March 4, 2022
|
Seminole - Seminole, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Dylan Bailey JR Canterbury (SP) 4:28.18 5:00.37 10
2 David Denkler SR Largo 4:29.93 3:11.65 8
3 Aidan Griffin SO Indian Rocks Christian 4:35.09 3:23.57 6
4 Eli Zuppa SO Northeast (SP) 4:36.58 5:37.43 5
5 Jeremiah Fictum JR Northeast (SP) 4:41.43 3:53.59 4
6 Blake Young FR Indian Rocks Christian 4:41.85 3:17.30 3
7 Avery Reynolds SO St. Petersburg 4:43.52 5:20.38 2
8 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 4:44.65 6:10.05 1
9 Ethan Laue JR Seminole 4:45.74 5:00.03 -
10 Charles LaBrant SO Indian Rocks Christian 4:47.79 5:28.08 -
11 Cole Summers JR Lakewood 4:48.96 4:54.74 -
12 Mason Doyle SR Berkeley Prep 4:50.80 4:24.63 -
13 Storm Weber FR Berkeley Prep 4:51.06 3:58.67 -
14 Zachary Slocum JR Seminole 4:53.65 3:28.50 -
15 Abdu Hardin FR Largo 4:53.97 4:18.70 -
16 Angelo Cavalleri FR East Lake 4:55.34 4:52.39 -
17 Braedon Miner JR Admiral Farragut 4:55.52 6:18.27 -
18 Jack Sokolowski JR Admiral Farragut 4:55.76 4:11.40 -
19 Trevor Parks SR Calvary Christian (Clr) 4:56.45 3:33.45 -
20 Troy Guinther JR Countryside 4:56.50 4:50.57 -
21 Latham Graves SO Osceola (Seminole) 4:58.46 5:25.33 -
22 Adam Foster SO Osceola (Seminole) 4:58.53 5:31.37 -
23 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 5:01.72 3:49.31 -
24 Ryan Matthews SR Calvary Christian (Clr) 5:02.64 3:43.96 -
25 Reynaldo Trejo-Cerroblanco FR Countryside 5:03.04 6:03.65 -
26 Pacey Cronin SR Admiral Farragut 5:08.28 5:14.45 -
27 Jay Irby SR St. Petersburg 5:08.57 4:28.46 -
28 Josh Eide JR Calvary Christian (Clr) 5:09.23 5:03.05 -
29 Boris Archipov FR Canterbury (SP) 5:09.48 5:55.91 -
30 Mason Cruse JR Berkeley Prep 5:10.01 5:22.41 -
31 Andy Nguyen JR Largo 5:10.71 5:57.32 -
32 Robert Madden FR Largo 5:11.88 4:18.86 -
33 Joshua Pu SR Largo 5:12.26 4:09.81 -
34 Dylan Feger SO Osceola (Seminole) 5:15.19 6:05.62 -
35 Anthony Hickey FR Indian Rocks Christian 5:15.68 6:03.04 -
36 Walker Dauval SO Osceola (Seminole) 5:16.03 3:47.55 -
37 John Cappelli FR Osceola (Seminole) 5:16.95 6:07.67 -
38 Alexander Wisotsky JR Shorecrest Prep 5:17.14 5:55.20 -
39 LUIGINO SIRABELLA SO Osceola (Seminole) 5:17.64 5:49.41 -
40 Bradley Smith FR Berkeley Prep 5:17.82 6:18.21 -
41 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 5:17.93 4:58.86 -
42 Jack Kasson SR Osceola (Seminole) 5:18.23 5:59.60 -
43 GRANT WILSON SO Osceola (Seminole) 5:18.95 5:09.39 -
44 Louis Foster SO Osceola (Seminole) 5:19.24 6:48.63 -
45 Jake Kowalski JR Shorecrest Prep 5:21.95 4:07.91 -
