March 7, 2020
|
Leto HS - Tampa, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Myron Ausby SR Robinson 2:02.43 10
2 Keith Gibson SR Plant 2:02.49 8
3 Ryan Maney SO Plant 2:03.91 6
4 Blake Walker SR George Steinbrenner 2:05.01 5
5 Angel Mendoza-Bayron JR Hillsborough 2:05.76 4
6 Vance Dimmick JR Plant 2:07.24 3
7 Cristian Rodriguez SR King 2:08.33 2
8 Rudy Edouard SR Brandon 2:09.07 1
9 Ethan Hunter SR Robinson 2:09.10 -
10 Chris Tompkins   Middleton 2:09.13 -
11 Ramiro Arellano JR Durant 2:10.17 -
12 Jahbari Newton SR Sickles 2:10.40 -
13 William Carlson SR Plant 2:10.47 -
14 Matthew Hunter SR Robinson 2:11.03 -
15 Ryan Summers JR Newsome 2:11.85 -
16 Andrew Vega SO Alonso 2:11.97 -
17 Kevin Velazquez SO Alonso 2:12.77 -
18 Colin Rockway SO Strawberry Crest 2:14.27 -
19 Avery Coons SO Plant City 2:14.56 -
20 Wade Larue SO Newsome 2:14.67 -
21 Colin Boni SR Sickles 2:16.17 -
22 Luis Perez FR King 2:16.52 -
23 Jackson Vagianos SR King 2:16.54 -
24 Dylan Lane JR Durant 2:16.73 -
25 David Galeano SO Lennard 2:17.07 -
26 Gabriel Rosales JR Strawberry Crest 2:18.74 -
27 Vincent VanBrunt JR Durant 2:18.77 -
28 Gary Wallace SR Alonso 2:19.25 -
29 Frank Noel SO Lennard 2:19.63 -
30 Austin Lynch SR Leto 2:19.83 -
31 Austin Onyebueke JR Hillsborough 2:20.10 -
32 Jamaal Chery SR Leto 2:20.11 -
33 Jason Miles FR Riverview 2:20.73 -
34 Axel Zengotita JR Newsome 2:20.75 -
35 Anthony Killick SR Plant City 2:21.45 -
36 Masqal Pierre FR Gaither 2:21.68 -
37 Jordan Cordio SR Jefferson 2:21.79 -
38 Brandon McClain FR Jefferson 2:22.03 -
39 Darius Harrison SO Lennard 2:22.36 -
40 Nathan Olsen FR Blake 2:22.72 -
41 Hao Le JR Tampa Bay Tech 2:23.48 -
42 Javan Hill SO Middleton 2:23.97 -
43 Zakhori Allen JR Bloomingdale 2:24.27 -
44 Ben Flieschman JR Strawberry Crest 2:24.57 -
45 Aidan Maroney JR Durant 2:24.70 -
46 Derek Lamvermeyer JR Riverview 2:24.77 -
47 Casey Davis JR Brandon 2:25.81 -
48 Jacob Ryan JR Riverview 2:26.45 -
49 Jacob Mckeirnan SO Sickles 2:26.70 -
50 Connor Caravella SO Alonso 2:27.57 -
51 William Douglass SO Freedom (Tampa) 2:27.62 -
52 Jeramy Butler SR Bloomingdale 2:28.03 -
53 Jack Stockard JR Blake 2:28.67 -
54 Alexander Calvo JR Sickles 2:28.74 -
55 Louis Hudson JR Jefferson 2:28.99 -
56 Mason Rhody SO Bloomingdale 2:31.17 -
57 Jay'lan Hill SO Middleton 2:31.85 -
58 Janlion Cornwall SO Armwood 2:32.72 -
59 Hector Yambo SR Leto 2:33.43 -
60 Armin Golkar FR Gaither 2:34.35 -
61 Henry Kanu FR Blake 2:37.15 -
62 Luis Amador FR Brandon 2:38.08 -
63 Loc Nguyen SO Freedom (Tampa) 2:38.28 -
64 Isayah Mosley SO Armwood 2:39.13 -
65 Joell Cruz FR Leto 2:40.75 -
66 Meuse Pierre SO Armwood 2:44.25 -
67 Alexander Marcotte FR Jefferson 2:45.97 -
68 Elyod Araya SO Gaither 2:47.97 -
69 Diego Escobar SO East Bay 2:48.72 -
70 Justin Amezquita SO Freedom (Tampa) 2:55.82 -
71 Deon Ferrer SO Middleton 3:07.58 -
  Fabio Flores SO Blake DNS   
  Alijah Lundy SO Tampa Bay Tech DNS   
  Caden Payne JR Gaither DNS   
  Gary Erneus FR Riverview DNS   
  Guefront Vernard JR Lennard DNS   
  Sebastian Lopez FR Newsome DNS   
  Marcus Daye JR Tampa Bay Tech DNS   
  Santiago Esguerra JR SLAM (Tampa) DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
54 Alexander Calvo JR Sickles 2:28.74 -
