FHSAA 4A Region 4 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Guerrier, Shawn SR North Miami 10.71 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
2 Spencer, Antonio JR St. Thomas Aquinas 10.73 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.4
3 Alexis, Jaden JR Monarch 10.75 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
4 McQueen, Darren SO Coral Gables 10.84 Dual Meet: Sunset Vs. Coral Gables Feb 26, 2020
5 Ayden, Teddy SR North Miami 10.91 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.8
5 Morgan, Shamar FR St. Thomas Aquinas 10.91 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
7 Beckford, Daniel JR Taravella 10.99 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.7
8 Collier, Jamari JR Coral Glades 11.04 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.7
9 Skinner, Quincy JR St. Thomas Aquinas 11.10 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
10 Campbell, Aaron JR Piper 11.11 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.1
11 Brooks Jr., Teron SR Fort Lauderdale 11.14 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 4.2
11 Marshall, Avari SO Goleman 11.14 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
11 Young, Trenton JR Goleman 11.14 Warrior Invitational Feb 21, 2020 4.2
14 Quinn, Vershod JR Miami Columbus 11.16 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
15 Walden, Justin SR North Miami 11.17 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.5
16 Moore, Ken SO Miami Columbus 11.19 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 -0.7
17 Keller, Joshua SR Cypress Bay 11.20 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.1
17 White, Timothy JR Miramar 11.20 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.4
19 Fajardo, Jake SR Miami Columbus 11.21 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.8
19 Olivares, Arthur SR Doral Academy 11.21 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
21 Parrish, Henry SR Miami Columbus 11.23 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 -0.7
22 Renejuste, Keshawn SO Coral Gables 11.25 Dual Meet: Sunset Vs. Coral Gables Feb 26, 2020
23 Brice, Christopher JR Southwest Miami 11.26 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 4.1
23 Tillman, Sterling SR Taravella 11.26 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.2
25 Crews, Dwight JR Coral Gables 11.27 Dual Meet: Sunset Vs. Coral Gables Feb 26, 2020
26 Martin, Jhovan JR Taravella 11.29 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.7
27 Givens, Jordan JR Fort Lauderdale 11.31 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.2
27 Watkins, Sean JR St. Thomas Aquinas 11.31 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -2.0
29 Corcoran, Joshua JR Monarch 11.33 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
30 FLOYD, NYHEIM SR Miami Palmetto 11.34 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.4
31 Balom, Brian SR Miramar 11.35 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.1
31 Reynolds, Christian SR Everglades 11.35 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.8
33 Spencer, Christian SO Douglas 11.36 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.7
34 Daniels, Maurice SO Dr. Krop 11.37 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 4.2
35 Banks, Semaj SO Miramar 11.38 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
35 Wingard, Quentin SR Coral Reef 11.38 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.2
37 Concepcion, Alexavier SR South Broward 11.41 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
37 Lopez, Antonio SR Braddock 11.41 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.2
39 McKenzie, Zakai SO Coral Springs 11.42 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.7
40 Daniel, Reech SR North Miami 11.43 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 2.8
40 foy, malik SR Everglades 11.43 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.8
40 Reid, Desmond SO Miramar 11.43 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.5
43 Adegborioye, Adefemi JR Western 11.44 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.7
44 Deoki, Ray SO Monarch 11.46 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
45 Dorzie, David SO Fort Lauderdale 11.47 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.8
46 Trujillo, Justin SR Douglas 11.49 Pine Crest Panther Relays Feb 29, 2020 3.3
47 Cuvilly, Ryan JR Ferguson 11.51 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 2.8
48 Allen, Caleb JR Taravella 11.55 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.2
48 Walker, Kennedy SO Varela 11.55 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.2
50 Moye, Jalen JR Coral Springs 11.56 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.2
51 Williams, Davion SR Taravella 11.58 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
52 Sanchez, Devante JR Coral Glades 11.61 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.2
53 Lewis, Garth SO Coral Springs 11.66 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.7
54 Brown, Jayden SR Nova 11.68 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.8
54 CRUZ, DANIEL JR Goleman 11.68 Warrior Invitational Feb 21, 2020 3.6
54 Mesias, Maxwell FR Reagan 11.68 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.4
54 Stewart, Conrad SR Coral Glades 11.68 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.2
58 Willingham, Nicholas JR Fort Lauderdale 11.69 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
59 Richards, Damayne SR South Plantation 11.70 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 -1.2
60 Henderson, Kavon JR South Broward 11.72 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
61 Gonzalez, Bryan Coral Glades 11.73 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
61 Julmis, Jordan JR Monarch 11.73 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
61 Momplaisir, Shai FR Dr. Krop 11.73 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.1
64 Holmes, Joell SO Coral Glades 11.75 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.9
65 Anderson, Matthew SO Douglas 11.76 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.9
66 Lucky, William SR Coral Reef 11.77 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.2
66 Newton, Maurice JR St. Thomas Aquinas 11.77 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.7
66 Ramirez, Daniel JR Braddock 11.77 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
69 Cyrillo , Lucas Miami Beach 11.78 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.2
70 NELSON, JOSHUA Miami Palmetto 11.79 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.2
71 Sands, Gemari FR St. Thomas Aquinas 11.80 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020 -2.2
72 Alvares, Johnny JR Varela 11.84 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.2
73 Flemming , Joseph SO Cypress Bay 11.85 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.5
74 Alvin, Reginald SR Dr. Krop 11.86 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
74 Ferguson, Donold JR Coral Reef 11.86 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
74 McFadden, Antonio JR Miami Senior 11.86 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -1.2
74 Winland, William SR Douglas 11.86 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.2
78 Gonzalez, Damian SO Braddock 11.89 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.2
79 PELLICER, CARLOS Doral Academy 11.92 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 2.6
80 Hamilton, Tyler JR Coral Reef 11.94 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
80 noel, glen JR Everglades 11.94 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.8
82 Rivera, Kaniel SR Varela 11.96 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.2
83 Desrosiers, Denim SO Miami Columbus 11.97 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.9
84 Matthews, Andrew JR Coral Reef 11.98 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.9
85 RICHARDSON, AMIR JR Miami Palmetto 11.99 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.1
86 Bryan, Jayden SR Dr. Krop 12.00 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.4
87 Kelley, Michael SO Miami Columbus 12.01 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.7
87 Nabaka, Jonathan SO Miami Beach 12.01 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
87 Noli-Davis, Samuel JR St. Thomas Aquinas 12.01 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020 -2.1
90 Demps, Davari SO Coral Reef 12.02 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
90 Dukes, Samauri JR Miami Senior 12.02 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -1.8
92 Namton, Gary SO South Broward 12.03 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
93 Aguila, Andrew JR St. Thomas Aquinas 12.04 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020 -1.2
93 Carty, Jeyavonte SR Nova 12.04 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020 -1.9
93 Grant, Rayjae SR North Miami 12.04 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -2.0
93 Rose, Joshua SO Coral Springs 12.04 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.7
97 Smith, Nicholas JR South Plantation 12.05 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.9
97 Solkey, Jayson JR Western 12.05 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -2.9
99 Lebrun, Nathan JR Monarch 12.08 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
100 Le, Justin JR Cypress Bay 12.09 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.7

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Glasco, Alexis JR St. Thomas Aquinas 11.84 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.7
2 Brown, Jermecia SR St. Thomas Aquinas 11.95 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.3
3 Kelsey, Zahra JR St. Thomas Aquinas 12.06 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
3 McCray, Kayla SR North Miami 12.06 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.1
5 Farinas, Victoria JR Ferguson 12.20 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.3
6 Blackwood, Jody SO Miramar 12.26 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.3
7 McCloud, Ranyah SR Dr. Krop 12.34 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
8 Snipes, Carrie JR North Miami 12.39 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 2.0
9 Roberts, Na' Mya SR Fort Lauderdale 12.40 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.1
10 Shackleford, Shammae SR North Miami 12.45 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.3
11 Crockett, Morgan FR St. Thomas Aquinas 12.46 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
12 Bent, Delicia SO Coral Springs 12.47 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 2.6
13 Brown, Jade FR Taravella 12.49 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
14 Frye, Eddiyah JR St. Thomas Aquinas 12.54 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
15 Taylor, Hannah FR Fort Lauderdale 12.56 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
16 Lopez, Janiel Flanagan 12.66 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
17 Smith, Nikia SR St. Thomas Aquinas 12.69 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
18 Colston, Olecia SO South Broward 12.77 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
19 Mundell, Melissa JR Nova 12.78 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020 -1.3
20 Gibson, Terreka JR North Miami 12.82 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.9
21 Ramdas, Micah JR Miramar 12.84 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
22 Nicholson, Brianna SR Miramar 12.90 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
23 Mills , Jemima SO Coral Glades 12.94 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 0.6
24 Bushya , Jayda SO Piper 12.96 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
24 Clunis, Cimia SR South Plantation 12.96 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.9
26 Abiri, May SO Monarch 12.97 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
27 Ritchey, Christina SR Dr. Krop 13.01 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.8
28 Perez, Bailey South Plantation 13.05 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.5
29 Joseph-Guevara, Nyla-Marie JR Fort Lauderdale 13.07 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.7
30 Ramsey, Kamala SR South Plantation 13.08 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.9
31 Bridgeforth, Tkai SR South Dade 13.09 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.1
31 Jackson, Kayla SO Piper 13.09 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
31 Knight, Malia SO Piper 13.09 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.1
34 Richardson, Leyla FR Flanagan 13.10 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
35 McDowell, Bianca JR South Broward 13.12 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
36 Grissette, Ananda JR Douglas 13.21 Pine Crest Panther Relays Feb 29, 2020 1.8
37 Monsalve, Nicole SR Doral Academy 13.22 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 0.3
37 Robinson, Amoy JR Nova 13.22 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
39 Missick, Tranasia FR South Broward 13.23 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
40 WILSON, BRIANNA FR Miami Palmetto 13.28 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
41 Wilson, Dominique FR Fort Lauderdale 13.29 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
42 Delien, Ashley JR Taravella 13.30 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 0.6
43 Jorge, Caitlyn SO Varela 13.35 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.2
44 CASTILLO, NATALIA Doral Academy 13.37 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 2.6
45 Ferguson, Aniyah JR South Plantation 13.38 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 -1.3
46 Gonzalez, Laia SR Coral Gables 13.39 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.6
46 Williamson, Naomi JR Coral Glades 13.39 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
48 Candela, Monique JR Lourdes 13.40 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.8
49 Jones, Samaritan FR Coral Glades 13.46 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.7
49 Waszkiewicz, Hanna JR Ferguson 13.46 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.9
51 Cadet, Alaina FR North Miami 13.47 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 2.7
51 Thompson, Kailyn JR Douglas 13.47 Pine Crest Panther Relays Feb 29, 2020 1.8
53 Morgan, Arkeriyah FR Coral Springs 13.48 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.7
54 Newton, Saje FR Taravella 13.49 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
55 Lucas, Anya FR Fort Lauderdale 13.52 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020 -0.6
56 Granda, Alyssa SR Lourdes 13.53 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
57 ROSE, AYALAH Goleman 13.54 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
58 gamble, randrea SR Everglades 13.55 Big Blue IX Feb 29, 2020 -1.1
59 Romeo, Isabella FR Dr. Krop 13.56 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.0
60 Green, Breanna SR Douglas 13.58 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 0.6
61 okoro, jennifer FR Goleman 13.62 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.1
61 Sibblies, Abigale FR Taravella 13.62 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
63 Foy, T'keyah FR Miramar 13.64 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.1
63 Hawkins, Justice SO Deerfield Beach 13.64 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
63 Hite, Danielle JR Nova 13.64 Big Blue IX Feb 29, 2020 -1.3
66 Guzman, Katelyn JR Miami Coral Park 13.65 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -1.7
66 Hansen, Gianna FR Douglas 13.65 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 2.6
68 Gainer, Jaleahia JR Fort Lauderdale 13.66 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.5
69 Lawrence, Shayanne SO South Broward 13.68 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
70 Kellem, Paradise JR St. Thomas Aquinas 13.70 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.4
71 Pinder, Shaniya FR Miramar 13.74 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.2
72 Burkes, Destinee SO Nova 13.80 Big Blue IX Feb 29, 2020 -1.3
73 orukoton, fatou SO Everglades 13.81 Big Blue IX Feb 29, 2020 -1.0
74 Miranda, Zhyir SO Varela 13.88 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
75 Barnes, Aaliyah SO South Dade 13.89 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
76 Darrisaw, Khila FR South Broward 13.90 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020 -1.7
77 Guerrero, Ane SO Lourdes 13.91 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.6
78 Brown, Kezia JR Monarch 13.92 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
78 Williams, De'Asia SO Nova 13.92 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
80 Barquet, Madison JR Lourdes 13.93 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.4
80 Rionda, Mariana SO Lourdes 13.93 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.4
82 Coleman, Jakaiya JR South Broward 13.96 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
83 Carrington, Laniya SR Western 13.98 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.5
84 Lowe, Neah JR Taravella 14.05 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 2.6
85 Avila, Victoria SO Lourdes 14.06 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.4
85 GARDNER, MAKAYLA Miami Palmetto 14.06 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -3.2
87 AGUIAR, ARELYS JR Goleman 14.16 Warrior Invitational Feb 21, 2020 2.9
88 Cortina, Sophia FR Lourdes 14.18 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.1
89 DaSilva, Jessica SO Lourdes 14.21 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.3
89 Gonzalez, Isabella SO Lourdes 14.21 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.1
89 Mustiva, Skylar FR Deerfield Beach 14.21 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
92 Sharpe, Jordan FR Nova 14.22 Big Blue IX Feb 29, 2020 -1.3
92 Simoni, Liya FR Miami Beach 14.22 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -1.2
94 Bosket, Jaila FR Deerfield Beach 14.23 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
94 Dematas, Emily SR Southwest Miami 14.23 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.8
96 Castellan, Sofia FR Lourdes 14.25 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.5
97 Aguilar, Coco FR Lourdes 14.27 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.5
97 Bustillo, Laysha SO Coral Gables 14.27 Dual Meet: Sunset Vs. Coral Gables Feb 26, 2020
99 Vidal, Maria FR Doral Academy 14.28 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
100 Rojas, Daniella SR Braddock 14.30 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Henderson, Xzavier SR Miami Columbus 21.09 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.3
2 Guerrier, Shawn SR North Miami 21.77 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
3 Watkins, Sean JR St. Thomas Aquinas 21.80 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
4 Morgan, Shamar FR St. Thomas Aquinas 21.95 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
5 Cameron, Jerrod SO St. Thomas Aquinas 22.04 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.4
6 McQueen, Darren SO Coral Gables 22.19 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.3
