February 22, 2020
|
Deputy Scott Community Park - Windermere, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Bailes JR Buchholz 4:26.39 10
2 Jared Falchook SO Celebration 4:39.14 8
3 Nicolas Afanador SR University (Orlando) 4:39.29 6
4 Bailey Tucker SR Buchholz 4:39.75 5
5 James Gannon FR DeLand 4:43.88 4
6 Alexander Barneski JR Flagler Palm Coast 4:45.18 3
7 Jonathan Fitzgerald SR Apopka 4:46.15 2
8 Noah Musselwhite FR Apopka 4:46.69 1
9 Anthony Herrera FR St. Thomas Aquinas 4:49.66 -
10 Dalton Hawley SR Matanzas 4:50.09 -
11 Jaleel Gelin FR St. Thomas Aquinas 4:51.20 -
12 Dillon Wilson-Beck SR DeLand 4:51.36 -
13 Samir Abdulahi JR University (Orlando) 4:53.71 -
14 Sean Gilliam SO Flagler Palm Coast 4:54.25 -
15 Barak Olago FR Flagler Palm Coast 4:55.54 -
16 Braydon Anthony SO Olympia 4:55.75 -
17 William Smith SR Matanzas 4:56.11 -
18 Nicholas Gatto FR Windermere 4:56.59 -
19 Valentino Balzano FR Winter Springs 4:56.66 -
20 Jackson Davis SR Apopka 4:57.58 -
21 Price Wheeler FR Lake Brantley 4:57.72 -
22 Kyle Samrajit SR University (Orlando) 4:59.85 -
23 Sebastian Sanchez JR St. Thomas Aquinas 5:00.42 -
24 Cooper James FR Celebration 5:01.04 -
25 Brandon Baum SR Ocoee 5:01.54 -
26 Evan Amaya FR Celebration 5:03.15 -
27 Andrew Miller Junior Olympia 5:03.38 -
28 Matthew Allen JR Holy Trinity 5:05.30 -
29 Javon Woodson JR Edgewater 5:07.71 -
30 Ethan Myrick SO DeLand 5:07.73 -
31 Carlos Segura SO Buchholz 5:08.38 -
32 Nathan Shafer FR West Orange 5:09.14 -
33 Denilson Roberlo JR West Orange 5:09.40 -
34 Ty Eklund SO Winter Springs 5:10.30 -
35 Nicholas O'Donnell SR Freedom (Orlando) 5:10.31 -
36 Jacob Hogan JR Winter Springs 5:13.27 -
37 Matthew Bradshaw FR West Orange 5:16.63 -
38 Joe Sagara   Olympia 5:16.65 -
39 Isaiah Rodriguez FR Edgewater 5:16.73 -
40 Ethan Campbell JR Lake Minneola 5:20.11 -
41 Jeffrey Glatting SR Lake Brantley 5:21.89 -
42 Matthew Lester SR Lake Brantley 5:22.20 -
43 Keegan McBride FR Windermere 5:22.26 -
44 Anthony Martinez-Garcia JR Ocoee 5:26.42 -
45 Jason Lespire JR Freedom (Orlando) 5:27.39 -
46 Matthew Bittner SO Windermere 5:30.55 -
47 Logan Winfree FR Matanzas 5:32.07 -
48 Christian Vazquez SO Edgewater 5:35.88 -
49 William Howard   Jones 5:36.14 -
50 Jeffrey Gotham JR Lake Minneola 5:50.85 -
51 Jose Pineda SO Freedom (Orlando) 6:22.20 -
52 Stephen Castro SR Lake Minneola 6:36.91 -
53 Trip McHenry 7 Holy Trinity 6:43.79 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Braydon Anthony SO Olympia 4:55.75 -
24 Cooper James FR Celebration 5:01.04 -
25 Brandon Baum SR Ocoee 5:01.54 -
29 Javon Woodson JR Edgewater 5:07.71 -
31 Carlos Segura SO Buchholz 5:08.38 -
33 Denilson Roberlo JR West Orange 5:09.40 -
36 Jacob Hogan JR Winter Springs 5:13.27 -
37 Matthew Bradshaw FR West Orange 5:16.63 -
38 Joe Sagara   Olympia 5:16.65 -
39 Isaiah Rodriguez FR Edgewater 5:16.73 -
41 Jeffrey Glatting SR Lake Brantley 5:21.89 -
43 Keegan McBride FR Windermere 5:22.26 -
44 Anthony Martinez-Garcia JR Ocoee 5:26.42 -
45 Jason Lespire JR Freedom (Orlando) 5:27.39 -
46 Matthew Bittner SO Windermere 5:30.55 -
48 Christian Vazquez SO Edgewater 5:35.88 -
49 William Howard   Jones 5:36.14 -
50 Jeffrey Gotham JR Lake Minneola 5:50.85 -
51 Jose Pineda SO Freedom (Orlando) 6:22.20 -
52 Stephen Castro SR Lake Minneola 6:36.91 -
53 Trip McHenry 7 Holy Trinity 6:43.79 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Dillon Wilson-Beck SR DeLand 4:51.36 -
14 Sean Gilliam SO Flagler Palm Coast 4:54.25 -
15 Barak Olago FR Flagler Palm Coast 4:55.54 -
17 William Smith SR Matanzas 4:56.11 -
18 Nicholas Gatto FR Windermere 4:56.59 -
19 Valentino Balzano FR Winter Springs 4:56.66 -
22 Kyle Samrajit SR University (Orlando) 4:59.85 -
26 Evan Amaya FR Celebration 5:03.15 -
27 Andrew Miller Junior Olympia 5:03.38 -
28 Matthew Allen JR Holy Trinity 5:05.30 -
30 Ethan Myrick SO DeLand 5:07.73 -
32 Nathan Shafer FR West Orange 5:09.14 -
34 Ty Eklund SO Winter Springs 5:10.30 -
35 Nicholas O'Donnell SR Freedom (Orlando) 5:10.31 -
40 Ethan Campbell JR Lake Minneola 5:20.11 -
47 Logan Winfree FR Matanzas 5:32.07 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Bailes JR Buchholz 4:26.39 10
2 Jared Falchook SO Celebration 4:39.14 8
3 Nicolas Afanador SR University (Orlando) 4:39.29 6
4 Bailey Tucker SR Buchholz 4:39.75 5
5 James Gannon FR DeLand 4:43.88 4
6 Alexander Barneski JR Flagler Palm Coast 4:45.18 3
7 Jonathan Fitzgerald SR Apopka 4:46.15 2
8 Noah Musselwhite FR Apopka 4:46.69 1
9 Anthony Herrera FR St. Thomas Aquinas 4:49.66 -
10 Dalton Hawley SR Matanzas 4:50.09 -
11 Jaleel Gelin FR St. Thomas Aquinas 4:51.20 -
13 Samir Abdulahi JR University (Orlando) 4:53.71 -
20 Jackson Davis SR Apopka 4:57.58 -
21 Price Wheeler FR Lake Brantley 4:57.72 -
23 Sebastian Sanchez JR St. Thomas Aquinas 5:00.42 -
42 Matthew Lester SR Lake Brantley 5:22.20 -