April 14, 2022
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 4:23.21 10
2 Frank "Griffin" Tenore SR St. Petersburg 4:26.94 8
3 Eli Zuppa SO Northeast (SP) 4:29.01 6
4 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 4:33.66 5
5 Cole Summers JR Lakewood 4:34.89 4
6 David Denkler SR Largo 4:35.39 3
7 Ethan Laue JR Seminole 4:36.32 2
8 Avery Reynolds SO St. Petersburg 4:41.45 1
9 Patrick Cappelli SR Osceola (Seminole) 4:42.94 -
10 Matthew Gunn SO Palm Harbor University 4:46.84 -
11 Reynaldo Trejo-Cerroblanco FR Countryside 4:47.57 -
12 Adam Foster SO Osceola (Seminole) 4:47.75 -
13 Jeremiah Fictum JR Northeast (SP) 4:53.29 -
14 John Cappelli FR Osceola (Seminole) 4:53.33 -
15 Lawrence Budo SO Boca Ciega 4:55.29 -
16 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 4:59.35 -
17 Robert Madden FR Largo 5:09.74 -
18 Andy Nguyen JR Largo 5:12.23 -
19 Alexander Prothero JR Dunedin 5:13.42 -
20 John Willetts SR Palm Harbor University 5:14.32 -
21 Keenan Laperriere JR Seminole 5:19.34 -
22 Bryce Maxwell SO Boca Ciega 5:23.07 -
23 Jay Irby SR St. Petersburg 5:25.07 -
24 Jack Bodolay JR Palm Harbor University 5:26.37 -
25 Andre Walton SR Gibbs 5:26.69 -
26 Seren McNulty FR Lakewood 5:27.24 -
27 MJ Spence FR East Lake 5:28.18 -
28 Jeremy Egelston FR Countryside 5:30.36 -
29 Zarif Ahmed FR Largo 5:32.62 -
30 Jayden Edwards SO Gibbs 5:34.93 -
31 Austin Weaver SR Gibbs 5:37.14 -
32 Cameron Cook FR Clearwater 5:42.27 -
33 Richard McCreary SO Tarpon Springs 5:44.89 -
34 Jack Helms FR Boca Ciega 5:45.18 -
35 Wesley Pitzer SO Hollins 5:46.85 -
36 Lucas Fonseca SO Palm Harbor University 5:48.10 -
37 Trent Johnson FR East Lake 5:52.34 -
38 Jalen Long FR Lakewood 5:57.22 -
39 Linus Watson SO Clearwater 5:58.72 -
40 Siuming Lam FR Boca Ciega 5:59.55 -
41 Malcolm Rosebud SR Northeast (SP) 6:11.13 -
42 Ahmed Aljummor SR Clearwater 6:23.73 -
43 Felipe Jacinto FR Hollins 6:36.98 -
44 Charles Rasp De La Gardelle FR Hollins 7:51.36 -
  Thomas Ingram SR Countryside DNF -
  Joshua Sourini SR Countryside DNF -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Jack Bodolay JR Palm Harbor University 5:26.37 -
27 MJ Spence FR East Lake 5:28.18 -
30 Jayden Edwards SO Gibbs 5:34.93 -
32 Cameron Cook FR Clearwater 5:42.27 -
33 Richard McCreary SO Tarpon Springs 5:44.89 -
34 Jack Helms FR Boca Ciega 5:45.18 -
35 Wesley Pitzer SO Hollins 5:46.85 -
36 Lucas Fonseca SO Palm Harbor University 5:48.10 -
37 Trent Johnson FR East Lake 5:52.34 -
38 Jalen Long FR Lakewood 5:57.22 -
39 Linus Watson SO Clearwater 5:58.72 -
40 Siuming Lam FR Boca Ciega 5:59.55 -
41 Malcolm Rosebud SR Northeast (SP) 6:11.13 -
42 Ahmed Aljummor SR Clearwater 6:23.73 -
43 Felipe Jacinto FR Hollins 6:36.98 -
44 Charles Rasp De La Gardelle FR Hollins 7:51.36 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Robert Madden FR Largo 5:09.74 -
18 Andy Nguyen JR Largo 5:12.23 -
19 Alexander Prothero JR Dunedin 5:13.42 -
20 John Willetts SR Palm Harbor University 5:14.32 -
21 Keenan Laperriere JR Seminole 5:19.34 -
22 Bryce Maxwell SO Boca Ciega 5:23.07 -
23 Jay Irby SR St. Petersburg 5:25.07 -
25 Andre Walton SR Gibbs 5:26.69 -
26 Seren McNulty FR Lakewood 5:27.24 -
28 Jeremy Egelston FR Countryside 5:30.36 -
29 Zarif Ahmed FR Largo 5:32.62 -
31 Austin Weaver SR Gibbs 5:37.14 -
  Joshua Sourini SR Countryside DNF -
  Thomas Ingram SR Countryside DNF -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 4:23.21 10
2 Frank "Griffin" Tenore SR St. Petersburg 4:26.94 8
3 Eli Zuppa SO Northeast (SP) 4:29.01 6
4 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 4:33.66 5
5 Cole Summers JR Lakewood 4:34.89 4
6 David Denkler SR Largo 4:35.39 3
7 Ethan Laue JR Seminole 4:36.32 2
8 Avery Reynolds SO St. Petersburg 4:41.45 1
9 Patrick Cappelli SR Osceola (Seminole) 4:42.94 -
10 Matthew Gunn SO Palm Harbor University 4:46.84 -
11 Reynaldo Trejo-Cerroblanco FR Countryside 4:47.57 -
12 Adam Foster SO Osceola (Seminole) 4:47.75 -
13 Jeremiah Fictum JR Northeast (SP) 4:53.29 -
14 John Cappelli FR Osceola (Seminole) 4:53.33 -
15 Lawrence Budo SO Boca Ciega 4:55.29 -
16 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 4:59.35 -