February 16, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alicia Ruiz SO George Jenkins 2:18.98 10
2 Ashley Klingenberg JR Lake Brantley 2:22.27 8
3 Jordan Stevens SR Lake Brantley 2:23.81 6
4 Margaret Ward SR Rockledge 2:28.40 5
5 Jillian Kay SO Vanguard (Ocala) 2:28.84 4
6 Loreine Marrero Aquino SR Mulberry 2:30.64 3
7 Carolina Titus JR Sarasota 2:31.16 2
8 Alexa Newbold JR Newsome 2:31.43 1
9 Julia Charske SO Vanguard (Ocala) 2:32.60 -
10 Mykenzee Marshall SR Vanguard (Ocala) 2:33.10 -
11 Krista Huss FR Newsome 2:33.67 -
12 Lillian Cowley JR Newsome 2:34.70 -
13 Marissa Kempf SO Sarasota 2:35.12 -
14 Brooke Mullins SO Harmony 2:35.76 -
15 Kaitlin Braswell SR Rockledge 2:36.55 -
16 Riley Bradshaw SO Lakewood Ranch 2:36.75 -
17 Kasumi Wade SO Sarasota 2:37.60 -
18 Vanessa Bolen SR Harmony 2:38.55 -
19 April James SR Lake Region 2:39.42 -
20 Jasmine Valle FR Alonso 2:40.12 -
21 Tabitha Suggs SO Alonso 2:42.50 -
22 Camryn Wigglesworth JR Sarasota 2:42.91 -
23 Isabell Miller FR George Jenkins 2:44.10 -
24 Kathryn McLellan JR Newsome 2:45.01 -
25 Hannah Hoffman SR Newsome 2:45.14 -
26 Rachel Knazavich JR Tampa Bay HEAT 2:45.22 -
27 Kathryn Forsyth JR Newsome 2:45.24 -
28 Lauren Musselman SR George Jenkins 2:45.47 -
29 Brynn Jacobson SO Newsome 2:47.11 -
30 Kathy Macedo Pineda SR Auburndale 2:48.37 -
31 Adrian Carter SO Vanguard (Ocala) 2:48.56 -
32 Megan Miller FR McKeel 2:48.57 -
33 Rebekah Haddad FR Tampa Bay HEAT 2:48.67 -
34 Alia Peets SO George Jenkins 2:49.00 -
35 Jessica Thompson SO Lakewood Ranch 2:49.30 -
36 Cecilia Martinez-Castillo JR Plant City 2:49.32 -
37 Claire Darrin JR Harmony 2:49.96 -
38 Anya Spragg SO Lake Brantley 2:50.19 -
39 Katie Dunn SR Newsome 2:50.20 -
40 Lidia Leon SO Plant City 2:50.61 -
41 Angela Bruno SR Vanguard (Ocala) 2:50.86 -
42 Adriana Kanarek SR Newsome 2:51.52 -
43 Sarah Anderson JR Alonso 2:51.99 -
44 Ifeoma Ajufo FR Vanguard (Ocala) 2:52.21 -
45 LaDale Eaves JR George Jenkins 2:52.32 -
46 Elise Dunn FR Lakewood Ranch 2:53.43 -
47 Jo'Kierra Kelly SO Kathleen 2:53.57 -
48 Sage Koury SO George Jenkins 2:56.42 -
49 Catherine Bricker SO Sarasota 2:57.07 -
50 Gabrielle Haines JR Ridge Community 2:57.31 -
51 Morgan Brake 8 Geneva Classical Academy 2:57.37 -
52 Sade' Ivey FR Ridge Community 2:57.46 -
53 Aria Mcdaniels SR Haines City 2:58.29 -
54 Mia Andreae 8 IMG Academy 2:58.97 -
55 Roccio Cordon SO Riverview 3:00.05 -
56 Melanie Berrios Morales SO Ridge Community 3:00.48 -
57 Wileishka Rodriguez Pabon JR Ridge Community 3:00.77 -
58 Alexandra Park SO Lake Brantley 3:00.82 -
59 Emma Miller JR Lake Brantley 3:01.01 -
60 Caitlin Maguire SR George Jenkins 3:01.84 -
61 Tania Pagan Ortiz FR Ridge Community 3:02.45 -
62 Alexa Dew SO Tampa Prep 3:02.80 -
63 Krystalyn Sanchez SO Lake Region 3:03.53 -
64 Gianna Ennis SO Ridge Community 3:05.59 -
65 Valentina Cortes FR Alonso 3:06.16 -
66 Gladys Cortez JR Lake Region 3:07.28 -
67 Victoria Park FR Lake Brantley 3:07.69 -
68 Samixha Karki SR George Jenkins 3:08.51 -
69 Jateria Parker JR Winter Haven 3:08.73 -
70 Chiara Herrera-Hernandez FR Ridge Community 3:08.79 -
71 Cynthia Studebaker FR Newsome 3:10.00 -
72 Marietta Long JR Lake Brantley 3:10.50 -
73 Lauren Ippolito FR Sarasota 3:10.52 -
74 Abigail Montidoro SO Sarasota 3:10.78 -
