February 15, 2020
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevar Williams SO DeLand 22.39 10
2 Weston Baptiste JR Montverde Academy 22.71 8
3 Abraham Fuentes JR DeLand 22.90 6
4 Jacquez Jones Senior Dr. Phillips 23.00 5
5 Amari Turner FR Seminole (Sanford) 23.09 4
6 Joaquin Jackson   Winter Haven 23.27 2.5
6 Damian Stokes SR Apopka 23.27 2.5
8 Jaylon Carlies Senior West Orange 23.29 1
9 Christian Maduro JR Apopka 23.57 -
10 Reginald Harden SR Raines 23.72 -
11 Glainst Altidor Senior Winter Haven 23.75 -
12 Dylan Collins SO Holy Trinity 23.78 -
13 Quincy Burroughs SO Raines 23.81 -
14 Tyler Neblett JR Dr. Phillips 23.85 -
15 Lavonne Hunter JR Seminole (Sanford) 23.88 -
16 Jacob Goldbergh SR Windermere 23.94 -
17 Desmond Ford-Green SR Spruce Creek 24.03 -
18 Kareem Burke SO Raines 24.05 -
19 Jakobe Lane JR Winter Haven 24.07 -
20 Qua-Wayne Harris JR DeLand 24.26 -
21 Richard Cabrales   Dr. Phillips 24.31 -
22 Maximus Campbell SR Atlantic (PO) 24.32 -
23 John Butler JR Sebastian River 24.37 -
24 Dudley Mesilien SR Liberty 24.43 -
25 Matthew Rucker JR Oviedo 24.44 -
26 Nathaniel Davis SO Atlantic (PO) 24.45 -
27 Michael Poole SR Windermere 24.46 -
28 Lincoln Baptist FR Montverde Academy 24.64 -
28 Audric Rojas FR Villages 24.64 -
30 Terrell Walden SO West Orange 24.71 -
31 Richard Ballard JR Atlantic (PO) 24.72 -
32 Jonathan Bailey SO Holy Trinity 24.85 -
33 Micheal Williams SO P. K. Yonge 24.87 -
34 Kendall Concepcion Rios SO Cypress Creek 24.88 -
35 Alexis Marrero Ayala JR University (OC) 24.89 -
36 Javon Morrison JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 24.92 -
37 Hayden Newman SO Palatka 24.96 -
38 Logan Molitor JR Spruce Creek 24.98 -
39 Seager Jordan JR Palatka 25.00 -
40 Jah Belcher JR Sebastian River 25.04 -
41 Tyrin Wilson JR Vanguard (Ocala) 25.34 -
41 Joshua Jimenez-Abreu SO Cypress Creek 25.34 -
43 Jeffrey Cooper JR Forest 25.35 -
44 James Prather SR Liberty 25.44 -
45 Jonathan Howell JR Oviedo 25.45 -
46 William Disalvo SR Windermere 25.49 -
47 Calrico Crichton SO University (OC) 25.66 -
48 Jamond Eady SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 25.72 -
49 Ortavies Lane SO Belleview 25.81 -
50 George Adolf JR Forest 25.98 -
51 Thomas Harrington FR West Orange 25.99 -
52 Jadis Williams SO Sebastian River 26.27 -
53 Andrew Scott SO Mount Dora 26.67 -
54 Santos Aguilar   South Lake 26.68 -
55 Delon Eastman SR Vanguard (Ocala) 26.69 -
56 Donovan Carpenter SR Cypress Creek 26.70 -
57 Phoenix Stafford SR Spruce Creek 26.73 -
58 Xander Cunningham FR Montverde Academy 26.82 -
59 Matthew Wise SO P. K. Yonge 26.83 -
60 AJ Jackson JR South Lake 26.87 -
61 Anthony Mercado JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 27.52 -
62 Pedro Martinez SR Cocoa Beach 27.56 -
63 Luis Novoa FR Liberty 27.65 -
64 Alex Rixie SO Villages 27.66 -
65 John Kepfer JR South Lake 28.25 -
66 Thierry Labossierre SR Lake Mary Prep 28.56 -
67 Ben Barth FR Lake Mary Prep 28.57 -
68 Jerry Thoby SO P. K. Yonge 29.04 -
  Ja’davien Salter FR Vanguard (Ocala) DNS   
  Sebastian Bracamonte SO University (OC) DNS   
  Santiago Bonilla JR Belleview DNS   
  Samuel Dudley JR Oviedo DNS   
  Isaiah Green SR Mount Dora DNS   
  Tyrique Lewis FR Seminole (Sanford) DNS   
  Omarion Wilson JR Palatka DNS   
  Josh Allen SR Forest DNS   
  Larry Edgecombe SO Holy Trinity DNS   
  Aaron Pringle SR Apopka DNS   
  Nico Lanza SR Cocoa Beach DNS   
  Imani Providence-Toby   Cocoa Beach DNS   
  David Harris JR Mount Dora DNS   
Boys' 200 Meters Section 1
W: -6.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevar Williams SO DeLand 22.39 10
2 Weston Baptiste JR Montverde Academy 22.71 8
4 Jacquez Jones Senior Dr. Phillips 23.00 5
5 Amari Turner FR Seminole (Sanford) 23.09 4
10 Reginald Harden SR Raines 23.72 -
18 Kareem Burke SO Raines 24.05 -
22 Maximus Campbell SR Atlantic (PO) 24.32 -
