March 4, 2023
|
Leto HS - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Bella Butler SR Bell Creek 2:40.20 1:53.00 1:55.86 2:03.01 2:23.03 10
2 Kadence Collora SR East Lake 3:08.36 2:00.67 2:02.14 2:19.80 2:27.15 8
3 Kenzie Tanico SO East Lake 2:04.15 1:49.19 2:53.51 1:53.68 2:29.57 6
4 Caitlyn Gordon JR Tampa Bay Tech 2:27.38 3:04.97 2:45.42 2:03.32 2:30.38 5
5 Alexia Tine SO Riverview 3:06.93 2:51.86 3:06.93 2:47.34 2:30.75 4
6 Nathalia Mallo SR Alonso 2:37.40 2:17.72 3:10.69 3:03.13 2:31.34 3
7 McKenzie Stofel SR Sumner 2:04.21 3:09.34 2:13.30 2:25.42 2:31.47 2
8 Arianna Garcia SR Sumner 2:17.70 2:30.07 2:08.41 2:53.28 2:34.71 1
9 Brooke Snee FR George Steinbrenner 2:44.24 2:51.99 2:11.70 2:28.75 2:34.94 -
10 Kate Pollard SR Plant 2:12.28 2:30.96 3:17.64 2:43.41 2:35.62 -
11 Moriah Scott JR Plant 2:14.78 2:13.22 2:19.48 3:09.64 2:36.72 -
12 Katherine Fisher SO Plant 2:22.88 2:05.61 2:05.61 3:19.41 2:37.01 -
13 Brynlee White SO Robinson 1:55.69 3:11.76 1:58.86 2:24.22 2:38.48 -
14 Reyna Simpson SR George Steinbrenner 2:51.24 2:19.53 2:24.28 2:24.28 2:38.55 -
15 Amelia Edgar JR Plant 2:58.40 2:29.73 3:12.73 2:01.06 2:39.28 -
16 Tannah Perez JR Armwood 2:03.02 2:46.15 3:27.69 3:11.72 2:39.76 -
17 Sofia Palacios JR Riverview 1:58.33 2:57.49 2:54.30 2:55.89 2:39.90 -
18 Hannah Morin FR George Steinbrenner 3:10.42 2:38.41 3:00.82 2:40.01 2:40.01 -
19 Ligia Parada Garcia SO George Steinbrenner 2:26.57 2:02.41 3:06.83 2:58.78 2:41.06 -
20 Tequilla Williams JR Sumner 1:55.12 3:16.18 2:53.48 3:01.59 2:42.13 -
21 Kailey Binzha Avila FR Plant City 3:01.27 2:35.14 2:54.74 2:46.57 2:43.30 -
22 Olivia Orobello SR Bell Creek 2:17.40 2:02.68 3:04.84 2:23.95 2:43.57 -
23 Izzy Surace JR East Lake 3:10.34 2:20.25 3:23.70 3:23.70 2:46.96 -
24 Brinn Carlson SO Gaither 2:43.35 2:07.99 3:08.61 3:38.92 2:48.40 -
25 Caroline Brindise SR Robinson 2:06.90 3:26.43 2:50.90 2:47.51 2:49.20 -
26 Caley Harrison FR Plant City 3:26.82 3:13.14 3:23.40 3:09.73 2:50.92 -
27 Danna Gonzalez SO Leto 3:27.12 3:04.87 2:23.79 2:37.48 2:51.17 -
28 Isabella Canto SR Leto 3:27.02 2:26.13 3:16.58 2:13.95 2:53.96 -
29 Anna Steed JR Strawberry Crest 3:38.18 3:34.69 2:12.65 2:26.62 2:54.54 -
30 Katelyn Boyd FR Robinson 2:25.48 2:02.69 2:48.26 2:35.99 2:55.27 -
31 EMERY SAUNDERS FR Hillsborough 2:36.24 2:48.53 3:30.66 2:43.27 2:55.55 -
32 Anelyse Nathaniel SR Leto 3:38.72 3:24.50 2:43.60 2:06.26 2:57.82 -
33 Nahiomy Badillo-Perez FR East Bay 2:26.42 2:28.20 3:00.34 2:12.13 2:58.55 -
