR Palm Harbor University 12.82 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 1.8
71 Rutledge, Aiken SO Mitchell 12.83 River Ridge Meet Mar 22, 2022
72 Lopez, Elijah SR Mitchell 12.85 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022 -1.2
73 Tobin, Nate SR Mitchell 12.90 River Ridge Meet Mar 22, 2022
74 Zewell, John SO Alonso 12.99 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
75 Kelly, Colton FR Sickles 13.09 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
76 Gonzalez, Carlos SO Wharton 13.11 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022 -3.2
77 Hawkins, Cole SO Mitchell 13.15 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022 -0.3
78 Demetter, Owen JR George Steinbrenner 13.19 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
79 Sierra, Nicholas JR Sickles 13.28 Leto 2/25/2022 4 Way Meet Feb 25, 2022
80 Stillings, Ty JR Alonso 13.32 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022 -3.5
81 Hampton, Blake SO Mitchell 13.41 Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
82 Blaise, Jayden FR Alonso 13.44 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
83 Lopez, Dante SO Mitchell 13.46 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 0.1
84 Carillo-Lopes, Didimo SO Alonso 13.62 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
85 Boggavarapu, Rahul Sai SO George Steinbrenner 13.83 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
86 Qureshi, Yusuf JR George Steinbrenner 13.84 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
87 Menold, Anthony SO George Steinbrenner 14.07 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
88 Sai Pranav, Revuri FR George Steinbrenner 14.18 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
89 Deegan, Mason SO Sickles 14.47 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
90 Montalbano, Santo FR George Steinbrenner 14.96 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
91 Tolbert, Abe JR Alonso 15.01 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 -0.6
92 Adhikari, Samiran SO George Steinbrenner 15.50 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
93 Julian, Emery SO Mitchell 18.93 Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022

100 Meters (Women)

FHSAA 4A   12.67
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Uvieghara, Rachael SO Palm Harbor University 11.59 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 2.4
2 Patterson, Kyra SO George Steinbrenner 12.33 WC American Divisionals Apr 6, 2022
3 Jones, Alexia FR Largo 12.45 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
4 Uvieghara, Giselle FR Palm Harbor University 12.58 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 2.8
5 Jones, Naomi SR Wharton 12.64 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
6 Gordon, Nyajah SO Wharton 12.69 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
7 Medina, Cinthia JR Alonso 12.70 WC American Divisionals Apr 6, 2022
8 Collora, Kadence JR East Lake 12.76 Spring Break Invitational at IMG Mar 18, 2022 3.2
9 Davis, Alexciona FR Largo 12.79 FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022 -0.7
10 Meadows, Sarah FR Palm Harbor University 12.80 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 2.5
11 Porter, Joyah FR Largo 12.97 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 0.9
12 Taylor, Mariah SO East Lake 13.00 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 1.2
13 Kilkelly, Patricia FR Alonso 13.18 WC American Divisionals Apr 6, 2022
14 Gainey, Kenzye JR Wiregrass Ranch 13.22 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
15 O'Neal, Miyoko FR Largo 13.24 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
15 Warner, Ashtyn JR Wiregrass Ranch 13.24 SAC East Conference Mar 31, 2022
17 Espinoza, Brelie JR Sickles 13.25 WC American Divisionals Apr 6, 2022
18 Saintelmy, Abigail SR Wiregrass Ranch 13.37 SAC East Conference Mar 31, 2022
19 Duran, Angelise FR George Steinbrenner 13.42 WC American Divisionals Apr 6, 2022
20 Hartley, Morgan FR George Steinbrenner 13.49 WC American Divisionals Apr 6, 2022
20 Hernandez, Astrix JR George Steinbrenner 13.49 WC American Divisionals Apr 6, 2022
22 Sutton, Lauren SO Wharton 13.53 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
23 Sturgis, Alyssa SO Largo 13.54 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
24 Brown, Daylyn FR Wiregrass Ranch 13.56 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 1.8
25 Bartolo, Allyssa SR Alonso 13.57 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 1.2
25 Raleigh, Katie JR East Lake 13.57 Spring Break Invitational at IMG Mar 18, 2022 2.8
27 Densmore, Ellen SR Palm Harbor University 13.63 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 3.0
27 Dunlap, Anna JR Wharton 13.63 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
27 Rivera, Ana SR Sickles 13.63 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -2.1
30 Hill, Micahela JR East Lake 13.66 Mustang Invitational Mar 10, 2022 -2.1
30 Zhou, Catherine SO Alonso 13.66 WC American Divisionals Apr 6, 2022
32 Kelepouris, Sabrina FR Palm Harbor University 13.70 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 0.2
33 Morel, Sharlinn FR Alonso 13.72 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 1.7
34 Breittling, Esther SO Palm Harbor University 13.84 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 +0.0
35 Farley, Mia FR Wiregrass Ranch 13.87 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
35 Knighton, Imani FR Largo 13.87 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
37 Rush, Sydney JR East Lake 13.90 Spring Break Invitational at IMG Mar 18, 2022 3.5
38 Grey, Tara JR Sickles 14.00 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022 -2.2
39 Kane, Scarlett FR Sickles 14.09 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
40 Salior, Jada SO Largo 14.17 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
41 Jackson, Daisia SR Wharton 14.24 Riverview Ram Invite 2022 Mar 26, 2022 -0.7
42 Wokurka, Katie SR Wiregrass Ranch 14.25 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 2.7
43 Blacketer, Danae SO George Steinbrenner 14.27 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
44 Miller, Maya SO Alonso 14.28 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
45 Grimm, Sydney SR George Steinbrenner 14.33 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
46 McCutchen, Jasiyah SO Alonso 14.47 Kowboy Invitational Mar 11, 2022 -0.4
47 Jenkins, Sydney FR Wharton 14.49 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
48 Brooks, Tytianna SO Alonso 14.52 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
49 House, Bailey FR Sickles 14.56 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
50 Wane, Touga SR Sickles 14.57 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
51 McCune, Rebecca JR Mitchell 14.61 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -2.3
51 Sofchak, Lucia FR Sickles 14.61 WC American Divisionals Apr 6, 2022
53 Kilkelly, Katie JR Alonso 14.71 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
54 Jones, Aleena SO Alonso 14.74 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
55 Raquet, Addison FR Sickles 14.76 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
56 Boswell, Kylee JR Mitchell 14.88 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
57 Clark, Reagan JR George Steinbrenner 14.95 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
58 Raymond, Aislyn JR Mitchell 14.97 West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
59 Sprague, Kiara FR Largo 15.00 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
60 Woodley, Khalia FR Alonso 15.02 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 0.8
61 Sidwell, Isabella FR Wiregrass Ranch 15.05 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 4.8
62 Swanton, Lily FR George Steinbrenner 15.30 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
63 Sidwell, Faith SR Wiregrass Ranch 15.34 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022 -1.7
64 Cahill, Darby FR George Steinbrenner 15.45 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
65 Williams, Mya SO Wharton 15.52 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
66 Sykes, Cati SO Mitchell 15.74 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
67 Vandecruise, Ariel FR Wharton 15.81 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022 -2.0
68 Andresen, Sydney JR Sickles 15.90 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
68 Gilliam, Jahni FR Wharton 15.90 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022 -1.9
70 Garcia Hernandez, Gabby FR Alonso 15.97 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 0.2
70 Ghebrial, Nicole SO Mitchell 15.97 West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
72 Boyll, Kristen SO Palm Harbor University 16.12 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022 -1.0
73 Hudson, Ariana SO Sickles 16.17 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
73 Romano, Gianna FR Mitchell 16.17 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 0.2
75 Stiff, Addison FR Mitchell 16.21 Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
76 Clark, Saylor SR Sickles 16.59 Leto 2/25/2022 4 Way Meet Feb 25, 2022
77 Hill, Kariana FR Alonso 16.85 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022 -1.2
78 Rivera, Angelina FR Wiregrass Ranch 16.92 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022 -3.2
79 Butchko, Alaina FR Mitchell 17.02 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
80 Magnaguagno, Giulia JR Mitchell 17.82 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022 -3.2

200 Meters (Men)

FHSAA 4A   22.66
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Randall, Deondre SR Largo 21.55 FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022 0.3
2 Hineline, William JR Wharton 21.79 FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022 0.3
3 Popa, Anthony JR Largo 22.35 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
4 Laing, Gabriel SO Sickles 22.70 WC American Divisionals Apr 6, 2022
5 Chatman, Noah SR East Lake 22.71 Spring Break Invitational at IMG Mar 18, 2022 1.9
6 Williams, Izaiah SO Wiregrass Ranch 22.79 SAC East Conference Mar 31, 2022
7 Cross, Jaquan FR Largo 22.88 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -0.9
8 Brown, Davian SO Wiregrass Ranch 22.99 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
9 Croichy, Travis SR Alonso 23.08 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
10 Cruz, Alex SO Wiregrass Ranch 23.16 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 1.3
11 Cobb, Cameron SR Wharton 23.17 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
12 Williams, Jakari SR Sickles 23.27 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
13 Wilson, Malik SR Sickles 23.34 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
14 Carter, Demitrius JR George Steinbrenner 23.54 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
15 Ludlam, Ian JR Alonso 23.55 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
16 Sharpe, Ethan SO Sickles 23.60 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
17 Thompson, J.T. JR Sickles 23.88 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
18 Sanchez, Javier SR Alonso 23.95 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
19 Gilyard, Shelton JR Wiregrass Ranch 23.99 SAC East Conference Mar 31, 2022
20 Pearson, Jack JR Alonso 24.00 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
21 Polen, Logan SO Mitchell 24.05 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 +0.0
22 Mckeirnan, Jacob SR Sickles 24.10 WC American Divisionals Apr 6, 2022
23 Katz, Jack SR Palm Harbor University 24.12 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 +0.0
24 Anez, Alexander SO George Steinbrenner 24.13 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 -0.1
24 Chapper, Zacharyah JR Wharton 24.13 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 0.9
26 Rodriguez, Alexzay FR Wiregrass Ranch 24.24 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
27 Boebert, Mykehl SO Palm Harbor University 24.43 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 +0.0
28 Valentin, Sabien JR George Steinbrenner 24.59 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
29 Kimbrell, Anderson FR Largo 24.61 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
30 Saperstein, Alexander JR Sickles 24.63 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
31 Mims, Jacobi JR Wharton 24.66 Kowboy Invitational Mar 11, 2022 -1.0
32 Beal, Thomas FR Palm Harbor University 24.75 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 -3.0
33 Newton, David SO Largo 24.77 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
34 Ayan, Riddyk JR Wiregrass Ranch 24.80 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022 -0.6
35 Nick, Anthony SO Palm Harbor University 24.82 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 +0.0
36 Randolph, Bryce FR Wiregrass Ranch 24.93 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 +0.0
37 Nicholas, Demarcus SO Alonso 25.00 WC American Divisionals Apr 6, 2022
38 THOMPSON, Alex SO Sickles 25.01 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022 -2.0
39 McCluster, Marcus SO Largo 25.04 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
40 Atkins, Joshua JR Alonso 25.05 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
41 Capps, Johnathan JR Alonso 25.10 WC American Divisionals Apr 6, 2022
42 Gonzalez, Chris SO East Lake 25.12 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 -0.1
43 Gilyard, Gavin FR Wiregrass Ranch 25.17 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 0.2
44 Vila, Andrew JR George Steinbrenner 25.20 WC American Divisionals Apr 6, 2022
45 Hamzawi, Qusai SO Palm Harbor University 25.36 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 0.2
46 Hudkins, Owen JR Sickles 25.40 WC American Divisionals Apr 6, 2022
47 Mility, Cy'Morie SO Mitchell 25.48 West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
48 Fields, Carter SO Mitchell 25.52 West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
49 Burnette, Dayson JR Mitchell 25.59 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -1.4
50 McDaniel, Chris SR Largo 25.60 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
51 Brinson IV, Andrew SO George Steinbrenner 25.68 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 0.1
51 Koenig, Daniel FR Mitchell 25.68 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -1.4
53 Mirabella, Nick JR East Lake 25.73 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
54 Hartman, Jaden JR Sickles 25.75 Jesuit Quad Meet 4 Mar 23, 2022
54 Villalobos, Elias SO Alonso 25.75 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 1.0
56 Burton, Donovan SO Alonso 25.86 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -1.4
57 Ferguson, Rufus SO Sickles 25.89 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
58 Fayiz, Aydin SO Wiregrass Ranch 25.98 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022 -1.2
59 Anderson, Matthew SR Palm Harbor University 25.99 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022 -0.9
60 Prieto, Victor SO Alonso 26.00 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
61 Hunte, Michael FR Wharton 26.06 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
62 Vercamen, Anthony FR Palm Harbor University 26.08 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 1.2
63 Rutledge, Aiken SO Mitchell 26.12 River Ridge Meet Mar 22, 2022
64 Brown, Sean FR Mitchell 26.30 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 0.2
65 Zewell, John SO Alonso 26.31 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -1.4
66 Catanus, Ethan FR Wiregrass Ranch 26.35 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
67 Stillings, Ty JR Alonso 26.54 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
68 Perry, Charles SR Sickles 26.62 Leto 2/25/2022 4 Way Meet Feb 25, 2022
69 Henderson, Arlo SO Sickles 26.63 WC American Divisionals Apr 6, 2022
70 Helm, Jeremiah FR East Lake 26.70 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
71 Kelly, Colton FR Sickles 26.72 Jesuit Quad Meet 4 Mar 23, 2022
72 Hampton, Blake SO Mitchell 26.84 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
73 Watson, Brixton FR Wharton 26.85 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022 -0.8
74 Washington, Dean SR Mitchell 26.87 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022 -1.6
75 Tobin, Nate SR Mitchell 26.92 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022 -0.4
76 Jenkins, Jace SO Wharton 27.01 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022 -0.8
77 Decort, Cohen SO George Steinbrenner 27.10 WC American Divisionals Apr 6, 2022
78 Julmiste, Jeremiah SO Wiregrass Ranch 27.44 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
79 Tahiri, Adam SO Alonso 27.74 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
80 Sierra, Nicholas JR Sickles 27.79 Leto 2/25/2022 4 Way Meet Feb 25, 2022
81 Carillo-Lopes, Didimo SO Alonso 28.06 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -1.4
82 Blaise, Jayden FR Alonso 28.75 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
83 Thomas, Christopher FR Wharton 29.54 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022 -0.8
84 Deegan, Mason SO Sickles 29.74 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
85 Robinson, Bronte JR Alonso 30.24 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
86 Bokkapatna, Vishnu FR Alonso 31.22 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022

