March 11, 2021
|
Northside Christian - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Delaney Hillman SR Osceola (Seminole) 2:22.43 10
2 Kaci Anderson JR Indian Rocks Christian 2:27.16 8
3 Julia Mularoni FR Admiral Farragut 2:28.24 6
4 Sofie Dericks JR Clearwater Central Catholic 2:30.81 5
5 Kelis Sims 8 Admiral Farragut 2:32.53 4
6 Julia Tripp SO Osceola (Seminole) 2:33.48 3
7 Abby Armstrong SO Berkeley Prep 2:33.84 2
8 Ava Labrant SR Indian Rocks Christian 2:33.93 1
9 Abigail Clements SO Osceola (Seminole) 2:34.34 -
10 Jasmine Hernandez JR Northside Christian 2:36.17 -
11 Thalia Fraifer JR Berkeley Prep 2:36.25 -
12 Emma Polinsky SR Boca Ciega 2:37.48 -
13 Annika Lameyer SO Northside Christian 2:38.24 -
14 Heidi Hausinger SO Berkeley Prep 2:38.96 -
15 Abigail Ralph SO Seminole 2:39.34 -
16 Angelina Haywood JR Seminole 2:39.62 -
17 Michelle Weber JR Clearwater Central Catholic 2:41.71 -
18 Maya Matheney FR St. Petersburg 2:42.30 -
19 Alexa Gross JR Carrollwood 2:42.68 -
20 Amelie Buras 8 Indian Rocks Christian 2:47.84 -
21 Iona Hudson JR Boca Ciega 2:48.86 -
22 Janie Chatham SR St. Stephens Episcopal 2:49.38 -
23 Skyler Carlson JR Clearwater Central Catholic 2:50.73 -
24 Adreana Rodriquez SO Countryside 2:51.44 -
25 Mae Denson FR St. Petersburg 2:52.87 -
26 Taylor Mularoni 7 Admiral Farragut 2:52.94 -
27 Shy'la Speight FR Northside Christian 2:53.97 -
28 Amelia Narcissi SO Seminole 2:55.36 -
29 Olivia Townsend JR Tampa Catholic 2:57.02 -
30 Helena Leitner JR Northeast (SP) 2:58.79 -
31 Katelynn Luke FR St. Stephens Episcopal 2:59.29 -
32 River Mitchell JR Seffner Christian 2:59.63 -
33 Kayla Martini JR Calvary Christian (Clr) 3:01.08 -
34 Chloe Collins FR St. Petersburg Catholic 3:01.19 -
35 Melanie Corrales SR Calvary Christian (Clr) 3:04.27 -
36 Elisabeth Caceras JR Carrollwood 3:07.07 -
37 Hadley Lawence 7 St. Stephens Episcopal 3:08.18 -
38 Michaela Heitler SR Tampa Catholic 3:09.77 -
39 Kathleen Fairley JR Seffner Christian 3:11.06 -
40 Hannah McCartney JR Carrollwood 3:12.57 -
41 Aneri Patel SR Countryside 3:20.81 -
42 Semira Gebreslassie JR Seffner Christian 3:27.02 -
43 Adriana Stapleton SO Boca Ciega 3:35.67 -
44 Sara Cunningham JR St. Petersburg Catholic 3:36.89 -
45 Olivia Senentz JR St. Petersburg Catholic 4:07.91 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Maya Matheney FR St. Petersburg 2:42.30 -
21 Iona Hudson JR Boca Ciega 2:48.86 -
23 Skyler Carlson JR Clearwater Central Catholic 2:50.73 -
24 Adreana Rodriquez SO Countryside 2:51.44 -
25 Mae Denson FR St. Petersburg 2:52.87 -
26 Taylor Mularoni 7 Admiral Farragut 2:52.94 -
27 Shy'la Speight FR Northside Christian 2:53.97 -
28 Amelia Narcissi SO Seminole 2:55.36 -
29 Olivia Townsend JR Tampa Catholic 2:57.02 -
30 Helena Leitner JR Northeast (SP) 2:58.79 -
31 Katelynn Luke FR St. Stephens Episcopal 2:59.29 -
32 River Mitchell JR Seffner Christian 2:59.63 -
33 Kayla Martini JR Calvary Christian (Clr) 3:01.08 -
35 Melanie Corrales SR Calvary Christian (Clr) 3:04.27 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Delaney Hillman SR Osceola (Seminole) 2:22.43 10
2 Kaci Anderson JR Indian Rocks Christian 2:27.16 8
3 Julia Mularoni FR Admiral Farragut 2:28.24 6
4 Sofie Dericks JR Clearwater Central Catholic 2:30.81 5
5 Kelis Sims 8 Admiral Farragut 2:32.53 4
6 Julia Tripp SO Osceola (Seminole) 2:33.48 3
7 Abby Armstrong SO Berkeley Prep 2:33.84 2
8 Ava Labrant SR Indian Rocks Christian 2:33.93 1
9 Abigail Clements SO Osceola (Seminole) 2:34.34 -
11 Thalia Fraifer JR Berkeley Prep 2:36.25 -
12 Emma Polinsky SR Boca Ciega 2:37.48 -
13 Annika Lameyer SO Northside Christian 2:38.24 -
14 Heidi Hausinger SO Berkeley Prep 2:38.96 -
15 Abigail Ralph SO Seminole 2:39.34 -
16 Angelina Haywood JR Seminole 2:39.62 -