March 13, 2019
|

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 2:00.73 10
2 Omario Windett SO Poinciana 2:01.99 8
3 Aidan O'Gorman SR New Smyrna Beach 2:02.89 6
4 Aiden Arnold SO Lake Nona 2:03.26 5
5 Andrew Carrera SR St. Cloud 2:04.88 4
6 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:07.99 3
7 Kenneth Williams SR Lake Nona 2:08.57 2
8 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 2:10.16 1
9 Gabriel Amadis SR Osceola (Kissimmee) 2:10.89 -
9 Hansel Lugo Ramos SO East Ridge 2:10.89 -
11 Chris Hill FR New Smyrna Beach 2:11.00 -
12 Maxwell Frederic JR New Dimensions 2:11.47 -
13 Anthony Suarez JR New Dimensions 2:12.45 -
14 Griffin Cooney SO New Smyrna Beach 2:12.73 -
15 Charles Moore SO East Ridge 2:12.80 -
16 Mario Harris JR Osceola (Kissimmee) 2:12.84 -
17 Anthony Brown FR Orlando Christian Prep 2:13.42 -
18 Rey Diaz   East Ridge HS 2:13.64 -
19 Alejandro Rodriguez FR New Dimensions 2:13.67 -
20 Joshua Jimenez-Abreu FR Cypress Creek 2:13.82 -
21 Karlos Neymour SR East Ridge 2:14.41 -
22 Orlando Quiros SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:15.17 -
23 Stephen Romer SO Harmony 2:15.50 -
24 Hunter Oppedal SR Harmony 2:16.39 -
25 Ricardo Ortiz SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:16.57 -
26 Jack Sangmeister SO Lake Nona 2:16.64 -
27 Alexis Carrasco JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:16.72 -
28 Alex Sheperd SR New Smyrna Beach 2:16.81 -
29 Shawn Sherman SR St. Cloud 2:16.87 -
30 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:17.39 -
31 Luis Negron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:18.10 -
32 Nicholas Morrison SR Harmony 2:18.37 -
33 Nicholas Scott SO Lake Nona 2:18.40 -
34 Youseff Sadek SR Harmony 2:19.53 -
35 Andres Soto FR Osceola (Kissimmee) 2:19.60 -
36 Max Ciulla FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:19.61 -
37 Erick Portillo JR Cypress Creek 2:19.88 -
38 Erick Portillo JR Cypress Creek 2:20.43 -
39 Jonathan Draper 12 Harmony HS 2:20.80 -
40 Juan Soto JR Osceola (Kissimmee) 2:21.03 -
41 John Bazel FR New Smyrna Beach 2:21.41 -
42 Dylan Hamby JR Lake Nona 2:21.70 -
43 Willie Oliver JR Orlando Christian Prep 2:22.14 -
44 Rohan Urquhart SR Cypress Creek 2:22.86 -
45 Aaidan Bon JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:24.69 -
46 Conner Yi FR Harmony 2:25.10 -
47 Jaden Cofield SO Poinciana 2:25.16 -
48 Dylan Montoia SO St. Cloud 2:25.42 -
49 Carlson Michel FR Poinciana 2:25.82 -
50 Anthony Mercado SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:26.28 -
51 Levi Lewis SO Poinciana 2:26.55 -
52 Aiden Gilbert 8 Orlando Christian Prep 2:27.88 -
53 Bradley Secomski FR New Smyrna Beach 2:29.14 -
54 Khalil Amarir FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:29.15 -
55 Ibrahim Saney JR Cypress Creek 2:30.20 -
56 Chase McKee SO New Smyrna Beach 2:30.25 -
57 Isaac St. Remy FR New Dimensions 2:32.32 -
58 Donzel Facey SR Poinciana 2:32.48 -
59 Anthony Harlow FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:32.54 -
60 Jordan Braid JR New Dimensions 2:33.66 -
61 Ajay Payman JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:34.22 -
62 Jason Padilla SO New Dimensions 2:34.31 -
63 Jayden Cooper 7 Orlando Christian Prep 2:35.36 -
64 Steven Esquival FR Poinciana 2:36.02 -
65 Warren Providence FR Orlando Christian Prep 2:38.94 -
66 Demariane Chaney SO Orlando Christian Prep 2:39.28 -
67 Jordan Gilbert 7 Orlando Christian Prep 2:40.47 -
68 Victor Estrada   Harmony HS 2:40.96 -
69 Connor Darrin 12 Harmony HS 2:41.48 -
70 Thomas Sturges FR New Smyrna Beach 2:43.51 -
71 Edward St. Remy FR New Dimensions 2:43.91 -
72 Gabriel Grassi JR New Dimensions 2:47.37 -
73 Woochy Elize JR New Dimensions 2:47.62 -
74 Caylob Laboy FR Osceola (Kissimmee) 2:49.97 -
75 Malachi Bowen JR Poinciana 2:56.25 -
76 Gil Caraballo Santiago SO New Dimensions 3:02.56 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Anthony Brown FR Orlando Christian Prep 2:13.42 -