200 Meters (Women)

FHSAA 4A   26.19
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Uvieghara, Rachael SO Palm Harbor University 23.58 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 0.7
2 Brazell, Serenity JR Wharton 24.80 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
3 Jones, Alexia FR Largo 25.31 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -0.8
4 Patterson, Kyra SO George Steinbrenner 25.47 WC American Divisionals Apr 6, 2022
5 Uvieghara, Giselle FR Palm Harbor University 25.90 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 1.3
6 Collora, Kadence JR East Lake 26.34 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 -0.2
6 Davis, Alexciona FR Largo 26.34 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 0.4
8 Medina, Cinthia JR Alonso 26.43 WC American Divisionals Apr 6, 2022
9 Tanico, Kenzie FR East Lake 26.97 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 -0.5
10 Fleming, Catherine SR Wiregrass Ranch 27.14 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022 0.2
11 Taylor, Mariah SO East Lake 27.18 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 -0.4
12 Gainey, Kenzye JR Wiregrass Ranch 27.34 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -1.1
13 Meadows, Sarah FR Palm Harbor University 27.44 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -0.9
14 Raleigh, Katie JR East Lake 27.47 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 -0.1
15 Espinoza, Brelie JR Sickles 27.93 WC American Divisionals Apr 6, 2022
16 Hernandez, Astrix JR George Steinbrenner 27.94 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -1.1
17 Rivera, Ana SR Sickles 27.95 WC American Divisionals Apr 6, 2022
18 Morel, Sharlinn FR Alonso 28.03 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
18 O'Neal, Miyoko FR Largo 28.03 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 0.1
18 Warner, Ashtyn JR Wiregrass Ranch 28.03 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
21 Densmore, Ellen SR Palm Harbor University 28.06 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 0.5
22 Saintelmy, Abigail SR Wiregrass Ranch 28.07 SAC East Conference Mar 31, 2022
23 Gheesling, Isabella SR East Lake 28.15 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 -0.4
24 Kelepouris, Sabrina FR Palm Harbor University 28.26 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 1.3
25 Comrie, Kaitlin FR Wharton 28.29 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -1.1
26 Sidwell, Faith SR Wiregrass Ranch 28.33 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 1.2
27 Porter, Joyah FR Largo 28.35 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
28 Dunlap, Anna JR Wharton 28.39 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 0.7
28 Duran, Angelise FR George Steinbrenner 28.39 WC American Divisionals Apr 6, 2022
30 Knighton, Imani FR Largo 28.41 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
30 McCutchen, Jasiyah SO Alonso 28.41 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
32 Bartolo, Allyssa SR Alonso 28.48 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -0.5
33 Francis, Valerie SO East Lake 28.49 Spring Break Invitational at IMG Mar 18, 2022 2.2
34 Mack, Airis FR Largo 28.51 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -0.5
35 Hartley, Morgan FR George Steinbrenner 28.90 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
36 Breittling, Esther SO Palm Harbor University 28.95 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 2.5
37 Sutton, Lauren SO Wharton 28.99 National Division Meet Apr 6, 2022
38 Rush, Sydney JR East Lake 29.19 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 -2.1
39 Kilkelly, Patricia FR Alonso 29.46 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
39 Moon, Ava SR George Steinbrenner 29.46 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
41 Brundage, Akeria FR Largo 29.47 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
42 Sturgis, Alyssa SO Largo 29.48 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
43 Maggio, Julia SO Wharton 29.51 National Division Meet Apr 6, 2022
44 Kane, Scarlett FR Sickles 29.53 WC American Divisionals Apr 6, 2022
45 Farley, Mia FR Wiregrass Ranch 29.56 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
46 Adkins, Presley SR East Lake 29.77 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 -0.1
47 Miller, Maya SO Alonso 29.78 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
48 Jackson, Daisia SR Wharton 29.85 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
49 Wokurka, Katie SR Wiregrass Ranch 29.96 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 1.7
50 Mallo, Nathalia JR Alonso 29.99 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022 -0.3
51 Zhou, Catherine SO Alonso 30.00 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 0.2
52 Grimm, Sydney SR George Steinbrenner 30.04 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
53 House, Bailey FR Sickles 30.11 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -0.5
54 Sofchak, Lucia FR Sickles 30.12 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -0.5
55 Salior, Jada SO Largo 30.16 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 -0.2
56 Woodley, Khalia FR Alonso 30.39 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 0.2
57 Anderson, Briana SO Palm Harbor University 30.55 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 1.4
58 Brooks, Tytianna SO Alonso 30.57 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -0.5
59 Jenkins, Sydney FR Wharton 30.90 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
60 Raymond, Aislyn JR Mitchell 30.94 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -2.2
61 Kilkelly, Katie JR Alonso 31.06 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
62 Jones, Aleena SO Alonso 31.13 Kowboy Invitational Mar 11, 2022 -0.3
63 Clark, Reagan JR George Steinbrenner 31.76 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
64 Sidwell, Isabella FR Wiregrass Ranch 31.95 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
65 Boyll, Kristen SO Palm Harbor University 32.44 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022 -0.9
66 Magnaguagno, Giulia JR Mitchell 32.47 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
67 McCune, Rebecca JR Mitchell 32.69 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 -0.1
68 Newton, Lelani JR Alonso 33.01 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
69 Raquet, Addison FR Sickles 33.07 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
70 Swanton, Lily FR George Steinbrenner 33.09 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
71 Gary, Jolie SO Palm Harbor University 33.24 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022 -1.0
72 Ghebrial, Nicole SO Mitchell 33.43 Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
73 Hill, Kariana FR Alonso 33.67 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
74 Boswell, Kylee JR Mitchell 34.00 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 +0.0
75 Hudson, Ariana SO Sickles 34.01 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
76 Sykes, Cati SO Mitchell 34.19 River Ridge Meet Mar 22, 2022
77 Robinson, LaTina JR Alonso 34.73 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
78 Clark, Saylor SR Sickles 35.26 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
79 Oldham, Olivia SO Mitchell 36.01 Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
80 Stiff, Addison FR Mitchell 36.04 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022

400 Meters (Men)

FHSAA 4A   51.37
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Popa, Anthony JR Largo 49.63 FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
2 Chatman, Noah SR East Lake 49.75 Florida State Relays Mar 24, 2022
3 Ludlam, Ian JR Alonso 50.21 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
4 Thompson, J.T. JR Sickles 50.80 FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
5 Sharpe, Ethan SO Sickles 51.01 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
6 Newton, David SO Largo 51.05 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
7 Rodriguez, Alexzay FR Wiregrass Ranch 52.17 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
8 Williams, Jakari SR Sickles 52.43 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
9 Saintvalle, Chris JR Mitchell 52.79 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
10 Penn, Jack SO Palm Harbor University 53.04 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
11 Velazquez, Kevin SR Alonso 53.05 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
12 Spearin, Mason SO Wiregrass Ranch 53.42 SAC East Conference Mar 31, 2022
13 Mims, Jacobi JR Wharton 53.83 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
14 Garcia, Lucas SO Wharton 54.35 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
15 Capille, Trystan JR Mitchell 54.41 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
16 Wilson, Malik SR Sickles 54.65 Jesuit Quad Meet 4 Mar 23, 2022
17 Keyes, Franklin JR Wiregrass Ranch 55.12 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
18 Jennessee, Charles JR Sickles 55.18 WC American Divisionals Apr 6, 2022
19 Doan, Joshua JR Wharton 55.22 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022
20 Brown, Davian SO Wiregrass Ranch 55.26 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
21 Sanchez, Adrian JR Alonso 55.27 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
22 Abanses, Javier SR George Steinbrenner 55.42 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
23 Vercamen, Anthony FR Palm Harbor University 55.47 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
24 Mckeirnan, Jacob SR Sickles 56.12 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
25 Arce, Krisangel FR Alonso 56.15 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
26 Kimbrell, Anderson FR Largo 56.19 Mustang Invitational Mar 10, 2022
27 Hamzawi, Qusai SO Palm Harbor University 56.37 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
28 Whiting, Damon JR East Lake 56.46 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
29 Hartman, Jaden JR Sickles 56.51 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
30 Roberts, Aaron FR George Steinbrenner 56.60 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
31 Senthilkumaren, Arun SR Sickles 56.75 Jesuit Quad Meet 4 Mar 23, 2022
32 Hawkins, Cole SO Mitchell 56.81 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
33 Glover, Zachary FR Sickles 57.09 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022
34 Ogando, Ivan JR George Steinbrenner 57.15 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022
35 Medina, Joseph JR Wiregrass Ranch 57.16 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
36 THOMPSON, Alex SO Sickles 57.29 Leto 2/25/2022 4 Way Meet Feb 25, 2022
37 Finley, Justin SR Palm Harbor University 57.31 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
38 Harrigan, Joshua SO Wharton 57.42 National Division Meet Apr 6, 2022
39 Hudkins, Owen JR Sickles 57.51 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022
40 McDaniel, Chris SR Largo 57.67 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
41 McCluster, Marcus SO Largo 57.78 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
42 Fayiz, Aydin SO Wiregrass Ranch 57.93 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
43 Prieto, Victor SO Alonso 58.00 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
44 Capps, Johnathan JR Alonso 58.11 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
45 Pace, william JR Largo 58.53 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
46 Burton, Donovan SO Alonso 58.73 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
47 Theado, David FR Sickles 58.76 Jesuit Quad Meet 4 Mar 23, 2022
48 Koenig, Daniel FR Mitchell 58.77 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
49 Barazenji, Walid SR George Steinbrenner 58.86 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
50 Taylor, Aiden JR Wiregrass Ranch 58.89 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
51 Raitt, Gavin FR Wharton 58.99 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
52 Garcia, Julian JR Wiregrass Ranch 59.06 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
53 Washington, Dean SR Mitchell 59.79 River Ridge Meet Mar 22, 2022
54 Pelletier, Austin SO Palm Harbor University 59.85 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
55 Oliver, Jordan FR Alonso 59.89 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
56 Tahiri, Adam SO Alonso 59.92 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
57 Romero, David SO Palm Harbor University 1:00.27 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
58 Walworth, Drew JR Mitchell 1:00.28 West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
59 Demetter, Owen JR George Steinbrenner 1:00.43 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
60 Saperstein, Alexander JR Sickles 1:00.51 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022
61 Hampton, Blake SO Mitchell 1:00.61 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
62 Dana, Tyler FR Wiregrass Ranch 1:00.63 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
63 Mitchell, Ryan JR George Steinbrenner 1:00.89 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
64 Vila, Andrew JR George Steinbrenner 1:00.95 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
65 Randolph, Bryce FR Wiregrass Ranch 1:01.09 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
66 Perez, Kevin SR Wharton 1:01.12 National Division Meet Apr 6, 2022
67 Avant, David SO East Lake 1:02.37 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
68 Clark, Jackson SO Palm Harbor University 1:03.60 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
69 Kelly, Colton FR Sickles 1:03.62 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
70 Julmiste, Jeremiah SO Wiregrass Ranch 1:03.76 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
71 Green, Spencer JR George Steinbrenner 1:03.97 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
72 Bayramov, Alex FR East Lake 1:04.06 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
73 Manalo, Kaden SO Wiregrass Ranch 1:05.56 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
74 Qureshi, Yusuf JR George Steinbrenner 1:05.64 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
75 Bonner, Ben SO Wiregrass Ranch 1:05.70 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
76 Carillo-Lopes, Didimo SO Alonso 1:05.93 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
77 Sierra, Nicholas JR Sickles 1:07.10 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
78 Robinson, Bronte JR Alonso 1:08.62 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
79 Bokkapatna, Vishnu FR Alonso 1:08.98 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
80 Rice, Nolan SO Mitchell 1:09.04 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
81 Tolbert, Abe JR Alonso 1:10.07 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
82 Mintz, Alec FR Wharton 1:10.49 Riverview Ram Invite 2022 Mar 26, 2022
83 Boggavarapu, Rahul Sai SO George Steinbrenner 1:10.51 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
84 Marus, Will JR Mitchell 1:11.23 Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
85 Perri, Anthony SO Mitchell 1:11.48 Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
86 Nguyen, Devon SO Mitchell 1:14.46 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022

