February 16, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dominic Acosta JR Newsome 1:59.29 10
2 Joab Francois SR Lake Brantley 1:59.30 8
3 Ladarius Tellis SO Lake Wales 2:00.35 6
4 Benjamin Hartvigsen SR Sarasota 2:00.41 5
5 Alex Miranda SR St. Cloud 2:02.00 4
6 Jack Leininger SO IMG Academy 2:03.55 3
7 Joesem Torres Colon SO Lake Wales 2:04.57 2
8 Jordan Travieso SO Vanguard (Ocala) 2:04.66 1
9 Joey Torres Colon JR Lake Wales 2:05.93 -
10 Landon Morales FR Lake Wales 2:05.93 -
11 Alan Galicia-Romero SR Sarasota 2:06.20 -
12 Adrien Zambaux JR Sarasota 2:06.28 -
13 Thomas Townley JR George Jenkins 2:07.16 -
14 Emman Uel Shuler JR Lake Wales 2:07.38 -
15 Hunter Snell SR Kathleen 2:08.69 -
16 Dennis Quolke SR Rockledge 2:08.81 -
17 Cole Parnell SR Lake Brantley 2:09.24 -
18 Joshua Moore FR Vanguard (Ocala) 2:11.18 -
19 Daniel Barron JR Newsome 2:11.44 -
20 Anthony Killick JR Plant City 2:11.45 -
21 Khedgen Willis SR Lake Region 2:11.69 -
22 Johnnie Salter SR George Jenkins 2:12.05 -
23 Raekwon Hopkins FR Alonso 2:12.98 -
24 Aidan Cuddy SO St. Cloud 2:13.05 -
25 Tyler Desando SR Rockledge 2:13.29 -
26 Gavin Bendross FR George Jenkins 2:13.67 -
27 Cody Carr SR George Jenkins 2:14.11 -
28 Daniel Sherlock JR Lake Brantley 2:14.38 -
29 Adam Nipper SO Seffner Christian 2:14.46 -
30 Trent Shackelford SR Lake Brantley 2:15.02 -
31 Sun Woo Lee SO Lakeland Christian 2:16.55 -
32 Nate Padilla SR Alonso 2:16.62 -
33 Ricardo Greene SR Lake Wales 2:16.97 -
34 Zach Flohr JR Vanguard (Ocala) 2:17.40 -
35 Nathan Yates FR Geneva Classical Academy 2:17.59 -
36 Tyler Martin SO Winter Haven 2:17.63 -
37 Gavin Laielle SO Lakewood Ranch 2:17.79 -
38 Robert Stiff SO Sarasota 2:17.83 -
39 Michael Head JR Lake Wales 2:17.84 -
40 Kevin Velazquez FR Alonso 2:17.86 -
41 Erikson Wills 8 McKeel 2:18.11 -
42 Ar'Marion Hargrove SO George Jenkins 2:18.67 -
43 Evan Crisp FR Sarasota 2:20.02 -
44 Matthew Lester JR Lake Brantley 2:20.32 -
45 Lewis Diante SR Lake Region 2:20.59 -
46 Cyrus Hannah SO Sarasota 2:21.02 -
47 Austin Davis SO Plant City 2:21.06 -
48 Kevin Irwin JR Lakewood Ranch 2:21.68 -
49 Gary Wallace JR Alonso 2:21.97 -
50 John Lachance-Perez JR Sarasota 2:22.73 -
51 Avery Coons FR Plant City 2:23.20 -
52 Zaben Bennett SR Plant City 2:23.47 -
53 Andrew Tufino SR Ridge Community 2:23.74 -
54 Aaron Mushrush FR Sarasota 2:24.16 -
55 Marshall Copeland SR Lake Brantley 2:24.76 -
56 Nathan Biehl SR Seffner Christian 2:24.81 -
57 Camden Killian JR Riverview 2:24.90 -
58 Juanito Moreno JR Ridge Community 2:25.35 -
59 Nathaniel Goetz FR Sarasota 2:25.38 -
60 Ben Morris FR Lake Brantley 2:25.58 -
61 Gregory Antoine JR George Jenkins 2:25.59 -
62 Roland Lopez JR Lake Brantley 2:26.89 -
63 Wyatt Bedke FR Tampa Prep 2:26.94 -
64 Jack Smith FR Lakeland Christian 2:27.58 -
65 Nicholas Rich FR Sarasota 2:27.68 -
