February 17, 2023
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Elijah Wiggins SO Evans 1:30.88 2:22.98 2:01.17 10
2 Nathan Henning JR Lake Mary 1:27.75 2:12.23 2:03.58 8
3 Landon Holt JR Lake Brantley 2:15.82 1:33.45 2:04.60 6
4 Brexton Hathaway JR Timber Creek 1:36.47 2:27.83 2:05.28 5
5 Evan Casterline SR Edgewater 2:27.19 2:38.51 2:05.80 4
6 James Gannon SR DeLand 2:23.33 2:02.86 2:07.97 3
7 Valentino Balzano SR Winter Springs 2:16.10 2:19.95 2:08.39 2
8 Noah Ennabili JR DeLand 2:20.33 2:40.93 2:08.74 1
9 Oarland Jean SR Evans 1:30.79 1:59.32 2:09.69 -
10 Diego De La Vega JR DeLand 1:51.16 2:01.62 2:10.77 -
11 Cairo Vanegas SR Oviedo 2:16.85 2:44.48 2:11.58 -
12 Connor McCarthy FR Lake Brantley 1:59.06 2:07.00 2:12.29 -
13 Jackson McAfee SO Timber Creek 2:50.00 2:23.44 2:12.81 -
14 Adam Ruble SR Lake Mary 1:50.58 2:07.90 2:13.23 -
15 Alex Stevens SR Winter Springs 1:44.05 2:02.72 2:13.39 -
16 Marc McDonald SR Oviedo 1:43.27 2:40.94 2:14.11 -
17 Jayden Fuller SO Lake Brantley 2:15.88 2:53.55 2:14.53 -
18 Michael Mandell FR DeLand 2:54.52 2:40.99 2:15.28 -
19 Andrew Prowell JR Winter Springs 2:39.80 2:01.88 2:15.42 -
20 Jacob Porterfield SO Lake Mary 1:34.88 2:04.70 2:15.54 -
21 Yaniel Petrovich JR Oviedo 2:28.44 1:51.67 2:16.18 -
22 Aiden Aysun FR Oviedo 2:13.54 1:49.01 2:16.26 -
23 Jarvier Scott SO Evans 1:35.46 2:32.74 2:16.37 -
24 Lincoln Davis SR Deltona 1:48.64 2:17.52 2:17.52 -
25 Connor Stromberg SO Lake Mary 2:27.49 2:15.09 2:17.84 -
26 Ryan Heath JR Winter Springs 2:25.85 3:00.57 2:18.90 -
27 Stephen Clarke FR Evans 3:01.13 2:08.19 2:19.33 -
28 Brandon Robinson FR DeLand 2:52.90 2:41.74 2:19.43 -
29 Colin Aysun FR Oviedo 2:42.26 2:36.67 2:19.88 -
30 Jesse Pack JR DeLand 1:54.91 2:08.92 2:20.13 -
31 Andrew Pullen FR DeLand 2:07.53 2:42.57 2:20.14 -
32 Justin Harding FR Lake Mary 2:44.06 1:45.17 2:20.22 -
33 Kaiden Riegler JR Lake Brantley 1:44.26 2:30.75 2:20.88 -
34 Cameron Harrington FR Ocoee 2:25.23 2:59.07 2:21.00 -
35 Renn Telles SO Deltona 2:48.82 2:53.07 2:21.86 -
36 Brian Thelemaque FR Colonial 2:47.56 2:57.50 2:22.00 -
37 Xavier Daniels FR Colonial 2:10.97 1:46.77 2:22.35 -
38 Aiden Brooks FR Lake Brantley 2:09.57 3:03.67 2:22.38 -
39 DJim Pierre SO Evans 3:01.77 2:50.32 2:23.12 -
40 Amante Ugarte JR Ocoee 1:59.24 1:51.97 2:25.41 -
41 Damion Jarrett JR Edgewater 2:11.43 1:46.61 2:26.03 -
42 Alan Labady JR Evans 2:40.14 2:56.30 2:26.91 -
43 Noah Roberts SO DeLand 3:11.88 2:49.74 2:27.60 -
44 Ezra Garrison SO DeLand 2:05.62 2:48.47 2:27.78 -
45 Domaris Hayes FR Evans 1:46.84 1:51.30 2:28.39 -
46 Brody Aysun FR Oviedo 1:57.37 2:27.09 2:28.57 -
