February 16, 2019
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elie Timing

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kaylee Van Rij SO Spruce Creek 46.75 55.86 1:07.39 53.43 52.82 51.00 1:00.71 10
2 Xiomara Gill JR Lake Nona 1:00.78 1:15.98 55.31 42.55 56.53 1:18.41 1:00.78 8
3 Nyidjah Ives FR Liberty 1:16.15 1:00.92 1:01.53 1:11.28 56.66 1:03.97 1:00.92 6
4 Brie Burrell SR North Marion 1:12.33 1:12.94 52.71 1:06.81 1:17.23 1:11.71 1:01.29 5
5 Cheyenne Dunn SR DeLand 55.19 45.89 49.61 1:17.52 1:13.18 1:08.22 1:02.01 4
6 Taylor Veatch SO Buchholz 55.71 1:13.43 1:07.10 1:19.76 48.11 1:20.39 1:03.30 3
7 Kanitria Antenor SO Liberty 1:17.30 1:20.47 1:14.77 1:07.17 1:18.57 1:06.53 1:03.36 2
8 Justyn Smith SO Lake Nona 1:14.14 1:13.50 51.13 1:05.83 46.02 55.61 1:03.91 1
9 Leyshka Arroyo FR Colonial 1:21.58 55.68 1:05.39 1:18.34 1:02.15 48.56 1:04.74 -
10 Raina Scott FR Dr. Phillips 1:05.40 1:25.02 1:05.40 56.90 1:13.25 1:06.71 1:05.40 -
11 Nyasia Rivera JR Cypress Creek 53.01 1:23.77 48.43 1:11.99 56.94 1:24.42 1:05.44 -
12 Allyson Gilmore SO North Marion 1:18.65 1:14.72 1:14.06 1:21.27 1:11.44 50.47 1:05.54 -
13 Adeena Ademu John JR Windermere 1:19.33 58.35 54.42 1:06.22 49.83 1:18.02 1:05.56 -
14 Keila Gorritz JR Seminole (Sanford) 1:05.31 1:07.29 50.80 1:02.68 1:12.57 1:01.36 1:05.97 -
15 Gabriella Figureroa SO Buchholz 49.31 1:21.96 1:11.30 48.64 54.64 1:15.96 1:06.63 -
16 Rebecca Dawson JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 58.70 52.03 1:10.04 1:22.05 1:04.04 1:03.37 1:06.70 -
17 Bryanna King SO Colonial 1:17.71 1:27.09 1:00.30 1:10.34 1:23.74 56.95 1:06.99 -
18 Aasha Alexander JR Dr. Phillips 53.07 49.04 1:05.83 47.69 1:03.14 55.08 1:07.17 -
19 Marina Brown SO Edgewater 1:10.75 1:18.84 1:11.43 1:12.77 55.26 1:04.02 1:07.38 -
20 Elise Butler FR Spruce Creek 47.23 1:00.05 1:08.82 1:06.80 1:27.72 47.91 1:07.47 -
21 Alinah Sarratt 7 Holy Trinity 1:27.81 1:02.14 57.41 1:03.49 48.63 1:20.38 1:07.54 -
22 Iyanna Woods SO Palatka 1:01.59 56.86 1:12.42 1:00.92 1:14.45 1:23.93 1:07.68 -
23 Kimberely CLark JR Palatka 55.84 1:23.07 1:08.77 1:19.67 1:24.44 1:10.82 1:08.09 -
24 Sagan Simmons SR Edgewater 1:15.09 1:15.77 1:16.46 51.88 1:05.53 1:01.44 1:08.26 -
25 Bella Riechers SO Master's Academy (Oviedo) 1:23.53 51.35 1:17.36 1:21.47 55.46 1:00.93 1:08.46 -
26 Bensdjadini Michel JR Oak Ridge 54.52 1:18.68 1:28.34 1:29.03 51.76 1:02.11 1:09.01 -
27 Madison Gordon SO Lyman 1:01.57 51.89 52.58 49.12 1:12.64 1:07.80 1:09.18 -
28 Taylor Sapp FR Lake Mary 58.21 49.20 1:25.23 51.97 1:13.45 1:14.14 1:09.29 -
29 Naika Belizaire SO Dr. Phillips 1:01.01 54.77 58.93 52.69 1:04.48 49.23 1:09.33 -
30 Zaria Bailey SO Colonial 1:10.85 1:10.85 1:24.75 50.02 54.18 1:09.46 1:09.46 -
31 Nichole Harris SO Forest 1:24.83 1:30.39 1:14.40 1:19.27 52.15 54.24 1:09.53 -
