PINE CREST CROSS COUNTRY INVITATIONAL

September 20, 2019
|

Mixed 5k Run CC Junior Varsi Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Spanish River 1:39:40 19:56 15 1 2 3 4 5 6 6
2 Somerset Canyons 1:58:00 23:36 53     7 9 10 13 14
3 Miami Country Day 2:16:28 27:17 50 2 8 14 16 18 11 28
4 Divine Savior 2:10:03 26:00 90 12   16 19 20 23 24
5 Jupiter Christian 2:14:10 26:50 115 3 4   35 36   37
6 American Heritage (DB) 2:32:37 30:31 162 22   28 34   38 40
7 Cardinal Gibbons 2:21:58 28:23 92 5 12 19 24 32 39 40
8 Carrollton 2:21:27 28:17 97 1 22 23 25 26 29 31
9 Pine Crest 2:26:36 29:19 115 17 20 21 27 30 34 38
10 Florida Christian 2:32:28 30:29 159 25 30 33 41 42 35 43
  St. Andrew's     DNF              
  American Heritage     DNF              
  NSU University School     DNF              
  FAU High     DNF              

Mixed 5k Run CC Junior Varsi Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Lauren Russler 2022 Carrollton 07:47.9 24:13.9 1
1 Ben Terkiel 2020 Spanish River 06:10.2 19:10.2 1
2 Bodey Miller 2021 Spanish River 06:10.2 19:10.4 2
2 Anastasija Moskvina 2020 Miami Country Day 07:54.3 24:33.7 2
3 Nora Maciak 2023 Jupiter Christian 07:57.6 24:44.1 3
3 Adam Forster 2021 Pine School 06:29.6 20:10.7
4 Marcus Surgent 2022 Spanish River 06:33.5 20:22.5 3
4 Amalia Rimes 2023 Jupiter Christian 08:07.9 25:16.1 4
5 Sarah Ortega 2022 Somerset Canyons 08:14.1 25:35.3
5 Tyler Van Buskirk 2021 Spanish River 06:35.1 20:27.7 4
6 Analise Hernandez 2023 Cardinal Gibbons 08:16.2 25:41.8 5
6 Lorenzo Echeverria 2021 Spanish River 06:35.9 20:30.0 5
7 Mark Van Buskirk 2021 Spanish River 06:41.9 20:48.7 6
7 Sofia Alvarez 2021 Spanish River 08:16.3 25:42.1 6
8 Sebastian Gerber 2021 Somerset Canyons 06:45.2 20:59.2 7
8 Sarah Lentz 2020 Somerset Canyons 08:18.3 25:48.5
9 Ryan Alea 2021 Spanish River 06:53.6 21:25.0 8
9 Amanda Veltri 2021 Spanish River 08:19.0 25:50.4 7
10 Ryley Bozak 2021 Spanish River 06:54.8 21:28.8
10 Mallory McDonald 2025 Miami Country Day 08:27.8 26:17.8 8
11 Cayden Miller 2023 Spanish River 06:56.3 21:33.6
11 Aly Avrach 2022 Spanish River 08:36.7 26:45.6 9
12 Zach Sarmoen 2022 Spanish River 07:04.2 21:58.1
12 Samantha Kopf 2022 Spanish River 08:51.4 27:31.3 10
13 Juan Betancour Lopez 2023 American Heritage 07:04.4 21:58.7
13 Toby Kahn 2021 Spanish River 08:53.6 27:38.0 11
14 Isabella Dugarte 2022 Cardinal Gibbons 08:57.3 27:49.4 12
14 Ryan Auten 2023 Jupiter Christian 07:12.4 22:23.6
15 Kevin Paredes 2020 Somerset Canyons 07:15.6 22:33.7 9
15 Katie East 2022 Spanish River 08:59.2 27:55.3 13
16 Salomon DeLarosa 2022 NSU University School 07:16.6 22:36.8
16 Estelle Boon 2022 NSU University School 09:00.2 27:58.6
17 Sawyer Miller 2023 Spanish River 07:16.7 22:37.0
17 Klara Meyer 2020 Miami Country Day 09:05.8 28:15.9 14
18 Owen Johnston 2023 Archbishop McCarthy 07:19.5 22:45.6
18 Rachel Taylor 2022 American Heritage 09:07.2 28:20.4
19 Andre Benicio 2021 American Heritage 07:25.4 23:03.9
19 Olivia Schlesinger 2022 Spanish River 09:08.4 28:24.1 15
20 Taisa Strouse 2020 Miami Country Day 09:12.0 28:35.3 16
20 Taylor Johnson 2023 Somerset Canyons 07:25.5 23:04.3 10
21 Lilly Weiss 2023 Pine Crest 09:13.5 28:40.0 17
21 Drew Van Buskirk 2023 Spanish River 07:25.5 23:04.4
22 Sofia Cabarcos 2020 Miami Country Day 09:15.6 28:46.5 18
22 Henry Bullard 2023 Spanish River 07:28.8 23:14.5
23 Jose Vanegas 2023 Spanish River 07:29.4 23:16.3
23 Jenna Haupert 2023 Cardinal Gibbons 09:16.7 28:49.8 19
24 Nicholas Ilvento 2022 St. Andrew's 07:33.2 23:28.2
24 Marina Fowler 2023 Pine Crest 09:17.3 28:51.6 20
25 Andres Teixeira 2022 American Heritage 07:34.0 23:30.8
25 Lily Isaacson 2023 Pine Crest 09:18.6 28:55.8 21
26 Ozzy Molina 2021 South Florida HEAT 07:36.8 23:39.5
26 Alejandra Freyre 2021 Carrollton 09:18.9 28:56.5 22
27 Brian Chang 2021 Spanish River 07:36.8 23:39.5
27 Paola Camara 2020 Carrollton 09:21.2 29:03.9 23
28 Jase Zheng 2023 Spanish River 07:42.6 23:57.4
28 Gianna Licata 2023 Cardinal Gibbons 09:26.0 29:18.7 24
29 Elizabeth Alwine 2022 Carrollton 09:29.2 29:28.6 25
29 Tyler Sastre 2024 Miami Country Day 07:43.5 24:00.1 11
30 Sarah Mitre 2023 American Heritage 09:29.9 29:30.8
30 Andrew Levine 2023 NSU University School 07:45.1 24:05.2
31 Jose Mejia 2020 Divine Savior 07:46.6 24:09.9 12
31 Lindsay Esterman 2022 Spanish River 09:30.4 29:32.3
32 Logan McCauley 2023 FAU High 07:50.2 24:21.1
32 Nina Gross 2023 Carrollton 09:34.4 29:44.8 26
33 Maya Salas 2022 Spanish River 09:35.0 29:46.8
33 Jordan Nino 2021 Archbishop McCarthy 07:53.7 24:32.0
34 Dylan Perrago 2023 Spanish River 07:55.6 24:38.0
34 Satviki Singh 2022 FAU High 09:36.3 29:50.9
35 Marian Lawlor 2023 Pine Crest 09:37.2 29:53.6 27
35 Asher Lee 2023 American Heritage 07:57.1 24:42.4
36 Riley Roberts 2022 Spanish River 07:57.4 24:43.5
36 Molly Meihak 2021 Divine Savior 09:37.8 29:55.3
37 Thomas Cargill 2021 Somerset Canyons 08:00.5 24:53.2 13
37 Isabella Demirrisglu Senior Somerset Academy 09:37.9 29:55.7
38 Bryce Chorney 2021 Somerset Canyons 08:00.6 24:53.5 14
38 Karsyn Tichner 2020 Spanish River 09:39.4 30:00.5
39 Raffaello Bruni 2022 Miami Country Day 08:03.1 25:01.2 15
39 Mariana Antonaccio 2020 Miami Country Day 09:39.4 30:00.5 28
40 Stephanie Moreno 2022 Spanish River 09:41.3 30:06.3
40 Matthew Agostini 2021 Divine Savior 08:03.2 25:01.6 16
41 Jaimee Rissman 2022 Spanish River 09:43.6 30:13.6
41 Guilherme Gazeti 2022 FAU High 08:05.1 25:07.4
42 Andrea Pulido 2021 Carrollton 09:44.2 30:15.3 29
42 Shiwon Kang 2025 Miami Country Day 08:06.7 25:12.4 17
43 Daniella Levitis 2022 Pine Crest 09:44.2 30:15.4 30
43 Trey Gray 2022 Morningside Academy (MS) 08:07.2 25:14.0
44 Marina Mantero 2020 Carrollton 09:44.9 30:17.5 31
44 Joaquin Ortiz 2026 Miami Country Day 08:09.1 25:19.7 18
45 Lauren Kolb 2022 Cardinal Gibbons 09:45.4 30:19.1 32
45 Rocco Antoniou 2023 NSU University School 08:09.7 25:21.6
46 Diana Brizel 2021 Spanish River 09:45.5 30:19.3
46 Allen Benarroch 2021 Divine Savior 08:11.9 25:28.5 19
47 Maria Silva 2020 Miami Country Day 09:47.1 30:24.4 33
47 Elliot Nunez 2023 Divine Savior 08:12.0 25:28.7 20
48 Mary Hanson 2021 Miami Country Day 09:47.3 30:24.9
48 Daniel Musumeci Senior Somerset Academy 08:13.7 25:34.0
49 Meagan Valliere 2020 Spanish River 09:47.8 30:26.6
49 Presley Golas 2021 Somerset Canyons 08:13.9 25:34.7 21
50 Matthew Lewis 2023 St. Andrew's 08:16.8 25:43.7
50 Chloe Vilme 2023 Spanish River 09:50.3 30:34.4
51 Jillian Tashjian 2023 Pine Crest 09:51.7 30:38.6 34
51 Kyle Dixon 2025 Pine School 08:17.0 25:44.3
52 Samuel Mcallister 2021 American Heritage (DB) 08:17.7 25:46.5 22
52 Leland Whitney 2022 Jupiter Christian 09:54.1 30:46.0 35
53 Emily Rodopoulos 2022 Spanish River 09:55.8 30:51.3
53 Juan Diego Pina 2023 St. Andrew's 08:17.8 25:46.7
54 Alexandra Azan 2023 Carrollton 09:55.9 30:51.7
54 Juan Morillo 2021 Divine Savior 08:19.4 25:51.8 23
55 Alexander Ayala 2023 Divine Savior 08:20.7 25:55.9 24
55 Sydney Toledo 2022 Carrollton 09:56.4 30:53.2
56 Jasmyn Martinez 2022 Jupiter Christian 09:59.0 31:01.4 36
56 Christian Frisbie 2022 Morningside Academy (MS) 08:21.1 25:57.1
57 Manny Capo 2021 Florida Christian 08:21.1 25:57.1 25
57 Rachel Rodriguez 2021 Somerset Canyons 09:59.2 31:01.8
58 Victoria Mittner 2021 American Heritage (DB) 10:01.0 31:07.6
58 Alec Voyles 2024 South Florida HEAT 08:21.6 25:58.7
59 Jack Martin 2022 Jupiter Christian 08:22.4 26:01.0
59 Rebekah Ambrosius 2022 Jupiter Christian 10:01.5 31:09.0 37
60 Noah Braden 2020 South Florida HEAT 08:28.1 26:18.9
60 Kayla Simpson 2022 FAU High 10:02.8 31:13.0
61 Jamie Speiser 2021 Somerset Canyons 08:31.5 26:29.5 26
61 Maya Bassan 2025 Miami Country Day 10:05.7 31:22.0
62 Renee Lieberman 2023 Spanish River 10:08.2 31:29.9
62 Daniel Espinal 2020 Miami Country Day 08:32.5 26:32.6 27
