March 22-23, 2019
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Boys 1600m Run Open

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Myles Stoots 12 Faith Academy 5:21.58 4:27.98 3:07.59 5:18.90
2 Blake Walker JR George Steinbrenner 3:43.97 4:29.84 4:46.03 3:22.38
3 Zachary Harrigan SO George Steinbrenner 5:43.26 4:30.28 3:20.01 4:22.18
4 Kevin Updike SO Lake Wales 5:47.72 4:31.65 4:53.39 3:34.61
5 Adam Dieck SO Jesuit (Tampa) 3:11.47 4:33.52 4:41.73 5:41.90
6 Andy Martinez SR Viera 5:53.39 4:33.94 3:50.11 3:39.16
7 Porter Hill 11 Deerfield-Windsor School 4:20.74 4:34.46 3:17.62 4:48.19
8 Kaden Jones SO Mosley 3:23.48 4:34.97 5:10.72 4:56.97
9 Paul Foreman JR George Steinbrenner 3:26.61 4:35.48 3:23.86 3:12.84
10 Clayburn Milford SR Chiles 4:13.67 4:35.72 4:08.15 5:36.38
11 Rex Green 9 Scottsboro HS 3:13.03 4:35.75 5:39.18 5:58.48
12 Colton Berquist SO West Orange 3:43.40 4:35.80 3:54.43 5:28.21
13 Connor Berne SO Pine Crest 5:00.88 4:36.03 3:18.75 5:39.52
14 Coby Karl JR Viera 5:26.20 4:36.44 5:20.67 5:26.20
15 Jarrod Hemann JR South Fork 4:19.99 4:36.58 5:20.84 4:31.05
16 Lawson McLeod FR Jesuit (Tampa) 4:31.25 4:36.78 4:31.25 3:46.96
17 Michael Holden SR Lake Wales 4:10.26 4:38.06 4:07.48 4:32.50
18 Andoni Mercado JR Miami Sunset 3:39.99 4:38.46 3:53.91 4:13.40
19 Pedro Garcia JR Braddock 4:19.21 4:38.72 5:26.11 5:06.60
20 Yonas Sauers JR Alonso 3:18.01 4:38.88 3:23.59 5:34.66
21 Ladarius Tellis SO Lake Wales 5:23.98 4:39.29 5:46.32 6:03.08
22 Nicolas Hidalgo SO Belen Jesuit Prep 4:39.67 4:39.67 4:39.67 3:54.93
23 Hawthorne Hay 11 Chiles HS 5:24.75 4:39.95 3:24.37 5:21.95
24 Chris Russell SO Stanton 5:30.90 4:40.42 4:12.38 5:16.88
25 Assencha Ashebo JR Leon 4:52.00 4:40.77 4:12.70 5:25.70
26 Maxwell Franklin SR Niceville 5:54.15 4:41.07 3:25.19 5:11.99
27 Amir Dayal 10 Alexander 4:01.79 4:41.15 5:20.51 5:51.44
28 Joesem Torres Colon SO Lake Wales 4:10.41 4:41.35 5:40.44 4:24.47
29 Cole Rutkowski SO Bolles 5:47.26 4:42.32 4:59.26 4:05.62
30 Mitchell Curtis 10 Mount Dora Christian Acad 5:53.39 4:42.71 3:51.83 3:17.90
31 Jack Rizzo SR Pine Crest 5:11.02 4:42.74 5:44.95 3:26.40
32 Lucas de la Hoz SR Belen Jesuit Prep 3:40.99 4:43.32 4:48.99 3:26.83
33 Colton Tucker JR Estero 3:18.44 4:43.48 3:58.13 6:02.86
34 Eric Romo SR Plant 4:09.49 4:43.51 4:32.17 4:49.18
35 Zachary Dale JR Estero 3:27.05 4:43.62 5:26.17 3:55.41
36 Benjamin Sweiderk JR Venice 3:18.65 4:43.78 4:15.41 4:18.24
37 Jacques Guillaume JR Mandarin 4:38.22 4:43.89 4:29.70 4:46.73
38 Kaden Harris 9 Alexander 3:24.58 4:44.13 4:04.36 4:32.77
39 Jabari Owens SR Pine Crest 4:38.50 4:44.18 4:38.50 5:52.39
40 Julian Seda-Gaud SO Lake Minneola 5:29.99 4:44.47 5:07.23 4:16.03
41 Gavin Hazlett JR Stanton 5:55.98 4:44.78 5:36.04 5:21.81
42 Julian Trerotola JR Mandarin 4:47.84 4:44.99 4:59.24 4:22.19
43 David Szczesniak JR Mandarin 4:13.67 4:45.02 5:02.13 4:39.32
44 David Milburn SR Washington (Pensacola) 5:45.24 4:45.32 4:31.06 5:42.39
45 Ford Bennett 12 Deerfield-Windsor School 4:39.82 4:45.53 4:39.82 3:48.43
46 Parker Maddox JR Jesuit (Tampa) 5:11.24 4:45.54 3:59.86 3:48.44
47 Brandon Palomino JR Estero 3:48.45 4:45.56 3:51.31 5:36.96
48 Josh Robrahn JR Fort Myers 4:28.47 4:45.60 5:08.45 4:19.90
49 James Kilduff JR Chiles 5:54.99 4:46.28 3:23.26 3:46.17