7 Wingard, Quentin SR Coral Reef 22.22 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.3
8 Alexis, Jaden JR Monarch 22.27 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
9 Reid, Desmond SO Miramar 22.33 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.9
10 Moss, Duriel JR Miami Columbus 22.42 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.9
11 Delcin, Michael SR North Miami 22.50 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.3
12 Givens, Jordan JR Fort Lauderdale 22.57 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.3
13 Collier, Jamari JR Coral Glades 22.59 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
14 Renejuste, Keshawn SO Coral Gables 22.64 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.7
15 Jackson, Jyquan JR Miramar 22.66 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -2.0
16 FLOYD, NYHEIM SR Miami Palmetto 22.75 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.9
16 Green, Deondre JR South Broward 22.75 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
18 Canelon, Eric SO Flanagan 22.79 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
19 Hanna, Ethan SR Piper 22.80 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.8
20 Spencer, Antonio JR St. Thomas Aquinas 22.81 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
21 Keller, Joshua SR Cypress Bay 22.85 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.9
22 Saint Jean, Schleiden FR North Miami 22.92 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.9
23 Olivares, Arthur SR Doral Academy 22.98 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.8
24 Colston, Roland SR South Broward 23.03 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
25 Reynolds, Christian SR Everglades 23.04 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.8
26 Daniel, Reech SR North Miami 23.06 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.3
27 Beckford, Daniel JR Taravella 23.08 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
28 Martin, Jhovan JR Taravella 23.16 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.4
29 Arnold, Stephen SR Taravella 23.19 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
29 Smart, Brian SR Nova 23.19 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.8
31 Adegborioye, Adefemi JR Western 23.20 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
32 McKenzie, Zakai SO Coral Springs 23.22 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.4
33 Daniels, Maurice SO Dr. Krop 23.24 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.9
34 Covin, Yehoshua SO Monarch 23.27 The Benchmark BCAA at Monarch Feb 12, 2020 -1.9
35 Hamilton, Tyler JR Coral Reef 23.31 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.3
35 Tillman, Sterling SR Taravella 23.31 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
37 Corcoran, Joshua JR Monarch 23.32 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
38 crabbe, khamauri SO Miami Coral Park 23.33 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.3
38 Robbins , Trayvaugh FR Piper 23.33 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
40 Ayden, Teddy SR North Miami 23.38 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 2.6
41 Agim, Godswill SR South Dade 23.40 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.1
41 Lopez, Antonio SR Braddock 23.40 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.9
43 Brown, Jayden SR Nova 23.47 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.8
44 Underwood, Tremonte FR Miami Columbus 23.48 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 -0.4
44 Walden, Justin SR North Miami 23.48 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.8
46 Delice, Josaiah SR Coral Glades 23.52 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 2.4
47 Crews, Dwight JR Coral Gables 23.56 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
47 Mercado, Fernando SR Ferguson 23.56 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020 -0.3
49 Walker, Kennedy SO Varela 23.58 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.7
50 Lewis, Garth SO Coral Springs 23.59 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 2.4
51 Brice, Christopher JR Southwest Miami 23.63 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.7
52 Gibson, Desmond SO Fort Lauderdale 23.68 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
52 Skinner, Quincy JR St. Thomas Aquinas 23.68 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
54 Wong, Matthew SR Cooper City 23.70 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
55 Green, Charles FR Coral Springs 23.76 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 2.4
55 Lucky, William SR Coral Reef 23.76 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.1
57 Joseph, James SR Miami Coral Park 23.79 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.5
58 Campbell, Aaron JR Piper 23.81 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
58 Momplaisir, Shai FR Dr. Krop 23.81 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.6
60 Alvin, Reginald SR Dr. Krop 23.83 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.8
60 Hall, Skylar SR St. Thomas Aquinas 23.83 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
62 Hankerson, Anthony SO St. Thomas Aquinas 23.84 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
63 Anderson, Matthew SO Douglas 23.87 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.9
63 Cameron, Jerrod SO St. Thomas Aquinas 23.87 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 0.1
63 Holmes, Courtney SR Miami Columbus 23.87 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.9
66 Wright, Cornelius SO Miami Columbus 23.89 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.6
67 Phelps, Jamal SR Nova 23.90 Big Blue IX Feb 29, 2020 -1.2
68 Crooks, Dior JR Coral Springs 23.92 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 2.4
69 Deoki, Ray SO Monarch 23.94 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
70 Remy, Michael JR Coral Glades 23.95 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
71 Ferguson, Donold JR Coral Reef 23.96 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
72 Gonzalez, Damian SO Braddock 24.02 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.7
72 Matthews, Andrew JR Coral Reef 24.02 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
74 Henry, Gevonte SR South Plantation 24.03 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 5.6
75 Rigby, Tre FR Miramar 24.12 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.7
76 Henderson, Kavon JR South Broward 24.13 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
77 Moore, Quincy JR Coral Reef 24.17 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 4.0
78 Rivera, Kaniel SR Varela 24.18 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.4
78 Willingham, Nicholas JR Fort Lauderdale 24.18 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
80 BESARES, COLIN SO Miami Palmetto 24.21 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.5
80 harry, thomas SR Everglades 24.21 Big Blue IX Feb 29, 2020 -1.2
82 Mills, John SO Miami Senior 24.23 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.3
83 Lewis, Justin FR Cooper City 24.24 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
84 Mendoza, Jean SO Miami Coral Park 24.33 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.3
84 RICHARDSON, AMIR JR Miami Palmetto 24.33 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.6
86 Price, Tyler SR Miramar 24.35 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.4
87 Parris, yves SR Everglades 24.36 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.8
88 Sands, Gemari FR St. Thomas Aquinas 24.39 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
89 CRUZ, DANIEL JR Goleman 24.40 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
90 Fernandez, Jaydin JR Douglas 24.47 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.9
90 Fields, Demetray JR Fort Lauderdale 24.47 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
90 Valido, Ryan FR Goleman 24.47 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
93 Kai, Geah FR Monarch 24.48 The Benchmark BCAA at Monarch Feb 12, 2020 -1.2
94 Lapierre, Maurice South Plantation 24.51 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.5
94 Nabaka, Jonathan SO Miami Beach 24.51 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.3
96 Alvares, Johnny JR Varela 24.54 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -1.7
96 Solkey, Jayson JR Western 24.54 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.4
98 Hayes, Jarion SO Nova 24.59 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
99 Harris, Kemani JR Miami Coral Park 24.63 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.5
100 Cyrillo , Lucas SR Miami Beach 24.73 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.6

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Carter, Jassani Flanagan 23.64 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
2 Butler, Aaliyah SO Piper 24.06 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -2.0
3 Chatfield, Emelia SR St. Thomas Aquinas 24.08 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
4 McCray, Kayla SR North Miami 24.59 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.9
5 Kelsey, Zahra JR St. Thomas Aquinas 24.68 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
6 Blackwood, Jody SO Miramar 24.69 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
7 Downie, Jhana SR Piper 25.04 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
8 Bushya , Jayda SO Piper 25.09 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.2
9 Mundell, Melissa JR Nova 25.19 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.4
10 Snipes, Carrie JR North Miami 25.28 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.8
11 Roberts, Na' Mya SR Fort Lauderdale 25.29 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.1
12 McCloud, Ranyah SR Dr. Krop 25.35 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 5.0
12 Smith, Nikia SR St. Thomas Aquinas 25.35 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
14 Taylor, Hannah FR Fort Lauderdale 25.65 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 5.8
15 Perry, Emani FR Flanagan 25.73 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 5.8
16 Neville, Malia FR St. Thomas Aquinas 26.10 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
17 Bent, Delicia SO Coral Springs 26.14 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.5
18 Farinas, Victoria JR Ferguson 26.15 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
19 Gibson, Terreka JR North Miami 26.28 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.0
20 Joseph-Guevara, Nyla-Marie JR Fort Lauderdale 26.34 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
21 GARDNER, MAKAYLA Miami Palmetto 26.40 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.0
22 Ritchey, Christina SR Dr. Krop 26.41 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.6
23 Waszkiewicz, Hanna JR Ferguson 26.47 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.1
24 Mills , Jemima SO Coral Glades 26.53 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.5
25 Monsalve, Nicole SR Doral Academy 26.59 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.9
26 Lopez, Janiel Flanagan 26.65 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
27 Knight, Mya JR Fort Lauderdale 26.88 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
28 Nicholson, Brianna SR Miramar 26.89 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.2
29 Knight, Malia SO Piper 26.90 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.9
30 Brown, Jade FR Taravella 26.92 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
31 Candela, Monique JR Lourdes 26.94 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.7
32 Crockett, Morgan FR St. Thomas Aquinas 26.96 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 0.1
33 Tigner, Alysia JR Monarch 26.99 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
34 Ramsey, Kamala SR South Plantation 27.03 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.5
35 Wilcox, Aymoni FR Fort Lauderdale 27.12 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
36 Guzman, Katelyn JR Miami Coral Park 27.13 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 5.0
37 Darrisaw, Khila FR South Broward 27.20 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
38 WILSON, BRIANNA FR Miami Palmetto 27.27 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 5.5
39 Shackleford, Shammae SR North Miami 27.38 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.7
40 Green, Breanna SR Douglas 27.47 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.5
41 Delien, Ashley JR Taravella 27.49 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.5
42 Cadet, Alaina FR North Miami 27.53 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 0.4
43 Grissette, Ananda JR Douglas 27.54 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.5
44 Perez, Bailey South Plantation 27.57 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.2
45 CASTILLO, NATALIA Doral Academy 27.66 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 5.8
46 Joazard, Naidie SO South Plantation 27.82 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 2.1
47 Jackson, Kayla SO Piper 27.87 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
48 artis, tiana SR Everglades 27.90 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.5
49 Vixamar, Karina FR North Miami 28.00 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -2.4
50 Coppet, Chassity JR St. Thomas Aquinas 28.02 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
51 Morgan, Arkeriyah FR Coral Springs 28.04 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.3
52 Ramdas, Micah JR Miramar 28.14 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.7
53 McFadden, Nakitriauna SO Fort Lauderdale 28.22 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.2
54 ROSE, AYALAH Goleman 28.26 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 0.3
55 Richardson, Leyla FR Flanagan 28.33 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.4
56 Lucas, Anya FR Fort Lauderdale 28.39 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
57 Orphe, Emily JR St. Thomas Aquinas 28.43 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
58 Kellem, Paradise JR St. Thomas Aquinas 28.46 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.4
59 Pestaina, Kandance JR South Dade 28.61 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020 -0.2
60 Tulloch, Kiana SR Taravella 28.66 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
61 Barquet, Madison JR Lourdes 28.68 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.6
62 Fraga, Olivia FR Lourdes 28.75 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.2
63 Carter, Delia SR Deerfield Beach 28.79 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
64 Gainer, Jaleahia JR Fort Lauderdale 28.90 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -2.1
65 Dematas, Emily SR Southwest Miami 28.93 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
66 Sharpe, Jordan FR Nova 29.01 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
67 Guerrero, Ane SO Lourdes 29.17 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.4
68 Sage, Maya SO Cooper City 29.19 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
69 Barnes, Aaliyah SO South Dade 29.20 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.1
70 Jones, Sophia SR Cypress Bay 29.21 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.3
71 Derivet, Annette JR Varela 29.23 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.1
71 Watson, De'Asia FR Nova 29.23 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
73 Cortina, Sophia FR Lourdes 29.24 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.1
73 McDowell, Bianca JR South Broward 29.24 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
75 Betancourt, Mia SO Coral Gables 29.27 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.9
75 Stephen, Benecia SO Nova 29.27 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.6
77 Jorge, Caitlyn SO Varela 29.29 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020 1.3
78 Brown, Niecy FR Monarch 29.30 The Benchmark BCAA at Monarch Feb 12, 2020 -2.0
79 Avila, Victoria SO Lourdes 29.32 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.2
79 Jones, Samaritan FR Coral Glades 29.32 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.3
81 Hall, Keemori FR Fort Lauderdale 29.33 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
82 Murad, Gabrielle SR Varela 29.37 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.2
83 Davis, Bradkia JR South Dade 29.39 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.6
83 Peak, Keymya FR Miramar 29.39 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
85 Williams, De'Asia SO Nova 29.55 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
86 Bonheur, Imgard JR Coral Gables 29.60 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.6
87 Romeo, Isabella FR Dr. Krop 29.63 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.7
88 Easy, Brianna JR Dr. Krop 29.70 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
89 okoro, jennifer FR Goleman 29.73 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 0.6
90 Rojas, Daniella SR Braddock 29.75 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.9
91 Crawford, Jaelyn JR South Dade 29.77 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.9
91 Elie, Darlene SR Coral Glades 29.77 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 2.5
93 Alfonzo, Valentina SO Varela 29.80 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020 1.3
94 Joseph, Megina SO Deerfield Beach 29.81 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
95 Jackson, Donna FR North Miami 29.88 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.2
96 Melendez, Kayla JR South Dade 29.95 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.9
97 DaSilva, Jessica SO Lourdes 30.00 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.3
98 Marrero, Samantha SO Southwest Miami 30.06 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.6
99 Dematas, Emily Southwest Miami 30.07 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.7
100 Fernandez, Isabella SR Lourdes 30.21 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.2

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Henderson, Xzavier SR Miami Columbus 47.17 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
2 Morgan, Shamar FR St. Thomas Aquinas 49.03 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
3 Howell, Jaden JR Fort Lauderdale 49.52 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
4 Beckford, Daniel JR Taravella 49.64 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
5 Taylor, Elijah JR South Broward 49.68 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
6 Arnold, Stephen SR Taravella 49.94 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
7 Adegborioye, Adefemi JR Western 50.09 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
8 Cantave, Sebastien SR Miami Columbus 50.19 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
9 Mercado, Fernando SR Ferguson 50.20 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
10 Agim, Godswill SR South Dade 50.33 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
11 Hanna, Ethan SR Piper 50.46 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
