March 23, 2022
|
St. Petersburg HS - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 David Denkler SR Largo 4:33.32 10
2 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 4:36.94 8
3 Isreal Gamez SR Lennard 4:39.66 6
4 Cole Summers JR Lakewood 4:42.99 5
5 Ethan Laue JR Seminole 4:45.18 4
6 Peter Fiorillo JR St. Petersburg Catholic 4:47.13 3
7 Avery Reynolds SO St. Petersburg 4:50.59 2
8 Lawrence Budo SO Boca Ciega 5:01.72 1
9 Andy Nguyen JR Largo 5:04.87 -
10 Seren McNulty FR Lakewood 5:12.84 -
11 Kanon Vetter FR St. Petersburg Catholic 5:14.90 -
12 Robert Madden FR Largo 5:17.19 -
13 Jay Irby SR St. Petersburg 5:19.21 -
14 Keenan Laperriere JR Seminole 5:23.84 -
15 Rigoberto Andres Francisco SR Lennard 5:24.11 -
16 Jacob Mouradian JR Clearwater Central Catholic 5:25.60 -
17 Jackson LaChapelle SR St. Petersburg 5:27.45 -
18 Austin Weaver SR Gibbs 5:27.58 -
19 John Slocum JR Seminole 5:31.17 -
20 Zarif Ahmed FR Largo 5:37.45 -
21 Gabriel Quiles SO Lennard 5:40.37 -
22 Eli Richard SO St. Petersburg 5:46.84 -
23 Wesley Ray JR Seminole 5:51.18 -
24 Til Lange JR St. Petersburg 5:52.30 -
25 Isreal Harris JR Gibbs 5:53.29 -
26 Brad Hart FR Bell Creek 5:53.56 -
27 Jackson Bradley JR Seminole 5:53.76 -
28 Andre Walton SR Gibbs 5:54.75 -
29 Jayden Edwards SO Gibbs 5:54.76 -
30 Jesus Rosales SO Boca Ciega 5:54.82 -
31 Jarren Dinglasan FR Bell Creek 5:55.24 -
32 Jalen Long FR Lakewood 5:55.68 -
33 Matthew Cohen JR Bell Creek 5:58.30 -
34 Brendan Black JR Seminole 6:06.23 -
35 Anthony Niemi FR St. Petersburg Catholic 6:07.48 -
36 Wesley Pitzer SO Hollins 6:08.26 -
37 Jack Plouf SO Lakewood 6:10.67 -
38 Jack Helms FR Boca Ciega 6:14.49 -
39 Matthew Martinez SR Bell Creek 6:16.99 -
40 Daniel Albertson JR St. Petersburg 6:17.86 -
41 Charles Eggiman FR St. Petersburg 6:20.28 -
42 Xavier Swartz FR Patel 6:25.91 -
43 Noah Adelson JR Lakewood 6:27.09 -
44 Siuming Lam FR Boca Ciega 6:35.08 -
45 Cade Shapiro FR Lakewood 6:35.94 -
46 Jaye Rice JR Seminole 6:38.88 -
47 Felipe Jacinto FR Hollins 6:41.16 -
48 Dylan Payne JR Seminole 7:03.85 -
49 Charles Rasp De La Gardelle FR Hollins 7:55.30 -
50 Javonte Scott JR Hollins 7:57.54 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Jacob Mouradian JR Clearwater Central Catholic 5:25.60 -
17 Jackson LaChapelle SR St. Petersburg 5:27.45 -
28 Andre Walton SR Gibbs 5:54.75 -
34 Brendan Black JR Seminole 6:06.23 -
37 Jack Plouf SO Lakewood 6:10.67 -
39 Matthew Martinez SR Bell Creek 6:16.99 -
40 Daniel Albertson JR St. Petersburg 6:17.86 -
41 Charles Eggiman FR St. Petersburg 6:20.28 -
42 Xavier Swartz FR Patel 6:25.91 -
43 Noah Adelson JR Lakewood 6:27.09 -
44 Siuming Lam FR Boca Ciega 6:35.08 -
45 Cade Shapiro FR Lakewood 6:35.94 -
46 Jaye Rice JR Seminole 6:38.88 -
47 Felipe Jacinto FR Hollins 6:41.16 -
48 Dylan Payne JR Seminole 7:03.85 -
49 Charles Rasp De La Gardelle FR Hollins 7:55.30 -
50 Javonte Scott JR Hollins 7:57.54 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Austin Weaver SR Gibbs 5:27.58 -
21 Gabriel Quiles SO Lennard 5:40.37 -
22 Eli Richard SO St. Petersburg 5:46.84 -
23 Wesley Ray JR Seminole 5:51.18 -
24 Til Lange JR St. Petersburg 5:52.30 -
25 Isreal Harris JR Gibbs 5:53.29 -
26 Brad Hart FR Bell Creek 5:53.56 -
27 Jackson Bradley JR Seminole 5:53.76 -
29 Jayden Edwards SO Gibbs 5:54.76 -
30 Jesus Rosales SO Boca Ciega 5:54.82 -
31 Jarren Dinglasan FR Bell Creek 5:55.24 -
32 Jalen Long FR Lakewood 5:55.68 -
33 Matthew Cohen JR Bell Creek 5:58.30 -
35 Anthony Niemi FR St. Petersburg Catholic 6:07.48 -
36 Wesley Pitzer SO Hollins 6:08.26 -
38 Jack Helms FR Boca Ciega 6:14.49 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 David Denkler SR Largo 4:33.32 10
2 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 4:36.94 8
3 Isreal Gamez SR Lennard 4:39.66 6
4 Cole Summers JR Lakewood 4:42.99 5
5 Ethan Laue JR Seminole 4:45.18 4
6 Peter Fiorillo JR St. Petersburg Catholic 4:47.13 3
7 Avery Reynolds SO St. Petersburg 4:50.59 2
8 Lawrence Budo SO Boca Ciega 5:01.72 1
9 Andy Nguyen JR Largo 5:04.87 -
10 Seren McNulty FR Lakewood 5:12.84 -
11 Kanon Vetter FR St. Petersburg Catholic 5:14.90 -
12 Robert Madden FR Largo 5:17.19 -
13 Jay Irby SR St. Petersburg 5:19.21 -
14 Keenan Laperriere JR Seminole 5:23.84 -
15 Rigoberto Andres Francisco SR Lennard 5:24.11 -
19 John Slocum JR Seminole 5:31.17 -
20 Zarif Ahmed FR Largo 5:37.45 -