50 Sam Mountin SR Chiles 4:20.56 4:46.33 5:46.46 5:00.65
51 Jonathan Edwards JR Fort Myers 5:55.24 4:46.48 4:06.38 5:12.27
52 Bryson Gonzalez JR Leon 3:34.93 4:46.57 3:34.93 3:34.93
53 Gavin Laielli SO Lakewood Ranch 6:10.92 4:47.53 4:18.78 4:15.91
54 Christian Aubert SR Niceville 4:15.99 4:47.62 4:50.50 5:59.53
55 Chris Porter SR Rickards 5:19.46 4:47.80 4:13.27 4:01.76
56 Cole Heeg JR Mandarin 3:47.41 4:47.86 4:44.99 3:27.26
57 Thomas Eggers JR Niceville 4:56.56 4:47.92 5:31.11 6:11.42
58 Michael Teal SO Bishop Kenny 4:45.08 4:47.96 4:56.60 4:39.33
59 Ziyan Nathan 11 Hoover 4:53.97 4:48.20 6:14.66 4:33.79
60 Luke Fatovic SO Pine Crest 4:16.76 4:48.49 3:24.83 5:28.88
61 Daniel Wiedeman JR Wakulla 5:55.04 4:48.65 5:57.93 4:42.88
62 Julian Seda-Gaud SO Lake Minneola 3:31.17 4:49.27 3:25.39 5:38.45
63 Raekwon Hopkins FR Alonso 4:08.81 4:49.31 5:29.82 5:24.03
64 Spencer Amsellem JR Chiles 5:24.06 4:49.34 3:25.44 4:11.73
65 Brandon Nguyen 12 Hoover 4:49.66 4:49.66 4:06.22 5:07.04
66 Tomas Duque FR Belen Jesuit Prep 4:38.11 4:49.69 5:59.22 4:09.14
67 Kevin Vazquez SO Riverdale 4:12.21 4:49.89 5:39.18 6:08.16
68 Luke Dickinson JR Satellite 5:53.76 4:49.96 4:41.27 5:50.86
69 CESAR GOMEZ JR Doral Academy 4:50.48 4:50.48 6:00.20 4:04.01
70 Henrique Souza SR Belen Jesuit Prep 4:30.34 4:50.68 4:24.52 4:53.59
71 T. J. Sutphin SR Nease 5:11.37 4:51.00 5:02.64 6:03.75
72 Lucas Morales FR Belen Jesuit Prep 3:53.08 4:51.35 5:03.01 4:48.44
73 Luke Rivera SR Miami Sunset 5:26.38 4:51.41 4:10.62 3:23.99
74 Nicholas Ciarlariello SO Community Christian (Tal) 5:17.73 4:51.49 6:01.45 6:13.11
75 Taylor Hampson JR Nease 4:39.93 4:51.59 3:56.19 6:10.32
76 Disner Moreno SR Miami Sunset 5:24.06 4:51.94 3:44.80 4:13.99
77 Sean Doherty JR Jesuit (Tampa) 4:54.86 4:51.94 5:06.54 6:02.01
78 Joshua Workowski JR Circle Christian 5:41.60 4:51.96 6:13.71 5:47.44
79 Gabriel Ortega SR Pine Crest 5:18.33 4:52.04 3:44.87 3:50.72
80 Ivan De La Cruz JR Mosley 3:24.47 4:52.09 3:24.47 4:02.44
81 Graeme Burns SO Satellite 3:42.81 4:53.16 5:13.69 6:00.59
82 David Meza SR Belen Jesuit Prep 6:09.93 4:53.59 6:21.67 5:08.27
83 Richard Whatley JR Pine Forest 5:14.48 4:53.90 4:53.90 5:32.11
84 Julian Delamaza JR Belen Jesuit Prep 4:54.00 4:54.00 6:22.20 5:17.52
85 Danny O'Leary FR Jesuit (Tampa) 5:29.30 4:54.01 3:49.33 3:55.21
86 Ryan Adamczyk SR Stanton 4:57.22 4:54.27 5:59.01 5:00.16
87 Ben Arnold JR Stanton 6:19.81 4:54.42 6:05.08 3:34.93
88 Alec Kwon JR Spanish River 4:28.26 4:54.79 5:33.12 6:08.49
89 Greg Kovacs SO Spanish River 3:52.96 4:54.88 5:18.47 3:58.86
90 Mason McCord JR Wakulla 4:52.15 4:55.10 6:11.83 4:04.94
91 Logan Chastain SR Mandarin 3:50.35 4:55.32 3:56.26 5:21.90
92 Leo Rutledge SO Maclay 4:17.05 4:55.45 4:20.00 4:58.41
93 Michael Shenbaum JR Viera 5:07.45 4:55.62 4:49.71 4:52.67
94 Matthew Kirkland JR Stanton 4:08.34 4:55.64 4:14.25 5:48.86
95 Fernando Miguelena JR Doral Academy 5:34.10 4:55.66 3:32.88 3:56.53
96 Alexander Bagby SO Estero 5:37.15 4:55.74 5:48.98 4:20.26
97 Kameron Jones 12 Alexander 3:44.86 4:55.86 3:50.77 3:47.82
98 Julian Seda-Gaud SO Lake Minneola 5:27.24 4:57.49 4:21.80 6:05.92
99 Cooper Blazer SO South Walton 5:33.48 4:57.75 3:34.38 5:12.64
100 Carson Owen 11 Hoover 5:42.62 4:57.93 4:16.22 5:51.56