400 Meters (Women)

FHSAA 4A   1:02.04
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Brazell, Serenity JR Wharton 55.03 FHSAA Class 4A & Para Track & Field State Championships May 14, 2022
2 Uvieghara, Giselle FR Palm Harbor University 56.63 FHSAA Class 4A & Para Track & Field State Championships May 14, 2022
3 Jones, Alexia FR Largo 57.66 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
4 Collora, Kadence JR East Lake 59.57 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
5 Tanico, Kenzie FR East Lake 1:00.59 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
6 Sidwell, Faith SR Wiregrass Ranch 1:01.96 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
7 Khalil, Maryam SR Wiregrass Ranch 1:02.38 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
8 Ryan, Kaitlin SR Palm Harbor University 1:02.45 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
9 Surace, Izzy SO East Lake 1:02.48 Mustang Invitational Mar 10, 2022
10 Simpson, Reyna JR George Steinbrenner 1:03.02 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
11 Francis, Valerie SO East Lake 1:03.18 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
12 Patterson, Kyra SO George Steinbrenner 1:03.45 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
13 Morel, Sharlinn FR Alonso 1:04.04 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
14 Richards, Jessica SO Palm Harbor University 1:04.12 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
15 Comrie, Kaitlin FR Wharton 1:04.41 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
16 Kilkelly, Patricia FR Alonso 1:04.58 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
17 Potter, Amaiya JR Wiregrass Ranch 1:04.61 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
18 McCutchen, Jasiyah SO Alonso 1:04.76 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
19 Mallo, Nathalia JR Alonso 1:05.15 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
20 Espinoza, Brelie JR Sickles 1:05.57 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022
21 Rivera, Ana SR Sickles 1:05.72 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
22 Galiano, Vanessa SR East Lake 1:05.96 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
23 Glunk, Lindsey FR George Steinbrenner 1:06.55 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
24 Brown, Daylyn FR Wiregrass Ranch 1:06.65 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
25 Wane, Touga SR Sickles 1:07.26 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
26 Maggio, Julia SO Wharton 1:07.30 National Division Meet Apr 6, 2022
27 Wokurka, Katie SR Wiregrass Ranch 1:07.41 SAC East Conference Mar 31, 2022
28 Kane, Scarlett FR Sickles 1:07.57 Jesuit Quad Meet 4 Mar 23, 2022
29 Raquet, Addison FR Sickles 1:07.60 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
30 Miller, Maya SO Alonso 1:07.68 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
31 House, Bailey FR Sickles 1:07.94 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
32 Saintelmy, Abigail SR Wiregrass Ranch 1:08.43 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
33 Sofchak, Lucia FR Sickles 1:08.46 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
34 Sprague, Kiara FR Largo 1:08.69 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
35 Woodley, Khalia FR Alonso 1:08.70 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
36 Moon, Ava SR George Steinbrenner 1:08.76 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
37 Breittling, Esther SO Palm Harbor University 1:09.02 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
38 Craver, Riley JR Largo 1:09.10 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
39 Brundage, Akeria FR Largo 1:09.28 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
40 Raymond, Aislyn JR Mitchell 1:09.43 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
41 Kelepouris, Sabrina FR Palm Harbor University 1:09.51 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
42 Ojeda, Kayla SR Wiregrass Ranch 1:09.58 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
43 Vanbuskirk, Sianna SR George Steinbrenner 1:10.19 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022
44 Jones, Makenna FR Alonso 1:11.13 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
45 Cusack, Kennedy SO George Steinbrenner 1:11.28 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
46 Walker, Kendyl SO Wiregrass Ranch 1:11.36 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
47 Sarakun, Lily SO Mitchell 1:11.52 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
48 Ortiz, Maria FR Alonso 1:11.53 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
49 Zhou, Catherine SO Alonso 1:12.01 Kowboy Invitational Mar 11, 2022
50 Hudzietz, Olivia FR Mitchell 1:12.36 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
51 Huynh, Elizabeth JR Alonso 1:13.31 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
52 Quinlan, Isabella FR Alonso 1:13.51 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
53 Sidwell, Isabella FR Wiregrass Ranch 1:13.57 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
54 Diaz, Sara FR Alonso 1:13.60 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
55 Mack, Airis FR Largo 1:13.65 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
56 Meadows, Sarah FR Palm Harbor University 1:14.54 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
57 Kalman, Jillian SR Largo 1:14.93 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
58 Anderson, Briana SO Palm Harbor University 1:15.05 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
59 Brooks, Tytianna SO Alonso 1:15.33 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
60 Kilkelly, Katie JR Alonso 1:15.54 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
61 Elsherbiny, Jana FR Alonso 1:15.99 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
62 Swanton, Lily FR George Steinbrenner 1:17.00 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
63 Hill, Kariana FR Alonso 1:17.22 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
64 Garcia Hernandez, Gabby FR Alonso 1:18.35 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
65 Hudson, Ariana SO Sickles 1:22.11 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
66 Salior, Jada SO Largo 1:22.49 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
67 Campion, Emilie FR George Steinbrenner 1:22.64 WC American Divisionals Apr 6, 2022
68 Jenkins, Sydney FR Wharton 1:23.56 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
69 Clark, Saylor SR Sickles 1:24.26 Leto 2/25/2022 4 Way Meet Feb 25, 2022
70 Robinson, LaTina JR Alonso 1:30.07 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022

800 Meters (Men)

FHSAA 4A   2:01.76
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Chatman, Noah SR East Lake 1:52.25 FHSAA Class 4A & Para Track & Field State Championships May 14, 2022
2 Velazquez, Kevin SR Alonso 1:58.53 FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
3 Hopkins, Raekwon SR Alonso 1:59.07 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
4 Hardin, Abdu FR Largo 1:59.40 FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
5 Hindman, Joshua SO Mitchell 1:59.45 FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
6 Denkler, David SR Largo 2:01.06 Mustang Invitational Mar 10, 2022
7 Moore, Max SR Palm Harbor University 2:01.17 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
8 Aeschleman, Ronald SR George Steinbrenner 2:01.42 WC American Divisionals Apr 6, 2022
9 McDarby, Eion SR George Steinbrenner 2:02.44 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
10 Spearin, Mason SO Wiregrass Ranch 2:02.73 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
11 Penn, Jack SO Palm Harbor University 2:03.86 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
12 Medina, Joseph JR Wiregrass Ranch 2:04.46 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
13 Meriga, Alan SR Wharton 2:04.94 Kowboy Invitational Mar 11, 2022
14 Toohey, Cade SO Wharton 2:05.59 Kowboy Invitational Mar 11, 2022
15 Gunn, Matthew SO Palm Harbor University 2:06.03 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
16 Jennessee, Charles JR Sickles 2:06.31 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
17 Amin, Mark JR Palm Harbor University 2:06.81 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
18 Winslow, Ryan JR Alonso 2:07.11 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
19 Kremkau, Zack JR Alonso 2:07.28 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
20 Boggs, Hunter SO Wiregrass Ranch 2:08.67 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
21 Chesser, Cooper FR Sickles 2:08.98 Leto 2/25/2022 4 Way Meet Feb 25, 2022
22 Deevers, Dane SR Wharton 2:09.43 Riverview Ram Invite 2022 Mar 26, 2022
23 Simpson, Jaden SR George Steinbrenner 2:09.59 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
24 Dana, Tyler FR Wiregrass Ranch 2:09.61 SAC East Conference Mar 31, 2022
25 Pu, Joshua SR Largo 2:10.75 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
26 Camacho, Emanuel SR Wharton 2:10.86 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
27 Abanses, Javier SR George Steinbrenner 2:10.98 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
28 Newton, David SO Largo 2:11.26 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
29 Devpura, Abhinav SO Sickles 2:11.50 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
30 Glover, Zachary FR Sickles 2:11.78 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
31 Cooper, Preston FR Alonso 2:12.21 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
32 Candelaria, Jaime JR Wiregrass Ranch 2:12.29 SAC East Conference Mar 31, 2022
33 Clark, Charles FR George Steinbrenner 2:14.28 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
34 Jacobs, Nicholas SO East Lake 2:15.37 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
35 Senthilkumaren, Arun SR Sickles 2:15.75 WC American Divisionals Apr 6, 2022
36 Cavalleri, Angelo FR East Lake 2:15.83 Mustang Invitational Mar 10, 2022
37 Brown, Brett JR Wharton 2:17.00 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
38 Garcia, Lucas SO Wharton 2:17.56 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
39 Moore, Henry JR Wiregrass Ranch 2:17.86 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
40 Howe, Cameron SR Alonso 2:18.17 Kowboy Invitational Mar 11, 2022
41 Romero, David SO Palm Harbor University 2:18.95 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
42 Viens, Hunter SO Mitchell 2:19.04 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
43 Willetts, John SR Palm Harbor University 2:19.37 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
44 Logan, Lance SO Sickles 2:19.72 Leto 2/25/2022 4 Way Meet Feb 25, 2022
45 Aspinall, Samuel FR George Steinbrenner 2:19.81 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
46 Benedict, William JR Sickles 2:20.37 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
47 Pheffer, Wesley SO Wiregrass Ranch 2:21.45 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
48 Milburn, Dallas FR Wharton 2:22.08 Riverview Ram Invite 2022 Mar 26, 2022
48 Pelletier, Austin SO Palm Harbor University 2:22.08 Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
50 Lyon, Daniel SR Wiregrass Ranch 2:22.19 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
51 DeWitt, Jamin FR George Steinbrenner 2:22.53 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
52 Snare, Micah FR East Lake 2:23.00 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
53 Sanchez, Adrian JR Alonso 2:23.34 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
54 Menconi, Dante JR Palm Harbor University 2:23.46 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
55 Keyes, Ryan FR Wiregrass Ranch 2:23.64 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
56 Thompson, Nic FR George Steinbrenner 2:24.01 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
57 Johnson, Trent FR East Lake 2:24.07 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
58 Blauvelt, Zach FR Wharton 2:24.34 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
59 Raitt, Gavin FR Wharton 2:25.19 National Division Meet Apr 6, 2022
60 Illig, Cooper FR Mitchell 2:26.37 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
61 Ale, Varshith FR Sickles 2:26.41 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
62 Shaw, Aaron FR Largo 2:26.44 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
63 Fisher, Ethan FR Alonso 2:26.65 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
64 Yarlagadda, Sathwik SO Wiregrass Ranch 2:27.41 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
65 Gondelman, Ezra FR George Steinbrenner 2:27.89 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
66 Quadros, Brennan SO Palm Harbor University 2:28.16 Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
67 McCaslin, Mitchell JR Wiregrass Ranch 2:28.18 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
68 Walguarnery, Luke FR Alonso 2:28.74 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
69 Manalo, Kaden SO Wiregrass Ranch 2:28.84 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
70 Knight, Samuel SR George Steinbrenner 2:29.76 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
71 Spence, MJ FR East Lake 2:29.86 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
72 Capps, Johnathan JR Alonso 2:29.96 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022
73 Hohman, Taylor SO George Steinbrenner 2:30.01 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
74 Keyes, Franklin JR Wiregrass Ranch 2:30.41 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
75 Huapila-Pena, Bryan JR Largo 2:30.49 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
76 Bonner, Ben SO Wiregrass Ranch 2:30.56 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
77 Tahiri, Adam SO Alonso 2:30.84 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
78 Stinnett, Ethan JR Wharton 2:31.72 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
79 Cantrell , Mason JR George Steinbrenner 2:32.91 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
80 Nguyen, Devon SO Mitchell 2:33.28 Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
81 Tran, Aiden FR Alonso 2:33.94 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
82 Abbas, Achilles FR Mitchell 2:35.26 Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
83 Dutil, Ryder JR Wiregrass Ranch 2:35.92 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
84 Hansen, Alex SO Alonso 2:35.93 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
85 Grant, Xander SO Wiregrass Ranch 2:37.08 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
86 Szeto, Aiden SO Palm Harbor University 2:37.79 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
87 Pham, Dylan FR Largo 2:38.59 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
88 Meurer, Logan JR Palm Harbor University 2:39.36 Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
89 Menapace, Michael JR Palm Harbor University 2:39.55 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
90 Marus, Will JR Mitchell 2:40.92 River Ridge Meet Mar 22, 2022
91 Garcia, Julian JR Wiregrass Ranch 2:42.52 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
92 Fonseca, Lucas SO Palm Harbor University 2:42.60 Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
93 Stille, Gabriel SO Palm Harbor University 2:42.80 Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
94 Schwanzl, Zachary SR Wiregrass Ranch 2:43.59 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
95 O'Brien, Luke JR Wiregrass Ranch 2:47.08 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
96 Lam, Ryan FR Alonso 2:51.43 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
97 Schwanzl, Brandon JR Wiregrass Ranch 2:53.42 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
98 Mintz, Alec FR Wharton 2:58.47 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
99 Hardy, Lucas JR Wharton 3:45.51 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022

800 Meters (Women)

FHSAA 4A   2:27.43
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Thornton, Haley JR Palm Harbor University 2:16.11 FHSAA Class 4A & Para Track & Field State Championships May 14, 2022
2 Reif, Brooke SR Wharton 2:16.66 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
3 Tanico, Kenzie FR East Lake 2:22.82 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
4 Raquet, Alexandra JR Sickles 2:24.94 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
5 Surace, Izzy SO East Lake 2:25.95 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
6 Gillett, Skyler JR Alonso 2:26.15 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
7 Hammill, Olivia JR Wharton 2:26.41 National Division Meet Apr 6, 2022
8 Mckee, Ella SR Sickles 2:27.37 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
9 Mallo, Nathalia JR Alonso 2:28.46 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
10 Breede , Anna SR George Steinbrenner 2:28.56 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
11 Simpson, Reyna JR George Steinbrenner 2:28.94 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
12 Sprague, Kiara FR Largo 2:30.95 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
13 Galiano, Vanessa SR East Lake 2:31.96 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
14 Schmitt, Ava FR Wiregrass Ranch 2:32.09 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
15 Britz, Kaiden SO East Lake 2:33.71 Mustang Invitational Mar 10, 2022
16 Dieffenthaller, Cecilia SR East Lake 2:35.24 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
17 Raquet, Addison FR Sickles 2:37.53 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
18 Raile, Aubrey JR Wharton 2:38.40 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
19 David, Mckenzie SO George Steinbrenner 2:38.82 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022
20 Ortiz, Maria FR Alonso 2:38.91 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
21 Williams, Landyn JR Wiregrass Ranch 2:39.22 SAC East Conference Mar 31, 2022
22 Newton, Genavieve JR Mitchell 2:41.15 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
23 Hamer, Jeanne SR Largo 2:41.27 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
24 Francis, Valerie SO East Lake 2:41.63 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
25 D'Piazza, Adia JR Mitchell 2:41.93 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
26 Morel, Sharlinn FR Alonso 2:42.10 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
27 Hineman, Brooke SR George Steinbrenner 2:43.04 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
28 Morris, Mallory FR East Lake 2:43.05 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
29 Erwin, Jessica JR Mitchell 2:43.13 West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
30 Petersen, Nella JR Mitchell 2:43.32 River Ridge Meet Mar 22, 2022
31 Paras , Sienna SO Wiregrass Ranch 2:44.19 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
32 Daughtrey, Grace JR George Steinbrenner 2:44.27 WC American Divisionals Apr 6, 2022
33 Sheen, Hannah JR Wiregrass Ranch 2:44.72 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
34 Alagal, Sydnie SO Wiregrass Ranch 2:45.86 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
35 Howell, Alex FR Alonso 2:46.30 WC American Divisionals Apr 6, 2022
36 Skinner, Malea JR Sickles 2:51.32 WC American Divisionals Apr 6, 2022
37 Fleming, Catherine SR Wiregrass Ranch 2:51.59 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
38 Portugal, Anna SR Palm Harbor University 2:51.61 Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
39 Gheesling, Isabella SR East Lake 2:52.31 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
40 Jones, Makenna FR Alonso 2:53.26 Kowboy Invitational Mar 11, 2022
41 Gaynor, Grace SR Palm Harbor University 2:53.46 Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
42 Woodley, Khalia FR Alonso 2:53.79 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
43 Rush, Karley SO Mitchell 2:54.25 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
44 Quinlan, Isabella FR Alonso 2:54.60 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
45 Gordon, Shayla SO Palm Harbor University 2:55.09 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
46 McFaul, Jasalynn JR Wiregrass Ranch 2:55.74 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
47 Henry, Carlson JR Alonso 2:57.36 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
48 Sedrak, Karol SO Palm Harbor University 2:57.58 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
49 Bakke, Faith SO Palm Harbor University 2:59.17 Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
50 Knight, Bonnie SO George Steinbrenner 2:59.39 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
51 Clayton, Kayla FR Palm Harbor University 2:59.77 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
52 Seales, Megan FR Alonso 2:59.83 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
53 Walker, Kendyl SO Wiregrass Ranch 3:00.16 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
54 Vallez, Olivia FR Largo 3:02.99 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
55 Attallah, Kenza FR Alonso 3:03.48 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
56 Beltran, Lorena SR Palm Harbor University 3:05.18 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
57 Harish, Nila FR George Steinbrenner 3:05.86 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
58 Edgeworth, Emma SR Sickles 3:06.08 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
59 Weaver, Breana SR Palm Harbor University 3:08.59 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
60 Katsaros, Kaili SO Palm Harbor University 3:09.51 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
61 Ryland, Olivia SO Wiregrass Ranch 3:11.41 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
62 Cano, Carmen FR Wiregrass Ranch 3:12.37 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
63 Pardo, Elizabeth SO George Steinbrenner 3:12.94 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
64 Campion, Emilie FR George Steinbrenner 3:13.47 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
65 Benedict, Annastacia FR Sickles 3:14.47 WC American Divisionals Apr 6, 2022
66 Hall, Leah SR George Steinbrenner 3:15.09 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
67 Sidwell, Isabella FR Wiregrass Ranch 3:15.30 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
68 Schneker, Emelee FR Alonso 3:18.61 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
69 Diaz, Sara FR Alonso 3:21.46 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
70 Camp, Sydney FR Wiregrass Ranch 3:23.03 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
71 Huynh, Elizabeth JR Alonso 3:23.14 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
72 Tross, Sofia SO George Steinbrenner 3:24.11 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
73 Ojeda, Kaylie FR Alonso 3:26.81 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
74 Flynn, Taylor SO George Steinbrenner 3:33.69 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
75 Perez, Angelina FR Wiregrass Ranch 3:33.87 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
76 Hill, Kariana FR Alonso 3:39.28 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
77 Cole, Megan SR George Steinbrenner 3:44.49 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
78 Andresen, Sydney JR Sickles 3:47.87 Jesuit Quad Meet 4 Mar 23, 2022
79 Robinson, LaTina JR Alonso 3:55.00 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
80 Ferguson, Kiersten SO Mitchell 4:08.02 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022

