April 6, 2022
|
Alonso High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Skyler Gillett JR Alonso 4:11.22 5:30.55 5:10.72 10
2 Ella Mckee SR Sickles 4:05.85 5:32.23 6:02.13 8
3 Anna Breede SR George Steinbrenner 5:11.54 5:34.99 6:58.74 6
4 Katherine Fisher FR Plant 4:21.54 5:44.12 5:47.57 5
5 Nathalia Mallo JR Alonso 5:05.16 5:46.77 4:23.55 4
6 Amelia Edgar SO Plant 4:48.37 5:51.67 4:44.86 3
7 Diora DeMarse SO Plant 6:09.51 5:51.91 6:58.78 2
8 Aurora Clark FR Plant 5:38.97 5:56.81 4:59.72 1
9 Brynlee White FR Robinson 6:03.96 6:07.63 5:56.61 -
10 Maria Ortiz FR Alonso 6:39.87 6:10.25 7:42.82 -
11 Isabella Quinlan FR Alonso 8:24.76 6:28.27 6:08.86 -
12 Ava Duncan FR Blake 6:29.69 6:41.74 7:13.88 -
13 Emma Edgeworth SR Sickles 7:27.96 6:43.56 5:38.99 -
14 Annastacia Benedict FR Sickles 7:45.43 6:51.88 7:53.67 -
15 Bonnie Knight SO George Steinbrenner 5:21.37 6:57.36 6:15.63 -
16 Aida Sarsenova SR Gaither 5:26.23 6:58.24 8:46.99 -
17 Kalin Chavarria JR Blake 7:42.06 7:51.49 5:44.19 -
18 Allissa Marshall FR Blake 10:54.75 8:39.64 9:57.59 -
19 Delalia Morales JR Blake 9:30.47 9:19.28 9:08.10 -
  Nila Harish FR George Steinbrenner NT NT NT   
  Micaela Sierra SR Gaither NT NT NT   
  Genesis Surginer SO Leto NT NT NT   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Isabella Quinlan FR Alonso 6:28.27 -
12 Ava Duncan FR Blake 6:41.74 -
13 Emma Edgeworth SR Sickles 6:43.56 -
14 Annastacia Benedict FR Sickles 6:51.88 -
15 Bonnie Knight SO George Steinbrenner 6:57.36 -
16 Aida Sarsenova SR Gaither 6:58.24 -
17 Kalin Chavarria JR Blake 7:51.49 -
18 Allissa Marshall FR Blake 8:39.64 -
19 Delalia Morales JR Blake 9:19.28 -
  Nila Harish FR George Steinbrenner NT   
  Genesis Surginer SO Leto NT   
  Micaela Sierra SR Gaither NT   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Skyler Gillett JR Alonso 5:30.55 10
2 Ella Mckee SR Sickles 5:32.23 8
3 Anna Breede SR George Steinbrenner 5:34.99 6
4 Katherine Fisher FR Plant 5:44.12 5
5 Nathalia Mallo JR Alonso 5:46.77 4
6 Amelia Edgar SO Plant 5:51.67 3
7 Diora DeMarse SO Plant 5:51.91 2
8 Aurora Clark FR Plant 5:56.81 1
9 Brynlee White FR Robinson 6:07.63 -
10 Maria Ortiz FR Alonso 6:10.25 -