66 Kaiden Bittinger SO Lake Brantley 2:28.03 -
67 Connor Murray SO Alonso 2:28.63 -
68 Ethan Wuitschick SR George Jenkins 2:29.04 -
69 Crystian Newell SO Mulberry 2:29.76 -
70 Alexander Adams JR George Jenkins 2:29.84 -
71 Tanner Toler SO Lakewood Ranch 2:30.16 -
72 Tyreese Williams SR Lake Region 2:30.17 -
73 John Koerth SR Lake Brantley 2:30.41 -
74 Vincent Cardona JR Kathleen 2:30.45 -
75 Blake Devisfruto SO Seffner Christian 2:30.52 -
76 Gilberto Alvarado SR Plant City 2:31.12 -
77 Benjie Toussaint SO Lake Region 2:31.42 -
78 Brandon Fernandez Acevedo JR George Jenkins 2:31.88 -
79 Reyson Mercier Sophomore Auburndale 2:33.74 -
80 Treyshan Sneed FR Winter Haven 2:34.20 -
81 Josias Alvarez SR Lakeland Christian 2:34.63 -
82 Ethan Suman SO George Jenkins 2:35.06 -
83 Jeffrey Glatting JR Lake Brantley 2:35.32 -
84 Fernando Garcia SO George Jenkins 2:35.57 -
85 Zain Moreno JR Ridge Community 2:35.60 -
86 Nicholas Glen FR Auburndale 2:35.88 -
87 Makhi Smothers SO Winter Haven 2:36.58 -
88 Branden Goodson FR George Jenkins 2:37.05 -
89 Aidan Lieberman SO McKeel 2:37.55 -
90 Kenneth Malone SO George Jenkins 2:38.23 -
91 Conner Yi FR Harmony 2:38.53 -
92 Josias Mirtyl JR Haines City 2:39.38 -
93 Dan Yates JR Geneva Classical Academy 2:39.41 -
94 Nicholas Powers SO Sarasota 2:39.61 -
95 Ethan Dodson Senior Auburndale 2:39.67 -
96 William Mosley JR George Jenkins 2:40.00 -
97 Scott Bowie SO George Jenkins 2:40.35 -
98 Edrin Warren SO Winter Haven 2:40.74 -
99 William Holland SR Tampa Bay HEAT 2:41.61 -
100 Jacquarius Jones SR George Jenkins 2:41.73 -
101 Braeden Crossman JR Ridge Community 2:43.13 -
102 Daniel Zarate FR Plant City 2:43.16 -
103 Relamp Ramirez FR Lake Brantley 2:43.52 -
104 Logan Birket SO George Jenkins 2:45.58 -
105 Bryson Schneider JR Auburndale 2:46.47 -
106 John Capron FR George Jenkins 2:47.85 -
107 Andrew Lester FR Lake Brantley 2:48.03 -
108 Qornelious Richardson FR Winter Haven 2:48.18 -
109 Kade Straub FR George Jenkins 2:49.16 -
110 Omario Wright SO Auburndale 2:50.44 -
111 Ethan Gonzalez SO Haines City 2:52.58 -
112 Guissepe Page SR Lake Region 2:52.91 -
113 Benjamin Ally JR George Jenkins 2:53.37 -
114 Dominic Reger SO George Jenkins 2:53.44 -
115 Miles Butterfield FR Lake Brantley 2:58.11 -
116 Carson Wenger 7 Seffner Christian 3:15.48 -
  Jack Brooks SO Geneva Classical Academy DNS   
  Matthew James 7 Tampa Bay HEAT DNS   
  Nicolas Arciniegas JR IMG Academy DNS   
  Caleb Collins JR Mulberry DNS   
  Micah Kirkham JR Mulberry DNS   
  Jordy Velazquez SO Auburndale DNS   
  Solomon Lefleur SO Auburndale DNS   
  Carmelo Chambers Sophomore Auburndale DNS   
  Jamiel Acosta FR Auburndale DNS   
  Lucas Hall SO Lakewood Ranch DNS   
  Jonathan Reid SR Lakewood Ranch DNS   
  Ben Vargas SR Seffner Christian DNS   