1600 Meters (Men)

FHSAA 4A   4:36.05
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Hopkins, Raekwon SR Alonso 4:23.41 Florida Relays Mar 31, 2022
2 Chatman, Noah SR East Lake 4:28.24 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
3 Meriga, Alan SR Wharton 4:29.27 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
4 Denkler, David SR Largo 4:29.93 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
5 Velazquez, Kevin SR Alonso 4:37.74 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
6 Galley, Tyler JR Palm Harbor University 4:38.42 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
7 Simpson, Jaden SR George Steinbrenner 4:42.24 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
8 Chesser, Cooper FR Sickles 4:42.99 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022
9 Cooper, Preston FR Alonso 4:43.65 FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
10 McDarby, Eion SR George Steinbrenner 4:44.10 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
11 Aeschleman, Ronald SR George Steinbrenner 4:46.70 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
12 Gunn, Matthew SO Palm Harbor University 4:46.84 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
13 Thornton, Logan FR Palm Harbor University 4:48.09 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
14 Glover, Zachary FR Sickles 4:48.81 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
15 Boggs, Hunter SO Wiregrass Ranch 4:50.59 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
16 Winslow, Ryan JR Alonso 4:51.96 WC American Divisionals Apr 6, 2022
17 Kremkau, Zack JR Alonso 4:53.24 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
18 Hindman, Joshua SO Mitchell 4:53.70 River Ridge Meet Mar 22, 2022
19 Hardin, Abdu FR Largo 4:53.97 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
20 Raveling, Sawyer SR George Steinbrenner 4:54.44 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
21 Toohey, Cade SO Wharton 4:54.81 National Division Meet Apr 6, 2022
22 Cavalleri, Angelo FR East Lake 4:55.34 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
23 Moore, Henry JR Wiregrass Ranch 4:55.44 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
24 Devpura, Abhinav SO Sickles 4:55.58 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
25 Abanses, Joaquin FR George Steinbrenner 4:55.87 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
26 Pheffer, Wesley SO Wiregrass Ranch 4:57.65 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
27 Russ, Ethan SO George Steinbrenner 4:57.69 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
28 Stovall, Jasen SR Alonso 4:59.44 Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
29 Peifer, Brady FR George Steinbrenner 4:59.82 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
30 Pugh, Nicholas SO George Steinbrenner 4:59.99 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
31 Candelaria, Jaime JR Wiregrass Ranch 5:00.37 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
32 Smith, Jacob JR George Steinbrenner 5:00.49 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
33 Camacho, Emanuel SR Wharton 5:01.82 Kowboy Invitational Mar 11, 2022
34 Madden, Robert FR Largo 5:02.38 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
35 Sanchez, Adrian JR Alonso 5:03.77 Florida State Relays Mar 24, 2022
36 Nguyen, Andy JR Largo 5:04.87 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
37 Logan, Lance SO Sickles 5:07.86 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
38 Aspinall, Samuel FR George Steinbrenner 5:10.11 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
39 Brown, Brett JR Wharton 5:11.76 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
40 Pu, Joshua SR Largo 5:12.26 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
41 Willetts, John SR Palm Harbor University 5:12.62 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
42 Schwindler, Matt JR Wharton 5:12.66 Riverview Ram Invite 2022 Mar 26, 2022
43 Milburn, Dallas FR Wharton 5:13.06 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
44 Howe, Cameron SR Alonso 5:13.10 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
45 Croswell Jr., Matthew JR George Steinbrenner 5:13.60 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
46 Clark, Charles FR George Steinbrenner 5:14.20 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
47 Hansen, Alex SO Alonso 5:15.24 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
47 Lyon, Daniel SR Wiregrass Ranch 5:15.24 SAC East Conference Mar 31, 2022
49 Viens, Hunter SO Mitchell 5:15.73 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
50 Farnan, Evan SO Sickles 5:16.65 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
51 Munoz, Jorge FR George Steinbrenner 5:17.55 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
52 Duong, Colin JR Alonso 5:18.57 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022
53 Dutil, Ryder JR Wiregrass Ranch 5:19.30 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
54 Snare, Micah FR East Lake 5:19.33 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
55 Illig, Cooper FR Mitchell 5:20.10 West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
56 Dana, Tyler FR Wiregrass Ranch 5:20.27 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
57 Stanley, Taylor SR George Steinbrenner 5:20.36 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
58 Benedict, William JR Sickles 5:20.54 WC American Divisionals Apr 6, 2022
59 DeWitt, Jamin FR George Steinbrenner 5:21.31 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
60 Truby, Connor JR Palm Harbor University 5:21.78 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
61 Thompson, Nic FR George Steinbrenner 5:25.91 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
62 Ahmed, Zarif FR Largo 5:26.06 Mustang Invitational Mar 10, 2022
63 Bodolay, Jack JR Palm Harbor University 5:26.37 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
64 Cantrell , Mason JR George Steinbrenner 5:26.93 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
65 Quadros, Brennan SO Palm Harbor University 5:27.11 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
66 Spence, MJ FR East Lake 5:28.18 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
67 Gondelman, Ezra FR George Steinbrenner 5:28.79 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
68 Hasebroock, Eli SR Sickles 5:30.59 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
69 Walguarnery, Luke FR Alonso 5:30.92 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
70 Hohman, Taylor SO George Steinbrenner 5:31.38 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
71 Capps, Hudson FR Alonso 5:35.49 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
72 Deloach, Ben SO Wiregrass Ranch 5:35.91 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
73 Schousboe, Christian FR George Steinbrenner 5:38.22 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
74 Ale, Varshith FR Sickles 5:38.31 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
75 Pollard, Asher FR Alonso 5:39.17 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
76 Yarlagadda, Sathwik SO Wiregrass Ranch 5:40.23 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
77 McCaslin, Mitchell JR Wiregrass Ranch 5:42.25 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
78 Wyant, Andrew SO George Steinbrenner 5:43.16 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
79 Manalo, Kaden SO Wiregrass Ranch 5:44.92 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
80 Johnson, Trent FR East Lake 5:45.26 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
81 Tran, Aiden FR Alonso 5:46.52 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
82 Nguyen, Devon SO Mitchell 5:46.77 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
83 Menconi, Dante JR Palm Harbor University 5:48.04 Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
84 Fonseca, Lucas SO Palm Harbor University 5:48.10 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
85 O'Brien, Luke JR Wiregrass Ranch 5:51.66 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
86 Gilmore, Caleb FR Wharton 5:52.06 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
87 Pavlica, Brady JR Mitchell 5:52.25 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
88 Knight, Samuel SR George Steinbrenner 5:53.35 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
89 Keyes, Ryan FR Wiregrass Ranch 5:58.24 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
90 Meurer, Logan JR Palm Harbor University 5:59.91 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
91 Marus, Will JR Mitchell 6:00.44 Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
92 Stille, Gabriel SO Palm Harbor University 6:01.13 Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
93 Menapace, Michael JR Palm Harbor University 6:03.02 Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
94 Grant, Xander SO Wiregrass Ranch 6:07.64 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
95 Schwanzl, Zachary SR Wiregrass Ranch 6:17.47 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
96 Perri, Anthony SO Mitchell 6:19.17 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
97 Rice, Nolan SO Mitchell 6:21.13 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
98 Lam, Ryan FR Alonso 6:21.19 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
99 Szeto, Aiden SO Palm Harbor University 6:23.51 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
100 Foigt, Jakub FR Mitchell 6:32.91 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022

1600 Meters (Women)

FHSAA 4A   5:32.41
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Reif, Brooke SR Wharton 4:53.27 FHSAA Class 4A & Para Track & Field State Championships May 14, 2022
2 Thornton, Haley JR Palm Harbor University 4:58.80 FHSAA Class 4A & Para Track & Field State Championships May 14, 2022
3 Raquet, Alexandra JR Sickles 5:09.38 FHSAA Class 4A & Para Track & Field State Championships May 14, 2022
4 Gillett, Skyler JR Alonso 5:24.89 FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
5 Mckee, Ella SR Sickles 5:26.00 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
6 Breede , Anna SR George Steinbrenner 5:27.98 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
7 Schmitt, Ava FR Wiregrass Ranch 5:28.21 SAC East Conference Mar 31, 2022
8 Mallo, Nathalia JR Alonso 5:32.96 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
9 Frye, Alexandria SR Wharton 5:35.57 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
10 Hammill, Olivia JR Wharton 5:36.88 National Division Meet Apr 6, 2022
11 Dieffenthaller, Cecilia SR East Lake 5:38.10 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
12 David, Mckenzie SO George Steinbrenner 5:39.90 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
13 Britz, Kaiden SO East Lake 5:40.53 Mustang Invitational Mar 10, 2022
14 Amer, Alexi SR Wharton 5:48.85 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
15 Petersen, Nella JR Mitchell 5:50.08 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
16 Raile, Aubrey JR Wharton 5:50.53 Riverview Ram Invite 2022 Mar 26, 2022
17 Alagal, Elyse SR Wiregrass Ranch 5:51.22 SAC East Conference Mar 31, 2022
18 Erwin, Jessica JR Mitchell 5:51.26 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
19 Portugal, Anna SR Palm Harbor University 5:53.64 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
20 Groppe, Kayla SR Mitchell 5:53.96 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
21 Simpson, Reyna JR George Steinbrenner 5:55.64 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
22 Galiano, Vanessa SR East Lake 5:56.40 Mustang Invitational Mar 10, 2022
23 Howell, Alex FR Alonso 6:00.29 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
24 D'Piazza, Adia JR Mitchell 6:02.44 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
25 Sedrak, Karol SO Palm Harbor University 6:03.22 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
26 Williams, Landyn JR Wiregrass Ranch 6:05.95 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
27 Bakke, Faith SO Palm Harbor University 6:08.17 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
28 Ortiz, Maria FR Alonso 6:10.25 WC American Divisionals Apr 6, 2022
29 Henry, Carlson JR Alonso 6:12.06 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
30 Quinlan, Isabella FR Alonso 6:16.21 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
31 Kraszewski, Julia SO East Lake 6:17.62 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
32 Sarakun, Lily SO Mitchell 6:17.90 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
33 Gaynor, Grace SR Palm Harbor University 6:18.85 Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
34 Daughtrey, Grace JR George Steinbrenner 6:21.34 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
35 Edgeworth, Emma SR Sickles 6:23.04 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
36 Sheen, Hannah JR Wiregrass Ranch 6:23.98 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
37 Morris, Mallory FR East Lake 6:24.89 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
38 Seales, Megan FR Alonso 6:25.14 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
39 Cook, Bailey SO George Steinbrenner 6:27.49 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
40 McFaul, Jasalynn JR Wiregrass Ranch 6:28.10 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
41 Kranias, Christina JR Palm Harbor University 6:28.53 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
42 Skinner, Malea JR Sickles 6:29.09 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
43 Attallah, Kenza FR Alonso 6:31.00 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
44 Williams, Landyn JR Wiregrass Ranch 6:33.04 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
45 Benedict, Annastacia FR Sickles 6:35.85 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
46 Gordon, Shayla SO Palm Harbor University 6:39.23 Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
47 Beltran, Lorena SR Palm Harbor University 6:42.10 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
48 Scott, Samantha SR Wiregrass Ranch 6:43.02 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
49 Jones, Makenna FR Alonso 6:43.54 Florida State Relays Mar 24, 2022
50 Severy, Madeline SR Wiregrass Ranch 6:43.92 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
51 Alagal, Sydnie SO Wiregrass Ranch 6:44.25 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
52 Vallez, Olivia FR Largo 6:44.66 Mustang Invitational Mar 10, 2022
53 Boyd, Patricia SO Palm Harbor University 6:52.54 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
54 Pardo, Elizabeth SO George Steinbrenner 6:53.38 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
55 Knight, Bonnie SO George Steinbrenner 6:57.36 WC American Divisionals Apr 6, 2022
56 Hall, Leah SR George Steinbrenner 6:59.49 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
57 Reuther, Linsdey SO East Lake 6:59.97 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
58 Walker, Kendyl SO Wiregrass Ranch 7:00.20 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
59 Cano, Carmen FR Wiregrass Ranch 7:18.03 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
60 Leonard, Rachel FR Alonso 7:21.05 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
61 Schneker, Emelee FR Alonso 7:22.19 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
62 Campion, Emilie FR George Steinbrenner 7:30.11 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
63 Tross, Sofia SO George Steinbrenner 7:31.20 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
64 Perez, Angelina FR Wiregrass Ranch 7:33.93 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
65 Ryland, Olivia SO Wiregrass Ranch 7:36.01 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
66 Garcia Hernandez, Gabby FR Alonso 7:40.83 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
67 Hill, Kariana FR Alonso 7:41.93 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
68 Huynh, Elizabeth JR Alonso 7:42.93 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
69 Diaz, Sara FR Alonso 7:43.65 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
70 Flynn, Taylor SO George Steinbrenner 7:49.73 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
71 Camp, Sydney FR Wiregrass Ranch 8:11.29 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
72 Ghebrial, Nicole SO Mitchell 8:15.20 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
73 Cole, Megan SR George Steinbrenner 8:33.52 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
74 Rodriguez-Aynet, Adamaris SO Mitchell 8:34.71 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
75 Benjamin, Jenna SR Sickles 8:40.64 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022