101 Ethan Bar-Nur SR Spanish River 4:22.62 4:58.43 3:37.86 5:40.21
102 Jonathan Rachal 10 Alexander 3:37.87 4:58.44 5:52.16 5:01.43
103 Stephen Smith JR Niceville 3:32.05 4:58.66 4:52.69 4:40.74
104 Tate Machinski JR Montverde Academy 4:05.45 4:59.32 6:02.18 6:14.15
105 Ferdinand Gutierrez FR St. Cloud 4:53.58 4:59.57 5:35.52 4:29.62
106 Julian Rodriguez FR Belen Jesuit Prep 6:29.48 4:59.60 5:56.53 5:11.59
107 Vicente Sanchez JR Belen Jesuit Prep 4:20.75 4:59.71 5:38.68 5:59.66
108 Shane McCaffery SR Nease 4:29.89 4:59.87 3:35.91 5:38.86
109 Luke Schmitt JR Mandarin 6:30.03 5:00.02 4:57.02 6:15.03
110 Stephen Votaw JR Wakulla 5:18.81 5:00.76 3:42.57 5:15.80
111 William Wyckoff JR Lincoln 4:09.90 5:01.08 5:40.22 6:01.30
112 Colsen Palmer FR Fort Myers 5:44.20 5:01.93 4:19.66 4:31.74
113 Luke Berna JR Nease 4:04.66 5:02.05 4:31.85 6:29.65
114 Grant Wheeler SR Alonso 5:59.48 5:02.08 4:25.83 5:38.33
115 Malachi Richards SR Rickards 4:47.07 5:02.18 4:31.97 5:44.49
116 Luke Hunter 9 Hoover 4:59.55 5:02.57 6:00.06 6:09.14
117 Nash Robinson SR Wharton 4:26.37 5:02.69 3:59.13 6:27.45
118 Drew Griffin 12 Deerfield-Windsor School 4:47.69 5:02.83 6:15.51 4:50.72
119 Avery Geerlings FR Estero 5:10.04 5:03.96 6:35.15 5:03.96
120 Matthew Bassford SO Mandarin 3:57.17 5:04.06 5:07.10 3:38.93
121 William Camp SO Bolles 3:57.22 5:04.12 3:42.01 5:28.45
122 Campbell Hart SO Lincoln 5:52.84 5:04.17 4:18.55 4:24.63
123 Bryan Baker JR Viera 5:25.82 5:04.50 4:15.78 4:24.92
124 Jared Pocklington SO Fort Myers 5:10.77 5:04.67 4:37.25 6:05.61
125 Brian Robinson SO Estero 3:36.45 5:04.86 3:54.75 4:46.57
126 Nathan Retzlaff FR Mandarin 4:34.38 5:04.86 4:06.94 4:40.48
127 Isaac Leb JR Spanish River 6:24.23 5:04.94 4:49.70 5:38.49
128 Jacob Tarantelli FR Bishop Snyder 5:23.82 5:05.49 3:58.29 5:14.66
129 Fabrizio Gowdy SO Stanton 5:33.15 5:05.64 6:34.28 4:59.53
130 Charlie Morris 9 Hoover 5:18.82 5:06.55 4:38.96 4:08.31
131 Justin Spleha FR Spanish River 3:49.95 5:06.60 5:25.00 4:42.08
132 Michael Santos SR Mandarin 6:01.89 5:06.68 3:34.68 3:59.21
133 Max Dedrick FR Mandarin 5:13.53 5:07.38 4:45.87 4:27.42
134 Daniel Holzknecht SR Washington (Pensacola) 5:41.51 5:07.66 4:09.21 6:36.89
135 Rory Carmody SR West Florida 4:18.95 5:08.27 5:23.69 5:54.51
136 Lucas Abrams JR Pine Crest 6:25.42 5:08.33 5:45.33 6:40.83
137 Christopher Haak SR Circle Christian 5:57.75 5:08.40 6:13.17 5:20.74
138 Andrew Waitrovich JR Bishop Kenny 5:08.86 5:08.86 4:10.18 5:39.75
139 Jared Olitsky SO Estero 6:41.77 5:09.05 6:10.86 5:49.23
140 Alexander Haak SR Circle Christian 4:32.04 5:09.13 5:49.32 6:07.87
141 Jackson Hamilton JR Niceville 6:12.29 5:10.24 3:58.89 3:58.89
142 Luke Butler SR Mandarin 5:50.82 5:10.46 6:12.56 6:03.24
143 Kevin Velazquez FR Alonso 6:21.94 5:10.52 6:03.31 5:41.58
144 Jack Pease JR Bishop Kenny 5:35.44 5:10.59 5:38.55 4:02.26
145 Stephen Favale SO Mandarin 4:33.60 5:10.91 5:38.90 3:50.08
146 Matthew McClure FR Bolles 4:46.11 5:10.98 3:37.69 6:31.84
147 Adrian Abedon SR Pine Crest 5:00.22 5:12.73 3:45.17 5:12.73
148 Louis Schiffer SO Viera 6:25.34 5:13.28 5:13.28 6:28.47
149 Noe Tohauamo 10 Harrison Central HS 6:28.50 5:13.30 5:50.90 3:42.45
150 Anthony Wirsing FR Niceville 6:25.51 5:13.42 4:38.95 5:41.63
