FHSAA 2A Region 1 Official Rankings

ICON KEY:FHSAA 2A
DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

FHSAA 2A   11.16
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Folson, Traunard SR Andrew Jackson 10.43 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.0
2 Akins, Johnathan JR Madison County 10.48 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.0
3 Ruise, Jaymodd SR Baker County 10.62 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.0
4 Miller, Kavon JR Bolles 10.80 Florida State Relays Mar 24, 2022 0.4
5 Resar, James SO Bishop Kenny 10.86 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.0
6 Danzy, Micahi SO Florida High 10.89 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
6 Gunn, Khalil SR Gadsden County 10.89 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.0
8 Dailey, Jayden FR Tocoi Creek 10.90 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.0
8 Suddeth, Lakieyan JR Bay 10.90 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
10 Kellum, Elijah SO Santa Fe 11.03 Raider Invitational Mar 16, 2022 2.1
11 Robinson, Tyrique JR Santa Fe 11.04 SFHS Mini Meet #2 Mar 28, 2022 0.7
12 Straley, Noah SR Bishop Kenny 11.05 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
13 Bland, Justyn SR Andrew Jackson 11.11 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
13 White III, Billy SR Santa Fe 11.11 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 2.7
15 Dubose , Armale SR Baldwin 11.16 Ed White Mini Track & Field Meet Mar 1, 2022 1.2
16 Hamilton, Jevon SO Rutherford 11.20 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
17 Wilson, Kemani JR Bolles 11.22 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
18 Ellis, Ronnie SR Baker County 11.24 Raider Invitational Mar 16, 2022 2.2
19 Smith, Cam JR Baker County 11.25 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.8
20 Jasey, Ershod SR Episcopal 11.28 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
20 Threatts, Jayden FR Florida High 11.28 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
20 Timmons, Georion JR West Nassau 11.28 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.4
23 Spires, Trace SR Santa Fe 11.29 SFHS Mini Meet #1 Feb 22, 2022
24 Calloway, Jayden JR Bay 11.33 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.8
25 Carter, Jalon JR Florida High 11.34 Wakulla Quad Meet 2 Mar 3, 2022
26 Rusynyk, Alex SO South Walton 11.35 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
27 Owens, Marquavious SO Suwannee 11.37 Raider Invitational Mar 16, 2022 2.2
28 Scott, Corey JR Episcopal 11.39 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022 -0.3
29 Berry, Matthew JR Bolles 11.40 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.4
30 Moody, Jordan SR Pensacola 11.41 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.8
31 Reed, Jabari JR Bay 11.42 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
32 Yoder, Blake JR Northview 11.44 TR Miller Home Meet #1 Mar 10, 2022
33 Hughley, Dominique FR Pensacola 11.45 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
33 Jackson, Theodore JR Pensacola 11.45 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
35 Wetherington, Connor SR Santa Fe 11.47 SFHS Mini Meet #2 Mar 28, 2022 1.1
36 Almonord, Joseph FR Yulee 11.48 Yulee Meet # 2 Mar 22, 2022
37 Payne, Austin JR Bozeman 11.50 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
38 Lorbeer, Jonathan SR Bolles 11.52 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022 -0.3
39 Coleman, Gabriel SO Bolles 11.53 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.4
39 Jones, Davis SR Paxon 11.53 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.4
39 Ramsay, Nels SO Bishop Kenny 11.53 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022 3.9
42 Jackson, Ja'ohn JR Madison County 11.54 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
42 Mccall, Jaden SO Marianna 11.54 Wewa Gator Crawl Apr 7, 2022
42 Rodillas, Nicholas JR Tocoi Creek 11.54 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022 +0.0
45 Menifee, Christopher JR Bay 11.55 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
46 Chappell, Laban Carter SR Episcopal 11.57 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022 -0.3
47 Clayton, Jerquon JR Taylor County 11.58 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
47 Kenon, Saivon SO Gadsden County 11.58 Wewa Gator Crawl Apr 7, 2022
47 Paul, Kaileb SR Bay 11.58 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
50 McGaha, Daniel JR Northview 11.60 TR Miller Home Meet #1 Mar 10, 2022
50 Murphy, Noah SO Gadsden County 11.60 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 5, 2022 -1.1
52 Broxton, Josiah FR Florida High 11.61 Rickards Home Meet Mar 22, 2022 1.7
53 Cason, A'Marion SO Santa Fe 11.62 Alachua County Championship @ Santa Fe 2022 Apr 9, 2022 -0.3
53 Thompson, Benjamin JR Yulee 11.62 Mandarin Mustang Classic Feb 26, 2022 0.5
55 Johnson, Kaleb JR Santa Fe 11.64 SFHS Mini Meet #2 Mar 28, 2022 1.8
56 Hale, Landon JR Yulee 11.65 Yulee Meet # 2 Mar 22, 2022
57 Alexander, Jarrin JR Bradford 11.67 Bradford Mini Meet Mar 1, 2022
57 Dickens, Adrian SR North Bay Haven 11.67 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
59 Archibald, Kaleb JR Yulee 11.69 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022 4.5
59 Bille, Keegan SR Fernandina Beach 11.69 Yulee Meet # 2 Mar 22, 2022
59 Wallace, Jeremy SR Suwannee 11.69 Raider Invitational Mar 16, 2022 +0.0
62 Watson, Nolan JR South Walton 11.70 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
63 Stackhouse, Shane SR Pensacola Catholic 11.71 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
64 Bell, Jordyn FR Wolfson 11.73 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.5
64 Fenelon, Jayden JR Paxon 11.73 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022 1.9
64 Ruffin, Kaveon JR Gadsden County 11.73 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
67 Dean, Wendell JR Tocoi Creek 11.74 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 3.8
68 Layne, Jackson FR South Walton 11.75 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.8
69 McCreary, Stavon SR Madison County 11.77 Wakulla Quad Meet 3 Mar 29, 2022
70 Greene, Eli SO Bishop Kenny 11.78 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022 -0.2
71 Thompson, Latavion SO Tocoi Creek 11.80 Tocoi Creek Toro Showdown Apr 1, 2022
72 Spears, Tra'Jan SO Marianna 11.81 Wakulla Quad Meet 3 Mar 29, 2022
73 Moorer, Jaquez SO Northview 11.82 TR Miller Home Meet #1 Mar 10, 2022
74 Mobley, Zytavious SO Madison County 11.83 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
75 Hopkins, Jared SO Fort White 11.84 Oak Hall Mini Meet #4 Apr 5, 2022 2.2
76 Donaldson, Deltonio FR Gadsden County 11.85 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
76 Williams, Ke'Nais FR Baker County 11.85 Yulee Meet #1 Apr 5, 2022
78 Brisbane, Marcel JR Wolfson 11.86 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022 0.8
78 Charles, Zeyon SR Bishop Kenny 11.86 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
80 Hargrove, Ronald JR Andrew Jackson 11.89 2022 Chandra Cheeseborough Invitational Apr 2, 2022 0.3
80 Watson, Price JR Bishop Kenny 11.89 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022 2.1
82 Akins, Oshea JR Madison County 11.90 Wakulla Quad Meet 3 Mar 29, 2022
82 McMurry, Rider FR Bishop Kenny 11.90 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022 3.6
82 Rayam, Rasean JR Baker County 11.90 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
82 Washington, Kyren JR Santa Fe 11.90 SFHS Mini Meet #2 Mar 28, 2022 1.0
86 Flowers, Ruben JR Bolles 11.91 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 2.5
87 Moore, Earl SO West Nassau 11.92 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.5
88 King, Grant JR Baldwin 11.93 2022 Chandra Cheeseborough Invitational Apr 2, 2022 +0.0
89 Hopkins, Josiah 8 Fort White 11.94 Raider Invitational Mar 16, 2022 0.5
90 Ragin, Micah SO Tocoi Creek 11.96 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022 0.3
90 Ritchie, Jon FR Episcopal 11.96 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022 3.6
92 Ashby, Jeffrey JR Bolles 11.97 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022 0.2
92 Boyd, Casey SR Rutherford 11.97 Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
92 Moore, Will SR Bolles 11.97 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
92 Watts, Isaiah SO Paxon 11.97 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.5
96 Brown , Treylon FR Baldwin 11.98 Ed White Mini Track & Field Meet Mar 1, 2022 0.2
96 Derico, TJ JR Suwannee 11.98 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
98 Morris, Kaiden SO Paxon 11.99 2022 Craig Speziale Memorial Track and Field Invitational Mar 5, 2022
99 Diston , Daylyn JR Union County 12.01 Chiefland Home Meet 2 Mar 18, 2022
99 Inman, Keisean SO Florida High 12.01 Wakulla Quad Meet 2 Mar 3, 2022

100 Meters (Women)

FHSAA 2A   12.89
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Watts, Skyler SO Episcopal 12.02 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.1
2 Turner, Kyndal SO Paxon 12.06 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022 0.6
3 Johnson, Gabrielle JR Bishop Kenny 12.12 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 2.3
4 Moorer, Janay SO Bolles 12.14 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.1
5 Evatt, Tristen SO Yulee 12.35 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022 1.4
6 DeVoux, Kennedi JR Paxon 12.38 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.3
7 Freeman, Evie 8 Bolles 12.52 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 3.8
8 Johnson, Kamilya FR Yulee 12.64 Yulee Meet #1 Apr 5, 2022
9 Roundtree, Carmen JR Bolles 12.66 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022 -0.2
10 Hunter, Kinsleigh FR Chipley 12.75 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.1
11 McBroom, Destiny SO Santa Fe 12.79 Alachua County Championship @ Santa Fe 2022 Apr 9, 2022 1.1
12 Leak-Harbor, Harmani FR Wolfson 12.83 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.2
13 Ford, Dy'Aundra FR Andrew Jackson 12.89 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.2
14 Thorson, Addie SO Bishop Kenny 12.93 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022 0.4
15 Peele, Vivian FR South Walton 12.98 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.1
16 Peoples, Me'Yauney SO Gadsden County 13.03 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
16 Steele, Ansleigh SR Chipley 13.03 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.1
18 Chrisphonte, Michaela SR Bishop Kenny 13.05 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 3.8
19 Shaw, Ijai SO Paxon 13.06 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.2
20 Green, Ay'keelah FR Florida High 13.10 Maclay Mini Meet Apr 12, 2022
21 Jackson, Chyanne JR Marianna 13.12 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.1
22 Buckley, Erin JR Bishop Kenny 13.13 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022 2.3
22 Layne, Chrissy FR South Walton 13.13 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
24 Crocker, Emily SO Bishop Kenny 13.14 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022 2.3
25 Jones, Bagheera JR Baker County 13.16 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 +0.0
26 Vultaggio, Julia SO Fernandina Beach 13.17 Yulee Meet # 2 Mar 22, 2022
27 Beeks, Shania FR West Florida 13.24 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
28 Pitt, Alexi SR Bolles 13.26 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022 -0.1
29 Szelak, Sophia SR Baker County 13.28 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.1
30 Leon, Skilynn SO Florida High 13.29 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
31 Carter , Ta'Zyhia JR Bay 13.30 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
32 Abinsay, Shelby SR Bishop Kenny 13.31 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 2.5
33 Adams, Anna SR Northview 13.32 TR Miller Home Meet #1 Mar 10, 2022
33 Lieb, Miriam 8 Bolles 13.32 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 3.8
35 Carswell, Ahmani JR Chipley 13.34 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
36 Coats, Mayariya SR Pensacola Catholic 13.37 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.1
37 Bridges, Janiyah 6 Rutherford 13.38 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
38 Oswald, Sarah JR Bozeman 13.42 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
39 Serrano-Prusinski, Gellisa SO Fort White 13.43 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 +0.0
40 Bethea, Amia 8 Union County 13.44 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022 0.8
41 Grier, Randelaysia FR West Florida 13.46 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.1
42 Blackshear, Alyssa SO Bishop Kenny 13.50 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022 2.6
43 Black, Saniya JR Tocoi Creek 13.55 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 2.7
43 Johnson, Jazzlin FR Florida High 13.55 Maclay Mini Meet Apr 12, 2022
45 Lee, Jadah FR Tocoi Creek 13.57 Tocoi Creek Toro Showdown Apr 1, 2022
45 Ling, Aniyah SO Yulee 13.57 Yulee Meet #1 Apr 5, 2022
45 Stutts, Jakayla FR West Florida 13.57 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.1
45 Zaldivar, Chandramukhi SR Santa Fe 13.57 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022 0.8
49 Hendrix, Jade SR Marianna 13.59 Wakulla Quad Meet 3 Mar 29, 2022
50 Pippins, Malorie JR Baker County 13.61 Yulee Meet #1 Apr 5, 2022
51 Jones, Deziah SO Santa Fe 13.62 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 +0.0
51 McIntyre, Jha'miyah 8 Taylor County 13.62 SFHS Mini Meet #1 Feb 22, 2022 1.3
53 Federick, Tykeiuna SR Suwannee 13.63 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -0.1
54 Lee, Ze'Ja FR Florida High 13.64 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 5, 2022 +0.0
55 Brown, Na'khya JR Northview 13.67 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
55 Kalandyk, Tyra SR Suwannee 13.67 Raider Invitational Mar 16, 2022 1.5
57 Houston, Ja'maya SO Madison County 13.68 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
58 McKay, Zakyla JR Pensacola 13.69 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
58 Pugh, Kiara SO West Florida 13.69 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
60 Butler , Kayla FR Bay 13.72 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
61 True, Kimberly SR Bozeman 13.75 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
62 Johnson , Libby 7 Bolles 13.76 Bolles Middle School Invitational Apr 21, 2022
63 Jimenez, Zaralex JR North Bay Haven 13.77 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
64 Bata, Leila SO Bolles 13.80 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
65 Bruton, Deondra SO Madison County 13.81 Wakulla Quad Meet 3 Mar 29, 2022
65 Verrill, Mahdis FR Tocoi Creek 13.81 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 2.7
67 Jones , Ny'asia 8 Union County 13.82 Trinity Catholic High School Meet Five Apr 2, 2022
67 Weikel, Lauren JR Bishop Kenny 13.82 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022 0.2
69 Thompson, Chanlier FR Baldwin 13.85 Ed White Mini Track & Field Meet Mar 1, 2022 0.6
70 Acosta, Alicia FR Santa Fe 13.87 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -0.1
70 Batrous, Amelia JR West Nassau 13.87 Yulee Meet # 2 Mar 22, 2022
70 Johnson, Bryanna SR Marianna 13.87 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
70 Jonas, Kanaisa JR Madison County 13.87 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
74 Brown, Kayla SR Yulee 13.89 Yulee Meet # 2 Mar 22, 2022
75 Reddick, Azaria 8 Taylor County 13.93 SFHS Mini Meet #1 Feb 22, 2022 1.4
75 Underwood, Lucy FR Tocoi Creek 13.93 Tocoi Creek Toro Showdown Apr 1, 2022
77 Evans, Avery FR Tocoi Creek 13.99 Tocoi Creek Toro Showdown Apr 1, 2022
77 Virgil, Michelle FR Suwannee 13.99 Oak Hall Mini Meet #1 Feb 23, 2022 0.5
79 Dolan, Annie JR Pensacola Catholic 14.00 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
79 Evora, Phillippa JR Florida High 14.00 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022 3.7
79 Guy, Layla SO Episcopal 14.00 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022 1.3
79 Okoli, Onyinye SO Florida High 14.00 Wakulla Last Chance Mini Apr 7, 2022
79 Stensel, Caidence SO Santa Fe 14.00 SFHS Mini Meet #2 Mar 28, 2022 1.2
84 Garner, Payton 7 Bozeman 14.03 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
85 Jones, Emoni SR Florida High 14.05 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
86 Hughes, Leah FR Wolfson 14.09 Mandarin Mustang Classic Feb 26, 2022 -1.7
86 Johnson, Gabrielle SO Paxon 14.09 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022 1.7
88 Evans, Jalay SR Fernandina Beach 14.10 Don Hall Invitational Apr 1, 2022 -0.7
88 Fountain, Aliyah FR Northview 14.10 TR Miller Home Meet #1 Mar 10, 2022
88 Kidd, O'Nykah JR Northview 14.10 TR Miller Home Meet #1 Mar 10, 2022
91 Obsuth, Geordan JR Tocoi Creek 14.12 Tocoi Creek Toro Showdown Apr 1, 2022
92 Bolden, Peyton 8 Taylor County 14.14 SFHS Mini Meet #1 Feb 22, 2022
92 Morgan, Dallis 8 Bolles 14.14 Bolles Middle School Invitational Apr 21, 2022
94 Ferguson, Diamond FR Bradford 14.15 Don Hall Invitational Apr 1, 2022 -0.3
94 Jenkins, Gabriella SO Paxon 14.15 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022 1.3
96 Hanley, Gianna FR Bishop Kenny 14.17 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022 -0.5
97 White, Nadia SR Fernandina Beach 14.18 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
98 Garcia, Karrissa FR South Walton 14.19 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
98 Harris, Elle 7 Bolles 14.19 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 3.8
100 Meyer, Camryn FR South Walton 14.21 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022