11 Keller, Joshua SR Cypress Bay 50.46 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
13 Lince, Mozinski SR Miramar 50.50 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
14 Canelon, Eric SO Flanagan 50.67 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
15 Shaw, Isaiah JR Douglas 50.75 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
16 Vaughn, Matthew SR Taravella 50.76 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
17 McQueen, Darren SO Coral Gables 50.86 Dual Meet: Sunset Vs. Coral Gables Feb 26, 2020
18 Lane, Jimel SO Coral Gables 50.93 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
19 Hall, Skylar SR St. Thomas Aquinas 51.18 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
20 crabbe, khamauri SO Miami Coral Park 51.34 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
21 Reid, Desmond SO Miramar 51.52 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
22 Newton, Maurice JR St. Thomas Aquinas 51.73 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
23 Wingard, Quentin SR Coral Reef 51.80 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
24 Gonzalez, Bryan Coral Glades 52.09 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
25 Nelson, Kylin SR Taravella 52.12 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
26 Johnson, Lonnell SR Fort Lauderdale 52.22 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
27 Skinner, Quincy JR St. Thomas Aquinas 52.23 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
28 Oliver, Allen JR Douglas 52.27 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
29 Smikle, Tyler JR Dr. Krop 52.38 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
30 Gibson, Desmond SO Fort Lauderdale 52.44 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
31 Dugue, Ennsley SR North Miami 52.50 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
32 Crews, Dwight JR Coral Gables 52.88 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
33 harry, thomas SR Everglades 52.97 Big Blue IX Feb 29, 2020
34 Henry, Gevonte SR South Plantation 53.05 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
35 Gilles, Julian SO Fort Lauderdale 53.18 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
36 Matthews, Andrew JR Coral Reef 53.28 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
36 Polanco, Nicholas JR Dr. Krop 53.28 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
38 Joseph, James SR Miami Coral Park 53.35 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
39 Parris, yves SR Everglades 53.36 Big Blue IX Feb 29, 2020
40 Brown, Jayden SR Nova 53.40 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
41 Hopkins, Omari JR Monarch 53.49 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
42 Bowe, Milik SR Miramar 53.53 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
43 Wright, Cornelius SO Miami Columbus 53.63 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
44 Adams, Forest SO Fort Lauderdale 53.65 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
44 Crooks, Dior JR Coral Springs 53.65 Big Blue IX Feb 29, 2020
46 Clapp, Jasiah FR Douglas 53.68 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
47 Remy, Michael JR Coral Glades 53.71 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
48 Harris, Kemani JR Miami Coral Park 53.72 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
49 Solkey, Jayson JR Western 53.82 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
50 Carvajal, Orlando SR Miami Coral Park 53.89 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
51 Jones, Jerome JR Coral Springs 53.99 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
52 Larkins Jr., Kevin SR Fort Lauderdale 54.02 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
53 Saint Louis, Brandon JR Taravella 54.13 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
54 Rigby, Tre FR Miramar 54.17 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
55 Moore, Quincy JR Coral Reef 54.40 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
56 Johnson, Joshua JR Cypress Bay 54.52 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
57 Palmer, Waltron SO Miami Columbus 54.65 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
58 RICHARDSON, AMIR JR Miami Palmetto 54.66 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
59 Campbell, Aaron JR Piper 54.73 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
60 LAMOTHE-ARICE, BRYAN SR Miami Palmetto 54.82 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
61 Morgan, Alex SR Coral Reef 54.84 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
62 Louis-Jacques, Eugene SR Cypress Bay 54.87 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
63 Mendoza, Jean SO Miami Coral Park 54.92 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
64 PELLICER, CARLOS Doral Academy 54.96 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
65 Crutcher, Acciani SO Western 55.06 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
66 Gracia, Randy SR Cooper City 55.08 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
67 Louis-Jacques, Eugene SR Cypress Bay 55.16 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
68 Robinson , Nicolas FR Goleman 55.28 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
69 Robbins , Trayvaugh FR Piper 55.34 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
70 Francis, Anderson SR Nova 55.38 Big Blue IX Feb 29, 2020
70 Palomino, Zayne JR Monarch 55.38 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
72 Rojas, Eduardo SO Braddock 55.39 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
73 Petit-frere , Jonathan FR Piper 55.45 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
74 Lee, Anthony SR Hialeah Gardens 55.46 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
75 Rivera, Kaniel SR Varela 55.49 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
76 Altidor, Jonathan JR Nova 55.61 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
76 Pitts, Jacai JR Cooper City 55.61 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
78 Pierre, Matthew SO Dr. Krop 55.62 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
79 ZULUAGA, MARTIN SR Doral Academy 55.74 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
80 Ossa, Santiago SO Flanagan 55.75 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
81 Henson, Marcus JR Cooper City 55.96 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
82 Bell, Brandon SO Fort Lauderdale 56.03 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
83 Bell, Alex JR Coral Gables 56.13 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
84 Bernard, Dejon SR Miami Senior 56.14 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
85 Pacheco, Kevin FR Varela 56.16 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
86 Laden, Edward SR Flanagan 56.24 Big Blue IX Feb 29, 2020
87 Haughton, Jaheim JR Dr. Krop 56.29 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
88 McEntyre, Jake FR Nova 56.37 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
89 ENFIELD, LUKE Miami Palmetto 56.42 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
90 Alcineus, Steven JR Coral Springs 56.47 Big Blue IX Feb 29, 2020
91 Sneed, Jackson SO Monarch 56.49 The Benchmark BCAA at Monarch Feb 12, 2020
92 Mofford, Deandre SO Douglas 56.57 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
93 Bien-Aime, Carl FR North Miami 56.61 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
94 Laden, Edward SR Flanagan 56.64 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
95 MATOS, CHRISTIAN FR Doral Academy 56.66 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
95 Webb, O'Neal SO Dr. Krop 56.66 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
97 Arrieta, Alcides JR Nova 56.67 Big Blue IX Feb 29, 2020
98 Baserio, Julian SO Southwest Miami 56.69 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
99 Alvin, Reginald SR Dr. Krop 56.82 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
100 Collado, Christopher SO St. Thomas Aquinas 56.98 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Isaac, Kynah JR Flanagan 56.37 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Brown, Jermecia SR St. Thomas Aquinas 57.16 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
3 Johnson, Cha'iel FR St. Thomas Aquinas 57.40 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
4 Mundell, Melissa JR Nova 58.16 Big Blue IX Feb 29, 2020
5 Downie, Jhana SR Piper 58.75 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
6 Blackwood, Jody SO Miramar 58.86 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
7 Hardy, Keara SR Flanagan 59.51 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
8 Gibson, Terreka JR North Miami 1:00.15 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
9 McCloud, Ranyah SR Dr. Krop 1:00.23 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
10 GARDNER, MAKAYLA Miami Palmetto 1:00.32 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
11 Snipes, Carrie JR North Miami 1:00.46 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
12 Chatfield, Brittney JR St. Thomas Aquinas 1:00.69 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
13 Monsalve, Nicole SR Doral Academy 1:01.71 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
14 Cadet, Alaina FR North Miami 1:02.58 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
15 Peirre, Nathana South Plantation 1:02.65 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
16 Armenteros-Castillo, Leyanis FR St. Thomas Aquinas 1:02.67 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
17 Vixamar, Karina FR North Miami 1:02.73 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
18 Pestaina, Kandance JR South Dade 1:02.74 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
19 Doris, Alisha SR North Miami 1:02.93 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
20 Johnson, Mckenna JR Flanagan 1:02.94 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
21 Waszkiewicz, Hanna JR Ferguson 1:03.02 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
22 Clunis, Cimia SR South Plantation 1:03.07 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
22 Tigner, Alysia JR Monarch 1:03.07 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
24 Shelton, Vennise SR Piper 1:03.21 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
25 Facey, Kyla FR Fort Lauderdale 1:03.40 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
26 Jackson, Kayla SO Piper 1:03.43 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
27 Joseph-Guevara, Nyla-Marie JR Fort Lauderdale 1:03.56 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
28 Brown, Niecy FR Monarch 1:03.63 Big Blue IX Feb 29, 2020
29 Thompson, Kailyn JR Douglas 1:04.12 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
30 Kellem, Paradise JR St. Thomas Aquinas 1:04.15 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
31 Fleek, Kianna SR Fort Lauderdale 1:04.17 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
32 Wallace, Faith SO St. Thomas Aquinas 1:04.27 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
33 CASTILLO, NATALIA Doral Academy 1:04.50 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
34 Sage, Maya SO Cooper City 1:04.69 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
35 Fraga, Olivia FR Lourdes 1:04.82 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
36 Williams, Deonnie SO North Miami 1:04.92 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
37 Gainer, Jaleahia JR Fort Lauderdale 1:05.10 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
38 Abreu, Arianna FR Douglas 1:05.48 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
39 Easy, Brianna JR Dr. Krop 1:05.81 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
40 Delien, Ashley JR Taravella 1:05.85 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
41 Ritchie, Arianna Flanagan 1:05.88 Big Blue IX Feb 29, 2020
42 Menendez, Isabella JR Lourdes 1:05.93 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
43 Farinas, Victoria JR Ferguson 1:06.03 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
44 Rodriguez, Nicole Goleman 1:06.16 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
45 artis, tiana SR Everglades 1:06.19 Big Blue IX Feb 29, 2020
46 Stephen, Benecia SO Nova 1:06.22 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
47 Guzman, Katelyn JR Miami Coral Park 1:06.24 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
48 Knight, Mya JR Fort Lauderdale 1:06.50 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
49 Knight, Malia SO Piper 1:06.69 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
50 Gonzalez, Laia SR Coral Gables 1:06.97 Dual Meet: Sunset Vs. Coral Gables Feb 26, 2020
51 Orphe, Emily JR St. Thomas Aquinas 1:07.02 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
52 Jones, Sophia SR Cypress Bay 1:07.03 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
53 WILSON, BRIANNA FR Miami Palmetto 1:07.09 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
54 Abello, Cristina SO Coral Gables 1:07.15 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
55 Betancourt, Mia SO Coral Gables 1:07.28 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
56 Derivet, Annette JR Varela 1:07.61 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
57 Mills , Jemima Coral Glades 1:07.68 The Benchmark BCAA at Monarch Feb 12, 2020
58 Torres, Isabella FR Lourdes 1:07.80 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
59 Fernandez, Isabella JR Lourdes 1:07.81 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
60 Bonheur, Imgard JR Coral Gables 1:07.87 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
61 Jadotte, Laurie SR Nova 1:08.11 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
62 Herrera, Camila SO Doral Academy 1:08.42 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
63 Serratos, Ana SO Lourdes 1:08.45 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
64 Lambert, Olivia FR Lourdes 1:08.48 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
65 Elie, Darlene SR Coral Glades 1:08.55 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
66 Romero, Gigi SO Lourdes 1:08.56 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
67 Davis, Bradkia JR South Dade 1:08.66 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
68 Coppet, Chassity JR St. Thomas Aquinas 1:08.69 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
69 Romeo, Isabella FR Dr. Krop 1:08.71 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
70 Melendez, Kayla JR South Dade 1:08.76 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
71 Sanchez, Valeria SR Lourdes 1:08.93 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
72 Rodriguez-Palau, Amanda 7 Doral Academy 1:09.06 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
73 Petit, Sarah SR Nova 1:09.20 Big Blue IX Feb 29, 2020
74 Smith, Matea SR Taravella 1:09.26 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
75 Foy, T'keyah FR Miramar 1:09.28 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
76 Hassanali, Rayanna SO Taravella 1:09.34 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
77 Guerrero, Ane SO Lourdes 1:09.36 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
78 Bell, Lauren JR Lourdes 1:09.38 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
78 Fernandez, Isabella SR Lourdes 1:09.38 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
80 Sibblies, Abigale FR Taravella 1:09.39 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
81 Cedeno, Alondra SO Miami Coral Park 1:09.48 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
82 Portocarrero, Claudia FR Lourdes 1:09.52 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
83 Murad, Gabrielle SR Varela 1:09.78 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
83 Wooden, Azana FR Fort Lauderdale 1:09.78 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
85 McEntyre, Jalisa SR Nova 1:09.87 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
86 Aristizabal, Camila SO Lourdes 1:09.93 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
87 Allen, Trinity FR Miramar 1:09.98 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
88 Moreno, Paulina JR Fort Lauderdale 1:10.00 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
89 Lawrence, Shayanne SO South Broward 1:10.11 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
90 Alcocer, Maria FR Doral Academy 1:10.26 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
91 Munoz, Brianna Lourdes 1:10.33 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
92 Havens, Kayla South Plantation 1:10.34 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
93 Zeff, Olivia FR Douglas 1:10.37 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
94 Ornus, Quincy SO Monarch 1:10.39 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
95 Rehett, Amaurri FR Western 1:10.41 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
96 Rodriguez, Natalie SR Varela 1:10.44 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
97 HARRIS, AMANDA Goleman 1:10.51 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
98 Hamilton, Inaya JR Taravella 1:10.53 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
99 Garza, Brenda FR Lourdes 1:10.90 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
100 Rottler, Julia FR Cypress Bay 1:10.96 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Bichara, Adrian JR Miami Columbus 1:55.04 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
2 Kergean, Kevin SR Miami Columbus 1:56.59 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
3 Fiore, Michael JR Fort Lauderdale 1:56.63 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
4 Brown, Malcolm JR Miami Columbus 1:58.16 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
5 Hanna, Ethan SR Piper 1:58.73 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
6 Ramirez, Humberto JR Fort Lauderdale 1:59.73 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
7 Mccullum, Sheldon JR Douglas 2:00.28 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
8 Brands, Sage SR St. Thomas Aquinas 2:01.01 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
9 Johnson, Lonnell SR Fort Lauderdale 2:01.27 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
10 Marcin, Stanley SR South Broward 2:02.01 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
11 FORD, AIDEN JR Doral Academy 2:02.88 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
12 MEDINA, BRUNO JR Doral Academy 2:02.92 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
13 Herrera, Anthony FR St. Thomas Aquinas 2:04.01 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
14 Breslin, Aidan SR Fort Lauderdale 2:04.02 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
15 Gonzalez, Bryan Coral Glades 2:04.35 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
16 Carvajal, Orlando SR Miami Coral Park 2:04.47 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
17 Hernandez, Leonardo JR Ferguson 2:04.63 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
18 Wilson, Colin SR Coral Gables 2:04.70 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
19 Eniola, Joseph SR Western 2:05.11 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
20 Strong, Stephen JR St. Thomas Aquinas 2:05.43 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
21 Diaz, Diego JR Monarch 2:05.79 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