46 Ellis Hart SO Shorecrest Prep 5:22.60 5:00.02 -
47 Mitchell Gregory SO Countryside 5:22.96 4:18.37 -
48 Antonio Pyle FR Pinellas Park 5:23.44 5:26.68 -
49 Chase Patterson FR Osceola (Seminole) 5:23.49 4:12.33 -
50 Owen Foster FR Osceola (Seminole) 5:24.00 5:01.32 -
51 Seren McNulty FR Lakewood 5:24.26 4:29.14 -
52 John Stoddard FR Indian Rocks Christian 5:24.58 6:16.52 -
53 Xavier Strunk SR Hollins 5:25.23 6:56.30 -
54 Trevor Miller SO Osceola (Seminole) 5:25.41 4:13.82 -
55 Brody Jaquish FR Shorecrest Prep 5:25.61 6:47.02 -
56 Andrew Roggenbaum JR Calvary Christian (Clr) 5:26.36 6:05.53 -
57 Andres Luna FR Indian Rocks Christian 5:27.03 3:58.74 -
58 Brogan Aurich FR Calvary Christian (Clr) 5:27.22 3:52.33 -
59 JADEN SHEFFIELD SO Osceola (Seminole) 5:27.89 4:02.64 -
60 Joshua Sourini SR Countryside 5:29.08 6:48.06 -
61 Colton Payne FR Osceola (Seminole) 5:29.84 6:32.51 -
62 John Slocum JR Seminole 5:32.86 6:26.12 -
63 Zarif Ahmed FR Largo 5:35.31 6:25.61 -
64 Cole Anthony SO Indian Rocks Christian 5:37.74 4:30.20 -
65 Kenneth Jacek SR Clearwater 5:41.76 6:56.95 -
66 Christopher Gulyas SR St. Petersburg 5:42.02 6:09.39 -
67 James Cruickshank JR Lakewood 5:42.20 7:21.44 -
68 Jackson Bradley JR Seminole 5:42.63 5:25.50 -
69 Wesley Ray JR Seminole 5:44.54 6:39.67 -
70 Aiden Williams FR Osceola (Seminole) 5:44.75 5:34.41 -
71 Bryce Maxwell SO Boca Ciega 5:46.11 4:26.51 -
72 Til Lange JR St. Petersburg 5:46.53 4:16.44 -
73 Jesus Rosales SO Boca Ciega 5:46.87 6:42.37 -
74 Walker Hall FR Admiral Farragut 5:47.39 4:10.12 -
75 Jacob Hoff FR Northside Christian 5:48.40 7:12.02 -
76 Cody Lalani SO Canterbury (SP) 5:55.11 6:34.18 -
77 Alexander Mishchenko JR Clearwater 5:55.69 5:20.13 -
78 Norman Wyble FR St. Petersburg 5:56.09 4:41.32 -
79 Jalen Long FR Lakewood 5:57.96 7:20.29 -
80 SEAN BEGLEITER JR Osceola (Seminole) 5:59.11 5:33.98 -
81 Carter Pieper FR Calvary Christian (Clr) 5:59.16 6:02.76 -
82 Cameron Cook FR Clearwater 5:59.74 4:40.60 -
83 Jack Helms FR Boca Ciega 6:02.64 5:01.00 -
84 Darren Strunk SR Hollins 6:05.22 7:25.57 -
85 Rhett Turner FR Osceola (Seminole) 6:05.36 7:33.05 -
86 Noah Flowers FR Berkeley Prep 6:05.83 6:02.18 -
87 Jaiden Roman SR Pinellas Park 6:07.62 4:17.34 -
88 Mitchell Sarigumba FR Calvary Christian (Clr) 6:12.23 7:56.46 -
89 Owen Barrett FR Calvary Christian (Clr) 6:14.37 4:37.04 -
90 Wesley Pitzer SO Hollins 6:18.26 6:52.31 -
91 Brendan Black JR Seminole 6:18.30 7:56.66 -
92 Carlos Cavillo SO Boca Ciega 6:20.25 4:41.39 -
93 Noah Adelson JR Lakewood 6:21.98 6:56.36 -
