February 16, 2019
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elie Timing

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Jaylan Sessions SR Palatka 10.84 10 1.4
2 Bernard Fleuristal SR Lake Mary 10.90 8 1.4
3 Christian Leary SO Edgewater 10.93 6 1.5
4 Jarvis Barber SR North Marion 10.99 5 1.4
5 Emmanuel Pierre FR Dr. Phillips 11.00 4 1.4
6 Weston Baptiste SO Montverde Academy 11.10 3 3.3
7 Jeremiah Connelly FR Edgewater 11.18 2 1.8
8 Michael Williams SR Buchholz 11.18 1 1.4
9 T.J. Hines SR Buchholz 11.18 - 2.9
10 Maurice Morten SR Liberty 11.24 - 2.9
11 Quandarius Smith SO Buchholz 11.24 - 1.4
12 Andrew Campos SR Dr. Phillips 11.25 - 1.8
13 Christian Thomas SR DeLand 11.26 - 1.4
14 TyShaun Woulard JR DeLand 11.30 - 3.7
15 Nivon Holland JR Dr. Phillips 11.30 - 3.7
16 Matthew Johnson JR Holy Trinity 11.32 - 1.5
17 Preston Foreman SO Holy Trinity 11.32 - 1.5
18 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 11.33 - 1.5
19 Sayeed Decosta SR Colonial 11.34 - 1.8
20 Elijah Nafield SR South Lake 11.34 - 4.0
21 Jacquez Jones JR Dr. Phillips 11.37 - 2.9
22 Graylon Ross JR Lake Mary 11.39 - 2.9
23 Omari J Smith FR Mount Dora Christian 11.41 - 3.7
24 Bill Swint SR Liberty 11.43 - 3.3
24 Dylan Gonzalez JR Lake Mary 11.43 - 1.8
26 Robert Harvey SR Edgewater 11.43 - 1.8
27 Micaiah Hughes JR Lake Mary 11.51 - 4.0
28 Austin Hatcher SR Windermere 11.52 - 1.4
29 Abrie Williams JR Palatka 11.57 - 3.3
30 Christian Hale SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.61 - 3.7
31 Wade Martin SO Windermere Prep 11.63 - 2.6
31 Christopher Pilarczyk SR Forest 11.63 - 1.8
33 Keshawn Russell SR Palatka 11.66 - 3.0
34 TySheem Denton SO North Marion 11.70 - 2.6
35 Sullivan Altman SR Holy Trinity 11.71 - 3.7
36 Jonathan Bailey FR Holy Trinity 11.72 - 2.9
37 Hezekiah Austin FR Hardee 11.75 - 2.6
38 Chris Gallo SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.76 - 2.4
39 Stevenson Sinophat SO Cypress Creek 11.77 - 2.8
40 Brett Baker SO University (OC) 11.78 - 3.7
41 Samuel Holmes SR Buchholz 11.78 - 1.5
42 DJ Boykin SO South Lake 11.79 - 2.8
43 Jonathan Martinez FR Villages 11.80 - 3.7
44 Lamarkces Bassett SR Forest 11.80 - 1.5
45 DaZarrion Tollie SO Bartow 11.83 - 3.4
46 William Disalvo JR Windermere 11.85 - 2.9
47 Jeffrey Cooper SO Forest 11.86 - 2.4
48 Desmond Ford-Green JR Spruce Creek 11.86 - 2.9
49 Zarryont Smith SR Liberty 11.88 - 3.3
50 Jalen Smith SR Spruce Creek 11.88 - 1.3
51 Daxton Barkley SO Lake Nona 11.90 - 1.5
52 Elijah Stefanici SR Liberty 11.94 - 3.3
53 Shakur Alexander SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.95 - 1.8
54 Joseph Gaither JR Oak Ridge 11.96 - 3.4
55 Jarion McClain FR Lake Nona 11.98 - 2.4
56 Amari Denis-McCormick FR Lake Nona 12.01 - 1.3
57 Eli Bertrand FR Hardee 12.01 - 3.4
58 Brendan Kelly SO Spruce Creek 12.04 - 3.0
59 Javon Bell SO Spruce Creek 12.05 - 3.0
60 Makel Mcclenton SR Seminole (Sanford) 12.06 - 1.5
61 Gabe Alexander JR Mount Dora Christian 12.07 - 2.6
62 Sirdamien Eutsey SO South Lake 12.08 - 3.3
63 MQuandre Council SR North Marion 12.09 - 2.4
64 TREVONN JOHNSON SO North Marion 12.12 - 2.4
65 Wyatt Watson FR South Lake 12.13 - 4.0
66 Emmanuel Arroyo SR Cypress Creek 12.14 - 2.4
67 Isaiah Tolliver SR Lake Nona 12.16 - 1.3
68 Lincoln Baptist 8 Montverde Academy 12.17 - 2.8
69 Andrew Mayes SO DeLand 12.21 - 2.6
70 Jordan Jackson SR Forest 12.22 - 1.5
71 Caleb Mcglocking JR Cypress Creek 12.22 - 3.4
72 Evan Simpson SR Master's Academy (Oviedo) 12.22 - 3.3
73 Diego Basabanda JR Colonial 12.23 - 1.5
74 Tyler Fields SO Montverde Academy 12.27 - 4.0
75 Rahim Williams JR Cypress Creek 12.39 - 4.0
76 Anthony Flores FR Belleview 12.46 - 3.0
