March 16, 2019
|
Raines - Jacksonville, FL

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jessica Edwards SO Canterbury (FM) 57.08 10
2 A’Kyrah O'Banner JR Godby 57.14 8
3 Kiarra Jordan JR Rickards 57.41 6
4 Nadia Collins SO Leon 57.44 5
5 Yasmin Grace SO Lincoln 57.46 4
6 Jermecia Brown JR St. Thomas Aquinas 57.75 3
7 Miracle Johnson FR Ocoee 58.82 2
8 Taryn Henry JR Lincoln 1:03.61 1

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jermecia Brown JR St. Thomas Aquinas 57.17
2 Taryn Henry JR Lincoln 57.27
3 Yasmin Grace SO Lincoln 57.51
4 A’Kyrah O'Banner JR Godby 57.55
5 Jessica Edwards SO Canterbury (FM) 57.58
6 Nadia Collins SO Leon 58.15
7 Miracle Johnson FR Ocoee 58.19
8 Kiarra Jordan JR Rickards 58.20
9 Zuriel Reed 8 P. K. Yonge 58.61
10 Nya McGowan Sophomore Hillcrest 58.74
11 Kai'lyn Kirkland JR Raines 58.92
12 Tariney Pepper Senior Hillcrest 59.21
13 Zoe Alexander SR Dr. Phillips 59.84
14 Rondajai Washington SR St. Thomas Aquinas 59.95
15 Ja Dashia Catlin SO Matanzas 1:00.02
16 Adriel Strickland SO Paxon 1:01.19
17 Paris Baker FR Miami Northwestern 1:01.33
18 A Reed SO Sandalwood 1:01.59
19 Justyce Murphy FR Hillsborough 1:01.92
20 Jaylah Jackson SO Wolfson 1:02.03
21 Lanayjah Kelly FR Godby 1:02.50
22 Zy'Kerriah Croker SO Ocoee 1:03.10
23 Diovinne Fells JR Palatka 1:03.20
24 Micah Nunn 7 Florida High 1:03.53
25 Tenisha Noisette FR Raines 1:03.69
26 Lexi Dobbins Junior Richmond Hill 1:04.02
27 Shaniya Jenkins SO Atlantic Coast 1:04.18
28 Celeste Roberson FR Orange Park 1:04.25
29 Kali Davis JR Ribault 1:04.81
30 Chloe Young FR Dwyer 1:04.98
31 Vanessa Berry SO Palm Beach Central 1:05.01
32 Oriyah Clayton SO Flagler Palm Coast 1:05.02
33 Sanaa Crumiel SO FAMU DRS 1:05.11
34 Lauren Kreis SR Florida High 1:05.25
35 Durnecia Bell FR Hillsborough 1:05.50
36 Brielle Landry SR Flagler Palm Coast 1:05.83
37 KiKi Holmes Junior Richmond Hill 1:05.90
38 Nakieva Rhodes Senior Camden County 1:06.10
39 MAKAYLA GARDNER SO Miami Palmetto 1:06.34
40 Ava Johnson 8 St. Johns Country Day 1:06.43
41 Alexis Cooley FR Dwyer 1:06.51
42 Kayla Lockett SO Ribault 1:06.96
43 Dezha Walker SR Osceola (Kissimmee) 1:07.53
44 Lyric West FR First Coast 1:07.74
45 Jasmine Williams SR Westside 1:07.83
46 Destiny Thomas JR Andrew Jackson 1:07.87
47 Paris Brown FR Eastside 1:08.00
48 Ashanti Cotton FR Rickards 1:08.51
49 Kayla Konnick SO Middleburg 1:08.70
50 Imani Lee Senior Tucker 1:08.78
51 Yasmin Newman FR P. K. Yonge 1:09.21
52 JANIA DIAAB SR Miami Palmetto 1:10.33
53 Maliyah Cokley Sophomore Calhoun County 1:10.37
54 Allison Tuggle SO Matanzas 1:10.97
55 Rhylee Friday JR Atlantic Coast 1:11.06
56 Taaliyah Preston Junior Battery Creek 1:12.03
57 Eliexia Knight SO FAMU DRS 1:13.19
58 Unique Marseille 7 North Florida Educational 1:13.90
59 Miriah Edmund 8 North Florida Educational 1:14.22
60 Danecia Clemmons FR Eastside 1:16.19
61 Kiara Jackson Sophomore Tucker 1:18.52
  Jordyn Quarterman Junior Johnson, Savannah DNF
