March 9, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park 22.57 10
2 Weston Baptiste SO Montverde Academy 22.65 8
3 Dylan Gonzalez JR Lake Mary 22.75 6
4 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 22.77 5
5 Andrew Campos SR Dr. Phillips 22.90 4
6 Nivon Holland JR Dr. Phillips 22.97 3
7 Emmanuel Pierre FR Dr. Phillips 23.05 2
8 Garrett Valentine JR West Orange 23.12 1
9 Johnnie Hayes SR Sarasota 23.19 -
10 Micaiah Hughes JR Lake Mary 23.24 -
11 Ash’shfi Sabur JR Sarasota 23.25 -
12 Ian Tirado Bocanegra SR Winter Park 23.37 -
13 Kevin Byrd JR Lake Howell 23.58 -
14 Sayeed Decosta SR Colonial 23.68 -
15 Ketson Fine SR University (Orlando) 23.70 -
16 Philip Crooms JR Lake Mary 23.74 -
17 Mark Van De Meene JR Winter Park 23.76 -
18 Jalin McCallum JR West Orange 23.78 -
19 Jonathan Ward SR Trinity Prep 23.92 -
20 Francisco Zhou SR Lake Highland Prep 23.98 -
21 Branden Young SR West Orange 24.02 -
22 Jonathan Young SO Edgewater 24.10 -
23 Tyler Bailey SR Windermere 24.22 -
24 Jacob Goldbergh JR Windermere 24.23 -
25 Kashif Moore JR Oviedo 24.33 -
26 Sage Limon FR Windermere 24.38 -
27 Roberto Alvarez SR Mount Dora 24.53 -
28 Jacob Spafford SO Lake Highland Prep 24.56 -
29 Terrail Keiths SO University (Orlando) 24.61 -
30 Michael Hendrickson FR Sarasota 24.66 -
31 Bryan Bjorkman FR Belen Jesuit Prep 24.79 -
32 Daven Hill SO Timber Creek 24.95 -
33 Jason Abbott JR East River 25.06 -
34 Noah Semple SR Bishop Kenny 25.12 -
35 Terrance Gibbs FR Master's Academy (Oviedo) 25.27 -
36 Tyson Mobley JR Master's Academy (Oviedo) 25.32 -
37 Jaden Scott JR Lake Howell 25.34 -
38 Alejandro Castelo-Galliano SR Bishop Kenny 25.38 -
39 Evan Simpson SR Master's Academy (Oviedo) 25.46 -
40 Andrew Porter SR Tavares 25.48 -
41 Reneiro Irizarry JR Colonial 25.57 -
42 Jevon Pinard SO Trinity Prep 25.60 -
43 Christopher Pilarczyk SR Forest 25.61 -
44 Lamarkces Bassett SR Forest 25.80 -
45 Jose Valencia-Ponce SR Boone 25.87 -
46 Stefan Todywala SR Belen Jesuit Prep 25.89 -
47 Jalen Gummer FR Lake Highland Prep 25.96 -
48 Jeremy Frederick SO Hagerty 25.98 -
49 Joseph Santana SR Mount Dora 26.02 -
50 Julian Sanchez SO Oak Hall 26.02 -
51 Jadon Gomez JR Winter Springs 26.11 -
52 Steven Streat FR Tavares 26.21 -
53 Willie Smith SR Winter Springs 26.26 -
54 Stephen Kaleel JR Oak Hall 26.27 -
55 Daniel Contaldi SR Trinity Prep 26.50 -
56 Tramari Smith SO Cypress Creek 26.58 -
57 Leonardo Mancilla SR Tavares 26.96 -
58 Joshua Odimegwu JR Hagerty 26.99 -
59 Johnathan White SR Bishop Kenny 27.11 -
60 Enicro Poredes FR Father Lopez 27.22 -
61 Jeremy Adames FR Father Lopez 27.31 -
62 David Rainey FR East River 27.40 -
63 Kwanye Hickman FR East River 27.57 -
64 Taylor Simmons FR Oak Hall 27.68 -
65 Charles Jackson SR Edgewater 27.77 -
66 Alex Rixie FR Villages 28.26 -
67 David Adams SR Villages 29.37 -
  Mahin Khan SR Cypress Creek DNS   
  Terdera Decosey JR Colonial DNS   
  Donald Chaney JR Belen Jesuit Prep DNS   
  Joshua Jimenez-Abreu FR Cypress Creek DNS   
  Andrew Chantiloupe JR Lake Howell DNS   
  Alex Vihlen FR Lake Mary Prep DNS   
  Kalead Mallory SO Timber Creek DNS   
  Devante Gilbert SR Timber Creek DNS   
  Christopher Vitito FR Montverde Academy DNS   
  Jayden Ward SO University (Orlando) DNS   
  Jacob Lopez SO Mount Dora DNS   
  Jacobo Quiones SO Father Lopez DNS   
  Xavier Walker SR Winter Springs DNS   
  Christian Leary SO Edgewater DNS   
  Jonathan Martinez FR Villages DNS   
  Dayvion McMillian SR Oviedo DNS   
  Jonathan Howell SO Oviedo DNS   
  Jeffrey Cooper SO Forest DNS   
  Shomaree Blake JR Hagerty DNS   
  Aaron Roberts SR Boone DNS   
  Keshawn Buie JR Boone DNS   
  Tyler Fields SO Montverde Academy DNS   
Boys' 200 Meters Section 1
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park 22.57 10
2 Weston Baptiste SO Montverde Academy 22.65 8
5 Andrew Campos SR Dr. Phillips 22.90 4
6 Nivon Holland JR Dr. Phillips 22.97 3
9 Johnnie Hayes SR Sarasota 23.19 -
12 Ian Tirado Bocanegra SR Winter Park 23.37 -
  Jayden Ward SO University (Orlando) DNS   