200 Meters (Men)

FHSAA 2A   22.73
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Danzy, Micahi SO Florida High 21.41 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 2.0
2 Odum, Malcolm SR Union County 21.65 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 2.0
3 Miller, Kavon JR Bolles 21.75 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022 -1.1
4 Straley, Noah SR Bishop Kenny 21.79 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 2.5
5 Odum, Martin SR Union County 21.95 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022 0.6
6 Hall, Tayquel SR Gadsden County 22.14 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022 0.6
7 Suddeth, Lakieyan JR Bay 22.30 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
8 Folson, Traunard SR Andrew Jackson 22.41 2022 Chandra Cheeseborough Invitational Apr 2, 2022 0.4
9 Dailey, Jayden FR Tocoi Creek 22.61 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 2.0
9 Smith, John SR Paxon 22.61 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022 4.7
11 Spires, Trace SR Santa Fe 22.62 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 2.7
12 Robinson, Tyrique JR Santa Fe 22.63 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -1.7
13 Lorbeer, Jonathan SR Bolles 22.64 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 2.0
14 Ruise, Jaymodd SR Baker County 22.68 Raider Invitational Mar 16, 2022 0.6
15 Bland, Justyn SR Andrew Jackson 22.72 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022 0.6
16 Resar, James SO Bishop Kenny 22.74 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022 -0.2
17 Gunn, Khalil SR Gadsden County 22.93 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 5, 2022 -0.9
18 Hughley, Dominique FR Pensacola 22.97 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
19 White III, Billy SR Santa Fe 22.99 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 3.2
20 Timmons, Georion JR West Nassau 23.01 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.2
21 Dubose , Armale SR Baldwin 23.06 Ed White Mini Track & Field Meet Mar 1, 2022 0.2
22 Jasey, Ershod SR Episcopal 23.09 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.2
23 Jones, Davis SR Paxon 23.10 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.2
24 Thompson, Xavier FR Pensacola Catholic 23.12 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
25 Calloway, Jayden JR Bay 23.25 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 3.2
26 Akins, Johnathan JR Madison County 23.29 Wakulla Quad Meet 3 Mar 29, 2022
27 Mccall, Jaden SO Marianna 23.41 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
28 Scott, Corey JR Episcopal 23.42 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022 -0.5
29 Hamilton, Jevon SO Rutherford 23.46 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
30 Bille, Keegan SR Fernandina Beach 23.49 2022 Craig Speziale Memorial Track and Field Invitational Mar 5, 2022
31 Reed, Jabari JR Bay 23.50 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
32 Threatts, Jayden FR Florida High 23.58 Rickards Home Meet Mar 22, 2022 2.1
33 Ruffin, Kaveon JR Gadsden County 23.59 Wewa Gator Crawl Apr 7, 2022
34 Moore, Will SR Bolles 23.60 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022 -0.6
35 Smith, Cam JR Baker County 23.65 Yulee Meet # 2 Mar 22, 2022
36 Jackson, Ja'ohn JR Madison County 23.66 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
37 Grooms, Richard SO Wolfson 23.67 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.2
38 Ellis, Ronnie SR Baker County 23.68 Raider Invitational Mar 16, 2022 0.4
38 Kenon, Saivon SO Gadsden County 23.68 Wewa Gator Crawl Apr 7, 2022
40 Hargrove, Ronald JR Andrew Jackson 23.73 2022 Chandra Cheeseborough Invitational Apr 2, 2022 0.7
40 Owens, Marquavious SO Suwannee 23.73 Raider Fr/So Invitational Mar 2, 2022 0.1
42 Almonord, Joseph FR Yulee 23.77 Mandarin Mustang Classic Feb 26, 2022 -0.5
43 Stackhouse, Shane SR Pensacola Catholic 23.78 Mobile Challenge of Champions Open DIvision Apr 1, 2022 1.1
44 Jackson, Theodore JR Pensacola 23.80 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
45 Wyche, Khamari FR Andrew Jackson 23.89 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022 2.9
46 Greene, Eli SO Bishop Kenny 23.93 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022 0.1
47 Menifee, Christopher JR Bay 24.02 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
48 Coleman, Gabriel SO Bolles 24.04 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
49 Layne, Adam SR Bozeman 24.05 Bozeman Arnold Dual Feb 26, 2022
50 Kallivayalil, Noah SR Bishop Kenny 24.07 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022 0.5
51 Miller, Alexander SR Paxon 24.11 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022 1.4
52 Akins, Oshea JR Madison County 24.15 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
52 Dickens, Adrian SR North Bay Haven 24.15 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
52 McCreary, Stavon SR Madison County 24.15 Wakulla Quad Meet 3 Mar 29, 2022
55 Chappell, Laban Carter SR Episcopal 24.16 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022 0.5
55 Thomas, Kejuan SR Marianna 24.16 Wakulla Quad Meet 3 Mar 29, 2022
57 Anderson, Joshua SO Paxon 24.17 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 8, 2022 -1.1
58 Layne, Jackson FR South Walton 24.20 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 3.2
59 Paul, Kaileb SR Bay 24.21 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
60 Johnson, La Clifton SO Marianna 24.22 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
60 King, Grant JR Baldwin 24.22 2022 Chandra Cheeseborough Invitational Apr 2, 2022 0.6
62 Peace, Ryan SO Marianna 24.26 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
63 Arrington, Leonard SR Gadsden County 24.27 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 5, 2022 -0.6
64 Beach, Garrison SR Suwannee 24.31 Oak Hall Mini Meet #1 Feb 23, 2022 0.2
65 Ramsay, Nels SO Bishop Kenny 24.32 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022 2.6
66 Deguzman, Aidan JR West Florida 24.34 Mobile Challenge of Champions Open DIvision Apr 1, 2022 0.7
67 Jasey, Calvin JR Episcopal 24.37 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022 2.7
68 Rayam, Rasean JR Baker County 24.38 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
69 McGhee, Latrell FR Pensacola Catholic 24.39 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
70 Frazier , Jackson FR Tocoi Creek 24.40 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.6
71 Frey, Will SO Bishop Kenny 24.42 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022 0.1
72 Bell, Jordyn FR Wolfson 24.44 Mandarin Mustang Classic Feb 26, 2022 -0.4
72 Terrell, Jordan SR Paxon 24.44 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.6
74 Moore, Earl SO West Nassau 24.48 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.6
74 Ritchie, Jon FR Episcopal 24.48 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022 2.7
76 Mckinnie, Albert SO Chipley 24.51 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
76 Mirfield, Matthew SO Fernandina Beach 24.51 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.6
78 Hart, Antwan SO Andrew Jackson 24.52 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022 0.9
78 Murphy, Noah SO Gadsden County 24.52 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 5, 2022 -0.7
80 Hopkins, Josiah 8 Fort White 24.53 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -3.4
80 Malpress , Dejuan SR Baldwin 24.53 Ed White Mini Track & Field Meet Mar 1, 2022 0.2
82 Thompson, Latavion SO Tocoi Creek 24.58 Tocoi Creek Toro Showdown Apr 1, 2022
83 Kinder, Lakevyon SO Gadsden County 24.61 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 5, 2022 0.9
84 Hopkins, Jared SO Fort White 24.65 Oak Hall Mini Meet #3 Mar 30, 2022 -0.4
85 Walden, Shamere JR Bay 24.67 Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
86 Bell, Termain SR Marianna 24.68 Niceville Mini Meet 2 Mar 16, 2022
86 Nash, William SR Episcopal 24.68 Providence - Stallion Invitational 2022 Apr 4, 2022 -2.2
88 Brisbane, Marcel JR Wolfson 24.69 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.6
88 Rozier, Shepherd SO Keystone Heights 24.69 Clay County Championships Apr 7, 2022 1.6
90 Bonner, Ottah JR Pensacola 24.72 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -0.5
91 Holland, Terrance JR Andrew Jackson 24.73 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.7
92 Payne, Austin JR Bozeman 24.77 Bozeman Arnold Dual Feb 26, 2022
93 Moody, Jordan SR Pensacola 24.80 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
94 Howard, Koby FR Pensacola Catholic 24.81 Jay Home Meet 2 Mar 31, 2022
94 McClendon, Connor SO Tocoi Creek 24.81 Tocoi Creek Toro Showdown Apr 1, 2022
96 Ragin, Micah SO Tocoi Creek 24.83 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022 0.9
97 Hamilton, Tony JR Madison County 24.84 Wakulla Quad Meet 3 Mar 29, 2022
98 Thepchantee, Levi JR Walton 24.85 Baker Home Meet 1 Mar 3, 2022
99 Jackson, Alan SR Florida High 24.88 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 5, 2022 -0.7
100 Cummings, Jamarian SR Bradford 24.89 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022 1.6

200 Meters (Women)

FHSAA 2A   26.67
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Watts, Skyler SO Episcopal 24.62 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022 1.1
2 Moorer, Janay SO Bolles 24.73 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022 1.8
3 Johnson, Gabrielle JR Bishop Kenny 25.03 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
4 Saint-Germain, Rose-Esther JR Paxon 25.26 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
5 Evatt, Tristen SO Yulee 25.27 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022 3.0
6 Hill, Kennedy SO Andrew Jackson 25.63 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022 2.7
7 DeVoux, Kennedi JR Paxon 25.83 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
8 Roundtree, Carmen JR Bolles 25.89 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022 -0.6
9 Haywood, Ka'Myya JR Bishop Kenny 26.16 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022 2.8
10 Turner, Kyndal SO Paxon 26.20 2022 Chandra Cheeseborough Invitational Apr 2, 2022 1.1
11 Mack, Lauren SO Episcopal 26.39 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
12 Hardwick, Jade SR Episcopal 26.41 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022 -0.7
13 Peoples, Me'Yauney SO Gadsden County 26.52 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022 4.3
14 Proctor, Kennedi 8 Baldwin 26.57 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -2.9
15 Leak-Harbor, Harmani FR Wolfson 26.65 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
16 McBroom, Destiny SO Santa Fe 26.72 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.6
17 Johnson, Kamilya FR Yulee 26.91 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
18 Freeman, Evie 8 Bolles 26.99 Eagle Open Feb 23, 2022
19 Robinson, Selena JR Paxon 27.04 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022 1.0
20 Thorson, Addie SO Bishop Kenny 27.07 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022 1.7
21 Peele, Vivian FR South Walton 27.11 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.9
22 Hunter, Kinsleigh FR Chipley 27.23 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
23 Green, Ay'keelah FR Florida High 27.31 Rickards Home Meet Mar 22, 2022 1.6
24 Zaldivar, Chandramukhi SR Santa Fe 27.41 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022 0.2
25 Layne, Chrissy FR South Walton 27.44 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
26 Carter , Ta'Zyhia JR Bay 27.52 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.9
27 Dillard, Alexis SR Pensacola Catholic 27.57 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.6
28 Jackson, Chyanne JR Marianna 27.59 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.9
29 Balfour, Kayla JR Pensacola Catholic 27.77 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
30 Steele, Ansleigh SR Chipley 27.83 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
31 Green, Maddison JR Paxon 27.92 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022 0.8
32 Meeks, Spirit SO West Florida 28.04 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
33 Vultaggio, Julia SO Fernandina Beach 28.05 Don Hall Invitational Apr 1, 2022 -0.6
34 Jones, Ayriel SR Bay 28.06 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.9
35 Chrisphonte, Michaela SR Bishop Kenny 28.07 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022 1.7
36 Jones, Deziah SO Santa Fe 28.09 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.9
37 Beeks, Shania FR West Florida 28.11 Mobile Challenge of Champions Open DIvision Apr 1, 2022 0.3
37 Oswald, Sarah JR Bozeman 28.11 Wewa Gator Crawl Apr 7, 2022
39 Metzger, Alexis SR Bolles 28.12 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022 -0.3
40 Serrano-Prusinski, Gellisa SO Fort White 28.17 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.9
41 Black, Saniya JR Tocoi Creek 28.23 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
42 Stutts, Jakayla FR West Florida 28.27 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 1.9
43 Buckley, Erin JR Bishop Kenny 28.33 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022 -0.4
44 Crocker, Emily SO Bishop Kenny 28.36 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022 1.7
45 Lee, Ze'Ja FR Florida High 28.41 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
46 Bata, Leila SO Bolles 28.43 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
47 Johnson, Gabrielle SO Paxon 28.51 2022 Chandra Cheeseborough Invitational Apr 2, 2022 0.4
48 Butler , Kayla FR Bay 28.53 Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
49 Coats, Mayariya SR Pensacola Catholic 28.56 Jay Home Meet 2 Mar 31, 2022
50 Johnson, Jazzlin FR Florida High 28.58 Rickards Home Meet Mar 22, 2022 1.8
51 Brown, Na'khya JR Northview 28.61 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
51 Kalandyk, Tyra SR Suwannee 28.61 Oak Hall Mini Meet #1 Feb 23, 2022 0.1
53 Evora, Phillippa JR Florida High 28.65 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
54 Carswell, Ahmani JR Chipley 28.67 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
55 Pugh, Kiara SO West Florida 28.68 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
56 Dolan, Annie JR Pensacola Catholic 28.70 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
57 Morgan, Dallis 8 Bolles 28.71 Bolles Middle School Invitational Apr 21, 2022
58 Lieb, Miriam 8 Bolles 28.74 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 0.9
59 Jones , Ny'asia 8 Union County 28.79 Chiefland Home Meet 2 Mar 18, 2022
60 Jones, Bagheera JR Baker County 28.88 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
61 Blackshear, Alyssa SO Bishop Kenny 28.90 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.7
62 Asbury, Katherine SO Bolles 28.93 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022 -0.1
62 Leon, Skilynn SO Florida High 28.93 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
64 Evans, Avery FR Tocoi Creek 28.97 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 -0.7
65 Jackson, Demetria SO Marianna 28.98 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
65 Johnson , Libby 7 Bolles 28.98 Bolles Middle School Invitational Apr 21, 2022
67 Okoli, Onyinye SO Florida High 28.99 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
67 Phelan, Jaydah SO West Florida 28.99 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
69 Timmerman, Hannah FR Wolfson 29.02 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.5
70 Szelak, Sophia SR Baker County 29.03 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -2.9
71 Pippins, Malorie JR Baker County 29.05 Raider Invitational Mar 16, 2022 0.4
72 Weikel, Lauren JR Bishop Kenny 29.06 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022 4.3
73 Crumbley, Josalyn JR Paxon 29.10 2022 Craig Speziale Memorial Track and Field Invitational Mar 5, 2022
74 Bruton, Deondra SO Madison County 29.13 Wakulla Quad Meet 3 Mar 29, 2022
75 Thompson, Chanlier FR Baldwin 29.19 Ed White Mini Track & Field Meet Mar 1, 2022 0.5
76 Oliver, Molly JR North Bay Haven 29.22 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
76 Verrill, Mahdis FR Tocoi Creek 29.22 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 0.8
78 Ling, Aniyah SO Yulee 29.27 Bear Classic / True Team Championships Mar 26, 2022 0.4
79 Federick, Tykeiuna SR Suwannee 29.31 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -0.4
80 Jenkins, Evoni SR Gadsden County 29.32 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022 3.6
81 Meyer, Camryn FR South Walton 29.40 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
82 McKay, Zakyla JR Pensacola 29.46 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
83 Jones, Emoni SR Florida High 29.47 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
84 Kidd, O'Nykah JR Northview 29.48 TR Miller # 5 Apr 14, 2022
85 Morris, Maddie SR Episcopal 29.49 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022 0.5
86 Fountain, Aliyah FR Northview 29.54 TR Miller Home Meet #1 Mar 10, 2022
86 Hughes, Leah FR Wolfson 29.54 Stanton Prep Track & Field Meet Mar 28, 2022 1.2
88 Bow, Jadyn 7 Episcopal 29.55 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022 0.3
88 Lawson, Erin SO Baker County 29.55 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
90 Myers, Keyana SO Marianna 29.57 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
91 Houston, Ja'maya SO Madison County 29.58 Wakulla Quad Meet 3 Mar 29, 2022
92 Milkes, Abigail JR Bishop Kenny 29.60 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
93 Odum, Mia FR Union County 29.64 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022 1.0
94 Grant, Nevaeh 6 Rutherford 29.68 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
95 Dorris, Annabeth SO Fernandina Beach 29.71 2022 Craig Speziale Memorial Track and Field Invitational Mar 5, 2022
96 Sterling, Kayla FR Bolles 29.74 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022 0.2
97 Jonas, Kanaisa JR Madison County 29.77 Wakulla Quad Meet 3 Mar 29, 2022
97 McIntyre, Jha'miyah 8 Taylor County 29.77 Chiefland Home Meet 2 Mar 18, 2022
99 Obsuth, Geordan JR Tocoi Creek 29.78 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 0.8
99 Ropp, Hadley SR Bolles 29.78 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022

