March 4, 2022
|
Seminole - Seminole, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dylan Bailey JR Canterbury (SP) 4:28.18 10
2 David Denkler SR Largo 4:29.93 8
3 Aidan Griffin SO Indian Rocks Christian 4:35.09 6
4 Eli Zuppa SO Northeast (SP) 4:36.58 5
5 Jeremiah Fictum JR Northeast (SP) 4:41.43 4
6 Blake Young FR Indian Rocks Christian 4:41.85 3
7 Avery Reynolds SO St. Petersburg 4:43.52 2
8 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 4:44.65 1
9 Ethan Laue JR Seminole 4:45.74 -
10 Charles LaBrant SO Indian Rocks Christian 4:47.79 -
11 Cole Summers JR Lakewood 4:48.96 -
12 Mason Doyle SR Berkeley Prep 4:50.80 -
13 Storm Weber FR Berkeley Prep 4:51.06 -
14 Zachary Slocum JR Seminole 4:53.65 -
15 Abdu Hardin FR Largo 4:53.97 -
16 Angelo Cavalleri FR East Lake 4:55.34 -
17 Braedon Miner JR Admiral Farragut 4:55.52 -
18 Jack Sokolowski JR Admiral Farragut 4:55.76 -
19 Trevor Parks SR Calvary Christian (Clr) 4:56.45 -
20 Troy Guinther JR Countryside 4:56.50 -
21 Latham Graves SO Osceola (Seminole) 4:58.46 -
22 Adam Foster SO Osceola (Seminole) 4:58.53 -
23 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 5:01.72 -
24 Ryan Matthews SR Calvary Christian (Clr) 5:02.64 -
25 Reynaldo Trejo-Cerroblanco FR Countryside 5:03.04 -
26 Pacey Cronin SR Admiral Farragut 5:08.28 -
27 Jay Irby SR St. Petersburg 5:08.57 -
28 Josh Eide JR Calvary Christian (Clr) 5:09.23 -
29 Boris Archipov FR Canterbury (SP) 5:09.48 -
30 Mason Cruse JR Berkeley Prep 5:10.01 -
31 Andy Nguyen JR Largo 5:10.71 -
32 Robert Madden FR Largo 5:11.88 -
33 Joshua Pu SR Largo 5:12.26 -
34 Dylan Feger SO Osceola (Seminole) 5:15.19 -
35 Anthony Hickey FR Indian Rocks Christian 5:15.68 -
36 Walker Dauval SO Osceola (Seminole) 5:16.03 -
37 John Cappelli FR Osceola (Seminole) 5:16.95 -
38 Alexander Wisotsky JR Shorecrest Prep 5:17.14 -
39 LUIGINO SIRABELLA SO Osceola (Seminole) 5:17.64 -
40 Bradley Smith FR Berkeley Prep 5:17.82 -
41 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 5:17.93 -
42 Jack Kasson SR Osceola (Seminole) 5:18.23 -
43 GRANT WILSON SO Osceola (Seminole) 5:18.95 -
44 Louis Foster SO Osceola (Seminole) 5:19.24 -
45 Jake Kowalski JR Shorecrest Prep 5:21.95 -
46 Ellis Hart SO Shorecrest Prep 5:22.60 -
47 Mitchell Gregory SO Countryside 5:22.96 -
48 Antonio Pyle FR Pinellas Park 5:23.44 -
49 Chase Patterson FR Osceola (Seminole) 5:23.49 -
50 Owen Foster FR Osceola (Seminole) 5:24.00 -
51 Seren McNulty FR Lakewood 5:24.26 -
52 John Stoddard FR Indian Rocks Christian 5:24.58 -
53 Xavier Strunk SR Hollins 5:25.23 -
54 Trevor Miller SO Osceola (Seminole) 5:25.41 -
55 Brody Jaquish FR Shorecrest Prep 5:25.61 -
56 Andrew Roggenbaum JR Calvary Christian (Clr) 5:26.36 -
57 Andres Luna FR Indian Rocks Christian 5:27.03 -
58 Brogan Aurich FR Calvary Christian (Clr) 5:27.22 -
59 JADEN SHEFFIELD SO Osceola (Seminole) 5:27.89 -
60 Joshua Sourini SR Countryside 5:29.08 -
61 Colton Payne FR Osceola (Seminole) 5:29.84 -
62 John Slocum JR Seminole 5:32.86 -
63 Zarif Ahmed FR Largo 5:35.31 -
64 Cole Anthony SO Indian Rocks Christian 5:37.74 -
65 Kenneth Jacek SR Clearwater 5:41.76 -
66 Christopher Gulyas SR St. Petersburg 5:42.02 -
67 James Cruickshank JR Lakewood 5:42.20 -