32 Jasmine Elliot SO Liberty 52.20 1:28.40 56.38 57.08 1:16.56 52.20 1:09.60 -
33 Xaniah Williams SO Buchholz 59.51 1:28.92 49.71 1:27.52 58.81 1:26.12 1:10.01 -
34 Victoria Lasala SR Master's Academy (Oviedo) 1:27.46 1:11.94 1:15.47 55.02 1:03.48 1:16.18 1:10.53 -
35 Alariell Satcher SR DeLand 1:02.18 1:00.77 1:22.68 1:27.62 52.29 57.24 1:10.66 -
36 Trinity Fuery FR Bartow 57.97 1:22.00 55.85 1:20.59 1:22.71 1:16.35 1:10.69 -
37 Kaitlin Deshotel SO Colonial 1:14.25 1:14.96 50.69 58.54 52.83 1:28.53 1:11.39 -
38 Kiley Stahlman FR University (OC) 1:11.84 1:28.37 1:32.68 1:03.22 1:03.22 51.73 1:11.84 -
39 Jymea Walker JR Forest 55.62 1:08.62 59.95 59.95 1:14.40 1:21.62 1:12.23 -
40 Hailey Colon FR Bartow 52.85 1:23.98 1:29.77 1:28.32 1:26.15 53.57 1:12.39 -
41 Inari Lynum SO Buchholz 1:14.79 1:16.24 1:21.33 1:08.98 53.74 1:08.26 1:12.61 -
42 Amelia Vasquez JR Windermere 57.54 1:07.74 53.17 56.08 1:33.23 51.71 1:12.83 -
43 Zanea Formey FR Dr. Phillips 1:26.97 51.16 1:04.31 1:05.78 1:26.24 1:18.20 1:13.08 -
44 Carine Gourdet JR Cypress Creek 1:08.90 1:28.68 1:32.35 1:29.42 1:20.62 1:19.16 1:13.29 -
45 Alba Rivas SO South Lake 1:32.39 1:29.45 1:27.25 1:14.79 1:19.92 1:15.52 1:13.32 -
46 Cameryn Thomas JR Lake Mary 1:14.16 1:20.84 1:23.06 1:32.70 1:12.68 59.33 1:14.16 -
47 Antonia MacCormack SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:16.73 1:24.92 1:20.45 1:13.00 1:08.53 54.38 1:14.49 -
48 Julia Royer SR Spruce Creek 1:23.93 1:01.45 1:31.42 1:34.42 1:07.44 1:34.42 1:14.93 -
49 Citlaly Fernandez SO South Lake 1:30.60 1:04.71 1:10.80 1:19.18 1:31.36 1:27.55 1:16.13 -
50 Lauren Rocco SO Spruce Creek 1:10.18 1:36.12 1:00.27 57.21 58.74 1:04.84 1:16.28 -
51 Roni Graham JR Lake Mary 1:02.64 57.30 1:37.78 1:29.38 1:16.39 1:08.76 1:16.39 -
52 Ilona Zimmer SO Windermere 1:25.95 1:22.12 1:10.60 1:15.21 1:30.56 1:28.25 1:16.74 -
53 Lily Harper JR Lake Mary 1:29.91 1:22.99 1:39.90 1:22.22 1:06.09 1:32.98 1:16.84 -
54 Noelani Callender JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:04.06 1:07.14 54.79 1:27.21 55.57 1:13.32 1:17.17 -
55 Taylor Cable JR North Marion 1:02.66 1:07.30 1:27.41 1:33.60 1:25.09 1:37.47 1:17.35 -
56 Phoenix Ferguson FR North Marion 1:29.06 1:38.35 1:15.90 1:18.99 1:22.09 1:04.28 1:17.44 -
57 Cailyn Toro SR University (OC) 1:17.52 57.37 1:16.75 1:15.20 1:05.90 1:36.90 1:17.52 -
58 Acheline Delhomme SO Hardee 1:17.86 1:29.54 1:14.75 1:10.08 1:28.76 1:36.55 1:17.86 -
59 Tiffany Wangui SO Cypress Creek 56.52 1:36.55 57.30 56.52 1:22.42 1:00.44 1:18.49 -
60 Lauren Smith FR Forest 58.23 1:11.60 1:22.62 1:34.42 1:09.24 1:14.75 1:18.68 -
61 Marya Tawam SR Windermere Prep 1:07.43 1:31.22 1:15.36 1:01.08 1:05.05 1:43.12 1:19.32 -
62 Anna Spell FR Villages 1:37.64 1:13.03 1:04.30 1:38.44 1:27.32 1:40.02 1:19.38 -
