April 2, 2022
|
Tropical Park - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls 200m Dash

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brianna Wilson JR Homestead 24.93 10
2 Ida Smith SO Miami Northwestern 26.24 8
3 Jailah Swift SO Miami Norland 26.67 6
4 Donna Jackson JR North Miami 26.87 5
5 Bella Carroll JR Carrollton 26.93 4
6 Alexi Baptiste SR Miami Washington 27.18 3
7 jim'miyah branton FR SLAM (Miami) 27.42 2
8 Sofia Cancio JR Gulliver Prep 27.46 1
9 Kyli Baker JR Miami Washington 27.49 -
10 Tehillah Jean SO North Miami 27.51 -
11 Kayla Harrison JR Monsignor Pace 27.51 -
12 Rian Revere FR South Dade 27.66 -
13 Leila Finnie SO Miami Northwestern 27.69 -
14 Liliana Grady JR Mourning 27.70 -
15 Damaria Bell SO Dr. Krop 27.76 -
16 Lauren Cancio FR Lourdes 27.96 -
17 Emily Barreto SO Lourdes 27.99 -
18 Alyssa Summers SR Coral Reef 28.16 -
19 Catherine Ehrling SR Gulliver Prep 28.23 -
20 Evelyn Cortes FR Miami Beach 28.44 -
21 Netanya Ducksworth SO Dr. Krop 28.46 -
22 Nalani Brown SR Gulliver Prep 28.50 -
23 Danielle Socarras FR Coral Reef 28.62 -
24 Natalia Flores FR Florida Christian 28.62 -
25 Rachel Ulysse JR Homestead 28.63 -
26 Tashauna Henry FR Miami Norland 28.74 -
27 Hanna Rubiales JR Miami Coral Park 28.86 -
28 Tamary Lee JR Miami Northwestern 28.97 -
29 Aniyah Saunders FR Miami Central 28.97 -
30 Hannan Olave JR Divine Savior 29.04 -
31 Keliss Hope-Moody SO Coral Gables 29.22 -
32 Angel Thomas JR Homestead 29.23 -
33 Jania Martin SR Miami Washington 29.29 -
34 Shawnie Givens SO Mater Academy 29.36 -
35 Liya Simoni JR Miami Beach 29.50 -
36 VALERIA BUSCA JR Doral Academy 29.59 -
37 Jerilyn Davis JR Miami Coral Park 29.72 -
38 Chyenne Seide FR South Dade 29.89 -
39 Victoria del valle 8 Mater Academy 29.94 -
40 Kangongo Musumenu SR Divine Savior 30.04 -
41 KIARA SUAREZ FR Doral Academy 30.34 -
42 Ana Goncalves JR Divine Savior 30.40 -
43 Tristen Raphael SO Miami Carol City 30.58 -
44 Melshine Mentor FR Mourning 31.04 -
45 Iris Valladares SO iMater Prep 31.04 -
46 Jayla Griffin SO Miami Carol City 31.14 -
47 Nicole Alvarez FR Ferguson 31.19 -
48 Alexa Naranjo FR Ferguson 31.23 -
49 Andrea Marquez 8 Mater Academy 31.31 -
50 SABRINA RODRIGUEZ FR Doral Academy 31.39 -
51 Taylor Brown-Wilson SO Miami Central 31.43 -
52 Gemyah Allen FR Miami Killian 31.48 -
53 Daneris Jimenez FR Coral Reef 31.75 -
54 Amariah Braynen FR Miami Jackson 31.87 -
55 Tiffany Yee FR Mater Lakes 31.93 -
56 Empress Batey SO Miami Killian 32.06 -
57 Kaira Roman SR Coral Gables 32.09 -
58 Kaylin Dennis SO Ferguson 32.10 -
59 Kayla Morgan SO Miami Jackson 32.25 -
60 Gabby Castro SO Florida Christian 32.34 -
61 Sabrina Bermudez 8 iMater Prep 32.55 -
62 Amaris Gonzalez SR Braddock 33.43 -
63 Francisca Gajardo 6 True North 33.48 -
64 Ana Cabrera SO Braddock 34.06 -
65 Lauren Sanchez SO True North 34.27 -
66 Bryanna Perez SO Florida Christian 34.76 -
67 Gabriella Ricot FR Varela 35.13 -
68 Nashuana Williams FR Mourning 35.68 -
69 MIKAELA NAVAS 6 AIE Charter MS 35.96 -
70 Jadynne Williams FR Varela 38.67 -
71 Julianna Williams FR Varela 39.24 -
Girls 200m Dash Section 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brianna Wilson JR Homestead 24.93 10
2 Ida Smith SO Miami Northwestern 26.24 8
3 Jailah Swift SO Miami Norland 26.67 6
4 Donna Jackson JR North Miami 26.87 5
5 Bella Carroll JR Carrollton 26.93 4
13 Leila Finnie SO Miami Northwestern 27.69 -
15 Damaria Bell SO Dr. Krop 27.76 -
Girls 200m Dash Section 2