68 Jackson Bradley JR Seminole 5:42.63 -
69 Wesley Ray JR Seminole 5:44.54 -
70 Aiden Williams FR Osceola (Seminole) 5:44.75 -
71 Bryce Maxwell SO Boca Ciega 5:46.11 -
72 Til Lange JR St. Petersburg 5:46.53 -
73 Jesus Rosales SO Boca Ciega 5:46.87 -
74 Walker Hall FR Admiral Farragut 5:47.39 -
75 Jacob Hoff FR Northside Christian 5:48.40 -
76 Cody Lalani SO Canterbury (SP) 5:55.11 -
77 Alexander Mishchenko JR Clearwater 5:55.69 -
78 Norman Wyble FR St. Petersburg 5:56.09 -
79 Jalen Long FR Lakewood 5:57.96 -
80 SEAN BEGLEITER JR Osceola (Seminole) 5:59.11 -
81 Carter Pieper FR Calvary Christian (Clr) 5:59.16 -
82 Cameron Cook FR Clearwater 5:59.74 -
83 Jack Helms FR Boca Ciega 6:02.64 -
84 Darren Strunk SR Hollins 6:05.22 -
85 Rhett Turner FR Osceola (Seminole) 6:05.36 -
86 Noah Flowers FR Berkeley Prep 6:05.83 -
87 Jaiden Roman SR Pinellas Park 6:07.62 -
88 Mitchell Sarigumba FR Calvary Christian (Clr) 6:12.23 -
89 Owen Barrett FR Calvary Christian (Clr) 6:14.37 -
90 Wesley Pitzer SO Hollins 6:18.26 -
91 Brendan Black JR Seminole 6:18.30 -
92 Carlos Cavillo SO Boca Ciega 6:20.25 -
93 Noah Adelson JR Lakewood 6:21.98 -
94 Tadeja Milic 8 Canterbury (SP) 6:23.43 -
95 Charles Eggiman FR St. Petersburg 6:28.05 -
96 Siuming Lam FR Boca Ciega 6:29.81 -
97 Cade Shapiro FR Lakewood 6:30.95 -
98 Linus Watson SO Clearwater 6:32.11 -
99 Jacob Anderson FR Calvary Christian (Clr) 6:52.24 -
100 Keyon Carbart SO Boca Ciega 7:00.62 -
101 Dylan Payne JR Seminole 7:15.72 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Ryan Matthews SR Calvary Christian (Clr) 5:02.64 -
71 Bryce Maxwell SO Boca Ciega 5:46.11 -
73 Jesus Rosales SO Boca Ciega 5:46.87 -
82 Cameron Cook FR Clearwater 5:59.74 -
88 Mitchell Sarigumba FR Calvary Christian (Clr) 6:12.23 -
90 Wesley Pitzer SO Hollins 6:18.26 -
92 Carlos Cavillo SO Boca Ciega 6:20.25 -
94 Tadeja Milic 8 Canterbury (SP) 6:23.43 -
95 Charles Eggiman FR St. Petersburg 6:28.05 -
96 Siuming Lam FR Boca Ciega 6:29.81 -
97 Cade Shapiro FR Lakewood 6:30.95 -
98 Linus Watson SO Clearwater 6:32.11 -
99 Jacob Anderson FR Calvary Christian (Clr) 6:52.24 -
100 Keyon Carbart SO Boca Ciega 7:00.62 -
101 Dylan Payne JR Seminole 7:15.72 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 John Cappelli FR Osceola (Seminole) 5:16.95 -
57 Andres Luna FR Indian Rocks Christian 5:27.03 -
63 Zarif Ahmed FR Largo 5:35.31 -
66 Christopher Gulyas SR St. Petersburg 5:42.02 -
72 Til Lange JR St. Petersburg 5:46.53 -
74 Walker Hall FR Admiral Farragut 5:47.39 -
75 Jacob Hoff FR Northside Christian 5:48.40 -
76 Cody Lalani SO Canterbury (SP) 5:55.11 -
78 Norman Wyble FR St. Petersburg 5:56.09 -
79 Jalen Long FR Lakewood 5:57.96 -
80 SEAN BEGLEITER JR Osceola (Seminole) 5:59.11 -
81 Carter Pieper FR Calvary Christian (Clr) 5:59.16 -
83 Jack Helms FR Boca Ciega 6:02.64 -
84 Darren Strunk SR Hollins 6:05.22 -
85 Rhett Turner FR Osceola (Seminole) 6:05.36 -
86 Noah Flowers FR Berkeley Prep 6:05.83 -
89 Owen Barrett FR Calvary Christian (Clr) 6:14.37 -
91 Brendan Black JR Seminole 6:18.30 -
93 Noah Adelson JR Lakewood 6:21.98 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
39 LUIGINO SIRABELLA SO Osceola (Seminole) 5:17.64 -
