February 16, 2019
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elie Timing

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 JaQual Bush SR Seminole (Sanford) 25.16 10 2.7
2 Jiya Hastings SO DeLand 25.29 8 2.7
3 Shakaeja Dore SO Dr. Phillips 25.90 6 1.9
4 Alandi Jacobs SR Liberty 26.01 5 2.7
5 Jhanel Gordon SR Oak Ridge 26.73 4 2.7
6 Shaliyah Brown JR Windermere 26.75 3 2.0
7 Davine Cambell SR Colonial 26.79 2 2.2
8 Cartashous Valentines SO Palatka 26.83 1 2.0
9 Paquisha Eutsey SR Oak Ridge 27.02 - 2.7
10 Cheyenne Dunn SR DeLand 27.03 - 2.0
11 Emilie Edouard JR Liberty 27.03 - 2.7
12 Karis Guilbeau FR Lyman 27.24 - 2.2
13 Ebone Fortilien SR Dr. Phillips 27.26 - 2.7
14 Irmiris Mendez SO Dr. Phillips 27.31 - 2.2
15 Cymiah Bradley JR Lake Mary 27.35 - 2.0
16 Klaudia Taylor FR Forest 27.46 - 1.9
17 Lanecia Wallace SO Buchholz 27.49 - 2.2
18 Nyidjah Ives FR Liberty 27.54 - 2.2
19 Dinae Hemmings FR Seminole (Sanford) 27.61 - 2.2
20 Alani Jacobs SR Liberty 27.66 - 2.7
21 Courtney Cole JR Lake Mary 27.79 - 4.5
22 Anaya Wills SO Spruce Creek 27.85 - 2.8
23 Siona Douglas SR Palatka 28.01 - 2.2
24 Jessica Apakama SO DeLand 28.09 - 2.2
25 Gabriella Figureroa SO Buchholz 28.11 - 2.5
26 Zaniyah Fye SO Seminole (Sanford) 28.26 - 2.2
27 Saniah Fuller SR Windermere 28.29 - 2.0
28 Zaria Bailey SO Colonial 28.40 - 2.5
29 Madison McMullen SO Montverde Academy 28.59 - 2.2
30 Ellenia Van JR Buchholz 28.71 - 2.5
31 Jymea Walker JR Forest 28.87 - 2.2
32 Erin Dumas JR Montverde Academy 28.89 - 2.1
33 Alysa Whetro SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 29.08 - 1.9
34 Jessiah Powell JR Lake Mary 29.16 - 2.2
35 Nyasia Rivera JR Cypress Creek 29.23 - 2.4
36 Maya Wilson FR Lake Nona 29.28 - 2.8
37 Jessica Pascual JR Hardee 29.31 - 2.0
38 Yolanda Peprah-Asante JR Buchholz 29.44 - 2.2
39 Claribel Hernandez FR Villages 29.56 - 2.5
40 Jexsamarie Perez SO Lake Nona 29.61 - 2.4
41 Jala Dudley JR Villages 29.72 - 2.4
42 Jazmin Marshall SO Lake Mary Prep 29.89 - 2.5
43 Sydney Taggert FR Lyman 29.97 - 2.0
44 Jordyn Mansfield JR University (OC) 29.99 - 2.5
45 Lensa Badolato 7 Holy Trinity 30.09 - 2.5
46 Breniea Smith SR Edgewater 30.10 - 2.2
47 Noelani Callender JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 30.27 - 1.9
48 Karlee Piccola FR Spruce Creek 30.28 - 2.2
49 Isabella Kirst 7 Mount Dora Christian 30.32 - 2.2
50 Karina Juarez FR Lake Mary 30.33 - 1.4
51 Acheline Delhomme SO Hardee 30.46 - 2.2
52 Carine Gourdet JR Cypress Creek 30.51 - 2.4
53 Bregan Shore SR Mount Dora Christian 30.54 - 2.4
54 Tykidra Leonard SO Palatka 30.65 - 2.8
55 Emma Sinkler FR North Marion 30.66 - 2.4
56 Julia McNatt FR Holy Trinity 30.79 - 2.8
57 Shayla Jones SO South Lake 30.81 - 2.8
58 Jalia Harris FR Bartow 30.84 - 2.2
59 Amelia Vasquez JR Windermere 30.93 - 2.5
60 Madison Sprowles SO Villages 30.93 - 1.7
61 Avery Bangsund 6 Foundation Academy 31.06 - 2.0