63 Avery Bangsund 6 Foundation Academy 1:13.31 1:26.06 1:00.56 1:30.84 1:21.28 1:27.65 1:19.68 -
64 Casye Johnson SO South Lake 1:41.21 1:28.46 1:38.82 1:18.90 55.79 1:01.37 1:19.69 -
65 Journey Cadle FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:09.07 58.50 1:43.19 1:26.94 1:40.75 1:40.75 1:21.25 -
66 Resa Akers FR Windermere 1:08.36 1:44.60 1:38.01 1:33.07 1:24.01 1:11.66 1:22.36 -
67 Tristen Ragsdale 7 Foundation Academy 1:37.17 1:15.86 1:36.31 1:39.72 1:45.69 59.67 1:25.23 -
68 Ta’Metria Graydon SO Bartow 1:19.30 1:09.06 1:02.24 1:33.79 1:09.06 1:14.18 1:25.26 -
69 Jaylin Mcfarrin SO South Lake 1:03.76 1:32.20 1:42.53 1:27.03 1:13.24 1:28.75 1:26.16 -
70 Riley Barnes SO Mount Dora Christian 1:02.11 1:48.69 1:18.50 1:44.38 1:47.83 1:42.65 1:26.26 -
  Courtnie Stanley FR Bartow DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Andreya Lasala SO Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Rayna Gamache SO DeLand DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Maya Prakash JR Foundation Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alexa Wilson FR Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kayla Smith JR Seminole (Sanford) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Florence Onyiuke FR Seminole (Sanford) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Isabella Hernandez FR University (OC) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Briahna Martin SO University (OC) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Skyy Bleus JR Lake Mary Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Vanessa Torres SR DeLand DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Adeleis Enarnacion FR Oak Ridge DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ana Figueroa SR Seminole (Sanford) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jeleicia Morgan SO Cypress Creek DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nasserie Kamara 8 Holy Trinity DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Katelyn Hillman FR Liberty DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jessica Pascual JR Hardee DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Evelize Quintana FR Hardee DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alesia Palenzuela SR Lake Mary Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kaylee Van Rij SO Spruce Creek 54.64 1:09.21 1:00.71 1:02.54 49.18 49.79 1:14.68 10
4 Brie Burrell SR North Marion 56.39 1:07.42 1:01.29 1:09.26 1:11.10 49.04 1:07.42 5
5 Cheyenne Dunn SR DeLand 48.99 50.23 1:02.01 1:18.76 50.23 55.81 55.19 4
6 Taylor Veatch SO Buchholz 46.21 1:04.57 1:03.30 55.71 57.61 50.64 1:09.63 3
9 Leyshka Arroyo FR Colonial 1:21.58 1:00.21 1:04.74 47.91 1:10.57 56.98 49.21 -
26 Bensdjadini Michel JR Oak Ridge 1:00.04 1:26.27 1:09.01 55.21 1:28.34 1:29.72 1:00.04 -