3200 Meters (Men)

FHSAA 4A   10:06.90
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Meriga, Alan SR Wharton 9:30.46 FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
2 Hopkins, Raekwon SR Alonso 9:40.09 Florida State Relays Mar 24, 2022
3 Galley, Tyler JR Palm Harbor University 9:45.04 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
4 Glover, Zachary FR Sickles 10:15.08 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
5 Cooper, Preston FR Alonso 10:21.79 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
6 Cavalleri, Angelo FR East Lake 10:23.57 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
7 Chesser, Cooper FR Sickles 10:26.37 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
8 Simpson, Jaden SR George Steinbrenner 10:27.06 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
9 Abanses, Joaquin FR George Steinbrenner 10:29.86 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
10 Raveling, Sawyer SR George Steinbrenner 10:31.17 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
11 Boggs, Hunter SO Wiregrass Ranch 10:32.96 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
12 Peifer, Brady FR George Steinbrenner 10:41.73 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
13 Moore, Henry JR Wiregrass Ranch 10:42.38 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
14 Winslow, Ryan JR Alonso 10:44.58 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
15 Hindman, Joshua SO Mitchell 10:47.36 West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
16 Thornton, Logan FR Palm Harbor University 10:48.51 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
17 Smith, Jacob JR George Steinbrenner 10:51.23 WC American Divisionals Apr 6, 2022
18 Pugh, Nicholas SO George Steinbrenner 10:58.48 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
19 Kremkau, Zack JR Alonso 11:00.05 Florida State Relays Mar 24, 2022
20 Carter, William FR East Lake 11:01.56 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
21 Logan, Lance SO Sickles 11:01.64 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
22 Russ, Ethan SO George Steinbrenner 11:04.36 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
23 Dutil, Ryder JR Wiregrass Ranch 11:13.56 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
24 Toohey, Cade SO Wharton 11:17.82 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
25 Hansen, Alex SO Alonso 11:18.46 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
26 Pheffer, Wesley SO Wiregrass Ranch 11:22.54 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
27 Pollard, Asher FR Alonso 11:23.91 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
28 Schwindler, Matt JR Wharton 11:25.40 National Division Meet Apr 6, 2022
29 Croswell Jr., Matthew JR George Steinbrenner 11:28.65 WC American Divisionals Apr 6, 2022
30 Farnan, Evan SO Sickles 11:29.36 WC American Divisionals Apr 6, 2022
31 Milburn, Dallas FR Wharton 11:33.31 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
32 Clark, Charles FR George Steinbrenner 11:34.27 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
33 Jacobs, Nicholas SO East Lake 11:36.47 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
34 Viens, Hunter SO Mitchell 11:37.97 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
35 Lyon, Daniel SR Wiregrass Ranch 11:39.31 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
36 Bonner, Ben SO Wiregrass Ranch 11:40.27 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
37 Quadros, Brennan SO Palm Harbor University 11:42.24 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
38 Munoz, Jorge FR George Steinbrenner 11:49.16 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
39 DeWitt, Jamin FR George Steinbrenner 11:49.31 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
40 Thompson, Nic FR George Steinbrenner 11:49.37 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
41 Illig, Cooper FR Mitchell 11:53.13 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
42 Deevers, Dane SR Wharton 11:57.18 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
43 Stanley, Taylor SR George Steinbrenner 11:57.35 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
44 Walguarnery, Luke FR Alonso 11:58.92 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
45 Truby, Connor JR Palm Harbor University 12:04.32 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
46 Aspinall, Samuel FR George Steinbrenner 12:06.62 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
47 Duong, Colin JR Alonso 12:08.11 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
48 Hasebroock, Eli SR Sickles 12:08.88 WC American Divisionals Apr 6, 2022
49 Capps, Hudson FR Alonso 12:10.35 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
50 Benedict, William JR Sickles 12:22.26 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
51 Pavlica, Brady JR Mitchell 12:26.72 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
52 Camacho, Emanuel SR Wharton 12:30.84 National Division Meet Apr 6, 2022
53 Schousboe, Christian FR George Steinbrenner 12:36.99 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
54 Brown, Brett JR Wharton 12:41.76 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
55 O'Brien, Luke JR Wiregrass Ranch 12:44.09 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
56 Hohman, Taylor SO George Steinbrenner 12:45.48 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
57 Gondelman, Ezra FR George Steinbrenner 12:51.53 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
58 Stille, Gabriel SO Palm Harbor University 12:58.06 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
59 Fonseca, Lucas SO Palm Harbor University 13:02.21 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
60 Marus, Will JR Mitchell 13:14.41 West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
61 Stinnett, Ethan JR Wharton 13:30.11 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
62 Perri, Anthony SO Mitchell 14:20.05 West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
63 Gilmore, Caleb FR Wharton 14:27.79 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
64 Washington, Dean SR Mitchell 14:31.45 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
65 La Rock, Roman FR Wharton 15:53.39 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022

3200 Meters (Women)

FHSAA 4A   12:15.43
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Reif, Brooke SR Wharton 10:55.31 Florida State Relays Mar 24, 2022
2 Gillett, Skyler JR Alonso 11:33.38 FHSAA Class 4A & Para Track & Field State Championships May 14, 2022
3 Schmitt, Ava FR Wiregrass Ranch 11:47.90 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
4 Mckee, Ella SR Sickles 12:00.32 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
5 Frye, Alexandria SR Wharton 12:01.02 Kowboy Invitational Mar 11, 2022
6 David, Mckenzie SO George Steinbrenner 12:05.67 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
7 Britz, Kaiden SO East Lake 12:25.31 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
8 Mallo, Nathalia JR Alonso 12:25.57 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
9 Dieffenthaller, Cecilia SR East Lake 12:26.46 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
10 Amer, Alexi SR Wharton 12:34.31 Kowboy Invitational Mar 11, 2022
11 Portugal, Anna SR Palm Harbor University 12:37.13 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
12 Alagal, Elyse SR Wiregrass Ranch 12:43.97 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
13 Erwin, Jessica JR Mitchell 12:55.13 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
14 Raile, Aubrey JR Wharton 12:56.94 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
15 Bakke, Faith SO Palm Harbor University 13:07.88 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
16 Henry, Carlson JR Alonso 13:09.56 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
17 D'Piazza, Adia JR Mitchell 13:15.28 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
18 Petersen, Nella JR Mitchell 13:20.00 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
19 Gaynor, Grace SR Palm Harbor University 13:25.17 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
20 Howell, Alex FR Alonso 13:45.90 WC American Divisionals Apr 6, 2022
21 Skinner, Malea JR Sickles 13:48.59 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
22 Scott, Samantha SR Wiregrass Ranch 13:58.14 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
23 Ortiz, Maria FR Alonso 14:03.42 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
24 Attallah, Kenza FR Alonso 14:15.32 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
25 McFaul, Jasalynn JR Wiregrass Ranch 14:15.92 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
26 Severy, Madeline SR Wiregrass Ranch 14:20.39 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
27 Cook, Bailey SO George Steinbrenner 14:22.97 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
28 Seales, Megan FR Alonso 14:24.38 WC American Divisionals Apr 6, 2022
29 Rush, Karley SO Mitchell 14:39.73 West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
30 Quinlan, Isabella FR Alonso 14:50.39 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
31 Schneker, Emelee FR Alonso 14:57.23 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
32 Benedict, Annastacia FR Sickles 15:14.30 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
33 Pardo, Elizabeth SO George Steinbrenner 15:20.60 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
34 Walker, Kendyl SO Wiregrass Ranch 16:01.13 SAC East Conference Mar 31, 2022
35 Leonard, Rachel FR Alonso 16:25.56 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
36 Ryland, Olivia SO Wiregrass Ranch 16:43.48 Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
37 Ryland, Olivia SO Wiregrass Ranch 16:43.88 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022

100 Hurdles (Women)

FHSAA 4A   16.57
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Taylor, Mariah SO East Lake 14.72 FHSAA Class 4A & Para Track & Field State Championships May 14, 2022 -1.5
2 Fleming, Catherine SR Wiregrass Ranch 14.79 FHSAA Class 4A & Para Track & Field State Championships May 14, 2022 -1.5
3 Hill, Micahela JR East Lake 15.10 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 +0.0
4 Gheesling, Isabella SR East Lake 15.28 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 2.4
5 Ayeni, Kehinde SO George Steinbrenner 16.76 WC American Divisionals Apr 6, 2022
6 Millan, Gabriela JR Largo 16.79 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 0.2
7 Boyd, Paige SO Wharton 17.01 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 +0.0
8 Ferguson, Olivia FR Wiregrass Ranch 17.25 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 1.3
9 Grey, Tara JR Sickles 17.28 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
9 Paschal, Mikayla FR Largo 17.28 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 0.2
11 Gunn, Laila SO George Steinbrenner 17.40 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 1.3
12 Densmore, Ellen SR Palm Harbor University 17.59 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 1.5
13 Levchenko, Elizabeth SO Wiregrass Ranch 17.78 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 1.3
14 Derylo, Diana SR Palm Harbor University 18.13 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 2.1
15 Bana, Alizeh SR Sickles 18.38 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -0.6
15 Flohr, Abigail SO George Steinbrenner 18.38 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 1.3
17 Tomlin, Grace SO Mitchell 18.43 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 1.3
18 Evans, Marlee SO East Lake 18.57 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 1.9
19 Jones, Naomi SR Wharton 19.01 Riverview Ram Invite 2022 Mar 26, 2022 -0.7
20 Blacketer, Danae SO George Steinbrenner 19.12 WC American Divisionals Apr 6, 2022
21 Zung, Jessica SR Sickles 19.32 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
22 Jackson, Daisia SR Wharton 19.41 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -0.6
23 Fisher, Ashlyn JR Alonso 19.74 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
24 Howell, Makenna JR Alonso 19.78 WC American Divisionals Apr 6, 2022
25 Colucci, Gianna JR George Steinbrenner 19.81 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
26 Rakita, Morgan SO Alonso 20.31 WC American Divisionals Apr 6, 2022
27 Cundiff, Sage SO Palm Harbor University 20.60 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -0.6
28 Elsherbiny, Jana FR Alonso 20.84 WC American Divisionals Apr 6, 2022
29 Jackson, Makenzie SO Wiregrass Ranch 21.08 SAC East Conference Mar 31, 2022
30 Butchko, Alaina FR Mitchell 23.22 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -0.6
31 Morel, Sharlinn FR Alonso 24.29 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
32 Oldham, Olivia SO Mitchell 25.33 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 +0.0

110 Hurdles (Men)

FHSAA 4A   16.09
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Adusumalli, Arjun SR Wharton 14.82 National Division Meet Apr 6, 2022
2 Kier, Zamarie JR Largo 15.49 FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022 0.2
3 Capille, Trystan JR Mitchell 15.66 FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022 +0.0
4 Frye, Matthew FR East Lake 15.82 Spring Break Invitational at IMG Mar 18, 2022 3.0
5 Restrepo, Cayden JR George Steinbrenner 15.86 WC American Divisionals Apr 6, 2022
6 Saintvalle, Chris JR Mitchell 16.62 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -1.4
7 Gensel, Connor FR East Lake 17.73 Spring Break Invitational at IMG Mar 18, 2022 3.1
8 Manno, Christian SO George Steinbrenner 17.74 Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022 -1.5
9 Ray, Amari JR East Lake 17.79 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 1.2
10 Boyles, Joshua JR George Steinbrenner 17.95 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
11 Taylor, Aiden JR Wiregrass Ranch 18.02 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -2.0
12 Mileman, Zach FR East Lake 18.87 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 0.2
13 Fisher, Ethan FR Alonso 18.97 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
14 Bozied, Jakson JR Alonso 19.10 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022 -2.0
15 Weidner, Tristan FR Palm Harbor University 19.29 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022 1.4
16 Nelson, Boyd SR Sickles 19.45 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
17 Ogando, Ivan JR George Steinbrenner 19.76 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
18 Caravella, Connor SR Alonso 20.27 WC American Divisionals Apr 6, 2022
19 Oliver, Jordan FR Alonso 20.67 WC American Divisionals Apr 6, 2022
20 Hampton, Blake SO Mitchell 21.97 West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
21 Hayes, James JR George Steinbrenner 23.94 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022