34 Kailey Hardee SO Alonso 3:47.88 2:52.26 3:53.26 3:01.23 2:59.43 -
35 Ava Duncan SO Blake 3:15.71 3:42.65 2:57.76 2:36.21 2:59.55 -
36 Daylin Alvarez SO Bloomingdale 3:08.69 3:42.83 2:39.94 3:44.63 2:59.70 -
37 Kayla Velasquez FR King 2:38.37 2:52.77 2:11.37 2:23.97 2:59.96 -
38 Kiera Matthews JR Hillsborough 3:21.86 3:32.68 2:54.83 2:31.40 3:00.23 -
39 Aryana Reyes JR Durant 3:49.14 3:40.12 3:02.23 2:33.36 3:00.42 -
40 Anika Sanka FR Robinson 3:36.74 2:37.13 3:24.09 2:19.07 3:00.61 -
41 Emma Carothers FR Alonso 3:16.95 3:54.89 2:39.00 2:40.81 3:00.68 -
42 Alex Howell SO Alonso 2:45.82 3:56.88 2:14.84 2:13.02 3:02.21 -
43 Iyland Cooper FR Brandon 3:55.16 3:00.47 2:49.53 2:33.13 3:02.29 -
44 Ava Dean FR Riverview 2:32.65 3:09.43 3:07.59 3:37.02 3:03.91 -
45 Addyson Lane FR King 2:16.23 3:11.46 3:33.55 2:53.05 3:04.09 -
46 Elena Le SO Freedom (Tampa) 3:57.10 3:38.58 2:22.63 2:54.12 3:05.23 -
47 Ashley Elliot FR Sickles 2:41.28 3:03.53 2:11.62 3:20.21 3:05.38 -
48 Lilah Swanton FR Sickles 2:14.56 2:51.94 3:19.98 3:51.75 3:06.89 -
49 Andi Arenas FR Bloomingdale 3:39.52 3:28.26 3:00.12 3:47.02 3:07.62 -
50 Siennah Mattiza SO Durant 3:15.71 2:38.08 3:08.18 2:15.49 3:08.18 -
51 Isabella Alcantara JR Lake Gibson 3:06.87 2:12.13 4:03.49 3:06.87 3:08.75 -
52 Sophia Guerrero JR Riverview 2:14.55 3:09.50 2:14.55 2:39.18 3:09.50 -
53 Yahslyne Nunez FR Lennard 3:56.67 2:55.60 3:29.95 3:18.50 3:10.86 -
54 Kalin Chavarria SR Blake 2:57.89 2:23.46 2:31.11 2:25.37 3:11.27 -
55 ISOLDE Rayman Moore JR Hillsborough 2:23.61 3:44.04 3:24.89 3:24.89 3:11.48 -
56 Tamara Pagan JR Lake Gibson 4:05.38 2:31.45 3:48.13 2:23.78 3:11.70 -
57 Mary Wood FR Bloomingdale 4:06.30 2:22.39 2:16.62 4:08.23 3:12.42 -
58 Rose Elonnah JR Blake 3:45.95 4:05.43 3:49.84 3:40.11 3:14.78 -
59 Lindsay Edwards JR Newsome 3:35.23 3:43.20 2:43.41 2:57.36 3:19.28 -
60 Kirsten Hibbert FR Brandon 3:31.78 3:03.81 3:13.80 3:59.75 3:19.79 -
61 Ramya Atienza FR Winthrop College Prep 2:38.26 4:18.43 2:54.29 3:38.36 3:20.33 -
62 Emily Dodd FR Bloomingdale 4:14.68 2:22.62 3:21.71 4:20.79 3:23.74 -
63 Hailey Steen JR Spoto 2:45.58 3:32.60 3:22.38 4:13.48 3:24.42 -
64 Izabel Wiltz FR Lennard 2:49.97 3:55.83 3:32.46 3:28.21 3:32.46 -
65 Hailey Becton SO Strawberry Crest 3:48.52 2:52.47 3:31.27 4:38.10 3:35.58 -
66 Alexa Molina Gonzalez JR Lennard 2:46.76 2:48.92 3:14.91 3:01.91 3:36.56 -
67 Ty'onna Fagan FR Brandon 2:35.05 3:27.46 2:50.33 4:08.95 3:38.37 -
68 Gabriella Romero-Leyva JR Strawberry Crest 4:32.56 4:36.99 2:35.12 3:59.32 3:41.59 -