62 Kendall Ruiz SR Lake Nona 31.30 - 1.7
63 Jayline DeJesus FR Colonial 31.44 - 2.0
64 Haley Andino SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 31.47 - 2.2
65 Alyssa Bell SO University (OC) 31.47 - 2.1
66 Sabrina Humphrey SR Windermere Prep 31.56 - 2.8
67 Madison Moyer SR Bartow 31.57 - 4.5
68 Journey Cadle FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 31.73 - 2.0
69 E'Lise Johnson JR University (OC) 31.84 - 2.8
70 Alathia Watts JR Lake Nona 31.92 - 2.8
71 Alba Rivas SO South Lake 31.95 - 2.4
72 Kendall Abrams 7 Mount Dora Christian 32.03 - 2.0
73 Faith Ford 7 Foundation Academy 32.09 - 1.4
74 Mia Arenas FR Cypress Creek 32.18 - 2.1
75 Ana Falco SO Master's Academy (Oviedo) 32.18 - 2.1
76 Ann Joe Henry FR Oak Ridge 32.25 - 4.5
77 Leanne Diab SR Windermere Prep 32.38 - 2.4
78 Anna Spell FR Villages 32.41 - 1.7
79 Amanda Martinez SR Master's Academy (Oviedo) 32.76 - 1.4
80 Tristen Ragsdale 7 Foundation Academy 32.84 - 2.0
81 Marya Tawam SR Windermere Prep 33.06 - 1.7
82 Daniella Marrero SO Hardee 33.85 - 4.5
83 Lauren Smith FR Forest 34.11 - 2.1
84 Kendrie Smith FR Belleview 34.14 - 4.5
85 Kayla Brown SO Foundation Academy 35.43 - 1.7
86 Ariyana Leger FR Hardee 36.94 - 2.4
  Alexa Wilson FR Master's Academy (Oviedo) DNS    -
  Gabriella Serrano SO Master's Academy (Oviedo) DNS    -
  Amari Sims SO Windermere DNS    -
  Suveda Ramakrishna FR Windermere Prep DNS    -
  Abigail Thompson SR University (OC) DNS    -
  Brie Burrell SR North Marion DNS    -
  Taylor Cable JR North Marion DNS    -
  Ke'Aria Henderson SO North Marion DNS    -
  Jeleicia Morgan SO Cypress Creek DNS    -
  N'Asia Gunter JR Colonial DNS    -
  Courtnei Wilson SR Mount Dora Christian DNS    -
  Nasserie Kamara 8 Holy Trinity DNS    -
  Lauryn Dawson SR Lake Mary Prep DNS    -
  Gina Papa FR Lake Mary Prep DNS    -
  Aanika Valbh FR Lake Mary Prep DNS    -
  Destiny Williams SR Edgewater DNS    -
  M'Nya Williams JR Edgewater DNS    -
  Nayah Johnson SR Seminole (Sanford) DNS    -
  Franklin Noel SO Oak Ridge DNS    -
  Sarah Fitzpatrick FR Lyman DNS    -
  Madison Koesler SO Lyman DNS    -
  Eli Heard SR Forest DNS    -
  Rayanna Mathis FR Dr. Phillips DNS    -
  Endea Dixon JR DeLand DNS    -
  Amaria Boyd SR South Lake DNS    -
  Meya Felix JR South Lake DNS    -
  Amber Bolan SO Belleview DNS    -
  Courtnie Stanley FR Bartow DNS    -
  Azarian Smith JR Bartow DNS    -
  Richiana Franklin JR Spruce Creek DNS    -
  Kaylee Van Rij SO Spruce Creek DNS    -
  Nadechka Reyes JR Montverde Academy DNS    -
Girls' 200 Meters Section 1
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 JaQual Bush SR Seminole (Sanford) 25.16 10
2 Jiya Hastings SO DeLand 25.29 8
4 Alandi Jacobs SR Liberty 26.01 5
5 Jhanel Gordon SR Oak Ridge 26.73 4
9 Paquisha Eutsey SR Oak Ridge 27.02 -
11 Emilie Edouard JR Liberty 27.03 -
13 Ebone Fortilien SR Dr. Phillips 27.26 -
