March 16, 2019
|
Raines - Jacksonville, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jacob Miley SR Flagler Palm Coast 2:07.45 1:52.78 10
2 winston quinn SR Miami Northwestern 1:42.67 1:54.07 8
3 Xavier Green SR Raines 2:20.44 1:57.03 6
4 Alex Guy SR Keystone Heights 1:31.37 1:57.14 5
5 Stephenson Fleuriot SR Palm Beach Gardens 2:29.56 1:57.76 4
6 Charles Hruda SR Lincoln 1:45.75 1:58.82 3
7 Fernado Suarez SR Westside 1:29.15 1:58.86 2
8 Carter Rowe JR Windermere 1:48.31 1:59.02 1
9 Chris Russell SO Stanton 1:51.33 1:59.70 -
10 Darius Rainey FR Hillsborough 2:19.62 2:00.36 -
11 Kevin Connelly SR Matanzas 2:33.27 2:02.61 -
12 Andrew Latimer JR Paxon 2:33.21 2:03.55 -
13 Cornelius Barnes JR Godby 1:37.83 2:03.83 -
14 Kofi Bame JR Paxon 2:21.92 2:04.49 -
15 Victer Thompson SR Miami Northwestern 2:31.57 2:05.26 -
16 Mason Gollwitzer SR Gainesville 2:24.31 2:05.48 -
17 Jaquon King FR Raines 2:37.00 2:05.60 -
18 Adam Berriz SO Dr. Phillips 1:42.02 2:05.94 -
19 Noah Ellenback JR Windermere 1:39.72 2:06.22 -
20 Marcus Brazil JR Ribault 2:00.30 2:06.63 -
21 Jacob Kerby Senior Hillcrest 2:14.28 2:06.68 -
22 Nigel Brown SR Ed White 2:08.21 2:06.94 -
23 Jaylen Caneus SO First Coast 1:45.47 2:07.07 -
24 August Healy SR Flagler Palm Coast 2:30.09 2:07.19 -
25 Gavin Hazlett JR Stanton 1:52.07 2:07.35 -
26 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 1:38.16 2:07.48 -
27 Adrian Alexander JR Ed White 2:09.12 2:07.84 -
28 Robert Nogales SO Middleburg 1:50.01 2:07.91 -
29 Dante Pryce SR Oakleaf 2:07.94 2:07.94 -
30 Bryce Stalter JR Oakleaf 1:41.91 2:08.99 -
31 Arnold Collins SR Mainland 2:46.02 2:09.70 -
32 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 1:58.15 2:09.83 -
33 Corey Phanor SR Terry Parker 2:25.87 2:10.24 -
33 Jay McCloud SR Rickards 2:20.66 2:10.24 -
35 Herman James SO Hillsborough 2:26.41 2:10.72 -
36 Amarie Moore SO Godby 2:17.46 2:10.91 -
37 Jesse Watson SO Ocoee 2:09.70 2:11.01 -
38 La'Tavian Chandler SO Rickards 2:38.70 2:11.15 -
39 David Usher FR Palm Beach Central 2:13.95 2:11.32 -
40 Javon Dickerson JR Orange Park 1:55.63 2:11.39 -
41 Joseph Karch SO Palm Beach Gardens 2:50.49 2:12.16 -
42 Khalil McLaughlin SO Bishop Snyder 2:11.26 2:12.58 -
43 Will Sims Senior Hillcrest 1:42.46 2:13.06 -
44 Omarion Sherwood SO Ocoee 1:34.74 2:15.34 -
45 Jonathan Curry Sophomore Calhoun County 2:42.15 2:16.26 -
46 Jayden Farmer SO Florida High 1:59.07 2:16.86 -
47 Chad Axon FR Ribault 2:51.15 2:16.92 -
48 Zion Hart SO First Coast 2:43.14 2:19.43 -
49 Marcus Haigler JR Florida High 1:48.77 2:21.26 -
50 Ibrahim Fadesid Senior Tucker 2:35.71 2:21.55 -
51 Breadan Brauman FR Palatka 2:29.99 2:24.22 -
52 Hayden Shaw SO Middleburg 1:48.41 2:26.49 -
53 Jahquez Plummer Junior Johnson, Savannah 1:53.94 2:31.91 -
54 MATTHEW LESMAN FR Miami Palmetto 3:03.24 2:33.98 -
55 Cameron Blount Junior Johnson, Savannah 1:49.10 2:35.85 -
56 MARCOS TAMARGO FR Miami Palmetto 2:30.22 2:36.48 -
  Gavin Ross JR Palm Beach Central DNF DNF -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
30 Bryce Stalter JR Oakleaf 1:43.20 2:08.99 -
33 Corey Phanor SR Terry Parker 1:46.80 2:10.24 -
33 Jay McCloud SR Rickards 2:24.57 2:10.24 -
38 La'Tavian Chandler SO Rickards 2:01.97 2:11.15 -
40 Javon Dickerson JR Orange Park 2:12.71 2:11.39 -
41 Joseph Karch SO Palm Beach Gardens 2:26.70 2:12.16 -