63 Caitlin Cherenfant 2023 Miami Country Day 10:11.4 31:39.8
63 Ryan Molloy 2023 Somerset Canyons 08:32.9 26:33.6
64 Casei Proia 2021 American Heritage (DB) 08:35.4 26:41.6 28
64 Roselyn Diaz 2023 FAU High 10:13.3 31:45.7
65 Amanda Hernandez 2020 Carrollton 10:14.9 31:50.8
65 Jonathan Kopf 2021 Spanish River 08:39.7 26:54.7
66 Ella Wilson 2025 Miami Country Day 10:15.9 31:53.7
66 Andres Orta 2023 Divine Savior 08:42.9 27:05.0 29
67 Jonathan Aguirre 2022 Florida Christian 08:44.4 27:09.3 30
67 Emily Wallace 2023 Pine Crest 10:17.4 31:58.6 38
68 William Dean 2026 Miami Country Day 08:44.5 27:09.7 31
68 Samantha Seitel 2023 Cardinal Gibbons 10:25.1 32:22.3 39
69 Amanda Fetes 2022 Spanish River 10:26.0 32:25.3
69 Merritt Lubetsky 2024 Miami Country Day 08:48.4 27:21.9 32
70 Shelby Walter 2021 Spanish River 10:26.8 32:27.7
70 Trace Scuderi 2023 Pine School 08:51.9 27:32.8
71 Nicholas Caceres 2025 Miami Country Day 08:52.0 27:33.0
71 Isabella Fernandez 2023 Carrollton 10:35.5 32:54.6
72 Isaac Levy 2022 NSU University School 08:54.8 27:41.7
72 Jihye Lee 2021 Divine Savior 10:36.9 32:59.0
73 Michael Keen 2020 Florida Christian 08:55.4 27:43.8 33
73 Catalina Echeverria 2022 Spanish River 10:39.1 33:06.0
74 Pierce McMahon 2021 Somerset Canyons 08:55.7 27:44.6
74 Sofia Perdomo 2020 Cardinal Gibbons 10:48.6 33:35.4 40
75 Lorenzo Marzilli 2022 Miami Country Day 08:56.1 27:45.9
75 Hanna Martin 2022 Florida Christian 10:51.7 33:45.0 41
76 Diego Jordan Senior Somerset Academy 08:57.7 27:50.7
76 Portia Papagni 2023 St. Andrew's 10:56.1 33:58.7
77 Fernando Bracho 2021 Divine Savior 09:04.8 28:13.0
77 Sophia Wandoff 2023 St. Andrew's 10:56.8 34:01.0
78 Christopher Lopez 2021 Divine Savior 09:10.6 28:31.0
78 Isabella Dominguez 2020 Divine Savior 11:01.8 34:16.4
79 Kayana Coradin 2023 American Heritage 11:05.3 34:27.2
79 Brandon Anderson 2022 Cardinal Gibbons 09:11.1 28:32.5
80 Dean Kwiakowski 2020 Spanish River 09:15.1 28:44.8
80 Isabella Maldur 2022 Spanish River 11:08.1 34:36.0
81 Lucas Gynell 2026 Miami Country Day 09:25.6 29:17.4
81 Toni Shugar 2022 Spanish River 11:12.1 34:48.4
82 Savannah Johnson 2021 Spanish River 11:12.2 34:48.6
82 Alain Diebra 2021 Somerset Canyons 09:27.9 29:24.7
83 Joe Ross 2022 FAU High 09:29.8 29:30.7
83 Isabella Cardona Senior Somerset Academy 11:15.3 34:58.4
84 Richard Roshan 2022 American Heritage (DB) 09:30.2 29:31.8 34
84 Amanda Rodopoulos 2022 Spanish River 11:28.0 35:38.0
85 Juan Daniel Navarro 2021 Divine Savior 09:32.8 29:40.0
85 Danielle Zeldis 2021 Spanish River 11:29.5 35:42.4
86 Isaac Torres 2022 Spanish River 09:33.4 29:41.7
86 Maya Hoteit 2023 Pine Crest 11:41.9 36:21.0
87 John Harris 2020 Cardinal Gibbons 09:34.2 29:44.3
87 Valentina Fernandez 2021 Spanish River 11:42.5 36:22.8
88 Jessica Van Tassel 2022 Spanish River 11:43.4 36:25.8
88 Hunter Bransdorf 2023 Spanish River 09:34.3 29:44.4
89 Samuel Greenwald 2026 Miami Country Day 09:34.6 29:45.4
89 Caroline Schlesinger 2022 Spanish River 11:52.4 36:53.6
90 Kaleb Chester 2023 Somerset Canyons 09:35.3 29:47.7
90 Camila Torres 2021 Spanish River 11:54.7 37:00.9
91 Andrew Lips 2020 Miami Country Day 09:40.8 30:04.8
91 Hannah Fassberg 2022 Spanish River 12:01.0 37:20.5
92 Sebastian Ramirez 2020 Spanish River 09:44.1 30:15.0
92 Marissa Vallina 2023 Florida Christian 12:11.7 37:53.6 42
93 David Perez-Clavijo 2021 Florida Christian 09:45.5 30:19.3 35
93 Gaby Rivero 2022 Florida Christian 12:33.2 39:00.4 43
94 Riley Wurst 2021 American Heritage (DB) 12:42.8 39:30.2
94 Alexander Heard 2023 Spanish River 09:46.5 30:22.5
95 Natalia Freyre 2023 Carrollton 12:44.7 39:36.2
95 Evan Garcia 2023 Florida Christian 09:47.4 30:25.2 36
96 Matthew Munoz 2023 Florida Christian 09:47.9 30:26.7 37
96 Paloma Rosenthal 2022 Florida Christian 13:08.3 40:49.5 44
97 Santiago Bonilla 2020 Somerset Canyons 09:50.6 30:35.2
97 Rachael Thaler 2021 Somerset Canyons 13:12.8 41:03.5
98 Samantha Muro 2021 Florida Christian 13:33.7 42:08.5 45
98 Hunter Jones 2021 American Heritage (DB) 09:51.1 30:36.7 38
99 Nicholas Francis 2021 Cardinal Gibbons 09:55.3 30:49.7
100 Chistopher Hammers 2023 Spanish River 10:01.4 31:08.7
101 Leni Zenatti 2025 Miami Country Day 10:02.6 31:12.4
102 Bradley Long 2023 South Florida HEAT 10:03.5 31:15.2
103 Luis Atristain 2023 Divine Savior 10:03.7 31:16.0
104 Wilkin Caseres 2023 Florida Christian 10:04.0 31:16.7 39
105 Colton Cycotte 2023 Morningside Academy (MS) 10:08.7 31:31.3
106 Matthew Megias 2022 Florida Christian 10:09.1 31:32.7
107 Dillon Deford 2021 American Heritage (DB) 10:11.4 31:39.9 40
108 Adrian Carrion 2023 Florida Christian 10:18.0 32:00.2
109 Sean Mollitor 2023 Spanish River 10:31.6 32:42.6
110 Chase Matthews 2022 Morningside Academy (MS) 10:54.5 33:53.9
111 Samuel Hodes 2026 Miami Country Day 11:02.6 34:18.9
112 Martin Orasco 2023 Spanish River 11:03.8 34:22.7
113 Juan Carrasquero 2022 Divine Savior 11:07.1 34:33.1
114 Luke Mordente 2023 Pine School 12:04.9 37:32.5
115 Ricky Burke 2020 Florida Christian 12:44.2 39:34.6

Girls 5k Run CC Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Pine Crest 1:38:10 19:38 26 1 2 5 7 11 20 56
2 King's Academy 1:47:03 21:24 86 6 10 17 23 30 69 103
3 Dillard 1:47:31 21:30 87 4 16 21 22 24 26 35
4 Carrollton 1:51:16 22:15 141 8 14 38 39 42 80 93
5 Cardinal Gibbons 1:52:44 22:32 157 18 28 33 34 44 57 67
6 Spanish River 1:52:47 22:33 159 19 29 31 32 48 55 65
7 Calvary Christian (FtL) 1:56:06 23:13 221 15 47 49 52 58 61 62
8 South Florida HEAT 1:56:56 23:23 245 9 13 64 76 83 85 113
9 Miami Country Day 1:57:56 23:35 249 25 27 53 66 78 82  
10 FAU High 2:01:16 24:15 292 37 41 50 75 89 95 112
11 American Heritage (DB) 2:06:27 25:17 364 43 46 59 107 109 158  
12 North Broward Prep 2:06:55 25:23 387 51 72 86 88 90 115 144
13 St. Andrew's 2:06:58 25:23 393 3 12 125 126 127 138  
14 Marathon 2:08:04 25:36 397 45 70 79 99 104 105 110
15 Divine Savior 2:07:40 25:32 402 60 77 81 87 97 102 137
16 Benjamin School 2:12:53 26:34 466 54 71 111 114 116 130 133
17 Archbishop McCarthy 2:14:33 26:54 495 73 91 92 118 121 122 123
18 Dreyfoos 2:17:46 27:33 521 40 98 120 129 134 145 151
19 Palmer Trinity 2:20:01 28:00 526 63 96 106 108 153 154 155
20 Cooper City 2:28:18 29:39 559 36 68 146 148 161    
21 Pine School 2:19:37 27:55 561 94 100 117 119 131 132  
22 Westminster Academy 2:26:53 29:22 598 74 101 124 147 152 156  
23 Sheridan Hills Christian 2:29:43 29:56 647 84 136 135 143 149 150 157
24 Florida Christian 2:31:14 30:14 690 128 139 140 141 142    
25 Somerset Academy Key 3:10:09 38:01 808 159 160 162 163 164    

Girls 5k Run CC Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Tsion Yared 2020 Pine Crest 05:53.9 18:19.6 1
2 Emily Faulhaber 2020 Pine Crest 05:56.1 18:26.4 2
3 Eleanor Tymorek 2021 St. Andrew's 06:11.3 19:13.8 3
4 Christiana Coleman 2024 Dillard 06:22.5 19:48.4 4
5 Maya Beleznay 2020 Pine Crest 06:22.9 19:49.6 5
6 Avery Fronrath 2024 King's Academy 06:27.1 20:02.9 6
7 Sierra Stocker 2021 Pine Crest 06:39.3 20:40.7 7
8 Francesca Suarez 2021 Carrollton 06:40.8 20:45.3 8
9 Paige Saville 2021 South Florida HEAT 06:42.3 20:50.0 9
10 Mia Rodriguez 2022 King's Academy 06:43.2 20:52.7 10
11 Mahdere Yared 2021 Pine Crest 06:43.5 20:53.8 11
12 Lydia Szakacs 2020 St. Andrew's 06:44.3 20:56.1 12
13 Cecily Anderton 2023 South Florida HEAT 06:44.6 20:57.0 13
14 Victoria Trap 2022 Carrollton 06:47.5 21:06.3 14
15 Johanna Velez 2025 Calvary Christian (FtL) 06:49.8 21:13.3 15
16 Dominique Spann 2020 Dillard 06:55.2 21:30.2 16
17 Alyssa Benson 2023 King's Academy 06:57.0 21:35.6 17
18 Madison Gilman 2020 Cardinal Gibbons 06:57.5 21:37.1 18
19 Lila Clarkson 2020 Spanish River 06:58.0 21:38.9 19
20 Amanda Schwartz 2020 Pine Crest 06:58.3 21:39.6 20
21 Camille Langston 2022 Dillard 07:05.1 22:00.7 21