300 Hurdles (Men)

FHSAA 4A   41.73
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Adusumalli, Arjun SR Wharton 39.63 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
2 Kier, Zamarie JR Largo 40.79 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
3 Saintvalle, Chris JR Mitchell 40.84 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
4 Frye, Matthew FR East Lake 41.01 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
5 Restrepo, Cayden JR George Steinbrenner 41.79 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
6 Capille, Trystan JR Mitchell 41.82 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
7 Fluitt, Kenneth FR Largo 42.79 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
8 Gensel, Connor FR East Lake 43.91 Spring Break Invitational at IMG Mar 18, 2022
9 Taylor, Aiden JR Wiregrass Ranch 44.47 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
10 Manno, Christian SO George Steinbrenner 45.34 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
11 Barazenji, Walid SR George Steinbrenner 45.47 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
12 Touadi, Kenzi SO Wharton 45.50 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
13 Weidner, Tristan FR Palm Harbor University 45.63 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
14 Ogando, Ivan JR George Steinbrenner 45.77 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
15 Burnette, Dayson JR Mitchell 46.84 West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
16 Fisher, Ethan FR Alonso 47.51 Kowboy Invitational Mar 11, 2022
17 Caravella, Connor SR Alonso 47.54 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
18 Nelson, Boyd SR Sickles 48.14 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
19 Ansell, Kole SR George Steinbrenner 48.29 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
20 Mileman, Zach FR East Lake 48.61 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
21 Decort, Cohen SO George Steinbrenner 48.74 Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
22 Bozied, Jakson JR Alonso 48.78 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
23 Foigt, Jakub FR Mitchell 49.69 Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
24 Gilliam, Joshawa JR Wharton 50.02 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
25 Paulin, Dah'Mieyon SO Alonso 50.14 Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
26 Oliver, Jordan FR Alonso 50.46 WC American Divisionals Apr 6, 2022
27 Taylor, Bishop FR Sickles 52.85 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
28 Henderson, Arlo SO Sickles 53.70 Leto 2/25/2022 4 Way Meet Feb 25, 2022
29 Jarmolych, Spencer SO Palm Harbor University 57.74 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022

300 Hurdles (Women)

FHSAA 4A   49.73
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Fleming, Catherine SR Wiregrass Ranch 44.65 FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
2 Hill, Micahela JR East Lake 46.67 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
3 Taylor, Mariah SO East Lake 46.85 FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
4 Groppe, Kayla SR Mitchell 47.77 FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
5 Densmore, Ellen SR Palm Harbor University 48.71 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
6 Morel, Sharlinn FR Alonso 48.85 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
7 Porter, Joyah FR Largo 50.79 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
8 Derylo, Diana SR Palm Harbor University 51.15 Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
9 Grey, Tara JR Sickles 51.86 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
10 Millan, Gabriela JR Largo 52.02 Mustang Invitational Mar 10, 2022
11 Knighton, Imani FR Largo 52.14 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
12 Gunn, Laila SO George Steinbrenner 52.54 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
13 Vanbuskirk, Sianna SR George Steinbrenner 53.10 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
14 Levchenko, Elizabeth SO Wiregrass Ranch 53.13 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
15 Evans, Marlee SO East Lake 53.22 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
16 Zung, Jessica SR Sickles 53.57 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
17 Ferguson, Olivia FR Wiregrass Ranch 53.86 SAC East Conference Mar 31, 2022
18 Howell, Makenna JR Alonso 54.99 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
19 Tomlin, Grace SO Mitchell 55.57 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
20 Cundiff, Sage SO Palm Harbor University 55.58 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
21 Jackson, Daisia SR Wharton 56.40 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
22 Thapaliya, Laura SO Mitchell 57.80 Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
23 Colucci, Gianna JR George Steinbrenner 58.80 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
24 Fisher, Ashlyn JR Alonso 1:00.14 Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
25 Hammond, Elizabeth SO Wharton 1:00.30 FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
26 Elsherbiny, Jana FR Alonso 1:00.31 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
27 Jackson, Makenzie SO Wiregrass Ranch 1:00.57 SAC East Conference Mar 31, 2022
28 Grimm, Sydney SR George Steinbrenner 1:01.12 Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
29 Alvarez, Abigail JR Palm Harbor University 1:01.18 Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
30 Stanford, Harmoni SR Palm Harbor University 1:01.31 Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
31 Rakita, Morgan SO Alonso 1:02.84 George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022

High Jump (Men)

FHSAA 4A   1.79m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Arce, Krisangel FR Alonso 1.82m 5' 11.5" Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
1 Perlin, Jeremy JR Palm Harbor University 1.82m 5' 11.5" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
3 Sanchez, Javier SR Alonso 1.77m 5' 9.75" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
4 Beacham, Emanuel SO Mitchell 1.72m 5' 7.75" Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
4 Cervoni, Collin FR Largo 1.72m 5' 7.75" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
4 Frye, Matthew FR East Lake 1.72m 5' 7.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
4 Harrold, La Jessie FR Wharton 1.72m 5' 7.75" National Division Meet Apr 6, 2022
4 Ogando, Ivan JR George Steinbrenner 1.72m 5' 7.75" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
9 Boyles, Joshua JR George Steinbrenner 1.67m 5' 5.75" WC American Divisionals Apr 6, 2022
9 German, Drayton SR Palm Harbor University 1.67m 5' 5.75" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
9 Manno, Christian SO George Steinbrenner 1.67m 5' 5.75" Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
9 Mckeirnan, Jacob SR Sickles 1.67m 5' 5.75" Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
9 Pace, william JR Largo 1.67m 5' 5.75" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
9 Saperstein, Alexander JR Sickles 1.67m 5' 5.75" Leto 2/25/2022 4 Way Meet Feb 25, 2022
15 Finley, Justin SR Palm Harbor University 1.62m 5' 3.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
15 Hartman, Jaden JR Sickles 1.62m 5' 3.75" WC American Divisionals Apr 6, 2022
15 Restrepo, Cayden JR George Steinbrenner 1.62m 5' 3.75" Manuel Griffin Fraundorfer Relays Mar 26, 2022
15 Ruffin, William SO Mitchell 1.62m 5' 3.75" West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
15 Stovall, Jasen SR Alonso 1.62m 5' 3.75" Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
15 THOMPSON, Alex SO Sickles 1.62m 5' 3.75" Leto 2/25/2022 4 Way Meet Feb 25, 2022
15 Vercamen, Anthony FR Palm Harbor University 1.62m 5' 3.75" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
22 Kelly, Colton FR Sickles 1.57m 5' 1.75" Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
22 Lopez, Dante SO Mitchell 1.57m 5' 1.75" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
22 Nick, Anthony SO Palm Harbor University 1.57m 5' 1.75" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
25 Pearson, Jack JR Alonso 1.52m 4' 11.75" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
26 Fields, Carter SO Mitchell 1.42m 4' 7.75" West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
27 Hampton, Blake SO Mitchell 1.37m 4' 6" Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022

High Jump (Women)

FHSAA 4A   1.48m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Aniol, Olivia SR East Lake 1.57m 5' 1.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
1 Boyd, Paige SO Wharton 1.57m 5' 1.75" FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
1 Gheesling, Isabella SR East Lake 1.57m 5' 1.75" FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
1 Jackson, Meah SO Wharton 1.57m 5' 1.75" 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
5 Jones, Naomi SR Wharton 1.52m 4' 11.75" 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
5 Siler-Nixon, Cameron SR George Steinbrenner 1.52m 4' 11.75" George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
7 Ayeni, Kehinde SO George Steinbrenner 1.47m 4' 9.75" WC American Divisionals Apr 6, 2022
7 Blacketer, Danae SO George Steinbrenner 1.47m 4' 9.75" Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
7 Kelepouris, Sabrina FR Palm Harbor University 1.47m 4' 9.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
7 Millan, Gabriela JR Largo 1.47m 4' 9.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
11 Aniol, Natalie SO East Lake 1.42m 4' 7.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
11 McCutchen, Jasiyah SO Alonso 1.42m 4' 7.75" 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
11 Meadows, Sarah FR Palm Harbor University 1.42m 4' 7.75" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
11 Porter, Joyah FR Largo 1.42m 4' 7.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
11 Seales, Megan FR Alonso 1.42m 4' 7.75" WC American Divisionals Apr 6, 2022
16 Colucci, Gianna JR George Steinbrenner 1.37m 4' 6" Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
16 Comito, Arianna JR Mitchell 1.37m 4' 6" West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
16 Echeverri-Saa, Valentina SR East Lake 1.37m 4' 6" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
16 Gunn, Laila SO George Steinbrenner 1.37m 4' 6" Manuel Griffin Fraundorfer Relays Mar 26, 2022
16 House, Bailey FR Sickles 1.37m 4' 6" George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
16 Rivera, Ana SR Sickles 1.37m 4' 6" WC American Divisionals Apr 6, 2022
22 Bana, Alizeh SR Sickles 1.32m 4' 4" Jesuit Quad Meet 4 Mar 23, 2022
22 David, Novalie SO Mitchell 1.32m 4' 4" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
22 Hamor, Kieleigh SR Mitchell 1.32m 4' 4" Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
25 Williams, Landyn JR Wiregrass Ranch 1.28m 4' 2.25" 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
26 Fleming, Catherine SR Wiregrass Ranch 1.27m 4' 2" SAC East Conference Mar 31, 2022
26 Gary, Jolie SO Palm Harbor University 1.27m 4' 2" IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
26 Zhou, Catherine SO Alonso 1.27m 4' 2" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
29 Diaz, Sara FR Alonso 1.22m 4' 0" Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
30 Fowler, Hailey FR Mitchell 1.17m 3' 10" Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022

Pole Vault (Women)

FHSAA 4A   2.46m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Gifford, Kijsa JR East Lake 3.66m 12' 0" FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
2 Werthmiller, Katie JR East Lake 3.35m 10' 11.75" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
3 Babich, Carsen JR George Steinbrenner 2.95m 9' 8" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
3 Hamor, Kieleigh SR Mitchell 2.95m 9' 8" West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
5 Craver, Riley JR Largo 2.90m 9' 6.25" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
5 Sussman, Anna SO George Steinbrenner 2.90m 9' 6.25" Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
7 Hayes, Julianna SO George Steinbrenner 2.65m 8' 8.25" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
8 Hallenbeck, Sophia SR George Steinbrenner 2.62m 8' 7" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
9 Fox, Kayden JR George Steinbrenner 2.48m 8' 1.5" WC American Divisionals Apr 6, 2022
10 Dell, Kalina JR Wharton 2.40m 7' 10.5" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
11 David, Novalie SO Mitchell 2.35m 7' 8.5" West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
12 Horner, Payton JR Sickles 2.33m 7' 7.75" WC American Divisionals Apr 6, 2022
13 Williams, Mya SO Wharton 2.15m 7' 0.5" National Division Meet Apr 6, 2022
14 Lucas, Christine JR Mitchell 2.05m 6' 8.75" West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
15 Whitney, Vanessa SR George Steinbrenner 1.90m 6' 2.75" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
16 Alford, Amyre SR Wharton 1.80m 5' 10.75" Riverview Ram Invite 2022 Mar 26, 2022
17 Knight, Bonnie SO George Steinbrenner 1.60m 5' 3" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
17 Miller, Kiera SO George Steinbrenner 1.60m 5' 3" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022

Long Jump (Men)

FHSAA 4A   6.39m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Mims, Jacobi JR Wharton 6.67m 21' 10.75" National Division Meet Apr 6, 2022
2 Ayan, Riddyk JR Wiregrass Ranch 6.56m 21' 6.25" SAC East Conference Mar 31, 2022
3 Brooks, Austin JR George Steinbrenner 6.46m 21' 2.5" Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
4 West, Jared SO Wiregrass Ranch 6.43m 21' 1.25" SAC East Conference Mar 31, 2022
5 Croichy, Travis SR Alonso 6.40m 21' 0" WC American Divisionals Apr 6, 2022
6 Cervoni, Collin FR Largo 6.36m 20' 10.5" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
7 Katz, Jack SR Palm Harbor University 6.28m 20' 7.25" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
8 Cross, Jaquan FR Largo 6.22m 20' 5" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
9 Kier, Zamarie JR Largo 6.18m 20' 3.5" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
10 Restrepo, Cayden JR George Steinbrenner 6.09m 19' 11.75" Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
11 Gensel, Connor FR East Lake 6.08m 19' 11.5" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
12 Saperstein, Alexander JR Sickles 6.07m 19' 11" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
13 Katz, Jacob SR Palm Harbor University 5.96m 19' 6.75" 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
13 Washington, Dean SR Mitchell 5.96m 19' 6.75" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
15 Harrold, La Jessie FR Wharton 5.95m 19' 6.25" National Division Meet Apr 6, 2022
16 Gilyard, Shelton JR Wiregrass Ranch 5.84m 19' 2" 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
17 Manno, Christian SO George Steinbrenner 5.78m 18' 11.75" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
18 Ruffin, William SO Mitchell 5.77m 18' 11.25" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
19 Frye, Matthew FR East Lake 5.70m 18' 8.5" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
20 Lopez, Elijah SR Mitchell 5.66m 18' 7" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
21 Kelly, Colton FR Sickles 5.62m 18' 5.25" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
22 Sanchez, Javier SR Alonso 5.60m 18' 4.5" George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
23 Arce, Krisangel FR Alonso 5.56m 18' 3" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
24 Ogando, Ivan JR George Steinbrenner 5.50m 18' 0.5" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
25 Boyd, James SO East Lake 5.46m 17' 11" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
26 Saintvalle, Chris JR Mitchell 5.34m 17' 6.25" George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
27 Capps, Johnathan JR Alonso 5.20m 17' 0.75" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
28 Decort, Cohen SO George Steinbrenner 5.07m 16' 7.75" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
28 Green, Spencer JR George Steinbrenner 5.07m 16' 7.75" Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
30 Atkins, Joshua JR Alonso 5.03m 16' 6" 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
30 Burton, Donovan SO Alonso 5.03m 16' 6" George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
32 Oliver, Jordan FR Alonso 4.94m 16' 2.5" Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
33 Paulin, Dah'Mieyon SO Alonso 4.90m 16' 1" Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
34 Kryk, Carson FR Palm Harbor University 4.87m 15' 11.75" IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
35 Stillings, Ty JR Alonso 4.86m 15' 11.5" Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
36 Walworth, Drew JR Mitchell 4.74m 15' 6.75" West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
37 Hayes, James JR George Steinbrenner 4.69m 15' 4.75" Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
38 Hampton, Blake SO Mitchell 4.53m 14' 10.5" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
39 Deegan, Mason SO Sickles 4.50m 14' 9.25" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
40 Burnette, Dayson JR Mitchell 4.45m 14' 7.25" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
41 Deegan, Mason SO Sickles 4.20m 13' 9.5" WC American Divisionals Apr 6, 2022
42 Nguyen, Devon SO Mitchell 4.19m 13' 9" Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
43 Perry, Charles SR Sickles 3.50m 11' 5.75" Leto 2/25/2022 4 Way Meet Feb 25, 2022