151 Nicholas Hamilton SO Estero 5:23.09 5:13.68 6:32.10 4:23.50
152 James Bellamy FR Palatka 3:52.85 5:14.66 4:11.73 4:58.93
153 Riley Reiter SO Estero 5:15.16 5:15.16 5:52.98 4:18.44
154 Michael Toppi FR Viera 4:21.69 5:15.28 4:27.99 6:18.34
155 Donovan McNeal SO Lincoln 6:21.73 5:15.48 4:25.01 4:37.63
156 Thomas Pottenburgh JR Stanton 4:00.31 5:16.19 6:51.05 3:50.82
157 Christopher Wilhelm SR Trinity Prep 4:38.64 5:16.63 4:13.31 4:03.81
158 Gabriel Miles SO Rickards 6:42.61 5:17.01 5:42.37 5:17.01
159 Tanner Krebsbach JR Niceville 6:36.74 5:17.39 6:05.00 4:58.35
160 Reese Schad JR Mandarin 3:54.90 5:17.43 5:04.74 6:24.09
161 Parker Nunley FR Niceville 4:20.67 5:17.88 4:27.02 4:14.31
162 Jesse Rodriguez SO Belen Jesuit Prep 5:53.31 5:18.29 6:53.78 6:02.85
163 Chase O'Brien SO Pine Crest 6:23.12 5:19.26 6:35.89 5:48.00
164 Bailey Nichols SR Alonso 6:11.16 5:19.96 4:57.57 4:35.17
165 Samuel Williams SO Mandarin 6:44.91 5:21.35 5:27.78 4:13.87
166 Cameron Massa JR Chiles 5:31.13 5:21.48 4:42.91 3:51.47
167 Sifan Workneh SO Stanton 6:38.83 5:21.63 5:02.34 3:51.58
168 Jadyn Hird FR Niceville 5:33.45 5:23.73 6:28.48 4:25.46
169 Nate Padilla SR Alonso 5:18.55 5:25.05 4:36.30 4:10.29
170 Grant Butler JR Bishop Kenny 3:47.73 5:25.32 3:54.23 4:03.99
171 Seth Stauffer JR Estero 4:53.01 5:25.56 4:23.71 5:12.54
172 Mathew Weiler FR Fort Myers 6:08.78 5:26.35 6:25.10 4:40.67
173 Brant Wenger SR Seffner Christian 6:12.33 5:26.60 6:54.79 6:25.39
174 Ethan Parker JR Niceville 6:22.25 5:26.71 5:23.45 5:16.91
175 Jackson Morrison FR Niceville 4:47.56 5:26.77 6:22.32 5:52.92
176 Lucas Mauch 8 Maclay 4:05.18 5:26.90 6:02.86 5:39.98
177 Blake Devisfruto SO Seffner Christian 6:58.54 5:26.98 7:01.81 4:47.75
178 Pasas Mendis SO Bishop Kenny 5:33.80 5:27.25 7:02.16 5:46.89
179 Emmanuel Camacho FR Wharton 4:48.16 5:27.45 6:49.32 3:59.04
180 Jared Druhl JR Mandarin 5:31.43 5:28.14 4:25.80 5:57.68
181 Reese Kalka SR Bishop Snyder 5:09.37 5:29.11 5:19.24 4:39.75
182 Gabe Bossenberry FR Satellite 5:37.21 5:30.59 5:57.04 6:56.55
183 Pablo Moreno SO Bishop Kenny 4:57.76 5:30.84 6:10.54 7:06.79
184 Michael Thompson 11 Lincoln HS 6:22.02 5:32.19 4:42.37 5:38.84
185 Stephen Castro JR Lake Minneola 5:46.08 5:32.77 4:16.24 6:12.71
186 Joey Javurek JR Bishop Kenny 6:23.07 5:33.10 3:53.17 6:23.07
187 Hunter Stanley 7 Florida High 5:10.12 5:33.46 5:23.46 5:50.14
188 Freeman Kellam SO Stanton 6:59.30 5:35.44 5:48.86 6:35.82
189 Curtis Jones 11 Lincoln HS 5:16.58 5:36.78 6:50.88 5:19.95
190 Payton Arabie SO Estero 5:03.27 5:36.96 4:59.90 4:12.72
191 Daniel Yaari FR Pine Crest 7:03.24 5:38.59 4:13.95 4:34.26
192 Ian Kuhn FR Stanton 4:21.19 5:39.20 6:09.73 4:00.84
193 Benjamin Krut FR Pine Crest 4:05.54 5:41.02 4:36.23 5:13.74
194 Brandon Adams JR Estero 6:19.18 5:41.60 5:38.19 5:31.36
195 Ethan Campbell SO Lake Minneola 6:33.21 5:44.92 5:24.23 6:29.76
196 Jackson Blanchard JR Wharton 6:47.85 5:45.63 7:22.41 4:22.68
197 Aaed Musa FR Stanton 6:34.20 5:45.79 6:34.20 4:53.93
198 Alex Olson JR Wharton 6:37.93 5:58.49 6:41.51 7:46.04
199 Malcolm McGinnis 9 Lincoln HS 5:57.13 6:00.73 4:12.52 7:23.70
200 Nikhil Narwani JR Pine Crest 4:38.19 6:06.03 4:52.83 6:20.68
201 Johnathan Givens FR Palatka 6:01.72 6:33.17 5:53.86 7:51.81