22 Kashi Roberts 2021 Dillard 07:06.0 22:03.8 22
23 Jessica Boyanich 2024 King's Academy 07:06.4 22:04.9 23
24 Raquel Edwards 2024 Dillard 07:07.6 22:08.7 24
25 Rachel Hodes 2022 Miami Country Day 07:08.1 22:10.3 25
26 Semouya Nevers 2020 Dillard 07:09.0 22:12.9 26
27 Isabella Smilowitz 2025 Miami Country Day 07:11.0 22:19.2 27
28 Emily Opalinski 2021 Cardinal Gibbons 07:11.5 22:20.6 28
29 Zoe Pustilnik 2022 Spanish River 07:12.3 22:23.1 29
30 Sofia Rodriguez 2024 King's Academy 07:13.6 22:27.4 30
31 Tanya Pach 2023 Atlantic Christian 07:15.4 22:32.8
32 Samantha Sadorf 2022 Spanish River 07:16.2 22:35.5 31
33 Victoria Siqueira 2020 Spanish River 07:16.6 22:36.6 32
34 Sydney Sinclair 2023 Cardinal Gibbons 07:17.0 22:37.9 33
35 Kelly Mahon 2020 Cardinal Gibbons 07:18.6 22:42.9 34
36 Eriesia Coney 2024 Dillard 07:18.8 22:43.4 35
37 Claire Killpatrick 2022 Cooper City 07:23.1 22:56.9 36
38 Maisha Atkinson 2022 FAU High 07:24.6 23:01.3 37
39 Valeria Rizo-Patron 2021 Carrollton 07:25.1 23:02.9 38
40 Holly Coughlan 2022 Oxbridge Academy 07:25.4 23:03.9
41 Camila Suarez 2022 Carrollton 07:26.4 23:06.9 39
42 ERIN SWABEK 2022 Dreyfoos 07:26.5 23:07.4 40
43 Katie Foster 2022 Coral Springs Charter 07:28.4 23:13.3
44 Julia McDuffee 2023 FAU High 07:28.7 23:14.2 41
45 Marissa Montadas 2020 Carrollton 07:29.0 23:15.0 42
46 Nadya Rexach 2021 American Heritage (DB) 07:31.6 23:23.2 43
47 Kennedy Smith 2022 Cardinal Gibbons 07:32.6 23:26.4 44
48 Rain Banks 2024 Marathon 07:32.9 23:27.2 45
49 corrine sypek 2021 American Heritage (DB) 07:33.8 23:29.9 46
50 Kinsey Zimmermann 2025 Calvary Christian (FtL) 07:34.1 23:31.0 47
51 Leah Zeledon 2021 Spanish River 07:34.9 23:33.6 48
52 Kristen Kloman 2024 Calvary Christian (FtL) 07:37.3 23:40.8 49
53 Nora El-Abbar 2021 FAU High 07:38.9 23:46.0 50
54 Caiti Kinnear 2020 North Broward Prep 07:39.7 23:48.3 51
54 Nevaeh Stephen 2026 Calvary Christian (FtL) 07:39.7 23:48.3 52
56 Isabella Galofre 2024 Miami Country Day 07:40.4 23:50.7 53
57 Caroline Small 2020 Benjamin School 07:40.5 23:50.8 54
58 Alexa Bishop 2023 Spanish River 07:41.0 23:52.5 55
59 Dashana Gray 2020 Dillard 07:41.1 23:52.6
59 Gretchen Montgomery 2021 Pine Crest 07:41.1 23:52.6 56
61 Isabella Santi 2023 Cardinal Gibbons 07:41.1 23:52.7 57
62 Veronica Vasconez 2024 Calvary Christian (FtL) 07:41.2 23:53.0 58
63 Mariana Fedele 2023 American Heritage (DB) 07:42.2 23:56.1 59
64 Hannan Olave 2023 Divine Savior 07:45.7 24:06.9 60
65 Kayla Clary Senior Ft. Lauderdale HS 07:47.8 24:13.4
66 Hana Garey 2023 Calvary Christian (FtL) 07:48.3 24:15.1 61
66 Alyssa Sherman 2021 Pine Crest 07:48.3 24:15.1
68 Kai Coble 2024 Calvary Christian (FtL) 07:48.6 24:16.1 62
69 Victoria Barrios 2020 Palmer Trinity 07:48.8 24:16.7 63
70 Kayley Dorn 2025 South Florida HEAT 07:50.0 24:20.3 64
71 Lilly Champion 2024 Calvary Christian (FtL) 07:51.6 24:25.5
72 Sarah Phillips 2021 Spanish River 07:52.1 24:26.9 65
73 Cristina Hernandez 2024 Miami Country Day 07:52.8 24:29.2 66
74 Katherine Minielly 2021 Pine Crest 07:54.7 24:34.9
75 Erieshell Coney 2022 Dillard 07:54.7 24:35.1
76 Hannah Hill 2021 Cardinal Gibbons 07:55.7 24:38.0 67
77 Claire De Lacoste 2022 Cooper City 07:56.1 24:39.4 68
78 Ella Goldfarb 2022 Spanish River 07:56.8 24:41.5
79 Cassandra Avdellas 2021 King's Academy 07:58.1 24:45.5 69
80 Sarah Paskiewicz 2021 Marathon 07:58.4 24:46.4 70
81 Aliana Saia 2022 Spanish River 07:58.4 24:46.6
82 Sari Kramer 2022 Spanish River 07:58.5 24:46.7
83 Libby Torregrosa 2020 Pine Crest 07:58.6 24:47.2
84 Reagan Kretz 2020 Benjamin School 08:02.5 24:59.2 71
85 Scotland Wallace 2022 North Broward Prep 08:02.7 25:00.0 72
86 Piper Braden 2022 Pine Crest 08:03.6 25:02.7
87 Daniela Fernandez 2031 Archbishop McCarthy 08:04.4 25:05.2 73
88 Annabel Farar 2025 Westminster Academy 08:04.5 25:05.5 74
89 Shilei Richards 2022 FAU High 08:04.6 25:05.9 75
90 Malary Diaz 2026 South Florida HEAT 08:04.8 25:06.4 76
91 Katie Kaufmann 2020 Divine Savior 08:04.9 25:06.8 77
92 Estella Dunham 2022 Miami Country Day 08:05.1 25:07.3 78
93 Mikkel Ross 2024 Marathon 08:06.2 25:10.6 79
94 Chiara McCartney 2020 Carrollton 08:07.9 25:16.1 80
95 Mariana Castillo 2022 Divine Savior 08:11.5 25:27.2 81
96 Briana Espinosa 2020 Miami Country Day 08:11.6 25:27.6 82
97 Gracie McGee 2024 South Florida HEAT 08:16.5 25:42.7 83
98 Abby Bartley 2024 Sheridan Hills Christian 08:17.1 25:44.7 84
99 Adriana Dorn 2021 South Florida HEAT 08:17.8 25:46.8 85
100 Evangeline Najarro 2023 Calvary Christian (FtL) 08:19.8 25:52.9
101 Emily Gordon 2021 North Broward Prep 08:20.0 25:53.6 86
102 Andrea Atencio 2022 Divine Savior 08:22.4 26:01.2 87
103 Adeliina Kemppainen 2021 North Broward Prep 08:22.9 26:02.5 88
104 Lourdes Royce 2023 FAU High 08:24.8 26:08.6 89
105 Kara Semelfort 2021 Doctor's Charter 08:25.1 26:09.5
106 Shoshana Folic 2022 North Broward Prep 08:25.5 26:10.6 90
107 Eriesa Coney 2023 Dillard 08:25.7 26:11.2
108 Chrystyne Daphinis 2020 Archbishop McCarthy 08:26.8 26:14.6 91
109 Lilly Lanham 2023 Archbishop McCarthy 08:28.4 26:19.6 92
110 Madison Roberts 2021 Carrollton 08:29.8 26:24.1 93
111 Kaylee Zamora 2023 Doctor's Charter 08:30.4 26:26.0
112 Gracie Greaton 2023 Pine School 08:32.4 26:32.1 94
113 Mina Trachtenberg 2022 FAU High 08:37.4 26:47.7 95
114 Paulina Ordonez 2022 Palmer Trinity 08:37.4 26:47.8 96
115 Emily Aroche 2023 Divine Savior 08:40.9 26:58.5 97
116 Caitlyn Adams 2020 Boca Raton Christian 08:41.2 26:59.4
117 Chloe Goldstein 2021 Pine Crest 08:43.3 27:05.9
118 CAMILA FRED 2020 Dreyfoos 08:45.0 27:11.4 98
119 Riley McDonald 2023 Marathon 08:45.9 27:14.0 99
120 Kiera Raymond 2023 Cardinal Gibbons 08:46.3 27:15.3
121 Virginia McGrail 2025 Pine School 08:47.4 27:18.9 100
122 Katharine Calvet 2024 Westminster Academy 08:47.5 27:19.1 101
123 Regina Avendano 2021 Divine Savior 08:49.1 27:24.0 102
124 Isabella Krell 2025 King's Academy 08:49.8 27:26.2 103
125 Maizie Egan 2020 Marathon 08:50.0 27:26.7 104
126 Haley Buxton 2021 Marathon 08:55.2 27:43.0 105
127 Zoe Warshaw 2023 Palmer Trinity 08:56.7 27:47.6 106
128 Ashley Silva 2021 American Heritage (DB) 08:56.8 27:48.0 107
129 Ana Perez 2023 Palmer Trinity 08:57.5 27:50.2 108
130 Rachel Rose 2021 American Heritage (DB) 08:57.6 27:50.3 109
131 Allison Paskiewicz 2021 Marathon 08:57.6 27:50.4 110
132 Wells Carr 2020 Benjamin School 08:58.0 27:51.7 111
133 Levana Amador 2022 FAU High 08:59.5 27:56.4 112
134 Emma Duncan 2023 South Florida HEAT 09:01.8 28:03.5 113
135 Ali Brown 2022 Benjamin School 09:01.9 28:03.9 114
136 Emma Sayler 2020 North Broward Prep 09:02.5 28:05.7 115
137 Loren LaGrua 2024 Benjamin School 09:03.2 28:07.9 116
138 Ella Greaton 2023 Pine School 09:04.0 28:10.2 117
139 Katerina Nikiforova 2021 Marathon 09:05.8 28:15.8
140 Paili McGee 2025 South Florida HEAT 09:06.5 28:18.0
141 Anna Stickley 2023 Archbishop McCarthy 09:06.9 28:19.3 118
142 Hannah Davis 2024 Marathon 09:08.3 28:23.6
143 Sydney Schiff 2025 Pine School 09:08.8 28:25.3 119
144 ANGELA YAN 2020 Dreyfoos 09:09.9 28:28.6 120
145 Jenica Jenkins 2021 Chaminade-Madonna 09:10.7 28:31.2
146 Victoria Hernandez 2031 Archbishop McCarthy 09:11.7 28:34.4 121
147 Bella Rocco 2023 Archbishop McCarthy 09:12.6 28:37.1 122
148 Isabella Grande 2022 FAU High 09:13.1 28:38.6
149 Angela Benavides 2023 Archbishop McCarthy 09:14.1 28:41.8 123
150 Blythe Welch 2022 Westminster Academy 09:14.7 28:43.7 124
151 Sophie Von Klaeden   St. Andrew's 09:16.1 28:47.9 125
152 Amanda Shapiro 2023 St. Andrew's 09:18.6 28:55.6 126
153 Christina Salvadore 2021 St. Andrew's 09:21.7 29:05.4 127
154 Rebecca Menendez 2020 Florida Christian 09:21.9 29:05.9 128
155 AVA KEHDE 2020 Dreyfoos 09:22.2 29:06.9 129
156 Alexa Cousin 2022 Benjamin School 09:23.2 29:10.1 130
157 Emily McGrail 2023 Pine School 09:23.6 29:11.3 131