55 Louis Hudson JR Jefferson 2:28.99 -
57 Jay'lan Hill SO Middleton 2:31.85 -
58 Janlion Cornwall SO Armwood 2:32.72 -
62 Luis Amador FR Brandon 2:38.08 -
63 Loc Nguyen SO Freedom (Tampa) 2:38.28 -
65 Joell Cruz FR Leto 2:40.75 -
66 Meuse Pierre SO Armwood 2:44.25 -
67 Alexander Marcotte FR Jefferson 2:45.97 -
69 Diego Escobar SO East Bay 2:48.72 -
70 Justin Amezquita SO Freedom (Tampa) 2:55.82 -
71 Deon Ferrer SO Middleton 3:07.58 -
  Alijah Lundy SO Tampa Bay Tech DNS   
  Sebastian Lopez FR Newsome DNS   
  Fabio Flores SO Blake DNS   
  Santiago Esguerra JR SLAM (Tampa) DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Vincent VanBrunt JR Durant 2:18.77 -
30 Austin Lynch SR Leto 2:19.83 -
33 Jason Miles FR Riverview 2:20.73 -
39 Darius Harrison SO Lennard 2:22.36 -
48 Jacob Ryan JR Riverview 2:26.45 -
49 Jacob Mckeirnan SO Sickles 2:26.70 -
50 Connor Caravella SO Alonso 2:27.57 -
51 William Douglass SO Freedom (Tampa) 2:27.62 -
52 Jeramy Butler SR Bloomingdale 2:28.03 -
53 Jack Stockard JR Blake 2:28.67 -
56 Mason Rhody SO Bloomingdale 2:31.17 -
60 Armin Golkar FR Gaither 2:34.35 -
61 Henry Kanu FR Blake 2:37.15 -
64 Isayah Mosley SO Armwood 2:39.13 -
68 Elyod Araya SO Gaither 2:47.97 -
  Gary Erneus FR Riverview DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Dylan Lane JR Durant 2:16.73 -
26 Gabriel Rosales JR Strawberry Crest 2:18.74 -
29 Frank Noel SO Lennard 2:19.63 -
34 Axel Zengotita JR Newsome 2:20.75 -
37 Jordan Cordio SR Jefferson 2:21.79 -
38 Brandon McClain FR Jefferson 2:22.03 -
40 Nathan Olsen FR Blake 2:22.72 -
41 Hao Le JR Tampa Bay Tech 2:23.48 -
42 Javan Hill SO Middleton 2:23.97 -
43 Zakhori Allen JR Bloomingdale 2:24.27 -
45 Aidan Maroney JR Durant 2:24.70 -
46 Derek Lamvermeyer JR Riverview 2:24.77 -
59 Hector Yambo SR Leto 2:33.43 -
  Guefront Vernard JR Lennard DNS   
  Marcus Daye JR Tampa Bay Tech DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Chris Tompkins   Middleton 2:09.13 -
15 Ryan Summers JR Newsome 2:11.85 -
16 Andrew Vega SO Alonso 2:11.97 -
18 Colin Rockway SO Strawberry Crest 2:14.27 -
20 Wade Larue SO Newsome 2:14.67 -
21 Colin Boni SR Sickles 2:16.17 -
22 Luis Perez FR King 2:16.52 -
23 Jackson Vagianos SR King 2:16.54 -
25 David Galeano SO Lennard 2:17.07 -
28 Gary Wallace SR Alonso 2:19.25 -
31 Austin Onyebueke JR Hillsborough 2:20.10 -
32 Jamaal Chery SR Leto 2:20.11 -
36 Masqal Pierre FR Gaither 2:21.68 -
44 Ben Flieschman JR Strawberry Crest 2:24.57 -
47 Casey Davis JR Brandon 2:25.81 -
  Caden Payne JR Gaither DNS   
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Myron Ausby SR Robinson 2:02.43 10
2 Keith Gibson SR Plant 2:02.49 8
3 Ryan Maney SO Plant 2:03.91 6
4 Blake Walker SR George Steinbrenner 2:05.01 5
5 Angel Mendoza-Bayron JR Hillsborough 2:05.76 4
6 Vance Dimmick JR Plant 2:07.24 3
7 Cristian Rodriguez SR King 2:08.33 2
8 Rudy Edouard SR Brandon 2:09.07 1
9 Ethan Hunter SR Robinson 2:09.10 -
11 Ramiro Arellano JR Durant 2:10.17 -
12 Jahbari Newton SR Sickles 2:10.40 -
13 William Carlson SR Plant 2:10.47 -
14 Matthew Hunter SR Robinson 2:11.03 -
17 Kevin Velazquez SO Alonso 2:12.77 -
19 Avery Coons SO Plant City 2:14.56 -
35 Anthony Killick SR Plant City 2:21.45 -