202 Jhonathan Herrera FR St. John Paul Catholic 5:41.11 7:11.78 8:12.23 7:54.96
  Ian Masterson FR Niceville DNF DNF DNF DNF
  Tyler Guthrie SO Mosley DNF DNF DNF DNF
Boys 1600m Run Open Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
149 Noe Tohauamo 10 Harrison Central HS 5:07.04 5:13.30 4:35.71
151 Nicholas Hamilton SO Estero 4:32.91 5:13.68 4:45.45
153 Riley Reiter SO Estero 3:50.07 5:15.16 5:08.86
171 Seth Stauffer JR Estero 4:04.17 5:25.56 4:17.20
175 Jackson Morrison FR Niceville 6:55.00 5:26.77 6:12.52
176 Lucas Mauch 8 Maclay 6:02.86 5:26.90 4:34.60
177 Blake Devisfruto SO Seffner Christian 5:56.41 5:26.98 5:07.37
178 Pasas Mendis SO Bishop Kenny 4:51.26 5:27.25 6:52.34
179 Emmanuel Camacho FR Wharton 6:59.14 5:27.45 4:05.59
184 Michael Thompson 11 Lincoln HS 6:08.73 5:32.19 4:35.72
187 Hunter Stanley 7 Florida High 4:50.11 5:33.46 7:03.50
189 Curtis Jones 11 Lincoln HS 6:34.04 5:36.78 5:19.95
190 Payton Arabie SO Estero 5:03.27 5:36.96 5:16.75
191 Daniel Yaari FR Pine Crest 5:08.12 5:38.59 6:09.07
192 Ian Kuhn FR Stanton 4:14.40 5:39.20 6:40.26
193 Benjamin Krut FR Pine Crest 6:32.18 5:41.02 5:58.07
196 Jackson Blanchard JR Wharton 5:31.81 5:45.63 7:15.50
198 Alex Olson JR Wharton 4:25.29 5:58.49 5:51.32
199 Malcolm McGinnis 9 Lincoln HS 6:54.84 6:00.73 6:54.84
200 Nikhil Narwani JR Pine Crest 6:02.37 6:06.03 7:52.18
201 Johnathan Givens FR Palatka 6:01.72 6:33.17 7:59.67
202 Jhonathan Herrera FR St. John Paul Catholic 6:07.02 7:11.78 5:28.16
Boys 1600m Run Open Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
152 James Bellamy FR Palatka 5:52.42 3:46.56 4:08.59 5:14.66 5:27.25 3:43.41 5:55.57
155 Donovan McNeal SO Lincoln 6:50.13 6:18.58 3:53.46 5:15.48 6:12.27 5:34.41 4:59.71
156 Thomas Pottenburgh JR Stanton 4:28.77 4:35.09 6:41.57 5:16.19 5:22.52 4:31.93 4:06.63
159 Tanner Krebsbach JR Niceville 5:55.48 5:30.09 5:30.09 5:17.39 6:14.52 6:49.44 4:04.39
161 Parker Nunley FR Niceville 5:05.17 5:11.53 4:46.10 5:17.88 5:27.42 5:21.06 6:43.71
166 Cameron Massa JR Chiles 4:46.12 4:52.55 6:06.49 5:21.48 4:46.12 4:55.77 6:22.57
167 Sifan Workneh SO Stanton 6:00.23 6:48.47 4:33.39 5:21.63 5:53.80 5:40.93 6:32.39
168 Jadyn Hird FR Niceville 5:30.21 5:49.63 6:44.67 5:23.73 6:31.72 3:53.09 5:43.16
169 Nate Padilla SR Alonso 3:57.29 5:47.81 4:10.29 5:25.05 4:39.55 6:17.06 5:47.81
172 Mathew Weiler FR Fort Myers 7:01.00 5:16.56 5:19.83 5:26.35 6:54.47 4:11.29 5:42.67
173 Brant Wenger SR Seffner Christian 5:33.14 6:58.05 5:46.20 5:26.60 3:58.42 6:35.19 6:35.19
174 Ethan Parker JR Niceville 4:54.04 6:18.99 4:14.84 5:26.71 6:28.79 4:08.30 5:16.91
182 Gabe Bossenberry FR Satellite 4:04.64 5:30.59 6:23.49 5:30.59 6:40.02 4:41.01 6:36.71
183 Pablo Moreno SO Bishop Kenny 5:40.77 6:53.55 7:06.79 5:30.84 5:37.46 7:00.17 4:51.14
185 Stephen Castro JR Lake Minneola 5:09.48 3:52.94 6:45.98 5:32.77 5:49.41 6:59.29 4:52.84
186 Joey Javurek JR Bishop Kenny 6:59.71 6:39.72 5:53.09 5:33.10 5:53.09 5:43.10 5:09.79
188 Freeman Kellam SO Stanton 6:15.70 4:58.55 5:08.61 5:35.44 7:06.01 6:42.53 6:49.24
195 Ethan Campbell SO Lake Minneola 7:00.81 5:38.03 4:35.94 5:44.92 4:32.49 6:53.91 4:08.35
197 Aaed Musa FR Stanton 4:50.47 6:03.08 7:05.33 5:45.79 5:00.84 5:07.76 6:48.04
  Ian Masterson FR Niceville DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Boys 1600m Run Open Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