158 Kinslee Ewing 2025 Pine School 09:27.0 29:21.9 132
159 Sage Sorenson 2025 Benjamin School 09:30.3 29:32.2 133
160 ABIGAIL HART 2022 Dreyfoos 09:36.9 29:52.5 134
161 Caelon Brindise 2022 Benjamin School 09:37.7 29:55.2
162 Katelyn Haines 2020 Marathon 09:39.3 30:00.0
163 Madilyn Brackett 2023 Atlantic Christian 09:39.7 30:01.2
164 Sabina Alig 2024 Sheridan Hills Christian 09:40.7 30:04.5 136
164 Mireille Gomez 2026 Sheridan Hills Christian 09:40.7 30:04.5 135
166 Natalia Acon 2023 Divine Savior 09:43.2 30:12.1 137
167 Amaia Arizmendi 2021 St. Andrew's 09:44.9 30:17.5 138
168 Katie Gomez 2023 Florida Christian 09:46.6 30:22.8 139
169 Daniella Marrero 2021 Florida Christian 09:48.3 30:27.9 140
170 Carolina Ledon 2020 Florida Christian 09:49.4 30:31.4 141
171 Isabella Lopez 2022 Florida Christian 09:54.3 30:46.7 142
172 Makenzie Cantrele 2022 Sheridan Hills Christian 09:55.3 30:49.6 143
173 Julia Sayler 2022 North Broward Prep 10:04.9 31:19.6 144
174 DELANEY CARR 2020 Dreyfoos 10:13.7 31:47.0 145
175 Ashley Smith 2022 Cooper City 10:18.7 32:02.6 146
176 Rowan Smith 2024 Westminster Academy 10:26.3 32:26.2 147
177 Heidi Burden 2022 Boca Raton Christian 10:30.9 32:40.4
178 Saria Belizaire 2021 Cooper City 10:35.9 32:55.8 148
179 Rylee Zell 2024 Sheridan Hills Christian 10:37.1 32:59.7 149
180 Zariah Tribble 2023 Atlantic Christian 10:40.5 33:10.2
181 Julianna Nicholson 2021 Sheridan Hills Christian 10:41.6 33:13.6 150
182 Hailey Plunkett 2022 Chaminade-Madonna 10:42.1 33:15.3
183 Amanda Addison 2018 Dreyfoos 10:42.9 33:17.6 151
184 Brooke Sinclair 2022 Westminster Academy 10:43.3 33:18.8 152
185 Olivia Assalone 2022 Palmer Trinity 10:43.4 33:19.1 153
186 Alejandra Mora 2023 Palmer Trinity 10:43.7 33:20.1 154
187 Emiliana Torres 2021 Palmer Trinity 10:45.7 33:26.4 155
188 Olivia Holland 2024 Westminster Academy 10:49.4 33:38.0 156
189 Joni Andrews 2026 Sheridan Hills Christian 10:50.2 33:40.5 157
190 Julia Abcug 2021 American Heritage (DB) 10:51.8 33:45.4 158
191 Ruby Rabil 2022 Oxbridge Academy 10:52.8 33:48.3
192 Annaya Voltaire 2021 Doctor's Charter 11:05.7 34:28.4
193 Kaiya Gates 2025 Doctor's Charter 11:08.5 34:37.1
194 Juliette Diaz 2023 Palmer Trinity 11:11.0 34:44.9
195 Celine Cadeau 2023 Somerset Academy Key 11:12.5 34:49.5 159
196 Kylie Dana 2021 Somerset Academy Key 11:20.5 35:14.4 160
197 Samantha Reska 2022 Cooper City 11:30.0 35:43.9 161
198 Bijou Joaseus 2022 Oxbridge Academy 11:32.7 35:52.4
199 Francesca Velandia 2021 North Broward Prep 11:48.3 36:40.9
200 Susan Flores 2022 Somerset Academy Key 11:58.7 37:13.1 162
201 Tindi Awinyo 2022 King's Academy 12:12.3 37:55.4
202 Hayley McCombs 2021 Somerset Academy Key 12:28.8 38:46.9 163
203 Aryssa Sinclair 2023 Oxbridge Academy 13:03.5 40:34.5
204 Yasmin Lafi 2020 Somerset Academy Key 14:11.5 44:06.0 164

Boys 3k Run CC Team Results (3k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Pine Crest Middle School 1:01:53 12:22 52 1 4 9 10 28 45 48
2 FAU High 1:04:17 12:51 84 7 12 16 18 31 41 43
3 Palmer Trinity 1:05:33 13:06 105 5 20 24 26 30 36 37
4 South Florida HEAT 1:07:34 13:30 151 21 22 29 32 47 54 76
5 Don Estridge High Tech Middle 1:07:37 13:31 169 2 33 34 49 51 55 70
6 American Heritage 1:10:37 14:07 170 6 8 17 25 114    
7 Jupiter Christian 1:08:34 13:42 177 13 14 19 60 71 109 110
8 Divine Savior 1:11:36 14:19 242 23 35 53 59 72 79 89
9 NSU University School 1:11:37 14:19 245 11 42 44 64 84 85  
10 Saint Andrews School 1:14:42 14:56 308 56 58 63 65 66 69 80
12 American Heritage (DB) 1:18:12 15:38 348 15 46 93 95 99 102 120
13 Parkway Christian School 1:18:27 15:41 351 27 62 74 82 106 117 124
14 St. Mark's Episcopal School 1:17:40 15:32 355 39 67 68 90 91 97 112
15 Somerset Academy 1:21:42 16:20 377 3 61 101 105 107    
16 Westminster Academy 1:19:53 15:58 397 57 73 81 92 94 96 100
17 Pine School 1:23:13 16:38 448 83 86 87 88 104 108 111
18 Somerset Canyons 1:29:28 17:53 463 50 78 98 115 122 123  
19 Morningside Academy (MS) 1:35:28 19:05 510 75 77 118 119 121    

Boys 3k Run CC Individual Results (3k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Noah Azout 2025 Pine Crest Middle School 06:10.2 11:30.2 1
2 Scott Frederick 2024 Don Estridge High Tech Middle 06:21.9 11:52.0 2
3 Christopher Pettit Senior Somerset Academy 06:26.1 11:59.8 3
4 Jayden Lang 2024 Pine Crest Middle School 06:26.5 12:00.6 4
5 Justin Cili 2024 Palmer Trinity 06:31.0 12:09.0 5
6 Skye Steward 2024 American Heritage 06:33.3 12:13.2 6
7 Carlos Santiago 2024 FAU High 06:37.4 12:20.9 7
8 Martin Palancia 2024 North Broward Prep 06:38.2 12:22.4
9 Ricky Krissel 2024 American Heritage 06:39.8 12:25.4 8
10 TJ Feeley 2024 Pine Crest Middle School 06:40.7 12:27.1 9
11 Ford Berry 2025 Pine Crest Middle School 06:41.6 12:28.8 10
12 Scott Sanok   Boca Warriors Track Club 06:43.2 12:31.7
13 Jacob Gurevich 2025 NSU University School 06:45.3 12:35.6 11
14 Luke Slipy 2024 Calvary Christian (FtL) 06:45.5 12:36.0
15 Nathaniel Leslie 2026 FAU High 06:45.7 12:36.4 12
16 Luke Winters 2025 Jupiter Christian 06:46.9 12:38.6 13
17 Matthew Schulz 2025 Jupiter Christian 06:47.1 12:38.9 14
18 Sage Chartier 2025 American Heritage (DB) 06:49.2 12:42.9 15
19 Olangston St. Julian 2025 FAU High 06:49.8 12:44.0 16
20 Nicholas Darosa 2024 American Heritage 06:52.4 12:48.9 17
21 Olie Hallstrom 2026 FAU High 06:59.6 13:02.3 18
22 Joe Licata 2026 Jupiter Christian 07:00.7 13:04.3 19
23 Omar Perez 2024 Palmer Trinity 07:00.7 13:04.4 20
24 Judson Reback 2026 South Florida HEAT 07:04.3 13:11.0 21
25 Zack Saville 2025 South Florida HEAT 07:06.6 13:15.3 22
26 Jeremy Lopez   Boca Warriors Track Club 07:07.0 13:16.0
27 Jo Nunez 2024 Divine Savior 07:07.2 13:16.5 23
28 Gregory Tindle 2024 Palmer Trinity 07:09.1 13:20.1 24
29 David Taylor 2025 American Heritage 07:10.3 13:22.2 25
30 Henry Stark 2024 Palmer Trinity 07:12.3 13:26.0 26
31 Anderson Albury 2024 Parkway Christian School 07:12.3 13:26.0 27
32 Dean Sherman 2024 Pine Crest Middle School 07:13.0 13:27.3 28
33 Courson Reback 2025 South Florida HEAT 07:13.2 13:27.6 29
34 Anthony Navarro 2024 Palmer Trinity 07:16.6 13:34.0 30
35 Eli May 2024 FAU High 07:16.8 13:34.5 31
36 Shepherd Reback 2024 South Florida HEAT 07:17.2 13:35.0 32
37 Dylan Braswell 2026 Florida Christian 07:18.0 13:36.5
38 Gavin Polerecky 2024 Don Estridge High Tech Middle 07:18.0 13:36.6 33
39 Daniel Reyes 2025 Don Estridge High Tech Middle 07:18.4 13:37.3 34
40 Mateo Sotelo 2025 Divine Savior 07:19.1 13:38.7 35
41 Andres Siso 2026 Palmer Trinity 07:20.9 13:42.0 36
42 Avery McCray 2026 Palmer Trinity 07:22.2 13:44.4 37
44 Michael Kass 2024 St. Mark's Episcopal School 07:24.9 13:49.5 39
46 Kennith Haddix 2026 FAU High 07:26.4 13:52.3 41
47 Bernard Boon 2024 NSU University School 07:28.1 13:55.5 42
48 Tyler Ridgley 2026 Calvary Christian (FtL) 07:28.2 13:55.7
49 Thomas Laverde 2024 FAU High 07:29.2 13:57.5 43
50 Max Olivieri 2026 NSU University School 07:29.8 13:58.6 44
51 Peter Gratwick 2024 Pine Crest Middle School 07:30.5 13:59.9 45
52 Giovanni Garcia 2026 American Heritage (DB) 07:30.6 14:00.1 46
53 Kyan East 2025 FAU High 07:31.2 14:01.1
54 David Falkins 2024 Boca Raton Christian 07:33.0 14:04.6
55 Connor Findlay 2024 South Florida HEAT 07:33.8 14:06.1 47
56 Jonathan Rosen 2025 Pine Crest Middle School 07:35.1 14:08.4 48
57 Grayson Caffney 2024 Don Estridge High Tech Middle 07:35.1 14:08.5 49
58 Dominic Hendricks 2026 Palmer Trinity 07:35.4 14:09.1
59 Derek Carrillo 2024 Somerset Canyons 07:37.0 14:12.0 50
60 Samuel Vergara   Boca Warriors Track Club 07:37.1 14:12.3
61 Lucas Azout 2025 Pine Crest Middle School 07:37.7 14:13.3
62 Ian Cortez-Sinng Senior All Angels Academy 07:38.3 14:14.5
63 Joshua Santiago 2026 FAU High 07:38.5 14:14.9
