March 1, 2019
|
Jupiter - Jupiter, FL
|
Timing: Mogo Timing

Men's 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joseph Wester SO Jupiter 2:20.97 1:42.08 2:35.55 2:01.52 2:27.04 10
2 Matthew Mule SO West Boca Raton 1:47.58 1:51.24 2:13.25 2:02.24 2:32.80 8
3 Christian Ruocco JR Dwyer 1:46.46 1:58.69 2:10.93 2:02.36 1:33.00 6
4 Nikolas Viitaniemi JR Park Vista 2:44.32 2:17.78 1:55.03 2:06.40 1:41.12 5
5 Patrick Young JR Jupiter Christian 1:55.26 1:33.73 2:02.86 2:06.66 2:16.80 4
6 Samuel Munera SR Jupiter 2:19.48 2:10.61 2:27.09 2:06.80 2:23.29 3
7 Conner Nagle SR Dwyer 2:16.18 2:27.64 1:30.37 2:07.27 1:35.46 2
8 Ethan Gunn SR West Boca Raton 1:40.63 2:39.22 1:45.72 2:07.37 1:48.27 1
9 Hogan Von Holten SR Park Vista 1:51.14 1:54.97 1:30.70 2:07.74 1:29.42 -
10 Travis Arnold JR Martin County 2:30.90 2:08.97 1:35.44 2:08.97 1:30.28 -
11 Christopher Volpe SR Jupiter 2:07.98 1:53.76 2:39.01 2:09.27 2:31.25 -
12 Judah Lebofsky SR Martin County 2:17.03 1:30.49 1:31.79 2:09.27 2:44.18 -
13 JUSTIN NOLASCO SR Goleman 1:45.81 2:02.80 2:48.52 2:10.63 2:34.15 -
14 Nicollas Andrade JR West Boca Raton 2:41.32 2:34.76 1:52.79 2:11.15 2:50.50 -
15 Jaydon Davis SR Suncoast 2:05.41 1:45.61 2:19.93 2:12.01 2:37.10 -
16 Jiovani Joseph SR Suncoast 2:31.93 1:41.73 1:37.77 2:12.11 2:46.46 -
17 Brandon Perez JR John I. Leonard 1:49.94 2:36.29 2:28.35 2:12.45 1:49.94 -
18 Samuel Jandorf JR Park Vista 2:40.80 2:30.17 2:40.80 2:12.89 2:02.26 -
19 Joseph Karch SO Palm Beach Gardens 1:48.30 2:08.36 1:40.28 2:13.70 1:36.27 -
20 David Francisco-Juan SO South Fork 1:41.13 1:42.48 1:35.74 2:14.84 2:26.98 -
21 Kevin Trejo FR South Fork 2:47.85 2:45.14 2:46.50 2:15.36 1:38.82 -
22 Cruz Ayala JR Dwyer 1:56.81 2:41.63 2:37.56 2:15.82 2:23.97 -
23 Ryan Ziskinder SO Martin County 2:26.92 2:24.20 2:36.44 2:16.03 2:47.32 -
24 Lary Diaz SO Jupiter Christian 1:54.38 1:48.74 2:09.92 2:21.21 2:36.75 -
25 Dominick Harriell FR Palm Beach Gardens 2:21.89 1:44.63 1:46.06 2:23.32 1:54.66 -
26 Alexander Brawley SO Cardinal Newman 1:40.63 2:58.25 2:10.82 2:23.75 2:46.75 -
27 Alex Bevell FR South Fork 2:18.60 2:28.71 2:31.59 2:24.37 1:42.51 -
28 Elijah Korostisherski SR Suncoast 2:42.24 1:54.44 2:40.79 2:24.85 2:17.61 -
29 Luis Gonzalez SR Goleman 2:43.11 1:57.56 2:15.19 2:26.94 2:16.66 -
30 Brandon Schwatz FR Palm Beach Central 2:38.34 3:00.54 2:01.35 2:27.98 2:35.38 -
31 Alvaro Sanchez SO John I. Leonard 3:04.31 2:37.34 2:50.82 2:29.84 2:47.82 -
32 Chase Roussel FR Palm Beach Central 1:46.39 1:56.88 2:19.36 2:29.84 2:20.85 -
33 Clinton Forbes FR Palm Beach Central 2:58.90 2:54.39 2:49.88 2:30.33 2:55.89 -
34 Anthony Urena SO Goleman 1:48.26 2:10.81 2:58.92 2:30.35 2:18.33 -
35 Gabe Jamason SO King's Academy 2:06.33 1:49.79 3:04.98 2:30.39 2:42.43 -
36 Kenneth Hickey SO Forest Hill 2:52.51 2:23.50 3:15.41 2:32.66 2:29.61 -
37 Ryan Svopa SR Dreyfoos 3:14.28 1:58.12 2:29.21 2:35.42 3:22.05 -
38 Franbert Jolteus SO John I. Leonard 3:08.98 3:05.86 2:29.94 2:36.18 2:59.61 -
39 Nam Bui SR Forest Hill 3:08.38 2:15.01 3:08.38 2:36.98 2:58.96 -
40 Casey Crawford FR Benjamin School 3:14.72 3:19.50 3:17.91 2:39.60 2:22.05 -
41 John-Vincent Janin FR Benjamin School 2:51.46 1:57.05 1:57.05 2:44.86 3:04.65 -
42 Cole Dalie SO King's Academy 3:37.27 3:03.58 3:15.37 2:48.42 3:12.00 -
43 Stephen Fletcher 8 King's Academy 2:53.04 2:37.77 3:33.75 2:49.64 2:20.81 -