  Christian Leary SO Edgewater DNS   
  Donald Chaney JR Belen Jesuit Prep DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Dylan Gonzalez JR Lake Mary 22.75 6
4 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 22.77 5
10 Micaiah Hughes JR Lake Mary 23.24 -
11 Ash’shfi Sabur JR Sarasota 23.25 -
14 Sayeed Decosta SR Colonial 23.68 -
15 Ketson Fine SR University (Orlando) 23.70 -
17 Mark Van De Meene JR Winter Park 23.76 -
21 Branden Young SR West Orange 24.02 -
43 Christopher Pilarczyk SR Forest 25.61 -
Boys' 200 Meters Section 3
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Kevin Byrd JR Lake Howell 23.58 -
16 Philip Crooms JR Lake Mary 23.74 -
18 Jalin McCallum JR West Orange 23.78 -
19 Jonathan Ward SR Trinity Prep 23.92 -
23 Tyler Bailey SR Windermere 24.22 -
35 Terrance Gibbs FR Master's Academy (Oviedo) 25.27 -
56 Tramari Smith SO Cypress Creek 26.58 -
  Mahin Khan SR Cypress Creek DNS   
  Jonathan Martinez FR Villages DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: -2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Garrett Valentine JR West Orange 23.12 1
20 Francisco Zhou SR Lake Highland Prep 23.98 -
24 Jacob Goldbergh JR Windermere 24.23 -
26 Sage Limon FR Windermere 24.38 -
27 Roberto Alvarez SR Mount Dora 24.53 -
30 Michael Hendrickson FR Sarasota 24.66 -
44 Lamarkces Bassett SR Forest 25.80 -
  Aaron Roberts SR Boone DNS   
  Jonathan Howell SO Oviedo DNS   
Boys' 200 Meters Section 5
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Kashif Moore JR Oviedo 24.33 -
28 Jacob Spafford SO Lake Highland Prep 24.56 -
31 Bryan Bjorkman FR Belen Jesuit Prep 24.79 -
32 Daven Hill SO Timber Creek 24.95 -
40 Andrew Porter SR Tavares 25.48 -
54 Stephen Kaleel JR Oak Hall 26.27 -
  Devante Gilbert SR Timber Creek DNS   
  Joshua Jimenez-Abreu FR Cypress Creek DNS   
  Jeffrey Cooper SO Forest DNS   
Boys' 200 Meters Section 6
W: -3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Jaden Scott JR Lake Howell 25.34 -
38 Alejandro Castelo-Galliano SR Bishop Kenny 25.38 -
39 Evan Simpson SR Master's Academy (Oviedo) 25.46 -
46 Stefan Todywala SR Belen Jesuit Prep 25.89 -
52 Steven Streat FR Tavares 26.21 -
58 Joshua Odimegwu JR Hagerty 26.99 -
  Keshawn Buie JR Boone DNS   
  Shomaree Blake JR Hagerty DNS   
  Christopher Vitito FR Montverde Academy DNS   
Boys' 200 Meters Section 7
W: -2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Noah Semple SR Bishop Kenny 25.12 -
41 Reneiro Irizarry JR Colonial 25.57 -
42 Jevon Pinard SO Trinity Prep 25.60 -
47 Jalen Gummer FR Lake Highland Prep 25.96 -
48 Jeremy Frederick SO Hagerty 25.98 -
49 Joseph Santana SR Mount Dora 26.02 -
53 Willie Smith SR Winter Springs 26.26 -
  Andrew Chantiloupe JR Lake Howell DNS   
  Alex Vihlen FR Lake Mary Prep DNS   
Boys' 200 Meters Section 8
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
50 Julian Sanchez SO Oak Hall 26.02 -
55 Daniel Contaldi SR Trinity Prep 26.50 -
57 Leonardo Mancilla SR Tavares 26.96 -
59 Johnathan White SR Bishop Kenny 27.11 -
61 Jeremy Adames FR Father Lopez 27.31 -
63 Kwanye Hickman FR East River 27.57 -
  Kalead Mallory SO Timber Creek DNS   
  Dayvion McMillian SR Oviedo DNS   
  Jacob Lopez SO Mount Dora DNS   
Boys' 200 Meters Section 9
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Terrail Keiths SO University (Orlando) 24.61 -
36 Tyson Mobley JR Master's Academy (Oviedo) 25.32 -
45 Jose Valencia-Ponce SR Boone 25.87 -
60 Enicro Poredes FR Father Lopez 27.22 -
64 Taylor Simmons FR Oak Hall 27.68 -
66 Alex Rixie FR Villages 28.26 -
67 David Adams SR Villages 29.37 -
  Terdera Decosey JR Colonial DNS   
  Jacobo Quiones SO Father Lopez DNS   
Boys' 200 Meters Section 10
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Emmanuel Pierre FR Dr. Phillips 23.05 2
22 Jonathan Young SO Edgewater 24.10 -
33 Jason Abbott JR East River 25.06 -
51 Jadon Gomez JR Winter Springs 26.11 -
62 David Rainey FR East River 27.40 -
65 Charles Jackson SR Edgewater 27.77 -
  Xavier Walker SR Winter Springs DNS   
  Tyler Fields SO Montverde Academy DNS