22 Petit-frere , Jonathan FR Piper 2:06.42 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
23 SALMANZADEH, DANIEL SR Doral Academy 2:06.91 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
24 Stockhausen, Jovanni SR Taravella 2:07.23 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
25 Pouza, Rowen JR Miami Columbus 2:07.51 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
26 Saint Louis, Brandon JR Taravella 2:07.56 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
27 Sanchez, Sebastian JR St. Thomas Aquinas 2:07.76 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
28 Howell, Jaden JR Fort Lauderdale 2:08.15 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
29 Gracia, Randy SR Cooper City 2:08.35 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
30 Grasso, Raul SO Coral Reef 2:08.41 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
31 Valentin, Gian SO Flanagan 2:08.54 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
32 Fleurisma, Jamesly SR North Miami 2:08.58 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
33 Gomez, Anthony JR Nova 2:08.76 Big Blue IX Feb 29, 2020
34 Castilla, Lawrence JR Miami Columbus 2:09.09 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
35 Zapata, Jorge SR Douglas 2:09.67 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
36 Nelson, Tyjuan JR Miramar 2:09.76 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
37 Mims, Glenn SR Cooper City 2:09.87 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
38 Britos, Brandon SR South Dade 2:10.34 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
39 Adams, Forest SO Fort Lauderdale 2:10.69 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
40 Mayorga, Issac FR Flanagan 2:11.06 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
41 Arfa, Ryan FR Flanagan 2:11.07 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
42 Williams, Ryan SO Western 2:11.51 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
43 Varela, Bryan FR Coral Reef 2:11.75 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
44 Morillo, Alejandro JR Ferguson 2:11.95 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
45 ESTRADA, ALECK JR Doral Academy 2:12.06 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
46 McNeal, Malye SR Monarch 2:12.08 Big Blue IX Feb 29, 2020
47 Rolle, Wendel SR Piper 2:12.15 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
48 Mayorga, Issac FR Flanagan 2:12.33 Big Blue IX Feb 29, 2020
49 FAJARDO, DAVID FR Doral Academy 2:12.47 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
50 Gelin, Jaleel FR St. Thomas Aquinas 2:12.56 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
51 Polanco, Nicholas JR Dr. Krop 2:12.69 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
52 McKenzie, Davin JR Flanagan 2:12.89 Big Blue IX Feb 29, 2020
53 Herrera, Matthew JR Miami Coral Park 2:12.92 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
54 Revere, Reese SR South Dade 2:12.94 Big Blue IX Feb 29, 2020
55 Lass, Kyle JR Western 2:12.98 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
56 boulet, shamari JR Everglades 2:13.10 Big Blue IX Feb 29, 2020
56 Santiago, Carlos JR Ferguson 2:13.10 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
58 Mardis, Lucas JR St. Thomas Aquinas 2:13.28 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
59 Arrieta, Alcides JR Nova 2:13.34 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
60 Riabokon, Richard JR Monarch 2:13.40 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
61 Quintanal, Justin SR Varela 2:13.49 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
62 Lynch, Michael SO Coral Springs 2:13.67 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
63 Gonzalez, Joshua SR Varela 2:13.87 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
64 Pitts, Jacai JR Cooper City 2:13.88 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
65 Garcia, Christian FR Western 2:14.05 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
66 Quinones, Dakota JR Coral Reef 2:14.12 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
67 Freyre, Jacob SO Miramar 2:14.17 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
68 Baserio, Julian SO Southwest Miami 2:14.40 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
69 Touzard, Sebastien Miami Beach 2:14.88 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
70 Rojo, Jason SR Miami Coral Park 2:15.00 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
71 Patterson , Braxton SR Piper 2:15.01 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
72 Dominguez, Carlos SO Ferguson 2:15.08 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
73 Miller, Alexander JR Douglas 2:15.10 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
74 Jackson, Maleek FR Coral Reef 2:15.20 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
75 DeZayes, David JR Miami Coral Park 2:15.28 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
76 Chevalier, Alexandre JR Coral Gables 2:15.44 Dual Meet: Sunset Vs. Coral Gables Feb 26, 2020
77 Lombeshkon, Arman JR St. Thomas Aquinas 2:15.48 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
78 Clarington, Damian JR Varela 2:15.64 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
79 Miyamoto, Kai SO St. Thomas Aquinas 2:15.85 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
80 Gutierrez, David JR Braddock 2:15.95 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
81 WEIN, JOSEPH JR Miami Palmetto 2:16.46 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
82 BESARES, COLIN SO Miami Palmetto 2:16.48 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
83 Meyerson, Connor SO Coral Reef 2:16.66 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
84 Jimenez, Jabes Miami Beach 2:16.74 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
85 Sastoque, Noah JR Miami Columbus 2:16.80 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
86 Cardinale, Anthony JR Douglas 2:16.99 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
87 Francois, Desmen FR Miramar 2:17.03 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
88 Chevalier, Florian FR Coral Gables 2:17.13 Dual Meet: Sunset Vs. Coral Gables Feb 26, 2020
88 Mcinytre, Jon-Micheal SO Piper 2:17.13 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
90 Trujillo, Nicholas SO Miami Columbus 2:17.28 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
91 James, Tyler SO Taravella 2:17.45 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
92 Joseph, Julian SR Taravella 2:17.50 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
93 Tovar, Joshua JR Coral Reef 2:17.67 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
94 Gilles, Julian SO Fort Lauderdale 2:18.05 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
95 Calispa, Christian SO Miami Columbus 2:18.25 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
96 Santana, Lukas SO Coral Reef 2:18.35 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
97 Walker, Kennedy SO Varela 2:18.40 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
98 ARELLANO, ANGEL SR Goleman 2:18.43 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
99 Aguero, Samuel SR Braddock 2:18.81 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
100 MOSCOSO, DANIEL JR Miami Palmetto 2:19.03 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Johnson, Cha'iel FR St. Thomas Aquinas 2:12.55 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
2 Bencosme, Paola JR Braddock 2:19.48 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
3 SHAPIRO, JORDAN SR Miami Palmetto 2:20.98 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
4 Chatfield, Brittney JR St. Thomas Aquinas 2:23.75 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
4 Tanelus, Sucar FR Piper 2:23.75 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
6 Astorga, Allison JR Braddock 2:26.14 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
7 Wallace, Faith SO St. Thomas Aquinas 2:26.55 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
8 Doris, Alisha SR North Miami 2:27.67 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
9 Steere, Summer JR Cypress Bay 2:27.95 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
10 Shelton, Vennise SR Piper 2:27.98 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
11 Sosa, Penelope SO Miami Coral Park 2:28.04 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
12 Hardy, Keara SR Flanagan 2:28.62 Big Blue IX Feb 29, 2020
13 Clary, Kayla SR Fort Lauderdale 2:28.68 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
14 Garcia, Paola FR Lourdes 2:29.73 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
15 Rodriguez, Ana JR Lourdes 2:30.13 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
16 Ducharme, Jordan SR Cooper City 2:30.50 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
17 Granda, Emma SO Lourdes 2:31.25 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
18 Martinez, Danielle JR St. Thomas Aquinas 2:31.91 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
19 Astorga, Katie JR Braddock 2:33.35 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
20 Montalvo, Kimberly SR Taravella 2:33.64 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
21 Williams, Deonnie SO North Miami 2:33.97 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
22 Spitler, Holly SR Fort Lauderdale 2:34.21 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
23 Banato, Bianca SR Ferguson 2:34.44 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
24 Petit-juene , Amyah SR Piper 2:34.91 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
25 Adjouadi, Lina SO Braddock 2:36.83 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
26 Murias, Katherine SO Fort Lauderdale 2:37.45 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
27 Facey, Kayla FR Fort Lauderdale 2:39.07 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
28 Facey, Kyla FR Fort Lauderdale 2:39.14 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
29 GIVENS, CAMRYN FR Miami Palmetto 2:39.64 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
30 Washington, Jasmine JR St. Thomas Aquinas 2:39.98 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
31 Williams, Ashley JR Lourdes 2:40.75 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
32 Rodriguez, Carolina FR Lourdes 2:40.85 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
33 Romeu, Ana SO Lourdes 2:40.91 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
34 Rodriguez, Olivia FR Lourdes 2:41.08 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
35 Maus, Hannah SO St. Thomas Aquinas 2:41.10 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
36 Martinez, Sofia SO Lourdes 2:41.40 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
37 Abello, Cristina SO Coral Gables 2:41.88 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
38 Arana, Daniela JR Lourdes 2:42.22 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
39 Potenzano, Denise FR Monarch 2:42.40 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
40 Davis, Ashanti Flanagan 2:42.68 Big Blue IX Feb 29, 2020
41 Saint-Hilaire, Kensia JR St. Thomas Aquinas 2:42.83 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
42 BUSCA, VALERIA Doral Academy 2:42.96 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
43 MEJIA, VALERIA Doral Academy 2:43.14 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
44 HERNANDEZ, BARBARA Doral Academy 2:43.91 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
45 Timiraos, Isa SR Lourdes 2:44.73 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
46 DIAZ, SOPHIA Doral Academy 2:45.20 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
47 naami, noura FR South Plantation 2:45.53 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
48 Rodriguez, Jennine JR South Dade 2:45.84 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
49 Ortiz, Kathryn FR Lourdes 2:46.07 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
50 Derivet, Annette JR Varela 2:46.69 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
51 Cottrell, Jelan FR St. Thomas Aquinas 2:47.40 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
52 Lopez, Sofia FR Lourdes 2:47.48 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
53 Ramsey, Shanice FR Flanagan 2:47.83 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
54 Thompson, Azlin FR South Plantation 2:47.88 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
55 Prieto, Samantha SO Miami Coral Park 2:48.00 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
56 Rodriguez, Natalie SR Varela 2:48.98 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
57 Avetrani, Amanda SR Varela 2:49.03 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
58 Fontana, Elena SR Varela 2:49.66 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
59 Moore, Janiyah SO South Dade 2:50.04 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
60 Serrano, Isabella SO St. Thomas Aquinas 2:50.10 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
61 Morales, Isabella FR Coral Gables 2:50.60 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
62 Castro, Jasmine FR Braddock 2:51.04 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
63 Heynen, Chloe SO St. Thomas Aquinas 2:51.40 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
63 Savoy, Juila SO Fort Lauderdale 2:51.40 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
65 Betancourt, Kiara SO Ferguson 2:51.45 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
66 Lara, Sofia SO Ferguson 2:51.49 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
67 Massa, Eleonora SR Miami Beach 2:51.79 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
68 Mundell, Melissa JR Nova 2:52.31 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
69 ROATTA, ANAIS JR Miami Palmetto 2:52.42 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
70 Sibblies, Abigale FR Taravella 2:52.64 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
71 DONIS, KATELYN Goleman 2:53.01 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
72 Lburd, Melanie FR Nova 2:53.90 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
73 Rust, Natalia Reagan 2:53.96 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
74 Doha, Khadija FR South Plantation 2:53.98 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
75 Torras, Ariadna FR Coral Gables 2:54.21 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
76 Vergara, Daniela Reagan 2:54.85 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
77 Louis, Chakira FR North Miami 2:55.51 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
78 Easy, Brianna JR Dr. Krop 2:55.85 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
79 Karpawich, Sofia Miami Beach 2:57.08 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
80 Crispin-Alba , Monica FR Cypress Bay 2:57.19 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
81 Valdez, Katelen JR Western 2:57.25 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
82 Lespinasse-Casimir, Anissa JR Dr. Krop 2:57.35 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
83 Smith, Elle SO St. Thomas Aquinas 2:57.40 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
84 Fisher, Brianna SO Deerfield Beach 2:57.59 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
85 Hamilton, Inaya JR Taravella 2:57.86 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
86 Jadotte, Laurie SR Nova 2:58.03 Big Blue IX Feb 29, 2020
87 Appolon, Adeline JR Deerfield Beach 2:59.25 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
88 Nesselroth, Sophia FR Cooper City 2:59.47 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
89 Cunningham, Faith SO Coral Springs 2:59.51 Big Blue IX Feb 29, 2020
90 Buchanan, Tamia SO Western 3:00.56 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
91 Cordova, Aranza SO Monarch 3:00.93 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
92 Hernandez, Kimberly SR Everglades 3:01.15 Big Blue IX Feb 29, 2020
93 SCHOENHOFF, AKIAH FR Miami Palmetto 3:01.22 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
94 Petit, Celine SR Nova 3:02.18 Big Blue IX Feb 29, 2020
95 Negron, Arianna SO Coral Springs 3:02.28 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
96 Betancourt, Emely SO South Broward 3:02.38 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
97 Pascual, Victoria FR Braddock 3:02.42 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
98 Christie, Olivia SO St. Thomas Aquinas 3:02.79 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
99 Diaz, Kameron SO Monarch 3:02.83 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
100 Petitfrere, Snaidine FR South Dade 3:03.50 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Fiore, Michael JR Fort Lauderdale 4:20.10 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Kergean, Kevin SR Miami Columbus 4:22.22 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
3 Wilson, Colin SR Coral Gables 4:26.65 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
4 Bichara, Adrian JR Miami Columbus 4:28.32 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
5 GRAINGER, LANCE SR Doral Academy 4:29.69 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
6 Canarte, Alvaro JR Miami Columbus 4:29.77 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
7 Ramirez, Humberto JR Fort Lauderdale 4:30.31 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
8 Pineda, Jonathan SR Doral Academy 4:30.52 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
9 Breslin, Aidan SR Fort Lauderdale 4:33.13 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
10 BELLEFLEUR, DAVID JR Miami Palmetto 4:34.26 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
11 Ivonnet, Christian JR Miami Columbus 4:34.57 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
12 Diaz, Diego JR Monarch 4:35.01 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
13 Herrera, Anthony FR St. Thomas Aquinas 4:40.47 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
14 DEBRITO, GABRIEL Miami Palmetto 4:41.83 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
15 Rios, Anthony SO Ferguson 4:42.97 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
16 Figueroa, Giomar JR Braddock 4:44.79 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
17 Gelin, Jaleel FR St. Thomas Aquinas 4:44.88 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
18 Marcin, Stanley SR South Broward 4:45.11 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
19 Eniola, Joseph SR Western 4:45.60 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
20 Petit-frere , Jonathan FR Piper 4:46.00 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
21 Garcia, Gabriel SO Braddock 4:46.38 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
22 FORD, AIDEN JR Doral Academy 4:46.60 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
23 Hernandez, Zachary SR Ferguson 4:47.45 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
24 Touzard, Sebastien JR Miami Beach 4:48.03 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
25 Sanchez, Sebastian JR St. Thomas Aquinas 4:48.10 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
26 Valentin, Gian SO Flanagan 4:48.16 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
27 Grasso, Raul SO Coral Reef 4:48.80 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
28 MEDINA, BRUNO JR Doral Academy 4:49.39 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
29 Zapata, Jorge SR Douglas 4:49.98 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