69 Mikaela Tunstall SR Winthrop College Prep 4:38.33 3:03.29 3:12.34 4:13.44 3:46.28 -
70 Olivia Sparacino JR Lennard 3:15.11 3:17.49 3:17.49 3:15.11 3:57.94 -
71 Jasmine Dowling JR Jefferson 5:13.48 5:48.92 3:59.88 5:27.11 4:32.59 -
  Praise Powers FR Lake Gibson DNS DNS DNS DNS DNS   
  E'mari Daniels FR Plant City DNS DNS DNS DNS DNS   
  Imani Mclachlan SO Lake Gibson DNS DNS DNS DNS DNS   
  Zayla Semmons SO Freedom (Tampa) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alyssa De La Sala SR Freedom (Tampa) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ashlyn Orvik SO Sumner DNS DNS DNS DNS DNS   
  Delalia Morales SR Blake DNS DNS DNS DNS DNS   
  Janeeta Shakir SO Tampa Bay Tech DNS DNS DNS DNS DNS   
  Elena Workman JR Spoto DNS DNS DNS DNS DNS   
  Isabel Rodriguez SR Spoto DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kinsley Trlak SR Durant DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tori Williams JR Armwood DNS DNS DNS DNS DNS   
  Angelina Sandora JR Hillsborough DNS DNS DNS DNS DNS   
  Amaya Santiago JR Leto DNS DNS DNS DNS DNS   
  Madeline Ogrady SO Newsome DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sadie Sherman FR East Bay DNS DNS DNS DNS DNS   
  Wilinda Stfluer SO Middleton DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ayana Azekiel JR Armwood DNS DNS DNS DNS DNS   
  Zaria Coleman SR Plant City DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Sofia Palacios JR Riverview 2:20.72 2:39.90 2:20.72 2:04.73 2:57.49 -
27 Danna Gonzalez SO Leto 2:27.21 2:51.17 3:15.14 3:21.98 3:11.71 -
28 Isabella Canto SR Leto 3:20.06 2:53.96 2:22.65 2:53.96 2:48.75 -
31 EMERY SAUNDERS FR Hillsborough 3:04.33 2:55.55 3:14.86 2:23.96 2:57.31 -
34 Kailey Hardee SO Alonso 2:57.64 2:59.43 3:51.47 3:38.91 2:59.43 -
39 Aryana Reyes JR Durant 2:31.56 3:00.42 3:52.75 3:34.70 2:24.34 -
41 Emma Carothers FR Alonso 3:35.01 3:00.68 2:29.97 3:51.27 2:42.62 -
43 Iyland Cooper FR Brandon 2:53.18 3:02.29 3:00.47 3:56.98 3:09.59 -
44 Ava Dean FR Riverview 3:31.50 3:03.91 3:16.79 3:53.57 3:46.21 -
50 Siennah Mattiza SO Durant 3:04.42 3:08.18 3:27.00 3:23.24 3:40.17 -
62 Emily Dodd FR Bloomingdale 4:18.75 3:23.74 2:51.15 4:12.64 3:27.82 -
64 Izabel Wiltz FR Lennard 3:49.46 3:32.46 4:36.20 4:08.58 4:34.08 -
69 Mikaela Tunstall SR Winthrop College Prep 3:07.82 3:46.28 2:49.71 2:45.19 3:59.86 -
  Isabel Rodriguez SR Spoto DNS DNS DNS DNS DNS   
  Wilinda Stfluer SO Middleton DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