87 Ben Arnold JR Stanton 3:55.54 4:54.42 3:31.99 4:48.54 4:48.54 4:04.37 5:17.98
94 Matthew Kirkland JR Stanton 5:51.82 4:55.64 4:26.08 6:21.38 3:44.69 4:40.86 4:55.64
99 Cooper Blazer SO South Walton 5:21.57 4:57.75 5:18.60 3:28.43 4:04.16 3:58.20 6:06.24
105 Ferdinand Gutierrez FR St. Cloud 4:08.65 4:59.57 4:20.63 3:47.68 4:47.59 4:11.64 5:08.56
111 William Wyckoff JR Lincoln 6:10.33 5:01.08 5:58.29 4:00.87 5:58.29 5:31.19 4:12.91
116 Luke Hunter 9 Hoover 3:40.88 5:02.57 6:09.14 5:41.91 6:03.09 5:26.78 3:31.80
119 Avery Geerlings FR Estero 4:36.61 5:03.96 6:16.91 5:55.64 5:13.08 6:13.87 5:03.96
128 Jacob Tarantelli FR Bishop Snyder 5:45.21 5:05.49 5:17.71 4:44.11 5:45.21 3:46.07 6:09.65
129 Fabrizio Gowdy SO Stanton 5:39.26 5:05.64 6:19.00 6:15.94 3:55.35 6:25.11 4:50.36
143 Kevin Velazquez FR Alonso 6:03.31 5:10.52 5:35.37 6:15.73 4:11.53 4:08.42 5:26.05
148 Louis Schiffer SO Viera 6:15.94 5:13.28 5:13.28 5:38.35 5:32.08 3:51.83 4:01.23
158 Gabriel Miles SO Rickards 5:58.23 5:17.01 6:26.76 5:55.06 4:10.44 5:17.01 5:13.84
164 Bailey Nichols SR Alonso 6:17.56 5:19.96 3:59.97 3:43.98 4:22.37 4:06.37 4:19.17
180 Jared Druhl JR Mandarin 6:46.90 5:28.14 4:32.36 5:08.46 5:11.74 4:02.83 5:24.86
194 Brandon Adams JR Estero 4:53.78 5:41.60 6:05.52 7:17.25 3:59.12 6:43.09 6:05.52
  Tyler Guthrie SO Mosley DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Boys 1600m Run Open Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
89 Greg Kovacs SO Spanish River 4:54.88 5:33.22 5:27.32 5:21.42 4:16.55
106 Julian Rodriguez FR Belen Jesuit Prep 4:59.60 3:44.70 5:14.58 5:59.52 5:14.58
110 Stephen Votaw JR Wakulla 5:00.76 5:00.76 5:30.84 3:45.57 4:51.74
118 Drew Griffin 12 Deerfield-Windsor School 5:02.83 5:17.98 6:09.46 4:11.35 5:54.32
122 Campbell Hart SO Lincoln 5:04.17 4:45.92 5:34.59 4:12.47 5:58.92
126 Nathan Retzlaff FR Mandarin 5:04.86 6:21.08 5:44.50 5:56.69 3:51.70
132 Michael Santos SR Mandarin 5:06.68 4:23.75 3:59.21 6:35.62 4:51.35
133 Max Dedrick FR Mandarin 5:07.38 5:53.49 3:38.24 5:53.49 4:12.06
135 Rory Carmody SR West Florida 5:08.27 5:42.18 5:48.35 5:32.94 6:09.93
137 Christopher Haak SR Circle Christian 5:08.40 3:51.30 5:29.99 5:02.24 6:40.92
139 Jared Olitsky SO Estero 5:09.05 4:53.60 6:38.68 5:24.51 3:57.97
140 Alexander Haak SR Circle Christian 5:09.13 5:02.95 6:10.96 5:27.68 6:26.42
141 Jackson Hamilton JR Niceville 5:10.24 6:24.70 5:31.96 4:14.40 6:30.91
142 Luke Butler SR Mandarin 5:10.46 5:47.72 5:10.46 6:15.66 4:11.48
150 Anthony Wirsing FR Niceville 5:13.42 6:06.71 4:29.55 3:42.53 6:31.78
160 Reese Schad JR Mandarin 5:17.43 3:42.21 4:52.04 6:24.09 4:29.82
165 Samuel Williams SO Mandarin 5:21.35 5:56.70 4:39.58 6:44.91 5:43.85
181 Reese Kalka SR Bishop Snyder 5:29.11 4:52.91 6:08.61 4:13.42 4:36.46
Boys 1600m Run Open Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
72 Lucas Morales FR Belen Jesuit Prep 4:07.65 4:51.35
77 Sean Doherty JR Jesuit (Tampa) 5:35.74 4:51.94
80 Ivan De La Cruz JR Mosley 4:43.33 4:52.09
81 Graeme Burns SO Satellite 5:31.27 4:53.16
84 Julian Delamaza JR Belen Jesuit Prep 4:59.88 4:54.00
92 Leo Rutledge SO Maclay 6:06.36 4:55.45
98 Julian Seda-Gaud SO Lake Minneola 5:48.07 4:57.49