  Elijah Gotshall JR Ridge Community DNS   
  Kevin Solis SO Ridge Community DNS   
  Arturo Montiel-Acuna JR McKeel DNS   
  Dustin White SR McKeel DNS   
  Ladarius¬† Gatlin JR Winter Haven DNS   
  Dejuan Henderson JR Winter Haven DNS   
  Eric Feacher SR Winter Haven DNS   
  Breylin Smith FR Winter Haven DNS   
  Shelton Lyons SO Newsome DNS   
  Andrew Carrera SR St. Cloud DNS   
  Steven Guendjoian SO Sarasota DNS   
  Zachary Jones SO Sarasota DNS   
  Orlando Cicilioni SO Sarasota DNS   
  Hunter Warwick JR Sarasota DNS   
  John Huckleberry JR Sarasota DNS   
  Ryan Guendjoian JR Sarasota DNS   
  Troy Smith SR Rockledge DNS   
  Stephen Ward SR Lake Wales DNS   
  Eric Rivera Torres JR Lake Region DNS   
  Djoury Mardi SR Lake Region DNS   
  Paul Bouiye SO Lake Region DNS   
  Nicholas Vogel SR Lake Brantley DNS   
  Redwimy Noel SO Lake Brantley DNS   
  Alfredo Soler SR Lake Brantley DNS   
  Amir Edwards SO Lake Brantley DNS   
  Abraham Paim SO Lake Brantley DNS   
  Andrew Chapman FR George Jenkins DNS   
  Austin Hall JR George Jenkins DNS   
  Chandler Connor JR George Jenkins DNS   
  Khristian Runcie FR George Jenkins DNS   
  Jacob Memmoli SO George Jenkins DNS   
  Connor Darrin SR Harmony DNS   
  Alexis Sandoval FR Harmony DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
41 Erikson Wills 8 McKeel 2:18.11 -
49 Gary Wallace JR Alonso 2:21.97 -
64 Jack Smith FR Lakeland Christian 2:27.58 -
65 Nicholas Rich FR Sarasota 2:27.68 -
68 Ethan Wuitschick SR George Jenkins 2:29.04 -
72 Tyreese Williams SR Lake Region 2:30.17 -
80 Treyshan Sneed FR Winter Haven 2:34.20 -
82 Ethan Suman SO George Jenkins 2:35.06 -
87 Makhi Smothers SO Winter Haven 2:36.58 -
91 Conner Yi FR Harmony 2:38.53 -
94 Nicholas Powers SO Sarasota 2:39.61 -
98 Edrin Warren SO Winter Haven 2:40.74 -
105 Bryson Schneider JR Auburndale 2:46.47 -
108 Qornelious Richardson FR Winter Haven 2:48.18 -
109 Kade Straub FR George Jenkins 2:49.16 -
110 Omario Wright SO Auburndale 2:50.44 -
114 Dominic Reger SO George Jenkins 2:53.44 -
116 Carson Wenger 7 Seffner Christian 3:15.48 -
  Eric Rivera Torres JR Lake Region DNS   
  Alexis Sandoval FR Harmony DNS   
  Jordy Velazquez SO Auburndale DNS   
  Ben Vargas SR Seffner Christian DNS   
  Khristian Runcie FR George Jenkins DNS   
  Breylin Smith FR Winter Haven DNS   
  Hunter Warwick JR Sarasota DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Raekwon Hopkins FR Alonso 2:12.98 -
32 Nate Padilla SR Alonso 2:16.62 -
42 Ar'Marion Hargrove SO George Jenkins 2:18.67 -
46 Cyrus Hannah SO Sarasota 2:21.02 -
54 Aaron Mushrush FR Sarasota 2:24.16 -
57 Camden Killian JR Riverview 2:24.90 -
59 Nathaniel Goetz FR Sarasota 2:25.38 -
67 Connor Murray SO Alonso 2:28.63 -
79 Reyson Mercier Sophomore Auburndale 2:33.74 -
86 Nicholas Glen FR Auburndale 2:35.88 -