45 Jonathan Curry Sophomore Calhoun County 2:10.81 2:16.26 -
46 Jayden Farmer SO Florida High 1:46.75 2:16.86 -
47 Chad Axon FR Ribault 2:38.83 2:16.92 -
48 Zion Hart SO First Coast 2:58.47 2:19.43 -
49 Marcus Haigler JR Florida High 1:41.71 2:21.26 -
50 Ibrahim Fadesid Senior Tucker 2:49.86 2:21.55 -
51 Breadan Brauman FR Palatka 1:53.94 2:24.22 -
52 Hayden Shaw SO Middleburg 2:13.31 2:26.49 -
53 Jahquez Plummer Junior Johnson, Savannah 2:24.32 2:31.91 -
54 MATTHEW LESMAN FR Miami Palmetto 3:10.94 2:33.98 -
55 Cameron Blount Junior Johnson, Savannah 3:17.93 2:35.85 -
56 MARCOS TAMARGO FR Miami Palmetto 3:18.73 2:36.48 -
  Gavin Ross JR Palm Beach Central DNF DNF -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
15 Victer Thompson SR Miami Northwestern 1:47.73 2:06.52 2:05.26 -
17 Jaquon King FR Raines 2:09.37 2:11.88 2:05.60 -
18 Adam Berriz SO Dr. Phillips 1:50.83 2:34.91 2:05.94 -
20 Marcus Brazil JR Ribault 1:29.91 2:28.16 2:06.63 -
21 Jacob Kerby Senior Hillcrest 1:50.22 2:44.69 2:06.68 -
22 Nigel Brown SR Ed White 2:31.06 2:14.56 2:06.94 -
23 Jaylen Caneus SO First Coast 1:39.12 1:49.28 2:07.07 -
26 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 2:36.80 2:40.63 2:07.48 -
27 Adrian Alexander JR Ed White 2:16.79 2:34.69 2:07.84 -
28 Robert Nogales SO Middleburg 2:41.17 2:29.66 2:07.91 -
29 Dante Pryce SR Oakleaf 2:19.46 1:56.43 2:07.94 -
31 Arnold Collins SR Mainland 1:45.06 1:33.39 2:09.70 -
35 Herman James SO Hillsborough 2:15.95 2:00.27 2:10.72 -
36 Amarie Moore SO Godby 2:16.15 2:50.19 2:10.91 -
37 Jesse Watson SO Ocoee 2:01.84 2:05.77 2:11.01 -
39 David Usher FR Palm Beach Central 1:46.37 2:28.40 2:11.32 -
42 Khalil McLaughlin SO Bishop Snyder 2:11.26 1:32.81 2:12.58 -
43 Will Sims Senior Hillcrest 1:54.44 1:33.15 2:13.06 -
44 Omarion Sherwood SO Ocoee 2:53.24 2:13.99 2:15.34 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacob Miley SR Flagler Palm Coast 1:58.42 1:52.78 2:05.19 1:32.48 2:05.19 10
2 winston quinn SR Miami Northwestern 2:24.87 1:54.07 1:24.42 1:41.53 1:51.79 8
3 Xavier Green SR Raines 2:09.91 1:57.03 1:59.37 1:41.82 1:55.86 6
4 Alex Guy SR Keystone Heights 2:10.03 1:57.14 2:21.74 1:48.94 2:15.89 5
5 Stephenson Fleuriot SR Palm Beach Gardens 1:25.97 1:57.76 2:29.56 2:10.72 2:24.85 4
6 Charles Hruda SR Lincoln 2:23.78 1:58.82 1:48.13 2:11.89 2:24.96 3
7 Fernado Suarez SR Westside 1:25.58 1:58.86 1:42.22 1:26.77 1:30.34 2
8 Carter Rowe JR Windermere 1:24.51 1:59.02 1:51.88 1:44.74 1:28.08 1
9 Chris Russell SO Stanton 1:29.78 1:59.70 2:32.02 1:52.52 2:03.30 -
10 Darius Rainey FR Hillsborough 1:42.31 2:00.36 2:36.47 2:22.03 2:01.57 -
11 Kevin Connelly SR Matanzas 2:34.49 2:02.61 1:31.96 1:45.45 1:31.96 -
12 Andrew Latimer JR Paxon 1:26.49 2:03.55 2:35.68 1:30.20 2:20.85 -
13 Cornelius Barnes JR Godby 1:51.45 2:03.83 2:26.12 2:24.89 2:01.36 -
14 Kofi Bame JR Paxon 1:59.51 2:04.49 2:00.76 2:39.35 2:24.41 -
16 Mason Gollwitzer SR Gainesville 2:06.74 2:05.48 1:41.64 2:30.58 2:38.11 -
19 Noah Ellenback JR Windermere 2:13.80 2:06.22 2:20.11 1:46.03 1:33.41 -
24 August Healy SR Flagler Palm Coast 1:37.94 2:07.19 2:26.27 1:41.76 2:30.09 -
25 Gavin Hazlett JR Stanton 1:32.97 2:07.35 2:45.56 2:23.91 2:16.27 -
32 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 2:46.19 2:09.83 1:42.57 2:04.64 2:47.48 -