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Yasmin Grace SO Lincoln 57.51
4 A’Kyrah O'Banner JR Godby 57.55
24 Micah Nunn 7 Florida High 1:03.53
27 Shaniya Jenkins SO Atlantic Coast 1:04.18
34 Lauren Kreis SR Florida High 1:05.25
38 Nakieva Rhodes Senior Camden County 1:06.10
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Nya McGowan Sophomore Hillcrest 58.74
15 Ja Dashia Catlin SO Matanzas 1:00.02
25 Tenisha Noisette FR Raines 1:03.69
41 Alexis Cooley FR Dwyer 1:06.51
49 Kayla Konnick SO Middleburg 1:08.70
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Kai'lyn Kirkland JR Raines 58.92
13 Zoe Alexander SR Dr. Phillips 59.84
22 Zy'Kerriah Croker SO Ocoee 1:03.10
28 Celeste Roberson FR Orange Park 1:04.25
32 Oriyah Clayton SO Flagler Palm Coast 1:05.02
54 Allison Tuggle SO Matanzas 1:10.97
56 Taaliyah Preston Junior Battery Creek 1:12.03
  Jordyn Quarterman Junior Johnson, Savannah DNF
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Nadia Collins SO Leon 58.15
30 Chloe Young FR Dwyer 1:04.98
37 KiKi Holmes Junior Richmond Hill 1:05.90
45 Jasmine Williams SR Westside 1:07.83
52 JANIA DIAAB SR Miami Palmetto 1:10.33
55 Rhylee Friday JR Atlantic Coast 1:11.06
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jessica Edwards SO Canterbury (FM) 57.58
8 Kiarra Jordan JR Rickards 58.20
19 Justyce Murphy FR Hillsborough 1:01.92
40 Ava Johnson 8 St. Johns Country Day 1:06.43
43 Dezha Walker SR Osceola (Kissimmee) 1:07.53
46 Destiny Thomas JR Andrew Jackson 1:07.87
51 Yasmin Newman FR P. K. Yonge 1:09.21
61 Kiara Jackson Sophomore Tucker 1:18.52
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jermecia Brown JR St. Thomas Aquinas 57.17
2 Taryn Henry JR Lincoln 57.27
14 Rondajai Washington SR St. Thomas Aquinas 59.95
31 Vanessa Berry SO Palm Beach Central 1:05.01
36 Brielle Landry SR Flagler Palm Coast 1:05.83
42 Kayla Lockett SO Ribault 1:06.96
48 Ashanti Cotton FR Rickards 1:08.51
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Tariney Pepper Senior Hillcrest 59.21
16 Adriel Strickland SO Paxon 1:01.19
26 Lexi Dobbins Junior Richmond Hill 1:04.02
44 Lyric West FR First Coast 1:07.74
50 Imani Lee Senior Tucker 1:08.78
57 Eliexia Knight SO FAMU DRS 1:13.19
60 Danecia Clemmons FR Eastside 1:16.19
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Paris Baker FR Miami Northwestern 1:01.33
21 Lanayjah Kelly FR Godby 1:02.50
23 Diovinne Fells JR Palatka 1:03.20
29 Kali Davis JR Ribault 1:04.81
33 Sanaa Crumiel SO FAMU DRS 1:05.11
39 MAKAYLA GARDNER SO Miami Palmetto 1:06.34
58 Unique Marseille 7 North Florida Educational 1:13.90
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Miracle Johnson FR Ocoee 58.19
9 Zuriel Reed 8 P. K. Yonge 58.61
18 A Reed SO Sandalwood 1:01.59
20 Jaylah Jackson SO Wolfson 1:02.03
35 Durnecia Bell FR Hillsborough 1:05.50
47 Paris Brown FR Eastside 1:08.00
53 Maliyah Cokley Sophomore Calhoun County 1:10.37
59 Miriah Edmund 8 North Florida Educational 1:14.22