44 Steven Sanchez SR Forest Hill 3:30.41 3:46.19 3:25.15 2:55.34 2:23.78 -
  Vincent Maio SO Cardinal Newman NT NT NT NT NT   
  Jake Spalding FR Jupiter Christian NT NT NT NT NT   
  Anthony Davis SR Palm Beach Gardens NT NT NT NT NT   
  Jack Collins SR Dreyfoos NT NT NT NT NT   
Men's 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Christopher Volpe SR Jupiter 2:10.57 2:28.66 2:09.27 1:36.96 1:44.71 2:28.66 2:39.01 -
24 Lary Diaz SO Jupiter Christian 1:54.38 2:48.04 2:21.21 1:41.68 2:16.98 2:35.34 2:49.46 -
27 Alex Bevell FR South Fork 3:04.80 2:47.47 2:24.37 2:12.82 2:24.37 2:46.03 2:01.27 -
32 Chase Roussel FR Palm Beach Central 2:20.85 2:07.37 2:29.84 3:14.80 1:46.39 2:46.33 2:10.36 -
33 Clinton Forbes FR Palm Beach Central 3:00.40 2:19.81 2:30.33 2:22.82 2:40.86 2:18.31 3:03.41 -
34 Anthony Urena SO Goleman 1:49.76 2:06.30 2:30.35 2:57.42 2:54.41 1:58.78 1:58.78 -
35 Gabe Jamason SO King's Academy 2:16.86 1:54.30 2:30.39 3:11.00 1:58.81 2:24.38 2:13.85 -
37 Ryan Svopa SR Dreyfoos 2:36.98 2:09.00 2:35.42 2:55.63 2:38.53 3:12.72 2:46.30 -
38 Franbert Jolteus SO John I. Leonard 3:10.54 2:19.00 2:36.18 2:42.43 2:40.87 3:18.35 3:18.35 -
40 Casey Crawford FR Benjamin School 2:28.43 2:09.28 2:39.60 2:17.26 2:12.47 2:34.82 1:58.11 -
41 John-Vincent Janin FR Benjamin School 3:27.73 3:06.30 2:44.86 3:06.30 2:44.86 3:01.35 2:08.59 -
42 Cole Dalie SO King's Academy 3:33.90 2:43.37 2:48.42 2:24.85 2:36.63 1:59.58 2:08.00 -
43 Stephen Fletcher 8 King's Academy 2:36.07 2:56.43 2:49.64 3:18.48 2:56.43 2:27.59 1:58.75 -
44 Steven Sanchez SR Forest Hill 2:18.52 2:41.32 2:55.34 3:00.60 2:16.77 2:11.51 3:14.63 -
  Vincent Maio SO Cardinal Newman NT NT NT NT NT NT NT   
  Jake Spalding FR Jupiter Christian NT NT NT NT NT NT NT   
Men's 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
15 Jaydon Davis SR Suncoast 1:33.73 2:12.01 -
16 Jiovani Joseph SR Suncoast 2:35.89 2:12.11 -
18 Samuel Jandorf JR Park Vista 1:43.66 2:12.89 -
19 Joseph Karch SO Palm Beach Gardens 2:07.02 2:13.70 -
20 David Francisco-Juan SO South Fork 2:25.63 2:14.84 -
21 Kevin Trejo FR South Fork 2:00.47 2:15.36 -
22 Cruz Ayala JR Dwyer 2:37.56 2:15.82 -
25 Dominick Harriell FR Palm Beach Gardens 2:13.29 2:23.32 -
26 Alexander Brawley SO Cardinal Newman 2:00.75 2:23.75 -
28 Elijah Korostisherski SR Suncoast 1:42.85 2:24.85 -
29 Luis Gonzalez SR Goleman 2:00.49 2:26.94 -
30 Brandon Schwatz FR Palm Beach Central 2:53.14 2:27.98 -
31 Alvaro Sanchez SO John I. Leonard 2:31.34 2:29.84 -
36 Kenneth Hickey SO Forest Hill 2:44.88 2:32.66 -
39 Nam Bui SR Forest Hill 2:33.84 2:36.98 -
  Jack Collins SR Dreyfoos NT NT   
Men's 800m Run Varsity Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joseph Wester SO Jupiter 2:01.52 10
2 Matthew Mule SO West Boca Raton 2:02.24 8
3 Christian Ruocco JR Dwyer 2:02.36 6
4 Nikolas Viitaniemi JR Park Vista 2:06.40 5
5 Patrick Young JR Jupiter Christian 2:06.66 4
6 Samuel Munera SR Jupiter 2:06.80 3
7 Conner Nagle SR Dwyer 2:07.27 2
8 Ethan Gunn SR West Boca Raton 2:07.37 1
9 Hogan Von Holten SR Park Vista 2:07.74 -
10 Travis Arnold JR Martin County 2:08.97 -
12 Judah Lebofsky SR Martin County 2:09.27 -
13 JUSTIN NOLASCO SR Goleman 2:10.63 -
14 Nicollas Andrade JR West Boca Raton 2:11.15 -
17 Brandon Perez JR John I. Leonard 2:12.45 -
23 Ryan Ziskinder SO Martin County 2:16.03 -
  Anthony Davis SR Palm Beach Gardens NT