February 24, 2023
|
Seminole Sanford - Sanford, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Julian Scanlon JR Hagerty 4:13.05 4:32.09 4:13.05 3:48.56 10
2 Marc McDonald SR Oviedo 5:47.22 4:37.77 4:12.77 4:37.77 8
3 Jacob Leon SO Hagerty 5:49.09 4:39.27 3:49.01 5:21.16 6
4 Valentino Balzano SR Winter Springs 3:40.71 4:42.96 4:51.45 3:52.03 5
5 Aiden Wetzl SR Hagerty 5:40.72 4:43.93 4:01.34 4:09.86 4
6 Caleb Elkind SR University (OC) 5:33.39 4:47.40 5:44.88 3:21.18 3
7 Brody Aysun FR Oviedo 5:19.49 4:50.44 4:15.59 4:47.54 2
8 Aiden Aysun FR Oviedo 6:23.73 4:55.17 4:07.95 4:05.00 1
9 Jayden Fuller SO Lake Brantley 5:42.75 4:58.04 6:00.63 5:27.85 -
10 Fabian Sosa FR Seminole (Sanford) 5:43.92 5:01.68 5:10.73 4:10.40 -
11 William Heilman FR Seminole (Sanford) 4:12.15 5:03.79 6:16.70 5:28.10 -
12 Donovan Levin SO Lake Mary 4:09.55 5:04.32 5:25.63 6:05.19 -
13 Alexander Shank SO Lake Howell 4:43.16 5:04.47 4:43.16 5:44.06 -
14 Jaelin Stojic SO Lyman 6:06.18 5:05.15 5:50.93 3:58.02 -
15 Skyler Francois SO Lake Brantley 3:49.56 5:06.07 3:52.62 5:03.01 -
16 Cole Henderson FR Winter Springs 4:22.00 5:11.90 5:58.69 4:31.36 -
17 Caleb D'Antonio JR Lake Mary 4:27.05 5:14.17 6:26.43 5:39.31 -
18 Michael Verdu SO Lake Howell 5:32.46 5:19.67 5:54.84 3:56.56 -
19 Benjamin Bradley SR University (OC) 5:40.77 5:21.48 4:17.19 4:42.91 -
20 Joseph Gao SO Lake Howell 6:45.30 5:21.66 6:03.48 4:07.68 -
21 Morgan Kallin SR Seminole (Sanford) 4:44.88 5:35.15 7:12.35 5:55.26 -
22 Levi Buffington JR Geneva School 6:44.92 5:46.08 7:22.99 7:22.99 -
23 Diego Cerpa SO Lake Mary 4:44.13 5:50.77 5:19.20 5:40.25 -
24 Aidan Vollenweider JR Geneva School 7:01.74 6:13.22 5:24.71 5:43.37 -
25 Elijah Quintana SO Geneva School 5:00.40 6:45.94 5:49.11 6:17.53 -
  Chase Penna SR University (OC) DNS DNS DNS DNS   
  Joseph Parayil SO Crooms DNS DNS DNS DNS   
  Connor McCarthy FR Lake Brantley DNS DNS DNS DNS