30 Zaria Bailey SO Colonial 50.02 54.18 1:09.46 51.40 1:00.43 1:17.80 1:12.24 -
  Jessica Pascual JR Hardee DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
14 Keila Gorritz JR Seminole (Sanford) 1:17.85 1:05.97 46.18 1:00.04 -
17 Bryanna King SO Colonial 55.61 1:06.99 1:25.75 1:03.64 -
19 Marina Brown SO Edgewater 1:12.77 1:07.38 59.97 58.62 -
21 Alinah Sarratt 7 Holy Trinity 1:24.43 1:07.54 1:06.87 1:22.40 -
24 Sagan Simmons SR Edgewater 1:27.38 1:08.26 49.15 1:16.46 -
39 Jymea Walker JR Forest 59.23 1:12.23 1:05.73 52.01 -
42 Amelia Vasquez JR Windermere 52.44 1:12.83 1:04.09 1:08.46 -
  Vanessa Torres SR DeLand DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Allyson Gilmore SO North Marion 57.02 57.02 1:05.54 55.06 45.88 1:24.55 -
13 Adeena Ademu John JR Windermere 1:01.63 47.86 1:05.56 1:03.60 1:00.97 1:16.71 -
15 Gabriella Figureroa SO Buchholz 51.98 1:14.63 1:06.63 1:03.97 51.31 1:17.29 -
27 Madison Gordon SO Lyman 56.73 1:27.17 1:09.18 1:19.56 49.12 1:01.57 -
33 Xaniah Williams SO Buchholz 1:12.81 58.11 1:10.01 1:12.11 1:17.72 58.81 -
37 Kaitlin Deshotel SO Colonial 1:01.40 1:08.54 1:11.39 1:25.67 55.69 50.69 -
66 Resa Akers FR Windermere 1:00.13 1:16.60 1:22.36 1:29.78 1:23.19 1:33.07 -
  Ana Figueroa SR Seminole (Sanford) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Justyn Smith SO Lake Nona 57.52 1:03.91 1:14.14 1
11 Nyasia Rivera JR Cypress Creek 1:06.75 1:05.44 47.78 -
18 Aasha Alexander JR Dr. Phillips 1:01.80 1:07.17 1:11.20 -
23 Kimberely CLark JR Palatka 47.67 1:08.09 53.11 -
29 Naika Belizaire SO Dr. Phillips 1:10.03 1:09.33 50.61 -
41 Inari Lynum SO Buchholz 1:28.59 1:12.61 1:20.60 -
47 Antonia MacCormack SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:33.12 1:14.49 1:14.49 -
58 Acheline Delhomme SO Hardee 1:02.29 1:17.86 1:22.54 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Xiomara Gill JR Lake Nona 1:00.78 8
16 Rebecca Dawson JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:06.70 -
20 Elise Butler FR Spruce Creek 1:07.47 -
22 Iyanna Woods SO Palatka 1:07.68 -
38 Kiley Stahlman FR University (OC) 1:11.84 -
44 Carine Gourdet JR Cypress Creek 1:13.29 -
50 Lauren Rocco SO Spruce Creek 1:16.28 -
  Briahna Martin SO University (OC) DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
35 Alariell Satcher SR DeLand 1:25.50 1:31.16 1:10.66 -
45 Alba Rivas SO South Lake 1:27.99 1:10.39 1:13.32 -
52 Ilona Zimmer SO Windermere 1:39.77 1:19.81 1:16.74 -
54 Noelani Callender JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:21.03 1:30.29 1:17.17 -
65 Journey Cadle FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:18.00 1:44.00 1:21.25 -
  Nasserie Kamara 8 Holy Trinity DNS DNS DNS   
  Florence Onyiuke FR Seminole (Sanford) DNS DNS DNS   
  Rayna Gamache SO DeLand DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Victoria Lasala SR Master's Academy (Oviedo) 1:10.53 -