400 Meters (Men)

FHSAA 2A   52.50
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Danzy, Micahi SO Florida High 47.19 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
2 Miller, Kavon JR Bolles 48.37 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
3 Straley, Noah SR Bishop Kenny 48.38 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
4 Johnson, Brian JR Andrew Jackson 48.65 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
5 Spires, Trace SR Santa Fe 48.87 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
6 Odum, Malcolm SR Union County 48.89 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
7 Odum, Martin SR Union County 49.31 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
8 Williams, Alex FR Andrew Jackson 50.12 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
9 Thompson, Xavier FR Pensacola Catholic 50.32 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
10 Anderson, Joshua SO Paxon 50.39 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 8, 2022
11 Smith, John SR Paxon 50.50 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 8, 2022
12 Bille, Keegan SR Fernandina Beach 50.51 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
13 Moore, Will SR Bolles 51.37 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
14 Layne, Adam SR Bozeman 51.57 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
15 Hughley, Dominique FR Pensacola 51.64 Arnold Marlin Invitational Apr 2, 2022
16 Hill, Willie SO Andrew Jackson 52.01 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
17 Kling, Daniel SO North Bay Haven 52.47 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
18 Jasey, Calvin JR Episcopal 52.51 Providence - Stallion Invitational 2022 Apr 4, 2022
19 Pitts, Payton JR Santa Fe 52.87 Alachua County Championship @ Santa Fe 2022 Apr 9, 2022
20 Brady, William SR Bolles 52.98 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
21 Owens, Marquavious SO Suwannee 53.02 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
22 Kirspel, Jonah SO South Walton 53.05 Seahawks Last Chance 2022 Apr 8, 2022
23 Provau, Ryan JR West Florida 53.49 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
24 Chandler, Damion JR Gadsden County 53.67 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 5, 2022
25 McLelland, Bodie SO Baker County 53.68 Middleburg HS Bronco Bob Invitational 2022 Mar 25, 2022
26 Broxton, Virgus JR Florida High 53.84 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
26 Dorsey, Nias FR Florida High 53.84 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
28 Coleman, Gabriel SO Bolles 54.18 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022
29 Deguzman, Aidan JR West Florida 54.25 Mobile Challenge of Champions Open DIvision Apr 1, 2022
30 Jackson, KJ SO Episcopal 54.26 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
31 Harper, Houston JR Yulee 54.35 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022
32 Grooms, Richard SO Wolfson 54.42 Stanton Prep Track & Field Meet Mar 28, 2022
33 Stallworth, Lawrence SR Pensacola 54.43 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
34 Drew, Nate SR Bolles 54.50 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022
35 Simonton, Connor JR West Nassau 54.54 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
36 Faint, Michael FR North Bay Haven 54.60 Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
37 Washington, Kyren JR Santa Fe 54.67 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022
38 Rimondi, Joshua FR Fernandina Beach 54.69 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
38 Weaver, Anthoni SR Northview 54.69 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
40 Griner, Payne SO South Walton 54.71 Trinity Catholic High School Meet Three Mar 19, 2022
41 Worth , Larry SR Baldwin 54.74 2022 Chandra Cheeseborough Invitational Apr 2, 2022
42 Murphy, Malakai SO Santa Fe 54.76 SFHS Mini Meet #2 Mar 28, 2022
43 Pennington, Cole SO Episcopal 54.83 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
43 Rozier, Shepherd SO Keystone Heights 54.83 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
45 Janik, Trevor JR Pensacola Catholic 54.88 Jay Home Meet 2 Mar 31, 2022
46 Schlax, Nickolas SO Wolfson 55.07 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
47 Walden, Shamere JR Bay 55.09 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
48 Emerson, Luke SO Santa Fe 55.10 Raider Fr/So Invitational Mar 2, 2022
49 Fenelon, Jayden JR Paxon 55.24 Stanton Prep Track & Field Meet Mar 28, 2022
49 Nash, William SR Episcopal 55.24 Eagle Open Feb 23, 2022
51 Owen, Hayden JR Tocoi Creek 55.28 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
52 Cummings, Jamarian SR Bradford 55.29 Providence - Stallion Invitational 2022 Apr 4, 2022
53 Mcneil, Jalen FR Marianna 55.31 Wakulla Quad Meet 3 Mar 29, 2022
54 Broomfield, Jordan SR Paxon 55.33 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
55 Downer, Donald JR Bolles 55.36 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022
56 Spears, Tra'Jan SO Marianna 55.42 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
57 Miller, Alexander SR Paxon 55.44 2022 Craig Speziale Memorial Track and Field Invitational Mar 5, 2022
58 Reed, Jabari JR Bay 55.54 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
59 Watson, Nolan JR South Walton 55.63 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
60 Day, Alexander JR Florida High 55.68 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022
61 Jones, Davis SR Paxon 56.16 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
62 Calloway, Jayden JR Bay 56.21 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
63 Henson, Clay SR Yulee 56.29 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
63 Paredes, Joseph FR Tocoi Creek 56.29 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
65 Melton, Leland FR Wolfson 56.33 Stanton Prep Track & Field Meet Mar 28, 2022
66 Mingo, James 8 Taylor County 56.38 Buffalo Invitational Presented by the Villages Mar 26, 2022
67 Sanchez II, Joshua JR Fernandina Beach 56.40 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
68 Baldwin, Charles FR North Bay Haven 56.42 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
69 James, Satchell FR Chipley 56.44 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
70 Deem, Noah FR Florida High 56.47 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 5, 2022
71 McCoy, Blake SO Santa Fe 56.55 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
72 Carter, Mason JR Baldwin 56.60 Ed White Mini Track & Field Meet Mar 1, 2022
73 Thepchantee, Levi JR Walton 56.63 Baker Home Meet 2 Mar 29, 2022
74 Lengani, Hakim JR Pensacola 56.78 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
75 Kallivayalil, Noah SR Bishop Kenny 56.80 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
76 Loupe, Brodie JR South Walton 56.84 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
77 Paul, Kaileb SR Bay 56.85 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
78 Blocker, Chason SO Suwannee 56.90 Oak Hall Mini Meet #1 Feb 23, 2022
78 Clayton, Jerquon JR Taylor County 56.90 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 31, 2022
78 Sims, Kimon JR Pensacola 56.90 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
81 Yelvington, Jack SO Tocoi Creek 57.07 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
82 Salter, Drake JR Pensacola Catholic 57.09 Jay Home Meet 2 Mar 31, 2022
83 Mitchell, Caleb JR Bozeman 57.10 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
84 McElhaney, James JR Northview 57.12 Jay Home Meet 2 Mar 31, 2022
85 Thomas, Matthew JR Bolles 57.20 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
86 Guyden, Braylon SO Santa Fe 57.24 Alachua County Championship @ Santa Fe 2022 Apr 9, 2022
87 Twardy, Luke FR Fernandina Beach 57.27 Don Hall Invitational Apr 1, 2022
88 Maclean, Keegan FR Wolfson 57.32 2022 Chandra Cheeseborough Invitational Apr 2, 2022
89 Walker, Lucas JR Marianna 57.34 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
90 Clark, Trevion SO Florida High 57.36 Wakulla Quad Meet 2 Mar 3, 2022
90 Terrell, Jordan SR Paxon 57.36 2022 Chandra Cheeseborough Invitational Apr 2, 2022
92 Pulicottil, Noel SO Bishop Kenny 57.38 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022
93 Maxwell, Chapman SR Wolfson 57.40 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
94 Johnson, Zatavious SO Suwannee 57.45 Oak Hall Mini Meet #1 Feb 23, 2022
95 Officer, Jake FR Episcopal 57.68 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
96 Soto, Samuel JR Freeport 57.77 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
97 Thomas, Robert 8 Union County 57.80 Chiefland Home Meet 2 Mar 18, 2022
98 Hodges, Trenton SO Baker County 57.85 Middleburg HS Bronco Bob Invitational 2022 Mar 25, 2022
99 Menchion, Kellen FR Florida High 57.88 Wakulla Quad Meet 2 Mar 3, 2022
100 Odom, Adrion SO Chipley 57.95 Freeport Home Meet Apr 13, 2022

400 Meters (Women)

FHSAA 2A   1:01.96
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Moorer, Janay SO Bolles 56.83 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
2 Haywood, Ka'Myya JR Bishop Kenny 56.93 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
3 Hill, Kennedy SO Andrew Jackson 57.42 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Saint-Germain, Rose-Esther JR Paxon 57.51 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
5 Watts, Skyler SO Episcopal 58.34 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022
6 Hardwick, Jade SR Episcopal 59.15 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
7 Webbe, Kaitlyn SO Andrew Jackson 59.65 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 8, 2022
8 Proctor, Kennedi 8 Baldwin 59.68 Don Hall Invitational Apr 1, 2022
9 Johnson, Gabrielle JR Bishop Kenny 59.70 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
10 Daise, Jayla FR Andrew Jackson 1:00.30 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
11 Mack, Lauren SO Episcopal 1:00.70 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
12 Griner, Claire FR South Walton 1:00.87 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
13 Freeman, Evie 8 Bolles 1:01.12 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
14 Legare, Zhian SO Paxon 1:01.41 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
15 Booker, Kaelyn FR Bradford 1:01.59 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
16 Coyle, Clare SO Bishop Kenny 1:01.65 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
17 Scali, Heidi SR South Walton 1:01.68 Trinity Catholic High School Meet Three Mar 19, 2022
18 Mims, Jennifer SO West Florida 1:01.79 Viking Classic Feb 26, 2022
19 Balfour, Kayla JR Pensacola Catholic 1:02.01 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
20 Jones, Ayriel SR Bay 1:02.07 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
21 Turbiville, Lila JR West Florida 1:02.36 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
22 Knowlton , Reece SO South Walton 1:02.38 Trinity Catholic High School Meet Three Mar 19, 2022
23 Ware, Ty'Asha JR Chipley 1:02.57 Wewa Gator Crawl Apr 7, 2022
24 Evatt, Tristen SO Yulee 1:02.70 Yulee Meet # 2 Mar 22, 2022
25 Green, Maddison JR Paxon 1:03.12 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 8, 2022
26 Metzger, Alexis SR Bolles 1:03.19 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
27 Lucero, Dafne JR South Walton 1:03.21 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
27 Roundtree, Carmen JR Bolles 1:03.21 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
29 Elizando, Charleen JR North Bay Haven 1:03.84 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
29 Zaldivar, Chandramukhi SR Santa Fe 1:03.84 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
31 Beeks, Skyy SO West Florida 1:04.17 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
32 Morris, Maddie SR Episcopal 1:04.23 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
33 Dillard, Alexis SR Pensacola Catholic 1:04.46 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
34 Leon, Skilynn SO Florida High 1:05.25 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 31, 2022
35 Bryan, Patoni FR South Walton 1:05.32 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
36 Stensel, Caidence SO Santa Fe 1:05.34 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
37 Asbury, Katherine SO Bolles 1:05.36 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
37 Deitrick, Kaitlyn FR Tocoi Creek 1:05.36 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
39 Fuller, Anndersn 8 Fort White 1:05.42 Oak Hall Mini Meet #4 Apr 5, 2022
39 Vultaggio, Julia SO Fernandina Beach 1:05.42 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
41 Timmons, Cassidy SO Paxon 1:05.64 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 8, 2022
42 Peoples, Me'Yauney SO Gadsden County 1:05.84 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 31, 2022
43 Stutts, Mikayla FR West Florida 1:05.86 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 5, 2022
44 Olds, Dava 7 Rutherford 1:05.94 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
45 Waldermo, Madison FR South Walton 1:05.97 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
46 Moore, Lilly SR Bolles 1:06.14 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022
47 Leak-Harbor, Harmani FR Wolfson 1:06.32 Stanton Prep Track & Field Meet Mar 28, 2022
48 Harshbarger, Allie JR North Bay Haven 1:06.38 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
49 May, Ashlynn FR Wolfson 1:06.87 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
50 Weikel, Lauren JR Bishop Kenny 1:07.02 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
51 Martin, Dariniya SR Suwannee 1:07.07 Oak Hall Mini Meet #1 Feb 23, 2022
52 Turner, Kyndal SO Paxon 1:07.13 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
53 Hulion, Callie SO Walton 1:07.25 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
54 Jones, Deziah SO Santa Fe 1:07.28 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022
55 Kalandyk, Tyra SR Suwannee 1:07.33 Oak Hall Mini Meet #1 Feb 23, 2022
56 Fiddler, Karis FR West Florida 1:07.39 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
57 Hutchins, Ella SO Keystone Heights 1:07.47 Don Hall Invitational Apr 1, 2022
58 Crumbley, Josalyn JR Paxon 1:07.48 2022 Craig Speziale Memorial Track and Field Invitational Mar 5, 2022
59 Lucero, Dafne JR South Walton 1:07.61 Seahawks Last Chance 2022 Apr 8, 2022
60 Daria, Inessa FR Tocoi Creek 1:07.72 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
61 Bonyuet, Alejandra FR Wolfson 1:07.75 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
62 Tankersley, Catalina JR Chipley 1:07.78 Wewa Gator Crawl Apr 7, 2022
63 DeVoux, Kennedi JR Paxon 1:08.10 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
64 Thorson, Addie SO Bishop Kenny 1:08.12 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
65 Harris, Katelyn FR Tocoi Creek 1:08.18 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
66 Mark, Kate 7 Bolles 1:08.25 Bolles Middle School Invitational Apr 21, 2022
67 Johnson, Gabrielle SO Paxon 1:08.42 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
68 Timmerman, Hannah FR Wolfson 1:08.71 2022 Chandra Cheeseborough Invitational Apr 2, 2022
69 Dorris, Annabeth SO Fernandina Beach 1:08.74 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
70 Hildebrand, Kaitlyn SR Chipley 1:08.78 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
71 Giedrys, Neriah FR Fernandina Beach 1:08.81 Yulee Meet #1 Apr 5, 2022
72 Jenkins, Evoni SR Gadsden County 1:08.87 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 5, 2022
73 Abinsay, Shelby SR Bishop Kenny 1:08.88 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
74 Myroup, Tess FR Tocoi Creek 1:08.90 Tocoi Creek Toro Showdown Apr 1, 2022
75 Milkes, Abigail JR Bishop Kenny 1:09.08 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022
76 Bryant, Nia SO Paxon 1:09.27 Stanton Prep Track & Field Meet Mar 28, 2022
77 Johnson, Ella JR Tocoi Creek 1:09.30 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 25, 2022
78 Gilliam, Makayla FR Santa Fe 1:09.46 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
79 Brown, Armonie SR Suwannee 1:09.56 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
80 Lucovsky, Sarah JR West Nassau 1:09.73 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
81 Semmes, Charlotte FR Pensacola Catholic 1:09.74 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
82 Holt, Holly SO Bradford 1:09.81 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
83 House, Abigail SR Episcopal 1:09.93 Providence - Stallion Invitational 2022 Apr 4, 2022
83 Phelan, Jaydah SO West Florida 1:09.93 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
85 Freed, Sydney SR Episcopal 1:10.01 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022
85 Okoli, Onyinye SO Florida High 1:10.01 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 31, 2022
87 Rosier, Serenity SO Florida High 1:10.05 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 31, 2022
88 Shaw, Kiersten FR Keystone Heights 1:10.15 Palatka Junior Senior High School Meet #2 Mar 22, 2022
89 Camerlengo, Gracyn JR Episcopal 1:10.16 Eagle Open Feb 23, 2022
90 Grabner, Gretyl SR Bay 1:10.29 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
91 Rollins, Emily FR Bay 1:10.40 Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
92 Dikun, Gwendolyn SO Yulee 1:10.55 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
93 Mitchell, Janiah FR Suwannee 1:10.56 Raider Invitational Mar 16, 2022
94 Kadi, Ashley JR Bishop Kenny 1:10.58 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
95 Stephenson, Loretta FR Fernandina Beach 1:10.74 2022 Craig Speziale Memorial Track and Field Invitational Mar 5, 2022
96 Bernal, Isabella JR Tocoi Creek 1:10.75 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
97 Lieb, Miriam 8 Bolles 1:10.77 Eagle Open Feb 23, 2022
98 Baker, Riley SO Santa Fe 1:10.87 SFHS Mini Meet #2 Mar 28, 2022
99 Mitchell, Janeah FR Suwannee 1:10.89 Raider Invitational Mar 16, 2022
100 Herman, Autumn JR Tocoi Creek 1:11.05 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022

