February 15, 2020
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kai'lyn Kirkland SR Raines 25.68 10
2 Zuriel Reed Freshman P. K. Yonge 26.58 8
3 Lourdes Safford   Dr. Phillips 27.29 6
4 Alajai Plair JR Vanguard (Ocala) 27.39 5
5 Davida Russell SO Apopka 27.48 4
6 Emilie Edouard SR Liberty 27.58 3
7 Nyla McFayden FR Apopka 27.67 2
8 Jarvia Carr   Dr. Phillips 27.74 1
9 Nymera Presley   P. K. Yonge 27.75 -
10 Hannah Jones SO Apopka 27.99 -
11 Anaya Wills JR Spruce Creek 28.43 -
12 Jadeyn Webb 7 Holy Trinity 28.49 -
13 Raliyah Matson FR Palatka 28.58 -
14 JoaQuilya Jackson SO Winter Haven 28.77 -
15 Victoria Augustin SR Winter Haven 28.80 -
16 Rikiya Mitchell SR West Orange 28.95 -
17 Erin Curtis JR Oviedo 28.98 -
18 Re'niya Ford FR Villages 29.10 -
19 Madison McMullen JR Montverde Academy 29.12 -
20 Kira Deleon JR Seminole (Sanford) 29.31 -
21 Ariella Smith FR Seminole (Sanford) 29.33 -
22 Princess Uzoma SR Montverde Academy 29.47 -
23 Norachi Ejie JR Spruce Creek 29.57 -
24 Tanijah Toe FR Oviedo 29.59 -
25 Keala McKinley JR Forest 29.63 -
26 Zaniyah Fye JR Seminole (Sanford) 29.73 -
27 Leann Galvan SO Cypress Creek 29.86 -
28 Sephora Clairisme SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 30.00 -
29 Sawyer Gant 7 Montverde Academy 30.06 -
30 Jessica Apakama JR DeLand 30.19 -
31 Jaliyah Moore-Felton SO DeLand 30.33 -
32 Amari Howard FR Palatka 30.45 -
33 Marisa Horn SO Cocoa Beach 30.62 -
34 Carine Gourdet SR Cypress Creek 30.64 -
35 Lensa Badolato 8 Holy Trinity 30.70 -
36 Tamiyah Wiggins JR Sebastian River 30.95 -
37 Tristen Styles FR Forest 31.11 -
38 Alyssia Vecchione FR Sebastian River 31.39 -
39 Tytiunna Neal JR Forest 31.44 -
40 Jada Johnson FR Spruce Creek 31.46 -
41 Lynae' Soto SR Belleview 31.76 -
42 Kassandra Patton FR Belleview 32.09 -
43 Deja-Ray Mason SO South Lake 32.15 -
44 Shelby Witschey JR University (OC) 32.23 -
45 Nyla Johnson JR Mount Dora 32.51 -
46 Jessie Shaffer   Cocoa Beach 32.60 -
47 Ariana Robinson SO Windermere 32.63 -
48 Brunda Sinophat SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 32.85 -
49 Ariana Jones FR Winter Haven 32.92 -
50 Gia Brown FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 33.19 -
51 Alexia Smith JR Liberty 33.42 -
52 Claire Solomon SO Cypress Creek 33.59 -
53 Citlaly Fernandez Junior South Lake 33.98 -
54 Daneek Grant SO Liberty 34.68 -
55 Ellyana Grabher SO Windermere 34.88 -
56 Nasserie Kamara FR Holy Trinity 34.92 -
57 Reagan Benjamin 6 Lake Mary Prep 35.08 -
58 Lana Ekhaguere SR Cocoa Beach 36.50 -
59 Nahlani Metrius FR Windermere 37.26 -
60 Leiya Green SR Raines 37.36 -
61 Deanna Augustine SO Oviedo 39.26 -
62 Hannia Cruz-Hernadez SO Palatka 43.34 -
  Marlynna Dixon SO South Lake FS   
  Shakeria Joseph SO Atlantic (PO) DNS   
  hope boyer SO West Port DNS   
  Payton Ricketson JR Villages DNS   
  Jhamiah Scott JR Raines DNS   
  Chloe McCoy JR Mount Dora DNS   
  Anyhia Taylor FR Mount Dora DNS   
  Jaliyah Buchanan SO Vanguard (Ocala) DNS   
  Re’na Ashley SR Vanguard (Ocala) DNS   
  joenisha eristhene SO Sebastian River DNS   
  Shakaeja Dore Junior Dr. Phillips DNS   
  Endea Dixon SR DeLand DNS   
  Kimberly Cook SO University (OC) DNS   
  Taylor Ellis   P. K. Yonge DNS   
Girls' 200 Meters Section 1
W: -4.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kai'lyn Kirkland SR Raines 25.68 10
2 Zuriel Reed Freshman P. K. Yonge 26.58 8
6 Emilie Edouard SR Liberty 27.58 3
8 Jarvia Carr   Dr. Phillips 27.74 1
16 Rikiya Mitchell SR West Orange 28.95 -
60 Leiya Green SR Raines 37.36 -
  Shakaeja Dore Junior Dr. Phillips DNS   
  Shakeria Joseph SO Atlantic (PO) DNS   