49 Andi Arenas FR Bloomingdale 3:56.41 3:22.63 3:07.62 2:28.22 3:48.90 2:52.61 -
51 Isabella Alcantara JR Lake Gibson 2:57.43 2:40.44 3:08.75 2:34.78 3:33.29 2:34.78 -
58 Rose Elonnah JR Blake 3:42.05 3:26.47 3:14.78 3:36.21 4:03.48 2:35.83 -
60 Kirsten Hibbert FR Brandon 3:41.77 2:33.84 3:19.79 2:59.82 3:35.78 2:57.82 -
61 Ramya Atienza FR Winthrop College Prep 4:16.43 4:20.43 3:20.33 3:04.31 4:18.43 3:32.35 -
65 Hailey Becton SO Strawberry Crest 2:30.91 4:01.45 3:35.58 4:14.39 3:01.09 4:33.79 -
66 Alexa Molina Gonzalez JR Lennard 2:38.09 4:35.04 3:36.56 2:55.42 2:59.75 3:17.07 -
67 Ty'onna Fagan FR Brandon 3:36.19 4:06.76 3:38.37 3:27.46 2:35.05 4:39.52 -
68 Gabriella Romero-Leyva JR Strawberry Crest 2:48.41 4:41.42 3:41.59 3:52.67 3:59.32 4:10.40 -
70 Olivia Sparacino JR Lennard 3:15.11 3:03.22 3:57.94 4:12.22 4:50.29 3:03.22 -
71 Jasmine Dowling JR Jefferson 3:13.54 3:32.62 4:32.59 4:29.87 4:35.32 4:38.05 -
  Ayana Azekiel JR Armwood DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Imani Mclachlan SO Lake Gibson DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Amaya Santiago JR Leto DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Delalia Morales SR Blake DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
33 Nahiomy Badillo-Perez FR East Bay 3:44.98 2:58.55 2:35.34 -
45 Addyson Lane FR King 3:48.28 3:04.09 3:37.23 -
47 Ashley Elliot FR Sickles 2:17.19 3:05.38 2:09.77 -
48 Lilah Swanton FR Sickles 4:02.96 3:06.89 2:46.34 -
53 Yahslyne Nunez FR Lennard 3:05.14 3:10.86 2:46.05 -
54 Kalin Chavarria SR Blake 3:43.79 3:11.27 3:30.40 -
55 ISOLDE Rayman Moore JR Hillsborough 2:14.04 3:11.48 3:13.40 -
56 Tamara Pagan JR Lake Gibson 4:03.46 3:11.70 3:57.71 -
57 Mary Wood FR Bloomingdale 3:39.36 3:12.42 3:37.44 -
59 Lindsay Edwards JR Newsome 4:01.13 3:19.28 3:35.23 -
63 Hailey Steen JR Spoto 3:03.98 3:24.42 2:47.63 -
  Zayla Semmons SO Freedom (Tampa) DNS DNS DNS   
  Tori Williams JR Armwood DNS DNS DNS   
  Praise Powers FR Lake Gibson DNS DNS DNS   
  Sadie Sherman FR East Bay DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Tequilla Williams JR Sumner 2:42.13 -
32 Anelyse Nathaniel SR Leto 2:57.82 -
35 Ava Duncan SO Blake 2:59.55 -
36 Daylin Alvarez SO Bloomingdale 2:59.70 -
37 Kayla Velasquez FR King 2:59.96 -
38 Kiera Matthews JR Hillsborough 3:00.23 -
40 Anika Sanka FR Robinson 3:00.61 -
46 Elena Le SO Freedom (Tampa) 3:05.23 -
52 Sophia Guerrero JR Riverview 3:09.50 -
  Alyssa De La Sala SR Freedom (Tampa) DNS   
  Kinsley Trlak SR Durant DNS   
