February 22, 2020
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Hillsborough Angel Mendoza-Bayron, Matthew Garrett, Herman James, Erriyon Knighton 3:31.21 10
2 George Jenkins William Ott, Damarcus Sneed, Jordan Rupe, Michael Flores 3:33.41 8
3 Sunlake Isaac Taveras, Ludcheel Colas, Alex Dunn, Cade Whitfield 3:36.94 6
4 Middleton Tico Allen, Jessaun Hodges, Alexis Evina-Ze, Roshad Jackson 3:37.35 5
5 Zephyrhills Clayton Cornelius, Roberto Gomez, Maguire Neal, Zion Williams 3:38.02 4
6 Dunbar Roger Motley III, Greg Thomas, Leonard Mustari, Jarvis Jones 3:38.29 3
7 Auburndale Christopher Donaldson, Anthony Alls, Adrian Clay, Jaelen Stokes 3:41.51 2
8 Mitchell Jeffery Chamberlin, Jacob Hindman, Nabil Koney-Laryea, Jacob Unger 3:42.07 1
9 Alonso Garren Haynes, Raekwon Hopkins, Dennis Samuels, Jayden Serrano 3:44.15 -
10 Robinson Quentin Burney, Joshua Walker, Justin Richardson, Myron Ausby 3:44.37 -
11 Seffner Christian Jarred Bryant, Avante Morrison, Ethan Birks 3:46.50 -
12 Braden River Dustin McCoy, William Wolf, Tanner Wolfe, Michael Gagnon 3:47.47 -
13 Forest Ashton Deriso, Zion Edwards, Jeffrey Cooper, McCoughan Peacock 3:47.86 -
14 Wiregrass Ranch Alex Morales Ramos, Grady Clower, Marcus Walden, Anthony Dimarco 3:50.74 -
15 Largo Javarious Gordon, Khaishef Edwards, Devon Rudd, Eugene Watford 3:52.78 -
16 Pasco Rubin Pickett, Johndreis Grant, Jeffery Brownfield, James Robinson 3:58.25 -
17 Riverview (Sarasota) Aidan Burke, Zane Davis, Sebastian Kovendy, Lucian Bathgate 3:58.43 -
18 Riverview Eric Lopez, Devin Ingles, Jordan Schell, Camden Killian 3:59.43 -
19 Lakewood Ranch Jakin Wilson, John Worthman, Mohamad Solomon, Kevin Irwin 4:00.97 -
20 Lakeland Deandre Keys, Carlisle Johnson, Kenneth Bowers, Emari Carter 4:02.76 -
21 Sickles Malik Wilson, Colby Easterlin, Darnell Sadou, Alex Stavrou 4:06.04 -
  East Lake Chandler Wright, Noah Chatman, TJ Handsel, Julian Sammons DNS   
  Boca Ciega Richardo Lawes, Christopher Phillips, Mitheron Williams, Donquan Ware DNS   
  Tampa Bay Tech Derrick Andrews Powley, Tyrese Nelson, Brandon Odom Walker, Daunte Harris DNS   
  Mulberry Kevin Salcedo, Theophilus Anderson, Brian Vasquez, Micah Kirkham DNS   
  George Steinbrenner Joshua Doan, John Douglass, Xavier Williams, Carson Franks DNS   
  Winter Haven Fredrick Ross, Mario Tullis, Jakobe Lane, Joseph Tarver DNS   
  Freedom (Tampa) Anthony Simmons, Jalen Redding, Dominic Gonzalez, Yedalm Song DNS   
  Plant City Jariyah Sawyer, Marcus Ijezie, Elijah James, Austin Albright DNS   
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME SC
9 Alonso Haynes, Hopkins, Samuels, Serrano 3:44.15 -
16 Pasco Pickett, Grant, Brownfield, Robinson 3:58.25 -
19 Lakewood Ranch Wilson, Worthman, Solomon, Irwin 4:00.97 -
20 Lakeland Keys, Johnson, Bowers, Carter 4:02.76 -
  Freedom (Tampa) Simmons, Redding, Gonzalez, Song DNS   
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME SC
10 Robinson Burney, Walker, Richardson, Ausby 3:44.37 -
11 Seffner Christian Bryant, Morrison, Birks 3:46.50 -
12 Braden River McCoy, Wolf, Wolfe, Gagnon 3:47.47 -
13 Forest Deriso, Edwards, Cooper, Peacock 3:47.86 -
17 Riverview (Sarasota) Burke, Davis, Kovendy, Bathgate 3:58.43 -
18 Riverview Lopez, Ingles, Schell, Killian 3:59.43 -
  Mulberry Salcedo, Anderson, Vasquez, Kirkham DNS   
  Tampa Bay Tech Andrews Powley, Nelson, Odom Walker, Harris DNS   
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME SC
3 Sunlake Taveras, Colas, Dunn, Whitfield 3:36.94 6
4 Middleton Allen, Hodges, Evina-Ze, Jackson 3:37.35 5
14 Wiregrass Ranch Morales Ramos, Clower, Walden, Dimarco 3:50.74 -
15 Largo Gordon, Edwards, Rudd, Watford 3:52.78 -
21 Sickles Wilson, Easterlin, Sadou, Stavrou 4:06.04 -
  Winter Haven Ross, Tullis, Lane, Tarver DNS   
  Boca Ciega Lawes, Phillips, Williams, Ware DNS   
  East Lake Wright, Chatman, Handsel, Sammons DNS   
Boys' 4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Hillsborough Mendoza-Bayron, Garrett, James, Knighton 3:31.21 10
2 George Jenkins Ott, Sneed, Rupe, Flores 3:33.41 8
5 Zephyrhills Cornelius, Gomez, Neal, Williams 3:38.02 4
6 Dunbar Motley III, Thomas, Mustari, Jones 3:38.29 3
7 Auburndale Donaldson, Alls, Clay, Stokes 3:41.51 2
8 Mitchell Chamberlin, Hindman, Koney-Laryea, Unger 3:42.07 1
  George Steinbrenner Doan, Douglass, Williams, Franks DNS   
  Plant City Sawyer, Ijezie, James, Albright DNS