94 Tadeja Milic 8 Canterbury (SP) 6:23.43 7:40.12 -
95 Charles Eggiman FR St. Petersburg 6:28.05 7:06.86 -
96 Siuming Lam FR Boca Ciega 6:29.81 6:41.51 -
97 Cade Shapiro FR Lakewood 6:30.95 7:06.14 -
98 Linus Watson SO Clearwater 6:32.11 6:43.88 -
99 Jacob Anderson FR Calvary Christian (Clr) 6:52.24 6:56.37 -
100 Keyon Carbart SO Boca Ciega 7:00.62 5:07.06 -
101 Dylan Payne JR Seminole 7:15.72 8:29.80 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Ryan Matthews SR Calvary Christian (Clr) 5:02.64 5:45.01 3:53.04 4:17.25 4:44.49 3:50.01 5:41.99 -
71 Bryce Maxwell SO Boca Ciega 5:46.11 6:20.73 6:27.65 5:39.19 6:13.80 4:47.28 5:35.73 -
73 Jesus Rosales SO Boca Ciega 5:46.87 5:08.72 4:37.50 4:40.97 4:51.37 6:14.62 5:05.25 -
82 Cameron Cook FR Clearwater 5:59.74 4:37.00 6:28.52 5:12.98 5:09.38 7:44.07 5:16.58 -
88 Mitchell Sarigumba FR Calvary Christian (Clr) 6:12.23 7:41.57 7:08.07 4:28.01 6:04.79 7:26.68 5:31.29 -
90 Wesley Pitzer SO Hollins 6:18.26 4:24.79 5:13.96 4:39.92 4:36.13 6:06.92 4:32.35 -
92 Carlos Cavillo SO Boca Ciega 6:20.25 7:09.69 6:12.65 7:55.32 7:43.91 5:04.20 6:39.27 -
94 Tadeja Milic 8 Canterbury (SP) 6:23.43 7:59.29 5:45.09 5:29.75 4:39.91 7:59.29 7:47.79 -
95 Charles Eggiman FR St. Petersburg 6:28.05 8:01.19 8:08.95 5:33.73 7:10.74 6:51.34 4:47.16 -
96 Siuming Lam FR Boca Ciega 6:29.81 7:04.90 5:27.44 4:56.26 7:24.39 6:18.12 4:40.67 -
97 Cade Shapiro FR Lakewood 6:30.95 6:58.32 5:36.22 6:11.41 5:20.58 4:53.22 6:42.68 -
98 Linus Watson SO Clearwater 6:32.11 7:54.46 7:23.09 8:17.98 7:54.46 5:37.22 4:50.17 -
99 Jacob Anderson FR Calvary Christian (Clr) 6:52.24 4:52.69 7:04.61 5:17.43 7:54.08 7:25.22 7:58.20 -
100 Keyon Carbart SO Boca Ciega 7:00.62 4:54.44 5:15.47 6:39.59 5:32.29 6:26.97 5:19.68 -
101 Dylan Payne JR Seminole 7:15.72 8:29.80 6:14.72 5:48.58 6:45.22 7:02.65 6:36.51 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
37 John Cappelli FR Osceola (Seminole) 5:51.82 4:04.06 5:16.95 5:42.31 6:29.85 -
57 Andres Luna FR Indian Rocks Christian 6:16.09 4:57.60 5:27.03 7:01.87 3:58.74 -
63 Zarif Ahmed FR Largo 4:14.84 5:58.79 5:35.31 4:41.66 5:15.20 -
66 Christopher Gulyas SR St. Petersburg 4:30.20 5:59.13 5:42.02 5:07.82 5:21.50 -
72 Til Lange JR St. Petersburg 6:10.79 5:11.88 5:46.53 7:23.56 4:19.90 -
74 Walker Hall FR Admiral Farragut 7:17.72 5:23.08 5:47.39 4:41.39 4:10.12 -
75 Jacob Hoff FR Northside Christian 6:19.76 4:56.14 5:48.40 4:24.79 5:20.53 -
76 Cody Lalani SO Canterbury (SP) 5:33.81 7:27.44 5:55.11 6:59.03 5:23.15 -
