February 27, 2021
|
Riverview Sarasota - Sarasota, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keleigh Scallon SR Newsome 2:18.99 10
2 Delaney Hillman SR Osceola (Seminole) 2:23.45 8
3 Andie Harding SO IMG Academy 2:24.01 6
4 Olivia Hammill SO Wharton 2:26.93 5
5 Hailey Marston JR Lakewood Ranch 2:27.63 4
6 Megan Wells JR Newsome 2:27.63 3
7 Reyna Simpson SO George Steinbrenner 2:28.69 2
8 Janel Mitchell JR Sarasota 2:28.82 1
9 Mia Andreae SO IMG Academy 2:29.51 -
10 Anna Breede JR George Steinbrenner 2:30.20 -
11 Sydney Granack SR Lakewood Ranch 2:31.25 -
12 Abigail Clements SO Osceola (Seminole) 2:32.72 -
13 Anika Shah JR Newsome 2:33.28 -
14 Vanessa Galiano JR East Lake 2:34.40 -
15 Lia Ganley JR IMG Academy 2:35.60 -
16 Julia Tripp SO Osceola (Seminole) 2:36.69 -
17 Saraiah Walkes SR Out-of-Door 2:37.88 -
18 Alexi Amer JR Wharton 2:39.33 -
19 Jenna Rosado SO Oasis 2:39.37 -
20 Haiden Moffatt JR George Steinbrenner 2:40.26 -
21 Katrina Machado FR Port Charlotte 2:40.70 -
22 ANABELLA HERNANDEZ SO Hillsborough 2:42.91 -
23 Adrianna Rodriguez SO Hillsborough 2:45.46 -
24 Riley Imperato FR Wharton 2:45.99 -
25 Hallie Monserez JR Cardinal Mooney 2:48.71 -
26 Bailey Budde SR Venice 2:50.03 -
27 Jaclynn Mars SO Oasis 2:50.13 -
28 Kate Kochis SO Cardinal Mooney 2:51.30 -
29 Taja Medeiros SO Booker 2:51.92 -
30 BRIANNA COOK SR Hillsborough 2:51.99 -
31 Abigail Montidoro SR Sarasota 2:53.23 -
32 Georgia Flint JR Riverview (Sarasota) 2:53.34 -
33 Dana Saccone FR Oasis 2:55.04 -
34 Lyndsey Hamsher FR Port Charlotte 2:55.43 -
35 Peighton Wadsworth SO Port Charlotte 2:57.70 -
36 Vanessa Auer SO Braden River 2:59.94 -
37 Emma Dussault SO Braden River 3:00.29 -
38 Allison Zeledon SO Booker 3:06.28 -
39 Hannah Wahl SO Out-of-Door 3:10.21 -
40 Hailey Ammons JR Lennard 3:12.83 -
  Annie Rinsema 8 Bradenton Christian DNS   
  Avery Clover 8 Bradenton Christian DNS   
  Lilyanne Henderson FR Lakewood Ranch DNS   
  Kenzie Johnson SR Braden River DNS   
  Esa Lerario FR Riverview (Sarasota) DNS   
  Olivia Fontaine SO Riverview (Sarasota) DNS   
  Haley Hall FR Lemon Bay DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Katrina Machado FR Port Charlotte 2:40.70 -
24 Riley Imperato FR Wharton 2:45.99 -
28 Kate Kochis SO Cardinal Mooney 2:51.30 -
33 Dana Saccone FR Oasis 2:55.04 -
34 Lyndsey Hamsher FR Port Charlotte 2:55.43 -
35 Peighton Wadsworth SO Port Charlotte 2:57.70 -
38 Allison Zeledon SO Booker 3:06.28 -
39 Hannah Wahl SO Out-of-Door 3:10.21 -
40 Hailey Ammons JR Lennard 3:12.83 -
  Avery Clover 8 Bradenton Christian DNS   
  Annie Rinsema 8 Bradenton Christian DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Julia Tripp SO Osceola (Seminole) 2:36.69 -
22 ANABELLA HERNANDEZ SO Hillsborough 2:42.91 -
23 Adrianna Rodriguez SO Hillsborough 2:45.46 -
26 Bailey Budde SR Venice 2:50.03 -
27 Jaclynn Mars SO Oasis 2:50.13 -
29 Taja Medeiros SO Booker 2:51.92 -
30 BRIANNA COOK SR Hillsborough 2:51.99 -
31 Abigail Montidoro SR Sarasota 2:53.23 -
32 Georgia Flint JR Riverview (Sarasota) 2:53.34 -
36 Vanessa Auer SO Braden River 2:59.94 -
37 Emma Dussault SO Braden River 3:00.29 -
  Olivia Fontaine SO Riverview (Sarasota) DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Janel Mitchell JR Sarasota 2:28.82 1
12 Abigail Clements SO Osceola (Seminole) 2:32.72 -
13 Anika Shah JR Newsome 2:33.28 -
14 Vanessa Galiano JR East Lake 2:34.40 -
18 Alexi Amer JR Wharton 2:39.33 -
19 Jenna Rosado SO Oasis 2:39.37 -
20 Haiden Moffatt JR George Steinbrenner 2:40.26 -
25 Hallie Monserez JR Cardinal Mooney 2:48.71 -
  Esa Lerario FR Riverview (Sarasota) DNS   
  Haley Hall FR Lemon Bay DNS   
  Kenzie Johnson SR Braden River DNS   
  Lilyanne Henderson FR Lakewood Ranch DNS   
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keleigh Scallon SR Newsome 2:18.99 10
2 Delaney Hillman SR Osceola (Seminole) 2:23.45 8
3 Andie Harding SO IMG Academy 2:24.01 6
4 Olivia Hammill SO Wharton 2:26.93 5
5 Hailey Marston JR Lakewood Ranch 2:27.63 4
6 Megan Wells JR Newsome 2:27.63 3
7 Reyna Simpson SO George Steinbrenner 2:28.69 2
9 Mia Andreae SO IMG Academy 2:29.51 -
10 Anna Breede JR George Steinbrenner 2:30.20 -
11 Sydney Granack SR Lakewood Ranch 2:31.25 -
15 Lia Ganley JR IMG Academy 2:35.60 -
17 Saraiah Walkes SR Out-of-Door 2:37.88 -