20 Alani Jacobs SR Liberty 27.66 -
Girls' 200 Meters Section 2
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Shakaeja Dore SO Dr. Phillips 25.90 6
16 Klaudia Taylor FR Forest 27.46 -
33 Alysa Whetro SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 29.08 -
47 Noelani Callender JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 30.27 -
  Amari Sims SO Windermere DNS   
  Ke'Aria Henderson SO North Marion DNS   
  Courtnei Wilson SR Mount Dora Christian DNS   
  Rayanna Mathis FR Dr. Phillips DNS   
Girls' 200 Meters Section 3
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Shaliyah Brown JR Windermere 26.75 3
8 Cartashous Valentines SO Palatka 26.83 1
10 Cheyenne Dunn SR DeLand 27.03 -
15 Cymiah Bradley JR Lake Mary 27.35 -
27 Saniah Fuller SR Windermere 28.29 -
37 Jessica Pascual JR Hardee 29.31 -
68 Journey Cadle FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 31.73 -
  Nayah Johnson SR Seminole (Sanford) DNS   
Girls' 200 Meters Section 4
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Davine Cambell SR Colonial 26.79 2
14 Irmiris Mendez SO Dr. Phillips 27.31 -
19 Dinae Hemmings FR Seminole (Sanford) 27.61 -
23 Siona Douglas SR Palatka 28.01 -
38 Yolanda Peprah-Asante JR Buchholz 29.44 -
51 Acheline Delhomme SO Hardee 30.46 -
64 Haley Andino SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 31.47 -
  Brie Burrell SR North Marion DNS   
Girls' 200 Meters Section 5
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Lanecia Wallace SO Buchholz 27.49 -
26 Zaniyah Fye SO Seminole (Sanford) 28.26 -
29 Madison McMullen SO Montverde Academy 28.59 -
31 Jymea Walker JR Forest 28.87 -
34 Jessiah Powell JR Lake Mary 29.16 -
  N'Asia Gunter JR Colonial DNS   
  Endea Dixon JR DeLand DNS   
  Kaylee Van Rij SO Spruce Creek DNS   
Girls' 200 Meters Section 6
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Gabriella Figureroa SO Buchholz 28.11 -
28 Zaria Bailey SO Colonial 28.40 -
30 Ellenia Van JR Buchholz 28.71 -
39 Claribel Hernandez FR Villages 29.56 -
42 Jazmin Marshall SO Lake Mary Prep 29.89 -
44 Jordyn Mansfield JR University (OC) 29.99 -
45 Lensa Badolato 7 Holy Trinity 30.09 -
59 Amelia Vasquez JR Windermere 30.93 -
Girls' 200 Meters Section 7
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
40 Jexsamarie Perez SO Lake Nona 29.61 -
41 Jala Dudley JR Villages 29.72 -
53 Bregan Shore SR Mount Dora Christian 30.54 -
55 Emma Sinkler FR North Marion 30.66 -
77 Leanne Diab SR Windermere Prep 32.38 -
86 Ariyana Leger FR Hardee 36.94 -
  Suveda Ramakrishna FR Windermere Prep DNS   
  Abigail Thompson SR University (OC) DNS   
Girls' 200 Meters Section 8
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Anaya Wills SO Spruce Creek 27.85 -
36 Maya Wilson FR Lake Nona 29.28 -
54 Tykidra Leonard SO Palatka 30.65 -
56 Julia McNatt FR Holy Trinity 30.79 -
57 Shayla Jones SO South Lake 30.81 -