78 Norman Wyble FR St. Petersburg 6:24.58 4:48.44 5:56.09 7:42.92 7:32.24 -
79 Jalen Long FR Lakewood 5:18.59 7:41.77 5:57.96 6:51.66 5:11.43 -
80 SEAN BEGLEITER JR Osceola (Seminole) 5:23.20 4:36.52 5:59.11 6:38.62 4:14.97 -
81 Carter Pieper FR Calvary Christian (Clr) 6:27.90 5:08.88 5:59.16 5:12.47 7:00.22 -
83 Jack Helms FR Boca Ciega 4:53.74 6:09.90 6:02.64 7:22.42 6:38.91 -
84 Darren Strunk SR Hollins 7:47.49 5:17.75 6:05.22 7:07.31 4:22.96 -
85 Rhett Turner FR Osceola (Seminole) 5:14.21 7:33.05 6:05.36 6:52.86 7:18.44 -
86 Noah Flowers FR Berkeley Prep 4:34.38 4:38.03 6:05.83 6:31.44 5:51.20 -
89 Owen Barrett FR Calvary Christian (Clr) 6:03.14 6:55.55 6:14.37 6:48.07 6:10.63 -
91 Brendan Black JR Seminole 5:02.64 4:58.86 6:18.30 5:55.61 6:48.57 -
93 Noah Adelson JR Lakewood 5:32.33 5:20.87 6:21.98 4:54.13 5:47.61 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
39 LUIGINO SIRABELLA SO Osceola (Seminole) 5:17.64 -
49 Chase Patterson FR Osceola (Seminole) 5:23.49 -
50 Owen Foster FR Osceola (Seminole) 5:24.00 -
52 John Stoddard FR Indian Rocks Christian 5:24.58 -
55 Brody Jaquish FR Shorecrest Prep 5:25.61 -
56 Andrew Roggenbaum JR Calvary Christian (Clr) 5:26.36 -
58 Brogan Aurich FR Calvary Christian (Clr) 5:27.22 -
60 Joshua Sourini SR Countryside 5:29.08 -
61 Colton Payne FR Osceola (Seminole) 5:29.84 -
64 Cole Anthony SO Indian Rocks Christian 5:37.74 -
67 James Cruickshank JR Lakewood 5:42.20 -
68 Jackson Bradley JR Seminole 5:42.63 -
69 Wesley Ray JR Seminole 5:44.54 -
70 Aiden Williams FR Osceola (Seminole) 5:44.75 -
77 Alexander Mishchenko JR Clearwater 5:55.69 -
87 Jaiden Roman SR Pinellas Park 6:07.62 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
31 Andy Nguyen JR Largo 5:10.71 4:08.57 3:56.14 4:08.57 6:22.18 -
32 Robert Madden FR Largo 5:11.88 4:56.29 5:43.07 6:45.45 4:21.98 -
35 Anthony Hickey FR Indian Rocks Christian 5:15.68 6:50.39 4:59.90 5:59.88 5:53.57 -
36 Walker Dauval SO Osceola (Seminole) 5:16.03 4:00.19 4:06.51 4:12.83 5:16.03 -
40 Bradley Smith FR Berkeley Prep 5:17.82 4:26.97 6:15.03 4:23.79 6:37.28 -
41 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 5:17.93 6:31.06 4:17.53 5:11.58 3:48.91 -
43 GRANT WILSON SO Osceola (Seminole) 5:18.95 4:34.30 6:13.18 4:08.79 6:45.07 -
45 Jake Kowalski JR Shorecrest Prep 5:21.95 4:01.47 4:52.98 4:17.56 3:48.59 -
46 Ellis Hart SO Shorecrest Prep 5:22.60 5:54.86 5:51.64 4:21.31 4:53.57 -
47 Mitchell Gregory SO Countryside 5:22.96 6:04.95 6:40.47 5:29.42 4:37.75 -
48 Antonio Pyle FR Pinellas Park 5:23.44 5:26.68 6:18.43 4:47.87 6:28.13 -