100 Carson Owen 11 Hoover 6:00.50 4:57.93
102 Jonathan Rachal 10 Alexander 3:49.80 4:58.44
103 Stephen Smith JR Niceville 5:37.49 4:58.66
104 Tate Machinski JR Montverde Academy 3:56.47 4:59.32
108 Shane McCaffery SR Nease 6:29.84 4:59.87
109 Luke Schmitt JR Mandarin 5:21.03 5:00.02
114 Grant Wheeler SR Alonso 3:37.50 5:02.08
115 Malachi Richards SR Rickards 6:14.71 5:02.18
117 Nash Robinson SR Wharton 5:17.83 5:02.69
124 Jared Pocklington SO Fort Myers 5:16.86 5:04.67
130 Charlie Morris 9 Hoover 4:38.96 5:06.55
136 Lucas Abrams JR Pine Crest 4:46.75 5:08.33
144 Jack Pease JR Bishop Kenny 6:03.39 5:10.59
146 Matthew McClure FR Bolles 4:52.33 5:10.98
154 Michael Toppi FR Viera 4:37.45 5:15.28
162 Jesse Rodriguez SO Belen Jesuit Prep 6:31.50 5:18.29
170 Grant Butler JR Bishop Kenny 5:09.06 5:25.32
Boys 1600m Run Open Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Chris Russell SO Stanton 4:40.42
26 Maxwell Franklin SR Niceville 4:41.07
37 Jacques Guillaume JR Mandarin 4:43.89
59 Ziyan Nathan 11 Hoover 4:48.20
63 Raekwon Hopkins FR Alonso 4:49.31
67 Kevin Vazquez SO Riverdale 4:49.89
69 CESAR GOMEZ JR Doral Academy 4:50.48
76 Disner Moreno SR Miami Sunset 4:51.94
82 David Meza SR Belen Jesuit Prep 4:53.59
85 Danny O'Leary FR Jesuit (Tampa) 4:54.01
86 Ryan Adamczyk SR Stanton 4:54.27
90 Mason McCord JR Wakulla 4:55.10
91 Logan Chastain SR Mandarin 4:55.32
93 Michael Shenbaum JR Viera 4:55.62
95 Fernando Miguelena JR Doral Academy 4:55.66
96 Alexander Bagby SO Estero 4:55.74
107 Vicente Sanchez JR Belen Jesuit Prep 4:59.71
113 Luke Berna JR Nease 5:02.05
120 Matthew Bassford SO Mandarin 5:04.06
123 Bryan Baker JR Viera 5:04.50
134 Daniel Holzknecht SR Washington (Pensacola) 5:07.66
138 Andrew Waitrovich JR Bishop Kenny 5:08.86
145 Stephen Favale SO Mandarin 5:10.91
Boys 1600m Run Open Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
35 Zachary Dale JR Estero 4:15.26 4:43.62 4:52.13 3:46.90
45 Ford Bennett 12 Deerfield-Windsor School 6:08.34 4:45.53 4:31.26 3:22.73
47 Brandon Palomino JR Estero 5:59.81 4:45.56 5:54.10 5:48.39
49 James Kilduff JR Chiles 4:34.83 4:46.28 6:09.31 6:12.17
50 Sam Mountin SR Chiles 4:26.29 4:46.33 6:12.23 5:55.05
51 Jonathan Edwards JR Fort Myers 3:37.73 4:46.48 3:46.32 4:35.02
58 Michael Teal SO Bishop Kenny 4:19.17 4:47.96 5:05.24 4:45.08
61 Daniel Wiedeman JR Wakulla 5:08.86 4:48.65 5:29.06 5:05.97
62 Julian Seda-Gaud SO Lake Minneola 4:20.35 4:49.27 4:55.06 5:12.42
65 Brandon Nguyen 12 Hoover 4:58.35 4:49.66 3:51.73 6:04.98
66 Tomas Duque FR Belen Jesuit Prep 4:35.21 4:49.69 6:02.12 3:34.37
71 T. J. Sutphin SR Nease 6:00.84 4:51.00 4:36.45 4:01.53
74 Nicholas Ciarlariello SO Community Christian (Tal) 3:56.11 4:51.49 5:06.07 5:55.62
75 Taylor Hampson JR Nease 4:31.18 4:51.59 4:57.43 3:38.70
97 Kameron Jones 12 Alexander 3:50.77 4:55.86 4:49.95 3:59.65
112 Colsen Palmer FR Fort Myers 6:17.42 5:01.93 3:40.41 5:35.15
131 Justin Spleha FR Spanish River 6:38.58 5:06.60 3:40.76 4:08.35
163 Chase O'Brien SO Pine Crest 5:06.49 5:19.26 4:24.99 3:59.45
Boys 1600m Run Open Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Hawthorne Hay 11 Chiles HS 4:39.95
27 Amir Dayal 10 Alexander 4:41.15
28 Joesem Torres Colon SO Lake Wales 4:41.35
31 Jack Rizzo SR Pine Crest 4:42.74