30 Gordon-Toylor, Herman FR South Broward 4:50.21 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
31 Bergnes, Anthony SO Braddock 4:50.34 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
32 Arfa, Ryan FR Flanagan 4:50.64 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
33 smith, randy FR Everglades 4:50.91 Big Blue IX Feb 29, 2020
34 Washburn, Brian JR St. Thomas Aquinas 4:50.92 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
35 Santana, Lukas SO Coral Reef 4:50.93 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
36 Strong, Stephen JR St. Thomas Aquinas 4:51.03 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
37 Caplette, Nick SR Taravella 4:51.89 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
38 Miller, Alexander JR Douglas 4:53.31 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
39 Gomez, Anthony JR Nova 4:53.65 Big Blue IX Feb 29, 2020
40 Oscar, Jeremiah SO Nova 4:53.89 Big Blue IX Feb 29, 2020
41 Sarafoglu, Ryan FR Coral Reef 4:54.35 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
42 GOMEZ, CESAR SR Doral Academy 4:54.59 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
43 Osorio, Jeshua FR Goleman 4:55.73 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
44 SALMANZADEH, DANIEL SR Doral Academy 4:56.06 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
45 Britos, Brandon SR South Dade 4:56.10 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
46 Rojo, Jason SR Miami Coral Park 4:57.27 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
47 Tornes, Leonardo JR Monarch 4:58.26 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
48 Mata, Marcus FR Miami Columbus 4:59.20 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
49 Arfa, Ryan FR Flanagan 4:59.78 Big Blue IX Feb 29, 2020
50 Greep, Connor SO Douglas 4:59.95 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
51 Quintanal, Justin SR Varela 5:00.28 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
52 Gota, Sebastian FR Reagan 5:01.15 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
53 Rubin, Zach SR Fort Lauderdale 5:01.34 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
54 FAJARDO, DAVID FR Doral Academy 5:01.42 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
55 FARADJI, ETHAN JR Miami Palmetto 5:01.54 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
56 Sorto, Jonathan SO Fort Lauderdale 5:02.22 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
57 Meyerson, Connor SO Coral Reef 5:02.44 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
58 Herrera, Matthew JR Miami Coral Park 5:02.94 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
59 Mardis, Lucas JR St. Thomas Aquinas 5:03.73 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
60 Pacheco, Kevin FR Varela 5:04.29 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
61 Zimmerman , Zack FR Fort Lauderdale 5:04.94 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
62 Baserio, Julian SO Southwest Miami 5:05.46 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
63 Ruiz, Brandon FR Miami Columbus 5:05.50 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
64 Chevalier, Alexandre JR Coral Gables 5:05.66 Dual Meet: Sunset Vs. Coral Gables Feb 26, 2020
65 Jean-Pierre, Tanaris FR Taravella 5:06.27 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
66 Lopez, Jordan SR Ferguson 5:06.42 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
66 Trujillo, Nicholas SO Miami Columbus 5:06.42 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
68 Gutierrez, David JR Braddock 5:07.05 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
69 LESMAN, MATTHEW Miami Palmetto 5:07.74 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
70 Quinones, Dakota JR Coral Reef 5:08.05 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
71 Tevalan-Gonzalez, Mariano JR Fort Lauderdale 5:08.28 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
72 Williams, Ryan SO Western 5:08.32 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
73 Bamieh, Youssef SO Ferguson 5:09.66 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
74 Peart, Leighton FR Coral Springs 5:10.06 Big Blue IX Feb 29, 2020
75 Valcarce, Eric Reagan 5:10.81 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
76 Duran, Kevin FR Miami Columbus 5:11.40 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
77 Vasquez, Sincere FR South Plantation 5:12.33 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
78 Catala, Carlos JR Miami Coral Park 5:12.66 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
79 Better, Kevin SR Varela 5:13.34 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
80 Cea, Caleb SO Monarch 5:13.40 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
81 Fisher, Zachary SO Western 5:13.48 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
82 Pena, Benjamin SR Varela 5:13.55 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
83 James, Tyler SO Taravella 5:14.69 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
84 Thacker, Jacob FR Miami Columbus 5:15.83 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
85 Duquesnay, Kamryn SO St. Thomas Aquinas 5:17.48 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
86 ESTRADA, ALECK JR Doral Academy 5:17.98 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
87 Grey, Patrick SR Braddock 5:18.46 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
88 Cooper, Kai SO St. Thomas Aquinas 5:18.58 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
89 Mims, Glenn SR Cooper City 5:18.63 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
90 FAJARDO, DANIEL FR Doral Academy 5:18.94 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
91 Gonzalez, Joshua SR Varela 5:19.09 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
92 Nelson, Karim SR Coral Glades 5:19.88 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
93 Gomez, Antonio FR Braddock 5:20.23 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
94 Thompson, Zane SO Piper 5:20.37 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
95 Yahney, Jaden JR Taravella 5:20.95 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
96 Jimenez, Daniel JR Taravella 5:21.36 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
97 McCluskey, Quinn FR Douglas 5:21.79 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
98 Ravanzo, Rio FR St. Thomas Aquinas 5:22.36 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
99 Lass, Kyle JR Western 5:23.42 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
100 Saavedra, Sebastian SO Braddock 5:23.68 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 SHAPIRO, JORDAN SR Miami Palmetto 5:02.45 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Sosa, Penelope SO Miami Coral Park 5:14.74 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
3 Bergnes, Rebecca SR Braddock 5:15.04 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
4 Adjouadi, Lisa SR Braddock 5:22.89 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
5 Steere, Summer JR Cypress Bay 5:26.79 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
6 Potenzano, Gianna FR Monarch 5:27.67 Big Blue IX Feb 29, 2020
7 RIVERO, GIULIANNA FR Doral Academy 5:28.52 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
8 Martinez, Danielle JR St. Thomas Aquinas 5:31.21 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
9 Ducharme, Jordan SR Cooper City 5:33.00 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
10 Astorga, Allison JR Braddock 5:35.63 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
11 Ford, Jordan JR Braddock 5:36.14 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
12 McCloskey, Haley JR St. Thomas Aquinas 5:37.26 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
13 Gonzalez, Marlie FR Braddock 5:38.13 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
14 Garcia, Paola FR Lourdes 5:41.58 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
15 Timiraos, Isa SR Lourdes 5:42.06 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
16 MATA, ANA SOFIA Doral Academy 5:43.03 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
17 Montalvo, Kimberly SR Taravella 5:43.09 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
18 Martinez, Mia FR Braddock 5:44.69 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
19 Shelton, Vennise SR Piper 5:45.52 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
20 Banato, Bianca SR Ferguson 5:48.65 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
21 BUSCA, VALERIA Doral Academy 5:48.89 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
22 Rodriguez, Ana JR Lourdes 5:52.73 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
23 Maus, Hannah SO St. Thomas Aquinas 5:53.45 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
24 Romeu, Ana SO Lourdes 5:53.96 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
25 Lerner, Kennedy FR Cooper City 5:54.08 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
26 GIVENS, CAMRYN FR Miami Palmetto 5:54.95 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
27 Martinez, Sofia SO Lourdes 5:55.08 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
28 Williams, Ashley JR Lourdes 5:57.41 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
29 Clary, Kayla SR Fort Lauderdale 5:58.76 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
30 Potenzano, Denise FR Monarch 5:59.81 Big Blue IX Feb 29, 2020
31 Petit-juene , Amyah SR Piper 6:00.28 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
32 Spitler, Holly SR Fort Lauderdale 6:00.86 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
33 Holzer, Emily SR Varela 6:00.88 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
34 Arana, Daniela JR Lourdes 6:05.11 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
35 Hanna, Isabella JR Monarch 6:07.60 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
36 Villafane, Vanishka SR Ferguson 6:08.51 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
37 HERNANDEZ, BARBARA Doral Academy 6:08.63 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
38 FERNANDEZ, BELEN JR Doral Academy 6:08.82 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
39 Lara, Sofia SO Ferguson 6:08.86 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
40 Vassello, Lauren FR Nova 6:10.60 Big Blue IX Feb 29, 2020
41 Ortiz, Kathryn FR Lourdes 6:12.26 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
42 Serrano, Isabella SO St. Thomas Aquinas 6:13.41 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
43 Lopez, Sofia FR Lourdes 6:15.39 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
44 Tucker, Lauren SO Nova 6:16.33 Big Blue IX Feb 29, 2020
45 DIAZ, SOPHIA Doral Academy 6:18.20 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
46 Thompson, Azlin FR South Plantation 6:22.57 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
47 Berndt, Michelle SO Douglas 6:22.85 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
48 Saint-Hilaire, Kensia JR St. Thomas Aquinas 6:24.26 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
49 Doha, Khadija FR South Plantation 6:25.82 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
50 Vergara, Daniela Reagan 6:25.94 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
51 Rust, Natalia Reagan 6:26.44 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
52 Facey, Kayla FR Fort Lauderdale 6:27.96 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
53 Hernais, Sabrina FR Flanagan 6:28.19 Big Blue IX Feb 29, 2020
54 ROATTA, ANAIS JR Miami Palmetto 6:28.53 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
55 Lburd, Melanie FR Nova 6:29.03 Big Blue IX Feb 29, 2020
56 Williams, Deonnie SO North Miami 6:32.01 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
57 Heynen, Chloe SO St. Thomas Aquinas 6:32.43 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
58 Murias, Katherine SO Fort Lauderdale 6:32.44 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
59 DONIS, KATELYN Goleman 6:33.32 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
60 Christie, Olivia SO St. Thomas Aquinas 6:34.12 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
61 Carballo, Tatiana SR Cooper City 6:37.08 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
62 Fendell, Julia SO Coral Springs 6:38.48 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
63 donis, melanie FR Goleman 6:39.07 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
64 Petitfrere, Snaidine FR South Dade 6:40.91 Big Blue IX Feb 29, 2020
65 Crispin-Alba , Monica FR Cypress Bay 6:41.24 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
66 Buchanan, Tamia SO Western 6:45.21 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
67 Diaz, Kameron SO Monarch 6:45.60 Big Blue IX Feb 29, 2020
68 Fisher, Brianna SO Deerfield Beach 6:48.43 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
69 Silverberg , Maya SO Fort Lauderdale 6:49.31 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
70 Galib-Plata, Ana FR Western 6:49.49 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
71 Boyette, Kaitlyn FR South Plantation 6:50.17 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
72 SCHOENHOFF, AKIAH FR Miami Palmetto 6:52.03 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
73 Rego, Melanie JR Hialeah Gardens 6:52.45 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
74 Kistner, Annelise JR Deerfield Beach 6:53.50 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
75 Matute, Eva FR Lourdes 6:53.83 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
76 Merrill, Victoria SO South Dade 6:54.51 Big Blue IX Feb 29, 2020
77 Lameira , Caitlynn SR Varela 6:58.93 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
78 Kliener , Sophia FR Cypress Bay 6:59.19 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
79 Garcia, Christine SO St. Thomas Aquinas 6:59.77 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
80 Munoz, Angela SR Varela 7:01.20 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
81 Hannan, Rebecca JR Coral Glades 7:02.80 The Benchmark BCAA at Monarch Feb 12, 2020
82 Ramnarace, Leah FR Coral Springs 7:04.12 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
83 Velazquez, Isabella FR Coral Gables 7:05.36 Dual Meet: Sunset Vs. Coral Gables Feb 26, 2020
84 Terrero, Andrea JR Miami Coral Park 7:07.19 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
85 Gardner, Ciera FR Flanagan 7:08.24 Big Blue IX Feb 29, 2020
86 Tiberio, Elisa SO Western 7:13.03 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
87 Vanegas, Stephanie JR Varela 7:15.62 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
88 Perez, Yozenis JR Hialeah Gardens 7:16.00 Hialeah Gardens Home Meet 2 Feb 27, 2020
89 ramirez, sharon FR Goleman 7:18.27 Warrior Invitational Feb 21, 2020
90 Gomez, Scarlet SO Ferguson 7:20.57 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
91 Sibblies, Abigale FR Taravella 7:22.21 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
92 Bonard, Ashley SO Western 7:22.92 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
93 Gomez, Paula FR Southwest Miami 7:38.75 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
94 Rojo, Marianne SO Ferguson 7:47.30 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
95 fernander, melanie FR Goleman 7:59.15 Warrior Invitational Feb 21, 2020
96 Rabasco, Sophia JR South Broward 8:02.55 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
97 Duran, Maria JR Miami Coral Park 8:12.14 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
98 Reutershan, Emma FR Taravella 8:39.24 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
99 Collins, Faith FR South Broward 9:10.64 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
100 Simeon, Shania FR South Broward 9:13.83 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Fiore, Michael JR Fort Lauderdale 9:33.37 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Wilson, Colin SR Coral Gables 9:45.52 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
3 GRAINGER, LANCE SR Doral Academy 9:49.52 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
4 Ivonnet, Christian JR Miami Columbus 9:49.95 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
5 Scarcello, Donato JR Miami Columbus 9:55.87 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
6 Pineda, Jonathan SR Doral Academy 9:56.28 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
7 Ramirez, Humberto JR Fort Lauderdale 9:56.67 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
8 Breslin, Aidan SR Fort Lauderdale 10:02.05 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
9 BELLEFLEUR, DAVID JR Miami Palmetto 10:07.31 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
10 Garcia, Gabriel SO Braddock 10:09.22 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
11 Sanchez, Sebastian JR St. Thomas Aquinas 10:09.32 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
12 Bergnes, Anthony SO Braddock 10:10.10 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
13 FORD, AIDEN JR Doral Academy 10:13.34 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
14 Figueroa, Giomar JR Braddock 10:16.21 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
15 Diaz, Diego JR Monarch 10:19.44 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
16 Ivonnet, Nicholas SO Miami Columbus 10:20.04 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
17 Dabby, Marc FR Miami Columbus 10:23.23 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
18 Touzard, Sebastien Miami Beach 10:24.42 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
19 DEBRITO, GABRIEL Miami Palmetto 10:24.47 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
20 Santana, Lukas SO Coral Reef 10:24.60 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
21 Washburn, Brian JR St. Thomas Aquinas 10:25.73 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
22 Herrera, Anthony FR St. Thomas Aquinas 10:28.22 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
23 Goodwin, Martin FR St. Thomas Aquinas 10:36.64 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
24 smith, randy FR Everglades 10:36.76 Big Blue IX Feb 29, 2020
25 Moreno, Emilio JR Nova 10:37.05 Big Blue IX Feb 29, 2020
26 Sarafoglu, Ryan FR Coral Reef 10:37.63 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
27 Gelin, Jaleel FR St. Thomas Aquinas 10:38.64 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
28 Duran, Kevin FR Miami Columbus 10:43.12 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
29 Zimmerman , Zack FR Fort Lauderdale 10:43.37 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
30 Rios, Anthony SO Ferguson 10:45.77 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
31 Tornes, Leonardo JR Monarch 10:46.25 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
32 Caplette, Nick SR Taravella 10:46.52 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
33 Gota, Sebastian FR Reagan 10:48.04 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
34 Linares, Branndon SR Braddock 10:50.28 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
35 Dominguez, Cesar SO Ferguson 10:50.33 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
36 Osorio, Jeshua FR Goleman 10:50.54 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
37 Cooper, Kai SO St. Thomas Aquinas 10:55.01 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
38 Tevalan-Gonzalez, Mariano JR Fort Lauderdale 10:55.71 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