  Zaria Coleman SR Plant City DNS   
  E'mari Daniels FR Plant City DNS   
  Janeeta Shakir SO Tampa Bay Tech DNS   
  Angelina Sandora JR Hillsborough DNS   
Girls' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Arianna Garcia SR Sumner 2:28.53 2:34.71 2:36.26 2:45.54 1
11 Moriah Scott JR Plant 2:05.38 2:36.72 3:15.90 2:03.81 -
13 Brynlee White SO Robinson 2:52.75 2:38.48 3:19.69 2:03.62 -
16 Tannah Perez JR Armwood 2:20.59 2:39.76 2:49.35 2:46.15 -
18 Hannah Morin FR George Steinbrenner 2:49.61 2:40.01 1:55.21 2:52.81 -
19 Ligia Parada Garcia SO George Steinbrenner 1:54.36 2:41.06 2:31.40 2:15.29 -
22 Olivia Orobello SR Bell Creek 2:15.77 2:43.57 2:38.67 2:07.59 -
24 Brinn Carlson SO Gaither 3:33.87 2:48.40 3:22.08 2:26.51 -
25 Caroline Brindise SR Robinson 3:11.20 2:49.20 2:20.44 2:32.28 -
26 Caley Harrison FR Plant City 3:38.78 2:50.92 3:30.24 2:04.78 -
29 Anna Steed JR Strawberry Crest 2:24.87 2:54.54 2:10.91 2:09.16 -
30 Katelyn Boyd FR Robinson 3:14.55 2:55.27 2:07.95 2:51.77 -
42 Alex Howell SO Alonso 3:27.72 3:02.21 2:38.53 2:09.37 -
  Elena Workman JR Spoto DNS DNS DNS DNS   
  Madeline Ogrady SO Newsome DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Bella Butler SR Bell Creek 2:23.03 2:10.16 3:01.65 1:44.42 2:08.73 1:55.86 1:48.71 10
2 Kadence Collora SR East Lake 2:27.15 2:33.04 1:47.42 2:21.27 2:02.14 1:53.31 1:51.84 8
3 Kenzie Tanico SO East Lake 2:29.57 2:37.05 2:17.61 2:08.63 3:00.98 2:38.55 2:57.99 6
4 Caitlyn Gordon JR Tampa Bay Tech 2:30.38 2:49.93 2:07.83 2:46.93 2:37.90 2:49.93 2:48.43 5
5 Alexia Tine SO Riverview 2:30.75 3:09.95 2:21.71 2:41.31 3:14.47 1:50.05 1:48.54 4
6 Nathalia Mallo SR Alonso 2:31.34 1:48.97 3:07.67 1:59.56 2:23.78 2:19.24 1:58.05 3
7 McKenzie Stofel SR Sumner 2:31.47 3:15.40 1:46.03 2:51.17 2:52.68 2:14.81 2:02.69 2
9 Brooke Snee FR George Steinbrenner 2:34.94 2:24.10 2:10.15 3:12.13 3:05.93 3:10.58 2:28.75 -
10 Kate Pollard SR Plant 2:35.62 3:22.31 3:22.31 2:48.07 2:12.28 1:53.61 3:08.30 -
12 Katherine Fisher SO Plant 2:37.01 2:26.02 1:59.33 2:33.87 2:27.59 2:07.18 3:06.85 -
14 Reyna Simpson SR George Steinbrenner 2:38.55 2:10.02 2:27.46 2:29.04 2:25.87 2:33.80 1:58.92 -
15 Amelia Edgar JR Plant 2:39.28 2:16.98 3:17.51 2:55.21 2:50.43 1:51.50 1:51.50 -
21 Kailey Binzha Avila FR Plant City 2:43.30 3:12.70 2:17.18 2:35.14 3:24.13 2:20.44 3:15.96 -
23 Izzy Surace JR East Lake 2:46.96 3:33.71 2:06.89 3:00.32 2:35.28 2:10.23 3:32.04 -
  Ashlyn Orvik SO Sumner DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS