March 13, 2019
|
Trinity Prep - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Christopher Wilhelm SR Trinity Prep 4:40.33 5:25.19 4:31.92 10
2 David Manning JR Trinity Prep 4:41.69 3:17.19 4:36.06 8
3 Esdras Camacho SR Master's Academy (Oviedo) 4:41.92 5:55.22 3:37.08 6
4 Marcus Lisman SO Bishop Moore 4:48.07 4:48.07 4:07.74 5
5 Joshua Workowski JR Circle Christian 4:51.90 3:44.77 5:18.18 4
6 David Soll SO Winter Park 4:52.02 6:05.03 4:49.10 3
7 Grey Gibson FR Geneva School 4:54.94 5:48.03 4:40.20 2
8 Nick Carpenter FR Trinity Prep 4:55.74 5:19.40 5:16.45 1
9 Jackson Dejesus 8 Circle Christian 4:56.17 5:55.41 4:08.79 -
10 Tate Machinski JR Montverde Academy 5:00.17 6:15.22 5:12.18 -
11 Davis Finfrock SR Winter Park 5:00.58 6:09.72 5:00.58 -
12 Reagan Eastlick FR Hagerty 5:00.93 3:39.68 4:09.78 -
13 Andrew Aziz JR Montverde Academy 5:03.75 4:33.38 5:31.09 -
14 Edward Utz SR Bishop Moore 5:03.75 3:56.93 5:06.79 -
15 Nicolas Nesmith FR Montverde Academy 5:04.72 5:07.77 6:23.95 -
16 Derek Romich FR Winter Park 5:04.98 3:54.84 6:12.08 -
17 Zach Merly FR Master's Academy (Oviedo) 5:07.72 5:50.80 6:36.96 -
18 Alexander Webster JR Lake Highland Prep 5:08.61 3:48.38 6:25.77 -
19 Jacob Smith SO Hagerty 5:10.15 5:19.46 4:14.33 -
20 Alexander Haak SR Circle Christian 5:10.21 6:33.97 5:31.93 -
21 Matthew Rathbun SO Lake Highland Prep 5:11.02 4:15.04 5:54.57 -
22 Dylan Rivera SO Mount Dora 5:12.18 6:02.13 4:22.24 -
23 Mason Thomas SR Orangewood Christian 5:16.09 5:54.02 6:31.96 -
24 Bryce Gottschalk JR Lake Highland Prep 5:17.89 5:49.68 4:42.93 -
25 Colin Duncan FR Oviedo 5:17.97 5:17.97 6:18.39 -
26 Caleb Pezzi SR Bishop Moore 5:30.18 4:47.26 6:23.01 -
27 Dayven Crowley SO Mount Dora 5:33.51 5:26.84 4:16.81 -
28 Herntz Brutus FR Mount Dora 5:35.16 5:18.41 4:01.32 -
29 Zachary Andreasen SO Geneva School 5:36.54 4:22.51 5:46.64 -
30 Carter Alloway SO Oviedo 5:46.30 4:23.19 7:16.34 -
31 Owen Francis FR Oviedo 5:52.15 5:16.94 6:30.89 -
32 Michael Winters SO Master's Academy (Oviedo) 5:53.31 6:39.24 5:49.78 -
  Ryan Self SR Hagerty DNS DNS DNS   
  Dalton Brown SR Tavares DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Christopher Wilhelm SR Trinity Prep 5:05.56 4:40.33 3:24.64 10
2 David Manning JR Trinity Prep 5:40.85 4:41.69 4:38.88 8
3 Esdras Camacho SR Master's Academy (Oviedo) 5:18.57 4:41.92 4:22.19 6
4 Marcus Lisman SO Bishop Moore 4:59.60 4:48.07 3:56.22 5
5 Joshua Workowski JR Circle Christian 4:34.39 4:51.90 6:19.47 4
6 David Soll SO Winter Park 3:44.86 4:52.02 4:49.10 3
7 Grey Gibson FR Geneva School 4:16.60 4:54.94 4:07.75 2
8 Nick Carpenter FR Trinity Prep 4:58.70 4:55.74 6:12.64 1
9 Jackson Dejesus 8 Circle Christian 4:20.63 4:56.17 3:33.25 -
10 Tate Machinski JR Montverde Academy 5:24.19 5:00.17 4:51.17 -
11 Davis Finfrock SR Winter Park 5:45.67 5:00.58 4:12.49 -
12 Reagan Eastlick FR Hagerty 5:28.02 5:00.93 3:54.73 -
13 Andrew Aziz JR Montverde Academy 4:18.19 5:03.75 6:22.73 -
18 Alexander Webster JR Lake Highland Prep 3:48.38 5:08.61 5:05.53 -
20 Alexander Haak SR Circle Christian 3:40.25 5:10.21 4:48.50 -
24 Bryce Gottschalk JR Lake Highland Prep 3:58.42 5:17.89 6:18.29 -
  Dalton Brown SR Tavares DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Edward Utz SR Bishop Moore 5:03.75 -
15 Nicolas Nesmith FR Montverde Academy 5:04.72 -
16 Derek Romich FR Winter Park 5:04.98 -
17 Zach Merly FR Master's Academy (Oviedo) 5:07.72 -
19 Jacob Smith SO Hagerty 5:10.15 -
21 Matthew Rathbun SO Lake Highland Prep 5:11.02 -
22 Dylan Rivera SO Mount Dora 5:12.18 -
23 Mason Thomas SR Orangewood Christian 5:16.09 -
25 Colin Duncan FR Oviedo 5:17.97 -
26 Caleb Pezzi SR Bishop Moore 5:30.18 -
27 Dayven Crowley SO Mount Dora 5:33.51 -
28 Herntz Brutus FR Mount Dora 5:35.16 -
29 Zachary Andreasen SO Geneva School 5:36.54 -
30 Carter Alloway SO Oviedo 5:46.30 -
31 Owen Francis FR Oviedo 5:52.15 -
32 Michael Winters SO Master's Academy (Oviedo) 5:53.31 -
  Ryan Self SR Hagerty DNS