64 Shaun Satija 2024 Pine Crest Middle School 07:38.8 14:15.4
65 Caio Lira 2025 Boca Raton Christian 07:39.3 14:16.2
66 Ethan Leonard 2025 Florida Christian 07:39.4 14:16.6
67 Juan Blanco 2025 Don Estridge High Tech Middle 07:43.0 14:23.3 51
68 Zachary Caja 2024 Highlands Christian Academy 07:44.7 14:26.3
69 Luke Diamond 2025 North Broward Prep 07:46.0 14:28.9
71 Andrew Corti 2024 Divine Savior 07:48.2 14:32.8 53
72 Wilson Seeman 2026 South Florida HEAT 07:48.6 14:33.7 54
73 Ryan Vladmir 2024 Don Estridge High Tech Middle 07:50.5 14:37.1 55
74 Nick Hamner 2024 Saint Andrews School 07:50.8 14:37.8 56
75 William Khoury 2024 FAU High 07:54.5 14:44.6
76 James Cochrane 2024 Westminster Academy 07:54.6 14:44.9 57
77 Cameron Mackay 2026 Saint Andrews School 07:56.7 14:48.8 58
78 Alvaro Saenz 2024 Divine Savior 07:56.9 14:49.1 59
79 James Adams 2025 Boca Raton Christian 07:58.8 14:52.7
80 Kai Hartley 2024 Pine Crest Middle School 08:00.6 14:56.0
81 Barrett Whitney 2026 Jupiter Christian 08:00.6 14:56.1 60
82 Mark Stewart 2024 Pine Crest Middle School 08:01.6 14:57.9
83 Carlos Arbucias Senior Somerset Academy 08:02.1 14:58.9 61
84 Sean Yanks 2026 Parkway Christian School 08:02.3 14:59.1 62
85 Jackson MacKay 2024 Saint Andrews School 08:04.4 15:03.0 63
86 Rashad Kaiyal 2026 NSU University School 08:04.7 15:03.6 64
87 Daniel Rais 2026 Pine Crest Middle School 08:05.7 15:05.5
88 Peter Metcalf 2024 Saint Andrews School 08:05.8 15:05.7 65
89 Dashiel Berk 2026 Saint Andrews School 08:06.9 15:07.8 66
90 Cristian Pena 2024 St. Mark's Episcopal School 08:08.1 15:10.0 67
91 Ian Michko 2024 St. Mark's Episcopal School 08:08.5 15:10.7 68
92 AJ Bender 2026 Saint Andrews School 08:10.5 15:14.5 69
93 Aiden Caffney 2026 Don Estridge High Tech Middle 08:11.2 15:15.8 70
94 Colton Schulz 2025 Jupiter Christian 08:11.7 15:16.8 71
95 Simon Fainboim 2024 Divine Savior 08:13.3 15:19.8 72
96 Kailer Droze 2026 Don Estridge High Tech Middle 08:14.2 15:21.3
97 Andrew Vladmir 2026 Don Estridge High Tech Middle 08:14.7 15:22.3
98 Isaque Regal   Boca Warriors Track Club 08:15.7 15:24.3
99 William Shelton 2025 Westminster Academy 08:16.2 15:25.1 73
100 Jack Switter 2024 FAU High 08:18.0 15:28.5
101 Nicke Voltaire 2032 Somerset Academy Key 08:18.7 15:29.9
102 Scott Baust 2026 Pine Crest Middle School 08:19.6 15:31.4
103 Matteo Maldonado 2026 Parkway Christian School 08:23.0 15:37.7 74
104 Alexio Flores 2025 Morningside Academy (MS) 08:23.0 15:37.8 75
105 Joseph Dorn 2025 South Florida HEAT 08:23.4 15:38.5 76
106 Brycen Hester 2024 Morningside Academy (MS) 08:23.5 15:38.8 77
107 Alex Thaler 2025 Somerset Canyons 08:24.9 15:41.3 78
108 Alex Lopez 2026 Divine Savior 08:28.9 15:48.9 79
109 Mason Parish 2026 Saint Andrews School 08:29.4 15:49.8 80
110 Brian Hildebrandt 2024 Westminster Academy 08:31.2 15:53.1 81
111 Gavin Ford 2025 Don Estridge High Tech Middle 08:31.3 15:53.3
112 Matthew Reis 2024 Calvary Christian (FtL) 08:33.4 15:57.2
113 Franco Uzdavines 2025 Parkway Christian School 08:34.5 15:59.3 82
114 Will Caragol 2025 Saint Andrews School 08:35.0 16:00.1
115 Chase Martin 2027 Pine School 08:36.7 16:03.4 83
116 Nicholas Wallace 2025 NSU University School 08:37.3 16:04.4 84
117 Rafi Niemtschik 2025 NSU University School 08:39.2 16:08.1 85
118 Joey Fontana 2026 Pine School 08:40.2 16:09.8 86
119 Will McDonough 2024 Pine School 08:44.6 16:18.1 87
120 Lance McDuffee 2026 FAU High 08:44.8 16:18.5
121 Brayden Thomas 2027 Pine School 08:45.6 16:19.9 88
122 Samuel Seeman 2024 South Florida HEAT 08:47.0 16:22.5
123 Alejandro Merlano 2024 Divine Savior 08:47.7 16:23.8 89
124 Alex Diego 2025 Don Estridge High Tech Middle 08:50.6 16:29.2
125 Sebastian Herrera 2025 Divine Savior 08:54.6 16:36.7
126 Lucca Farnesi 2026 Divine Savior 08:56.9 16:41.0
127 Will Gabrielle 2025 Pine Crest Middle School 08:58.1 16:43.2
128 Jason Ulbrich 2024 St. Mark's Episcopal School 08:58.6 16:44.1 90
129 Sam Foster 2024 St. Mark's Episcopal School 08:59.5 16:45.9 91
130 Liam Bromagem 2024 Westminster Academy 09:01.3 16:49.2 92
131 Liam Bonner 2026 Saint Andrews School 09:01.9 16:50.3
132 Ethan Brady 2025 Saint Andrews School 09:03.1 16:52.5
133 Santiago Halaby Senior All Angels Academy 09:04.4 16:54.9
134 Noah Garfinkel 2026 American Heritage (DB) 09:05.4 16:56.9 93
135 Lucas Greenwood 2024 Westminster Academy 09:07.6 17:01.0 94
136 Landon Schiffman 2025 American Heritage (DB) 09:09.5 17:04.4 95
137 cooper Hermann 2025 Westminster Academy 09:11.3 17:07.9 96
138 Claude Ellerie 2025 Don Estridge High Tech Middle 09:11.8 17:08.8
139 Franco Cangahuala 2024 Divine Savior 09:16.1 17:16.8
140 Zachary McCawley 2027 St. Mark's Episcopal School 09:17.9 17:20.2 97
141 Maddox Noll 2024 Somerset Canyons 09:18.5 17:21.2 98
142 Bradley Stern 2024 Pine Crest Middle School 09:20.5 17:25.1
143 Jeremiah Rice 2024 American Heritage (DB) 09:22.4 17:28.5 99
144 Blaze Matsoff 2025 Westminster Academy 09:23.4 17:30.4 100
145 Ignacio Socias Senior Somerset Academy 09:28.7 17:40.4 101
146 Mason Leavitt 2025 Don Estridge High Tech Middle 09:34.8 17:51.6
147 Aayan Patel 2024 American Heritage (DB) 09:38.5 17:58.6 102
148 Dylan Huff 2025 Don Estridge High Tech Middle 09:39.4 18:00.3
149 Ian Metcalf 2026 Saint Andrews School 09:44.5 18:09.8
151 Lane Harrison 2026 Saint Andrews School 09:46.5 18:13.4
152 Alexander Simmons 2025 South Florida HEAT 09:50.3 18:20.6
153 Luke Parr 2026 Pine School 09:51.6 18:23.1 104
154 Joseph Foster Senior Somerset Academy 09:52.3 18:24.4 105
155 Jayden Campi 2026 Parkway Christian School 09:53.0 18:25.7 106
156 Brandon Nelson Senior Somerset Academy 10:00.2 18:39.0 107
157 Sterling Sanchez-Garcia 2026 Pine School 10:05.0 18:48.0 108
158 Tyler Harkness 2026 Jupiter Christian 10:11.2 18:59.6 109
159 Daniel Saylor 2025 Jupiter Christian 10:14.5 19:05.7 110
160 TJ Kelly 2026 Pine School 10:22.6 19:20.9 111
161 James Ambrose Senior Calvary Christian (FtL) 10:24.8 19:24.9
162 Gavin Henley 2027 St. Mark's Episcopal School 10:25.2 19:25.7 112
163 Luciano Di Leo 2027 St. Mark's Episcopal School 10:28.5 19:31.8
165 Logan Weinger 2025 American Heritage 10:37.5 19:48.6 114
166 Bryce Hamaway 2024 Pine Crest Middle School 10:37.5 19:48.6
167 Alex Mitchell 2024 Divine Savior 10:53.6 20:18.7
168 Alexander Tertus 2024 Somerset Canyons 10:53.9 20:19.1 115
170 Christopher Delucia 2026 Parkway Christian School 11:08.0 20:45.5 117
171 Lucas Barsan 2026 Don Estridge High Tech Middle 11:23.8 21:15.0
172 Tyler Hunsberger 2025 Morningside Academy (MS) 11:24.0 21:15.2 118
173 Tanner Cycotte 2027 Morningside Academy (MS) 11:24.4 21:16.0 119
174 Felipe Newcomb 2025 American Heritage (DB) 11:30.8 21:27.9 120
175 Brice Moore 2026 Morningside Academy (MS) 11:38.0 21:41.3 121
176 Noah Bello 2025 Divine Savior 11:41.9 21:48.7
177 Ryan Alexander 2024 Somerset Canyons 11:45.2 21:54.7 122
178 Victor Teixeira 2024 Palmer Trinity 12:07.7 22:36.7
179 Giovanni Perillo 2025 Divine Savior 12:12.9 22:46.5
180 Emilio Diebra 2025 Somerset Canyons 12:16.6 22:53.4 123
181 Adolfo Flores-Quilcate 2024 Divine Savior 12:24.1 23:07.3
182 Eli Cornell 2026 Saint Andrews School 12:24.6 23:08.2
183 William LeClair 2025 Westminster Academy 12:40.7 23:38.2
184 Christan Capra 2026 Saint Andrews School 12:44.3 23:45.0
185 Isaac Treto 2025 Florida Christian 12:48.4 23:52.7
186 Kenneth Lowson 2026 Palmer Trinity 13:33.9 25:17.6
187 Enrique Jimenez 2026 Parkway Christian School 13:40.5 25:29.7 124
188 Zachary Kircher 2026 Parkway Christian School 14:08.1 26:21.3
189 Kincaid McCawley 2024 St. Mark's Episcopal School 14:11.7 26:27.9

Girls 3k Run CC Team Results (3k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Pine Crest Middle School 1:12:28 14:29 31 2 4 5 8 12 23 28
2 Don Estridge High Tech Mi 1:16:09 15:13 63 6 9 11 13 24 25 26
3 Somerset Academy 1:14:55 14:59 67 1 3 20 21 22    
