March 30, 2019
|
George Steinbrenner - Lutz, FL

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Derrick Andrews Powley JR Tampa Bay Tech 11.23 10 1.2
2 Brandon Odom Walker JR Tampa Bay Tech 11.23 8 1.1
3 Jeremiah Brown SR Tampa Bay Tech 11.25 6 1.2
4 Kendall Dennis JR Kathleen 11.46 5 1.2
5 Nathan Howard SR Land O'Lakes 11.53 4 0.3
6 Douglas Turner Jr. JR Kathleen 11.53 3 0.4
7 Matthew Durrance SO George Steinbrenner 11.54 2 +0.0
8 Noah Meadows JR Palm Harbor University 11.54 1 +0.0
9 Elijah Muzzy SR River Ridge 11.55 - 1.2
10 Jaqwoe Huffman JR Lake Wales 11.57 - 1.0
11 Rictarious Robinson SR Tampa Bay Tech 11.58 - 1.2
12 Draysun Bonney SO Palm Harbor University 11.62 - 0.4
13 Latorrious Terry JR Lake Wales 11.66 - 0.4
14 Robert Morrison SR Jesuit (Tampa) 11.66 - +0.0
15 Chance Martin SR Seffner Christian 11.67 - +0.0
15 Diontray Manuel JR Tampa Catholic 11.67 - 0.4
17 Dennis Lynn Jr JR Robinson 11.68 - 1.0
18 Kyle Butchko SO River Ridge 11.68 - 1.8
19 Robert Curry JR Alonso 11.70 - 1.8
20 Paul Yglesias SR George Steinbrenner 11.71 - 1.0
21 Yusuf Johnson SR Land O'Lakes 11.71 - 0.3
22 Antonio Martin JR Kathleen 11.72 - 0.3
23 Alin Joseph SO Tampa Bay Tech 11.75 - 1.8
24 Devin Deluna SO George Steinbrenner 11.77 - 0.3
25 Alex Dunn JR Sunlake 11.84 - -0.2
26 Jeffery Chamberlin JR Mitchell 11.85 - 0.3
27 Micheal Hopkins JR Tampa Bay Tech 11.88 - -0.2
28 Elijah Mayfield SO Sunlake 11.89 - 0.3
29 Timothy Young JR Tampa Catholic 11.91 - 1.8
30 Robert Patterson JR George Steinbrenner 12.08 - -0.2
31 Davis Burnette SO Mitchell 12.09 - -0.2
32 Dontaye Reynolds FR Wiregrass Ranch 12.10 - -0.2
33 Joseph Bryant SO Seffner Christian 12.13 - 1.2
34 Anthony Daher JR Sunlake 12.19 - 1.2
35 Darnell Sadou SO Sickles 12.31 - 1.2
36 Daniel Lester FR Sunlake 12.33 - 1.2
37 Christian Bailey SR Mitchell 12.39 - -0.2
38 Oliver Williams JR Land O'Lakes 12.50 - -0.7
39 Keston Gibson SO Land O'Lakes 12.57 - -0.7
40 DeAngleo Leslie JR Alonso 12.58 - -0.7
41 Chase Brownell SO Sunlake 12.59 - -0.7
42 Losbury Hinds SO Alonso 12.69 - -0.7
43 Jake Herny SR Mitchell 12.95 - -0.7
44 Jorge Rodriguez SR Sickles 13.85 - -0.7
  Dylan Robinson SO Tampa Bay Tech FS    -
  Larry Hodges SR Jesuit (Tampa) DNS    -
  Nick King JR Jesuit (Tampa) DNS    -
  Aaron Wilson SR Sunlake DNS    -
  Parker Munari SO Wiregrass Ranch DNS    -
  Raynardio Copeland JR Kathleen DNS    -
  Cameron Smith SR Admiral Farragut DNS    -
  Martel Mott SO Admiral Farragut DNS    -
  Psaveon Reaves SR Admiral Farragut DNS    -
  Joshua Givens JR Admiral Farragut DNS    -
  Courtney Eubanks JR Admiral Farragut DNS    -
  Tyrel Kennedy SR Dunbar DNS    -
  Jarvis Jones JR Dunbar DNS    -
  Milledge Seneca SR Dunbar DNS    -
  Darwin Cotto FR Alonso DNS    -
  Quentavian Anderson JR Lake Wales DNS    -
  Tamarian Myziel JR Wiregrass Ranch DNS    -
  Keith Walker JR Wiregrass Ranch DNS    -
  Sean Roberts SO Tampa Bay Tech DNS    -
  Jahbril Boone JR Tampa Bay Tech DNS    -
  Jamal Groom JR Tampa Bay Tech DNS    -
  Zahsir Paulk SR King DNS    -
  Adrian Wallace JR King DNS    -
  Justice Goff SR King DNS    -
  Eziah Williams JR Land O'Lakes DNS    -
  Jacob Neary SR Land O'Lakes DNS    -
  Kairon Hampton JR Tampa Bay Tech DNS    -
  Taylor Gant SO Lakeland DNS    -
  Fenley Graham JR Lakeland DNS    -
  Reggie Kellum SO Lakeland DNS    -
  Jadarius Green-McKnight JR Dunbar DNS    -
  Roger Williams JR Lake Wales DNS    -
  Avante Morrison SO Seffner Christian DNS    -
  Anthony Dejesus SR Lake Wales DNS    -
  Demarkcus Bowman JR Lakeland DNS    -
  Nurideen Shabazz SR Tampa Bay Tech DNS    -
Boys' 100 Meters Section 1
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Brandon Odom Walker JR Tampa Bay Tech 11.23 8
  Milledge Seneca SR Dunbar DNS   
  Jarvis Jones JR Dunbar DNS   