800 Meters (Men)

FHSAA 2A   2:04.79
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 De Monte, Daniel JR Bolles 1:54.73 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
2 Duhnoski, Colin SR Bolles 1:54.87 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
3 Kirspel, Jonah SO South Walton 1:54.95 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
4 Officer, Michael SR Episcopal 1:55.65 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
5 Bruist, Dashawn SO Andrew Jackson 1:56.92 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
6 Camp, Jack FR Bolles 1:56.95 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
7 Brady, William SR Bolles 1:58.37 Florida State Relays Mar 24, 2022
8 Jubran, Alex SR Bishop Kenny 1:58.86 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
9 Spires, Trace SR Santa Fe 1:59.58 Alachua County Championship @ Santa Fe 2022 Apr 9, 2022
10 Gutierrez, Luis JR West Florida 1:59.96 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
11 Kimberly, Cormac JR Bolles 2:01.14 Florida State Relays Mar 24, 2022
12 Janik, Trevor JR Pensacola Catholic 2:02.23 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
13 McClure, Matthew SR Bolles 2:02.82 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
14 Rothell, Carter JR Florida High 2:03.29 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
15 Straley, Noah SR Bishop Kenny 2:03.31 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022
16 Perry, Lewis SR Bishop Kenny 2:03.66 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
17 Jasey, Calvin JR Episcopal 2:04.31 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
18 Griner, Payne SO South Walton 2:04.51 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
19 Kling, Daniel SO North Bay Haven 2:04.67 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
20 Taylor, Jalen JR Paxon 2:05.27 Stanton Prep Track & Field Meet Mar 28, 2022
21 Drew, Nate SR Bolles 2:05.45 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
22 Rivera, Miles SO Bolles 2:05.48 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
23 Matson, Matthew JR North Bay Haven 2:05.66 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
24 Smith, Luke SR Bishop Kenny 2:05.85 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
25 Castillo-Zima, Juan Pablo FR Bishop Kenny 2:06.24 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
26 Pitts, Payton JR Santa Fe 2:06.51 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022
27 Mobley, Morgan SO Suwannee 2:07.49 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
28 Wilking, Adam SR Fernandina Beach 2:07.55 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
29 Shannahan, Alex SO Bishop Kenny 2:07.90 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
30 Ambs, Logan SO South Walton 2:08.18 Trinity Catholic High School Meet Three Mar 19, 2022
31 Griffin, Tyler SO Keystone Heights 2:08.31 Middleburg HS Bronco Bob Invitational 2022 Mar 25, 2022
32 Faint, Michael FR North Bay Haven 2:08.77 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
33 Ortiz, Matthew SR Santa Fe 2:09.43 SFHS Mini Meet #2 Mar 28, 2022
34 Tews, Richard SR Santa Fe 2:09.76 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
35 MacGregor, Noah SR Bolles 2:09.85 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
36 Godboldt, Keith SO Andrew Jackson 2:09.91 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
37 Barre, Julian FR Bolles 2:10.03 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
38 Williams, Luke SR Bishop Kenny 2:10.15 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
39 Deem, Noah FR Florida High 2:10.32 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
40 Rowe, Jadon JR Paxon 2:10.60 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
41 Erisman, Jacob SO Florida High 2:10.81 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
42 Cratem, John SR Bishop Kenny 2:10.97 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
43 Kotchen, Trammell SO Episcopal 2:11.42 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
44 Ji, Daniel SO Bolles 2:11.98 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
45 Rodriguez, Leo JR Bishop Kenny 2:12.68 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
46 Branton, Arthur JR West Florida 2:12.85 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
47 Sefton, Mitchell SO Wolfson 2:12.98 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 8, 2022
48 Napoleon, Ryan JR Episcopal 2:13.00 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
49 Woods, Dietrich SR Fernandina Beach 2:13.19 2022 Craig Speziale Memorial Track and Field Invitational Mar 5, 2022
50 Liuzzo, Jack FR Bishop Kenny 2:13.74 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
51 Hatcher, Saryn JR Paxon 2:14.20 Stanton Prep Track & Field Meet Mar 28, 2022
52 Martinez, David SO Bishop Kenny 2:14.36 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022
53 McElhaney, James JR Northview 2:14.48 TR Miller # 5 Apr 14, 2022
54 Jordan, Zane SO South Walton 2:14.63 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
55 Winkler, Troy SO Baker County 2:14.68 Bradford Mini Meet Mar 1, 2022
56 Warren, James FR Bishop Kenny 2:15.06 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022
57 Harper, Houston JR Yulee 2:15.56 Yulee Meet #1 Apr 5, 2022
58 Zahariadis, Max FR Bishop Kenny 2:15.66 First Coast JV League Meet #4 - Bishop Kenny Mar 16, 2022
59 Downer, Gavin FR Andrew Jackson 2:15.69 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 8, 2022
60 Emerson, Luke SO Santa Fe 2:15.94 Alachua County Championship @ Santa Fe 2022 Apr 9, 2022
61 Rewis, Calvin FR Baker County 2:16.56 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
62 Wade, John JR North Bay Haven 2:16.83 Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
63 Polleschultz, Matthew FR Tocoi Creek 2:17.26 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
64 Harris, Josh SO Yulee 2:17.48 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022
65 Wilkerson, James FR Wolfson 2:17.55 Stanton Prep Track & Field Meet Mar 28, 2022
66 Culpepper, Dalton JR Yulee 2:17.58 Mandarin Mustang Classic Feb 26, 2022
67 Elzawahry, Zachariah SO North Bay Haven 2:17.64 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
68 Burgess, William FR South Walton 2:17.93 Seahawks Last Chance 2022 Apr 8, 2022
69 Gunter, Paul SO Suwannee 2:18.11 Raider Invitational Mar 16, 2022
70 McCoy, Blake SO Santa Fe 2:18.24 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022
71 Thompson, Zeki SO Paxon 2:18.42 Stanton Prep Track & Field Meet Mar 28, 2022
72 Guyden, Braylon SO Santa Fe 2:18.73 Raider Invitational Mar 16, 2022
73 Baldwin, Charles FR North Bay Haven 2:18.77 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
74 Priest, Ethan 8 Bozeman 2:18.78 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
75 Buttery, Eric JR Walton 2:18.80 Baker Home Meet 1 Mar 3, 2022
76 De La Cruz, Joel SO Suwannee 2:18.87 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022
77 Tate, Cole JR Yulee 2:18.97 Mandarin Mustang Classic Feb 26, 2022
78 Provau, Ryan JR West Florida 2:19.38 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
79 Smith, Eukovi SR Gadsden County 2:19.45 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
80 Santamaria, Luke SO Bolles 2:19.51 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022
81 Wells, Andrew FR Tocoi Creek 2:19.56 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
82 Sims, Deondre SR Marianna 2:19.68 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
83 Sidner-Palafox, Aidan SR Pensacola 2:19.75 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
84 Baker, Aidan FR Tocoi Creek 2:20.03 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
85 Ruiz-Coria, William JR Fernandina Beach 2:20.47 Mandarin Mustang Classic Feb 26, 2022
85 Walker, Hampton FR Fernandina Beach 2:20.47 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
87 Mcneil, Jalen FR Marianna 2:20.88 Niceville Mini Meet 2 Mar 16, 2022
88 Mays, Blake JR Baker County 2:20.89 Bradford Mini Meet Mar 1, 2022
89 Crider, Wyatt JR Yulee 2:20.91 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022
90 Akerstrom, Abram FR Episcopal 2:20.99 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
91 Drakus, Vincent FR Fernandina Beach 2:21.18 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
92 Wright, Avery FR Wolfson 2:21.27 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
93 Ketty, Akshay SO Bolles 2:21.28 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022
94 Scott, Brigadere FR Suwannee 2:21.43 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
95 Davis, Nathan JR West Nassau 2:21.64 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
96 Herman , Anden FR Tocoi Creek 2:21.69 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
97 Cerritos, William FR Suwannee 2:21.92 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
98 James, Satchell FR Chipley 2:22.38 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
99 Senesac, Luke SO Episcopal 2:22.65 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
99 Williams, Zach SO Santa Fe 2:22.65 Raider Invitational Mar 16, 2022

800 Meters (Women)

FHSAA 2A   2:30.70
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Haywood, Ka'Myya JR Bishop Kenny 2:15.03 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
2 Bata, Leila SO Bolles 2:15.06 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
3 Proctor, Kennedi 8 Baldwin 2:15.75 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
4 Knowlton, Reece SO South Walton 2:16.38 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
5 Scali, Heidi SR South Walton 2:19.07 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
6 Csikai, Elizabeth JR Bolles 2:21.92 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
7 Knowlton , Reece SO South Walton 2:22.04 Seahawks Last Chance 2022 Apr 8, 2022
8 Lee, Isabella FR Bolles 2:22.27 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
9 Ropp, Hadley SR Bolles 2:22.65 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
10 Wheldon, Emily SO Bishop Kenny 2:24.06 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
11 Gowdy, Lucrezia FR Episcopal 2:24.14 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
12 Elizando, Charleen JR North Bay Haven 2:24.39 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
13 Petrucelli, Sofia JR Bolles 2:24.76 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
14 Faint, Kyla 8 North Bay Haven 2:26.56 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
15 Coleman, Niya JR Florida High 2:26.80 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
16 McClure, Elizabeth FR Bolles 2:26.82 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
17 Griner, Claire FR South Walton 2:27.05 Trinity Catholic High School Meet Three Mar 19, 2022
18 Holmes, Alexis SO Bishop Kenny 2:27.40 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
19 Kowkabany, Hannah SO Episcopal 2:28.39 Florida Relays Mar 31, 2022
20 Franklin, Mallory JR North Bay Haven 2:28.51 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
21 Scali, Heidi SR South Walton 2:29.15 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
22 Morgan, Whitney 7 Episcopal 2:29.55 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
23 Lee Chong , Mia 6 Bolles 2:29.93 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
24 Henderson, Alexis 8 Bolles 2:30.29 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
25 Hutchins, Isabella SO Bishop Kenny 2:31.24 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
26 Bell, Aislinn SO Fernandina Beach 2:31.39 Don Hall Invitational Apr 1, 2022
27 Grden, Stephanie FR Bishop Kenny 2:31.92 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
28 Popp, Maddie SR Bolles 2:32.53 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
29 Turbiville, Lila JR West Florida 2:32.69 Mobile Challenge of Champions Open DIvision Apr 1, 2022
30 Saunders, Kathryn SR Bishop Kenny 2:32.91 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
31 Lucero, Dafne JR South Walton 2:33.47 Trinity Catholic High School Meet Three Mar 19, 2022
32 Waldermo, Madison FR South Walton 2:33.59 Trinity Catholic High School Meet Three Mar 19, 2022
33 Robinson, Kalli FR Tocoi Creek 2:33.61 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
34 Glenn, Mackenize SR Episcopal 2:33.84 Providence - Stallion Invitational 2022 Apr 4, 2022
35 Biagini, Mary JR Bishop Kenny 2:34.22 First Coast JV League Meet #4 - Bishop Kenny Mar 16, 2022
36 Powell, Tiffany FR Paxon 2:34.65 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
37 Morgan, Gretchen JR Episcopal 2:35.64 Providence - Stallion Invitational 2022 Apr 4, 2022
38 Fuller, Anndersn 8 Fort White 2:35.82 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
39 Cowart, Adalie SR Suwannee 2:36.80 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
40 Trent, Lindsey SR Bishop Kenny 2:37.31 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
41 Daise, Jayla FR Andrew Jackson 2:37.35 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 8, 2022
42 Knight, Aniya SR Pensacola 2:38.18 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
43 Dearing, Kiersten JR Wolfson 2:38.45 Mandarin Mustang Classic Feb 26, 2022
44 Johnson, Davis SO Bishop Kenny 2:39.10 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
45 Ranalli, Lila 7 Episcopal 2:39.51 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022
46 Legare, Zhian SO Paxon 2:40.20 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
47 Herman, Autumn JR Tocoi Creek 2:40.57 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
48 Mayer, Reese FR Bishop Kenny 2:40.59 First Coast JV League Meet #4 - Bishop Kenny Mar 16, 2022
49 Gunter, Ryleigh 8 Florida High 2:40.63 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
50 Vos, Miyuki SO Florida High 2:40.86 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 5, 2022
51 Worley, Claire 8 Bolles 2:42.28 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
52 Webbe, Kaitlyn SO Andrew Jackson 2:43.72 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
53 Haney, Emma JR Bishop Kenny 2:44.21 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
54 Mark, Kate 7 Bolles 2:44.38 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
55 Freed, Sydney SR Episcopal 2:44.51 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
56 Mitchell, Janeah FR Suwannee 2:44.83 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
57 Blitch, Elizabeth SR Santa Fe 2:45.66 SFHS Mini Meet #1 Feb 22, 2022
58 Epstein, Savannah SO West Florida 2:45.82 Mobile Challenge of Champions Open DIvision Apr 1, 2022
59 Keller, Leah SO Florida High 2:45.99 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 5, 2022
60 Stevens, Brianna 8 Fort White 2:46.87 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
61 Cruz-Betancourth, Adriana SO Bay 2:47.02 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
62 Boutwell, Leah 7 Florida High 2:47.14 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
63 Rollins, Emily FR Bay 2:47.44 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
64 Johnson, Ella JR Tocoi Creek 2:47.79 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
64 Stephenson, Loretta FR Fernandina Beach 2:47.79 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
66 Morales, Lane 8 Bolles 2:47.89 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
67 Brown, Kayla SR Yulee 2:48.22 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
68 Petre, Grace JR Bishop Kenny 2:48.52 First Coast JV League Meet #4 - Bishop Kenny Mar 16, 2022
69 Decrosta, Dallas FR Keystone Heights 2:49.19 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
70 Drake, Emily JR Episcopal 2:49.41 Providence - Stallion Invitational 2022 Apr 4, 2022
71 Baker, Riley SO Santa Fe 2:49.91 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
72 Rodriguez, Claudia FR Bishop Kenny 2:50.08 First Coast JV League Meet #4 - Bishop Kenny Mar 16, 2022
73 Myroup, Tess FR Tocoi Creek 2:50.27 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 25, 2022
74 Gilliam, Makayla FR Santa Fe 2:50.50 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022
75 Pelfrey, Savannah SR Baker County 2:51.14 Middleburg HS Bronco Bob Invitational 2022 Mar 25, 2022
76 Olds, Dava 7 Rutherford 2:51.56 Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
77 Hung, Tabitha SR Wolfson 2:51.76 Mandarin Mustang Classic Feb 26, 2022
78 Sutter, Bridget SO Bishop Kenny 2:51.86 First Coast JV League Meet #4 - Bishop Kenny Mar 16, 2022
79 Sage, Riley JR Fernandina Beach 2:51.96 Don Hall Invitational Apr 1, 2022
80 Jenkins, Evoni SR Gadsden County 2:52.15 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
81 Jeffers, Emma JR Union County 2:52.88 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022
82 Killets, Gabrielle 8 North Bay Haven 2:53.10 Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
83 Ferus, Juliana FR Fernandina Beach 2:53.16 Yulee Meet #1 Apr 5, 2022
84 Chamlee, Olivia FR Tocoi Creek 2:53.21 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 25, 2022
85 Hulion, Callie SO Walton 2:53.30 Baker Home Meet 1 Mar 3, 2022
86 Soltau, Addison 8 Bolles 2:53.68 Bolles Middle School Invitational Apr 21, 2022
87 Quinn, Lauren SO Fernandina Beach 2:53.96 Mandarin Mustang Classic Feb 26, 2022
88 Lucovsky, Sarah JR West Nassau 2:54.43 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
89 Davis, Ava FR Tocoi Creek 2:54.85 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
90 Byrd, Madeleine SO Florida High 2:54.91 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 5, 2022
91 Malacaman, Alyssa JR Bishop Kenny 2:55.12 First Coast JV League Meet #4 - Bishop Kenny Mar 16, 2022
92 Stevenson, Emily 8 Bolles 2:55.59 Bolles Middle School Invitational Apr 21, 2022
93 Dodson, Lana JR Tocoi Creek 2:55.77 Tocoi Creek Toro Showdown Apr 1, 2022
94 Haynes, Amelia SR Episcopal 2:55.88 Providence - Stallion Invitational 2022 Apr 4, 2022
95 Ossi, Emily 8 Episcopal 2:55.98 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022
96 Griffin, Olivia 7 Keystone Heights 2:56.45 Palatka Junior Senior High School Meet #2 Mar 22, 2022
97 Grabner, Gretyl SR Bay 2:57.30 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
98 Patel, Aanya 8 Bolles 2:57.40 Bolles Middle School Invitational Apr 21, 2022
99 Kent, Shelby JR Northview 2:57.52 Baker Home Meet 2 Mar 29, 2022
100 Musgrove, Whitton FR Suwannee 2:58.27 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022

