COLUMBUS

BOYS TRACK & FIELD

MORE TEAMS: Boys Cross Country

ROSTER

NAME YEAR
Cantave, Cody FR
Luna-Arauz, Nicholas SO
Abdullahi, Malik SO
Acosta, Nicholas JR
Alfonso, Gustavo SR
Alonso, Kevin JR
Andros, Fadrelle SO
Armas, Giovanni JR
Arreaza, Alejandro SO
Aulet, Nicholas JR
Bandy, Edward SO
Bandy, Jeffrey SO
Bartra, Alex JR
Becerra, Christian SO
Berry, Nick SO
Bess, Garyn JR
Borges, Sebastien SR
Bradshaw, Ja'Juan JR
Broche, Sebastian SO
Brown, Andres FR
Brown, Jake FR
Brown, John FR
Caicedo, Alessandro SO
Caicedo, Alessandro SO
Canidate, Christopher FR
Capers, Tavares SO
Cardero, Adrian FR
Carter, Shaddai FR
Castillo, Victor JR
Cepero, Manuel FR
Chong, Frankie JR
Conway, Shiloh SR
Dabby, Marc JR
de Armas, Gio JR
Desrosiers, Denim SR
Diaz, JuanCarlos SO
Diez-Arguelles, CJ FR
Doll, Parker JR
Duran, Kevin JR
Duran, Michael JR
Edwards, Denim SR
Faura, Javier SO
Fernandez, Alec FR
Fernandez, Diego SR
Foster, Ahmere JR
Galvez, Paul FR
Garcia, Daniel SO
Garcia, Daniel A. SO
Gil, Mark SO
Goenaga, Lucas FR
Gonzalez, Claudio JR
Gutierrez, Alexander JR
Harper, Darriel FR
Hart, Derrick JR
Hernandez, Sergio FR
Ibarra, Jason SO
Illas, Sebastian FR
Ivonnet, Nicholas SR
Jimenez, Luis FR
Kelley, Michael SR
Knowles, Jayden SO
Knowles, Jayden SO
Kraziem, William FR
Lamothe-Arice, Cayan FR
Leon, Jose SO
Llabona, Giancarlo SR
Llerandi, Tyler FR
Logan, Brian SR
Louisias, Jonathan SO
Love, Ethan FR
Lovo, Justin SO
Macias, Eric SO
MarcRene, Martin SO
Marti, Amani SO
martin, Tyler SO
Martinez, Brandon SO
Martinez, Brandon SO
Mata, Malec FR
Mata, Marcus SR
McDougald, Noah SR
McQueen, Darren SR
Mendoza, Andre RS/Una
Mendoza, Jean SR
Miranda, Angelo SO
Mondaca, Ayden FR
Moore, Ken SR
Morett, Matteo SO
Mortazavi, Gavin SO
Mortazavi, Jaiden SO
Moss, Durian SO
Naylor, Jacob JR
Nicholas, Berry SO
Nunez, Andrew SR
Nunez, Matthew FR
Orange, James FR
Oses, Maximo SR
Pace Castro, Bryan SO
Padilla, Alessandro SO
Parente, Bryan SO
Phillips, Dylan SO
Pineda, Tristan SO
Ponce, Enzo FR
Portocarrero, Jorge FR
Prado, Alejandro RS/Una
Quintana, Andrew SR
Ramirez, Jorge JR
Ramos, Joshua SO
Rice, Giovanni SR
Rivera, Daniel SO
Rodriguez, Lucas SO
Romagosa, Alejandro SO
Ruiz, Alec SR
Ruiz, Angelo SO
Ruiz, Brandon JR
Ruiz, Zachary FR
Russell, Daylen SO
Salcedo, Julio SO
Salcedo, Julio SO
Scarcello, Anthony FR
Sequeira, Evan FR
Stouffer, Brysson SR
Stouffer, Coltton JR
Sueiras, Mario SO
Tejera, Diego SO
Tello, Esteban FR
Torres, Lucas SO
Torres, Lucas SO
Trujillo, Nicholas SR
Trujillo, Nico SR
Underwood, Tremonte JR
Vergara, Julian JR
Williams, Robert SO
Wright, Cornelius SR
Zacarias, Anthony SR

LATEST RESULTS

DATE MEET
September 23, 2022 GMAC Championship
September 16-17, 2022 Spanish River XC Invitational, 40th Annual
September 9, 2022 Miami-Dade County Youth Fair HS Championship
September 2, 2022 King of the Hill Invitational
May 14, 2022 FHSAA Class 4A & Para Track & Field State Championships
May 7, 2022 FHSAA 4A Region 4
April 19, 2022 FHSAA 4A District 15
April 9, 2022 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet
April 5- 7, 2022 GMAC Championship
April 2, 2022 Dade County Youth Fair HS Championship
March 26, 2022 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic
March 11, 2022 North Florida / South Florida Challenge
March 8, 2022 Bronco Nation Meet #1
March 4- 5, 2022 Sam Burley Hall of Fame Invitational
February 18-19, 2022 Louie Bing Track & Field Invitational
November 12, 2021 FHSAA 4A State Cross Country Championships
November 3, 2021 FHSAA Region 4A-4 Cross Country Championships
October 27, 2021 FHSAA District 4A-8
May 8, 2021 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships
April 30, 2021 FHSAA 4A Region 4
April 15, 2021 FHSAA 4A District 16
April 8, 2021 GMAC Championship
March 27, 2021 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational
March 16, 2021 Sunset Meet #2: Columbus / Booker T. / S. Dade
March 6, 2021 Big Blue Invitational
February 26, 2021 Spartan Invitational - Southridge High School
February 19-20, 2021 Louie Bing Memorial Classic
February 13, 2021 Cardinal Gibbons Preseason Distance Carnival
March 13, 2020 GMAC Qualifier & Championship
March 6- 7, 2020 Sam Burley Hall of Fame Invitational
March 3, 2020 Belen Home Meet 1
February 29, 2020 Spartan Invitational - Southridge
February 22, 2020 2020 Walter Dix Invitational
February 14-15, 2020 Louie Bing Memorial Classic
September 7, 2019 6th Annual Florida Horse Park Invitational
May 3- 4, 2019 2019 FHSAA State Track & Field Championships
April 27, 2019 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4
April 15, 2019 FHSAA 4A District 15
April 6, 2019 Miami Dade Youth Fair Invite
April 1, 2019 Belen Home Meet #4
March 28-30, 2019 Florida Relays
March 26, 2019 Belen Home Meet #3
March 22, 2019 GMAC Track & Field Championship
March 20, 2019 GMAC Qualifier
March 15-16, 2019 Miami Hurricane Invitational
March 12, 2019 Belen Home Meet #2
March 9, 2019 City of Miramar 11th Annual High School Invitational
March 1- 2, 2019 Sam Burley Hall of Fame Invitational
February 26, 2019 Belen Home Meet #1
February 23, 2019 Spartan Invitational - Miami Southridge