18 Rey Diaz   East Ridge HS 2:13.64 -
57 Isaac St. Remy FR New Dimensions 2:32.32 -
65 Warren Providence FR Orlando Christian Prep 2:38.94 -
66 Demariane Chaney SO Orlando Christian Prep 2:39.28 -
67 Jordan Gilbert 7 Orlando Christian Prep 2:40.47 -
68 Victor Estrada   Harmony HS 2:40.96 -
69 Connor Darrin 12 Harmony HS 2:41.48 -
70 Thomas Sturges FR New Smyrna Beach 2:43.51 -
71 Edward St. Remy FR New Dimensions 2:43.91 -
72 Gabriel Grassi JR New Dimensions 2:47.37 -
73 Woochy Elize JR New Dimensions 2:47.62 -
74 Caylob Laboy FR Osceola (Kissimmee) 2:49.97 -
76 Gil Caraballo Santiago SO New Dimensions 3:02.56 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Andres Soto FR Osceola (Kissimmee) 2:19.60 -
55 Ibrahim Saney JR Cypress Creek 2:30.20 -
58 Donzel Facey SR Poinciana 2:32.48 -
59 Anthony Harlow FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:32.54 -
60 Jordan Braid JR New Dimensions 2:33.66 -
61 Ajay Payman JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:34.22 -
62 Jason Padilla SO New Dimensions 2:34.31 -
63 Jayden Cooper 7 Orlando Christian Prep 2:35.36 -
64 Steven Esquival FR Poinciana 2:36.02 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Shawn Sherman SR St. Cloud 2:16.87 -
30 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:17.39 -
44 Rohan Urquhart SR Cypress Creek 2:22.86 -
47 Jaden Cofield SO Poinciana 2:25.16 -
48 Dylan Montoia SO St. Cloud 2:25.42 -
49 Carlson Michel FR Poinciana 2:25.82 -
50 Anthony Mercado SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:26.28 -
52 Aiden Gilbert 8 Orlando Christian Prep 2:27.88 -
53 Bradley Secomski FR New Smyrna Beach 2:29.14 -
54 Khalil Amarir FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:29.15 -
56 Chase McKee SO New Smyrna Beach 2:30.25 -
75 Malachi Bowen JR Poinciana 2:56.25 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Mario Harris JR Osceola (Kissimmee) 2:12.84 -
31 Luis Negron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:18.10 -
32 Nicholas Morrison SR Harmony 2:18.37 -
33 Nicholas Scott SO Lake Nona 2:18.40 -
34 Youseff Sadek SR Harmony 2:19.53 -
36 Max Ciulla FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:19.61 -
37 Erick Portillo JR Cypress Creek 2:19.88 -
38 Erick Portillo JR Cypress Creek 2:20.43 -
43 Willie Oliver JR Orlando Christian Prep 2:22.14 -
45 Aaidan Bon JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:24.69 -
46 Conner Yi FR Harmony 2:25.10 -
51 Levi Lewis SO Poinciana 2:26.55 -
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Hansel Lugo Ramos SO East Ridge 2:10.89 -
9 Gabriel Amadis SR Osceola (Kissimmee) 2:10.89 -
19 Alejandro Rodriguez FR New Dimensions 2:13.67 -
20 Joshua Jimenez-Abreu FR Cypress Creek 2:13.82 -
23 Stephen Romer SO Harmony 2:15.50 -
24 Hunter Oppedal SR Harmony 2:16.39 -
25 Ricardo Ortiz SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:16.57 -
26 Jack Sangmeister SO Lake Nona 2:16.64 -
27 Alexis Carrasco JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:16.72 -
28 Alex Sheperd SR New Smyrna Beach 2:16.81 -
39 Jonathan Draper 12 Harmony HS 2:20.80 -
40 Juan Soto JR Osceola (Kissimmee) 2:21.03 -
41 John Bazel FR New Smyrna Beach 2:21.41 -
42 Dylan Hamby JR Lake Nona 2:21.70 -
Boys' 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 2:00.73 10
2 Omario Windett SO Poinciana 2:01.99 8
3 Aidan O'Gorman SR New Smyrna Beach 2:02.89 6
4 Aiden Arnold SO Lake Nona 2:03.26 5
5 Andrew Carrera SR St. Cloud 2:04.88 4
6 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:07.99 3
7 Kenneth Williams SR Lake Nona 2:08.57 2
8 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 2:10.16 1
11 Chris Hill FR New Smyrna Beach 2:11.00 -
12 Maxwell Frederic JR New Dimensions 2:11.47 -
13 Anthony Suarez JR New Dimensions 2:12.45 -
14 Griffin Cooney SO New Smyrna Beach 2:12.73 -
15 Charles Moore SO East Ridge 2:12.80 -
21 Karlos Neymour SR East Ridge 2:14.41 -
22 Orlando Quiros SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:15.17 -