1600 Meters (Men)

FHSAA 2A   4:44.24
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ryan, Aidan JR Bolles 4:14.53 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
2 Duhnoski, Colin SR Bolles 4:22.87 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
3 De Monte, Daniel JR Bolles 4:23.05 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
4 Kimberly, Cormac JR Bolles 4:24.83 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
5 Thomas, Matthew JR Bolles 4:26.30 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
6 Matson, Matthew JR North Bay Haven 4:27.16 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
7 Brady, William SR Bolles 4:29.71 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
8 Joost, Christopher SO Bolles 4:30.17 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
9 McClure, Matthew SR Bolles 4:31.52 Florida State Relays Mar 24, 2022
10 Gutierrez, Luis JR West Florida 4:34.66 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
11 Minton, Matthew FR South Walton 4:35.39 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
12 Jubran, Alex SR Bishop Kenny 4:36.36 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
13 Officer, Michael SR Episcopal 4:36.86 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
14 Rivera, Miles SO Bolles 4:36.96 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
15 Camp, Jack FR Bolles 4:37.61 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
16 Simonton, Connor JR West Nassau 4:38.91 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
17 Marello, Andrew SO Wolfson 4:40.65 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 8, 2022
18 Ortiz, Matthew SR Santa Fe 4:42.23 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
19 Casey, Henry JR West Florida 4:43.22 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
20 MacGregor, Noah SR Bolles 4:43.44 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
21 Perry, Lewis SR Bishop Kenny 4:43.67 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
22 Adams, Parker FR Bolles 4:45.07 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
23 Castillo-Zima, Juan Pablo FR Bishop Kenny 4:45.55 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
24 Barre, Julian FR Bolles 4:46.05 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
25 Shannahan, Alex SO Bishop Kenny 4:46.59 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
26 Morales, William SO Bolles 4:46.87 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
27 Griffin, Tyler SO Keystone Heights 4:47.15 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
28 Taylor, Jalen JR Paxon 4:47.31 2022 Chandra Cheeseborough Invitational Apr 2, 2022
29 Williams, Luke SR Bishop Kenny 4:47.69 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
30 Mobley, Morgan SO Suwannee 4:47.83 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
31 Gunter, Paul SO Suwannee 4:47.89 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
32 Smith, Luke SR Bishop Kenny 4:48.48 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
33 Winkler, Troy SO Baker County 4:48.61 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
34 Baker, Aidan FR Pensacola Catholic 4:49.64 Mobile Challenge of Champions Open DIvision Apr 1, 2022
35 Hunter, Kameron SO Andrew Jackson 4:50.78 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
36 Bruist, Dashawn SO Andrew Jackson 4:50.98 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
37 Rothell, Carter JR Florida High 4:51.45 Florida State Relays Mar 24, 2022
38 Bass, Drew JR Bishop Kenny 4:52.10 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
39 Cratem, John SR Bishop Kenny 4:53.07 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
40 Johnson, Jordan FR Andrew Jackson 4:53.76 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
41 Wilking, Adam SR Fernandina Beach 4:53.94 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
42 England, Xavier SO Florida High 4:54.50 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 5, 2022
43 Carney, John JR Bishop Kenny 4:54.77 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
44 Kotchen, Trammell SO Episcopal 4:55.03 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
45 Herrera, Harry SR Bolles 4:55.24 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
46 Liuzzo, Jack FR Bishop Kenny 4:55.63 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
47 Breuer, Cole SO Bolles 4:55.70 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
48 Drew, Nate SR Bolles 4:55.79 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
49 Klassen, Bode FR Bolles 4:57.22 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
50 Crawford, Kyle SO Bolles 4:57.69 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
51 Burgess, William FR South Walton 4:57.70 Seahawks Last Chance 2022 Apr 8, 2022
52 Deem, Noah FR Florida High 4:58.76 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
53 Holmes, Nathan JR North Bay Haven 4:58.88 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
54 Wells, Andrew FR Tocoi Creek 4:58.94 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
55 Priest, Ethan 8 Bozeman 5:00.53 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
56 Harris, Josh SO Yulee 5:00.63 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
57 McGraw, Andrew JR Bolles 5:01.17 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
58 Santamaria, Luke SO Bolles 5:02.02 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
59 Tate, Cole JR Yulee 5:02.12 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
60 Ruiz-Coria, William JR Fernandina Beach 5:04.50 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
61 Simard, Peighton SR Fort White 5:04.68 SFHS Mini Meet #1 Feb 22, 2022
62 Escobar-Medina, Alan SR West Florida 5:04.70 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
63 Spires, Trace SR Santa Fe 5:04.75 SFHS Mini Meet #2 Mar 28, 2022
64 Officer, Jake FR Episcopal 5:04.96 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
65 Napoleon, Ryan JR Episcopal 5:06.01 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022
66 Woods, Dietrich SR Fernandina Beach 5:07.11 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
67 Buttery, Eric JR Walton 5:07.19 Baker Home Meet 1 Mar 3, 2022
68 Erisman, Jacob SO Florida High 5:07.45 Wakulla Last Chance Mini Apr 7, 2022
69 Kling, Daniel SO North Bay Haven 5:08.05 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
70 Fleming, Cole SO Wolfson 5:08.99 Donell Butler Relays Mar 5, 2022
71 Wade, John JR North Bay Haven 5:10.59 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
72 Robinson, Jonah SR West Florida 5:10.69 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
73 Railton, Hudson SO South Walton 5:11.47 Seahawks Last Chance 2022 Apr 8, 2022
74 Reich, Jack FR Tocoi Creek 5:11.78 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
75 McElhaney, James JR Northview 5:12.27 TR Miller # 5 Apr 14, 2022
76 Hall, Nick FR West Florida 5:12.36 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
77 Taylor, Jacob FR North Bay Haven 5:12.89 Arnold Marlin Invitational Apr 2, 2022
78 Crider, Wyatt JR Yulee 5:14.77 Bear Classic / True Team Championships Mar 26, 2022
79 Thomas, James 7 Keystone Heights 5:14.79 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022
80 Peyton, Connor SO Bolles 5:15.36 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
81 Park, Jaden SO Keystone Heights 5:15.82 PALATKA JUNIOR SENIOR HIGH MEET #1 Feb 22, 2022
82 Kettle, Zac FR Wolfson 5:16.19 Stanton Prep Track & Field Meet Mar 28, 2022
82 Smith, Reed SO Tocoi Creek 5:16.19 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
84 Ji, Daniel SO Bolles 5:16.63 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022
85 Schultz, Rick 7 Episcopal 5:16.74 Providence - Stallion Invitational 2022 Apr 4, 2022
86 Holland, Chester SO Episcopal 5:17.58 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022
87 Faile, Lundon FR Bay 5:17.62 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
88 Scott, Brigadere FR Suwannee 5:17.71 Raider Fr/So Invitational Mar 2, 2022
89 Visali, Michael SO Episcopal 5:18.17 Providence Invitational 2022 Mar 3, 2022
90 Nobles, Bryce JR Baldwin 5:19.56 2022 Chandra Cheeseborough Invitational Apr 2, 2022
91 Baldwin, Charles FR North Bay Haven 5:20.50 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
92 Yeomans-Lindrose, Harold JR Fort White 5:20.64 Oak Hall Mini Meet #4 Apr 5, 2022
93 Young, Aaron SO Santa Fe 5:20.78 SFHS Mini Meet #2 Mar 28, 2022
94 Akerstrom, Abram FR Episcopal 5:20.85 Providence Invitational 2022 Mar 3, 2022
95 Cano, Daniel JR Bishop Kenny 5:21.20 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
96 Rewis, Calvin FR Baker County 5:21.28 Yulee Meet #1 Apr 5, 2022
97 whittal, peyton FR Chipley 5:22.08 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
98 Branton, Arthur JR West Florida 5:22.16 Viking Classic Feb 26, 2022
99 Moore, William FR Episcopal 5:22.50 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022
100 Spencer, Gage FR North Bay Haven 5:23.34 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022

1600 Meters (Women)

FHSAA 2A   5:42.55
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Candelino , Jillian JR Bolles 4:57.30 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
2 Knowlton, Reece SO South Walton 5:05.97 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
3 Csikai, Elizabeth JR Bolles 5:12.15 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
4 McClure, Elizabeth FR Bolles 5:12.48 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
5 Gowdy, Lucrezia FR Episcopal 5:16.61 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
6 Knowlton , Reece SO South Walton 5:16.92 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
7 Elizando, Charleen JR North Bay Haven 5:17.87 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
8 Ropp, Hadley SR Bolles 5:20.63 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
9 Popp, Meia SO Bolles 5:22.23 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
10 Faint, Kyla 8 North Bay Haven 5:22.26 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
11 Bata, Leila SO Bolles 5:26.58 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
12 Biagini, Mary JR Bishop Kenny 5:27.10 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
13 Kowkabany, Hannah SO Episcopal 5:28.47 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
14 Bruneau, Estella FR Bolles 5:29.45 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
15 Lee, Isabella FR Bolles 5:30.66 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
16 Henderson, Alexis 8 Bolles 5:30.84 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
17 Popp, Maddie SR Bolles 5:31.46 Florida State Relays Mar 24, 2022
18 Wheldon, Emily SO Bishop Kenny 5:32.02 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
19 Dearing, Kiersten JR Wolfson 5:33.46 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
20 Scali, Heidi SR South Walton 5:33.90 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
21 Lee Chong , Mia 6 Bolles 5:34.69 Bolles Middle School Invitational Apr 21, 2022
22 Johnson, Davis SO Bishop Kenny 5:36.47 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
23 Coleman, Niya JR Florida High 5:37.54 Florida State Relays Mar 24, 2022
24 Mickler, Ella JR Bolles 5:37.62 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
25 Holmes, Alexis SO Bishop Kenny 5:38.19 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
26 Petrucelli, Sofia JR Bolles 5:38.84 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
27 Grden, Stephanie FR Bishop Kenny 5:41.67 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
28 Patchan, Madison SO Tocoi Creek 5:41.85 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
29 Carmichael, Lakyn JR North Bay Haven 5:42.65 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
30 Morgan, Whitney 7 Episcopal 5:43.52 Providence - Stallion Invitational 2022 Apr 4, 2022
31 Sharp, Addison FR Wolfson 5:44.82 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
32 Robinson, Kalli FR Tocoi Creek 5:45.34 Creekside Invite 2022 Apr 9, 2022
33 Patel, Kavya 7 Bolles 5:46.45 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
34 Loftin, Emily 8 Bolles 5:47.84 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
35 Hutchins, Isabella SO Bishop Kenny 5:48.38 Florida State Relays Mar 24, 2022
36 Morgan, Gretchen JR Episcopal 5:48.58 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
37 Proctor, Kennedi 8 Baldwin 5:49.89 Ed White Mini Track & Field Meet Mar 1, 2022
38 Stam , Sofia 6 Bolles 5:50.59 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
39 Blitch, Elizabeth SR Santa Fe 5:52.83 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
40 Averitt, Ella JR Bishop Kenny 5:55.33 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
40 Dodson, Lana JR Tocoi Creek 5:55.33 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
42 Knight, Aniya SR Pensacola 5:56.23 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
43 Worley, Claire 8 Bolles 5:56.57 Florida State Relays Mar 24, 2022
44 Sumner, Elise 7 Bolles 5:57.18 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
45 Quinn, Lauren SO Fernandina Beach 5:58.50 Mandarin Mustang Classic Feb 26, 2022
46 Boutwell, Leah 7 Florida High 6:00.26 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 31, 2022
47 Mark, Kate 7 Bolles 6:01.57 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
48 Morales, Lane 8 Bolles 6:01.78 Bolles Middle School Invitational Apr 21, 2022
49 Stevenson, Emily 8 Bolles 6:01.79 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
50 Trent, Lindsey SR Bishop Kenny 6:02.66 Florida State Relays Mar 24, 2022
51 Moore, Lilly SR Bolles 6:03.81 Florida State Relays Mar 24, 2022
52 Keller, Leah SO Florida High 6:03.84 Florida State Relays Mar 24, 2022
53 Bell, Aislinn SO Fernandina Beach 6:03.96 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
54 Mayer, Reese FR Bishop Kenny 6:04.55 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
55 Soltau, Addison 8 Bolles 6:06.24 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
56 Haynes, Amelia SR Episcopal 6:07.48 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
57 Gunter, Ryleigh 8 Florida High 6:09.05 Florida State Relays Mar 24, 2022
58 Chamlee, Olivia FR Tocoi Creek 6:09.49 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
59 Lenger , Lilly SO Bolles 6:11.27 Bolles Mile Showcase Apr 8, 2022
60 Giehrl, Catherine JR Bishop Kenny 6:11.56 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
61 Liuzzo, Ava JR Bishop Kenny 6:12.09 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
62 Haney, Emma JR Bishop Kenny 6:13.39 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
63 Stephenson, Loretta FR Fernandina Beach 6:13.52 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
64 Cratem, Sophie SO Bishop Kenny 6:15.47 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
65 Risinger, Olivia SO West Nassau 6:17.27 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
66 Storey, Reese FR Tocoi Creek 6:17.34 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
67 Joshi, Saloni SO Wolfson 6:18.70 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
68 Knight, Chloe SO West Florida 6:18.73 Mobile Challenge of Champions Open DIvision Apr 1, 2022
69 Armstrong, Evelyn JR West Florida 6:19.42 Mobile Challenge of Champions Open DIvision Apr 1, 2022
70 Dodd, Jordyn SO North Bay Haven 6:21.61 Arnold Marlin Invitational Apr 2, 2022
71 Sutter, Bridget SO Bishop Kenny 6:22.26 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022
72 Pelfrey, Savannah SR Baker County 6:23.10 Middleburg HS Bronco Bob Invitational 2022 Mar 25, 2022
73 Byrd, Madeleine SO Florida High 6:23.78 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
74 Jeffers, Emma JR Union County 6:25.00 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
75 Griffin, Olivia 7 Keystone Heights 6:25.89 PALATKA JUNIOR SENIOR HIGH MEET #1 Feb 22, 2022
76 Todd, Reese 6 Fort White 6:26.37 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
77 Decrosta, Dallas FR Keystone Heights 6:26.78 PALATKA JUNIOR SENIOR HIGH MEET #1 Feb 22, 2022
78 Francis, Trinity FR Florida High 6:27.44 Wakulla Last Chance Mini Apr 7, 2022
79 Vos, Miyuki SO Florida High 6:27.48 Wakulla Last Chance Mini Apr 7, 2022
80 Hickman, Keiley SO Freeport 6:28.44 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
81 Rill, Joslyn JR Bishop Kenny 6:31.35 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
82 Hung, Tabitha SR Wolfson 6:31.71 Mandarin Mustang Classic Feb 26, 2022
83 Bauer, Aurora FR Tocoi Creek 6:32.79 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
84 Farrell, Jaden JR North Bay Haven 6:36.81 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
85 Parsons, Ashtyn JR Yulee 6:38.34 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022
86 Barre, Siena 8 Bolles 6:39.22 Bolles Middle School Invitational Apr 21, 2022
87 Eyrick, Molly 6 Bolles 6:39.56 Bolles Middle School Invitational Apr 21, 2022
88 Kent, Shelby JR Northview 6:40.21 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
89 Duvall, Caitlyn 8 Bozeman 6:41.21 Bozeman Arnold Dual Feb 26, 2022
90 Pafford, Kaitlyn 7 Union County 6:42.17 Chiefland Home Meet 1 Mar 1, 2022
91 Thompson, Emma FR Pensacola Catholic 6:42.67 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
92 Pelfrey, Kerrigan FR Baker County 6:43.01 Raider Invitational Mar 16, 2022
93 Syfrett, Sydney SR Bay 6:43.19 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
94 DeAlexandris , Kate 6 Bolles 6:44.17 Bolles Middle School Invitational Apr 21, 2022
95 Todd, Kendall 7 Fort White 6:44.20 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
96 Petre, Grace JR Bishop Kenny 6:44.62 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
97 McMillan, Madison SO Suwannee 6:44.65 Raider Invitational Mar 16, 2022
98 Measor, Abby SR Bishop Kenny 6:44.95 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
99 Allen, Catlina SO Suwannee 6:45.17 Raider Fr/So Invitational Mar 2, 2022
100 Thomas, Natalie SO Bradford 6:46.04 Providence - Stallion Invitational 2022 Apr 4, 2022