88 Branden Goodson FR George Jenkins 2:37.05 -
89 Aidan Lieberman SO McKeel 2:37.55 -
90 Kenneth Malone SO George Jenkins 2:38.23 -
99 William Holland SR Tampa Bay HEAT 2:41.61 -
100 Jacquarius Jones SR George Jenkins 2:41.73 -
112 Guissepe Page SR Lake Region 2:52.91 -
  Steven Guendjoian SO Sarasota DNS   
  Zachary Jones SO Sarasota DNS   
  Jacob Memmoli SO George Jenkins DNS   
  Arturo Montiel-Acuna JR McKeel DNS   
  Austin Hall JR George Jenkins DNS   
  Solomon Lefleur SO Auburndale DNS   
  Djoury Mardi SR Lake Region DNS   
  Ladarius¬† Gatlin JR Winter Haven DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
43 Evan Crisp FR Sarasota 2:20.02 -
61 Gregory Antoine JR George Jenkins 2:25.59 -
63 Wyatt Bedke FR Tampa Prep 2:26.94 -
70 Alexander Adams JR George Jenkins 2:29.84 -
74 Vincent Cardona JR Kathleen 2:30.45 -
75 Blake Devisfruto SO Seffner Christian 2:30.52 -
78 Brandon Fernandez Acevedo JR George Jenkins 2:31.88 -
81 Josias Alvarez SR Lakeland Christian 2:34.63 -
84 Fernando Garcia SO George Jenkins 2:35.57 -
95 Ethan Dodson Senior Auburndale 2:39.67 -
97 Scott Bowie SO George Jenkins 2:40.35 -
104 Logan Birket SO George Jenkins 2:45.58 -
106 John Capron FR George Jenkins 2:47.85 -
111 Ethan Gonzalez SO Haines City 2:52.58 -
113 Benjamin Ally JR George Jenkins 2:53.37 -
  Chandler Connor JR George Jenkins DNS   
  Andrew Chapman FR George Jenkins DNS   
  Matthew James 7 Tampa Bay HEAT DNS   
  Nicholas Vogel SR Lake Brantley DNS   
  Paul Bouiye SO Lake Region DNS   
  Andrew Carrera SR St. Cloud DNS   
  Eric Feacher SR Winter Haven DNS   
  Jamiel Acosta FR Auburndale DNS   
  Connor Darrin SR Harmony DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Daniel Sherlock JR Lake Brantley 2:14.38 -
38 Robert Stiff SO Sarasota 2:17.83 -
39 Michael Head JR Lake Wales 2:17.84 -
40 Kevin Velazquez FR Alonso 2:17.86 -
50 John Lachance-Perez JR Sarasota 2:22.73 -
55 Marshall Copeland SR Lake Brantley 2:24.76 -
62 Roland Lopez JR Lake Brantley 2:26.89 -
66 Kaiden Bittinger SO Lake Brantley 2:28.03 -
73 John Koerth SR Lake Brantley 2:30.41 -
76 Gilberto Alvarado SR Plant City 2:31.12 -
83 Jeffrey Glatting JR Lake Brantley 2:35.32 -
92 Josias Mirtyl JR Haines City 2:39.38 -
93 Dan Yates JR Geneva Classical Academy 2:39.41 -
101 Braeden Crossman JR Ridge Community 2:43.13 -
102 Daniel Zarate FR Plant City 2:43.16 -
103 Relamp Ramirez FR Lake Brantley 2:43.52 -
107 Andrew Lester FR Lake Brantley 2:48.03 -
115 Miles Butterfield FR Lake Brantley 2:58.11 -
  Lucas Hall SO Lakewood Ranch DNS   
  Alfredo Soler SR Lake Brantley DNS   
  John Huckleberry JR Sarasota DNS   
  Redwimy Noel SO Lake Brantley DNS   
  Caleb Collins JR Mulberry DNS   
  Carmelo Chambers Sophomore Auburndale DNS   
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Emman Uel Shuler JR Lake Wales 2:07.38 -