39 Ochoa, Nicolas SR Miami Columbus 10:56.11 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
40 Strong, Stephen JR St. Thomas Aquinas 11:02.33 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
41 Rojo, Jason SR Miami Coral Park 11:07.86 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
42 Fisher, Zachary SO Western 11:09.90 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
43 Sorto, Jonathan SO Fort Lauderdale 11:15.27 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
44 Gordon-Toylor, Herman FR South Broward 11:16.15 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
45 LESMAN, MATTHEW Miami Palmetto 11:16.69 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
46 Duquesnay, Kamryn SO St. Thomas Aquinas 11:16.70 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
47 RODRIGUEZ, JULIAN JR Doral Academy 11:17.75 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
48 Cruz, Osvaldo JR Varela 11:18.33 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
49 Mejia, Deion FR Varela 11:23.41 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
50 Bamieh, Youssef Ferguson 11:29.41 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
51 Jean-Pierre, Tanaris FR Taravella 11:30.11 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
52 Perez, David SO Western 11:31.16 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
53 Ravanzo, Rio FR St. Thomas Aquinas 11:33.87 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
54 FAJARDO, DANIEL FR Doral Academy 11:35.37 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
55 Kefford, Landon SO Douglas 11:36.53 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
56 Luquis, Victor SR Nova 11:38.29 Big Blue IX Feb 29, 2020
57 Machado, Lucas JR Douglas 11:45.17 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
58 Serrano, Nick SO St. Thomas Aquinas 11:46.33 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
59 Quintanal, Justin SR Varela 11:49.01 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
60 Oscar, Jeremiah SO Nova 11:49.52 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
61 Reres, Anthony JR St. Thomas Aquinas 11:49.68 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
62 Grey, Patrick SR Braddock 11:52.17 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
63 Lickerman, Brett JR Douglas 11:53.49 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
64 Vasquez, Sincere FR South Plantation 11:54.48 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
65 Herrera, Gabriel FR Cooper City 11:59.73 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
66 ESTRADA, ALECK JR Doral Academy 12:06.81 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
67 Taitt, Justin SO Monarch 12:13.25 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
68 Cea, Caleb SO Monarch 12:14.91 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
69 ALI, NICHOLAS JR Doral Academy 12:20.01 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
70 Rosario, Dylan SO Monarch 12:20.87 The Benchmark BCAA at Monarch Feb 12, 2020
71 Liu, Jordan FR Flanagan 12:28.63 Big Blue IX Feb 29, 2020
72 Rad, Alejandro JR Douglas 12:30.19 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
73 Freyre, Jacob SO Miramar 12:34.91 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
74 Teixeira, Christopher FR Miami Beach 12:42.28 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
75 Tosado, David FR Deerfield Beach 12:49.70 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
76 Martinez, Noah SR South Broward 12:51.03 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
77 Salim, Ayman FR Cooper City 12:52.49 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
78 Atehoura, David SO Flanagan 12:58.10 Big Blue IX Feb 29, 2020
79 Bhogi, Abrhiram JR Miramar 13:05.63 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
80 Alhindi, Hussaine SO Monarch 14:28.05 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
81 Campos, Andre JR Deerfield Beach 15:26.33 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
82 Pereyra, Lucas SO Deerfield Beach 15:28.71 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 SHAPIRO, JORDAN SR Miami Palmetto 10:56.36 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
2 Bergnes, Rebecca SR Braddock 11:06.61 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
3 Steere, Summer JR Cypress Bay 11:40.14 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
4 Ford, Jordan JR Braddock 11:47.80 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
5 Suarez, Emillie SR Braddock 11:57.45 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
6 Martinez, Mia FR Braddock 12:15.31 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
7 McCloskey, Haley JR St. Thomas Aquinas 12:16.31 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
8 RIVERO, GIULIANNA FR Doral Academy 12:19.00 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
9 Timiraos, Isa SR Lourdes 12:22.83 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
10 MATA, ANA SOFIA Doral Academy 12:24.13 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
11 Potenzano, Gianna FR Monarch 12:31.76 Big Blue IX Feb 29, 2020
12 Banato, Bianca SR Ferguson 12:42.30 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
13 Maus, Hannah SO St. Thomas Aquinas 12:42.97 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
14 Williams, Ashley JR Lourdes 12:44.65 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
15 Lerner, Kennedy FR Cooper City 12:47.05 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
16 Smith, Elle SO St. Thomas Aquinas 12:59.12 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
17 Lerma, Elena FR Doral Academy 13:05.57 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
18 BUSCA, VALERIA Doral Academy 13:06.09 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
19 Martinez, Danielle JR St. Thomas Aquinas 13:27.60 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
20 GIVENS, CAMRYN FR Miami Palmetto 13:39.33 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
21 Hanna, Isabella JR Monarch 13:43.17 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
22 ROATTA, ANAIS JR Miami Palmetto 13:51.11 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
23 De Lacoste, Claire SO Cooper City 13:54.67 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
24 Serrano, Isabella SO St. Thomas Aquinas 13:55.38 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
25 Greenwald, Gabrielle FR Douglas 14:33.88 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
26 Christie, Olivia SO St. Thomas Aquinas 14:34.33 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
27 Williams, Deonnie SO North Miami 14:55.09 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
28 Silverberg , Maya SO Fort Lauderdale 14:59.98 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
29 Myers, Annagrace SR Douglas 15:26.52 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
30 Kistner, Annelise JR Deerfield Beach 15:37.13 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
31 Petitfrere, Snaidine FR South Dade 15:45.42 Big Blue IX Feb 29, 2020
32 Cintron, Genesis SR Coral Springs 15:58.59 Big Blue IX Feb 29, 2020
33 Appolon, Adeline JR Deerfield Beach 16:58.20 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
34 Cortez, Brianna SO Deerfield Beach 20:22.07 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Chatfield, Emelia SR St. Thomas Aquinas 13.50 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
2 Smith, Nikia SR St. Thomas Aquinas 13.94 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.4
3 Frye, Eddiyah JR St. Thomas Aquinas 14.02 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
4 Glasco, Alexis JR St. Thomas Aquinas 14.26 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
5 Carter, Jaydea SR Flanagan 14.58 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
6 Bridgeforth, Tkai SR South Dade 14.71 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.2
7 Boyd, T'erica SO North Miami 14.97 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.9
8 Cronwall , Deandre SR Piper 14.98 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
9 Adams, Amani Flanagan 15.40 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.2
9 Eady, Kyla FR Taravella 15.40 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
11 Harris, Lamiyah JR South Dade 15.43 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.0
11 Tanelus, Sucar FR Piper 15.43 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.7
13 Adams, Angel Flanagan 15.72 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.4
14 Hansen, Gianna FR Douglas 15.77 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.6
15 Armenteros-Castillo, Leyanis FR St. Thomas Aquinas 16.23 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
16 Chassagne, Jiselle JR Taravella 16.25 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
17 Gardiner, Mickaylah SR Dr. Krop 16.51 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.3
18 Brown, Aaliyah JR Dr. Krop 16.78 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.2
19 Deoki, Rashanique JR Monarch 16.89 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
20 Touhsant, Alison SO Monarch 16.98 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
21 Johnson, Sarah JR South Dade 17.60 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.2
22 Jean, Jeamia SO Piper 17.86 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
23 Gainer, Jaleahia JR Fort Lauderdale 18.20 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.3
24 Slocum, Amyia JR South Plantation 18.26 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 -0.6
25 Arguello, Vanessa SR Lourdes 18.32 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 1.6
26 Newby, Chauneese SR Flanagan 18.41 Big Blue IX Feb 29, 2020 -1.1
27 Chassagne, Jessenia JR Taravella 18.49 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.6
28 Cortina, Sophia FR Lourdes 18.56 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.2
29 Markieh, Sasha FR South Plantation 18.78 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 -0.7
30 Bowen, Jaden JR Coral Springs 18.82 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.6
31 Davis, Kassandra SO Fort Lauderdale 18.91 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020 1.2
32 Forteza, Gabriella SO Lourdes 19.14 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.5
32 Gonzalez, Isabella SO Lourdes 19.14 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.5
34 Hall, Kyrah SO Fort Lauderdale 19.24 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.5
35 DaSilva, Jessica SO Lourdes 19.25 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.0
36 Marcelin , Indiya JR Dr. Krop 19.61 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -3.8
37 HARRIS, ALYZA Goleman 19.62 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.5
38 Glover, Yasmine SR Monarch 19.80 The Benchmark BCAA at Monarch Feb 12, 2020 -2.8
39 Hidayath, Ruba SO Monarch 20.11 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
40 Lee, Gabrielle SO Nova 20.15 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.8
41 Anderson, Kayan JR Nova 20.19 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
42 Iglesias, Mel SO Lourdes 20.28 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.5
43 Lyttle, Naomi JR Dr. Krop 20.31 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.7
44 DAVIS, JAZMIN Goleman 20.38 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -2.1
45 Avila, Victoria SO Lourdes 20.41 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.7
46 darling, tamia FR Goleman 20.67 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.4
47 Castellan, Sofia FR Lourdes 20.84 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.7
47 delgado, stephanie FR Goleman 20.84 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 1.9
49 Newton, Jaden SO Taravella 20.93 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
50 Cumberbatch , Savannah FR Fort Lauderdale 21.11 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020 1.2
51 Castaneda, Carolina JR Lourdes 21.32 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 1.6
52 Rincon, Diana FR Lourdes 21.38 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.5
53 Swaby, Khrystina SO Nova 21.47 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.8
54 Acevedo, Isa FR Lourdes 21.87 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.7
55 Barnes, Aaliyah SO South Dade 23.06 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -3.8
56 Fernandez, Lyanette JR Lourdes 26.74 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.6

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Drew, Tyler SR St. Thomas Aquinas 13.97 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.4
2 Louis-Saint, Damien SR North Miami 14.66 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.1
3 Baker, Dujuan SR Piper 14.85 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020 1.8
4 Campbell, Claude SO St. Thomas Aquinas 15.01 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.4
5 Oms, Jeremy JR Monarch 15.23 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
6 Conway, Trynyty SR Miami Columbus 15.56 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.1
7 Simpson, Donovan SR Douglas 15.60 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.0
8 Budham, Kahneil FR St. Thomas Aquinas 15.79 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
9 Samuda, Brendon SR Miramar 15.88 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
10 Simmons, Tristan FR North Miami 15.97 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 3.7
11 Cumberbatch, Jordan SR Miramar 16.22 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.5
12 Vaca, Louis JR Monarch 16.24 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
13 Rodrigues, Carlo SR Miami Columbus 16.53 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 3.7
14 Taylor, Rashad SR Miramar 16.82 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.6
15 McDonald, Rhys SR Cypress Bay 16.92 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.9
16 Martinez, Aden SO Miramar 17.02 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.9
17 Rizzo, Diamenn SR North Miami 17.08 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 3.7
18 Scheetz, Clayton JR Fort Lauderdale 17.10 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020 0.2
19 Woodside, Lucas JR Flanagan 17.12 Big Blue IX Feb 29, 2020
20 Guerrero, Vincent SR Braddock 17.25 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
21 Irvin, Nicholas SR Monarch 17.50 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
22 Ellison, Jahvay JR Coral Springs 17.55 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.0
23 Garcia, Angel SO Braddock 18.09 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -1.9
24 Pierrilus, Herben SR Coral Springs 18.17 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.7
25 Presender, Jesiah FR Fort Lauderdale 18.26 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.2
26 Jeune, Wahli FR Goleman 18.29 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.1
27 Dorsett, Mark JR Douglas 18.34 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.0
28 Paredes, Alonso SR Ferguson 18.38 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 3.7
29 Perry, Damien SO Douglas 18.58 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.0
30 Lajoie, Tariq SR Nova 18.79 Big Blue IX Feb 29, 2020 -1.8
31 Morales, Isaiah JR Miami Columbus 18.92 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
32 Vargas, Jonathan JR Varela 19.07 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
33 Castillo, Sadiel SO Coral Springs 19.22 Big Blue IX Feb 29, 2020
34 Jean, Isaah FR Douglas 19.34 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.0
35 Alvin, Reginald SR Dr. Krop 19.42 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -4.0
36 Charlmagne, Brandon JR Dr. Krop 19.44 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
37 Foster, Howard SR Monarch 19.55 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
38 Dominguez, Nicholas SO Varela 19.94 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.8
39 Castillo, Mateo SO Flanagan 20.05 Big Blue IX Feb 29, 2020 -1.0
40 Lubin, Geno FR Goleman 20.56 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -4.0
41 Fernandez, Orel SO Braddock 20.90 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
42 Ruplinger, Norman SR Coral Glades 21.19 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.7
43 Fernandez, Jeorys JR Goleman 21.33 Warrior Invitational Feb 21, 2020 5.1
44 Metellus, Alex FR Flanagan 23.03 Big Blue IX Feb 29, 2020 -1.0
45 Cadet, Derick JR Nova 23.60 Big Blue IX Feb 29, 2020 -1.8

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Drew, Tyler SR St. Thomas Aquinas 36.30 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Louis-Saint, Damien SR North Miami 38.89 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
3 McQueen, Darren SO Coral Gables 38.99 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
4 Budham, Kahneil FR St. Thomas Aquinas 39.43 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
5 Simmons, Tristan FR North Miami 40.80 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
6 Oms, Jeremy JR Monarch 41.00 The Benchmark BCAA at Monarch Feb 12, 2020
7 Rizzo, Diamenn SR North Miami 41.42 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
8 Samuda, Brendon SR Miramar 41.46 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
9 Scheetz, Clayton JR Fort Lauderdale 41.82 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
10 Cumberbatch, Jordan SR Miramar 42.39 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
11 Vaca, Louis JR Monarch 42.90 The Benchmark BCAA at Monarch Feb 12, 2020
12 Presender, Jesiah FR Fort Lauderdale 43.00 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
13 Simpson, Donovan SR Douglas 43.05 Pine Crest Panther Relays Feb 29, 2020
14 Campbell, Claude SO St. Thomas Aquinas 43.09 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
15 COLLADO, ALEXANDER JR Goleman 43.11 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
16 Guerrero, Vincent SR Braddock 43.12 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
16 McDonald, Rhys SR Cypress Bay 43.12 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
18 Irvin, Nicholas SR Monarch 43.25 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
19 Taylor, Rashad SR Miramar 43.38 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
20 Morse, Norman SR Coral Reef 43.46 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
21 Cameron, Jerrod SO St. Thomas Aquinas 43.58 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
22 Woodside, Lucas JR Flanagan 44.01 Big Blue IX Feb 29, 2020
23 Winland, William SR Douglas 44.05 Pine Crest Panther Relays Feb 29, 2020
24 Lajoie, Tariq SR Nova 44.21 Big Blue IX Feb 29, 2020
25 PELLICER, CARLOS Doral Academy 44.41 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
26 Foster, Howard SR Monarch 44.73 Big Blue IX Feb 29, 2020
27 Charlmagne, Brandon JR Dr. Krop 45.14 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
28 Merrill , Seth SO Cypress Bay 45.39 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
29 Tate, Corey SO Taravella 45.58 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
30 Castillo, Mateo SO Flanagan 45.60 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
31 Pierrilus, Herben SR Coral Springs 46.13 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
