March 22-23, 2019
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Boys 3200m Run Invitational High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hunter Appleton 12 Brother Martin 9:06.76
2 Anderson Denton JR Lake Wales 9:11.93
3 Ethan Geiger JR Robinson 9:13.46
4 Cade Monk SR Buchholz 9:14.40
5 Nehemiah Rivers SR Wharton 9:17.22
6 Benjamin Hartvigsen SR Sarasota 9:19.48
7 Jake Turner JR Armwood 9:19.56
8 Zach Cloud JR St. Cloud 9:21.45
9 Jonathan Reid SR Lakewood Ranch 9:24.45
10 Gabriel Curtis SR Mount Dora Christian 9:25.97
11 Nicholas Miller SR West Orange 9:26.83
12 Silas Franklin 12 Smiths Station 9:27.50
13 Alex Hastings SR Bolles 9:27.54
14 Connor Phillips SR Chiles 9:28.95
15 Zack Truitt 10 Landmark Christian School 9:29.28
16 Reed Legg JR Citrus Park Christian 9:29.64
17 Chase Rivera SR Bolles 9:30.99
18 Thomas Weiler JR South Fork 9:31.27
19 Keith Gibson JR Plant 9:33.37
20 Rheinhardt Harrison FR Nease 9:34.52
21 Yonas Sauers JR Alonso 9:34.73
22 Gabriel Montague SO Satellite 9:34.97
23 Justin Wilson FR Satellite 9:35.30
24 Jackson Pruim SR Mount Dora Christian 9:35.39
25 Diego Gomez SO Belen Jesuit Prep 9:36.20
26 Bradley Ball SO Nease 9:36.35
27 Justin Tackling JR Nease 9:36.40
28 Austin Montini SO Oak Hall 9:36.59
29 Kamren Khan SR Bolles 9:37.25
30 Thomas Gallant SR Creekside 9:40.65
31 Phillip Gindl JR West Florida 9:40.82
32 Myles Stoots 12 Faith Academy 9:43.29
33 Riley Thornton 11 Jefferson High School 9:44.09
34 Gabriel Lara JR George Steinbrenner 9:44.73
35 Josh Stern SO Satellite 9:46.04
36 Wynne Thomas SO Plant 9:46.60
37 Kevin Updike SO Lake Wales 9:46.98
38 Brandon DeMa Lee 12 Thompson 9:47.48
39 Chandler Moulton 12 Smiths Station 9:48.03
40 Antonio Romero SR Ponte Vedra 9:49.70
41 Joenathan Stallings SR Braddock 9:50.25
42 Alex Quesada SR Gaither 9:50.61
43 Alan Galicia-Romero SR Sarasota 9:52.02
44 Sebastian Kenne SR Stanton 9:52.14
45 Will Noonan SR Spanish River 9:53.32
46 Clayburn Milford SR Chiles 9:53.69
47 Richard Bennett JR Robinson 9:54.24
48 Gabriel Ortega SR Pine Crest 9:54.68
49 Michael Adams JR Mandarin 9:55.34
50 William Carlson JR Plant 9:57.96
51 Will Brady FR Bolles 9:57.98
52 Todd Wendel SO Niceville 9:58.91
53 Andy Martinez SR Viera 10:05.11
54 John-Anthony Hernandez JR St. Cloud 10:05.31
55 Jacob Ossi JR Bishop Kenny 10:05.37
56 Zachary Vincennie JR Spanish River 10:06.07
57 Benson Atkins 10 Scottsboro HS 10:06.26
58 Anthony Stephens SR Wharton 10:06.90
59 Davis Bly SR George Steinbrenner 10:18.66
60 Christopher Wilhelm SR Trinity Prep 10:30.89
61 Jared Hammill SO Wharton 10:31.97
62 Mitchell Curtis 10 Mount Dora Christian Acad 10:33.73
Boys 3200m Run Invitational High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Thomas Weiler JR South Fork 9:31.27
19 Keith Gibson JR Plant 9:33.37
21 Yonas Sauers JR Alonso 9:34.73
25 Diego Gomez SO Belen Jesuit Prep 9:36.20
26 Bradley Ball SO Nease 9:36.35
27 Justin Tackling JR Nease 9:36.40
30 Thomas Gallant SR Creekside 9:40.65
31 Phillip Gindl JR West Florida 9:40.82
32 Myles Stoots 12 Faith Academy 9:43.29
36 Wynne Thomas SO Plant 9:46.60
39 Chandler Moulton 12 Smiths Station 9:48.03
41 Joenathan Stallings SR Braddock 9:50.25
42 Alex Quesada SR Gaither 9:50.61
47 Richard Bennett JR Robinson 9:54.24
49 Michael Adams JR Mandarin 9:55.34
50 William Carlson JR Plant 9:57.96
51 Will Brady FR Bolles 9:57.98
53 Andy Martinez SR Viera 10:05.11
54 John-Anthony Hernandez JR St. Cloud 10:05.31
55 Jacob Ossi JR Bishop Kenny 10:05.37
56 Zachary Vincennie JR Spanish River 10:06.07
57 Benson Atkins 10 Scottsboro HS 10:06.26
58 Anthony Stephens SR Wharton 10:06.90
61 Jared Hammill SO Wharton 10:31.97
Boys 3200m Run Invitational High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Jonathan Reid SR Lakewood Ranch 9:24.45
11 Nicholas Miller SR West Orange 9:26.83
14 Connor Phillips SR Chiles 9:28.95
16 Reed Legg JR Citrus Park Christian 9:29.64
20 Rheinhardt Harrison FR Nease 9:34.52
22 Gabriel Montague SO Satellite 9:34.97
24 Jackson Pruim SR Mount Dora Christian 9:35.39
29 Kamren Khan SR Bolles 9:37.25
33 Riley Thornton 11 Jefferson High School 9:44.09
34 Gabriel Lara JR George Steinbrenner 9:44.73
35 Josh Stern SO Satellite 9:46.04
37 Kevin Updike SO Lake Wales 9:46.98
38 Brandon DeMa Lee 12 Thompson 9:47.48
40 Antonio Romero SR Ponte Vedra 9:49.70
43 Alan Galicia-Romero SR Sarasota 9:52.02
44 Sebastian Kenne SR Stanton 9:52.14
45 Will Noonan SR Spanish River 9:53.32
46 Clayburn Milford SR Chiles 9:53.69
48 Gabriel Ortega SR Pine Crest 9:54.68
52 Todd Wendel SO Niceville 9:58.91
59 Davis Bly SR George Steinbrenner 10:18.66
60 Christopher Wilhelm SR Trinity Prep 10:30.89
62 Mitchell Curtis 10 Mount Dora Christian Acad 10:33.73
Boys 3200m Run Invitational High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hunter Appleton 12 Brother Martin 9:06.76
2 Anderson Denton JR Lake Wales 9:11.93
3 Ethan Geiger JR Robinson 9:13.46
4 Cade Monk SR Buchholz 9:14.40
5 Nehemiah Rivers SR Wharton 9:17.22
6 Benjamin Hartvigsen SR Sarasota 9:19.48
7 Jake Turner JR Armwood 9:19.56
8 Zach Cloud JR St. Cloud 9:21.45
10 Gabriel Curtis SR Mount Dora Christian 9:25.97
12 Silas Franklin 12 Smiths Station 9:27.50
13 Alex Hastings SR Bolles 9:27.54
15 Zack Truitt 10 Landmark Christian School 9:29.28
17 Chase Rivera SR Bolles 9:30.99
23 Justin Wilson FR Satellite 9:35.30
28 Austin Montini SO Oak Hall 9:36.59