4 FAU High 1:21:43 16:20 119 7 14 30 33 35 37 40
5 Divine Savior 1:23:59 16:47 142 16 18 31 38 39    
6 St. Mark's Episcopal School 1:26:50 17:22 154 15 19 32 41 47 50 51
7 Saint Andrews School 1:27:47 17:33 166 10 27 42 43 44 49 52
8 Parkway Christian School 1:31:08 18:13 190 17 34 45 46 48 56  
9 Westminster Academy 1:44:55 20:59 227 29 36 53 54 55    
  Boca Warriors Track Club     DNF              

Girls 3k Run CC Individual Results (3k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Ashley Fitzgerald 2024 American Heritage 06:29.8 12:06.7
2 Emily Pymm   Boca Warriors Track Club 06:51.6 12:47.4
3 Eloisa Coelho   Boca Warriors Track Club 07:01.9 13:06.6
4 Amaiya Samuel 2024 American Heritage 07:14.2 13:29.5
5 Isabella Regal   Boca Warriors Track Club 07:14.9 13:30.8
6 Kayla Williams Senior Somerset Academy 07:19.0 13:38.5 1
7 Hadley Pustilnik Senior Palm Beach Elite Track Cl 07:21.8 13:43.7
8 Ava Lorenzo 2026 Calvary Christian (FtL) 07:23.1 13:46.1
9 Samantha Pymm   Boca Warriors Track Club 07:24.4 13:48.6
10 Victoria Zea   Boca Warriors Track Club 07:27.7 13:54.6
11 Gabby Frei 2024 Pine Crest Middle School 07:28.8 13:56.8 2
12 Sara Gumier Senior Somerset Academy 07:32.1 14:03.0 3
13 Emma Supple 2025 Pine Crest Middle School 07:32.7 14:04.0 4
14 Lila Feeley 2025 Pine Crest Middle School 07:34.2 14:06.8 5
15 Sophia Robbins 2025 Don Estridge High Tech Mi 07:39.0 14:15.9 6
16 Sydney Cariero 2025 Jupiter Christian 07:41.5 14:20.5
17 Emma Kunz 2024 FAU High 07:43.1 14:23.4 7
18 Jenna Falkins 2025 Boca Raton Christian 07:46.0 14:28.8
19 Isabella Kovacs   Boca Warriors Track Club 07:56.4 14:48.3
20 Sofia Vergara   Boca Warriors Track Club 08:02.7 15:00.0
21 Serena Wurtele 2026 Pine Crest Middle School 08:04.0 15:02.4 8
23 McKensie Ferdine 2026 Don Estridge High Tech Mi 08:07.0 15:08.0 9
24 Victoria Stern Senior Boca Warriors Track Club 08:08.2 15:10.2
25 Gabriela Gouveia 2025 Saint Andrews School 08:08.3 15:10.4 10
26 Sierra Stern Senior Boca Warriors Track Club 08:09.2 15:12.1
27 Lauren Polerecky 2025 Don Estridge High Tech Mi 08:09.4 15:12.4 11
28 Lauren Larned 2025 Pine Crest Middle School 08:12.7 15:18.7 12
29 Kailyn Lugo 2024 American Heritage (DB) 08:16.3 15:25.3
30 Isabel Nduku 2026 Morningside Academy (MS) 08:18.9 15:30.2
31 Isabella Solomon 2025 Don Estridge High Tech Mi 08:19.7 15:31.7 13
32 Maddie Kunz 2026 FAU High 08:20.0 15:32.3 14
33 Sophia Cavaretta 2026 St. Mark's Episcopal School 08:20.1 15:32.3 15
34 Trinity Hartman 2025 Divine Savior 08:21.1 15:34.3 16
35 Carma Elizabeth Dallal 2025 Parkway Christian School 08:21.2 15:34.5 17
36 Emma Olave 2026 Divine Savior 08:22.8 15:37.4 18
37 Addy Christie 2024 St. Mark's Episcopal School 08:24.6 15:40.7 19
38 Joe Modile Senior Somerset Academy 08:26.1 15:43.6 20
39 Sydney Tyler Senior Somerset Academy 08:26.6 15:44.5 21
40 Deann McLeod Senior Somerset Academy 08:27.4 15:46.0 22
41 Ellyn Cross 2024 Boca Raton Christian 08:29.4 15:49.8
42 Paige O'Brien 2024 Pine Crest Middle School 08:35.1 16:00.4 23
43 Abby Riggs 2026 Don Estridge High Tech Mi 08:35.9 16:01.8 24
44 Chase Goodridge 2025 Don Estridge High Tech Mi 08:37.3 16:04.5 25
45 Nicole Maz 2025 Don Estridge High Tech Mi 08:39.4 16:08.4 26
46 Dessa Bogaski 2027 Pine School 08:42.3 16:13.8
47 Daniella Petrucci 2026 Calvary Christian (FtL) 08:44.3 16:17.5
48 Victoria Bedoya 2026 Calvary Christian (FtL) 08:44.9 16:18.7
49 Abby Hill 2024 Jupiter Christian 08:45.9 16:20.5
50 Miller Sara 2026 Saint Andrews School 08:48.1 16:24.5 27
51 Addison Page 2025 NSU University School 08:48.2 16:24.7
52 Annika Sachdeva 2025 Pine Crest Middle School 08:50.4 16:29.0 28
53 Nikki Gialanelli 2024 Don Estridge High Tech Mi 08:51.2 16:30.4
54 Olivia Weissman 2024 Westminster Academy 08:51.6 16:31.1 29
55 Emma Thompson 2026 Don Estridge High Tech Mi 08:53.3 16:34.3
56 Kate Nichols 2024 Somerset Canyons 08:56.3 16:39.9
57 Maiya Castillo 2025 FAU High 08:59.9 16:46.6 30
58 Sabrina Thompson 2024 Divine Savior 09:00.2 16:47.1 31
59 Abigail Hamilton 2025 Calvary Christian (FtL) 09:03.2 16:52.7
60 Natalia Stocker 2024 Florida Christian 09:04.1 16:54.5
61 Skylar Klarsfeld 2025 Pine Crest Middle School 09:12.2 17:09.5
62 Rebecca Kemerer 2025 Florida Christian 09:12.4 17:10.0
63 Remi Klein 2025 St. Mark's Episcopal School 09:20.3 17:24.5 32
64 Adrianna Gonzalez 2026 FAU High 09:21.1 17:26.1 33
65 Anjuli Balart 2026 Florida Christian 09:21.5 17:26.9
66 Campbell McCarthy 2024 Pine School 09:22.0 17:27.9
67 Ava Flint 2025 Parkway Christian School 09:22.4 17:28.6 34
68 Emily Momin 2024 Florida Christian 09:26.0 17:35.2
69 Amelia Catto 2024 FAU High 09:26.1 17:35.5 35
70 Paula Zalamar   Boca Warriors Track Club 09:32.2 17:46.8
71 Lilly Clemens 2024 Westminster Academy 09:33.3 17:48.9 36
72 Nicole Deaquino 2026 FAU High 09:34.1 17:50.3 37
73 Sophia Wang 2025 Pine Crest Middle School 09:34.8 17:51.6
74 Valeria Arias 2024 Divine Savior 09:35.3 17:52.6 38
75 Nevaeh Cinor   Boca Warriors Track Club 09:35.4 17:52.8
76 Liberty Reback 2025 South Florida HEAT 09:41.4 18:04.0
77 Marisabel Quiroz 2024 Divine Savior 09:43.6 18:08.0 39
78 Valentina Guertin 2026 FAU High 09:43.6 18:08.0 40
79 Angelina Guertin 2025 FAU High 09:51.7 18:23.1
80 Kate Fitzwilliam 2024 St. Mark's Episcopal School 09:52.4 18:24.5 41
81 Espinoza Luciana 2026 Saint Andrews School 09:57.7 18:34.4 42
82 Gemma Abella 2024 Don Estridge High Tech Mi 10:02.7 18:43.7
83 Gabriela Jaramillo   Boca Warriors Track Club 10:03.9 18:45.9
84 Sofia Worrilow 2024 Saint Andrews School 10:05.2 18:48.4 43
85 Sophie Chew 2025 Saint Andrews School 10:06.3 18:50.4 44
86 Sabrina Scarpinato 2025 FAU High 10:06.9 18:51.5
87 Cassidy John 2027 Pine School 10:08.0 18:53.6
88 Addison Reid 2025 Parkway Christian School 10:08.2 18:53.9 45
89 Soji Reback 2026 South Florida HEAT 10:20.9 19:17.6
90 Eva Maldonado 2024 Parkway Christian School 10:21.3 19:18.3 46
91 Regan Dorval 2026 Somerset Academy Key 10:31.5 19:37.5
93 Isabella Krastel 2024 Pine School 10:36.0 19:45.7
94 Alana McCombs 2024 Somerset Academy Key 10:37.1 19:47.8
95 Leila Murray 2024 St. Mark's Episcopal School 10:37.6 19:48.7 47
96 Julianna Corallo 2025 Parkway Christian School 10:40.1 19:53.4 48
97 Hannah Nguyen 2025 Morningside Academy (MS) 10:43.8 20:00.4
98 Gottlieb Ella 2026 Saint Andrews School 10:50.3 20:12.5 49
99 Skylar Bishop 2025 Don Estridge High Tech Mi 10:54.3 20:19.9
100 Valentina Zea   Boca Warriors Track Club 10:54.4 20:20.1
101 Shemaiah Saddler 2025 FAU High 10:58.7 20:28.1
102 Katie Frost 2026 Don Estridge High Tech Mi 10:59.3 20:29.2
103 Madison Jones 2026 St. Mark's Episcopal School 11:13.1 20:55.0 50
104 Abbi Duke   Boca Warriors Track Club 11:21.3 21:10.3
107 Amira Soliman 2025 St. Mark's Episcopal School 11:40.8 21:46.6 51
108 Bender Melanie 2024 Saint Andrews School 12:27.6 23:13.8 52
109 Hannah Giunto 2024 Westminster Academy 12:29.4 23:17.2 53
110 Ava Scicchitano 2024 Westminster Academy 12:39.4 23:35.8 54
111 Micaela Gappen 2024 Westminster Academy 12:43.1 23:42.7 55
112 Alexis Peart 2025 Parkway Christian School 12:53.4 24:02.0 56
113 Ariel Slater 2024 Morningside Academy (MS) 12:56.3 24:07.4
114 Andrea Paul   Boca Warriors Track Club 12:58.3 24:11.1
115 Lilly Calero Senior All Angels Academy 13:01.0 24:16.2

Boys 5k Run CC Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Spanish River 1:30:17 18:03 48 5 6 9 13 15 20 23
2 St. Andrew's 1:30:28 18:05 63 2 8 10 11 32 71 72
3 King's Academy 1:31:09 18:13 78 4 7 19 21 27 35 65
4 Dillard 1:33:30 18:42 113 12 14 18 25 44 106  
5 Pine Crest 1:35:30 19:06 155 22 24 26 41 42 77 80
6 American Heritage 1:38:52 19:46 242 34 45 48 49 66 79 95
7 FAU High 1:38:40 19:44 247 33 38 43 51 82 101 120
8 Cardinal Gibbons 1:38:09 19:37 248 17 36 54 67 74 97 99