32 Smith, Thomas FR Fort Lauderdale 46.28 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
33 Garcia, Angel SO Braddock 46.30 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
34 Ellison, Jahvay JR Coral Springs 46.51 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
35 Morales, Isaiah JR Miami Columbus 46.56 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
36 Duran, Andrew JR Miami Columbus 46.59 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
37 Young, Kareem SR Miramar 46.96 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
38 Webb, O'Neal FR Dr. Krop 47.01 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
39 Dorsett, Mark JR Douglas 47.24 Pine Crest Panther Relays Feb 29, 2020
40 Phelps, Jamal SR Nova 47.53 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
41 ZULUAGA, MARTIN SR Doral Academy 47.73 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
42 Phillips, Darius JR Taravella 48.20 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
43 Flemming , Joseph SO Cypress Bay 49.12 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
44 Jean, Isaah FR Douglas 49.16 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
45 Jeune, Wahli FR Goleman 49.40 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
46 Perry, Damien SO Douglas 49.46 Pine Crest Panther Relays Feb 29, 2020
47 Lubin, Geno FR Goleman 49.51 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
48 Meraz, Yearson SR Coral Gables 49.54 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
49 Fernandez, Orel SO Braddock 49.75 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
50 Ferrel, Willard FR Miami Columbus 49.93 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
51 Lundi, Isaiah SO Dr. Krop 51.09 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
52 Castillo, Sadiel SO Coral Springs 52.06 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
53 Baldeon, Nicholas JR Hialeah Gardens 53.03 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
53 Cadet, Derick JR Nova 53.03 Big Blue IX Feb 29, 2020
55 Metellus, Alex FR Flanagan 54.31 Big Blue IX Feb 29, 2020
56 Charles, Job JR Douglas 54.55 Pine Crest Panther Relays Feb 29, 2020
57 Ruplinger, Norman SR Coral Glades 55.78 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
58 Wesley, Keyshawn JR Coral Springs 1:07.22 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Chatfield, Emelia SR St. Thomas Aquinas 41.98 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
2 Glasco, Alexis JR St. Thomas Aquinas 43.08 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
3 Frye, Eddiyah JR St. Thomas Aquinas 43.35 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
4 Tanelus, Sucar FR Piper 44.06 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
5 Bridgeforth, Tkai SR South Dade 45.00 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
6 Adams, Angel Flanagan 45.03 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
7 Boyd, T'erica SO North Miami 45.07 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
8 Adams, Amani Flanagan 45.38 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
9 Smith, Nikia SR St. Thomas Aquinas 45.96 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
10 Cronwall , Deandre SR Piper 46.47 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
11 Harris, Lamiyah JR South Dade 46.73 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
12 Thomas, Infinity FR Flanagan 46.74 Big Blue IX Feb 29, 2020
13 Armenteros-Castillo, Leyanis FR St. Thomas Aquinas 46.80 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
14 Portis, Jayah SO Douglas 47.38 Pine Crest Panther Relays Feb 29, 2020
15 Tresvant, Shalis SO Miramar 48.61 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
16 Hansen, Gianna FR Douglas 48.69 Pine Crest Panther Relays Feb 29, 2020
17 Ritchey, Christina SR Dr. Krop 48.81 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
18 Jean, Jeamia SO Piper 49.01 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
19 Gonzalez, Laia SR Coral Gables 49.14 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
20 Johnson, Sarah JR South Dade 49.76 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
21 Gainer, Jaleahia JR Fort Lauderdale 50.09 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
22 Brown, Aaliyah JR Dr. Krop 50.88 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
23 Cortina, Sophia FR Lourdes 51.09 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
24 Slocum, Amyia JR South Plantation 52.03 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
25 Daley, Jazmine SO Miramar 53.13 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
26 Markieh, Sasha FR South Plantation 53.34 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
27 Anderson, Kayan JR Nova 53.45 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
28 Chassagne, Jessenia JR Taravella 53.60 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
29 Barnes, Aaliyah SO South Dade 53.76 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
30 Chassagne, Jiselle JR Taravella 53.92 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
31 Deoki, Rashanique JR Monarch 54.39 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
32 Arguello, Vanessa SR Lourdes 54.70 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
33 DaSilva, Jessica SO Lourdes 54.84 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
34 Glover, Yasmine SR Monarch 55.30 The Benchmark BCAA at Monarch Feb 12, 2020
35 Lyttle, Naomi JR Dr. Krop 55.83 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
36 Azar, Savannah JR Douglas 56.29 Pine Crest Panther Relays Feb 29, 2020
37 DAVIS, JAZMIN Goleman 56.54 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
38 Cumberbatch , Savannah FR Fort Lauderdale 56.69 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
39 Hidayath, Ruba SO Monarch 57.01 Big Blue IX Feb 29, 2020
40 Touhsant, Alison SO Monarch 57.10 The Benchmark BCAA at Monarch Feb 12, 2020
41 HARRIS, ALYZA Goleman 57.15 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
42 Marcelin , Indiya JR Dr. Krop 57.16 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
43 Eady, Kyla FR Taravella 57.36 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
44 Kahn, Kadia SO Fort Lauderdale 58.53 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
45 Lee, Gabrielle SO Nova 58.54 Big Blue IX Feb 29, 2020
46 Newton, Jaden SO Taravella 59.14 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
47 Hall, Kyrah SO Fort Lauderdale 59.43 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
48 Rottler, Julia FR Cypress Bay 59.68 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
49 Herrera, Camila SO Doral Academy 1:01.20 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
50 delgado, stephanie FR Goleman 1:01.28 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
51 Swaby, Khrystina SO Nova 1:02.28 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
52 Bowen, Jaden JR Coral Springs 1:03.24 Big Blue IX Feb 29, 2020
53 Louissaint, Sachaelle SO Nova 1:12.33 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
54 Huang, Sharron FR Cypress Bay 1:20.38 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 North Miami 41.64 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
2 St. Thomas Aquinas 42.09 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
3 Miami Columbus 42.19 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
4 South Broward 43.15 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
5 Monarch 43.36 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
6 Fort Lauderdale 43.54 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
7 Miramar 43.71 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
8 Coral Gables 44.07 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
9 Nova 44.17 Big Blue IX Feb 29, 2020
10 Dr. Krop 44.55 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
11 Coral Springs 44.63 Big Blue IX Feb 29, 2020
12 Everglades 44.86 Big Blue IX Feb 29, 2020
13 Varela 44.89 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
14 Douglas 45.03 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
15 Deerfield Beach 45.08 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
16 Flanagan 45.36 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
17 Taravella 45.55 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
18 Braddock 45.62 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
19 Goleman 45.81 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
20 Miami Palmetto 45.83 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
21 South Plantation 45.88 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
22 Southwest Miami 46.26 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
23 Miami Senior 46.64 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
24 Cypress Bay 47.39 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
25 Hialeah Gardens 47.45 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
26 Doral Academy 47.90 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
27 Coral Glades 47.96 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
28 Miami Beach 47.99 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
29 Ferguson 48.96 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 St. Thomas Aquinas 46.29 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Flanagan 48.02 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
3 Fort Lauderdale 49.21 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
4 Miramar 49.83 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
5 South Broward 50.20 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
6 South Plantation 50.34 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
7 Dr. Krop 50.68 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
8 Taravella 51.03 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
9 Nova 51.46 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
10 Goleman 51.97 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
11 Monarch 52.22 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
12 Douglas 52.56 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
13 Coral Glades 52.96 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
14 Everglades 53.23 Big Blue IX Feb 29, 2020
15 South Dade 55.05 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
16 Coral Gables 55.15 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
17 Varela 55.32 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
17 Deerfield Beach 55.32 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
19 Coral Springs 56.81 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
20 Braddock 57.68 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
21 Ferguson 58.29 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
22 Southwest Miami 58.57 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
23 Doral Academy 59.81 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
24 Hialeah Gardens 1:00.75 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
25 Miami Beach 1:01.22 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Miami Columbus 3:19.68 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
2 South Broward 3:20.36 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
3 Taravella 3:23.29 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
4 St. Thomas Aquinas 3:24.19 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
5 Fort Lauderdale 3:26.87 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
6 Coral Reef 3:28.96 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
7 North Miami 3:29.76 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
8 Miramar 3:30.65 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
9 Miami Coral Park 3:31.81 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
10 Everglades 3:32.43 Big Blue IX Feb 29, 2020
11 South Dade 3:32.57 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
12 Dr. Krop 3:33.58 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
13 Monarch 3:33.61 The Benchmark BCAA at Monarch Feb 12, 2020
14 Varela 3:34.38 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
15 Cypress Bay 3:35.11 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
16 Douglas 3:35.47 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
17 Nova 3:36.93 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
18 Doral Academy 3:36.98 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
19 Flanagan 3:37.63 Big Blue IX Feb 29, 2020
20 Coral Springs 3:39.13 Big Blue IX Feb 29, 2020
21 Miami Palmetto 3:39.60 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
22 Cooper City 3:42.26 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
23 Coral Gables 3:42.69 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
24 Goleman 3:42.77 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
25 South Plantation 3:47.67 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
26 Braddock 4:01.41 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
27 Miami Beach 4:01.54 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
28 Hialeah Gardens 4:07.16 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020

4 x 400 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 St. Thomas Aquinas 3:51.63 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
2 Piper 3:53.38 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
3 Flanagan 4:00.57 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
4 North Miami 4:06.65 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
5 Fort Lauderdale 4:14.14 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
6 Lourdes 4:19.48 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
7 South Plantation 4:20.42 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
8 Braddock 4:20.96 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
9 Miramar 4:21.57 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
10 South Dade 4:21.96 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
11 Monarch 4:24.84 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
12 Nova 4:24.94 Big Blue IX Feb 29, 2020
13 Coral Gables 4:27.18 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
14 Doral Academy 4:28.10 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
15 Miami Palmetto 4:32.30 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
16 South Broward 4:32.67 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
17 Everglades 4:33.95 Big Blue IX Feb 29, 2020
18 Miami Coral Park 4:36.78 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
19 Taravella 4:40.25 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
20 Dr. Krop 4:41.04 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
21 Douglas 4:43.84 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
22 Varela 4:45.59 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
23 Coral Springs 5:10.36 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Miami Columbus 7:54.03 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Fort Lauderdale 8:05.24 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
3 Doral Academy 8:11.91 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
4 St. Thomas Aquinas 8:23.87 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
5 Flanagan 8:39.33 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
6 Nova 8:41.68 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
7 Miami Palmetto 8:43.22 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
8 Monarch 8:43.54 Big Blue IX Feb 29, 2020
9 Taravella 8:47.95 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
10 Ferguson 8:48.25 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
11 Douglas 8:50.46 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
12 Varela 8:50.87 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
13 Miramar 8:53.72 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
14 Coral Reef 9:00.71 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
15 Coral Gables 9:05.07 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
16 Braddock 9:06.20 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
17 North Miami 9:08.34 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
18 Miami Coral Park 9:09.60 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
19 Dr. Krop 9:17.25 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
20 Goleman 9:19.17 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
21 South Plantation 9:22.85 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
22 Cooper City 9:22.98 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
23 South Dade 9:23.10 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
24 Coral Springs 9:23.49 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
25 Miami Beach 9:25.03 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
26 South Broward 9:26.74 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
27 Southwest Miami 9:52.84 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
28 Deerfield Beach 10:03.66 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
29 Hialeah Gardens 10:32.93 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020

4 x 800 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Braddock 9:31.26 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 St. Thomas Aquinas 9:39.35 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
3 Lourdes 9:57.35 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
4 Piper 9:59.93 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
5 Doral Academy 10:15.35 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
6 Monarch 10:24.02 Big Blue IX Feb 29, 2020
7 Fort Lauderdale 10:38.60 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
8 North Miami 10:49.20 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
9 South Plantation 10:49.81 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
10 Cooper City 11:05.09 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
11 Coral Gables 11:08.96 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
12 Flanagan 11:21.11 Big Blue IX Feb 29, 2020
13 South Dade 11:21.91 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
14 Varela 11:25.48 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
15 Douglas 11:31.09 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
16 Coral Springs 11:33.87 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
17 Nova 11:47.26 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
18 Miami Beach 11:48.04 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
19 Deerfield Beach 12:03.92 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
20 Goleman 12:08.87 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
21 Dr. Krop 12:49.35 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
22 Taravella 12:56.37 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
23 Hialeah Gardens 13:29.18 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
24 South Broward 14:24.78 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Palomino, Zayne JR Monarch 2.02m 6' 7.5" Big Blue IX Feb 29, 2020
2 Cullen, Bryce SR St. Thomas Aquinas 1.97m 6' 5.5" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
3 Coleman, Branden SR Miami Columbus 1.92m 6' 3.5" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
3 Lajoie, Tariq SR Nova 1.92m 6' 3.5" 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
5 Hussain, Ameer JR Douglas 1.88m 6' 2" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
