March 30, 2019
|
George Steinbrenner - Lutz, FL

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shaniyah Benjamin JR Alonso 56.66 10
2 Zayne Jack JR George Steinbrenner 59.39 8
3 Lauryn Tate JR Tampa Catholic 59.89 6
4 Stephanie Sandborn JR Alonso 1:00.63 5
5 Faith Nelms SR Admiral Farragut 1:00.71 4
6 Sydney Spaulding FR George Jenkins 1:01.56 3
7 Natalie Brown SR George Steinbrenner 1:02.01 2
8 Vel'Lance Wells SR Kathleen 1:02.30 1
9 Daveela Bauer SO Palm Harbor University 1:02.70 -
10 Lauren Bates JR Land O'Lakes 1:02.71 -
11 Gianna Levy JR Sunlake 1:03.32 -
12 Dahlia Williams FR Wiregrass Ranch 1:04.10 -
13 Elise Graham 7 Admiral Farragut 1:04.19 -
14 Deborah Marlow SO George Steinbrenner 1:04.28 -
15 Amber Huffman SO Lake Wales 1:04.35 -
16 Abigail Perez JR Land O'Lakes 1:05.16 -
17 Afiya Thompson SO Wiregrass Ranch 1:05.66 -
18 Lillian Rohrer FR Alonso 1:05.78 -
19 Rachael Reagan FR Palm Harbor University 1:06.25 -
20 Lizzie Epps FR Land O'Lakes 1:06.46 -
21 Allison White SO Mitchell 1:06.61 -
22 Maryam Khalil FR Wiregrass Ranch 1:06.87 -
23 Kendall Ruggeri FR George Steinbrenner 1:07.90 -
24 Samya Feagin JR Lake Wales 1:08.30 -
25 Lauren Musselman SR George Jenkins 1:08.31 -
26 Sydney Grimm FR George Steinbrenner 1:08.38 -
27 Jaymonda Calmes SR Sunlake 1:08.65 -
28 Lillian Barnes SO Alonso 1:09.50 -
29 Norr Hylton SR Wiregrass Ranch 1:09.61 -
30 Emily Altwies JR Mitchell 1:09.88 -
31 LaDale Eaves JR George Jenkins 1:09.96 -
32 Erin Taylor JR Sunlake 1:10.22 -
33 Jo'Kierrea Kelly SO Kathleen 1:11.58 -
34 Jaelyn Kirkland SR Wiregrass Ranch 1:12.43 -
35 Alicia Mitchell JR Sunlake 1:12.77 -
36 Mariah King SO Tampa Bay Tech 1:14.57 -
37 Maria Davila FR Seffner Christian 1:14.61 -
38 Durmura Daniels SO Wiregrass Ranch 1:15.30 -
39 Katelyn Stebbins FR Tampa Bay Tech 1:16.89 -
40 Chyanne Chambers SO Wiregrass Ranch 1:19.38 -
41 Victoria Rodriquez SO Mitchell 1:21.31 -
  Serena Vazquez FR Admiral Farragut DNS   
  Annabelle Krutelis JR Wiregrass Ranch DNS   
  Rebecca Allen SO George Steinbrenner DNS   
  Sharielle Ransom JR Tampa Bay Tech DNS   
  Tekoyia Cheedy 7 Admiral Farragut DNS   
  Emily Beazley SR Wiregrass Ranch DNS   
  Kenya Watson FR King DNS   
  Uquasha Pride SR Lake Wales DNS   
  Laila Duffey FR Tampa Bay Tech DNS   
  Jayla Greene FR Lake Wales DNS   
  Kelis Sims 6 Admiral Farragut DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shaniyah Benjamin JR Alonso 56.66 10
2 Zayne Jack JR George Steinbrenner 59.39 8
3 Lauryn Tate JR Tampa Catholic 59.89 6
5 Faith Nelms SR Admiral Farragut 1:00.71 4
6 Sydney Spaulding FR George Jenkins 1:01.56 3
7 Natalie Brown SR George Steinbrenner 1:02.01 2
11 Gianna Levy JR Sunlake 1:03.32 -
  Sharielle Ransom JR Tampa Bay Tech DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Vel'Lance Wells SR Kathleen 1:02.30 1
10 Lauren Bates JR Land O'Lakes 1:02.71 -
13 Elise Graham 7 Admiral Farragut 1:04.19 -
15 Amber Huffman SO Lake Wales 1:04.35 -
25 Lauren Musselman SR George Jenkins 1:08.31 -
27 Jaymonda Calmes SR Sunlake 1:08.65 -
33 Jo'Kierrea Kelly SO Kathleen 1:11.58 -
  Jayla Greene FR Lake Wales DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Stephanie Sandborn JR Alonso 1:00.63 5
9 Daveela Bauer SO Palm Harbor University 1:02.70 -
12 Dahlia Williams FR Wiregrass Ranch 1:04.10 -
14 Deborah Marlow SO George Steinbrenner 1:04.28 -
16 Abigail Perez JR Land O'Lakes 1:05.16 -
20 Lizzie Epps FR Land O'Lakes 1:06.46 -
21 Allison White SO Mitchell 1:06.61 -
23 Kendall Ruggeri FR George Steinbrenner 1:07.90 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Afiya Thompson SO Wiregrass Ranch 1:05.66 -
19 Rachael Reagan FR Palm Harbor University 1:06.25 -
22 Maryam Khalil FR Wiregrass Ranch 1:06.87 -
28 Lillian Barnes SO Alonso 1:09.50 -
31 LaDale Eaves JR George Jenkins 1:09.96 -
  Rebecca Allen SO George Steinbrenner DNS   
  Tekoyia Cheedy 7 Admiral Farragut DNS   
  Kelis Sims 6 Admiral Farragut DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Sydney Grimm FR George Steinbrenner 1:08.38 -
29 Norr Hylton SR Wiregrass Ranch 1:09.61 -
30 Emily Altwies JR Mitchell 1:09.88 -
34 Jaelyn Kirkland SR Wiregrass Ranch 1:12.43 -
  Annabelle Krutelis JR Wiregrass Ranch DNS   
  Kenya Watson FR King DNS   
  Laila Duffey FR Tampa Bay Tech DNS   
  Serena Vazquez FR Admiral Farragut DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Erin Taylor JR Sunlake 1:10.22 -
35 Alicia Mitchell JR Sunlake 1:12.77 -
36 Mariah King SO Tampa Bay Tech 1:14.57 -
37 Maria Davila FR Seffner Christian 1:14.61 -
38 Durmura Daniels SO Wiregrass Ranch 1:15.30 -
41 Victoria Rodriquez SO Mitchell 1:21.31 -
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Lillian Rohrer FR Alonso 1:05.78 -
24 Samya Feagin JR Lake Wales 1:08.30 -
39 Katelyn Stebbins FR Tampa Bay Tech 1:16.89 -
40 Chyanne Chambers SO Wiregrass Ranch 1:19.38 -
  Emily Beazley SR Wiregrass Ranch DNS   
  Uquasha Pride SR Lake Wales DNS