48 Julia Royer SR Spruce Creek 1:14.93 -
49 Citlaly Fernandez SO South Lake 1:16.13 -
55 Taylor Cable JR North Marion 1:17.35 -
56 Phoenix Ferguson FR North Marion 1:17.44 -
61 Marya Tawam SR Windermere Prep 1:19.32 -
62 Anna Spell FR Villages 1:19.38 -
  Isabella Hernandez FR University (OC) DNS   
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
36 Trinity Fuery FR Bartow 57.26 53.73 1:27.66 1:03.63 1:10.69 49.49 1:14.23 -
43 Zanea Formey FR Dr. Phillips 1:05.05 1:33.55 1:07.24 57.01 1:13.08 1:10.16 1:06.51 -
51 Roni Graham JR Lake Mary 1:27.85 1:02.64 1:15.63 1:06.46 1:16.39 58.06 1:15.63 -
59 Tiffany Wangui SO Cypress Creek 1:23.99 1:01.23 1:21.63 1:32.62 1:18.49 1:13.78 1:23.20 -
68 Ta’Metria Graydon SO Bartow 1:45.73 1:09.92 1:49.99 1:34.64 1:25.26 1:13.33 1:27.82 -
  Alexa Wilson FR Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Katelyn Hillman FR Liberty DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alesia Palenzuela SR Lake Mary Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Kanitria Antenor SO Liberty 53.86 1:03.36 55.13 1:09.07 53.23 1:00.20 2
25 Bella Riechers SO Master's Academy (Oviedo) 54.77 1:08.46 1:26.95 52.72 49.30 1:05.73 -
53 Lily Harper JR Lake Mary 1:11.47 1:16.84 54.56 1:15.31 1:22.22 1:20.69 -
57 Cailyn Toro SR University (OC) 1:37.68 1:17.52 1:27.60 1:38.45 1:29.15 58.14 -
69 Jaylin Mcfarrin SO South Lake 1:33.92 1:26.16 1:07.21 1:51.15 1:38.23 1:19.27 -
  Jeleicia Morgan SO Cypress Creek DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Maya Prakash JR Foundation Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Courtnie Stanley FR Bartow DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Nyidjah Ives FR Liberty 1:00.92 6
10 Raina Scott FR Dr. Phillips 1:05.40 -
31 Nichole Harris SO Forest 1:09.53 -
32 Jasmine Elliot SO Liberty 1:09.60 -
40 Hailey Colon FR Bartow 1:12.39 -
60 Lauren Smith FR Forest 1:18.68 -
63 Avery Bangsund 6 Foundation Academy 1:19.68 -
67 Tristen Ragsdale 7 Foundation Academy 1:25.23 -
Girls' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
28 Taylor Sapp FR Lake Mary 1:22.46 1:09.29 1:00.29 1:21.77 59.59 1:07.22 1:23.15 -
46 Cameryn Thomas JR Lake Mary 1:31.96 1:14.16 1:33.45 1:08.97 56.37 1:12.68 1:00.82 -
70 Riley Barnes SO Mount Dora Christian 1:17.64 1:26.26 1:10.74 1:38.34 1:34.89 1:02.11 1:43.52 -
  Andreya Lasala SO Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Skyy Bleus JR Lake Mary Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Adeleis Enarnacion FR Oak Ridge DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
64 Casye Johnson SO South Lake 1:26.07 58.18 1:19.69 1:32.44 1:37.23 1:21.29 -
  Kayla Smith JR Seminole (Sanford) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Evelize Quintana FR Hardee DNS DNS DNS DNS DNS DNS