47 Perry Long JR Evans 2:10.19 2:22.16 2:29.64 -
48 Trenton Stahll SR Lake Brantley 2:38.87 2:07.39 2:29.87 -
49 Dawing Dorson SO Ocoee 2:13.82 2:39.39 2:30.36 -
50 Brian Garcia-Nazario SO Colonial 2:05.89 2:25.61 2:31.67 -
51 Dkhari Bell FR Ocoee 2:13.74 2:01.58 2:31.97 -
52 Immanuel Taylor FR Lake Brantley 1:54.41 1:51.36 2:32.54 -
53 Mekhi Ellis SR Edgewater 2:18.98 3:03.27 2:32.72 -
54 Noah Justice SO Lake Mary 2:37.67 3:09.81 2:33.07 -
55 Jarett Scott FR Colonial 2:39.62 2:27.34 2:33.48 -
56 Mackenley Dorcely SO Evans 2:51.94 2:39.65 2:33.51 -
57 Joshua Williams SO Winter Springs 2:32.59 3:14.21 2:34.13 -
58 Manuel Mango SO Timber Creek 2:06.53 2:56.52 2:36.21 -
59 Nicholas Brown FR Edgewater 2:19.12 2:45.69 2:36.31 -
60 Christian Gonzalez JR Lake Mary 2:10.16 2:18.00 2:36.81 -
61 Christopher Cummins FR Ocoee 1:57.78 3:22.57 2:37.03 -
62 Kenyen Rich-Bond SO Evans 2:22.67 2:09.99 2:38.52 -
63 Gavin McConnell SO Edgewater 2:36.44 2:04.52 2:39.63 -
64 Connor Philbrick SR Edgewater 2:22.15 2:14.16 2:39.71 -
65 Stephon Sanders SO Colonial 2:23.90 1:59.91 2:39.88 -
66 Diego Cerpa SO Lake Mary 2:47.00 2:55.03 2:40.57 -
67 David Denizac FR Colonial 2:22.21 2:07.15 2:47.30 -
68 Stone Wang JR Oviedo 2:32.91 3:24.45 2:51.80 -
69 Alex Ayala JR Trinity Christian (Deltona) 2:35.24 4:00.26 3:04.81 -
70 Cameron Fatizzi JR International Community 3:18.63 3:50.48 3:07.38 -
  Liam Rains SO Oviedo DNS DNS DNS   
  Jarvez Scott FR Evans DNS DNS DNS   
  George Kanistras SO Oviedo DNS DNS DNS   
  Romell Battle FR Ocoee DNS DNS DNS   
  Johnny Walker SO Oviedo DNS DNS DNS   
  Jared Fredell SO Oviedo DNS DNS DNS   
  Eliel Milan SO Colonial DNS DNS DNS   
  Robert Bellamy SR Oviedo DNS DNS DNS   
  Riley Garrison SR DeLand DNS DNS DNS   
  Anthony Avila JR Deltona DNS DNS DNS   
  Richard Cueto Miranda SO Deltona DNS DNS DNS   
  Austin Kracht JR Oviedo DNS DNS DNS   
  Aiden Conn FR Lake Brantley DNS DNS DNS   
  Daniel Bukasa JR Colonial DNS DNS DNS   
  Joseph Zornik FR Lake Brantley DNS DNS DNS   
  Kimone Currie SO Edgewater DNS DNS DNS   
  Bryan Pham JR Lake Mary DNS DNS DNS   
  Cole Henderson FR Winter Springs DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Elijah Wiggins SO Evans 1:44.21 2:20.56 2:01.17 1:51.48 1:50.27 1:34.52 10
2 Nathan Henning JR Lake Mary 1:45.05 2:23.36 2:03.58 2:08.53 1:58.64 2:09.76 8
3 Landon Holt JR Lake Brantley 2:38.25 1:32.21 2:04.60 2:19.56 2:19.56 2:25.79 6
4 Brexton Hathaway JR Timber Creek 1:46.49 2:26.58 2:05.28 1:43.99 2:24.08 1:30.21 5
6 James Gannon SR DeLand 2:31.01 2:45.09 2:07.97 2:04.13 2:00.30 1:46.22 3
7 Valentino Balzano SR Winter Springs 1:35.01 1:42.72 2:08.39 1:36.30 1:55.55 2:36.64 2
