March 9, 2019
|
Clearwater - Clearwater, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Taylor Stone JR Osceola (Seminole) 5:02.63 10
2 Keleigh Scallon SO Newsome 5:02.68 8
3 Parker Valby JR East Lake 5:04.28 6
4 Megan Hughes JR Holy Names 5:18.41 5
5 Callie Friske SR Calvary Christian (Clr) 5:22.89 4
6 Sydney Avery SR Berkeley Prep 5:32.41 3
7 Lydia Friedman JR Citrus Park Christian 5:34.54 2
8 Moriah Friedman FR Citrus Park Christian 5:39.44 1
9 Grace Marston FR Braden River 5:39.53 -
10 Alexa Newbold JR Newsome 5:40.50 -
11 Sydney Stoltzfoos SR Gaither 5:40.92 -
12 Angelina Haywood FR Seminole 5:41.71 -
13 Emily Rollins SR East Lake 5:43.28 -
14 Abigail Baileys SO Robinson 5:44.47 -
15 Meghan Gregoire SR Osceola (Seminole) 5:46.58 -
16 Ashleigh Primacio JR Newsome 5:48.62 -
17 Adriana Mier FR Hardee 5:52.48 -
18 Lillian Cowley JR Newsome 5:53.50 -
19 Allison White SO Mitchell 5:59.08 -
20 Danielle Smith JR Calvary Christian (Clr) 5:59.21 -
21 Gretchen Ranson SO Countryside 6:01.47 -
22 Chantille Sosa FR Palm Harbor University 6:03.17 -
23 Mariia Chasovskykh FR Palm Harbor University 6:05.21 -
24 Kaela Curry SO Palm Harbor University 6:05.64 -
25 Isabella Busi SO Braden River 6:06.53 -
26 Jenna LaPlume SR Clearwater 6:07.55 -
27 Vanessa Galiano FR East Lake 6:14.07 -
28 Mackenzie Sullivan SR Palmetto 6:17.96 -
29 Victoria Brierley SO Countryside 6:18.50 -
30 Jade Wyatt JR St. Petersburg 6:21.01 -
31 Ashley Eagan FR St. Petersburg 6:23.24 -
32 Jordan Bradley FR Mitchell 6:23.53 -
33 Delaney Booth FR St. Petersburg 6:32.06 -
34 Mia Pineda FR Dixie Hollins 6:32.18 -
35 Emma Polinsky SO Boca Ciega 6:32.63 -
36 Julia Pierce FR Boca Ciega 6:33.75 -
37 Lily Schultze SO Springstead 6:35.62 -
38 Samantha Shackton FR Countryside 6:35.64 -
39 Miranda Davis FR Braden River 6:36.23 -
40 Teagan Coyte SO Braden River 6:38.80 -
41 Amyiah Ware SO Clearwater 6:48.98 -
42 Vanessa Unger JR Mitchell 6:49.57 -
43 Emily Redmon JR Mitchell 6:52.48 -
44 Savannah Taylor SR Dixie Hollins 6:55.57 -
45 Keira Willman FR Osceola (Seminole) 6:58.37 -
46 Kori Shackelford FR Clearwater 7:00.35 -
47 Summer Toenjes SO Largo 7:01.25 -
48 Stevanie Copponi JR Boca Ciega 7:02.51 -
49 Joanna Cano JR Pinellas Park 7:08.67 -
50 Audrey Selby SR Springstead 7:10.27 -
51 Tiffany Nguygen FR St. Petersburg 7:10.63 -
52 Shaiel Jones FR Riverview (Sarasota) 7:11.96 -
53 Selena Scinta JR Boca Ciega 7:37.31 -
54 Lauren Fornshell FR Clearwater 7:37.67 -
55 Ariel Blauer FR Pinellas Park 7:49.56 -
  Zeda Philipson JR Palm Harbor University DNF   
  Jada Termeer SR Palmetto DNS   
  Pauline Pech FR Booker DNS   
  Sara Cunningham FR St. Petersburg Catholic DNS   
  Ahmira Ahmed FR Countryside DNS   
  Tiana Luangsouphom JR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Georgia Flint FR Riverview (Sarasota) DNS   
  Valentina Salazar FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  SHYLA SPEIGHT 7 Northside Christian DNS   
  Annika Lameyer 8 Northside Christian DNS   
  Jasmine Hernandez FR Northside Christian DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Taylor Stone JR Osceola (Seminole) 5:02.63 10