9 South Florida HEAT 1:38:46 19:45 309 1 30 37 114 127 148  
10 Pine School 1:40:54 20:10 323 46 56 62 75 84 110 121
10 Palmer Trinity 1:40:36 20:07 323 16 47 57 100 103 154 196
12 Archbishop McCarthy 1:41:19 20:15 336 40 53 69 85 89 90 111
13 Benjamin School 1:41:50 20:22 362 58 59 68 83 94 109 147
14 Calvary Christian (FtL) 1:43:19 20:39 404 28 87 91 96 102 104 113
15 Cooper City 1:44:16 20:51 434 39 78 86 98 133 156 160
16 Marathon 1:44:13 20:50 466 3 60 112 132 159 173  
17 Highlands Christian Academy 1:45:55 21:11 477 29 55 117 125 151 163 179
18 Boyd Anderson 1:45:51 21:10 479 31 76 88 129 155    
19 Somerset Academy 1:45:47 21:09 484 50 70 108 126 130 140 174
20 Doctor's Charter 1:47:51 21:34 540 52 81 115 123 169 172 178
21 Miami Country Day 1:48:42 21:44 564 64 93 122 141 144 161 180
22 North Broward Prep 1:49:04 21:48 576 61 92 131 143 149 191  
23 Dreyfoos 1:50:55 22:11 627 63 118 142 146 158 176  
24 Divine Savior 1:52:31 22:30 682 107 135 138 150 152 157 170
25 Florida Christian 1:54:27 22:53 712 73 137 153 168 181    
26 Chaminade-Madonna 1:54:37 22:55 732 116 139 145 165 167 186 187
27 American Heritage (DB) 1:55:15 23:03 734 105 119 164 171 175 182 185
28 Oxbridge Academy 1:56:11 23:14 754 124 134 136 177 183 188 195
29 Sheridan Hills Christian 2:05:44 25:08 866 128 166 189 190 193 194  
30 Westminster Academy 2:24:05 28:49 933 162 184 192 197 198    

Boys 5k Run CC Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Joseph Anderton 2020 South Florida HEAT 05:19.8 16:33.8 1
2 Ian Noble 2021 St. Andrew's 05:23.8 16:46.2 2
3 Jonathan Pitchford 2021 Marathon 05:28.3 17:00.1 3
4 Cameron Dunn 2020 King's Academy 05:33.8 17:17.2 4
5 Patrick Young 2020 Jupiter Christian 05:39.4 17:34.7
6 Alec Kwon 2020 Spanish River 05:42.0 17:42.7 5
7 Justin Spleha 2022 Spanish River 05:43.8 17:48.2 6
8 Colton Lawson 2023 King's Academy 05:43.8 17:48.3 7
9 Damien Carlsson 2022 St. Andrew's 05:48.7 18:03.3 8
10 Zachary Vincennie 2020 Spanish River 05:50.1 18:07.8 9
11 Jackson May 2020 St. Andrew's 05:50.7 18:09.7 10
12 Will Romac 2022 St. Andrew's 05:51.7 18:12.7 11
13 Rushane Miller 2032 Dillard 05:52.5 18:15.4 12
14 Greg Kovacs 2021 Spanish River 05:53.5 18:18.5 13
15 Joushua Gammage 2025 Dillard 05:54.1 18:20.4 14
16 Sam Jaramillo 2022 Spanish River 05:54.2 18:20.5 15
17 George Stark 2022 Palmer Trinity 05:54.5 18:21.4 16
18 Japrince Gaines 2022 Cardinal Gibbons 05:54.7 18:22.2 17
19 Renand Jean 2021 Dillard 05:55.2 18:23.7 18
20 Chipper Edwards 2023 King's Academy 05:56.7 18:28.3 19
21 Isaac Leb 2020 Spanish River 05:57.2 18:29.8 20
22 Christopher Hobbs 2023 King's Academy 05:57.7 18:31.6 21
23 Jack Gabrielle 2023 Pine Crest 05:59.4 18:36.6 22
24 Shai Deichman 2022 Spanish River 06:01.2 18:42.5 23
25 Connor Berne 2021 Pine Crest 06:02.8 18:47.3 24
26 Dashon Gill 2024 Dillard 06:03.6 18:49.8 25
27 Chase O'Brien 2021 Pine Crest 06:05.0 18:54.1 26
28 Justin Haine 2021 King's Academy 06:08.3 19:04.3 27
29 Hunter Morgan 2024 Calvary Christian (FtL) 06:09.0 19:06.6 28
30 Payton Caja 2021 Highlands Christian Academy 06:09.5 19:08.2 29
31 Elon Bar-Nur 2021 Spanish River 06:10.7 19:11.7
32 Joshua Shields 2021 South Florida HEAT 06:10.7 19:11.8 30
33 Tyree Robinson 2021 Boyd Anderson 06:10.9 19:12.6 31
34 Tristan Moss 2021 St. Andrew's 06:12.4 19:17.1 32
35 Zachariah John 2021 FAU High 06:12.9 19:18.7 33
36 Sebastian Salgado 2021 American Heritage 06:13.6 19:20.7 34
37 Zebulun Kovach 2023 King's Academy 06:13.8 19:21.4 35
38 William Gonzalez 2020 Cardinal Gibbons 06:13.9 19:21.9 36
39 Jonathan Brankamp 2024 South Florida HEAT 06:13.9 19:21.9 37
40 Gavin Hart 2021 FAU High 06:14.0 19:22.0 38
41 Elijah Leb 2020 Spanish River 06:15.3 19:26.0
42 Glen Mims 2020 Cooper City 06:16.0 19:28.4 39
43 Blake Engelman 2021 Archbishop McCarthy 06:16.3 19:29.3 40
44 Lucas Abrams 2020 Pine Crest 06:18.2 19:35.2 41
45 Luke Fatovic 2021 Pine Crest 06:19.0 19:37.5 42
46 Michael Deoliveira 2022 FAU High 06:19.3 19:38.7 43
47 Jayven Cruz-wallace 2020 Dillard 06:20.2 19:41.3 44
48 Jayden Geathers 2022 American Heritage 06:21.4 19:45.0 45
49 Sammy Galarza 2021 Atlantic Christian 06:21.5 19:45.5
50 Lucas Pereira 2020 Pine School 06:21.9 19:46.6 46
51 Alejandro Storper 2022 Palmer Trinity 06:22.1 19:47.2 47
52 Connor Steward 2022 American Heritage 06:22.1 19:47.4 48
53 Connor Glass 2023 American Heritage 06:22.2 19:47.4 49
54 Sebastian Rodriguez Senior Somerset Academy 06:22.2 19:47.7 50
55 Clyve Gassant 2021 FAU High 06:22.4 19:48.1 51
56 Keenan McLaughlin 2022 Doctor's Charter 06:22.8 19:49.4 52
57 Daniel Jardon 2021 Archbishop McCarthy 06:23.4 19:51.3 53
58 Andres Zaldivar 2020 Cardinal Gibbons 06:23.9 19:52.7 54
59 Nick Veynovich 2021 Highlands Christian Academy 06:24.2 19:53.7 55
60 Reyn Hyland 2022 Pine School 06:24.2 19:53.8 56
61 Eduardo del Rosal 2023 Palmer Trinity 06:25.3 19:57.2 57
62 James Carr 2022 Benjamin School 06:25.9 19:59.0 58
63 Ryan Hendi   Benjamin School 06:26.0 19:59.5 59
64 T. Owen Pitchford 2021 Marathon 06:26.3 20:00.5 60
65 Jacob Brezin   North Broward Prep 06:27.1 20:02.9 61
66 Michael Powers 2021 Pine School 06:27.5 20:04.0 62
67 THOMAS ASHLEY 2022 Dreyfoos 06:28.4 20:06.8 63
68 Carter McGaffic 2025 Miami Country Day 06:29.0 20:08.6 64
69 Yilun Chen 2021 King's Academy 06:30.0 20:11.8 65
70 Lucas Baumann 2022 American Heritage 06:30.1 20:12.2 66
71 Merit Hajdic 2020 Cardinal Gibbons 06:30.3 20:12.7 67
72 Zacharie Ayotte 2021 Boca Raton Christian 06:30.4 20:13.1
73 Jack Horgen 2022 Benjamin School 06:30.5 20:13.4 68
74 Sebastian Gonzales 2031 Archbishop McCarthy 06:30.7 20:14.1 69
75 Raymond Greene Senior Somerset Academy 06:31.0 20:14.8 70
76 Stephen Fletcher 2023 King's Academy 06:31.0 20:15.0
77 Chris Warren 2022 St. Andrew's 06:31.3 20:15.9 71
78 Sebastian Roberts 2020 St. Andrew's 06:31.3 20:15.9 72
79 Ben Pasternac 2022 Florida Christian 06:31.8 20:17.5 73
80 Ian Dodd 2022 Cardinal Gibbons 06:32.6 20:20.0 74
81 Joey Sheiner 2021 Spanish River 06:33.1 20:21.4
82 Stephen Weller 2021 Pine School 06:33.7 20:23.2 75
83 Lucas Walsh 2021 St. Andrew's 06:33.8 20:23.6
84 Tajay Roberts 2021 Boyd Anderson 06:34.5 20:25.8 76
85 Connor Norris 2021 Pine Crest 06:34.6 20:26.3 77
86 Dean Deligiannis 2022 St. Andrew's 06:35.6 20:29.1
87 Jacai Pitts 2021 Cooper City 06:35.9 20:30.1 78
88 Trenton Guy 2020 American Heritage 06:36.0 20:30.4 79
89 Max Dudak 2022 Pine Crest 06:36.2 20:31.0 80
90 Bishop Vidal 2021 Doctor's Charter 06:36.4 20:31.8 81
91 Walentz Exume 2021 Atlantic Christian 06:37.0 20:33.5
92 Lucas Shuckerow 2022 FAU High 06:37.0 20:33.7 82
93 Nicolas Lama 2020 Benjamin School 06:38.0 20:36.8 83
94 Aidan Skelly 2023 Pine School 06:41.4 20:47.3 84
95 Juan Granizo 2022 NSU University School 06:41.6 20:47.7
96 Niko Torres 2020 Archbishop McCarthy 06:42.5 20:50.7 85
97 Aiden Yates 2021 Cooper City 06:42.7 20:51.2 86
98 Ethan Hickman 2022 Calvary Christian (FtL) 06:43.2 20:53.0 87
99 Malakhi Harrigan 2020 Boyd Anderson 06:43.6 20:54.1 88
100 Ben Smith 2020 Archbishop McCarthy 06:43.7 20:54.4 89
101 Ethan Simms 2023 Archbishop McCarthy 06:43.7 20:54.5 90
102 Caleb Coble 2023 Calvary Christian (FtL) 06:44.5 20:56.9 91
103 Ashton Horne 2025 King's Academy 06:44.7 20:57.5
104 Kyle York 2021 North Broward Prep 06:45.4 20:59.7 92
105 Davis Lubestsky 2022 Miami Country Day 06:45.6 21:00.2 93
106 Christian Balderi 2020 Benjamin School 06:46.2 21:02.3 94
107 Austin Bennett 2022 American Heritage 06:46.4 21:02.9 95
108 Jacob Williams 2023 Calvary Christian (FtL) 06:47.4 21:06.0 96
109 Christian Yancey 2022 Cardinal Gibbons 06:48.0 21:07.7 97
110 Arthur Costa 2023 Pine Crest 06:48.0 21:07.7
111 Zachary Zaleski 2020 Cooper City 06:48.4 21:08.9 98
112 Gary Pache 2021 Cardinal Gibbons 06:48.4 21:08.9 99