8 Noah Ennabili JR DeLand 1:57.16 1:39.13 2:08.74 1:55.87 2:12.61 2:08.74 1
9 Oarland Jean SR Evans 1:30.79 2:16.18 2:09.69 2:25.26 1:59.32 2:36.93 -
10 Diego De La Vega JR DeLand 2:42.16 2:38.24 2:10.77 2:18.62 1:32.85 2:31.70 -
14 Adam Ruble SR Lake Mary 1:53.25 2:42.54 2:13.23 2:38.55 1:37.26 2:19.90 -
16 Marc McDonald SR Oviedo 1:51.32 2:47.64 2:14.11 2:07.41 1:58.02 2:50.32 -
19 Andrew Prowell JR Winter Springs 2:11.36 2:46.57 2:15.42 1:34.80 2:20.84 1:46.99 -
22 Aiden Aysun FR Oviedo 2:44.88 2:01.28 2:16.26 2:27.16 2:05.36 2:02.64 -
29 Colin Aysun FR Oviedo 2:43.66 2:42.26 2:19.88 1:37.92 1:50.51 2:14.29 -
  Robert Bellamy SR Oviedo DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Riley Garrison SR DeLand DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
11 Cairo Vanegas SR Oviedo 1:40.00 2:11.58 -
13 Jackson McAfee SO Timber Creek 2:15.47 2:12.81 -
17 Jayden Fuller SO Lake Brantley 2:48.17 2:14.53 -
20 Jacob Porterfield SO Lake Mary 2:16.90 2:15.54 -
21 Yaniel Petrovich JR Oviedo 2:18.91 2:16.18 -
23 Jarvier Scott SO Evans 2:45.01 2:16.37 -
24 Lincoln Davis SR Deltona 2:34.03 2:17.52 -
33 Kaiden Riegler JR Lake Brantley 2:25.11 2:20.88 -
39 DJim Pierre SO Evans 1:51.64 2:23.12 -
46 Brody Aysun FR Oviedo 2:34.52 2:28.57 -
48 Trenton Stahll SR Lake Brantley 2:37.37 2:29.87 -
54 Noah Justice SO Lake Mary 3:09.81 2:33.07 -
  Jared Fredell SO Oviedo DNS DNS   
  George Kanistras SO Oviedo DNS DNS   
  Bryan Pham JR Lake Mary DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
15 Alex Stevens SR Winter Springs 1:42.71 1:56.05 2:13.39 -
26 Ryan Heath JR Winter Springs 1:46.96 2:28.63 2:18.90 -
34 Cameron Harrington FR Ocoee 2:23.82 1:48.57 2:21.00 -
35 Renn Telles SO Deltona 2:55.91 2:14.77 2:21.86 -
40 Amante Ugarte JR Ocoee 2:44.32 3:04.67 2:25.41 -
44 Ezra Garrison SO DeLand 2:48.47 2:11.53 2:27.78 -
50 Brian Garcia-Nazario SO Colonial 3:02.01 1:58.31 2:31.67 -
69 Alex Ayala JR Trinity Christian (Deltona) 3:26.99 3:15.90 3:04.81 -
70 Cameron Fatizzi JR International Community 2:44.90 2:35.53 3:07.38 -
  Romell Battle FR Ocoee DNS DNS DNS   
  Austin Kracht JR Oviedo DNS DNS DNS   
  Cole Henderson FR Winter Springs DNS DNS DNS   
  Anthony Avila JR Deltona DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Evan Casterline SR Edgewater 1:57.00 1:30.58 2:05.80 2:23.42 2:02.03 4
27 Stephen Clarke FR Evans 2:15.15 1:52.86 2:19.33 2:06.79 1:50.07 -
37 Xavier Daniels FR Colonial 2:42.28 2:52.25 2:22.35 1:39.65 2:30.90 -
38 Aiden Brooks FR Lake Brantley 2:49.44 3:03.67 2:22.38 2:01.03 3:05.10 -
49 Dawing Dorson SO Ocoee 2:13.82 1:49.77 2:30.36 3:10.96 2:19.84 -
