April 22, 2022
|
Spruce Creek - Port Orange, FL
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brayden Seymour JR Hagerty 4:20.80 10
2 Corey Johnson SO University (OC) 4:37.77 8
3 Royce Eggert JR University (OC) 4:37.80 6
4 Julian Scanlon SO Hagerty 4:38.37 5
5 Riley Garrison JR DeLand 4:41.27 4
6 Alex Madruga FR Hagerty 4:41.64 3
7 Robert Bellamy JR Oviedo 4:44.55 2
8 Lucas Wells FR Seminole (Sanford) 4:48.25 1
9 Caleb Elkind JR University (OC) 4:48.40 -
10 Langston Scott SR Spruce Creek 4:51.47 -
11 Diego De La Vega SO DeLand 4:55.02 -
12 Connor Stromberg FR Lake Mary 4:56.81 -
13 Donovan Levin FR Lake Mary 4:57.41 -
14 Charles Cousins SO Spruce Creek 4:58.36 -
15 Cairo Vanegas JR Oviedo 4:59.47 -
16 Jacob Bormet SR Lake Mary 5:02.75 -
17 James Unwin SO Oviedo 5:03.15 -
18 Skyler Francois FR Lake Brantley 5:05.41 -
19 Jayden Fuller FR Lake Brantley 5:05.55 -
20 Jaelin Stojic FR Lyman 5:05.95 -
21 Roman Bugos FR Seminole (Sanford) 5:06.94 -
22 Alexander Shank FR Lake Howell 5:21.27 -
23 Trenton Stahll JR Lake Brantley 5:21.70 -
24 Arthur Francisco SR DeLand 5:26.50 -
25 Alexander Plant SR Seminole (Sanford) 5:29.83 -
26 Cole Hollman SO Spruce Creek 5:32.82 -
27 Connor Darwent FR Lyman 5:52.19 -
28 Brandon Hill JR Lyman 6:06.89 -
29 Nicholas Rahman FR Lake Howell 6:45.49 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Donovan Levin FR Lake Mary 4:57.41 -
15 Cairo Vanegas JR Oviedo 4:59.47 -
17 James Unwin SO Oviedo 5:03.15 -
18 Skyler Francois FR Lake Brantley 5:05.41 -
19 Jayden Fuller FR Lake Brantley 5:05.55 -
20 Jaelin Stojic FR Lyman 5:05.95 -
21 Roman Bugos FR Seminole (Sanford) 5:06.94 -
22 Alexander Shank FR Lake Howell 5:21.27 -
23 Trenton Stahll JR Lake Brantley 5:21.70 -
25 Alexander Plant SR Seminole (Sanford) 5:29.83 -
26 Cole Hollman SO Spruce Creek 5:32.82 -
27 Connor Darwent FR Lyman 5:52.19 -
28 Brandon Hill JR Lyman 6:06.89 -
29 Nicholas Rahman FR Lake Howell 6:45.49 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brayden Seymour JR Hagerty 4:20.80 10
2 Corey Johnson SO University (OC) 4:37.77 8
3 Royce Eggert JR University (OC) 4:37.80 6
4 Julian Scanlon SO Hagerty 4:38.37 5
5 Riley Garrison JR DeLand 4:41.27 4
6 Alex Madruga FR Hagerty 4:41.64 3
7 Robert Bellamy JR Oviedo 4:44.55 2
8 Lucas Wells FR Seminole (Sanford) 4:48.25 1
9 Caleb Elkind JR University (OC) 4:48.40 -
10 Langston Scott SR Spruce Creek 4:51.47 -
11 Diego De La Vega SO DeLand 4:55.02 -
12 Connor Stromberg FR Lake Mary 4:56.81 -
14 Charles Cousins SO Spruce Creek 4:58.36 -
16 Jacob Bormet SR Lake Mary 5:02.75 -
24 Arthur Francisco SR DeLand 5:26.50 -