Long Jump (Women)

FHSAA 4A   5.01m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Gordon, Nyajah SO Wharton 5.58m 18' 3.75" National Division Meet Apr 6, 2022
2 Jackson, Meah SO Wharton 5.48m 17' 11.75" National Division Meet Apr 6, 2022
3 Sturgis, Alyssa SO Largo 5.36m 17' 7" FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
4 Hill, Micahela JR East Lake 5.26m 17' 3.25" FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
5 Gheesling, Isabella SR East Lake 5.18m 17' 0" IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
6 Cimillo, Kylie SR Palm Harbor University 5.13m 16' 10" IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
7 Taylor, Mariah SO East Lake 5.08m 16' 8" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
8 Blacketer, Danae SO George Steinbrenner 4.95m 16' 3" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
9 David, Novalie SO Mitchell 4.92m 16' 1.75" George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
10 Ayeni, Kehinde SO George Steinbrenner 4.91m 16' 1.5" 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
11 Brown, Daylyn FR Wiregrass Ranch 4.67m 15' 4" 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
12 Babich, Carsen JR George Steinbrenner 4.66m 15' 3.5" Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
12 Grey, Tara JR Sickles 4.66m 15' 3.5" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
14 Siler-Nixon, Cameron SR George Steinbrenner 4.65m 15' 3.25" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
15 Sidwell, Faith SR Wiregrass Ranch 4.62m 15' 2" 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
16 Echeverri-Saa, Valentina SR East Lake 4.61m 15' 1.5" IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
17 Bana, Alizeh SR Sickles 4.59m 15' 0.75" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
18 Howell, Makenna JR Alonso 4.49m 14' 8.75" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
19 Kelepouris, Sabrina FR Palm Harbor University 4.45m 14' 7.25" 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
20 Wane, Touga SR Sickles 4.43m 14' 6.5" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
21 Kane, Scarlett FR Sickles 4.41m 14' 5.75" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
22 McCune, Rebecca JR Mitchell 4.36m 14' 3.75" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
23 Potter, Amaiya JR Wiregrass Ranch 4.34m 14' 3" SAC East Conference Mar 31, 2022
24 Vanbuskirk, Sianna SR George Steinbrenner 4.32m 14' 2.25" Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
25 Morel, Sharlinn FR Alonso 4.29m 14' 1" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
25 Salior, Jada SO Largo 4.29m 14' 1" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
27 Comito, Arianna JR Mitchell 4.23m 13' 10.5" Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
27 Sofchak, Lucia FR Sickles 4.23m 13' 10.5" Jesuit Quad Meet 4 Mar 23, 2022
29 Woodley, Khalia FR Alonso 4.21m 13' 9.75" Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
30 Colucci, Gianna JR George Steinbrenner 4.10m 13' 5.5" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
31 Boswell, Kylee JR Mitchell 4.09m 13' 5" Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
31 Fisher, Ashlyn JR Alonso 4.09m 13' 5" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
33 Anderson, Briana SO Palm Harbor University 4.07m 13' 4.25" IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
34 Cusack, Kennedy SO George Steinbrenner 3.99m 13' 1.25" Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
35 Hernandez, Astrix JR George Steinbrenner 3.94m 12' 11.25" Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
35 Sprague, Kiara FR Largo 3.94m 12' 11.25" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
37 Gunn, Laila SO George Steinbrenner 3.93m 12' 10.75" Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
38 Mack, Airis FR Largo 3.89m 12' 9.25" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
39 Kier, Zariah SR Largo 3.79m 12' 5.25" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
40 Meadows, Sarah FR Palm Harbor University 3.63m 11' 11" 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
41 Duran, Angelise FR George Steinbrenner 3.59m 11' 9.5" Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
42 Clark, Saylor SR Sickles 3.52m 11' 6.75" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
42 Zhou, Catherine SO Alonso 3.52m 11' 6.75" WC American Divisionals Apr 6, 2022
44 Hudson, Ariana SO Sickles 3.50m 11' 5.75" Jesuit Quad Meet 4 Mar 23, 2022
45 Garcia Hernandez, Gabby FR Alonso 3.21m 10' 6.5" Manuel Griffin Fraundorfer Relays Mar 26, 2022
46 Ferguson, Kiersten SO Mitchell 3.18m 10' 5.25" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022

Triple Jump (Men)

FHSAA 4A   12.93m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Katz, Jack SR Palm Harbor University 13.05m 42' 9.75" FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
2 Ayan, Riddyk JR Wiregrass Ranch 12.81m 42' 0.5" FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
3 Katz, Jacob SR Palm Harbor University 12.54m 41' 1.75" FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
4 Brooks, Austin JR George Steinbrenner 12.50m 41' 0.25" WC American Divisionals Apr 6, 2022
5 Cervoni, Collin FR Largo 12.42m 40' 9" John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
6 Arce, Krisangel FR Alonso 12.28m 40' 3.5" WC American Divisionals Apr 6, 2022
7 Restrepo, Cayden JR George Steinbrenner 12.10m 39' 8.5" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
8 Carter, Demitrius JR George Steinbrenner 12.04m 39' 6" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
9 Saperstein, Alexander JR Sickles 11.87m 38' 11.5" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
10 Washington, Dean SR Mitchell 11.82m 38' 9.5" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
11 Lopez, Elijah SR Mitchell 11.69m 38' 4.25" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
12 Harrold, La Jessie FR Wharton 11.67m 38' 3.5" National Division Meet Apr 6, 2022
13 Colburn, Caleb JR East Lake 11.63m 38' 2" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
14 Oliver, Jordan FR Alonso 11.45m 37' 6.75" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
15 Beacham, Emanuel SO Mitchell 11.30m 37' 1" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
16 Boyles, Joshua JR George Steinbrenner 11.27m 36' 11.75" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
17 Manno, Christian SO George Steinbrenner 10.86m 35' 7.75" Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
18 Bell, Antwon JR Largo 10.71m 35' 1.75" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
19 Walworth, Drew JR Mitchell 10.51m 34' 5.75" West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
20 Boyd, James SO East Lake 10.41m 34' 2" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
21 Atkins, Joshua JR Alonso 10.40m 34' 1.5" Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
22 Kelly, Colton FR Sickles 10.34m 33' 11.25" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
23 Paulin, Dah'Mieyon SO Alonso 10.22m 33' 6.5" Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022
24 Gilyard, Gavin FR Wiregrass Ranch 10.19m 33' 5.25" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
25 Kryk, Carson FR Palm Harbor University 10.06m 33' 0.25" IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
26 Nelson, Boyd SR Sickles 10.04m 32' 11.25" Leto 2/25/2022 4 Way Meet Feb 25, 2022
27 Stillings, Ty JR Alonso 9.41m 30' 10.5" Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022
28 Decort, Cohen SO George Steinbrenner 9.11m 29' 10.75" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022

Triple Jump (Women)

FHSAA 4A   10.39m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Hill, Micahela JR East Lake 11.06m 36' 3.5" FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
2 Taylor, Mariah SO East Lake 10.89m 35' 8.75" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
3 Patterson, Kyra SO George Steinbrenner 10.69m 35' 1" George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
4 Gheesling, Isabella SR East Lake 10.41m 34' 2" FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
5 Grey, Tara JR Sickles 10.40m 34' 1.5" 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
6 Ayeni, Kehinde SO George Steinbrenner 10.27m 33' 8.5" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
7 David, Novalie SO Mitchell 10.22m 33' 6.5" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
8 Sturgis, Alyssa SO Largo 10.16m 33' 4" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
9 Siler-Nixon, Cameron SR George Steinbrenner 10.05m 32' 11.75" 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
10 Potter, Amaiya JR Wiregrass Ranch 9.90m 32' 5.75" 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
11 Echeverri-Saa, Valentina SR East Lake 9.80m 32' 2" IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
12 Cimillo, Kylie SR Palm Harbor University 9.63m 31' 7.25" IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
13 Paschal, Mikayla FR Largo 9.23m 30' 3.5" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
14 Bana, Alizeh SR Sickles 9.00m 29' 6.5" 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
15 Thapaliya, Laura SO Mitchell 8.83m 28' 11.75" West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
16 McCune, Rebecca JR Mitchell 8.77m 28' 9.25" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
17 Aniol, Olivia SR East Lake 8.64m 28' 4.25" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
18 Salior, Jada SO Largo 8.19m 26' 10.5" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022

Shot Put (Men)

FHSAA 4A   13.38m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Buonanno, Adam SR Mitchell 14.52m 47' 7.75" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
2 Adcock, Jonathan SR George Steinbrenner 13.94m 45' 9" Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
3 Walters, Connor SR Alonso 13.89m 45' 7" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
4 Randall, Deondre SR Largo 13.56m 44' 6" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
5 Downs, John JR Wharton 13.48m 44' 2.75" FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
6 Garrison, Jeremiah SO George Steinbrenner 12.66m 41' 6.5" Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
7 Julmiste, Jeremiah SO Wiregrass Ranch 12.58m 41' 3.25" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
8 Norlem, Caleb SR George Steinbrenner 12.45m 40' 10.25" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
9 Homa, Connor SR Palm Harbor University 12.44m 40' 9.75" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
10 Huff, Austin JR East Lake 12.35m 40' 6.25" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
11 Davis, Cade FR George Steinbrenner 12.31m 40' 4.75" Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
12 Hall, Levaun SO Alonso 12.11m 39' 8.75" Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
13 Seyss, Hunter SR Palm Harbor University 11.93m 39' 1.75" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
14 Deevers, Alexander SR Wharton 11.89m 39' 0.25" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
15 Mathis, Jamerean SO Wharton 11.82m 38' 9.5" 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
16 McGill, Alex SR Wiregrass Ranch 11.53m 37' 10" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
17 Nguyen, Kennedy JR Wiregrass Ranch 11.49m 37' 8.5" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
18 Walters, Hunter SR Alonso 11.40m 37' 5" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
19 Yoder, Luke JR East Lake 11.29m 37' 0.5" Mustang Invitational Mar 10, 2022
20 Shane, Joey SR East Lake 11.21m 36' 9.5" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
21 Malyszko, Erik SR Palm Harbor University 11.16m 36' 7.5" 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
22 Anton, Mauricio SO Mitchell 11.12m 36' 5.75" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
23 Starkey, Christian SO Wiregrass Ranch 11.07m 36' 4" SAC East Conference Mar 31, 2022
24 Jones, Juliuos JR Largo 11.00m 36' 1.25" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
25 Ferguson, Rufus SO Sickles 10.94m 35' 10.75" WC American Divisionals Apr 6, 2022
26 Valentin, Colin SR Alonso 10.72m 35' 2" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
27 Doan, Joshua JR Wharton 10.52m 34' 6.25" 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
28 Raitt, Jackson JR Wharton 10.47m 34' 4.25" National Division Meet Apr 6, 2022
29 Williams, Jonathan JR Largo 10.46m 34' 4" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
30 Csaszar, Michael SR East Lake 10.44m 34' 3" Spring Break Invitational at IMG Mar 18, 2022
31 Sammons, Andrew FR East Lake 10.37m 34' 0.25" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
32 McCluster, Zayvion JR Largo 10.29m 33' 9.25" John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
33 Porter, Amari SR Largo 10.25m 33' 7.5" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
34 Jackson, Delbert SO Largo 10.22m 33' 6.5" John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
35 Henderson, Arlo SO Sickles 10.07m 33' 0.5" Manuel Griffin Fraundorfer Relays Mar 26, 2022
36 Steeper, Beau JR George Steinbrenner 9.66m 31' 8.5" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
37 Ortiz, Jaeden JR Wiregrass Ranch 9.65m 31' 8" 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
38 Trtik, David SO Mitchell 9.64m 31' 7.5" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
39 Quach, Ken JR Palm Harbor University 9.38m 30' 9.25" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
40 Cronin, Ryan SO Sickles 9.36m 30' 8.5" Jesuit Quad Meet 4 Mar 23, 2022
41 Becher, DeAngelo JR Alonso 9.25m 30' 4.25" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
42 Julian, Emery SO Mitchell 9.03m 29' 7.5" George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
43 Ngwashi, Bryan JR Alonso 7.96m 26' 1.5" Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
44 Bennett, Maddox SO Mitchell 7.88m 25' 10.25" Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
45 Fry, Michael SO Mitchell 7.52m 24' 8.25" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022

Shot Put (Women)