51 Dkhari Bell FR Ocoee 1:58.54 1:58.54 2:31.97 2:53.25 2:18.30 -
56 Mackenley Dorcely SO Evans 2:50.40 1:50.53 2:33.51 2:28.91 2:15.09 -
59 Nicholas Brown FR Edgewater 2:19.12 2:28.50 2:36.31 2:39.44 2:58.20 -
61 Christopher Cummins FR Ocoee 3:05.30 2:04.06 2:37.03 2:07.20 3:05.30 -
66 Diego Cerpa SO Lake Mary 3:12.69 2:24.52 2:40.57 2:43.79 2:27.73 -
67 David Denizac FR Colonial 2:12.17 2:10.50 2:47.30 2:45.63 2:30.57 -
  Daniel Bukasa JR Colonial DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kimone Currie SO Edgewater DNS DNS DNS DNS DNS   
  Aiden Conn FR Lake Brantley DNS DNS DNS DNS DNS   
  Richard Cueto Miranda SO Deltona DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Connor McCarthy FR Lake Brantley 2:12.29 2:13.62 1:33.93 2:41.40 2:05.68 1:40.54 2:24.20 -
18 Michael Mandell FR DeLand 2:15.28 2:39.63 2:12.58 1:52.29 2:30.16 2:01.76 1:37.41 -
30 Jesse Pack JR DeLand 2:20.13 2:29.94 1:52.11 2:53.77 1:50.71 2:11.73 3:02.17 -
31 Andrew Pullen FR DeLand 2:20.14 2:27.15 2:13.14 2:28.55 2:17.34 2:13.14 2:43.97 -
32 Justin Harding FR Lake Mary 2:20.22 1:52.18 2:52.47 2:24.43 2:02.00 1:46.57 2:16.02 -
41 Damion Jarrett JR Edgewater 2:26.03 2:09.97 2:23.11 2:42.10 3:01.08 3:06.92 1:49.53 -
42 Alan Labady JR Evans 2:26.91 2:09.28 2:41.61 1:57.53 2:35.73 2:16.63 2:40.14 -
45 Domaris Hayes FR Evans 2:28.39 2:55.10 2:13.56 3:02.52 1:45.36 2:44.72 2:23.94 -
47 Perry Long JR Evans 2:29.64 2:22.16 2:29.64 2:31.14 3:02.56 2:13.18 3:08.55 -
53 Mekhi Ellis SR Edgewater 2:32.72 2:48.00 3:03.27 2:51.05 2:58.69 3:12.43 2:14.40 -
58 Manuel Mango SO Timber Creek 2:36.21 2:03.41 2:04.97 2:56.52 2:14.34 2:58.08 2:25.28 -
60 Christian Gonzalez JR Lake Mary 2:36.81 2:13.29 1:54.48 3:06.61 2:32.11 3:16.02 3:05.04 -
63 Gavin McConnell SO Edgewater 2:39.63 2:23.67 2:20.48 2:50.81 2:49.21 2:42.83 2:02.92 -
64 Connor Philbrick SR Edgewater 2:39.71 3:00.48 2:42.91 2:04.58 2:09.37 2:57.28 3:00.48 -
  Eliel Milan SO Colonial DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
25 Connor Stromberg SO Lake Mary 2:30.25 2:17.84 -
28 Brandon Robinson FR DeLand 2:01.31 2:19.43 -
36 Brian Thelemaque FR Colonial 2:51.82 2:22.00 -
43 Noah Roberts SO DeLand 2:12.84 2:27.60 -
52 Immanuel Taylor FR Lake Brantley 2:11.19 2:32.54 -
55 Jarett Scott FR Colonial 2:50.37 2:33.48 -
57 Joshua Williams SO Winter Springs 2:57.25 2:34.13 -
62 Kenyen Rich-Bond SO Evans 3:02.30 2:38.52 -
65 Stephon Sanders SO Colonial 2:41.48 2:39.88 -
68 Stone Wang JR Oviedo 3:27.88 2:51.80 -
  Liam Rains SO Oviedo DNS DNS   
  Johnny Walker SO Oviedo DNS DNS   
  Joseph Zornik FR Lake Brantley DNS DNS   
  Jarvez Scott FR Evans DNS DNS