  Tyrel Kennedy SR Dunbar DNS   
  Jahbril Boone JR Tampa Bay Tech DNS   
  Demarkcus Bowman JR Lakeland DNS   
  Roger Williams JR Lake Wales DNS   
  Psaveon Reaves SR Admiral Farragut DNS   
Boys' 100 Meters Section 2
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Derrick Andrews Powley JR Tampa Bay Tech 11.23 10
3 Jeremiah Brown SR Tampa Bay Tech 11.25 6
4 Kendall Dennis JR Kathleen 11.46 5
9 Elijah Muzzy SR River Ridge 11.55 -
11 Rictarious Robinson SR Tampa Bay Tech 11.58 -
  Jadarius Green-McKnight JR Dunbar DNS   
  Keith Walker JR Wiregrass Ranch DNS   
  Anthony Dejesus SR Lake Wales DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Matthew Durrance SO George Steinbrenner 11.54 2
8 Noah Meadows JR Palm Harbor University 11.54 1
14 Robert Morrison SR Jesuit (Tampa) 11.66 -
15 Chance Martin SR Seffner Christian 11.67 -
  Zahsir Paulk SR King DNS   
  Quentavian Anderson JR Lake Wales DNS   
  Cameron Smith SR Admiral Farragut DNS   
  Martel Mott SO Admiral Farragut DNS   
Boys' 100 Meters Section 4
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Douglas Turner Jr. JR Kathleen 11.53 3
12 Draysun Bonney SO Palm Harbor University 11.62 -
13 Latorrious Terry JR Lake Wales 11.66 -
15 Diontray Manuel JR Tampa Catholic 11.67 -
  Kairon Hampton JR Tampa Bay Tech DNS   
  Jacob Neary SR Land O'Lakes DNS   
  Fenley Graham JR Lakeland DNS   
  Courtney Eubanks JR Admiral Farragut DNS   
Boys' 100 Meters Section 5
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jaqwoe Huffman JR Lake Wales 11.57 -
17 Dennis Lynn Jr JR Robinson 11.68 -
20 Paul Yglesias SR George Steinbrenner 11.71 -
  Adrian Wallace JR King DNS   
  Eziah Williams JR Land O'Lakes DNS   
  Reggie Kellum SO Lakeland DNS   
  Raynardio Copeland JR Kathleen DNS   
  Larry Hodges SR Jesuit (Tampa) DNS   
Boys' 100 Meters Section 6
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Nathan Howard SR Land O'Lakes 11.53 4
21 Yusuf Johnson SR Land O'Lakes 11.71 -
22 Antonio Martin JR Kathleen 11.72 -
24 Devin Deluna SO George Steinbrenner 11.77 -
26 Jeffery Chamberlin JR Mitchell 11.85 -
28 Elijah Mayfield SO Sunlake 11.89 -
  Justice Goff SR King DNS   
  Joshua Givens JR Admiral Farragut DNS   
Boys' 100 Meters Section 7
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Kyle Butchko SO River Ridge 11.68 -
19 Robert Curry JR Alonso 11.70 -
23 Alin Joseph SO Tampa Bay Tech 11.75 -
29 Timothy Young JR Tampa Catholic 11.91 -
  Aaron Wilson SR Sunlake DNS   
  Avante Morrison SO Seffner Christian DNS   
  Nurideen Shabazz SR Tampa Bay Tech DNS   
  Darwin Cotto FR Alonso DNS   
Boys' 100 Meters Section 8
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Alex Dunn JR Sunlake 11.84 -
27 Micheal Hopkins JR Tampa Bay Tech 11.88 -
30 Robert Patterson JR George Steinbrenner 12.08 -
31 Davis Burnette SO Mitchell 12.09 -
32 Dontaye Reynolds FR Wiregrass Ranch 12.10 -
37 Christian Bailey SR Mitchell 12.39 -
  Dylan Robinson SO Tampa Bay Tech FS   
  Parker Munari SO Wiregrass Ranch DNS   
Boys' 100 Meters Section 9
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Joseph Bryant SO Seffner Christian 12.13 -
34 Anthony Daher JR Sunlake 12.19 -
35 Darnell Sadou SO Sickles 12.31 -
36 Daniel Lester FR Sunlake 12.33 -
  Tamarian Myziel JR Wiregrass Ranch DNS   
  Jamal Groom JR Tampa Bay Tech DNS   
  Sean Roberts SO Tampa Bay Tech DNS   
  Nick King JR Jesuit (Tampa) DNS   
Boys' 100 Meters Section 10
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
38 Oliver Williams JR Land O'Lakes 12.50 -
39 Keston Gibson SO Land O'Lakes 12.57 -
40 DeAngleo Leslie JR Alonso 12.58 -
41 Chase Brownell SO Sunlake 12.59 -
42 Losbury Hinds SO Alonso 12.69 -
43 Jake Herny SR Mitchell 12.95 -
44 Jorge Rodriguez SR Sickles 13.85 -
  Taylor Gant SO Lakeland DNS