FHSAA 4A   10.03m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Brown, Leah SR Largo 11.28m 37' 0.25" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
2 Bex, Kalena JR East Lake 10.50m 34' 5.5" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
3 O'Neal, Miyoko FR Largo 10.23m 33' 6.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
4 Hartley, Morgan FR George Steinbrenner 10.13m 33' 3" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
4 Wilkinson, Ally JR George Steinbrenner 10.13m 33' 3" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
6 Collins, Ranazia FR Largo 10.08m 33' 1" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
7 Scoggins, Cameron SR George Steinbrenner 10.05m 32' 11.75" Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
8 Boyd, Madison SR Wharton 9.80m 32' 2" National Division Meet Apr 6, 2022
9 Paschal, Mikayla FR Largo 9.75m 32' 0" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
10 Khalil, Maryam SR Wiregrass Ranch 9.66m 31' 8.5" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
11 Foucault, Zarah SR Wharton 9.62m 31' 6.75" 2022 Hillsborough County Championships Apr 13, 2022
12 Waage, Mya SR Mitchell 9.26m 30' 4.75" River Ridge Meet Mar 22, 2022
13 Beggs, Delaney JR George Steinbrenner 9.23m 30' 3.5" Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
14 McCrary, Cornecia SO Wiregrass Ranch 9.13m 29' 11.5" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
15 Alvarez, Abigail JR Palm Harbor University 9.03m 29' 7.5" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
16 Fleming, Catherine SR Wiregrass Ranch 8.77m 28' 9.25" 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
16 Knighton, Xiomara SO Largo 8.77m 28' 9.25" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
18 Haney, Lahela FR Mitchell 8.65m 28' 4.5" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
19 Hulton, Loriann SR Alonso 8.61m 28' 3" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
20 Kanas, Danielle JR George Steinbrenner 8.39m 27' 6.5" Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
21 Solei, Sowell SO Wiregrass Ranch 8.36m 27' 5.25" 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
22 Gheesling, Isabella SR East Lake 8.31m 27' 3.25" IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
23 Hyslop, Mackenzie FR Sickles 8.18m 26' 10" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
24 Lucas, Christine JR Mitchell 8.12m 26' 7.75" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
25 Perkins, Riley FR Palm Harbor University 7.66m 25' 1.75" Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
26 Chianella, Sofia JR Mitchell 7.61m 24' 11.75" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
26 Newton, Lelani JR Alonso 7.61m 24' 11.75" WC American Divisionals Apr 6, 2022
28 Otto, Kaitlyn SO East Lake 7.57m 24' 10" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
29 Fischel, Rachel JR George Steinbrenner 7.49m 24' 7" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
30 Ferguson, Kiersten SO Mitchell 7.47m 24' 6.25" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
30 Kier, Zariah SR Largo 7.47m 24' 6.25" John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
32 Ford, Bra'Niya SO East Lake 7.31m 23' 11.75" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
33 Hiew, Amber SR Mitchell 7.22m 23' 8.25" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
34 Parmenter, Delia SO Mitchell 7.13m 23' 4.75" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
35 Khella, Manda JR Mitchell 6.63m 21' 9" River Ridge Meet Mar 22, 2022
36 McCune, Rebecca JR Mitchell 6.41m 21' 0.5" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
37 Andresen, Sydney JR Sickles 6.19m 20' 3.75" WC American Divisionals Apr 6, 2022
38 Smith, Tyara FR Sickles 6.17m 20' 3" Jesuit Quad Meet 4 Mar 23, 2022
39 Brown, Kamani SO Wiregrass Ranch 5.98m 19' 7.5" SAC East Conference Mar 31, 2022
40 Kalman, Jillian SR Largo 5.82m 19' 1.25" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
41 Gilliam, Jahni FR Wharton 5.69m 18' 8" George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
41 Morgan, Lachlyn SO Alonso 5.69m 18' 8" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
43 Evans, Ainsleigh FR Palm Harbor University 5.62m 18' 5.25" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
44 Ramirez, Jada FR Alonso 5.50m 18' 0.5" WC American Divisionals Apr 6, 2022
45 Jones, Aleena SO Alonso 5.33m 17' 6" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
46 Mosquea, Katheleen SR Wharton 4.91m 16' 1.5" 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
47 Butchko, Alaina FR Mitchell 4.88m 16' 0.25" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
48 Ojeda, Kaylie FR Alonso 4.44m 14' 7" Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
49 Michael, Alexa FR Mitchell 4.32m 14' 2.25" River Ridge Meet Mar 22, 2022

Discus (Men)

FHSAA 4A   37.72m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Buonanno, Adam SR Mitchell 40.82m 133' 11" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
2 Doan, Joel JR George Steinbrenner 37.52m 123' 1" Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
3 Adcock, Jonathan SR George Steinbrenner 37.19m 122' 0" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
4 Norlem, Caleb SR George Steinbrenner 36.77m 120' 8" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
5 Walters, Hunter SR Alonso 36.64m 120' 2" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
6 Homa, Connor SR Palm Harbor University 36.55m 119' 11" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
7 Byrne, Aiden SO East Lake 35.39m 116' 1" Spring Break Invitational at IMG Mar 18, 2022
8 Malyszko, Erik SR Palm Harbor University 34.68m 113' 9" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
9 Ferguson, Rufus SO Sickles 32.91m 108' 0" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
10 Csaszar, Michael SR East Lake 32.30m 106' 0" IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
11 Hall, Levaun SO Alonso 31.88m 104' 7" Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
12 Abbott, Jake SO George Steinbrenner 31.69m 104' 0" Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
13 McGill, Alex SR Wiregrass Ranch 31.06m 101' 11" Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
14 Derigo, Thomas SR Wharton 31.01m 101' 9" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
15 Nguyen, Kennedy JR Wiregrass Ranch 30.96m 101' 7" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
16 Williams, Jonathan JR Largo 30.68m 100' 8" John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
17 VanMeter, Isaac SR Wharton 30.54m 100' 2" National Division Meet Apr 6, 2022
18 Philips, Alex SR Palm Harbor University 29.64m 97' 3" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
19 Bennett, Maddox SO Mitchell 29.56m 97' 0" West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
20 Walker, Jeffrey FR East Lake 28.97m 95' 0" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
21 Seyss, Hunter SR Palm Harbor University 28.91m 94' 10" Bob English Relays 2022 Mar 5, 2022
22 Downs, John JR Wharton 28.11m 92' 3" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
23 Farnsworth, Emery SR George Steinbrenner 27.75m 91' 0" Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
24 Raitt, Jackson JR Wharton 27.73m 91' 0" National Division Meet Apr 6, 2022
25 Anton, Mauricio SO Mitchell 27.54m 90' 4" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
26 Hartman, Jaden JR Sickles 27.20m 89' 3" Jesuit Quad Meet 4 Mar 23, 2022
27 Becher, DeAngelo JR Alonso 26.72m 87' 8" Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
28 Mathis, Jamerean SO Wharton 26.13m 85' 9" Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
29 Starkey, Christian SO Wiregrass Ranch 25.65m 84' 2" 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
30 Cronin, Ryan SO Sickles 25.58m 83' 11" Jesuit Quad Meet 4 Mar 23, 2022
31 Omoloye, Ola FR Wiregrass Ranch 25.43m 83' 5" 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
32 Deevers, Alexander SR Wharton 25.02m 82' 1" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
33 Porter, Amari SR Largo 24.90m 81' 8" Mustang Invitational Mar 10, 2022
34 Waage, Andrew FR Mitchell 23.76m 77' 11" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
35 Julmiste, Jeremiah SO Wiregrass Ranch 23.49m 77' 1" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
36 Henderson, Arlo SO Sickles 23.05m 75' 7" WC American Divisionals Apr 6, 2022
37 Shkembi, Alex SR Palm Harbor University 22.92m 75' 2" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
38 Ngwashi, Bryan JR Alonso 22.12m 72' 7" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
39 McCluster, Zayvion JR Largo 22.09m 72' 6" John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
40 Ortiz, Jaeden JR Wiregrass Ranch 21.91m 71' 10" Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
41 Julian, Emery SO Mitchell 21.74m 71' 4" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
42 Fry, Michael SO Mitchell 21.43m 70' 4" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
43 Farrar, John FR Largo 20.38m 66' 10" John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
44 Lanford, Zach SO Alonso 19.41m 63' 8" Raven Invitational 2022 Mar 19, 2022
45 Valentin, Colin SR Alonso 16.54m 54' 3" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022

Discus (Women)

FHSAA 4A   29.36m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Brown, Leah SR Largo 38.68m 126' 11" FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
2 Boyd, Madison SR Wharton 35.68m 117' 1" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
3 Alvarez, Abigail JR Palm Harbor University 34.06m 111' 9" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
4 Foucault, Zarah SR Wharton 32.28m 105' 11" Florida State Relays Mar 24, 2022
5 Bex, Kalena JR East Lake 31.12m 102' 1" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
5 Wilkinson, Ally JR George Steinbrenner 31.12m 102' 1" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
7 Waage, Mya SR Mitchell 30.44m 99' 10" Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
8 Boyd, Paige SO Wharton 27.03m 88' 8" National Division Meet Apr 6, 2022
9 Kanas, Danielle JR George Steinbrenner 26.88m 88' 2" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
10 Uvieghara, Giselle FR Palm Harbor University 26.65m 87' 5" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
11 Haney, Lahela FR Mitchell 26.36m 86' 6" Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
12 Hulton, Loriann SR Alonso 25.06m 82' 3" George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
13 Solei, Sowell SO Wiregrass Ranch 24.83m 81' 5" 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
14 Fischel, Rachel JR George Steinbrenner 23.73m 77' 10" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
15 Newton, Lelani JR Alonso 23.63m 77' 6" Manuel Griffin Fraundorfer Relays Mar 26, 2022
16 Bronson, Emma SO Mitchell 23.30m 76' 5" Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
17 O'Neal, Miyoko FR Largo 22.50m 73' 10" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
18 Scoggins, Cameron SR George Steinbrenner 22.35m 73' 4" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
19 Hiew, Amber SR Mitchell 21.78m 71' 5" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
20 Knighton, Xiomara SO Largo 20.95m 68' 9" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
21 Donahue, Kaitlyn SO Alonso 20.66m 67' 9" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
22 Davis, Alexciona FR Largo 19.35m 63' 6" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
23 Hyslop, Mackenzie FR Sickles 19.11m 62' 8" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
24 McCrary, Cornecia SO Wiregrass Ranch 18.64m 61' 2" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
25 Ferguson, Kiersten SO Mitchell 18.21m 59' 9" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
26 Homa, Alie FR Palm Harbor University 17.71m 58' 1" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
27 Thapaliya, Laura SO Mitchell 17.53m 57' 6" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
28 Otto, Kaitlyn SO East Lake 17.47m 57' 4" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
29 Parmenter, Delia SO Mitchell 17.42m 57' 2" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
30 Siler-Nixon, Cameron SR George Steinbrenner 17.30m 56' 9" Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
31 Morgan, Lachlyn SO Alonso 17.23m 56' 6" WC American Divisionals Apr 6, 2022
32 Smith, Tyara FR Sickles 16.75m 54' 11" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
33 Brown, Kamani SO Wiregrass Ranch 16.02m 52' 7" SAC East Conference Mar 31, 2022
34 Kier, Zariah SR Largo 15.90m 52' 2" John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
35 Ford, Bra'Niya SO East Lake 14.96m 49' 1" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
36 Horner, Payton JR Sickles 14.44m 47' 4" Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
37 Andresen, Sydney JR Sickles 14.22m 46' 8" WC American Divisionals Apr 6, 2022
38 Ojeda, Kaylie FR Alonso 14.13m 46' 4" Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022
39 Kalman, Jillian SR Largo 9.35m 30' 8" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
40 Ramirez, Jada FR Alonso 8.96m 29' 5" Leto - Nash Higgins Relays 2022 Mar 5, 2022

Javelin (Men)

FHSAA 4A   40.86m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Derigo, Thomas SR Wharton 48.26m 158' 4" FHSAA 4A Region 2 May 7, 2022
2 Lopez, Elijah SR Mitchell 47.65m 156' 4" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
3 Gerhardt , Christian JR George Steinbrenner 44.12m 144' 9" Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
4 Dillon, Landon JR George Steinbrenner 43.00m 141' 1" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
5 Isbister, Nathaniel JR George Steinbrenner 40.48m 132' 10" WC American Divisionals Apr 6, 2022
6 Grussing, James SR Wiregrass Ranch 40.13m 131' 8" George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
7 Norlem, Caleb SR George Steinbrenner 39.75m 130' 5" Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
8 Hudkins, Owen JR Sickles 39.06m 128' 2" George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
9 Buonanno, Adam SR Mitchell 38.46m 126' 2" West SAC Championships at Anclote High Apr 11, 2022
10 Cervoni, Collin FR Largo 38.35m 125' 10" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
11 Rude, Luke SO George Steinbrenner 37.30m 122' 4" Jesuit Quad Meet 3 Mar 9, 2022
12 Saperstein, Alexander JR Sickles 37.20m 122' 0" FHSAA 4A District 6 Apr 27, 2022
13 McCluster, Zayvion JR Largo 36.45m 119' 7" Mustang Invitational Mar 10, 2022
14 VanMeter, Isaac SR Wharton 35.90m 117' 9" 6th Annual George Jenkins Invitational 2022 Feb 26, 2022
15 Csaszar, Michael SR East Lake 32.80m 107' 7" Spring Break Invitational at IMG Mar 18, 2022
16 Williams, Jonathan JR Largo 32.40m 106' 3" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
17 Valentin, Colin SR Alonso 32.16m 105' 6" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
18 Anton, Mauricio SO Mitchell 31.90m 104' 8" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
19 Bennett, Maddox SO Mitchell 31.62m 103' 9" Shark Senior Night at Anclote High Apr 14, 2022
20 Lanford, Zach SO Alonso 31.58m 103' 7" WC American Divisionals Apr 6, 2022
21 Schwanzl, Brandon JR Wiregrass Ranch 31.40m 103' 0" SAC East Conference Mar 31, 2022
22 Sierra, Nicholas JR Sickles 30.86m 101' 3" WC American Divisionals Apr 6, 2022
23 Isbister, Gavin FR George Steinbrenner 29.68m 97' 4" Steinbrenner Fast Five track Meet Feb 28, 2022
24 Cortier, Alex JR Mitchell 29.63m 97' 2" George Steinbrenner Invitational Apr 9, 2022
25 Ferguson, Rufus SO Sickles 28.97m 95' 0" Manuel Griffin Fraundorfer Relays Mar 26, 2022
26 Becher, DeAngelo JR Alonso 28.15m 92' 4" Manuel Griffin Fraundorfer Relays Mar 26, 2022
27 Hall, Levaun SO Alonso 27.80m 91' 2" Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
28 Popa, Anthony JR Largo 26.67m 87' 6" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
29 Polen, Logan SO Mitchell 26.42m 86' 8" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
30 Mathis, Jamerean SO Wharton 25.19m 82' 8" 5th Annual Cypress Creek Invitational Mar 4, 2022
31 Steeper, Beau JR George Steinbrenner 25.13m 82' 5" Steinbrenner Tri Track and Field Meet Mar 29, 2022
32 Stansell, Beckett SO Largo 23.10m 75' 9" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
33 Lopez, Dante SO Mitchell 22.53m 73' 11" Berkeley Track and Field Invitational Mar 12, 2022
34 Fry, Michael SO Mitchell 20.05m 65' 9" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
35 Ngwashi, Bryan JR Alonso 19.60m 64' 4" WC American Divisionals Apr 6, 2022
36 Julian, Emery SO Mitchell 17.52m 57' 6" Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2022
37 Porter, Amari SR Largo 15.50m 50' 10" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
38 Ludlam, Ian JR Alonso 15.36m 50' 5" Monday Morning Madness 2022 Mar 7, 2022
39 Henderson, Arlo SO Sickles 15.20m 49' 10" Manuel Griffin Fraundorfer Relays Mar 26, 2022

Javelin (Women)

FHSAA 4A   25.26m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Scoggins, Cameron</