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Alexi Baptiste SR Miami Washington 27.18 3
8 Sofia Cancio JR Gulliver Prep 27.46 1
10 Tehillah Jean SO North Miami 27.51 -
16 Lauren Cancio FR Lourdes 27.96 -
18 Alyssa Summers SR Coral Reef 28.16 -
22 Nalani Brown SR Gulliver Prep 28.50 -
Girls 200m Dash Section 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Kyli Baker JR Miami Washington 27.49 -
11 Kayla Harrison JR Monsignor Pace 27.51 -
12 Rian Revere FR South Dade 27.66 -
14 Liliana Grady JR Mourning 27.70 -
17 Emily Barreto SO Lourdes 27.99 -
25 Rachel Ulysse JR Homestead 28.63 -
30 Hannan Olave JR Divine Savior 29.04 -
Girls 200m Dash Section 4
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Netanya Ducksworth SO Dr. Krop 28.46 -
24 Natalia Flores FR Florida Christian 28.62 -
33 Jania Martin SR Miami Washington 29.29 -
35 Liya Simoni JR Miami Beach 29.50 -
Girls 200m Dash Section 5
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Catherine Ehrling SR Gulliver Prep 28.23 -
23 Danielle Socarras FR Coral Reef 28.62 -
27 Hanna Rubiales JR Miami Coral Park 28.86 -
31 Keliss Hope-Moody SO Coral Gables 29.22 -
34 Shawnie Givens SO Mater Academy 29.36 -
37 Jerilyn Davis JR Miami Coral Park 29.72 -
51 Taylor Brown-Wilson SO Miami Central 31.43 -
Girls 200m Dash Section 6
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Tashauna Henry FR Miami Norland 28.74 -
29 Aniyah Saunders FR Miami Central 28.97 -
41 KIARA SUAREZ FR Doral Academy 30.34 -
43 Tristen Raphael SO Miami Carol City 30.58 -
48 Alexa Naranjo FR Ferguson 31.23 -
52 Gemyah Allen FR Miami Killian 31.48 -
Girls 200m Dash Section 7
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
39 Victoria del valle 8 Mater Academy 29.94 -
40 Kangongo Musumenu SR Divine Savior 30.04 -
42 Ana Goncalves JR Divine Savior 30.40 -
50 SABRINA RODRIGUEZ FR Doral Academy 31.39 -
58 Kaylin Dennis SO Ferguson 32.10 -
59 Kayla Morgan SO Miami Jackson 32.25 -
Girls 200m Dash Section 8
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 VALERIA BUSCA JR Doral Academy 29.59 -
38 Chyenne Seide FR South Dade 29.89 -
46 Jayla Griffin SO Miami Carol City 31.14 -
47 Nicole Alvarez FR Ferguson 31.19 -
49 Andrea Marquez 8 Mater Academy 31.31 -
61 Sabrina Bermudez 8 iMater Prep 32.55 -
Girls 200m Dash Section 9
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Iris Valladares SO iMater Prep 31.04 -
54 Amariah Braynen FR Miami Jackson 31.87 -
55 Tiffany Yee FR Mater Lakes 31.93 -
56 Empress Batey SO Miami Killian 32.06 -
Girls 200m Dash Section 10
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
53 Daneris Jimenez FR Coral Reef 31.75 -
57 Kaira Roman SR Coral Gables 32.09 -
63 Francisca Gajardo 6 True North 33.48 -
64 Ana Cabrera SO Braddock 34.06 -
66 Bryanna Perez SO Florida Christian 34.76 -
68 Nashuana Williams FR Mourning 35.68 -
Girls 200m Dash Section 11
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 jim'miyah branton FR SLAM (Miami) 27.42 2
20 Evelyn Cortes FR Miami Beach 28.44 -
70 Jadynne Williams FR Varela 38.67 -
71 Julianna Williams FR Varela 39.24 -
Girls 200m Dash Section 12
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Angel Thomas JR Homestead 29.23 -
44 Melshine Mentor FR Mourning 31.04 -
60 Gabby Castro SO Florida Christian 32.34 -
Girls 200m Dash Section 13
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Tamary Lee JR Miami Northwestern 28.97 -
62 Amaris Gonzalez SR Braddock 33.43 -
65 Lauren Sanchez SO True North 34.27 -
67 Gabriella Ricot FR Varela 35.13 -
69 MIKAELA NAVAS 6 AIE Charter MS 35.96 -