66 Sabrina Humphrey SR Windermere Prep 31.56 -
69 E'Lise Johnson JR University (OC) 31.84 -
70 Alathia Watts JR Lake Nona 31.92 -
Girls' 200 Meters Section 9
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
60 Madison Sprowles SO Villages 30.93 -
62 Kendall Ruiz SR Lake Nona 31.30 -
78 Anna Spell FR Villages 32.41 -
81 Marya Tawam SR Windermere Prep 33.06 -
85 Kayla Brown SO Foundation Academy 35.43 -
  Taylor Cable JR North Marion DNS   
  Nasserie Kamara 8 Holy Trinity DNS   
  Richiana Franklin JR Spruce Creek DNS   
Girls' 200 Meters Section 10
W: 4.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Courtney Cole JR Lake Mary 27.79 -
67 Madison Moyer SR Bartow 31.57 -
76 Ann Joe Henry FR Oak Ridge 32.25 -
82 Daniella Marrero SO Hardee 33.85 -
84 Kendrie Smith FR Belleview 34.14 -
  Franklin Noel SO Oak Ridge DNS   
  Madison Koesler SO Lyman DNS   
  Amber Bolan SO Belleview DNS   
Girls' 200 Meters Section 11
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Nyasia Rivera JR Cypress Creek 29.23 -
52 Carine Gourdet JR Cypress Creek 30.51 -
71 Alba Rivas SO South Lake 31.95 -
  Gabriella Serrano SO Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Gina Papa FR Lake Mary Prep DNS   
  Aanika Valbh FR Lake Mary Prep DNS   
  M'Nya Williams JR Edgewater DNS   
  Meya Felix JR South Lake DNS   
Girls' 200 Meters Section 12
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
43 Sydney Taggert FR Lyman 29.97 -
61 Avery Bangsund 6 Foundation Academy 31.06 -
63 Jayline DeJesus FR Colonial 31.44 -
72 Kendall Abrams 7 Mount Dora Christian 32.03 -
80 Tristen Ragsdale 7 Foundation Academy 32.84 -
  Alexa Wilson FR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Lauryn Dawson SR Lake Mary Prep DNS   
  Amaria Boyd SR South Lake DNS   
Girls' 200 Meters Section 13
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Erin Dumas JR Montverde Academy 28.89 -
65 Alyssa Bell SO University (OC) 31.47 -
74 Mia Arenas FR Cypress Creek 32.18 -
75 Ana Falco SO Master's Academy (Oviedo) 32.18 -
83 Lauren Smith FR Forest 34.11 -
  Jeleicia Morgan SO Cypress Creek DNS   
  Sarah Fitzpatrick FR Lyman DNS   
  Courtnie Stanley FR Bartow DNS   
Girls' 200 Meters Section 14
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Karis Guilbeau FR Lyman 27.24 -
18 Nyidjah Ives FR Liberty 27.54 -
24 Jessica Apakama SO DeLand 28.09 -
46 Breniea Smith SR Edgewater 30.10 -
48 Karlee Piccola FR Spruce Creek 30.28 -
49 Isabella Kirst 7 Mount Dora Christian 30.32 -
58 Jalia Harris FR Bartow 30.84 -
  Destiny Williams SR Edgewater DNS   
Girls' 200 Meters Section 15
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
50 Karina Juarez FR Lake Mary 30.33 -
73 Faith Ford 7 Foundation Academy 32.09 -
79 Amanda Martinez SR Master's Academy (Oviedo) 32.76 -
  Eli Heard SR Forest DNS   
  Azarian Smith JR Bartow DNS   
  Nadechka Reyes JR Montverde Academy DNS