  Tyrique Lewis FR Seminole (Sanford) DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: -3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Damian Stokes SR Apopka 23.27 2.5
8 Jaylon Carlies Senior West Orange 23.29 1
9 Christian Maduro JR Apopka 23.57 -
12 Dylan Collins SO Holy Trinity 23.78 -
13 Quincy Burroughs SO Raines 23.81 -
17 Desmond Ford-Green SR Spruce Creek 24.03 -
26 Nathaniel Davis SO Atlantic (PO) 24.45 -
  David Harris JR Mount Dora DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: -4.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Lavonne Hunter JR Seminole (Sanford) 23.88 -
27 Michael Poole SR Windermere 24.46 -
28 Lincoln Baptist FR Montverde Academy 24.64 -
31 Richard Ballard JR Atlantic (PO) 24.72 -
32 Jonathan Bailey SO Holy Trinity 24.85 -
46 William Disalvo SR Windermere 25.49 -
51 Thomas Harrington FR West Orange 25.99 -
  Aaron Pringle SR Apopka DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Joaquin Jackson   Winter Haven 23.27 2.5
11 Glainst Altidor Senior Winter Haven 23.75 -
14 Tyler Neblett JR Dr. Phillips 23.85 -
16 Jacob Goldbergh SR Windermere 23.94 -
23 John Butler JR Sebastian River 24.37 -
34 Kendall Concepcion Rios SO Cypress Creek 24.88 -
45 Jonathan Howell JR Oviedo 25.45 -
  Isaiah Green SR Mount Dora DNS   
Boys' 200 Meters Section 5
W: -4.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Qua-Wayne Harris JR DeLand 24.26 -
35 Alexis Marrero Ayala JR University (OC) 24.89 -
36 Javon Morrison JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 24.92 -
41 Joshua Jimenez-Abreu SO Cypress Creek 25.34 -
43 Jeffrey Cooper JR Forest 25.35 -
47 Calrico Crichton SO University (OC) 25.66 -
55 Delon Eastman SR Vanguard (Ocala) 26.69 -
  Larry Edgecombe SO Holy Trinity DNS   
Boys' 200 Meters Section 6
W: -3.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Richard Cabrales   Dr. Phillips 24.31 -
33 Micheal Williams SO P. K. Yonge 24.87 -
48 Jamond Eady SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 25.72 -
50 George Adolf JR Forest 25.98 -
56 Donovan Carpenter SR Cypress Creek 26.70 -
60 AJ Jackson JR South Lake 26.87 -
61 Anthony Mercado JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 27.52 -
  Sebastian Bracamonte SO University (OC) DNS   
Boys' 200 Meters Section 7
W: -4.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Hayden Newman SO Palatka 24.96 -
41 Tyrin Wilson JR Vanguard (Ocala) 25.34 -
49 Ortavies Lane SO Belleview 25.81 -
54 Santos Aguilar   South Lake 26.68 -
58 Xander Cunningham FR Montverde Academy 26.82 -
65 John Kepfer JR South Lake 28.25 -
  Josh Allen SR Forest DNS   
  Santiago Bonilla JR Belleview DNS   
Boys' 200 Meters Section 8
W: -3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Jakobe Lane JR Winter Haven 24.07 -
28 Audric Rojas FR Villages 24.64 -
59 Matthew Wise SO P. K. Yonge 26.83 -
62 Pedro Martinez SR Cocoa Beach 27.56 -
64 Alex Rixie SO Villages 27.66 -
66 Thierry Labossierre SR Lake Mary Prep 28.56 -
68 Jerry Thoby SO P. K. Yonge 29.04 -
  Samuel Dudley JR Oviedo DNS   
Boys' 200 Meters Section 9
W: -3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Abraham Fuentes JR DeLand 22.90 6
39 Seager Jordan JR Palatka 25.00 -
40 Jah Belcher JR Sebastian River 25.04 -
44 James Prather SR Liberty 25.44 -
57 Phoenix Stafford SR Spruce Creek 26.73 -
  Ja’davien Salter FR Vanguard (Ocala) DNS   
  Nico Lanza SR Cocoa Beach DNS   
  Imani Providence-Toby   Cocoa Beach DNS   
Boys' 200 Meters Section 10
W: -4.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Dudley Mesilien SR Liberty 24.43 -
30 Terrell Walden SO West Orange 24.71 -
38 Logan Molitor JR Spruce Creek 24.98 -
53 Andrew Scott SO Mount Dora 26.67 -
63 Luis Novoa FR Liberty 27.65 -
67 Ben Barth FR Lake Mary Prep 28.57 -
Boys' 200 Meters Section 11
W: -3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Matthew Rucker JR Oviedo 24.44 -
52 Jadis Williams SO Sebastian River 26.27 -
  Omarion Wilson JR Palatka DNS