3200 Meters (Men)

FHSAA 2A   10:35.12
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ryan, Aidan JR Bolles 9:10.38 Florida State Relays Mar 24, 2022
2 Joost, Christopher SO Bolles 9:33.41 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
3 McClure, Matthew SR Bolles 9:38.08 Florida State Relays Mar 24, 2022
4 Brady, William SR Bolles 9:43.10 Florida State Relays Mar 24, 2022
5 Thomas, Matthew JR Bolles 9:45.59 Florida State Relays Mar 24, 2022
6 Jubran, Alex SR Bishop Kenny 9:53.22 Florida State Relays Mar 24, 2022
7 Ortiz, Matthew SR Santa Fe 10:01.02 Raider Invitational Mar 16, 2022
8 Casey, Henry JR West Florida 10:04.99 Mobile Challenge of Champions Open DIvision Apr 1, 2022
9 Castillo-Zima, Juan Pablo FR Bishop Kenny 10:08.30 Florida State Relays Mar 24, 2022
10 Matson, Matthew JR North Bay Haven 10:10.83 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
11 Perry, Lewis SR Bishop Kenny 10:11.17 Florida State Relays Mar 24, 2022
12 Adams, Parker FR Bolles 10:12.09 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
13 Morales, William SO Bolles 10:13.13 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
14 Kimberly, Cormac JR Bolles 10:13.66 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
15 Barre, Julian FR Bolles 10:16.46 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
16 MacGregor, Noah SR Bolles 10:18.51 Florida State Relays Mar 24, 2022
17 Duhnoski, Colin SR Bolles 10:18.53 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
18 Marello, Andrew SO Wolfson 10:21.92 Stanton Prep Track & Field Meet Mar 28, 2022
19 Williams, Luke SR Bishop Kenny 10:28.63 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
20 Bass, Drew JR Bishop Kenny 10:31.23 Florida State Relays Mar 24, 2022
21 Winkler, Troy SO Baker County 10:34.64 Raider Invitational Mar 16, 2022
22 Shannahan, Alex SO Bishop Kenny 10:35.24 Florida State Relays Mar 24, 2022
23 Carney, John JR Bishop Kenny 10:37.25 Florida State Relays Mar 24, 2022
24 England, Xavier SO Florida High 10:39.17 Sunshine Track Officials Invite Apr 2, 2022
25 Minton, Matthew FR South Walton 10:41.29 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
26 Holmes, Nathan JR North Bay Haven 10:44.69 Arnold Marlin Invitational Apr 2, 2022
27 Officer, Michael SR Episcopal 10:46.40 Eagle Open Feb 23, 2022
28 Gutierrez, Luis JR West Florida 10:46.65 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
29 Railton, Hudson SO South Walton 10:46.86 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
30 Dilts, Emory FR Bishop Kenny 10:49.78 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022
31 Smith, Luke SR Bishop Kenny 10:52.41 Florida State Relays Mar 24, 2022
32 Taylor, Jalen JR Paxon 10:53.47 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022
33 Hall, Nick FR West Florida 10:56.63 Mobile Challenge of Champions Open DIvision Apr 1, 2022
34 Kotchen, Trammell SO Episcopal 11:01.79 Eagle Open Feb 23, 2022
35 Scott, Brigadere FR Suwannee 11:02.52 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
36 McGraw, Andrew JR Bolles 11:16.26 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
37 Gunter, Paul SO Suwannee 11:17.69 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
38 Griffin, Tyler SO Keystone Heights 11:17.85 Pedro Menendez Falcon Alumni Invite Feb 25, 2022
39 Cratem, John SR Bishop Kenny 11:21.20 First Coast JV League Meet #4 - Bishop Kenny Mar 16, 2022
40 Turner, Liam FR Bishop Kenny 11:25.44 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022
41 Reich, Jack FR Tocoi Creek 11:28.19 Tocoi Creek Toro Showdown Apr 1, 2022
42 Pittman, Reece SO Episcopal 11:33.87 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022
43 Erisman, Caleb 8 Florida High 11:35.25 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
44 Fleming, Cole SO Wolfson 11:40.40 Stanton Prep Track & Field Meet Mar 28, 2022
45 Ruiz-Coria, William JR Fernandina Beach 11:40.51 Don Hall Invitational Apr 1, 2022
46 Bell, Treshon FR Andrew Jackson 11:41.51 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
47 Ligeikis, Johnathan JR Fernandina Beach 11:43.35 Don Hall Invitational Apr 1, 2022
48 Holmes, Charlie 8 North Bay Haven 11:44.04 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
49 Young, Aaron SO Santa Fe 11:44.83 Alachua County Championship @ Santa Fe 2022 Apr 9, 2022
50 Rewis, Calvin FR Baker County 11:46.48 Raider Invitational Mar 16, 2022
51 Cody, Michael JR Northview 11:47.67 Jay Home Meet 2 Mar 31, 2022
52 Nobles, Bryce JR Baldwin 11:51.53 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
53 Wade, John JR North Bay Haven 11:52.24 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
54 Deguzman, Jaxon FR West Florida 11:56.13 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
55 Starling, Issac SO Suwannee 11:59.14 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
56 Graff, Ayden FR Keystone Heights 11:59.47 Don Hall Invitational Apr 1, 2022
57 Hale, Ben SO Bishop Kenny 12:04.45 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022
58 Officer, Jake FR Episcopal 12:05.60 Eagle Open Feb 23, 2022
59 Johnson, William FR Bishop Kenny 12:05.94 First Cosat JV Championships Mar 29, 2022
60 Simonton, Connor JR West Nassau 12:06.06 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
61 Akerstrom, Abram FR Episcopal 12:06.98 Eagle Open Feb 23, 2022
62 Thomas, James 7 Keystone Heights 12:11.85 Palatka Junior Senior High School Meet #2 Mar 22, 2022
63 Rowland, Charles SO Baker County 12:12.33 Middleburg HS Bronco Bob Invitational 2022 Mar 25, 2022
64 Napoleon, Ryan JR Episcopal 12:19.35 Eagle Open Feb 23, 2022
65 Martinez, David SO Bishop Kenny 12:19.85 First Coast JV League Meet #4 - Bishop Kenny Mar 16, 2022
66 Stanley, Hunter JR Florida High 12:21.67 Florida State Relays Mar 24, 2022
67 Hunter, Kameron SO Andrew Jackson 12:22.97 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
68 Wilking, Adam SR Fernandina Beach 12:24.92 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
69 Davis, Nathan JR West Nassau 12:28.81 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
70 Garcia, Diego SO Florida High 12:33.58 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
71 Priest, Ethan 8 Bozeman 12:35.20 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
72 Gates, Gabriel SO West Nassau 12:38.14 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
73 Polleschultz, Matthew FR Tocoi Creek 12:42.93 Creekside Invite 2022 Apr 9, 2022
74 Hocking, Orion SR Fernandina Beach 12:44.04 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
75 Lundgren, William FR North Bay Haven 12:46.37 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
76 Cuevas, Josue JR Suwannee 12:47.70 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
77 Hilliard, Matthew SO Santa Fe 12:48.60 Alachua County Championship @ Santa Fe 2022 Apr 9, 2022
78 Holland, Chester SO Episcopal 12:49.93 Eagle Open Feb 23, 2022
79 Wilson, Bretlon SR Baldwin 12:50.96 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
80 Webb, Marcus JR Freeport 12:55.41 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
81 Love, Tyler SO Florida High 12:56.97 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 31, 2022
82 Pickett, Wyatt FR Baker County 13:05.80 Yulee Meet # 2 Mar 22, 2022
83 Johnson, Christopher JR Pensacola 13:06.82 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
84 Sparkman, Gavin FR Baker County 13:11.38 Middleburg HS Bronco Bob Invitational 2022 Mar 25, 2022
85 Gancerez, Sebastian FR West Nassau 13:15.70 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
86 Erisman, Jacob SO Florida High 13:22.05 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
87 Castro, Omar JR North Bay Haven 13:24.78 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
88 Ruthven, Conner 8 Bozeman 13:25.50 Arnold Marlin Invitational Apr 2, 2022
89 Wetherhill, Jack FR Fernandina Beach 13:27.25 Don Hall Invitational Apr 1, 2022
90 Senesac, Luke SO Episcopal 13:33.67 Eagle Open Feb 23, 2022
91 Aultman, Kaydan FR Suwannee 13:37.39 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
92 Cerritos, William FR Suwannee 13:38.63 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
93 Campbell, Cody FR Freeport 13:44.39 Niceville Mini Meet 2 Mar 16, 2022
94 Ward, Matthew JR Bishop Kenny 13:45.28 First Coast JV League Meet #4 - Bishop Kenny Mar 16, 2022
95 Maurer, Tyler FR Baker County 13:45.56 Yulee Meet #1 Apr 5, 2022
96 Moore, Gavin FR Baker County 13:51.85 Middleburg HS Bronco Bob Invitational 2022 Mar 25, 2022
97 Dale, Clifford JR Pensacola 13:54.67 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
98 Kirkland, Tripp FR Suwannee 13:54.98 Raider Fr/So Invitational Mar 2, 2022
99 Miller, Judon FR Marianna 13:56.01 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
100 Cratem, Thomas FR Bishop Kenny 13:56.41 First Coast JV League Meet #4 - Bishop Kenny Mar 16, 2022

3200 Meters (Women)

FHSAA 2A   12:36.89
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Candelino , Jillian JR Bolles 10:29.19 Florida State Relays Mar 24, 2022
2 Gowdy, Lucrezia FR Episcopal 11:06.51 Florida Relays Mar 31, 2022
3 McClure, Elizabeth FR Bolles 11:06.88 Florida State Relays Mar 24, 2022
4 Csikai, Elizabeth JR Bolles 11:24.77 Florida State Relays Mar 24, 2022
5 Biagini, Mary JR Bishop Kenny 11:40.54 Florida State Relays Mar 24, 2022
6 Mickler, Ella JR Bolles 11:41.69 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
7 Saunders, Kathryn SR Bishop Kenny 11:48.25 Florida State Relays Mar 24, 2022
8 Popp, Meia SO Bolles 11:51.91 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
9 Bruneau, Estella FR Bolles 11:58.72 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
10 Johnson, Davis SO Bishop Kenny 12:00.66 Florida State Relays Mar 24, 2022
11 Wheldon, Emily SO Bishop Kenny 12:05.38 Florida State Relays Mar 24, 2022
12 Kowkabany, Hannah SO Episcopal 12:18.39 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022
13 Carmichael, Lakyn JR North Bay Haven 12:21.52 Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
14 Hutchins, Isabella SO Bishop Kenny 12:26.93 Florida State Relays Mar 24, 2022
15 Patchan, Madison SO Tocoi Creek 12:28.23 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 25, 2022
16 Holmes, Alexis SO Bishop Kenny 12:38.52 Florida State Relays Mar 24, 2022
17 Popp, Maddie SR Bolles 12:38.93 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
18 Sharp, Addison FR Wolfson 12:44.56 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 8, 2022
19 Boutwell, Leah 7 Florida High 12:51.05 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
20 Blitch, Elizabeth SR Santa Fe 12:56.33 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
21 Storey, Reese FR Tocoi Creek 12:59.47 Tocoi Creek Toro Showdown Apr 1, 2022
22 Dodson, Lana JR Tocoi Creek 13:00.74 Creekside Invite 2022 Apr 9, 2022
23 Averitt, Ella JR Bishop Kenny 13:01.79 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
24 Morgan, Gretchen JR Episcopal 13:12.64 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022
25 Bauer, Aurora FR Tocoi Creek 13:17.60 Creekside Invite 2022 Apr 9, 2022
26 Liuzzo, Ava JR Bishop Kenny 13:18.08 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
27 Cratem, Sophie SO Bishop Kenny 13:21.26 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
28 Giehrl, Catherine JR Bishop Kenny 13:22.73 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
29 Grden, Stephanie FR Bishop Kenny 13:24.53 First Coast JV League Meet #4 - Bishop Kenny Mar 16, 2022
30 Bell, Aislinn SO Fernandina Beach 13:26.96 Mandarin Mustang Classic Feb 26, 2022
31 Dodd, Jordyn SO North Bay Haven 13:32.67 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
32 Keller, Leah SO Florida High 13:42.52 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
33 Haynes, Amelia SR Episcopal 13:44.46 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022
34 Dearing, Kiersten JR Wolfson 13:45.75 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022
35 Knowlton , Reece SO South Walton 13:46.19 Trinity Catholic High School Meet Three Mar 19, 2022
36 Scali, Heidi SR South Walton 13:46.20 Trinity Catholic High School Meet Three Mar 19, 2022
37 Knight, Aniya SR Pensacola 13:46.90 Arnold Marlin Invitational Apr 2, 2022
38 Byrd, Madeleine SO Florida High 14:15.24 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
39 Trent, Lindsey SR Bishop Kenny 14:15.97 First Coast JV League Meet #4 - Bishop Kenny Mar 16, 2022
40 Quinn, Lauren SO Fernandina Beach 14:18.57 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
41 Todd, Kendall 7 Fort White 14:23.27 Raider Invitational Mar 16, 2022
42 Francis, Trinity FR Florida High 14:23.69 Sunshine Track Officials Invite Apr 2, 2022
43 Todd, Reese 6 Fort White 14:26.93 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
44 Farrell, Jaden JR North Bay Haven 14:27.12 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
45 Knight, Chloe SO West Florida 14:27.13 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
46 Hickman, Keiley SO Freeport 14:38.92 Niceville Mini Meet 2 Mar 16, 2022
47 Risinger, Olivia SO West Nassau 14:42.40 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
48 Rill, Joslyn JR Bishop Kenny 14:49.70 First Coast JV League Meet #4 - Bishop Kenny Mar 16, 2022
49 Pelfrey, Savannah SR Baker County 14:55.83 Yulee Meet #1 Apr 5, 2022
50 Reddish, Alissa FR Bradford 15:05.83 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
51 Allen, Catlina SO Suwannee 15:11.90 Raider Fr/So Invitational Mar 2, 2022
52 Lundy, Arrington SO Suwannee 15:14.73 Raider Fr/So Invitational Mar 2, 2022
53 Tucker, Alyssia FR Rutherford 15:15.95 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
54 Pelfrey, Kerrigan FR Baker County 15:18.47 Raider Invitational Mar 16, 2022
55 Thompson, Emma FR Pensacola Catholic 15:18.58 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 5, 2022
56 Harris, Rachel 6 Union County 15:19.78 Chiefland Home Meet 1 Mar 1, 2022
57 Taylor, Caroline JR Episcopal 15:22.52 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022
58 Thomas, Natalie SO Bradford 15:23.60 Don Hall Invitational Apr 1, 2022
59 Salzlein, Maggie SO Freeport 15:52.71 Niceville Mini Meet 2 Mar 16, 2022
60 Duvall, Caitlyn 8 Bozeman 17:06.01 Wewa Gator Crawl Apr 7, 2022
61 Duggins , Marshay SR Baldwin 18:10.56 Ed White Mini Track & Field Meet Mar 1, 2022

100 Hurdles (Women)

FHSAA 2A   17.40
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Robinson, Selena JR Paxon 14.57 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 2.8
2 Smith, Ellie SO Bolles 14.77 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 2.3
3 Green, Ay'keelah FR Florida High 15.42 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 2.8
4 Martin, Dariniya SR Suwannee 15.75 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 2.8
5 Campos, Katherine JR Bolles 16.38 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.4
6 Ward, V'Kaylynn SR Suwannee 16.67 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 2.8
7 McKay, Zakyla JR Pensacola 16.81 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 2.8
8 Eby, Jocelyn JR South Walton 16.82 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 2.8
9 Mims, Jennifer SO West Florida 17.10 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 2.7
10 Wolfe, Presley SO Bolles 17.20 Eagle Open Feb 23, 2022
11 Shaw, Kiersten FR Keystone Heights 17.41 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 0.9
12 Turner, Elizabeth SR South Walton 17.47 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
13 Franklin, Amari SR West Florida 17.59 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 5, 2022
14 Peters, Amelia JR Bishop Kenny 17.73 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 0.4
15 Bergeron, Mariah SR Yulee 17.85 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 2.7
16 Harris, Elle 7 Bolles 17.99 Bolles Middle School Invitational Apr 21, 2022
16 Wade, Serenity SR Paxon 17.99 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022 0.3
18 Giedrys, Neriah FR Fernandina Beach 18.12 Yulee Meet # 2 Mar 22, 2022
19 Claytor, Zoe SO Tocoi Creek 18.15 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 3.1
20 Enos, Mary SO Santa Fe 18.26 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 2.7
21 Dorris, Annabeth SO Fernandina Beach 18.39 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
22 Seavey, Elise SR Bay 18.47 Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
23 Seavey, Mackenzie SO Bay 18.50 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
24 Yunos, Ava SO Bishop Kenny 18.51 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
25 Hansen, Sabrina SR Fernandina Beach 18.56 Yulee Meet # 2 Mar 22, 2022
26 Johnson, Jazzlin FR Florida High 18.68 Maclay Mini Meet Apr 12, 2022
26 Zubero, Lily JR Episcopal 18.68 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022 0.6
28 Dudley, Cate JR Bishop Kenny 18.73 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
29 Musgrove, Whitton FR Suwannee 18.92 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 0.9
30 Troutt, Ella SO South Walton 18.96 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
31 Wood, Leslie SO Bishop Kenny 18.97 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
32 Bolden, Peyton 8 Taylor County 19.02 Weeki Wachee Tri Meet Apr 5, 2022
33 Matos-O'Neil, Honor FR Episcopal 19.16 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.3
34 Dorman, Chloe SO Baker County 19.18 Yulee Meet #1 Apr 5, 2022
35 Gibson, Caitlyn JR Northview 19.29 Jay Home Meet 2 Mar 31, 2022
36 Ragadio, Ja SR Bozeman 19.40 Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
37 Drake, Claire SO Episcopal 19.52 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022 6.0
38 Arsenault, Lauren SO Tocoi Creek 19.66 Creekside Invite 2022 Apr 9, 2022 -2.4
38 Bow, Jadyn 7 Episcopal 19.66 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022 1.3
40 Davis, Reilly 8 North Bay Haven 19.75 Bozeman Arnold Dual Feb 26, 2022
41 Park, Kaylee 7 Keystone Heights 19.76 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022 1.7
42 Spence, Anna JR Northview 19.82 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
43 Radovich, Sienna SO Yulee 19.95 Yulee Meet # 2 Mar 22, 2022
44 Raby, Kaylen FR West Florida 20.05 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022 -3.0
45 Coleman, Sarah FR Paxon 20.06 2022 Chandra Cheeseborough Invitational Apr 2, 2022 +0.0
46 Mcstine, Kylee JR Tocoi Creek 20.12 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022 0.8
47 McCray, Erica SO Pensacola 20.17 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
48 Davis, Ava FR Tocoi Creek 20.26 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022 1.3
48 Muniz, Leah FR West Nassau 20.26 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022 1.0
50 Oliver, Molly JR North Bay Haven 20.38 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
51 Harp, Alys FR South Walton 20.56 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
52 Simmons, Jailyn 8 Union County 20.68 Trinity Catholic High School Meet Five Apr 2, 2022
53 Virgil, Michelle FR Suwannee 20.70 Raider Fr/So Invitational Mar 2, 2022 -0.7
54 Lee, Ze'Ja FR Florida High 20.82 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
55 glenn, kimberly JR Walton 20.94 Baker Home Meet 1 Mar 3, 2022
56 Fountain, Aliyah FR Northview 20.99 Baker Home Meet 1 Mar 3, 2022
57 Warner, Madison FR Tocoi Creek 21.15 Tocoi Creek Toro Showdown Apr 1, 2022
58 Willets, Ana FR Tocoi Creek 21.19 Creekside Invite 2022 Apr 9, 2022 -2.4
59 Patin, Abbey JR Bishop Kenny 21.20 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 3.6
60 Harper, Taliyah SO Union County 21.31 Chiefland Home Meet 1 Mar 1, 2022
61 Chamberlain, Cali 7 Keystone Heights 21.35 Palatka Junior Senior High School Meet #2 Mar 22, 2022
61 Wilson, Sydney 8 Taylor County 21.35 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 31, 2022 -1.0
63 Comer, Gracie 8 Bozeman 21.55 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
64 Trzaska, Tariana 7 Bozeman 21.57 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
65 Guillory, Josephine SO Tocoi Creek 21.69 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 2.8
66 McCarthy, Raven JR Northview 21.80 TR Miller # 5 Apr 14, 2022
67 Billingsly, Ainslee 6 Bozeman 22.30 Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
68 Davis, Taylor SO Bozeman 22.77 Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
69 Luker, Reese 7 Episcopal 23.00 Providence - Stallion Invitational 2022 Apr 4, 2022 -0.2
70 Brinson, Madison 7 Keystone Heights 23.02 Palatka Junior Senior High School Meet #2 Mar 22, 2022
71 Baugh, Izabelle 6 Bozeman 23.36 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
72 Johnson, Emmaline 8 Episcopal 23.64 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022 1.1
73 Tavernier, Abigail 7 Bozeman 24.56 Bozeman Arnold Dual Feb 26, 2022
74 Natirboff, Charlotte SO Keystone Heights 24.67 Don Hall Invitational Apr 1, 2022 -1.5
75 Mitchell, Janiah FR Suwannee 24.78 Raider Fr/So Invitational Mar 2, 2022 -0.7
76 Halfacre , Holly 8 Union County 28.00 Chiefland Home Meet 2 Mar 18, 2022
77 Ramirez, Sophia SO Tocoi Creek 32.87 Tocoi Creek Toro Showdown Apr 1, 2022

