March 30, 2019
|
George Steinbrenner - Lutz, FL

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gage Knight JR Palm Harbor University 40.82 10
2 Brian Parker JR Wiregrass Ranch 41.58 8
3 Nabil Koney-Laryea JR Mitchell 41.99 6
4 Anthony Dudgeon SR Lake Wales 42.84 5
5 Chamar Cherrington JR Lake Wales 43.74 4
6 Anthony Daher JR Sunlake 44.64 3
7 Thompson Stephens SR George Steinbrenner 45.08 2
8 Jaqwoe Huffman JR Lake Wales 45.16 1
9 Rodney Almond JR George Steinbrenner 46.26 -
10 Abdullah Mbowe SR Sunlake 46.29 -
11 Eric Anderson SO Countryside 46.43 -
12 Jahni Samuel SO Sunlake 46.69 -
13 Jacob Plennert SO George Steinbrenner 46.90 -
14 Luke Osterberger JR Tampa Catholic 46.95 -
15 Jackson Parilo SO Jesuit (Tampa) 47.19 -
16 Javell Brown JR Kathleen 47.20 -
17 Gavin Schmelter SO Land O'Lakes 47.74 -
18 Justin Crouch JR Land O'Lakes 48.06 -
19 Justin Boyles JR George Steinbrenner 48.17 -
20 Brandon Rivas FR Wiregrass Ranch 48.34 -
21 Michael Vogt SO Mitchell 48.98 -
22 Connor Murray SO Alonso 49.50 -
23 Nathan Hyde FR Jesuit (Tampa) 50.71 -
24 Aidan Norlem JR George Steinbrenner 51.97 -
25 Jayshawn Waldron SO Alonso 53.12 -
26 Dylan Steady FR Land O'Lakes 53.30 -
27 Aryan Patel SO Mitchell 54.83 -
28 Davis Burnette SO Mitchell 56.04 -
29 Josef Stookes SR George Steinbrenner 59.40 -
  Javon Brown JR Kathleen DNF   
  Jebby Desronvil SO Dunbar DNS   
  Collier Martin JR Lakeland DNS   
  Joseph Bonga JR Alonso DNS   
  Yan Munoz SO Alonso DNS   
  Aaron Norwood SO Alonso DNS   
  Renald Pierre SR Dunbar DNS   
  Leonard Mustari SO Dunbar DNS   
  Dominic Friend SO Admiral Farragut DNS   
  Joshua Givens JR Admiral Farragut DNS   
  Taijuan Lucas SO Admiral Farragut DNS   
  Jacob Woods SR George Steinbrenner DNS   
  Milo Paman JR Jesuit (Tampa) DNS   
  Michael Adeshina SR Wiregrass Ranch DNS   
  Keller Agliano JR Jesuit (Tampa) DNS   
  Jake Pratt JR Jesuit (Tampa) DNS   
  Anthony Dejesus SR Lake Wales DNS   
  Juanel Figueroa SO Lakeland DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gage Knight JR Palm Harbor University 40.82 10
2 Brian Parker JR Wiregrass Ranch 41.58 8
3 Nabil Koney-Laryea JR Mitchell 41.99 6
4 Anthony Dudgeon SR Lake Wales 42.84 5
8 Jaqwoe Huffman JR Lake Wales 45.16 1
  Renald Pierre SR Dunbar DNS   
  Leonard Mustari SO Dunbar DNS   
  Anthony Dejesus SR Lake Wales DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Chamar Cherrington JR Lake Wales 43.74 4
7 Thompson Stephens SR George Steinbrenner 45.08 2
10 Abdullah Mbowe SR Sunlake 46.29 -
15 Jackson Parilo SO Jesuit (Tampa) 47.19 -
  Jebby Desronvil SO Dunbar DNS   
  Jake Pratt JR Jesuit (Tampa) DNS   
  Taijuan Lucas SO Admiral Farragut DNS   
  Joseph Bonga JR Alonso DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Anthony Daher JR Sunlake 44.64 3
9 Rodney Almond JR George Steinbrenner 46.26 -
11 Eric Anderson SO Countryside 46.43 -
13 Jacob Plennert SO George Steinbrenner 46.90 -
14 Luke Osterberger JR Tampa Catholic 46.95 -
18 Justin Crouch JR Land O'Lakes 48.06 -
  Michael Adeshina SR Wiregrass Ranch DNS   
  Keller Agliano JR Jesuit (Tampa) DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Jahni Samuel SO Sunlake 46.69 -
17 Gavin Schmelter SO Land O'Lakes 47.74 -
21 Michael Vogt SO Mitchell 48.98 -
24 Aidan Norlem JR George Steinbrenner 51.97 -
28 Davis Burnette SO Mitchell 56.04 -
  Collier Martin JR Lakeland DNS   
  Dominic Friend SO Admiral Farragut DNS   
  Yan Munoz SO Alonso DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Justin Boyles JR George Steinbrenner 48.17 -
20 Brandon Rivas FR Wiregrass Ranch 48.34 -
22 Connor Murray SO Alonso 49.50 -
23 Nathan Hyde FR Jesuit (Tampa) 50.71 -
26 Dylan Steady FR Land O'Lakes 53.30 -
29 Josef Stookes SR George Steinbrenner 59.40 -
  Jacob Woods SR George Steinbrenner DNS   
  Milo Paman JR Jesuit (Tampa) DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Javell Brown JR Kathleen 47.20 -
25 Jayshawn Waldron SO Alonso 53.12 -
27 Aryan Patel SO Mitchell 54.83 -
  Javon Brown JR Kathleen DNF   
  Juanel Figueroa SO Lakeland DNS   
  Joshua Givens JR Admiral Farragut DNS   
  Aaron Norwood SO Alonso DNS