March 6, 2021
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Kevar Williams JR DeLand 21.50 10 -0.3
2 jacari kennedy SR Jones 21.98 8 -0.3
3 Amari Turner SO Seminole (Sanford) 22.15 6 -0.3
4 Joshua Sink SR Timber Creek 22.29 5 -0.3
5 Ethan Exilhomme SR Timber Creek 22.30 4 -0.3
6 Tyrique Lewis SO Seminole (Sanford) 22.52 3 0.4
7 Jonathan Race SR Lyman 22.72 2 -0.3
8 Tramari Smith SR Ocoee 22.83 1 -0.3
9 Xzavier Love SR Seminole (Sanford) 22.88 - -0.4
10 Michael Harris SO Lake Brantley 22.97 - 0.4
11 Qua-Wayne Harris SR DeLand 23.31 - -0.4
12 Marquius Jones SR Lake Mary 23.38 - -0.1
13 John Cooper lll JR Ocoee 23.64 - -0.3
14 Alejandro Ramos JR Lake Mary 23.72 - -0.1
15 Corey Harris SO Lake Wales 23.82 - -0.7
16 Noel Andino SR Colonial 23.87 - -0.4
17 Dominique Vielot SR Lake Brantley 23.87 - -0.4
18 Michael Bondzie SR Lyman 23.90 - -0.4
19 Antwone Felix JR Hagerty 24.27 - -0.7
20 Ryan Farwig JR Hagerty 24.28 - -0.7
21 Watson Cherancy JR Harmony 24.32 - -0.1
22 Gabriel Jones JR Lake Brantley 24.33 - -0.7
23 Calrico Crichton SR University (OC) 24.42 - -0.7
24 mykell frazier SR Jones 24.43 - 0.4
25 Cole Schilling SR Hagerty 24.48 - -0.1
26 Caleb Balado SR Harmony 24.71 - -0.6
27 Marquis Jones SR Lake Mary 24.74 - -0.7
28 Chevaris Moore JR Lake Wales 25.05 - -0.7
29 William Denton JR Lake Wales 25.25 - -0.7
30 Jaden Febus JR Harmony 25.39 - -0.1
31 Dominique Pringle JR Colonial 25.41 - -0.4
32 Martin White SR Geneva School 25.58 - -0.6
33 Tyreque Pringle JR Colonial 26.21 - -0.4
34 Brandon Noble SO West Port 27.49 - 0.4
  Arden Myrie JR DeLand DNS    -
  Xavier Anderson SR West Port DNS    -
  Ryan Campbell JR Timber Creek DNS    -
  Alexis Marrero Ayala SR University (OC) DNS    -
  LaVaughn Coleman JR University (OC) DNS    -
  robert Whipple SR West Port DNS    -
  Valens St. Germain SR Geneva School DNS    -
  Dushawn March FR Lyman DNS    -
  Jay Alilin SR Geneva School DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevar Williams JR DeLand 21.50 10
2 jacari kennedy SR Jones 21.98 8
3 Amari Turner SO Seminole (Sanford) 22.15 6
4 Joshua Sink SR Timber Creek 22.29 5
5 Ethan Exilhomme SR Timber Creek 22.30 4
7 Jonathan Race SR Lyman 22.72 2
8 Tramari Smith SR Ocoee 22.83 1
13 John Cooper lll JR Ocoee 23.64 -
Boys' 200 Meters Section 2
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Tyrique Lewis SO Seminole (Sanford) 22.52 3
10 Michael Harris SO Lake Brantley 22.97 -
24 mykell frazier SR Jones 24.43 -
34 Brandon Noble SO West Port 27.49 -
  robert Whipple SR West Port DNS   
  Xavier Anderson SR West Port DNS   
  Ryan Campbell JR Timber Creek DNS   
  Arden Myrie JR DeLand DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Xzavier Love SR Seminole (Sanford) 22.88 -
11 Qua-Wayne Harris SR DeLand 23.31 -
16 Noel Andino SR Colonial 23.87 -
17 Dominique Vielot SR Lake Brantley 23.87 -
18 Michael Bondzie SR Lyman 23.90 -
31 Dominique Pringle JR Colonial 25.41 -
33 Tyreque Pringle JR Colonial 26.21 -
  Alexis Marrero Ayala SR University (OC) DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Corey Harris SO Lake Wales 23.82 -
19 Antwone Felix JR Hagerty 24.27 -
20 Ryan Farwig JR Hagerty 24.28 -
22 Gabriel Jones JR Lake Brantley 24.33 -
23 Calrico Crichton SR University (OC) 24.42 -
27 Marquis Jones SR Lake Mary 24.74 -
28 Chevaris Moore JR Lake Wales 25.05 -
29 William Denton JR Lake Wales 25.25 -
Boys' 200 Meters Section 5
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Marquius Jones SR Lake Mary 23.38 -
14 Alejandro Ramos JR Lake Mary 23.72 -
21 Watson Cherancy JR Harmony 24.32 -
25 Cole Schilling SR Hagerty 24.48 -
30 Jaden Febus JR Harmony 25.39 -
  Valens St. Germain SR Geneva School DNS   
  Jay Alilin SR Geneva School DNS   
  Dushawn March FR Lyman DNS   
Boys' 200 Meters Section 6
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Caleb Balado SR Harmony 24.71 -
32 Martin White SR Geneva School 25.58 -
  LaVaughn Coleman JR University (OC) DNS