110 Hurdles (Men)

FHSAA 2A   16.51
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Wetherington, Connor SR Santa Fe 14.81 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022 2.7
2 Ashby, Jeffrey JR Bolles 14.87 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022 1.1
3 Beach, Garrison SR Suwannee 15.01 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022 1.1
4 McWilliams, Jeremiah SR Pensacola 15.22 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022 1.3
5 Dunlap, Josiah SO Bay 15.30 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022 1.3
6 Kilpatrick, Lawson SR South Walton 15.31 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 0.9
7 Carter, Van SO South Walton 15.56 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022 1.3
8 Robinson, Jaden SO South Walton 15.83 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 0.9
9 Levy, Gabe FR Bolles 16.69 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 0.9
9 Ragin, Micah SO Tocoi Creek 16.69 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.2
11 Brooks, Samual JR Baldwin 17.25 2022 Chandra Cheeseborough Invitational Apr 2, 2022 0.7
12 Nduka, Chinonye JR Bishop Kenny 17.49 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.2
13 Miller, Bryce 8 Keystone Heights 17.73 PALATKA JUNIOR SENIOR HIGH MEET #1 Feb 22, 2022
14 Hammack, Jayce JR Yulee 17.74 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.2
15 Starling, Clay FR Suwannee 17.92 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
16 Talbot, David SR Bozeman 18.15 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
17 Oates, Jason SO Bay 18.17 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
18 Porrier, Benjamin JR Bishop Kenny 18.29 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.2
19 Williams , Thomas JR Union County 18.30 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022 0.8
20 Johnson, Zatavious SO Suwannee 18.37 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022 -2.4
21 Woleshin, Gavin FR Fernandina Beach 18.45 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.5
22 Richardson, E'ziyah FR Pensacola 18.50 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
23 Merriex, Tahj SR Union County 18.61 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022 0.8
24 Sidner-Palafox, Aidan SR Pensacola 18.64 Arnold Marlin Invitational Apr 2, 2022
25 Anderson, Brent FR Bozeman 18.83 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022 2.5
26 Holley, Ja'kiem FR Chipley 19.01 Wewa Gator Crawl Apr 7, 2022
27 Bolden, Roderick SO Tocoi Creek 19.05 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.5
28 Givens, Marcus JR Baker County 19.36 Yulee Meet # 2 Mar 22, 2022
29 Garnes, Neiko FR Andrew Jackson 19.38 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022 1.2
30 Dickens, Adrian SR North Bay Haven 20.04 Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
31 Pressley, Davien 8 Union County 20.17 Chiefland Home Meet 2 Mar 18, 2022
32 Dove, Harrison FR West Florida 20.37 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
33 Clemmons, Cameron JR Pensacola 20.42 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
34 Raby, Kaden FR West Florida 20.45 Mobile Challenge of Champions Open DIvision Apr 1, 2022 0.5
35 Matson, Bayllon JR Northview 20.49 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
36 Turpen, Mason SO Tocoi Creek 20.55 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022 0.4
37 Garrity, Kaelan FR South Walton 20.63 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
38 James, Casey 7 Bozeman 20.67 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
39 Petraites, Finn FR South Walton 20.73 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
40 Comer, Trevor SR Bozeman 20.78 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
41 White, Mekhi SR Northview 20.81 Viking Classic Feb 26, 2022
42 Castro, Omar JR North Bay Haven 20.82 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
43 Petryniec, Aaron SO Tocoi Creek 21.00 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 25, 2022 1.1
44 Byrnes, Clark 7 Keystone Heights 21.06 PALATKA JUNIOR SENIOR HIGH MEET #1 Feb 22, 2022
45 Parks, Travion SO Gadsden County 21.18 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
46 Sirmons, Ladarius FR Chipley 21.79 Wewa Gator Crawl Apr 7, 2022
47 Townsend, Tristan SO Marianna 21.80 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
48 Smith, Ashton SO Freeport 22.09 Seahawks Last Chance 2022 Apr 8, 2022
49 Walker, Lucas JR Marianna 22.49 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
50 Lasserre, Andrew FR Fernandina Beach 22.63 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
51 Gould, Joseph FR Walton 23.26 Baker Home Meet 1 Mar 3, 2022
52 Mitchell, Caleb JR Bozeman 23.31 Wewa Gator Crawl Apr 7, 2022
53 Fleetwood, Preston FR Walton 23.88 Baker Home Meet 2 Mar 29, 2022
54 Pescara, Parker 7 Keystone Heights 28.24 PALATKA JUNIOR SENIOR HIGH MEET #1 Feb 22, 2022

300 Hurdles (Men)

FHSAA 2A   44.50
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Beach, Garrison SR Suwannee 39.48 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
2 McWilliams, Jeremiah SR Pensacola 39.54 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
3 Wetherington, Connor SR Santa Fe 40.19 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
4 Layne, Adam SR Bozeman 41.18 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
5 Ashby, Jeffrey JR Bolles 41.22 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
6 Dunlap, Josiah SO Bay 42.72 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
7 Mccall, Jaden SO Marianna 42.81 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
8 Emerson, Luke SO Santa Fe 43.14 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
9 Garnes, Neiko FR Andrew Jackson 43.43 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
10 Starling, Clay FR Suwannee 43.63 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
11 Robinson, Jaden SO South Walton 43.91 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
12 Brooks, Samual JR Baldwin 44.07 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 8, 2022
13 Braga, Matheus SR Bishop Kenny 44.36 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022
13 Hammack, Jayce JR Yulee 44.36 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
15 Yeabower, Eli FR Freeport 44.58 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
16 Salter, Drake JR Pensacola Catholic 44.64 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
17 Levy, Gabe FR Bolles 45.06 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
18 Sidner-Palafox, Aidan SR Pensacola 45.14 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
19 Johnson, Zatavious SO Suwannee 45.59 Raider Invitational Mar 16, 2022
20 Summerlin, Evan JR South Walton 45.60 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
21 Jacquot, Jack FR Episcopal 45.63 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
22 Oates, Jason SO Bay 45.67 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
23 Richardson, E'ziyah FR Pensacola 45.97 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
24 Talbot, David SR Bozeman 46.15 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
25 Grooms, Richard SO Wolfson 46.22 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
26 Bolden, Roderick SO Tocoi Creek 46.27 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
27 Ellis, Chadrick 8 Taylor County 46.47 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 31, 2022
28 Spencer, Tasavion SR Rutherford 46.52 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
29 Harvey, Nikyan SO Marianna 46.65 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
30 Smith, Ashton SO Freeport 46.70 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
31 Woleshin, Gavin FR Fernandina Beach 46.73 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
32 Pettaway, Jordan FR West Florida 47.12 Viking Classic Feb 26, 2022
33 Holley, Ja'kiem FR Chipley 47.23 Freeport Home Meet Apr 13, 2022
34 Samuels, Xavier SO Andrew Jackson 47.24 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
35 Leslie, Malik JR Bolles 47.72 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
36 Townsend, Tristan SO Marianna 47.75 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
37 Archibald, Kaleb JR Yulee 47.79 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
38 Petraites, Finn FR South Walton 47.80 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
39 Melton, Leland FR Wolfson 47.81 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
40 Johnson, Donovan SR Pensacola 47.91 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 5, 2022
41 Day, Alexander JR Florida High 47.95 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
42 Nduka, Chinonye JR Bishop Kenny 48.57 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
43 Petryniec, Aaron SO Tocoi Creek 48.76 Tocoi Creek Toro Showdown Apr 1, 2022
44 Givens, Marcus JR Baker County 48.88 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
45 Parks, Travion SO Gadsden County 48.93 Wewa Gator Crawl Apr 7, 2022
46 Matson, Bayllon JR Northview 49.20 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
47 McGaha, Daniel JR Northview 49.23 TR Miller # 5 Apr 14, 2022
47 Porrier, Benjamin JR Bishop Kenny 49.23 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
49 Raby, Kaden FR West Florida 49.31 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
50 Loupe, Brodie JR South Walton 49.56 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
51 Dove, Harrison FR West Florida 49.70 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 5, 2022
52 White, Mekhi SR Northview 49.76 Jay Home Meet 2 Mar 31, 2022
53 McGrew, Jessiah FR Florida High 50.05 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
54 Castro, Omar JR North Bay Haven 50.10 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
55 Maxwell, Chapman SR Wolfson 50.17 2022 Chandra Cheeseborough Invitational Apr 2, 2022
56 Adams, Parker FR Bolles 50.58 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
57 Williams , Thomas JR Union County 50.76 Chiefland Home Meet 1 Mar 1, 2022
58 Mitchell, Caleb JR Bozeman 51.01 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
59 James, Casey 7 Bozeman 51.05 Bozeman Arnold Dual Feb 26, 2022
60 Turpen, Mason SO Tocoi Creek 51.27 Tocoi Creek Toro Showdown Apr 1, 2022
61 Moore, Gavin FR Baker County 51.49 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
62 Garrity, Kaelan FR South Walton 51.61 Seahawks Invitational Mar 12, 2022
63 DePriest, Colby FR Freeport 52.78 Niceville Mini Meet 1 Mar 2, 2022
63 Scott, Kameron JR Freeport 52.78 Baker Home Meet 2 Mar 29, 2022
65 Good, Cameron JR Yulee 52.87 Mandarin Mustang Classic Feb 26, 2022
66 Fleetwood, Preston FR Walton 53.09 Baker Home Meet 1 Mar 3, 2022
67 England, Isaiah FR Freeport 53.26 Niceville Mini Meet 1 Mar 2, 2022
68 Comer, Trevor SR Bozeman 53.94 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
69 Upshaw, Camen 8 Taylor County 54.37 Weeki Wachee Invitational Mar 4, 2022
70 Lasserre, Andrew FR Fernandina Beach 55.38 Yulee Meet #1 Apr 5, 2022
71 Livingston, Javion SR Pensacola 55.68 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
72 McAlpine, Matt SO Freeport 56.22 Niceville Mini Meet 1 Mar 2, 2022
73 Gould, Joseph FR Walton 56.32 Freeport Home Meet Apr 13, 2022
74 Kilburn, Ethan SR Northview 56.73 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
75 McDowell, Kaycee JR Baker County 56.87 Yulee Meet #1 Apr 5, 2022
76 Byrnes, Clark 7 Keystone Heights 58.87 Palatka Junior Senior High School Meet #2 Mar 22, 2022
77 Flaherty, Liam 7 Bozeman 59.52 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022

300 Hurdles (Women)

FHSAA 2A   51.32
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Mims, Jennifer SO West Florida 44.53 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
2 Green, Ay'keelah FR Florida High 46.10 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
3 Wade, Serenity SR Paxon 47.50 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
4 Robinson, Selena JR Paxon 47.67 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
5 McKay, Zakyla JR Pensacola 49.41 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
6 Bryan, Patoni FR South Walton 49.58 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
7 Ward, V'Kaylynn SR Suwannee 50.55 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
8 Giedrys, Neriah FR Fernandina Beach 50.64 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
9 Oswald, Sarah JR Bozeman 50.65 Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
10 Martin, Dariniya SR Suwannee 50.84 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
11 Waldermo, Madison FR South Walton 51.58 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
12 Seavey, Mackenzie SO Bay 52.27 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
13 Franklin, Amari SR West Florida 52.40 Viking Classic Feb 26, 2022
14 Johnson, Jazzlin FR Florida High 52.43 Maclay Mini Meet Apr 12, 2022
14 Peters, Amelia JR Bishop Kenny 52.43 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
16 Bolden, Peyton 8 Taylor County 53.21 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 31, 2022
17 Zubero, Lily JR Episcopal 53.31 Providence Invitational 2022 Mar 3, 2022
18 Averitt, Ella JR Bishop Kenny 53.39 Bob Hayes Classic Mar 19, 2022
19 Hansen, Sabrina SR Fernandina Beach 53.43 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
20 Yunos, Ava SO Bishop Kenny 53.65 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
21 Musgrove, Whitton FR Suwannee 53.68 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
22 Seavey, Elise SR Bay 53.80 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
23 Enos, Mary SO Santa Fe 54.06 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
24 Matos-O'Neil, Honor FR Episcopal 54.54 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
25 Hollingsworth, Kiersten SO Florida High 55.29 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
26 Mcstine, Kylee JR Tocoi Creek 55.30 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
27 Raby, Kaylen FR West Florida 55.51 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
28 Arsenault, Lauren SO Tocoi Creek 55.87 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
29 Radovich, Sienna SO Yulee 55.97 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
30 Bergeron, Mariah SR Yulee 56.02 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
31 Carr, Kimberly SO Baldwin 56.05 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
32 Criswell, Chloe SO Northview 56.76 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
33 Bow, Jadyn 7 Episcopal 56.77 Coach Hunt Classic Apr 9, 2022
34 Drake, Claire SO Episcopal 56.80 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022
35 Coleman, Sarah FR Paxon 56.99 2022 Chandra Cheeseborough Invitational Apr 2, 2022
36 Guillory, Josephine SO Tocoi Creek 57.09 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
37 Davis, Ava FR Tocoi Creek 57.15 Tocoi Creek Toro Showdown Apr 1, 2022
38 Wood, Leslie SO Bishop Kenny 57.21 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
39 Poteat, Kaylie SO Fernandina Beach 57.37 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
40 Moore, Lilly SR Bolles 57.43 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
41 Abinsay, Shelby SR Bishop Kenny 57.61 Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
42 McCray, Erica SO Pensacola 57.67 Andrews Invitational 2022 Mar 25, 2022
43 Muniz, Leah FR West Nassau 57.86 Danny Brown Invitational Feb 26, 2022
44 Cox, Ka'Manei SO Northview 58.85 Viking Classic Feb 26, 2022
45 Lee, Ze'Ja FR Florida High 59.27 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
46 Harp, Alys FR South Walton 59.48 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
47 Fountain, Aliyah FR Northview 59.80 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
48 Claytor, Zoe SO Tocoi Creek 59.84 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
49 Mitchell, Janeah FR Suwannee 1:01.05 Raider Fr/So Invitational Mar 2, 2022
50 Richmond, Gracie SO Bozeman 1:01.11 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
51 Davis, Reilly 8 North Bay Haven 1:01.62 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
52 Taylor, Madison SO Bozeman 1:02.02 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
53 Lovett, Kamiah FR Suwannee 1:03.07 Raider Fr/So Invitational Mar 2, 2022
54 Fiddler, Karis FR West Florida 1:03.42 Viking Classic Feb 26, 2022
55 Courtney, Areonna SO Northview 1:03.89 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
56 Comer, Gracie 8 Bozeman 1:05.49 Bozeman Arnold Dual Feb 26, 2022
57 Winrow, Shannon FR Andrew Jackson 1:05.60 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 22, 2022
58 Thomas, Jallena 6 Bozeman 1:07.21 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
59 Virgil, Michelle FR Suwannee 1:07.27 Raider Fr/So Invitational Mar 2, 2022
60 Burt, Tereasia SR Northview 1:07.34 TR Miller Home Meet #1 Mar 10, 2022
61 Roulhac, Emilyann SR Marianna 1:07.39 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
62 Thomas, Jayda 6 Bozeman 1:08.79 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
63 Tavernier, Abigail 7 Bozeman 1:10.20 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
64 Basnight, Dionna SR Pensacola 1:10.54 Arnold Marlin Invitational Apr 2, 2022
65 Dorris, Annabeth SO Fernandina Beach 1:13.70 Mandarin Mustang Classic Feb 26, 2022
66 Clemmons, Olivia SR Marianna 1:16.40 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Madison County 41.95 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
2 Bolles 42.04 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
3 Andrew Jackson 42.09 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
4 Baker County 42.17 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
5 Santa Fe 42.84 Florida Relays Mar 31, 2022
6 Baldwin 43.48 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
7 Tocoi Creek 43.58 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
8 Gadsden County 43.59 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
9 Bay 43.63 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
10 Episcopal 43.81 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
11 Bishop Kenny 44.12 Florida State Relays Mar 24, 2022
12 Yulee 44.34 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
13 South Walton 44.63 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
14 Union County 44.66 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022
15 Pensacola 44.73 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
16 Marianna 45.15 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
17 Pensacola Catholic 45.41 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
18 Florida High 45.69 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
19 Rutherford 45.71 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
20 Bozeman 45.78 Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
21 Bradford 46.15 Don Hall Invitational Apr 1, 2022
22 Chipley 46.35 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
23 Wolfson 46.36 Adrain Mann Wolfpack Classic (39th Annual) Apr 13, 2022
24 Northview 46.67 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
25 Walton 47.10 Freeport Home Meet Apr 13, 2022
26 Suwannee 47.33 Raider Invitational Mar 16, 2022
27 Freeport 47.53 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
28 West Nassau 47.62 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
29 North Bay Haven 47.79 Bozeman Meet 3 Mar 24, 2022
30 Taylor County 49.33 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 31, 2022
31 Fernandina Beach 49.99 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
32 Keystone Heights 53.39 Palatka Junior Senior High School Meet #2 Mar 22, 2022
33 West Florida 58.36 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Paxon 48.44 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
2 Bishop Kenny 49.00 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
3 Episcopal 49.26 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
4 Chipley 50.13 Freeport Home Meet Apr 13, 2022
5 Santa Fe 51.23 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
6 Bay 51.56 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
7 Yulee 51.59 Yulee Meet #1 Apr 5, 2022
8 South Walton 51.67 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
9 Marianna 51.81 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
10 Pensacola Catholic 52.02 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
11 Florida High 52.13 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
12 Fernandina Beach 52.54 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
13 Baker County 52.91 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
14 West Nassau 53.11 Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
15 Tocoi Creek 53.12 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
16 West Florida 53.35 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
17 Rutherford 53.45 Arnold Marlin Invitational Apr 2, 2022
18 Northview 53.50 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
19 Wolfson 53.97 Adrain Mann Wolfpack Classic (39th Annual) Apr 13, 2022
20 Madison County 54.03 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
21 Union County 54.76 Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022
22 Bozeman 54.82 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
23 North Bay Haven 54.88 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
24 Bradford 55.51 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
25 Bolles 57.00 Bolles Middle School Invitational Apr 21, 2022
26 Pensacola 57.30 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
27 Baldwin 58.16 Ed White Mini Track & Field Meet Mar 1, 2022
28 Keystone Heights 58.22 PALATKA JUNIOR SENIOR HIGH MEET #1 Feb 22, 2022
29 Suwannee 58.93 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
30 Walton 1:02.38 Viking Classic Feb 26, 2022

