March 9, 2022
|
Lake Howell HS - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Johneleir Rodriguez FR Winter Springs 2:25.62 2:03.22 2:35.58 2:04.46 2:08.20 10
2 Jonathan Leon SO Hagerty 1:50.78 2:18.17 1:58.25 2:04.47 1:59.50 8
3 Nathan Henning SO Lake Mary 1:56.89 2:27.45 2:47.37 2:12.83 1:55.57 6
4 Marek Orr SO Hagerty 2:40.58 1:43.04 1:52.40 2:13.81 1:56.42 5
5 Theodore Crouch SO Oviedo 2:41.21 2:37.15 1:51.09 2:15.47 2:12.76 4
6 Andrew Prowell SO Winter Springs 2:39.35 2:17.18 2:07.48 2:18.56 1:49.47 3
7 Noah Justice FR Lake Mary 1:51.11 2:36.94 2:10.55 2:18.88 2:24.44 2
8 Jacob Porterfield FR Lake Mary 2:13.56 2:58.08 2:07.99 2:19.12 1:58.26 1
9 Jayden Fuller FR Lake Brantley 2:05.63 2:55.87 2:23.77 2:19.58 3:00.06 -
10 Jaden Harris SO Crooms 2:20.19 2:55.24 2:44.03 2:20.19 1:45.15 -
11 Jaelin Stojic FR Lyman 1:48.06 2:18.93 2:42.79 2:20.33 1:45.25 -
12 Ryan Heath SO Winter Springs 2:14.71 2:11.88 2:28.89 2:21.80 1:59.12 -
13 Alexander Shank FR Lake Howell 1:48.08 1:49.51 1:42.40 2:22.21 2:49.23 -
14 Thomas Chitty FR Hagerty 1:51.04 2:36.60 3:03.65 2:22.36 2:10.98 -
15 Da'ron Simmons FR Lyman 2:26.96 1:45.59 2:04.14 2:22.68 2:41.23 -
16 Kaden Sidman FR Lake Mary 2:44.89 2:47.79 1:52.82 2:24.64 1:48.48 -
17 Michael Verdu FR Lake Howell 2:35.01 2:08.94 2:46.60 2:24.87 3:01.09 -
18 William Bronga SO Oviedo 2:14.79 2:16.26 1:48.42 2:26.51 2:51.42 -
19 James Lopez SO Hagerty 2:12.15 2:02.71 3:22.95 2:37.32 2:27.88 -
20 Connor Darwent FR Lyman 2:47.40 3:09.71 2:58.55 2:39.42 2:47.40 -
21 Emilio Ibar SO Seminole (Sanford) 2:24.18 2:30.74 2:09.44 2:43.84 2:19.27 -
22 Zakarey Harris SO Seminole (Sanford) 1:57.31 3:28.18 3:29.83 2:45.22 2:36.96 -
23 Josue Arita Velasquez SO Lake Howell 2:57.56 2:57.56 2:57.56 2:57.56 2:54.01 -
24 Marc Lim SO Seminole (Sanford) 4:21.45 3:31.17 4:09.38 3:21.11 4:09.38 -
  Logan Marchetti SO Lyman DNS DNS DNS DNS DNS   
  Liam Buchanan SO Seminole (Sanford) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Charlie Stapleton FR Oviedo DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Johneleir Rodriguez FR Winter Springs 2:05.71 2:26.87 1:30.86 2:04.46 2:28.11 1:34.59 10
2 Jonathan Leon SO Hagerty 1:27.13 2:11.94 1:57.01 2:04.47 1:28.38 1:53.27 8
3 Nathan Henning SO Lake Mary 1:51.58 1:36.97 2:12.83 2:12.83 2:15.49 1:48.92 6
4 Marek Orr SO Hagerty 1:51.07 2:35.22 1:55.08 2:13.81 1:41.70 2:28.53 5
6 Andrew Prowell SO Winter Springs 2:04.71 1:50.85 2:42.12 2:18.56 2:31.03 1:42.54 3
9 Jayden Fuller FR Lake Brantley 2:30.75 2:39.13 1:44.69 2:19.58 1:44.69 2:39.13 -
10 Jaden Harris SO Crooms 2:21.60 2:46.83 2:44.03 2:20.19 2:14.59 2:10.38 -
11 Jaelin Stojic FR Lyman 2:11.91 2:20.33 1:38.24 2:20.33 1:43.85 2:06.30 -
13 Alexander Shank FR Lake Howell 1:50.93 1:53.77 3:02.03 2:22.21 1:40.97 2:06.57 -
15 Da'ron Simmons FR Lyman 1:54.15 2:11.27 3:01.21 2:22.68 2:35.53 2:26.96 -
17 Michael Verdu FR Lake Howell 2:21.98 2:17.63 2:43.71 2:24.87 2:10.39 2:20.53 -
20 Connor Darwent FR Lyman 1:51.60 2:23.48 2:02.76 2:39.42 2:02.76 2:31.45 -
23 Josue Arita Velasquez SO Lake Howell 3:31.30 2:57.56 2:43.36 2:57.56 2:55.79 2:13.17 -
  Logan Marchetti SO Lyman DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Theodore Crouch SO Oviedo 1:52.44 2:15.47 4
7 Noah Justice FR Lake Mary 1:52.50 2:18.88 2
8 Jacob Porterfield FR Lake Mary 1:54.08 2:19.12 1
12 Ryan Heath SO Winter Springs 2:26.06 2:21.80 -
14 Thomas Chitty FR Hagerty 2:40.87 2:22.36 -
16 Kaden Sidman FR Lake Mary 2:31.88 2:24.64 -
18 William Bronga SO Oviedo 3:10.47 2:26.51 -
19 James Lopez SO Hagerty 2:04.29 2:37.32 -
21 Emilio Ibar SO Seminole (Sanford) 2:25.82 2:43.84 -
22 Zakarey Harris SO Seminole (Sanford) 2:10.53 2:45.22 -
24 Marc Lim SO Seminole (Sanford) 2:54.97 3:21.11 -
  Charlie Stapleton FR Oviedo DNS DNS   
  Liam Buchanan SO Seminole (Sanford) DNS DNS