2 Keleigh Scallon SO Newsome 5:02.68 8
3 Parker Valby JR East Lake 5:04.28 6
4 Megan Hughes JR Holy Names 5:18.41 5
5 Callie Friske SR Calvary Christian (Clr) 5:22.89 4
6 Sydney Avery SR Berkeley Prep 5:32.41 3
7 Lydia Friedman JR Citrus Park Christian 5:34.54 2
8 Moriah Friedman FR Citrus Park Christian 5:39.44 1
9 Grace Marston FR Braden River 5:39.53 -
10 Alexa Newbold JR Newsome 5:40.50 -
11 Sydney Stoltzfoos SR Gaither 5:40.92 -
12 Angelina Haywood FR Seminole 5:41.71 -
13 Emily Rollins SR East Lake 5:43.28 -
14 Abigail Baileys SO Robinson 5:44.47 -
15 Meghan Gregoire SR Osceola (Seminole) 5:46.58 -
16 Ashleigh Primacio JR Newsome 5:48.62 -
17 Adriana Mier FR Hardee 5:52.48 -
18 Lillian Cowley JR Newsome 5:53.50 -
20 Danielle Smith JR Calvary Christian (Clr) 5:59.21 -
21 Gretchen Ranson SO Countryside 6:01.47 -
25 Isabella Busi SO Braden River 6:06.53 -
27 Vanessa Galiano FR East Lake 6:14.07 -
29 Victoria Brierley SO Countryside 6:18.50 -
  Zeda Philipson JR Palm Harbor University DNF   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Allison White SO Mitchell 5:59.08 -
23 Mariia Chasovskykh FR Palm Harbor University 6:05.21 -
24 Kaela Curry SO Palm Harbor University 6:05.64 -
26 Jenna LaPlume SR Clearwater 6:07.55 -
28 Mackenzie Sullivan SR Palmetto 6:17.96 -
30 Jade Wyatt JR St. Petersburg 6:21.01 -
31 Ashley Eagan FR St. Petersburg 6:23.24 -
32 Jordan Bradley FR Mitchell 6:23.53 -
33 Delaney Booth FR St. Petersburg 6:32.06 -
34 Mia Pineda FR Dixie Hollins 6:32.18 -
35 Emma Polinsky SO Boca Ciega 6:32.63 -
36 Julia Pierce FR Boca Ciega 6:33.75 -
37 Lily Schultze SO Springstead 6:35.62 -
38 Samantha Shackton FR Countryside 6:35.64 -
39 Miranda Davis FR Braden River 6:36.23 -
40 Teagan Coyte SO Braden River 6:38.80 -
43 Emily Redmon JR Mitchell 6:52.48 -
44 Savannah Taylor SR Dixie Hollins 6:55.57 -
45 Keira Willman FR Osceola (Seminole) 6:58.37 -
47 Summer Toenjes SO Largo 7:01.25 -
50 Audrey Selby SR Springstead 7:10.27 -
52 Shaiel Jones FR Riverview (Sarasota) 7:11.96 -
  Jasmine Hernandez FR Northside Christian DNS   
  Georgia Flint FR Riverview (Sarasota) DNS   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Chantille Sosa FR Palm Harbor University 6:03.17 -
41 Amyiah Ware SO Clearwater 6:48.98 -
42 Vanessa Unger JR Mitchell 6:49.57 -
46 Kori Shackelford FR Clearwater 7:00.35 -
48 Stevanie Copponi JR Boca Ciega 7:02.51 -
49 Joanna Cano JR Pinellas Park 7:08.67 -
51 Tiffany Nguygen FR St. Petersburg 7:10.63 -
53 Selena Scinta JR Boca Ciega 7:37.31 -
54 Lauren Fornshell FR Clearwater 7:37.67 -
55 Ariel Blauer FR Pinellas Park 7:49.56 -
  Jada Termeer SR Palmetto DNS   
  Tiana Luangsouphom JR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Pauline Pech FR Booker DNS   
  Valentina Salazar FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Sara Cunningham FR St. Petersburg Catholic DNS   
  Ahmira Ahmed FR Countryside DNS   
  SHYLA SPEIGHT 7 Northside Christian DNS   
  Annika Lameyer 8 Northside Christian DNS