25 Tyler Desando SR Rockledge 2:13.29 -
29 Adam Nipper SO Seffner Christian 2:14.46 -
31 Sun Woo Lee SO Lakeland Christian 2:16.55 -
34 Zach Flohr JR Vanguard (Ocala) 2:17.40 -
35 Nathan Yates FR Geneva Classical Academy 2:17.59 -
36 Tyler Martin SO Winter Haven 2:17.63 -
37 Gavin Laielle SO Lakewood Ranch 2:17.79 -
45 Lewis Diante SR Lake Region 2:20.59 -
47 Austin Davis SO Plant City 2:21.06 -
48 Kevin Irwin JR Lakewood Ranch 2:21.68 -
51 Avery Coons FR Plant City 2:23.20 -
53 Andrew Tufino SR Ridge Community 2:23.74 -
56 Nathan Biehl SR Seffner Christian 2:24.81 -
58 Juanito Moreno JR Ridge Community 2:25.35 -
60 Ben Morris FR Lake Brantley 2:25.58 -
69 Crystian Newell SO Mulberry 2:29.76 -
71 Tanner Toler SO Lakewood Ranch 2:30.16 -
85 Zain Moreno JR Ridge Community 2:35.60 -
96 William Mosley JR George Jenkins 2:40.00 -
  Kevin Solis SO Ridge Community DNS   
  Amir Edwards SO Lake Brantley DNS   
  Abraham Paim SO Lake Brantley DNS   
  Dustin White SR McKeel DNS   
Boys' 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Joesem Torres Colon SO Lake Wales 2:04.57 2
9 Joey Torres Colon JR Lake Wales 2:05.93 -
10 Landon Morales FR Lake Wales 2:05.93 -
13 Thomas Townley JR George Jenkins 2:07.16 -
15 Hunter Snell SR Kathleen 2:08.69 -
18 Joshua Moore FR Vanguard (Ocala) 2:11.18 -
20 Anthony Killick JR Plant City 2:11.45 -
21 Khedgen Willis SR Lake Region 2:11.69 -
22 Johnnie Salter SR George Jenkins 2:12.05 -
24 Aidan Cuddy SO St. Cloud 2:13.05 -
26 Gavin Bendross FR George Jenkins 2:13.67 -
27 Cody Carr SR George Jenkins 2:14.11 -
33 Ricardo Greene SR Lake Wales 2:16.97 -
44 Matthew Lester JR Lake Brantley 2:20.32 -
52 Zaben Bennett SR Plant City 2:23.47 -
77 Benjie Toussaint SO Lake Region 2:31.42 -
  Nicolas Arciniegas JR IMG Academy DNS   
  Micah Kirkham JR Mulberry DNS   
  Orlando Cicilioni SO Sarasota DNS   
  Dejuan Henderson JR Winter Haven DNS   
  Stephen Ward SR Lake Wales DNS   
  Shelton Lyons SO Newsome DNS   
  Ryan Guendjoian JR Sarasota DNS   
  Jack Brooks SO Geneva Classical Academy DNS   
Boys' 800 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dominic Acosta JR Newsome 1:59.29 10
2 Joab Francois SR Lake Brantley 1:59.30 8
3 Ladarius Tellis SO Lake Wales 2:00.35 6
4 Benjamin Hartvigsen SR Sarasota 2:00.41 5
5 Alex Miranda SR St. Cloud 2:02.00 4
6 Jack Leininger SO IMG Academy 2:03.55 3
8 Jordan Travieso SO Vanguard (Ocala) 2:04.66 1
11 Alan Galicia-Romero SR Sarasota 2:06.20 -
12 Adrien Zambaux JR Sarasota 2:06.28 -
16 Dennis Quolke SR Rockledge 2:08.81 -
17 Cole Parnell SR Lake Brantley 2:09.24 -
19 Daniel Barron JR Newsome 2:11.44 -
30 Trent Shackelford SR Lake Brantley 2:15.02 -
  Elijah Gotshall JR Ridge Community DNS   
  Troy Smith SR Rockledge DNS   
  Jonathan Reid SR Lakewood Ranch DNS