March 28-30, 2019
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Boys 800m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Dalton Brown SR Tavares 1:54.01
2 Garrett Ricardo SR Flanagan 1:54.81
3 Edgardo Valdez Senior Shorewood 1:55.01
4 Keegan Simms SR Miami Southridge 1:55.05
5 Jonathan Reid SR Lakewood Ranch 1:56.16
6 Tommy Cardenas SR Mater Academy 1:57.23
7 Brandon Phillips SR South Walton 1:57.25
8 Charles Hruda SR Lincoln 1:57.49
9 Alexander Singh SR Mariner 1:57.66
10 Shawn Gordon SR Flagler Palm Coast 1:58.03
11 Onix Ortiz JR Windermere 1:58.36
12 Darius Rainey FR Hillsborough 1:58.42
13 Dylan Branch SR Avon Park 1:58.57
14 Joseph Montes SR Flanagan 1:58.83
15 Walker Brunner JR Barron Collier 1:59.11
16 Alex Miranda SR St. Cloud 1:59.17
17 Carter Rowe JR Windermere 1:59.22
18 Isaiah Vanderberg Senior Olympic 1:59.44
19 Jordan Guice SO Rickards 1:59.91
20 Jonathan Memnon SR Nova 1:59.96
21 Christian Pierre-Paul SR West Orange 2:00.08
22 Jevon Clarke JR Apopka 2:00.30
23 Carson Skillman SR Venice 2:00.52
24 Diego Rivera SR Timber Creek 2:00.53
25 Disner Moreno SR Miami Sunset 2:00.80
26 Malcolm Brown SO Miami Columbus 2:00.80
27 Gio Rodriguez SR Vanguard (Ocala) 2:00.84
28 Anderson Felix SR Lehigh 2:00.98
29 Micah Gray Junior Cin. Princeton 2:01.19
30 Matthew Mule SO West Boca Raton 2:01.20
31 Jared Falchook FR Celebration 2:01.22
32 Brendan Faulkner JR Ida Baker 2:01.24
33 Benton Anderson SR Winter Park 2:01.36
34 Josh Gillis SO Master's Academy (Oviedo) 2:01.51
35 Shmael Jacques SR Olympia 2:01.71
36 Spencer Watry Junior Milton 2:01.85
37 Jabari Owens SR Pine Crest 2:01.87
38 Darrell Thomas SR Flagler Palm Coast 2:01.88
39 Wesley Magnell SR Flagler Palm Coast 2:01.93
40 David Giannini Senior Gonzaga 2:02.14
41 Emory Clemons FR American Heritage 2:02.41
42 Sage Brands JR St. Thomas Aquinas 2:02.42
43 Bryan Vega JR Fort Pierce Central 2:02.51
44 Christian Ruocco SO Dwyer 2:02.56
45 Alan Galicia-Romero SR Sarasota 2:02.58
46 Elias Perez SR Ridgeview 2:02.69
47 Isaac Jacobs SR Lake Highland Prep 2:02.85
48 Matthew Bush JR Wekiva 2:03.17
49 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 2:03.30
50 Jackson Davis JR Apopka 2:03.46
51 Jaxon Reed JR Lake Minneola 2:03.60
52 Mozinski Lince JR Miramar 2:03.87
53 Colton Sall JR Cocoa Beach 2:04.03
54 Reed Legg JR Citrus Park Christian 2:04.06
55 Kolten Kossler SR Lake Mary 2:04.09
56 Marcus Stackhouse Senior Gonzaga 2:04.12
57 John Dahlberg SR Flagler Palm Coast 2:04.30
58 Blaine Farrell JR Lake Mary 2:04.68
59 Adrien Zambaux JR Sarasota 2:04.92
60 Nathan Farrell JR Flagler Palm Coast 2:05.01
61 Jack Willett SR Lakewood 2:05.12
62 James Hayes SR St. Augustine 2:05.19
63 Luke Fatovic SO Pine Crest 2:05.24
64 Aaron Bracy JR Apopka 2:05.25
65 Vance Ruiz SO Lecanto 2:05.78
66 Ryan Sloan SO Fort Walton Beach 2:06.17
67 Ryan Ringer SR Ida Baker 2:06.56
68 Elijah Jackson SR Wekiva 2:07.00
69 Thomas Townley JR George Jenkins 2:07.01
70 Jamal Slaven JR Olympia 2:07.94
71 Alec Collado SR Miami Coral Park 2:08.07
72 Damien Bermudez SR Miami Coral Park 2:08.59
73 Tahj Johnson SR Miramar 2:11.71
74 Cade Lyttle SO Boca Raton 2:12.36
75 Joshua Walton JR Lake Highland Prep 2:12.76
76 August Healy SR Flagler Palm Coast 2:14.77
77 Luke Bonneville Senior Milton 2:17.41
  Johnathan Washington SR Creekside DNF
Boys 800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Dalton Brown SR Tavares 1:54.01
