February 14, 2020
|
Bishop Moore - Orlando, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Simon Devoss JR Astronaut 4:30.20 10
2 Jai Phillips Senior Lake Highland Prep 4:36.33 8
3 Daniel Kryc SO Astronaut 4:45.78 6
4 Seth Augustnowski JR Father Lopez 4:48.01 5
5 Marcus Lisman JR Bishop Moore 4:49.02 4
6 Jack Williams   Lake Highland Prep 4:53.79 3
7 Dakotah Lucarelli-van buskir SO Bishop Moore 4:56.12 2
8 Ephraim Drennan SR Tavares 5:02.99 1
9 Noah Gauthier SO Timber Creek 5:03.53 -
10 Matthew Rathbun   Lake Highland Prep 5:03.98 -
11 Vitus Bergenser SO Father Lopez 5:04.15 -
12 Brendan O'Quinn JR Father Lopez 5:04.40 -
13 Andrew Gazzoli FR Father Lopez 5:04.53 -
14 Blaine Farrell SR Lake Mary 5:04.67 -
15 Reagan Eastlick SO Hagerty 5:08.79 -
16 Ty Eklund SO Winter Springs 5:09.43 -
17 Javon Woodson JR Edgewater 5:10.29 -
18 Bradley Davies JR Tavares 5:10.38 -
19 Austin Stella SR Timber Creek 5:11.30 -
20 Carter Tabin FR Astronaut 5:11.31 -
21 Erick Vargas SO Timber Creek 5:12.89 -
22 Charles Neder SR Father Lopez 5:14.80 -
23 Paden Whetten SO Lake Minneola 5:15.00 -
24 Sebastian Kruger-Lagomarsino SO Timber Creek 5:15.33 -
25 Jaxon Reed SR Lake Minneola 5:15.50 -
26 Anthony Rodriguez SO Timber Creek 5:17.31 -
27 Isaiah Rodriguez FR Edgewater 5:18.30 -
28 Jacob Hogan JR Winter Springs 5:19.18 -
29 Steven D'Antonio SO Lake Mary 5:19.24 -
30 Alex Ferenac FR Edgewater 5:27.55 -
31 Chase Crawford SO Lake Mary 5:29.37 -
32 Nicholas Sweeney SO Bishop Moore 5:29.73 -
33 Brandon Blake FR Lake Mary 5:32.52 -
34 Jackson Bailey SO Astronaut 5:32.85 -
35 Frank Salgado JR Hagerty 5:33.03 -
36 Carter Jenson JR Hagerty 5:34.39 -
37 Clayton Carter JR Tavares 5:39.59 -
38 Thomas Whelton SR Lake Mary 5:44.03 -
39 Evin Thomas SO Astronaut 5:45.44 -
40 Marlon Cutkelvin FR Astronaut 5:46.83 -
41 Akram Khan JR Lake Minneola 5:57.06 -
42 Mason Myers JR Lake Minneola 5:59.33 -
43 Henigsmith Jordan FR Umatilla 6:15.72 -
44 Jadon Grant SO Lake Mary 6:16.32 -
45 Stephen Castro SR Lake Minneola 6:25.97 -
46 Patrick Allen SO Timber Creek 7:02.46 -
47 Connor Chaumley SO Orlando Christian Prep 8:07.45 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Javon Woodson JR Edgewater 5:10.29 -
19 Austin Stella SR Timber Creek 5:11.30 -
20 Carter Tabin FR Astronaut 5:11.31 -
23 Paden Whetten SO Lake Minneola 5:15.00 -
27 Isaiah Rodriguez FR Edgewater 5:18.30 -
30 Alex Ferenac FR Edgewater 5:27.55 -
33 Brandon Blake FR Lake Mary 5:32.52 -
34 Jackson Bailey SO Astronaut 5:32.85 -
37 Clayton Carter JR Tavares 5:39.59 -
38 Thomas Whelton SR Lake Mary 5:44.03 -
39 Evin Thomas SO Astronaut 5:45.44 -
40 Marlon Cutkelvin FR Astronaut 5:46.83 -
41 Akram Khan JR Lake Minneola 5:57.06 -
42 Mason Myers JR Lake Minneola 5:59.33 -
44 Jadon Grant SO Lake Mary 6:16.32 -
46 Patrick Allen SO Timber Creek 7:02.46 -
47 Connor Chaumley SO Orlando Christian Prep 8:07.45 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Vitus Bergenser SO Father Lopez 5:04.15 -
12 Brendan O'Quinn JR Father Lopez 5:04.40 -
16 Ty Eklund SO Winter Springs 5:09.43 -
18 Bradley Davies JR Tavares 5:10.38 -
22 Charles Neder SR Father Lopez 5:14.80 -
24 Sebastian Kruger-Lagomarsino SO Timber Creek 5:15.33 -
26 Anthony Rodriguez SO Timber Creek 5:17.31 -
28 Jacob Hogan JR Winter Springs 5:19.18 -
29 Steven D'Antonio SO Lake Mary 5:19.24 -
31 Chase Crawford SO Lake Mary 5:29.37 -
32 Nicholas Sweeney SO Bishop Moore 5:29.73 -
35 Frank Salgado JR Hagerty 5:33.03 -
36 Carter Jenson JR Hagerty 5:34.39 -
43 Henigsmith Jordan FR Umatilla 6:15.72 -
45 Stephen Castro SR Lake Minneola 6:25.97 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Simon Devoss JR Astronaut 4:30.20 10
2 Jai Phillips Senior Lake Highland Prep 4:36.33 8
3 Daniel Kryc SO Astronaut 4:45.78 6
4 Seth Augustnowski JR Father Lopez 4:48.01 5
5 Marcus Lisman JR Bishop Moore 4:49.02 4
6 Jack Williams   Lake Highland Prep 4:53.79 3
7 Dakotah Lucarelli-van buskir SO Bishop Moore 4:56.12 2
8 Ephraim Drennan SR Tavares 5:02.99 1
9 Noah Gauthier SO Timber Creek 5:03.53 -
10 Matthew Rathbun   Lake Highland Prep 5:03.98 -
13 Andrew Gazzoli FR Father Lopez 5:04.53 -
14 Blaine Farrell SR Lake Mary 5:04.67 -
15 Reagan Eastlick SO Hagerty 5:08.79 -
21 Erick Vargas SO Timber Creek 5:12.89 -
25 Jaxon Reed SR Lake Minneola 5:15.50 -