77 Daute Cockrell FR Mount Dora Christian 12.50 - 2.8
78 Jaden Andral-Colon SO Foundation Academy 12.69 - 3.0
79 Felipe Marques Fernandes SO Windermere Prep 12.73 - 1.3
80 Anderson Park SR Villages 12.93 - 1.3
81 Rick Walcott JR Windermere Prep 12.93 - 1.5
82 Christopher Amervil FR Oak Ridge 13.06 - 2.8
83 Emmanual White JR Villages 13.25 - 3.0
84 Weston Wall FR Foundation Academy 13.44 - 3.4
85 Thierry Labossierre JR Lake Mary Prep 13.54 - 3.4
86 Jose Estrada SO Belleview 13.95 - 3.0
87 David Adams SR Villages 14.12 - 2.8
88 Kenneth Rosa-Cruzado FR Belleview 15.73 - 2.8
  Giovanni Bloomfield SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS    -
  Junior Anderson JR Master's Academy (Oviedo) DNS    -
  Sammy Vega FR Master's Academy (Oviedo) DNS    -
  Nasir White SO Windermere DNS    -
  Jovani Alvelo-Davidiuk SO Windermere DNS    -
  Lucca Francica SR Windermere Prep DNS    -
  Nathan Hamer SR West Port DNS    -
  Ordonte Miller SO West Port DNS    -
  robert Whipple SO West Port DNS    -
  Daymon Wilkerson SR West Port DNS    -
  Robert Gonsalves SR University (OC) DNS    -
  Alex Reyes SR Colonial DNS    -
  Stephen Sparrow FR Colonial DNS    -
  Tyler Allen JR Mount Dora Christian DNS    -
  Kaleel Parker JR Edgewater DNS    -
  Tarell Bender JR Seminole (Sanford) DNS    -
  Stanley Wynn SR Seminole (Sanford) DNS    -
  Shawn Smith SR Palatka DNS    -
  Zaire Lindsey JR DeLand DNS    -
  Jonathan McFarlane SR Belleview DNS    -
  Zalon Nelson SO Bartow DNS    -
  Maurice Bell SO Bartow DNS    -
  Azarious Williams SO Bartow DNS    -
Boys' 100 Meters Section 1
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jaylan Sessions SR Palatka 10.84 10
2 Bernard Fleuristal SR Lake Mary 10.90 8
4 Jarvis Barber SR North Marion 10.99 5
5 Emmanuel Pierre FR Dr. Phillips 11.00 4
8 Michael Williams SR Buchholz 11.18 1
11 Quandarius Smith SO Buchholz 11.24 -
13 Christian Thomas SR DeLand 11.26 -
28 Austin Hatcher SR Windermere 11.52 -
Boys' 100 Meters Section 2
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Christian Leary SO Edgewater 10.93 6
16 Matthew Johnson JR Holy Trinity 11.32 -
17 Preston Foreman SO Holy Trinity 11.32 -
18 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 11.33 -
44 Lamarkces Bassett SR Forest 11.80 -
  Jovani Alvelo-Davidiuk SO Windermere DNS   
  Stephen Sparrow FR Colonial DNS   
  Zaire Lindsey JR DeLand DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jeremiah Connelly FR Edgewater 11.18 2
12 Andrew Campos SR Dr. Phillips 11.25 -
19 Sayeed Decosta SR Colonial 11.34 -
24 Dylan Gonzalez JR Lake Mary 11.43 -
26 Robert Harvey SR Edgewater 11.43 -
31 Christopher Pilarczyk SR Forest 11.63 -
53 Shakur Alexander SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.95 -
  robert Whipple SO West Port DNS   
Boys' 100 Meters Section 4
W: 2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 T.J. Hines SR Buchholz 11.18 -
10 Maurice Morten SR Liberty 11.24 -
21 Jacquez Jones JR Dr. Phillips 11.37 -
22 Graylon Ross JR Lake Mary 11.39 -
36 Jonathan Bailey FR Holy Trinity 11.72 -
46 William Disalvo JR Windermere 11.85 -
48 Desmond Ford-Green JR Spruce Creek 11.86 -
  Nathan Hamer SR West Port DNS   
Boys' 100 Meters Section 5
W: 3.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 TyShaun Woulard JR DeLand 11.30 -
15 Nivon Holland JR Dr. Phillips 11.30 -
23 Omari J Smith FR Mount Dora Christian 11.41 -
30 Christian Hale SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.61 -
35 Sullivan Altman SR Holy Trinity 11.71 -
40 Brett Baker SO University (OC) 11.78 -
43 Jonathan Martinez FR Villages 11.80 -
  Nasir White SO Windermere DNS   
Boys' 100 Meters Section 6