Girls' 200 Meters Section 2
W: -4.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Alajai Plair JR Vanguard (Ocala) 27.39 5
5 Davida Russell SO Apopka 27.48 4
7 Nyla McFayden FR Apopka 27.67 2
9 Nymera Presley   P. K. Yonge 27.75 -
15 Victoria Augustin SR Winter Haven 28.80 -
26 Zaniyah Fye JR Seminole (Sanford) 29.73 -
  Jhamiah Scott JR Raines DNS   
  Endea Dixon SR DeLand DNS   
Girls' 200 Meters Section 3
W: -5.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Lourdes Safford   Dr. Phillips 27.29 6
10 Hannah Jones SO Apopka 27.99 -
11 Anaya Wills JR Spruce Creek 28.43 -
14 JoaQuilya Jackson SO Winter Haven 28.77 -
20 Kira Deleon JR Seminole (Sanford) 29.31 -
23 Norachi Ejie JR Spruce Creek 29.57 -
25 Keala McKinley JR Forest 29.63 -
  hope boyer SO West Port DNS   
Girls' 200 Meters Section 4
W: -3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Jadeyn Webb 7 Holy Trinity 28.49 -
19 Madison McMullen JR Montverde Academy 29.12 -
21 Ariella Smith FR Seminole (Sanford) 29.33 -
22 Princess Uzoma SR Montverde Academy 29.47 -
28 Sephora Clairisme SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 30.00 -
30 Jessica Apakama JR DeLand 30.19 -
34 Carine Gourdet SR Cypress Creek 30.64 -
35 Lensa Badolato 8 Holy Trinity 30.70 -
Girls' 200 Meters Section 5
W: -2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Leann Galvan SO Cypress Creek 29.86 -
31 Jaliyah Moore-Felton SO DeLand 30.33 -
36 Tamiyah Wiggins JR Sebastian River 30.95 -
47 Ariana Robinson SO Windermere 32.63 -
48 Brunda Sinophat SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 32.85 -
59 Nahlani Metrius FR Windermere 37.26 -
  Kimberly Cook SO University (OC) DNS   
  Jaliyah Buchanan SO Vanguard (Ocala) DNS   
Girls' 200 Meters Section 6
W: -4.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
39 Tytiunna Neal JR Forest 31.44 -
45 Nyla Johnson JR Mount Dora 32.51 -
50 Gia Brown FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 33.19 -
52 Claire Solomon SO Cypress Creek 33.59 -
56 Nasserie Kamara FR Holy Trinity 34.92 -
  Marlynna Dixon SO South Lake FS   
  Chloe McCoy JR Mount Dora DNS   
  Taylor Ellis   P. K. Yonge DNS   
Girls' 200 Meters Section 7
W: -3.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Tanijah Toe FR Oviedo 29.59 -
29 Sawyer Gant 7 Montverde Academy 30.06 -
44 Shelby Witschey JR University (OC) 32.23 -
51 Alexia Smith JR Liberty 33.42 -
53 Citlaly Fernandez Junior South Lake 33.98 -
57 Reagan Benjamin 6 Lake Mary Prep 35.08 -
58 Lana Ekhaguere SR Cocoa Beach 36.50 -
  Payton Ricketson JR Villages DNS   
Girls' 200 Meters Section 8
W: -4.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Amari Howard FR Palatka 30.45 -
42 Kassandra Patton FR Belleview 32.09 -
46 Jessie Shaffer   Cocoa Beach 32.60 -
49 Ariana Jones FR Winter Haven 32.92 -
54 Daneek Grant SO Liberty 34.68 -
55 Ellyana Grabher SO Windermere 34.88 -
  Re’na Ashley SR Vanguard (Ocala) DNS   
  joenisha eristhene SO Sebastian River DNS   
Girls' 200 Meters Section 9
W: -3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Raliyah Matson FR Palatka 28.58 -
17 Erin Curtis JR Oviedo 28.98 -
33 Marisa Horn SO Cocoa Beach 30.62 -
37 Tristen Styles FR Forest 31.11 -
38 Alyssia Vecchione FR Sebastian River 31.39 -
41 Lynae' Soto SR Belleview 31.76 -
43 Deja-Ray Mason SO South Lake 32.15 -
  Anyhia Taylor FR Mount Dora DNS   
Girls' 200 Meters Section 10
W: -4.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Re'niya Ford FR Villages 29.10 -
40 Jada Johnson FR Spruce Creek 31.46 -
61 Deanna Augustine SO Oviedo 39.26 -
62 Hannia Cruz-Hernadez SO Palatka 43.34 -