6 Campbell, Claude SO St. Thomas Aquinas 1.87m 6' 1.5" 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
6 Clarke, Xavier SR Miramar 1.87m 6' 1.5" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
6 Phillips, Omar JR Taravella 1.87m 6' 1.5" 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
9 Servius, Maxwell FR Coral Springs 1.83m 6' 0" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
10 Brodi, Malachi JR South Dade 1.82m 5' 11.5" Big Blue IX Feb 29, 2020
10 Brown, Tristian JR South Broward 1.82m 5' 11.5" Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
10 Dodge, Tristan JR Miami Columbus 1.82m 5' 11.5" Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
10 Rincon, Adrian SR Miami Columbus 1.82m 5' 11.5" Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
14 Dorzie, David SO Fort Lauderdale 1.80m 5' 10.75" Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
14 Hussian, Ameer SO Douglas 1.80m 5' 10.75" Pine Crest Panther Relays Feb 29, 2020
16 SANCHEZ, JAIR SR Goleman 1.75m 5' 8.75" Barbara Goleman vs. Hialeah Gardens vs. Miami Springs Mar 4, 2020
17 Budham, Kahneil FR St. Thomas Aquinas 1.72m 5' 7.75" 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
17 Cuvilly, Ryan JR Ferguson 1.72m 5' 7.75" Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
17 Francois, Ricardo SR Taravella 1.72m 5' 7.75" Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
17 Smith, Cory SR North Miami 1.72m 5' 7.75" Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
17 Vargas, Jonathan JR Varela 1.72m 5' 7.75" Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
22 Charles, Job JR Douglas 1.68m 5' 6" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
23 Lubin, Geno FR Goleman 1.67m 5' 5.75" Barbara Goleman vs. Hialeah Gardens vs. Miami Springs Mar 4, 2020
24 Arnold, Stephen SR Taravella 1.63m 5' 4.25" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
24 Baldeon, Nicholas JR Hialeah Gardens 1.63m 5' 4.25" Hialeah Gardens Home Meet 2 Feb 27, 2020
24 Fernandez, Marcos SO Hialeah Gardens 1.63m 5' 4.25" Hialeah Gardens Home Meet 2 Feb 27, 2020
27 Phelps, Jamal SR Nova 1.62m 5' 3.75" 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
27 Phillips, Darius JR Taravella 1.62m 5' 3.75" Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
29 Delgado, Justin JR Goleman 1.57m 5' 1.75" Barbara Goleman vs. Hialeah Gardens vs. Miami Springs Mar 4, 2020
30 Bentley-Jabir, Hafeez SO Fort Lauderdale 1.52m 4' 11.75" 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
30 Sauveur, Jamahl JR Nova 1.52m 4' 11.75" Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
30 Thompson, Raymond Douglas 1.52m 4' 11.75" Pine Crest Panther Relays Feb 29, 2020
33 Jones, Vasean JR Coral Springs 1.47m 4' 9.75" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
34 Fisher, Shane SO Coral Springs 1.37m 4' 6" Coral Springs, Piper, CS Charter Feb 12, 2020

High Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Lowenstein, Hannah SR St. Thomas Aquinas 1.72m 5' 7.75" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
2 Carter, Jaydea SR Flanagan 1.62m 5' 3.75" Big Blue IX Feb 29, 2020
2 Ho, Arielle SR Varela 1.62m 5' 3.75" Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
4 Armenteros-Castillo, Leyanis FR St. Thomas Aquinas 1.57m 5' 1.75" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
5 Gardiner, Mickaylah SR Dr. Krop 1.52m 4' 11.75" The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
5 Perry, Emani FR Flanagan 1.52m 4' 11.75" Big Blue IX Feb 29, 2020
7 Alfred, Sofya JR North Miami 1.47m 4' 9.75" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
7 Shelton, Faith JR North Miami 1.47m 4' 9.75" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
9 Mosley , Kezyah SR Fort Lauderdale 1.44m 4' 8.75" Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
10 Camargo, Isa JR Lourdes 1.42m 4' 7.75" Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
10 Johnson, Sarah JR South Dade 1.42m 4' 7.75" Big Blue IX Feb 29, 2020
10 Rottler, Julia FR Cypress Bay 1.42m 4' 7.75" John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
10 Woolcock, Damia SO Nova 1.42m 4' 7.75" Big Blue IX Feb 29, 2020
14 De Los Rios, Jael SO St. Thomas Aquinas 1.37m 4' 6" Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
14 Harris, Lamiyah JR South Dade 1.37m 4' 6" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
16 Everett, Megan SR Goleman 1.32m 4' 4" George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
16 Jonca, Jeannelle FR Douglas 1.32m 4' 4" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
16 Jonca, Maribelle FR Douglas 1.32m 4' 4" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
16 Majdoch, Josefine FR Coral Springs 1.32m 4' 4" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
16 Ritchie, Arianna Flanagan 1.32m 4' 4" Big Blue IX Feb 29, 2020
21 Davis, Kassandra SO Fort Lauderdale 1.29m 4' 2.75" Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
22 Bandres, Salome FR Coral Springs 1.27m 4' 2" Coral Springs, Piper, CS Charter Feb 12, 2020
22 Grissette, Ananda JR Douglas 1.27m 4' 2" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
22 Pagliery, Ali SR Lourdes 1.27m 4' 2" Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
22 Penichet, Brittney JR Lourdes 1.27m 4' 2" Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
22 Rowe, Tia FR Nova 1.27m 4' 2" Big Blue IX Feb 29, 2020
22 Swaby, Khrystina SO Nova 1.27m 4' 2" Big Blue IX Feb 29, 2020
28 Hall, Keemori FR Fort Lauderdale 1.24m 4' 0.75" Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
29 Ellis, Victoria SR Coral Springs 1.22m 4' 0" 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
29 Meredith, Kyanne FR Douglas 1.22m 4' 0" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
31 Jackson, Destiny SO Goleman 1.21m 3' 11.5" Barbara Goleman vs. Hialeah Gardens vs. Miami Springs Mar 4, 2020
31 MARRERO, KAROLL JR Goleman 1.21m 3' 11.5" Barbara Goleman vs. Hialeah Gardens vs. Miami Springs Mar 4, 2020
33 Louissaint, Sachaelle SO Nova 1.14m 3' 8.75" Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
34 Lburd, Melanie FR Nova 1.06m 3' 5.75" Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020

Pole Vault (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Bitter, Noah SR Ferguson 4.40m 14' 5.25" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Thomas, Steven JR Coral Springs 3.89m 12' 9" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
3 Rotger, James JR Western 3.80m 12' 5.5" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
4 Hall, Skylar SR St. Thomas Aquinas 3.65m 11' 11.75" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
4 Olivera, Jason FR St. Thomas Aquinas 3.65m 11' 11.75" The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
6 Castillo, Michael JR Coral Springs 3.35m 10' 11.75" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
7 Bamieh, Youssef SO Ferguson 3.20m 10' 6" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
8 Du, Alex SR Douglas 3.05m 10' 0" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
8 Duran, Andrew JR Miami Columbus 3.05m 10' 0" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
8 Wardlow, Joey SO St. Thomas Aquinas 3.05m 10' 0" The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
11 SANCHEZ, JAIR SR Goleman 3.04m 9' 11.75" Barbara Goleman vs. Hialeah Gardens vs. Miami Springs Mar 4, 2020
12 Hanna, Anthony SO Miramar 2.90m 9' 6.25" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
12 Ko, Samuel SR Douglas 2.90m 9' 6.25" 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
12 Pearce, Sean SO Taravella 2.90m 9' 6.25" Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
12 Samuda, Brendon SR Miramar 2.90m 9' 6.25" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
16 RIVAS, WILLIAM SR Goleman 2.89m 9' 5.75" Barbara Goleman vs. Hialeah Gardens vs. Miami Springs Mar 4, 2020
17 Rubin, Zach SR Fort Lauderdale 2.75m 9' 0.25" Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
18 Joseph, Ernest FR Fort Lauderdale 2.60m 8' 6.25" 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
18 Nelson, Tyjuan JR Miramar 2.60m 8' 6.25" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
20 Isom, Logan JR Coral Springs 2.59m 8' 6" Creek, Douglas, CS Charter, Coral Springs Feb 19, 2020
20 Williams, Andrew SR Douglas 2.59m 8' 6" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
22 Ibrahiam, Abdul JR Miramar 2.45m 8' 0.5" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
23 Hernandez, Zachary SR Ferguson 2.30m 7' 6.5" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
24 Cardinale, Anthony JR Douglas 2.15m 7' 0.5" Pine Crest Panther Relays Feb 29, 2020
25 Smith, Thomas FR Fort Lauderdale 2.05m 6' 8.75" Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020

Pole Vault (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Ellis, Victoria SR Coral Springs 3.56m 11' 8" Creek, Douglas, CS Charter, Coral Springs Feb 19, 2020
2 Bethel, Thalisa SR Fort Lauderdale 2.89m 9' 5.75" Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
3 Masri, Jade SO Fort Lauderdale 2.85m 9' 4.25" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
4 Solomon, Sanai SR Ferguson 2.75m 9' 0.25" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
5 Ramnarace, Lexi SR Coral Springs 2.74m 8' 11.75" Big Blue IX Feb 29, 2020
6 Cottrell, Jelan FR St. Thomas Aquinas 2.55m 8' 4.25" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
7 Arriaga, Anna SR Ferguson 2.45m 8' 0.5" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
8 Jacobson, Penelope SR Douglas 2.44m 8' 0" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
9 Kelley, Antaniah SR Fort Lauderdale 2.35m 7' 8.5" Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
10 AGUIAR, ARELYS JR Goleman 2.30m 7' 6.5" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
11 Excellent, Marie SR Coral Springs 2.29m 7' 6" Coral Springs, Piper, CS Charter Feb 12, 2020
12 DONIS, KATELYN Goleman 2.15m 7' 0.5" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
13 Hernandez, Ava FR Ferguson 2.00m 6' 6.75" Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
14 Rodriguez, Nicole Goleman 1.98m 6' 6" Barbara Goleman vs. Hialeah Gardens vs. Miami Springs Mar 4, 2020
15 Bowen, Jaden JR Coral Springs 1.83m 6' 0" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
15 Pozo, Gabriella SO Lourdes 1.83m 6' 0" Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
17 Wells, Finley SR Douglas 1.82m 5' 11.5" 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
18 Ogden, Julia SO Western 1.70m 5' 7" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
19 Meredith, Kyanne FR Douglas 1.68m 5' 6" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
20 Izquierdo, Mia SO Lourdes 1.67m 5' 5.75" Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
20 Melo, Shaynelis SO Goleman 1.67m 5' 5.75" Barbara Goleman vs. Hialeah Gardens vs. Miami Springs Mar 4, 2020
20 Piggott, Syleena SO Fort Lauderdale 1.67m 5' 5.75" Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
23 Jacobi, Lia FR Lourdes 1.52m 4' 11.75" Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Clarke, Xavier SR Miramar 7.13m 23' 4.75" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Campbell, Claude SO St. Thomas Aquinas 6.72m 22' 0.75" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
3 Cullen, Bryce SR St. Thomas Aquinas 6.43m 21' 1.25" 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
4 Coleman, Branden SR Miami Columbus 6.41m 21' 0.5" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
5 Edrene, Jahmal JR Fort Lauderdale 6.39m 20' 11.75" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.0
6 Rowe, Elijah SO Taravella 6.38m 20' 11.25" Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
7 Phillips, Darius JR Taravella 6.37m 20' 10.75" Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
8 Maree, Demonta JR Fort Lauderdale 6.33m 20' 9.25" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
9 Shaw, Isaiah JR Douglas 6.30m 20' 8" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
10 Phelps, Jamal SR Nova 6.25m 20' 6.25" Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
11 Brice, Christopher JR Southwest Miami 6.23m 20' 5.25" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
11 Smart, Brian SR Nova 6.23m 20' 5.25" Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
13 Bryan, Jayden SR Dr. Krop 6.16m 20' 2.5" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
14 Walker, Brady SR Varela 6.13m 20' 1.5" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
15 Underwood, Tremonte FR Miami Columbus 6.12m 20' 1" Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
16 Hussain, Ameer JR Douglas 6.11m 20' 0.5" Creek, Douglas, CS Charter, Coral Springs Feb 19, 2020
17 Francois, Ricardo SR Taravella 6.08m 19' 11.5" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
18 Vargas, Jonathan JR Varela 6.02m 19' 9" Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
19 Lynch, Michael SO Coral Springs 6.00m 19' 8.25" Coral Springs Monarch CS Charter Feb 26, 2020
20 ENFIELD, LUKE Miami Palmetto 5.96m 19' 6.75" Southridge Dual Mar 3, 2020
21 LEY, RAUL SR Doral Academy 5.93m 19' 5.5" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -2.2
21 Wellington, Keywan SR Coral Springs 5.93m 19' 5.5" Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
23 Mercado, Fernando SR Ferguson 5.92m 19' 5.25" Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
24 Miranda, Syquaie JR Varela 5.91m 19' 4.75" Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
25 Bitter, Noah SR Ferguson 5.90m 19' 4.25" Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
25 DE LA ROSA, BRYAN JR Doral Academy 5.90m 19' 4.25" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
27 Hussian, Ameer SO Douglas 5.86m 19' 2.75" 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
28 MATHIEU, RYAN JR Goleman 5.85m 19' 2.5" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
29 Smith, Cory SR North Miami 5.84m 19' 2" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
30 Dodge, Tristan JR Miami Columbus 5.82m 19' 1.25" Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
31 Allan, Edwin JR Southwest Miami 5.80m 19' 0.5" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
31 Kong, Darren SO Monarch 5.80m 19' 0.5" Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
31 McSween, Jahvar JR Miami Columbus 5.80m 19' 0.5" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.3
34 Moore, Ken SO Miami Columbus 5.79m 19' 0" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.4
35 Mignott, Brandon JR South Dade 5.78m 18' 11.75" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
36 Webb, O'Neal SO Dr. Krop 5.77m 18' 11.25" The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
37 Castano, Bryan SR Braddock 5.76m 18' 10.75" The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
38 Jackson, Malek SR South Broward 5.75m 18' 10.5" Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
39 Simmons, Tristan FR North Miami 5.71m 18' 9" Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
39 Williams, Noah SO Monarch 5.71m 18' 9" The Benchmark BCAA at Monarch Feb 12, 2020
41 Budham, Kahneil FR St. Thomas Aquinas 5.70m 18' 8.5" The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
41 Hayes, Jarion SO Nova 5.70m 18' 8.5" Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
41 Samuda, Brendon SR Miramar 5.70m 18' 8.5" The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
44 Bethel, Collin SO Southwest Miami 5.63m 18' 5.75" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
45 Gilbert, Treyvion FR Deerfield Beach 5.60m 18' 4.5" Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
46 COLLADO, ALEXANDER JR Goleman 5.57m 18' 3.25" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
46 Jones, Dishion SO Fort Lauderdale 5.57m 18' 3.25" Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
48 Perez, Brian SO Hialeah Gardens 5.56m 18' 3" Barbara Goleman vs. Hialeah Gardens vs. Miami Springs Mar 4, 2020
49 Brodi, Malachi JR South Dade 5.53m 18' 1.75" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
50 Pierrilus, Herben SR Coral Springs 5.51m 18' 1" Coral Springs Monarch CS Charter Feb 26, 2020
51 Jones, Cameron JR South Broward 5.50m 18' 0.5" Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
52 Charles, Job JR Douglas 5.45m 17' 10.75" Creek, Douglas, CS Charter, Coral Springs Feb 19, 2020
52 Shilleh, Christian SR Coral Springs 5.45m 17' 10.75" Creek, Douglas, CS Charter, Coral Springs Feb 19, 2020
54 Bowe, Milik SR Miramar 5.42m 17' 9.5" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.5
55 Marty, Davian JR Varela 5.41m 17' 9" Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
56 Givens, Shemmar JR Coral Springs 5.39m 17' 8.25" Creek, Douglas, CS Charter, Coral Springs Feb 19, 2020
57 Sneed, Jackson SO Monarch 5.38m 17' 8" Creek, Douglas, CS Charter, Coral Springs Feb 19, 2020
58 Aguila, Luis SO Braddock 5.36m 17' 7" The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
58 Perez, Alexander JR Miami Columbus 5.36m 17' 7" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.5
60 Lubin, Geno FR Goleman 5.33m 17' 6" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
61 Bruneau, Oscard SO Coral Gables 5.31m 17' 5.25" Dual Meet: Sunset Vs. Coral Gables Feb 26, 2020
61 Castillo, Mateo SO Flanagan 5.31m 17' 5.25" Big Blue IX Feb 29, 2020
63 James, Christian JR Coral Gables 5.27m 17' 3.5" Dual Meet: Sunset Vs. Coral Gables Feb 26, 2020
64 Mendez, Damian JR South Dade 5.24m 17' 2.25" Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
65 Paredes, Alonso SR Ferguson 5.23m 17' 2" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
65 Scheetz, Clayton JR Fort Lauderdale 5.23m 17' 2" Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
67 Fernandez, Marcos SO Hialeah Gardens 5.19m 17' 0.5" Hialeah Gardens Home Meet 2 Feb 27, 2020
68 Dubuisson, Trevon JR North Miami 5.18m 17' 0" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
68 Melus, Kervens JR Fort Lauderdale 5.18m 17' 0" Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
70 Alcineus, Steven JR Coral Springs 5.16m 16' 11.25" Coral Springs, Piper, CS Charter Feb 12, 2020
70 Daniels, Maurice JR Dr. Krop 5.16m 16' 11.25" The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
70 Valdes, Giovanni SO Varela 5.16m 16' 11.25" Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
73 Amendolara, Rocco FR Doral Academy 5.13m 16' 10" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.8
73 Gonzalez, Damian SO Braddock 5.13m 16' 10" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
75 Rodriguez, Anthony FR Miami Senior 5.11m 16' 9.25" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
76 LEE, ADAM Miami Palmetto 5.09m 16' 8.5" Southridge Dual Mar 3, 2020
77 JACOBY, NICHOLAS FR Doral Academy 5.08m 16' 8" Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
77 Nardi, Fabio FR Doral Academy 5.08m 16' 8" Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
79 Hall, Ky SR Coral Springs 5.05m 16' 7" Creek, Douglas, CS Charter, Coral Springs Feb 19, 2020
80 Conway, Trynyty SR Miami Columbus 5.04m 16' 6.5" 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
81 Clark, Jayden JR South Broward 5.02m 16' 5.75" 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
81 Foster, Ahmere FR Miami Columbus 5.02m 16' 5.75" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -2.6
83 Cuero, Armani FR Braddock 5.01m 16' 5.25" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
84 Julmis, Jordan JR Monarch 5.00m 16' 5" Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
85 Cyrillo , Lucas Miami Beach