W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Wade Martin SO Windermere Prep 11.63 -
34 TySheem Denton SO North Marion 11.70 -
37 Hezekiah Austin FR Hardee 11.75 -
61 Gabe Alexander JR Mount Dora Christian 12.07 -
69 Andrew Mayes SO DeLand 12.21 -
  Daymon Wilkerson SR West Port DNS   
  Tyler Allen JR Mount Dora Christian DNS   
  Stanley Wynn SR Seminole (Sanford) DNS   
Boys' 100 Meters Section 7
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
38 Chris Gallo SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.76 -
47 Jeffrey Cooper SO Forest 11.86 -
55 Jarion McClain FR Lake Nona 11.98 -
63 MQuandre Council SR North Marion 12.09 -
64 TREVONN JOHNSON SO North Marion 12.12 -
66 Emmanuel Arroyo SR Cypress Creek 12.14 -
  Giovanni Bloomfield SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Alex Reyes SR Colonial DNS   
Boys' 100 Meters Section 8
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
41 Samuel Holmes SR Buchholz 11.78 -
51 Daxton Barkley SO Lake Nona 11.90 -
60 Makel Mcclenton SR Seminole (Sanford) 12.06 -
70 Jordan Jackson SR Forest 12.22 -
73 Diego Basabanda JR Colonial 12.23 -
81 Rick Walcott JR Windermere Prep 12.93 -
  Junior Anderson JR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Shawn Smith SR Palatka DNS   
Boys' 100 Meters Section 9
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
50 Jalen Smith SR Spruce Creek 11.88 -
56 Amari Denis-McCormick FR Lake Nona 12.01 -
67 Isaiah Tolliver SR Lake Nona 12.16 -
79 Felipe Marques Fernandes SO Windermere Prep 12.73 -
80 Anderson Park SR Villages 12.93 -
  Lucca Francica SR Windermere Prep DNS   
  Tarell Bender JR Seminole (Sanford) DNS   
  Jonathan McFarlane SR Belleview DNS   
Boys' 100 Meters Section 10
W: 3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Keshawn Russell SR Palatka 11.66 -
58 Brendan Kelly SO Spruce Creek 12.04 -
59 Javon Bell SO Spruce Creek 12.05 -
76 Anthony Flores FR Belleview 12.46 -
78 Jaden Andral-Colon SO Foundation Academy 12.69 -
83 Emmanual White JR Villages 13.25 -
86 Jose Estrada SO Belleview 13.95 -
  Robert Gonsalves SR University (OC) DNS   
Boys' 100 Meters Section 11
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
39 Stevenson Sinophat SO Cypress Creek 11.77 -
42 DJ Boykin SO South Lake 11.79 -
68 Lincoln Baptist 8 Montverde Academy 12.17 -
77 Daute Cockrell FR Mount Dora Christian 12.50 -
82 Christopher Amervil FR Oak Ridge 13.06 -
87 David Adams SR Villages 14.12 -
88 Kenneth Rosa-Cruzado FR Belleview 15.73 -
  Kaleel Parker JR Edgewater DNS   
Boys' 100 Meters Section 12
W: 3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Weston Baptiste SO Montverde Academy 11.10 3
24 Bill Swint SR Liberty 11.43 -
29 Abrie Williams JR Palatka 11.57 -
49 Zarryont Smith SR Liberty 11.88 -
52 Elijah Stefanici SR Liberty 11.94 -
62 Sirdamien Eutsey SO South Lake 12.08 -
72 Evan Simpson SR Master's Academy (Oviedo) 12.22 -
  Zalon Nelson SO Bartow DNS   
Boys' 100 Meters Section 13
W: 3.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 DaZarrion Tollie SO Bartow 11.83 -
54 Joseph Gaither JR Oak Ridge 11.96 -
57 Eli Bertrand FR Hardee 12.01 -
71 Caleb Mcglocking JR Cypress Creek 12.22 -
84 Weston Wall FR Foundation Academy 13.44 -
85 Thierry Labossierre JR Lake Mary Prep 13.54 -
  Sammy Vega FR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Azarious Williams SO Bartow DNS   
Boys' 100 Meters Section 14
W: 4.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Elijah Nafield SR South Lake 11.34 -
27 Micaiah Hughes JR Lake Mary 11.51 -
65 Wyatt Watson FR South Lake 12.13 -
74 Tyler Fields SO Montverde Academy 12.27 -
75 Rahim Williams JR Cypress Creek 12.39 -
  Ordonte Miller SO West Port DNS   
  Maurice Bell SO Bartow DNS