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Andrew Jackson 3:20.18 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
2 Santa Fe 3:23.52 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
3 Bolles 3:24.08 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
4 Florida High 3:24.97 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
5 Episcopal 3:25.57 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
6 South Walton 3:29.75 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
7 Paxon 3:33.15 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
8 Pensacola 3:34.00 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
9 Baldwin 3:38.51 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
10 West Florida 3:39.18 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
11 North Bay Haven 3:40.93 Arnold Marlin Invitational Apr 2, 2022
12 Fernandina Beach 3:41.10 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
13 Bozeman 3:42.25 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
14 Pensacola Catholic 3:42.32 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
15 Union County 3:43.15 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
16 Bay 3:45.03 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
17 Marianna 3:45.76 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
18 Bishop Kenny 3:46.97 Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
19 Tocoi Creek 3:48.11 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
20 Wolfson 3:48.44 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
21 Baker County 3:49.51 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
22 Suwannee 3:50.67 Jesse Forbes HS Invitational Feb 26, 2022
23 Yulee 3:51.91 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
24 Northview 3:53.06 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
25 Fort White 3:56.32 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
26 Gadsden County 3:56.87 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 5, 2022
27 Bradford 3:57.73 Bradford Mini Meet Relays Apr 12, 2022
28 Madison County 3:58.43 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
29 Rutherford 4:04.93 Bozeman Invitational Meet Mar 10, 2022
30 Taylor County 4:16.88 Weeki Wachee Tri Meet Apr 5, 2022
31 Keystone Heights 4:45.17 Palatka Junior Senior High School Meet #2 Mar 22, 2022

4 x 400 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Bishop Kenny 3:55.00 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
2 Andrew Jackson 3:57.55 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
3 Episcopal 4:02.21 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
4 Paxon 4:03.21 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
5 South Walton 4:03.87 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
6 Bolles 4:12.47 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
7 West Florida 4:13.16 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
8 Florida High 4:19.28 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
9 North Bay Haven 4:20.36 Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
10 Santa Fe 4:25.06 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
11 Pensacola Catholic 4:25.81 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
12 Fernandina Beach 4:26.12 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
13 Bay 4:28.70 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
14 Tocoi Creek 4:34.70 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
15 Wolfson 4:36.04 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 8, 2022
16 Fort White 4:39.08 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
17 Bradford 4:42.41 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
18 Madison County 4:45.53 FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
19 Bozeman 4:46.11 Arnold Marlin Invitational Apr 2, 2022
20 Keystone Heights 4:48.85 Pedro Menendez Falcon Alumni Invite Feb 25, 2022
21 Suwannee 4:52.24 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
22 Pensacola 4:56.02 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 5, 2022
23 Baker County 4:58.53 Bradford Mini Meet Mar 1, 2022
24 Northview 5:04.30 Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
25 Union County 5:05.28 Bradford Mini Meet Relays Apr 12, 2022
26 Yulee 5:12.96 Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
27 Freeport 5:14.01 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
28 Taylor County 5:20.20 Weeki Wachee Tri Meet Apr 5, 2022
29 Marianna 5:32.93 Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Bolles 7:50.43 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
2 Andrew Jackson 8:10.58 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
3 South Walton 8:13.20 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
4 Bishop Kenny 8:22.66 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
5 North Bay Haven 8:25.22 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
6 Florida High 8:37.23 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
7 Episcopal 8:46.12 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
8 Yulee 8:46.34 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
9 Fernandina Beach 8:48.49 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
10 West Florida 8:50.75 Tate Aggies Invitational Mar 26, 2022
11 Wolfson 9:02.73 Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022
12 Santa Fe 9:07.61 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
13 Pensacola 9:08.42 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
14 Northview 9:18.04 Jay Home Meet 2 Mar 31, 2022
15 Suwannee 9:21.22 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
16 Tocoi Creek 9:28.09 FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
17 Baker County 9:32.03 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
18 Baldwin 9:48.85 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
19 Union County 9:59.60 Bradford Mini Meet Relays Apr 12, 2022
20 Paxon 10:02.34 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 8, 2022
21 Marianna 10:21.46 FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
22 Freeport 10:22.56 FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
23 Bozeman 10:35.34 Wewa Gator Crawl Apr 7, 2022
24 West Nassau 10:39.96 Yulee Meet #1 Apr 5, 2022
25 Rutherford 12:04.46 Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022

High Jump (Men)

FHSAA 2A   1.76m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Johnson, Kaleb JR Santa Fe 2.02m 6' 7.5" FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
1 Washington, Kyren JR Santa Fe 2.02m 6' 7.5" FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
3 Harris, Jayden JR Bishop Kenny 1.93m 6' 4" Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
4 Holland, Orlando JR Baker County 1.87m 6' 1.5" FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2022
4 Peace, Ryan SO Marianna 1.87m 6' 1.5" FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 12, 2022
6 Graham, Madarious SR Walton 1.82m 5' 11.5" FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
6 Ivey, Braelon SR Marianna 1.82m 5' 11.5" FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
6 Robinson, Jaden SO South Walton 1.82m 5' 11.5" FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
6 Smith, Austin SR Suwannee 1.82m 5' 11.5" Raider Invitational Mar 16, 2022
10 Johnson, Donovan SR Pensacola 1.78m 5' 10" WFHS Cinco #2 Apr 12, 2022
10 McWilliams, Jeremiah SR Pensacola 1.78m 5' 10" WFHS Cinco #2 Apr 12, 2022
12 Basse, Jesse FR Fernandina Beach 1.77m 5' 9.75" 2022 Craig Speziale Memorial Track and Field Invitational Mar 5, 2022
12 Blue, Brian SO West Nassau 1.77m 5' 9.75" FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
12 Curran, Henry JR Bishop Kenny 1.77m 5' 9.75" Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
12 Givens, Marcus JR Baker County 1.77m 5' 9.75" Bradford Mini Meet Mar 1, 2022
12 Pringle, Jametrius JR Bradford 1.77m 5' 9.75" Bradford Mini Meet Relays Apr 12, 2022
12 Ragin, Micah SO Tocoi Creek 1.77m 5' 9.75" FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
18 Beenen, Nolan SR Bishop Kenny 1.72m 5' 7.75" Thursday Night Spikes Apr 14, 2022
18 Blackburn, Cameron FR Walton 1.72m 5' 7.75" Jay QB Invitational Apr 11, 2022
18 Carter, Mason JR Baldwin 1.72m 5' 7.75" Ed White Mini Track & Field Meet Mar 1, 2022
18 Maxwell, Chapman SR Wolfson 1.72m 5' 7.75" Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022
18 Miller, Bryce 8 Keystone Heights 1.72m 5' 7.75" Palatka Junior Senior High School Meet #2 Mar 22, 2022
18 Roulhac, Henrey SO Marianna 1.72m 5' 7.75" FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
18 Scott, Corey JR Episcopal 1.72m 5' 7.75" Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022
25 Grooms, Richard SO Wolfson 1.68m 5' 6" Stanton Prep Track & Field Meet Mar 28, 2022
26 Leslie, Malik JR Bolles 1.67m 5' 5.75" Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
26 McGrew, Jessiah FR Florida High 1.67m 5' 5.75" FHSAA 2A District 2 Apr 21, 2022
26 Sims, Kimon JR Pensacola 1.67m 5' 5.75" FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
26 Timmons, Georion JR West Nassau 1.67m 5' 5.75" FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
30 Jones, Terrance FR Fernandina Beach 1.65m 5' 5" Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
30 Williams , Thomas JR Union County 1.65m 5' 5" Trinity Catholic High School Meet Five Apr 2, 2022
32 Revenaugh, Wesley FR Bishop Kenny 1.63m 5' 4.25" First Coast JV League Meet #4 - Bishop Kenny Mar 16, 2022
32 Thompson, Xavier FR Pensacola Catholic 1.63m 5' 4.25" WFHS Cinco #1 Mar 29, 2022
34 Amon, Stone FR Suwannee 1.62m 5' 3.75" Raider Fr/So Invitational Mar 2, 2022
34 Dove, Harrison FR West Florida 1.62m 5' 3.75" Viking Classic Feb 26, 2022
34 Harris, Brian JR Pensacola 1.62m 5' 3.75" Viking Classic Feb 26, 2022
34 Kopecky, Abhimanyu SR Santa Fe 1.62m 5' 3.75" Raider Invitational Mar 16, 2022
34 Laettner, Tor SO Episcopal 1.62m 5' 3.75" Providence Invitational 2022 Mar 3, 2022
34 Moore, Earl SO West Nassau 1.62m 5' 3.75" Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
34 Petraites, Finn FR South Walton 1.62m 5' 3.75" FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
34 Spencer, Tasavion SR Rutherford 1.62m 5' 3.75" Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
34 Stamper, Austin SR Episcopal 1.62m 5' 3.75" Episcopal Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 25, 2022
43 McClendon, Connor SO Tocoi Creek 1.60m 5' 3" Tocoi Creek Toro Showdown Apr 1, 2022
43 Rich, Zach SO Bishop Kenny 1.60m 5' 3" First Coast JV League Meet #1 - Bishop Kenny Feb 23, 2022
43 Roberson, Ja'Dontae JR Suwannee 1.60m 5' 3" Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
46 Gale, Harrison FR Bishop Kenny 1.58m 5' 2.25" First Coast JV League Meet #4 - Bishop Kenny Mar 16, 2022
46 Highsmith, Telijah SO Marianna 1.58m 5' 2.25" Niceville Mini Meet 2 Mar 16, 2022
48 boyd, alpha FR Walton 1.57m 5' 1.75" Viking Classic Feb 26, 2022
48 Dunnigan, Trenton FR Walton 1.57m 5' 1.75" Viking Classic Feb 26, 2022
48 Dunsford, Austin SO Northview 1.57m 5' 1.75" Baker Home Meet 1 Mar 3, 2022
48 Ennis, Cosmos FR Bolles 1.57m 5' 1.75" First Coast JV League Meet #2 - Bartram Trail Mar 2, 2022
48 Ross, Jalen FR Bolles 1.57m 5' 1.75" First Coast JV League Meet #2 - Bartram Trail Mar 2, 2022
53 Archibald, Kaleb JR Yulee 1.55m 5' 1" Yulee Meet # 2 Mar 22, 2022
53 Stuckey, Truville JR Suwannee 1.55m 5' 1" Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
55 Morales, William SO Bolles 1.52m 4' 11.75" FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
56 Alderman, Mason SO West Nassau 1.50m 4' 11" Yulee Meet #1 Apr 5, 2022
56 Loomis, Luke JR Bishop Kenny 1.50m 4' 11" First Coast JV League Meet #1 - Bishop Kenny Feb 23, 2022
56 McMurry, Rider FR Bishop Kenny 1.50m 4' 11" First Coast JV League Meet #1 - Bishop Kenny Feb 23, 2022
56 Pace, Rashaun FR Bozeman 1.50m 4' 11" Bozeman Arnold Dual Feb 26, 2022
56 Shurter, Alexander SO Fernandina Beach 1.50m 4' 11" Yulee Meet # 3 Apr 12, 2022
61 Owen, Frank SO Episcopal 1.47m 4' 9.75" Coach Hunt Classic Apr 9, 2022
62 Jones, Bernard SO Tocoi Creek 1.46m 4' 9.5" Nease JV Meet 2022 Mar 2, 2022
63 Lacey, Talan FR Tocoi Creek 1.42m 4' 7.75" First Cosat JV Championships Mar 29, 2022
63 Perry, Gabriel 7 Keystone Heights 1.42m 4' 7.75" PALATKA JUNIOR SENIOR HIGH MEET #1 Feb 22, 2022
63 Thomas, James 7 Keystone Heights 1.42m 4' 7.75" PALATKA JUNIOR SENIOR HIGH MEET #1 Feb 22, 2022
66 Kowalik, Brett SO Bozeman 1.40m 4' 7" Bozeman Arnold Dual Feb 26, 2022
67 Fuata, Kainoa SO Tocoi Creek 1.38m 4' 6.25" Pedro Menendez Falcon Friday Mar 25, 2022
68 McCall, Bratden 7 Keystone Heights 1.32m 4' 4" Palatka Junior Senior High School Meet #2 Mar 22, 2022
69 Griner , Wyatt JR Tocoi Creek 1.31m 4' 3.5" Nease JV Meet 2022 Mar 2, 2022
70 Alexander, Jordan FR Bolles 1.25m 4' 1.25" First Coast JV League Meet #1 - Bishop Kenny Feb 23, 2022

High Jump (Women)

FHSAA 2A   1.44m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Edwards, Shakirah SO Rutherford 1.67m 5' 5.75" Bay County Florida Championship Apr 14, 2022
2 Roundtree, Sydney SO Bishop Kenny 1.58m 5' 2.25" Bob Hayes Classic Mar 19, 2022
3 Evans, Jalay SR Fernandina Beach 1.57m 5' 1.75" FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
4 Martin, Dariniya SR Suwannee 1.53m 5' 0.25" Bob Hayes Classic Mar 19, 2022
5 Coyle, Clare SO Bishop Kenny 1.52m 4' 11.75" Coach Hunt Classic Apr 9, 2022
5 Shaw, Kiersten FR Keystone Heights 1.52m 4' 11.75" Clay County Championships Apr 7, 2022
7 Bryan, Patoni FR South Walton 1.47m 4' 9.75" FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
7 Farcus, Ava FR Wolfson 1.47m 4' 9.75" FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
7 Grden, Stephanie FR Bishop Kenny 1.47m 4' 9.75" Jax Nitro T&F Special Apr 1, 2022
7 McBroom, Destiny SO Santa Fe 1.47m 4' 9.75" Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022
7 Taylor, Alexis 8 Keystone Heights 1.47m 4' 9.75" Santa Fe Last Chance Apr 16, 2022
7 Thorson, Addie SO Bishop Kenny 1.47m 4' 9.75" Coach Hunt Classic Apr 9, 2022
13 Wilson, Zoey FR South Walton 1.45m 4' 9" Trinity Catholic High School Meet Three Mar 19, 2022
14 Davis, Taylor SO Bozeman 1.42m 4' 7.75" Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
14 Sanford, Alyssa 7 Keystone Heights 1.42m 4' 7.75" PALATKA JUNIOR SENIOR HIGH MEET #1 Feb 22, 2022
14 Wicker, Darci SO Bozeman 1.42m 4' 7.75" Bozeman Meet 1 Mar 3, 2022
17 Harp, Alys FR South Walton 1.40m 4' 7" Trinity Catholic High School Meet Three Mar 19, 2022
17 Smith, Cortney SR Bolles 1.40m 4' 7" Bolles Bulldog Classic Mar 4, 2022
19 Beeks, Skyy SO West Florida 1.37m 4' 6" Steve Garst Wildcat Invitational Mar 5, 2022
19 Franklin, Amari SR West Florida 1.37m 4' 6" FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
19 Gardere, Elena FR Bishop Kenny 1.37m 4' 6" First Cosat JV Championships Mar 29, 2022
19 Gibson, Caitlyn JR Northview 1.37m 4' 6" FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
19 Hobgood, Olivia JR Episcopal 1.37m 4' 6" Providence Invitational 2022 Mar 3, 2022
24 Hansen, Sabrina SR Fernandina Beach 1.35m 4' 5" Yulee Meet # 2 Mar 22, 2022
25 Dorman, Chloe SO Baker County 1.33m 4' 4.25" Ridgeview Panther Invitational Feb 24, 2022
26 Brown, Armonie SR Suwannee 1.32m 4' 4" FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
26 Christy, Grace 7 Bolles 1.32m 4' 4" Bolles Middle School Invitational Apr 21, 2022
26 Harris, Elle 7 Bolles 1.32m 4' 4" Bolles Middle School Invitational Apr 21, 2022
26 McCray, Erica SO Pensacola 1.32m 4' 4" FHSAA 2A District 1 Apr 23, 2022
26 Obsuth, Geordan JR Tocoi Creek 1.32m 4' 4" FHSAA 2A District 4 Apr 26, 2022
31 Harris, Ashlyn SO Fernandina Beach 1.30m 4' 3.25" Yulee Meet # 2 Mar 22, 2022
32 Underwood, Lucy FR Tocoi Creek 1.28m 4' 2.25" Pedro Menendez Falcon Friday Mar 25, 2022
33 Fountain, Aliyah FR Northview 1.27m 4' 2" Baker Home Meet 1 Mar 3, 2022
33 Johnson, Bryanna SR Marianna 1.27m 4' 2" Niceville Mini Meet 2 Mar 16, 2022
33 Kidd, O'Nykah JR Northview 1.27m 4' 2" Escambia County Track & Field Championship 2022 Apr 9, 2022
33 Smith, Kalea FR West Florida 1.27m 4' 2" WFHS Cinco #2 Apr 12, 2022
33 Trzaska, Tariana 7 Bozeman 1.27m 4' 2" FHSAA 2A Region 1 May 5, 2022
33 Ward, V'Kaylynn SR Suwannee 1.27m 4' 2" Chiles Capital City Classic Apr 9, 2022
39 Baldwin, Isabella JR Suwannee 1.25m 4' 1.25" Branford 3 Apr 12, 2022
39 Lawrence, Tori JR West Florida 1.25m