75 Taya Cook 7 Tampa Bay HEAT 3:10.83 -
76 Renn Lewis JR Sarasota 3:13.44 -
77 Arely Cruz SO Ridge Community 3:13.87 -
78 Rachel Brutus SR Lake Region 3:13.89 -
79 Charlotte Morgan FR Tampa Prep 3:14.56 -
80 Jadyn Grotjan SO Ridge Community 3:15.80 -
81 Antigone Pesack SR Lake Region 3:17.16 -
82 Lindsay Ise JR Tampa Prep 3:17.27 -
83 Taniah Dickey SO Winter Haven 3:17.52 -
84 Audri Anderson FR Lakeland Christian 3:19.32 -
85 Alexandra Ussery SO Lake Brantley 3:21.31 -
86 Alexis Grayson FR Winter Haven 3:21.86 -
87 Stella Hogan FR Vanguard (LW) 3:24.57 -
88 Annalise Grimmer SO Sarasota 3:26.96 -
89 Kyle Demorse SO Lake Brantley 3:33.27 -
90 Katherine Miller FR Lakeland Christian 3:33.34 -
91 Rachel Johnson SR Alonso 3:35.58 -
92 Harmony Dillard FR Lake Brantley 3:41.67 -
93 Rachal Segovia FR Lake Brantley 3:55.17 -
94 Samantha Lebrun JR Haines City 3:59.30 -
95 Mariah Taylor FR Winter Haven 4:42.49 -
  Mysha Graham JR Lake Wales DNF   
  Mikaeyla Dacres FR IMG Academy DNS   
  Almarelis Garcia SO Mulberry DNS   
  Riniya Johnson JR Auburndale DNS   
  Amelia Skoumal SO Lakewood Ranch DNS   
  Hope Marchelletta SR McKeel DNS   
  Destiny Hamilton FR Winter Haven DNS   
  Nyashia Williams-Matthews SO Winter Haven DNS   
  Haley Harris JR Tampa Prep DNS   
  Janel Mitchell FR Sarasota DNS   
  Isabelle Jester SR Sarasota DNS   
  Abigail Lake SR Rockledge DNS   
  Gracie Hill FR Lakeland Christian DNS   
  Wislande Pierre-Louis SR Lake Region DNS   
  Aisjah Hunter SO Lake Region DNS   
  Geonna Panek SR Lake Brantley DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Jasmine Valle FR Alonso 2:40.12 -
22 Camryn Wigglesworth JR Sarasota 2:42.91 -
33 Rebekah Haddad FR Tampa Bay HEAT 2:48.67 -
53 Aria Mcdaniels SR Haines City 2:58.29 -
58 Alexandra Park SO Lake Brantley 3:00.82 -
63 Krystalyn Sanchez SO Lake Region 3:03.53 -
67 Victoria Park FR Lake Brantley 3:07.69 -
71 Cynthia Studebaker FR Newsome 3:10.00 -
72 Marietta Long JR Lake Brantley 3:10.50 -
73 Lauren Ippolito FR Sarasota 3:10.52 -
74 Abigail Montidoro SO Sarasota 3:10.78 -
79 Charlotte Morgan FR Tampa Prep 3:14.56 -
82 Lindsay Ise JR Tampa Prep 3:17.27 -
85 Alexandra Ussery SO Lake Brantley 3:21.31 -
88 Annalise Grimmer SO Sarasota 3:26.96 -
91 Rachel Johnson SR Alonso 3:35.58 -
93 Rachal Segovia FR Lake Brantley 3:55.17 -
95 Mariah Taylor FR Winter Haven 4:42.49 -
  Aisjah Hunter SO Lake Region DNS   
  Hope Marchelletta SR McKeel DNS   
  Destiny Hamilton FR Winter Haven DNS   
  Haley Harris JR Tampa Prep DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
49 Catherine Bricker SO Sarasota 2:57.07 -
55 Roccio Cordon SO Riverview 3:00.05 -
57 Wileishka Rodriguez Pabon JR Ridge Community 3:00.77 -
61 Tania Pagan Ortiz FR Ridge Community 3:02.45 -
62 Alexa Dew SO Tampa Prep 3:02.80 -
65 Valentina Cortes FR Alonso 3:06.16 -
66 Gladys Cortez JR Lake Region 3:07.28 -
69 Jateria Parker JR Winter Haven 3:08.73 -
70 Chiara Herrera-Hernandez FR Ridge Community 3:08.79 -
75 Taya Cook 7 Tampa Bay HEAT 3:10.83 -
76 Renn Lewis JR Sarasota 3:13.44 -
77 Arely Cruz SO Ridge Community 3:13.87 -
78 Rachel Brutus SR Lake Region 3:13.89 -
80 Jadyn Grotjan SO Ridge Community 3:15.80 -
81 Antigone Pesack SR Lake Region 3:17.16 -
83 Taniah Dickey SO Winter Haven 3:17.52 -