2 Garrett Ricardo SR Flanagan 1:54.81
3 Edgardo Valdez Senior Shorewood 1:55.01
4 Keegan Simms SR Miami Southridge 1:55.05
5 Jonathan Reid SR Lakewood Ranch 1:56.16
6 Tommy Cardenas SR Mater Academy 1:57.23
7 Brandon Phillips SR South Walton 1:57.25
8 Charles Hruda SR Lincoln 1:57.49
9 Alexander Singh SR Mariner 1:57.66
71 Alec Collado SR Miami Coral Park 2:08.07
Boys 800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Shawn Gordon SR Flagler Palm Coast 1:58.03
11 Onix Ortiz JR Windermere 1:58.36
13 Dylan Branch SR Avon Park 1:58.57
17 Carter Rowe JR Windermere 1:59.22
24 Diego Rivera SR Timber Creek 2:00.53
42 Sage Brands JR St. Thomas Aquinas 2:02.42
47 Isaac Jacobs SR Lake Highland Prep 2:02.85
49 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 2:03.30
60 Nathan Farrell JR Flagler Palm Coast 2:05.01
Boys 800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Darius Rainey FR Hillsborough 1:58.42
14 Joseph Montes SR Flanagan 1:58.83
16 Alex Miranda SR St. Cloud 1:59.17
18 Isaiah Vanderberg Senior Olympic 1:59.44
19 Jordan Guice SO Rickards 1:59.91
20 Jonathan Memnon SR Nova 1:59.96
21 Christian Pierre-Paul SR West Orange 2:00.08
23 Carson Skillman SR Venice 2:00.52
26 Malcolm Brown SO Miami Columbus 2:00.80
27 Gio Rodriguez SR Vanguard (Ocala) 2:00.84
28 Anderson Felix SR Lehigh 2:00.98
29 Micah Gray Junior Cin. Princeton 2:01.19
31 Jared Falchook FR Celebration 2:01.22
33 Benton Anderson SR Winter Park 2:01.36
34 Josh Gillis SO Master's Academy (Oviedo) 2:01.51
36 Spencer Watry Junior Milton 2:01.85
37 Jabari Owens SR Pine Crest 2:01.87
48 Matthew Bush JR Wekiva 2:03.17
Boys 800m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Walker Brunner JR Barron Collier 1:59.11
22 Jevon Clarke JR Apopka 2:00.30
25 Disner Moreno SR Miami Sunset 2:00.80
30 Matthew Mule SO West Boca Raton 2:01.20
35 Shmael Jacques SR Olympia 2:01.71
39 Wesley Magnell SR Flagler Palm Coast 2:01.93
45 Alan Galicia-Romero SR Sarasota 2:02.58
54 Reed Legg JR Citrus Park Christian 2:04.06
59 Adrien Zambaux JR Sarasota 2:04.92
61 Jack Willett SR Lakewood 2:05.12
62 James Hayes SR St. Augustine 2:05.19
65 Vance Ruiz SO Lecanto 2:05.78
67 Ryan Ringer SR Ida Baker 2:06.56
69 Thomas Townley JR George Jenkins 2:07.01
70 Jamal Slaven JR Olympia 2:07.94
72 Damien Bermudez SR Miami Coral Park 2:08.59
73 Tahj Johnson SR Miramar 2:11.71
76 August Healy SR Flagler Palm Coast 2:14.77
  Johnathan Washington SR Creekside DNF
Boys 800m Run High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
32 Brendan Faulkner JR Ida Baker 2:01.24
38 Darrell Thomas SR Flagler Palm Coast 2:01.88
40 David Giannini Senior Gonzaga 2:02.14
41 Emory Clemons FR American Heritage 2:02.41
43 Bryan Vega JR Fort Pierce Central 2:02.51
44 Christian Ruocco SO Dwyer 2:02.56
46 Elias Perez SR Ridgeview 2:02.69
50 Jackson Davis JR Apopka 2:03.46
51 Jaxon Reed JR Lake Minneola 2:03.60
52 Mozinski Lince JR Miramar 2:03.87
53 Colton Sall JR Cocoa Beach 2:04.03
55 Kolten Kossler SR Lake Mary 2:04.09
56 Marcus Stackhouse Senior Gonzaga 2:04.12
57 John Dahlberg SR Flagler Palm Coast 2:04.30
58 Blaine Farrell JR Lake Mary 2:04.68
63 Luke Fatovic SO Pine Crest 2:05.24
64 Aaron Bracy JR Apopka 2:05.25
66 Ryan Sloan SO Fort Walton Beach 2:06.17
68 Elijah Jackson SR Wekiva 2:07.00
74 Cade Lyttle SO Boca Raton 2:12.36
75 Joshua Walton JR Lake Highland Prep 2:12.76
77 Luke Bonneville Senior Milton 2:17.41