51 Seren McNulty FR Lakewood 5:24.26 4:51.84 4:55.08 6:42.09 5:27.51 -
53 Xavier Strunk SR Hollins 5:25.23 5:21.98 6:30.28 5:54.50 4:10.43 -
54 Trevor Miller SO Osceola (Seminole) 5:25.41 5:31.92 3:47.79 4:23.59 6:50.02 -
59 JADEN SHEFFIELD SO Osceola (Seminole) 5:27.89 6:13.80 6:43.31 3:49.53 5:41.01 -
62 John Slocum JR Seminole 5:32.86 5:59.49 5:09.56 5:16.22 5:26.21 -
65 Kenneth Jacek SR Clearwater 5:41.76 6:39.86 4:12.91 3:59.24 4:50.50 -
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
15 Abdu Hardin FR Largo 4:53.97 5:38.07 5:46.89 -
18 Jack Sokolowski JR Admiral Farragut 4:55.76 4:11.40 6:21.53 -
19 Trevor Parks SR Calvary Christian (Clr) 4:56.45 4:09.02 4:03.09 -
20 Troy Guinther JR Countryside 4:56.50 3:54.24 4:53.54 -
21 Latham Graves SO Osceola (Seminole) 4:58.46 4:58.46 4:49.51 -
25 Reynaldo Trejo-Cerroblanco FR Countryside 5:03.04 4:35.77 6:12.74 -
26 Pacey Cronin SR Admiral Farragut 5:08.28 6:34.60 4:49.79 -
28 Josh Eide JR Calvary Christian (Clr) 5:09.23 5:40.16 6:29.63 -
29 Boris Archipov FR Canterbury (SP) 5:09.48 6:29.95 5:49.72 -
30 Mason Cruse JR Berkeley Prep 5:10.01 4:20.41 6:21.32 -
33 Joshua Pu SR Largo 5:12.26 5:02.90 5:49.74 -
34 Dylan Feger SO Osceola (Seminole) 5:15.19 5:46.71 5:02.59 -
38 Alexander Wisotsky JR Shorecrest Prep 5:17.14 6:20.57 4:54.94 -
42 Jack Kasson SR Osceola (Seminole) 5:18.23 4:27.32 4:24.13 -
44 Louis Foster SO Osceola (Seminole) 5:19.24 5:54.36 4:34.55 -
Boys' 1600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Dylan Bailey JR Canterbury (SP) 4:28.18 5:40.59 10
2 David Denkler SR Largo 4:29.93 5:32.02 8
3 Aidan Griffin SO Indian Rocks Christian 4:35.09 4:51.60 6
4 Eli Zuppa SO Northeast (SP) 4:36.58 3:27.44 5
5 Jeremiah Fictum JR Northeast (SP) 4:41.43 4:27.36 4
6 Blake Young FR Indian Rocks Christian 4:41.85 4:05.21 3
7 Avery Reynolds SO St. Petersburg 4:43.52 6:08.58 2
8 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 4:44.65 4:10.50 1
9 Ethan Laue JR Seminole 4:45.74 5:11.46 -
10 Charles LaBrant SO Indian Rocks Christian 4:47.79 5:05.06 -
11 Cole Summers JR Lakewood 4:48.96 6:01.20 -
12 Mason Doyle SR Berkeley Prep 4:50.80 5:37.33 -
13 Storm Weber FR Berkeley Prep 4:51.06 5:02.71 -
14 Zachary Slocum JR Seminole 4:53.65 4:53.65 -
16 Angelo Cavalleri FR East Lake 4:55.34 4:16.95 -
17 Braedon Miner JR Admiral Farragut 4:55.52 5:10.30 -
22 Adam Foster SO Osceola (Seminole) 4:58.53 5:01.52 -
23 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 5:01.72 5:22.84 -
27 Jay Irby SR St. Petersburg 5:08.57 3:54.52 -