113 Leandro de Armas 2021 Palmer Trinity 06:48.4 21:09.0 100
114 Jacob Bennett 2022 American Heritage 06:49.1 21:11.2
115 Zach Pizzo 2020 FAU High 06:51.0 21:17.2 101
116 Daniel Cuesta 2023 Calvary Christian (FtL) 06:51.1 21:17.3 102
117 Mehki Hoo 2023 American Heritage 06:52.4 21:21.3
118 Austin Foster 2023 Palmer Trinity 06:52.5 21:21.6 103
119 Randall Rassi 2025 Calvary Christian (FtL) 06:52.8 21:22.7 104
120 james pabisz 2020 American Heritage (DB) 06:53.0 21:23.3 105
121 Deigo Arnold 2021 Dillard 06:53.1 21:23.7 106
122 Sebastian Tenorio 2022 Divine Savior 06:53.7 21:25.4 107
123 Michael Ortega Senior Somerset Academy 06:54.1 21:26.6 108
124 Michael Reznick 2021 Benjamin School 06:54.4 21:27.7 109
125 Ryan Dale 2021 Cardinal Gibbons 06:55.1 21:29.9
126 Christian Hyland 2020 Pine School 06:55.2 21:30.0 110
127 Roberto Huayamave 2021 Archbishop McCarthy 06:55.7 21:31.7 111
128 Kris Bonilla 2020 Marathon 06:55.9 21:32.4 112
129 Daniel Hubner 2024 Calvary Christian (FtL) 06:56.1 21:32.8 113
130 Noah Debomy 2024 South Florida HEAT 06:56.1 21:32.9 114
131 Adam Olson 2024 Doctor's Charter 06:56.9 21:35.3 115
132 Michael McInnis 2021 Chaminade-Madonna 06:58.4 21:40.2 116
133 Gabriel Rounds 2020 Highlands Christian Academy 07:00.1 21:45.4 117
134 REESE GALLAGHER 2023 Dreyfoos 07:01.6 21:49.9 118
135 Skyler Burrus 2024 American Heritage (DB) 07:01.6 21:50.0 119
136 Bernardo Laverde 2022 FAU High 07:01.9 21:50.8 120
137 Addison Textor 2020 Pine School 07:03.0 21:54.4 121
138 Jaret Rozanski 2023 Pine Crest 07:03.4 21:55.7
139 Michael Castillo 2023 King's Academy 07:04.0 21:57.5
140 Brady Lubetsky 2026 Miami Country Day 07:04.2 21:58.1 122
141 Brian Pena-Stanley 2021 Doctor's Charter 07:04.8 22:00.0 123
142 Adam Stowell 2022 Oxbridge Academy 07:05.3 22:01.7 124
143 Leo Merisme 2025 Calvary Christian (FtL) 07:05.6 22:02.6
144 Danny Do 2021 Highlands Christian Academy 07:06.3 22:04.7 125
145 Adrian Ayala-Perez Senior Somerset Academy 07:06.6 22:05.6 126
146 Bryce Glowacki 2024 South Florida HEAT 07:06.7 22:06.0 127
147 Mason Morin 2025 Calvary Christian (FtL) 07:06.9 22:06.6
148 Jeremy Welch 2021 Sheridan Hills Christian 07:07.1 22:07.2 128
149 Loubsky Francois 2020 Boyd Anderson 07:07.5 22:08.2 129
150 Benjamin Krut 2022 Pine Crest 07:08.5 22:11.4
151 Michael Montesino Senior Somerset Academy 07:08.9 22:12.8 130
152 Tyler Brown 2021 North Broward Prep 07:09.6 22:14.7 131
153 Dylan Riffle 2020 American Heritage 07:09.6 22:15.0
154 Evan Patterson 2020 Marathon 07:10.4 22:17.4 132
155 Justin Loftis 2021 Cooper City 07:10.7 22:18.2 133
156 Nathan Tito 2023 FAU High 07:10.9 22:18.8
157 Zachary Jassenoff 2022 Oxbridge Academy 07:11.1 22:19.6 134
158 Juan Goffredo 2021 Divine Savior 07:11.3 22:20.3 135
159 Calvin May 2022 Archbishop McCarthy 07:11.7 22:21.5
160 Ethan Friedman 2023 Oxbridge Academy 07:12.4 22:23.7 136
161 Bryan Gonzalez Senior Coral Glades HS 07:12.6 22:24.2
162 Morgan Munoz 2023 Florida Christian 07:13.1 22:25.8 137
163 Sebastian Reggio 2022 Divine Savior 07:16.9 22:37.5 138
164 Ben Schlichte 2021 Chaminade-Madonna 07:17.4 22:39.0 139
165 Kyle Gallor Senior Somerset Academy 07:17.8 22:40.5 140
166 Benjamin Kaplan 2026 Miami Country Day 07:19.1 22:44.3 141
167 JACK COLLINS 2020 Dreyfoos 07:19.4 22:45.5 142
168 Graham Altschuler 2021 North Broward Prep 07:19.9 22:46.8 143
169 Joshua LeHockey 2021 Miami Country Day 07:21.2 22:51.1 144
170 Colin Orrett 2022 Chaminade-Madonna 07:21.3 22:51.3 145
171 BEN GAO 2021 Dreyfoos 07:22.3 22:54.3 146
172 Stone Wilshire   Benjamin School 07:22.5 22:55.0 147
173 Jake Taylor 2026 South Florida HEAT 07:23.1 22:56.9 148
174 Sam Kraft 2021 North Broward Prep 07:24.3 23:00.5 149
175 H Beadles 2025 Pine School 07:24.6 23:01.4
176 Geronimo Castillo 2023 Divine Savior 07:24.7 23:01.8 150
177 Joshua Rounds 2020 Highlands Christian Academy 07:25.3 23:03.6 151
178 Noah Davisson 2022 Divine Savior 07:26.3 23:06.7 152
179 Aaron Teijeiro 2022 Florida Christian 07:27.0 23:08.9 153
180 Ismael Alvarez 2022 Palmer Trinity 07:27.0 23:09.0 154
181 Johnathan Libecca 2021 Boyd Anderson 07:27.5 23:10.5 155
182 Gabriel Herrera 2023 Cooper City 07:28.8 23:14.7 156
183 Jaxson Landwehr 2020 Divine Savior 07:29.8 23:17.7 157
184 WILL SOBER 2022 Dreyfoos 07:30.3 23:19.1 158
185 Matthew Postman   Benjamin School 07:30.8 23:20.8
186 Jordan Haven-Gault 2020 Marathon 07:31.8 23:23.7 159
187 Mason Carr 2023 Benjamin School 07:31.8 23:24.0
188 Samuel Tabib 2022 Cooper City 07:32.0 23:24.5 160
189 Jaxson Cooper 2026 Miami Country Day 07:32.9 23:27.3 161
190 Colby German 2023 Benjamin School 07:33.9 23:30.5
191 Christopher Spencer 2022 Westminster Academy 07:36.0 23:36.8 162
192 Joshua Bayer 2022 Highlands Christian Academy 07:36.0 23:37.1 163
193 Giacomo Comuzzi 2022 American Heritage (DB) 07:36.9 23:39.6 164
194 James Karcher 2020 Chaminade-Madonna 07:37.4 23:41.3 165
195 Gabriel Pena 2023 Sheridan Hills Christian 07:38.3 23:44.0 166
196 Cristobal Garcia 2024 Sagemont 07:38.4 23:44.5
197 Jack Loshe 2022 Chaminade-Madonna 07:39.1 23:46.5 167
198 Alejandro Cejas 2024 Florida Christian 07:39.6 23:48.0 168
199 Tyler Jean-Pierre 2024 Doctor's Charter 07:41.8 23:54.9 169
200 Juan Quiroz 2021 Divine Savior 07:43.2 23:59.2 170
201 Giovani Bovenzi 2020 American Heritage (DB) 07:44.5 24:03.4 171
202 Henry Novack 2024 Doctor's Charter 07:44.7 24:04.1 172
203 Mason Buxton 2024 Marathon 07:47.0 24:11.0 173
204 Maximus Ramirez Senior Somerset Academy 07:48.0 24:14.3 174
205 Ari Burns 2021 Pine Crest 07:48.5 24:15.9
206 Victor Dasilva 2022 American Heritage (DB) 07:49.6 24:19.2 175
207 ADAM GOLDSTICK 2021 Dreyfoos 07:50.0 24:20.3 176
208 Ricardo Rodriguez 2020 Divine Savior 07:50.0 24:20.4
209 Alex Ream 2022 Oxbridge Academy 07:51.2 24:24.0 177
210 Zimir Macius 2024 Doctor's Charter 07:53.3 24:30.8 178
211 Pasha Szklany 2021 Highlands Christian Academy 07:54.3 24:33.8 179
212 Caleb Mitchell 2023 Calvary Christian (FtL) 07:58.1 24:45.6
213 Ryder Rosenberg 2024 Miami Country Day 07:58.7 24:47.6 180
214 Max Mello 2022 Florida Christian 07:58.7 24:47.6 181
215 Walker underwood 2021 American Heritage (DB) 08:02.7 24:59.8 182
216 John Schumacher 2022 Oxbridge Academy 08:03.6 25:02.6 183
217 William Garcia 2021 Westminster Academy 08:05.6 25:09.0 184
218 Andrew O'Brien 2021 American Heritage (DB) 08:11.3 25:26.5 185
219 Chase Olinck 2023 Sagemont 08:11.7 25:27.9
220 Kaiel Aguilar 2021 Chaminade-Madonna 08:17.1 25:44.5 186
221 Richard Gross 2021 Chaminade-Madonna 08:20.8 25:56.1 187
222 carl Jaeger 2020 American Heritage (DB) 08:25.5 26:10.7
223 Nicholai Rodriguez 2021 Oxbridge Academy 08:26.0 26:12.4 188
224 Cameron Tuchon 2024 Pine School 08:28.4 26:19.8
225 Khadari Cooper 2021 Sheridan Hills Christian 08:29.9 26:24.3 189
226 Mattheiu Gomez 2024 Sheridan Hills Christian 08:30.4 26:25.9 190
227 Jordan Greenbaum 2022 North Broward Prep 08:30.4 26:25.9 191
228 Alejandro Molina 2021 Westminster Academy 08:37.3 26:47.5 192
229 Matthew Richard 2021 Sheridan Hills Christian 08:42.5 27:03.6 193
230 Adrian Zeiter 2024 Sheridan Hills Christian 08:43.3 27:06.1 194
231 Rodrigo Pereira de Miranda 2020 Chaminade-Madonna 08:53.5 27:37.8
232 Robert Mayotte 2022 Oxbridge Academy 08:54.0 27:39.2 195
233 Nicholas Howard 2023 Sagemont 08:54.1 27:39.6
234 Kyle Kiefer 2024 Atlantic Christian 09:03.1 28:07.4
235 Max Montepeque 2022 Palmer Trinity 09:11.6 28:34.1 196
236 Evan Alexander 2023 Oxbridge Academy 09:20.2 29:00.8
237 Antonio Gambino 2023 Oxbridge Academy 09:55.8 30:51.5
238 Edwin Registe 2024 Doctor's Charter 10:05.5 31:21.6
239 George Planakis 2021 Westminster Academy 10:37.6 33:01.3 197
240 Jon Snow 2021 Somerset Academy Key 10:46.9 33:30.2
241 Joao Favale 2021 Westminster Academy 11:25.8 35:31.1 198
242 Adam Cross 2020 Boca Raton Christian 14:34.1 45:16.0