84 Audri Anderson FR Lakeland Christian 3:19.32 -
86 Alexis Grayson FR Winter Haven 3:21.86 -
89 Kyle Demorse SO Lake Brantley 3:33.27 -
90 Katherine Miller FR Lakeland Christian 3:33.34 -
92 Harmony Dillard FR Lake Brantley 3:41.67 -
94 Samantha Lebrun JR Haines City 3:59.30 -
  Gracie Hill FR Lakeland Christian DNS   
  Almarelis Garcia SO Mulberry DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Kathryn McLellan JR Newsome 2:45.01 -
26 Rachel Knazavich JR Tampa Bay HEAT 2:45.22 -
29 Brynn Jacobson SO Newsome 2:47.11 -
31 Adrian Carter SO Vanguard (Ocala) 2:48.56 -
32 Megan Miller FR McKeel 2:48.57 -
34 Alia Peets SO George Jenkins 2:49.00 -
35 Jessica Thompson SO Lakewood Ranch 2:49.30 -
36 Cecilia Martinez-Castillo JR Plant City 2:49.32 -
43 Sarah Anderson JR Alonso 2:51.99 -
45 LaDale Eaves JR George Jenkins 2:52.32 -
47 Jo'Kierra Kelly SO Kathleen 2:53.57 -
48 Sage Koury SO George Jenkins 2:56.42 -
50 Gabrielle Haines JR Ridge Community 2:57.31 -
51 Morgan Brake 8 Geneva Classical Academy 2:57.37 -
52 Sade' Ivey FR Ridge Community 2:57.46 -
54 Mia Andreae 8 IMG Academy 2:58.97 -
56 Melanie Berrios Morales SO Ridge Community 3:00.48 -
60 Caitlin Maguire SR George Jenkins 3:01.84 -
64 Gianna Ennis SO Ridge Community 3:05.59 -
68 Samixha Karki SR George Jenkins 3:08.51 -
87 Stella Hogan FR Vanguard (LW) 3:24.57 -
  Mysha Graham JR Lake Wales DNF   
  Mikaeyla Dacres FR IMG Academy DNS   
  Amelia Skoumal SO Lakewood Ranch DNS   
  Nyashia Williams-Matthews SO Winter Haven DNS   
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Carolina Titus JR Sarasota 2:31.16 2
8 Alexa Newbold JR Newsome 2:31.43 1
9 Julia Charske SO Vanguard (Ocala) 2:32.60 -
11 Krista Huss FR Newsome 2:33.67 -
12 Lillian Cowley JR Newsome 2:34.70 -
13 Marissa Kempf SO Sarasota 2:35.12 -
15 Kaitlin Braswell SR Rockledge 2:36.55 -
17 Kasumi Wade SO Sarasota 2:37.60 -
18 Vanessa Bolen SR Harmony 2:38.55 -
19 April James SR Lake Region 2:39.42 -
23 Isabell Miller FR George Jenkins 2:44.10 -
27 Kathryn Forsyth JR Newsome 2:45.24 -
30 Kathy Macedo Pineda SR Auburndale 2:48.37 -
37 Claire Darrin JR Harmony 2:49.96 -
39 Katie Dunn SR Newsome 2:50.20 -
40 Lidia Leon SO Plant City 2:50.61 -
41 Angela Bruno SR Vanguard (Ocala) 2:50.86 -
42 Adriana Kanarek SR Newsome 2:51.52 -
44 Ifeoma Ajufo FR Vanguard (Ocala) 2:52.21 -
46 Elise Dunn FR Lakewood Ranch 2:53.43 -
59 Emma Miller JR Lake Brantley 3:01.01 -
  Isabelle Jester SR Sarasota DNS   
  Janel Mitchell FR Sarasota DNS   
  Geonna Panek SR Lake Brantley DNS   
Girls' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alicia Ruiz SO George Jenkins 2:18.98 10
2 Ashley Klingenberg JR Lake Brantley 2:22.27 8
3 Jordan Stevens SR Lake Brantley 2:23.81 6
4 Margaret Ward SR Rockledge 2:28.40 5
5 Jillian Kay SO Vanguard (Ocala) 2:28.84 4
6 Loreine Marrero Aquino SR Mulberry 2:30.64 3
10 Mykenzee Marshall SR Vanguard (Ocala) 2:33.10 -
14 Brooke Mullins SO Harmony 2:35.76 -
16 Riley Bradshaw SO Lakewood Ranch 2:36.75 -
21 Tabitha Suggs SO Alonso 2:42.50 -
25 Hannah Hoffman SR Newsome 2:45.14 -
28 Lauren Musselman SR George Jenkins 2:45.47 -
38 Anya Spragg SO Lake Brantley 2:50.19 -
  Abigail Lake SR Rockledge DNS   
  Riniya Johnson JR Auburndale DNS   
  Wislande Pierre-Louis SR Lake Region DNS