33 Colton Tucker JR Estero 4:43.48
38 Kaden Harris 9 Alexander 4:44.13
40 Julian Seda-Gaud SO Lake Minneola 4:44.47
42 Julian Trerotola JR Mandarin 4:44.99
44 David Milburn SR Washington (Pensacola) 4:45.32
46 Parker Maddox JR Jesuit (Tampa) 4:45.54
53 Gavin Laielli SO Lakewood Ranch 4:47.53
56 Cole Heeg JR Mandarin 4:47.86
60 Luke Fatovic SO Pine Crest 4:48.49
64 Spencer Amsellem JR Chiles 4:49.34
68 Luke Dickinson JR Satellite 4:49.96
73 Luke Rivera SR Miami Sunset 4:51.41
78 Joshua Workowski JR Circle Christian 4:51.96
83 Richard Whatley JR Pine Forest 4:53.90
121 William Camp SO Bolles 5:04.12
127 Isaac Leb JR Spanish River 5:04.94
147 Adrian Abedon SR Pine Crest 5:12.73
Boys 1600m Run Open Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Adam Dieck SO Jesuit (Tampa) 3:47.03 4:33.52 5:33.70 3:41.56 4:25.32 4:33.52
6 Andy Martinez SR Viera 3:44.63 5:45.17 5:09.56 4:31.20 5:28.73 4:33.94
9 Paul Foreman JR George Steinbrenner 5:52.62 5:08.54 4:52.01 4:32.73 5:52.62 4:35.48
13 Connor Berne SO Pine Crest 3:54.63 4:27.75 3:38.07 4:58.12 4:00.15 4:36.03
14 Coby Karl JR Viera 3:41.16 4:28.15 5:20.67 4:14.33 4:00.51 4:36.44
15 Jarrod Hemann JR South Fork 5:45.73 5:34.67 3:27.44 3:27.44 5:42.96 4:36.58
18 Andoni Mercado JR Miami Sunset 3:34.42 4:24.54 4:02.26 4:07.83 3:20.50 4:38.46
22 Nicolas Hidalgo SO Belen Jesuit Prep 3:29.76 5:41.20 4:34.08 4:31.28 3:21.37 4:39.67
25 Assencha Ashebo JR Leon 3:53.04 5:56.58 4:07.08 4:43.58 3:36.20 4:40.77
34 Eric Romo SR Plant 5:23.21 4:54.85 5:26.04 3:29.80 5:45.89 4:43.51
36 Benjamin Sweiderk JR Venice 4:21.08 4:46.62 4:12.57 4:21.08 3:55.54 4:43.78
41 Gavin Hazlett JR Stanton 3:36.44 3:47.83 5:36.04 3:30.74 5:50.28 4:44.78
43 David Szczesniak JR Mandarin 5:07.83 5:50.58 4:33.62 3:39.47 3:36.62 4:45.02
48 Josh Robrahn JR Fort Myers 3:37.06 5:14.16 5:02.74 3:34.20 3:25.64 4:45.60
52 Bryson Gonzalez JR Leon 3:23.47 3:54.99 3:57.86 4:03.59 5:06.63 4:46.57
54 Christian Aubert SR Niceville 5:39.40 3:24.21 5:13.51 5:22.14 3:47.22 4:47.62
55 Chris Porter SR Rickards 5:59.75 5:22.34 5:30.97 4:30.54 5:25.22 4:47.80
88 Alec Kwon JR Spanish River 3:44.04 5:36.06 4:48.90 5:53.75 4:51.85 4:54.79
101 Ethan Bar-Nur SR Spanish River 3:34.87 3:46.81 4:43.51 4:43.51 6:24.98 4:58.43
Boys 1600m Run Open Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Myles Stoots 12 Faith Academy 4:27.98
2 Blake Walker JR George Steinbrenner 4:29.84
3 Zachary Harrigan SO George Steinbrenner 4:30.28
4 Kevin Updike SO Lake Wales 4:31.65
7 Porter Hill 11 Deerfield-Windsor School 4:34.46
8 Kaden Jones SO Mosley 4:34.97
10 Clayburn Milford SR Chiles 4:35.72
11 Rex Green 9 Scottsboro HS 4:35.75
12 Colton Berquist SO West Orange 4:35.80
16 Lawson McLeod FR Jesuit (Tampa) 4:36.78
17 Michael Holden SR Lake Wales 4:38.06
19 Pedro Garcia JR Braddock 4:38.72
20 Yonas Sauers JR Alonso 4:38.88
21 Ladarius Tellis SO Lake Wales 4:39.29
29 Cole Rutkowski SO Bolles 4:42.32
30 Mitchell Curtis 10 Mount Dora Christian Acad 4:42.71
32 Lucas de la Hoz SR Belen Jesuit Prep 4:43.32
39 Jabari Owens SR Pine Crest 4:44.18
57 Thomas Eggers JR Niceville 4:47.92
70 Henrique Souza SR Belen Jesuit Prep 4:50.68
79 Gabriel Ortega SR Pine Crest 4:52.04
125 Brian Robinson SO Estero 5:04.86
157 Christopher Wilhelm SR Trinity Prep 5:16.63