49 Chase Patterson FR Osceola (Seminole) 5:23.49 -
50 Owen Foster FR Osceola (Seminole) 5:24.00 -
52 John Stoddard FR Indian Rocks Christian 5:24.58 -
55 Brody Jaquish FR Shorecrest Prep 5:25.61 -
56 Andrew Roggenbaum JR Calvary Christian (Clr) 5:26.36 -
58 Brogan Aurich FR Calvary Christian (Clr) 5:27.22 -
60 Joshua Sourini SR Countryside 5:29.08 -
61 Colton Payne FR Osceola (Seminole) 5:29.84 -
64 Cole Anthony SO Indian Rocks Christian 5:37.74 -
67 James Cruickshank JR Lakewood 5:42.20 -
68 Jackson Bradley JR Seminole 5:42.63 -
69 Wesley Ray JR Seminole 5:44.54 -
70 Aiden Williams FR Osceola (Seminole) 5:44.75 -
77 Alexander Mishchenko JR Clearwater 5:55.69 -
87 Jaiden Roman SR Pinellas Park 6:07.62 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Andy Nguyen JR Largo 5:10.71 -
32 Robert Madden FR Largo 5:11.88 -
35 Anthony Hickey FR Indian Rocks Christian 5:15.68 -
36 Walker Dauval SO Osceola (Seminole) 5:16.03 -
40 Bradley Smith FR Berkeley Prep 5:17.82 -
41 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 5:17.93 -
43 GRANT WILSON SO Osceola (Seminole) 5:18.95 -
45 Jake Kowalski JR Shorecrest Prep 5:21.95 -
46 Ellis Hart SO Shorecrest Prep 5:22.60 -
47 Mitchell Gregory SO Countryside 5:22.96 -
48 Antonio Pyle FR Pinellas Park 5:23.44 -
51 Seren McNulty FR Lakewood 5:24.26 -
53 Xavier Strunk SR Hollins 5:25.23 -
54 Trevor Miller SO Osceola (Seminole) 5:25.41 -
59 JADEN SHEFFIELD SO Osceola (Seminole) 5:27.89 -
62 John Slocum JR Seminole 5:32.86 -
65 Kenneth Jacek SR Clearwater 5:41.76 -
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Abdu Hardin FR Largo 4:53.97 -
18 Jack Sokolowski JR Admiral Farragut 4:55.76 -
19 Trevor Parks SR Calvary Christian (Clr) 4:56.45 -
20 Troy Guinther JR Countryside 4:56.50 -
21 Latham Graves SO Osceola (Seminole) 4:58.46 -
25 Reynaldo Trejo-Cerroblanco FR Countryside 5:03.04 -
26 Pacey Cronin SR Admiral Farragut 5:08.28 -
28 Josh Eide JR Calvary Christian (Clr) 5:09.23 -
29 Boris Archipov FR Canterbury (SP) 5:09.48 -
30 Mason Cruse JR Berkeley Prep 5:10.01 -
33 Joshua Pu SR Largo 5:12.26 -
34 Dylan Feger SO Osceola (Seminole) 5:15.19 -
38 Alexander Wisotsky JR Shorecrest Prep 5:17.14 -
42 Jack Kasson SR Osceola (Seminole) 5:18.23 -
44 Louis Foster SO Osceola (Seminole) 5:19.24 -
Boys' 1600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dylan Bailey JR Canterbury (SP) 4:28.18 10
2 David Denkler SR Largo 4:29.93 8
3 Aidan Griffin SO Indian Rocks Christian 4:35.09 6
4 Eli Zuppa SO Northeast (SP) 4:36.58 5
5 Jeremiah Fictum JR Northeast (SP) 4:41.43 4
6 Blake Young FR Indian Rocks Christian 4:41.85 3
7 Avery Reynolds SO St. Petersburg 4:43.52 2
8 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 4:44.65 1
9 Ethan Laue JR Seminole 4:45.74 -
10 Charles LaBrant SO Indian Rocks Christian 4:47.79 -
11 Cole Summers JR Lakewood 4:48.96 -
12 Mason Doyle SR Berkeley Prep 4:50.80 -
13 Storm Weber FR Berkeley Prep 4:51.06 -
14 Zachary Slocum JR Seminole 4:53.65 -
16 Angelo Cavalleri FR East Lake 4:55.34 -
17 Braedon Miner JR Admiral Farragut 4:55.52 -
22 Adam Foster SO Osceola (Seminole) 4:58.53 -
23 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 5:01.72 -
27 Jay Irby SR St. Petersburg 5:08.57 -