February 20, 2021
|
George Jenkins - Lakeland, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jack Brooks Senior Geneva Classical Academy 1:58.86 10
2 Raekwon Hopkins JR Alonso 2:03.07 8
3 Michael Collins SR Lake Region 2:07.48 6
4 Wade LaRue JR Newsome 2:08.54 5
5 Adam Berriz SR Dr. Phillips 2:09.05 4
6 Jaelin Sistrunk JR George Jenkins 2:11.87 3
7 Andrew Chambers SR George Jenkins 2:12.79 2
8 Matt Schwindler SO Wharton 2:13.91 1
9 William Berg FR Newsome 2:14.36 -
10 Caden Payne SR Gaither 2:15.94 -
11 Luke Dalen Senior Geneva Classical Academy 2:16.03 -
12 Masqal Pierre SO Gaither 2:16.73 -
13 Charles Jennessee SO Sickles 2:17.65 -
14 Bret Brown SO Wharton 2:17.70 -
15 Ian Ludlam SO Alonso 2:18.05 -
16 Antonio Vargas JR Winter Haven 2:18.86 -
17 Jaren Chapman SO Newsome 2:21.13 -
18 Christian Vasquez-Juarez SO Winter Haven 2:21.34 -
19 Julian Ortiz FR Charlotte 2:22.15 -
20 Essmal Reed SR Kathleen 2:22.36 -
21 Nicholas Glen   Auburndale 2:22.51 -
22 Sun Woo Lee SR Lakeland Christian 2:23.25 -
23 Darly Louis SR Ridge Community 2:23.87 -
24 Jeremiah Stabler SO Lakeland Christian 2:24.23 -
25 Charles Edwards SR Charlotte 2:24.31 -
26 Aidan Lowery SO Charlotte 2:25.72 -
27 Byron Hayes JR George Jenkins 2:26.49 -
28 Brucelee Tao JR Auburndale 2:26.63 -
29 Kalid Jones SR Lake Region 2:27.14 -
30 Jenson Lowdermilk JR Wharton 2:27.23 -
31 Miles Sharrett Senior Geneva Classical Academy 2:27.63 -
32 Adrian Sanchez FR Alonso 2:32.57 -
33 Owen Hudkins SO Sickles 2:34.24 -
34 Joesph McGill FR Lakeland 2:34.25 -
35 Jadin Denton FR Lakeland Christian 2:35.99 -
36 Jayden Ayala FR Dr. Phillips 2:36.64 -
37 Ricardo Concepcion JR Lakeland 2:38.46 -
38 Jack McKee FR Sickles 2:41.82 -
39 Ethan Mitchell SR Ridge Community 2:43.97 -
40 Joel Ravela FR Bartow 2:48.02 -
  Tristan Fabila FR Bartow DNS   
  Benjie Toussaint SR Lake Region DNS   
  Joel McConnell SO Dr. Phillips DNS   
  Leron Sheppard SR Auburndale DNS   
  Logan Moses SO Gaither DNS   
  Shaun Morgan SR Lakeland DNS   
  Ashton Lopez JR Ridge Community DNS   
  Matheus Giovannetti   Haines City DNS   
  Dakota Bradford FR Bartow DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Charles Jennessee SO Sickles 2:17.65 -
16 Antonio Vargas JR Winter Haven 2:18.86 -
18 Christian Vasquez-Juarez SO Winter Haven 2:21.34 -
23 Darly Louis SR Ridge Community 2:23.87 -
32 Adrian Sanchez FR Alonso 2:32.57 -
33 Owen Hudkins SO Sickles 2:34.24 -
34 Joesph McGill FR Lakeland 2:34.25 -
38 Jack McKee FR Sickles 2:41.82 -
39 Ethan Mitchell SR Ridge Community 2:43.97 -
40 Joel Ravela FR Bartow 2:48.02 -
  Shaun Morgan SR Lakeland DNS   
  Matheus Giovannetti   Haines City DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 William Berg FR Newsome 2:14.36 -
17 Jaren Chapman SO Newsome 2:21.13 -
19 Julian Ortiz FR Charlotte 2:22.15 -
21 Nicholas Glen   Auburndale 2:22.51 -
24 Jeremiah Stabler SO Lakeland Christian 2:24.23 -
26 Aidan Lowery SO Charlotte 2:25.72 -
35 Jadin Denton FR Lakeland Christian 2:35.99 -
36 Jayden Ayala FR Dr. Phillips 2:36.64 -
37 Ricardo Concepcion JR Lakeland 2:38.46 -
  Ashton Lopez JR Ridge Community DNS   
  Tristan Fabila FR Bartow DNS   
  Dakota Bradford FR Bartow DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Caden Payne SR Gaither 2:15.94 -
12 Masqal Pierre SO Gaither 2:16.73 -
14 Bret Brown SO Wharton 2:17.70 -
15 Ian Ludlam SO Alonso 2:18.05 -
20 Essmal Reed SR Kathleen 2:22.36 -
25 Charles Edwards SR Charlotte 2:24.31 -
27 Byron Hayes JR George Jenkins 2:26.49 -
28 Brucelee Tao JR Auburndale 2:26.63 -
29 Kalid Jones SR Lake Region 2:27.14 -
30 Jenson Lowdermilk JR Wharton 2:27.23 -
31 Miles Sharrett Senior Geneva Classical Academy 2:27.63 -
  Logan Moses SO Gaither DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jack Brooks Senior Geneva Classical Academy 1:58.86 10
2 Raekwon Hopkins JR Alonso 2:03.07 8
3 Michael Collins SR Lake Region 2:07.48 6
4 Wade LaRue JR Newsome 2:08.54 5
5 Adam Berriz SR Dr. Phillips 2:09.05 4
6 Jaelin Sistrunk JR George Jenkins 2:11.87 3
7 Andrew Chambers SR George Jenkins 2:12.79 2
8 Matt Schwindler SO Wharton 2:13.91 1
11 Luke Dalen Senior Geneva Classical Academy 2:16.03 -
22 Sun Woo Lee SR Lakeland Christian 2:23.25 -
  Joel McConnell SO Dr. Phillips DNS   
  Leron Sheppard SR Auburndale DNS   
  Benjie Toussaint SR Lake Region DNS